PrijskaniD ml fle Jaskaart advertentien. DROIVEN, Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Handelsberichten. BUR6ERUJXEH STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Cafe Bodega", Sluiskil. op Zondag 14 Februari. ONTVANGEN Fijne Perziken j Tafelperen Canada Fijne Tafelappelen Pruimen J. v. d. BTJRGT, gestationeerd is, gedeeltelijk gedemontcerd ,en in groote stukken naar de haven alhier aebracht. Daar werd ze verder gediemon- tecrd en aan boord gebraclit van de stoom- boot „Colijnsplaat" van den heer A- Kole, om Vrijdag naar Middelburg te worden ge- 11 Dcf'maddne is oogenscbijnlijk niet veel beschadigd; de twee stangen die op de voor- assen steunen, zijn beide gebroken. TER NEUZEN, 8 Februari 1915. Yerbinding Oostelijk en Westelijk Zeeuivsch- Vlaanderen. Blijkens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Earner betreffende de waterstaatsbegrooting geett de Minister te kennen, dat hp de verbinding van Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen wil bevorderen, wanneer de belatigheb'oenden zelven tnaar beginnen. Voor de militairen. In de afgeloopen week viel er voor de mi litairen alhier volop te genieten. Jl. Maan- dag bad in het algemeen Militair Tehuis op feestelijke wijze de uitreikeng plaats der prijzen behaald bij bet damspel, waarbij de fanfare „De Vereenigde Wapenszijne me dewerking verleende, en jl. Donderdag, 4nj- dag en Zaterdag had er een uitvoering plaats die van Dondierdag en Zaterdag voor de manscliappen, die van Vrijdagavond voor de onderofficieren, hunne gezinnen en ge- introduceerden. Op alle avonden was de bovenzaal van bet ..Hotel de Commerce" zeer druk bezet. Er werden op leuke manier verschillende voordrachten ten beste gegeven, terwijl ook de wijze waarop het blijspel „Daar is Mijn- heer" werd opgevoerd, niet weinig medje- werkte tot het verhoogen der stemming. Vrijdagavond werd door tal van genoodig- iden uit de burgerij, voornamelijk bet jonge volkje, dankbaar gebruik gemaakt van de door de onderofficieren tot hen gericlite uit- noodiging. Het' bal, dat dien avond besloot, was zeer geanimeerd. Uit eene mededeeling, op jl. Zaterd,ag- avond gedaan door bet comite tot ontwikke- ling en ontspanning der militairen, bleek, dat aan bet comite nog verschillende ont- spanningsavonden voor de militairen zijn aangeboden. Op dat gebied liebben onze landsbewa- kers dus zeker geen reden tot klagen. Brief wisseling met Belgie. Naar men ons mededeelt, kan er voor handelszaken, met Belgie voor namelijk voor de Ylaanderens en ten zuiden daarvan gelegen gedeelten worden ge- correspondeerd door tusschenkomst van het Duitsche vice-consulaat te Ter Neuzen. De brieven moeten daartoe, van duidelijk adres voorzien, worden gesloten in eene envelop voorzien van het adres van het vice-consulaat te Ter Neuzen, onder bij- voeging van 20 cent in postzegels, ter vol- doening van de estafettekosten naar en de frankeering der brieven in Belgie. Bij de te Rotterdam gehouden rijks- voorjaarshengstenkeuring van nog niet ge- keutde hengsten in Zuid-Holland, werden o. m. goedgekeurd //Condor", oud 3 jaar en ,/Conde" mede drie jaar, beiden van den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Op deze keuring was het Belgisch ras overwegend vertegenwoordigd. Bij den gisteren alhier gehouden prjjskamp (bieden) met de jaskaart, gegeven door de kaartvereeniging //Ons Vermaak bg den heer J. v. d. Linden, cafe de Reis- duif, namen 34 spelers deel. De le prijs werd gewonnen door Fr. Schirris en Frans Schirris, de 2e prijs door J. van Rossum Jr. en E. D'Hert, de 3e prijs door K. Hamelink en A. D'Hont, de 4e prijs door D. de Doelder en Jac. de Bruine, terwijl de le extra prijs door Jac. v. Hecke en P. de Lege, de 2e extra prijs door L. Bos en P. 1 ranf oise werden behaald. In een Zondag te Middelburg gehouden vergadering van het gewest Zeeland van het^Nederlandsch Gymnastiekverbond werd de wenschelijkbeid betoogd ook eens propa ganda- uitvoeringen te geven in Zeeuwsch- Vlaanderen. Gewezen werd op de bezwaren daaraan verbonden, als de overtocht per boot met vele jeugdige adspiranteD, het bijna nood- zakelijk overnachten, de groote kosten en weinig geschikt terrein. Ook werd gecon- stateerd, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen gebrek is aan goede leiders. De voorzitter meende, dat hier wellicht voor de Vlissingsche vereenigingen goed werk te verrichten is. (DeZeeuw.) AXEL. Vrijdagavond werd alhier ten huize van den heer° Koole de 18e jaarvergadering ge houden der vereeniging „Steunt Elkander." De ontvangsten bedroegen over het afge loopen vereenigingsjaar 1636,02 waar- onder aan contributie der gewone leden 1370.89 en der buitengewone leden 168.25. De uitgaven bedroegen 1716.58, waaronder 1681 aan uitgekeerde ziekte- gelden. Er is dus meer uitgegeven dan ontvangen 80.56, zoodat het kapitaal der vereeniging van 2995.255 is verminderd tot 2914.695. Herkozen werden de heeren Joh. Smies, onder-voorzitter. A. E. C. Kruijsse. le pen- ringmeester, C. P. Minjon, secretaris, L. H. Burm, Adr. van Hoeve Pz., J. A. van Vessem en Abr. Wiemes, commissarissen. De leden der commissie van toezicht B. Coppieters, J. Dieleman Jz., C. J. Martin en C. Rinn werden eveneens herkozen, terwijl in de plaats van het overleden lid F. Wiest, gekozen werd J. A. Lensen. Het jaar begint met 72 buitengewone leden en 259 gewone, tegen 76 en 266 het vorige jaar. Aan de leden werd medegedeeld, dat de contributie voor 1 Januari dient te worden afbetaald, zulks met het oog op de werk- zaamheden van den penningmeester, die dan tijdig zijn rekening kan afsluiten. Door het bestuur werden 6 nieuwe leden aangenomen. KOEWACIIT. Vrijdag veFtoonden zich boven deze ge- meente kort na elkander twee vliegmachines (tweedekkers), waarschijnlijk Engelsehe. Zij waren tamelijk laag. De soldaten van de grenswacht losten er eenige schoten op, waarna zij snel in de ricbting van Oostende verdwenen. Zondag-namiddag werd ten huize van A. van Hove de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van den R. K. Boeren- bond alhier, Er waren een groot aantal leden aanwezig. De secretaris gaf een uitvoe- rj/T verslag omtrent de werkzaamlieden van den Bomd in het afgeloopen jaar. Daarna ging men over tot bespreking van de aan- scliaffing van kunstmeststoffen voor het a. s. voorjaar. Het Bestuur geeft inlichtingen om trent den vermoedelijken prijs en de leve- ring der verschillende kunstmeststoffen met medewerking der Nederlandsche regeering. Staande de vergadering wordt door de leden op^ave gedaan van de hoeveelheden, die zij noodig hebben. Kennis wordt gegeven, df.it de bestelde mais te Walsoorden is aangeko- men. Ten slotte wordt nog eene vergadering gehouden van de Cooperalieve Boerenleen- bank, waarin na eenige discussie besloten wordt met ingang vans 1 Januari 1.1. de rente der spaargelden van 31/4 op 4 percent te brengen en de rente der voorschotten van 41/2 op 5 percent. IIULST. We waren dezer dagen in de gelegenheid van zeer nabij de kleeding te zien van een Duitschen grenswacht, en kwamen tot de overtuiging, dat het nog al koud mag zijn of zeer hevig mag regenen, zal hij van een en ander ook maar geriugen last hebben, of nadeelige gevolgen er van ondervinden voor zijne gezondheid. Men oordeele zelf De man was ,/gepakt" in een dik flanellen hemd, een dik linnen keind, een dikken borstrok, een horst- en halsbedekking, een dik soldatenvest, en daarover een langen, dikken soldatenjas. Verder droeg hij twee paar sokken, hp koD, desverlangd ook drie paar aantrekken twee dikke onderbroeken en een dikke bovenbroek, en was geschoeid in sterke hooge laarzen, met zolen van een vinger dik, zoodat hp, volgens zijne verklaring, er weinig om gaf, als hij in 20 of 25 c.M. water moest rondplassen. Op 't hoofa droeg hp een shako, waarvan de achterklep den onopgeslagen kraag van zijn jas raakte. De man roemde zijn kleeding, en ver- klaarde, dat alien op dezelfde wijze wareB uitgerust. Mocht een aanhoudende zware regen de bovenkleeding te hard aanpakken, dan had men nog een gutta-percha jas in reserve, om zich ook daartegen te beschutten. Aangezien er geen gebookt vlas naar Belgie wordt vervoerd in normale om- standigheden gaat alle vlas dezer streek daarheen wordt er tegenwoordig uit het land van Hulst en Axel veel verkocht naar Holland, dat per scheepsgelegenheid langs Walsoorden en Ter Neuzen wordt vervoerd. Naargelang de kwaliteit wordt er van 8 tot 12 besteed puike partptjes van 1913 besommeu nog 1 meer. Het gewas van 1912 en 1913 is zoo goed als opgeruimd. „Dat is de Hollandsche spreuk, jo!" ''En 't is Fransch". „Dat weet je toch wel. Wat beleekenl ook weer, schoolfrik?" u Dat is „Je Maintiendrai", in t Hol- landsch: „Ik zal handhaven", de spreuk, die ,Ze moste die leeuw met zn spa 111 de tnond teekenen en d,T onder zette: „Ik zal zandgrave", dat past beter bij ons, wat jij? Bij de Rijks voorjaars-hengstenkeuring te Rotterdam, waren van de 58 ingeschreven paarden slechts 28 opgekomen. Van deze werden er nog 15 afgekeurd, zoodat het resultaat niet schitterend was. Tivee menschen te Giethoorn verbrand. Omtrent het verbranden van de woning van den arbeider J. Polling, meer bekend> onder den naam van Jannes Speelman, wordt uit Giethoorn het volgende aan de „Tel." gemeld: P. genoot ouderdomspensioen, terwijl zijn vrOuw, als vroegere bewoonster van 't ei- land Schokland, een jaargeld' van 250 ont- ving. Zij hadden dus, voor menschen van hun stand, een onbezorgden oudbn dag. Toch leden zij een armoedig bestaan. Beweerd wordt, dat er vrij wat geld in de verbrande woning is gevonden. Hoewel aan hun liuisje een schuur tot stalling van het vee was verbonden, deelden zij hun eigen woonvertrek bijna altijd met hun scliapen, geiten en ander gedierte. In den winter werd den dieren steeds een warm plaatsje bij de kacliel ingeruimd. Zoo ook thans. Niet minder dan 12 geiten, 4 schapen, een hond en een kat werden naast dje doode lichamen der beide oudjes gevonden. Vele jaren had P. in het thans verbrande liuisje gewoond. Voor dien tijd woonde hij met vrouw en kinderen in de onmiddellijke nabijheid. Laatslbedoeldje woning is op het onverwaclits met liuisraad en vee, zonder het minste voorteeken, in een grondelooze diepte verzonken. P. had nog juist den tijd met vrouw en kinderen de woning te ont- vluchten. OnmiddeLUjk bij het diepe, vol met water geloopen gat, bouwde P. zijn thans verbrande woning. Dame te Rotterdam verbrand. Donderdag-morgen is Mevr. K. te Rotter dam, bij het recht zetten van een pendule, met haar kleeding in aanraking gekomen met een brandende calorifere. Haar klee ding vatte vlam en eenige uren later is zij aan de bekomen brandwondfen overleden. Een soldatenmop. Max Blokzijl zelf in dienst vertelt in een feuilleton in het „Hand." van een groepje Hollandsche sold|aten, die het wer- ken aan de loopgraven afwisselden met het bekijken van een teekening, die een van hen gemaakt heeft met de randversiering van wapens van land en provincie. „Wat staat daar ondier 't Nederlandsche wapen, Jan?" Smokkelaars door onze grenswacht doodgeschoten. W'oensdagavond zijn te Zundert twee Belgische smokkelaars van 15 en 17 jaar door de Nederlandsche grenswacht dood geschoten, omdat zij niet aan het oevel van stilhouden wilden voldoen. In betrekkelpk korten, tijd is te Rotterdam gebouwd de nieuwe brug over de Rotte, tegenover de Karnemelkshaven, daar de brug reeds voor het verkeer is opengesteld. Deze brug vormt een nieuwe verbinding tusschen het centrum der stad het Noorderkwartier, algemeen bekend als het Strooveer, bp het Hofplein. De nieuwe brug is 6 meter breed en heeft een lengte van 32 meter. Zij is bestemd voor voetgangers en handwagens. - De Spaansche schatgraver gaat met den tijd mee. Hp doet zich nu als een Belg voor die naar Spanje is gevlucht uit Luik met 20000 pond aan Engelsch bank- papier. De oorlog verhindert hem die in goud om te zetten, maar zij zijn voor een prijsje te koop. De Engelsehe pers waar- schuwt. Een noodlottig schot Op de spoorwegbrug te Npmegen was een soldaat van de genie bezig met het schoonmaken van een revolver. Hij ver- keerde hoogstwaarschijnlijk in de meening dat het wapen ontladen was. Plotseling ging een schot af en viel de militaii. in de borst gewond, neder. Hp was onmid- dellpk dood. In een pakhuis te Oud-Delfshaven is in beslag genomen eeu partij van 2<>00 kilo gietijzer, van een Haarlemsche schuit ontvreemd. Aan de Birk bij Soest was op een hofstede mond- en klauwzeer uitgebvoken. Al de 48 runderen, varkens en kippen zijn afgemaakt. Ooggetuigen verhalen van een waar bloedbad,' daar biggetjes van slechts 3 dagen als jonge poesjes werden ter dood gebracht, waarna de zeug volgde. Aan een daikboot ontsnapt. Wij vernemen, dat het van Hull te Rot terdam aangekomen Engelsehe stoomschip Whitby Abbey een ontmoeting met een Duitsche duikboot heeft gehad. Bp het zien van de duikboot, stoomde de //Whitby Abbye" met voile kracht vooruit en door zwaar stoken kon men het schip een snelheid van 14 mijl geven. Doordat de duikboot achter was en niet meer dan 14 mijl kon maken, is de //Whitby Abbey aan het gevaar van in den grond te worden geboord ontsnapt. (»N. R. Ct. De ban ge j utters. Als liistorisch vertelt de „Heldersclie Cou- rant" het volgende: Ze hadden dat dingetj-e al zoo lang in de gaten gehouden. „Ze" waren twee van die echte j utters, jonge kerels, lang als een boom, den grooten breedgeranden hoed scheef op het'hoofd; van het slag waarvoor het jutten zoo ongeveer het hoofdbestaan is, >en die dan ook niets liever doen dan maar langs den dijk dwalen om te zien, of er niets van hun gading drijft of aanspoelt. Ze hadden het dus in het vizier gehouden en waren er dan ook als de kippen bij, toen het „ding" aangespoeld was. Wat het eigen- lijk was? Wel, zoo op het eerste gezicht een doodonscliuldig kistje. Maar in het oog van de j utters, wellicht bang geworden door het mijnengevaar, zag het er eenigszins verdacht uit. Met het gevolg, dat zij er ook geen van beiden al te dicht bij dorsten komen —t, laat staan het in de wacht durfden steepen. Ze keken er al eens naar, een volgenden dag nog eens, maar neen, htet leek een te ge vaar lijk ding. Eindelijk besloten zij, er een derde in te kennen. Dat wil nog al wat zeggen. Want wat met z'n drieen gevonden wordt, moet met z'n drieen gedeeld. Maar het leek hun toch maar beter. De nieuwe compagnon echter was al mets beter. Hij schudde zijn wijze lioofd, en ze kwamen niets verder. Dan nog maar een ander geraadpleegd. E11 ja, in de ,.societeit het Nvachllokaaltje bij den windwijzer vonden ze een ouden visscherman, een die routine had in het vak.-Zijn meening over het geheimzinnige voorwerp en hoe er mee te handelen, werd dus gevraagd. En hij gaf hun den wijzen raad ran de kist voorzichtig open te maken, hij zou wel op een af stand blijven. Tusschen al de bedrijven door had het kistje nu al geruimen tijd tegen den dijk ge legen. Eindelijk werd dan besloten het toch maar te probeeren. 1 Voorzichtig gingen zij er heen. Nog voor- zichtiger werd het opengemaakt. Het deksel werd er afgenomen, de houtwol, die er onder zat, verwijderd, en ze liepen als hazen! Wat was liet geval? Onder de houtwol zagen zij een koperen doos. Het was om je dood te schrikken. Dat moest vast een bom of een ander vreeselijk moordtuig zijn. Met hun vieren gingen zij toen naar den' strandvonder. Deze liet het kistje in beslag nemen en natuurlijk onderzoeken, wat er in zat. En wat bleek nu? De gewaande bom was niets anders dan een dichtgesoldjeenl kistje met rozenolie! Na gedaan onderzoek bleek de rozenolie zelfs van de beste soort te zijn. Hoe ze op hun neus keken. Ze hadden een strop! En een groote ook. Want ze weten heel precies de waarde van de aangespoelde voorwerpen. Hoe ze er dikwijls achter ko men is een raadsel, maar weten doen ze het. En dan zoo 'n zoete bom van een twintig fleschjes rozenolie ieder flesclxje bevatte 250 gram hun neus te zien voorbijgaan en dan nog te weten, dat de rozenolie ongeveer j 1;251,50 per gram kost neen, het was te erg. En dan haal je er nog wel zoo 11 ouden rot bij zoo een, die verstand van de zaken heeft. Neen, ze waren dien dag niet te spreken. Maar wat gebeurd is, is gebeurd. Den volgen den dag liepen ze alweer over den dijk, de afzoekende, of er weer niets van hun vast besloten om niet meer zee gading was, te schrikken van een bom, die in een kistje aan komt drijven. TEU NEUZEN BOSCIIKAPELLE. HOEK. HONTENISSE. OSSENISSE. Rotterdam, 8 Februari. Graanmarkt. Elke week biengt een ver- hooging van prijzen en als de oorlog nog lang duurt wordt het ten duurte van belang. Morgen is ook alhier de opening der effectenbeurs op de gewone tyden. De aanvoer van Tarwe was op de rneeste markten voldoende en de prijzen iets hooger. De Noord-Amerik. markten zijn zeer vast. Het aanbod is schuarsch, omdat de export- landen thans onze markten minder opzoeken daar andere landen betere prijzen blijken te betalen. Heden veiling van een partij La Plata Mu'is en Woensdag vau Araerik. Rogge. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo Taganrog f 342 Gerst Canada 280 ii 215Zuid Russ. 274; Mais Amerik. mixed 240 La Plata 228 per 2000 kilo; Boekweit 308 per 2 LOO kilo Haver f 15.— a 15,50 per LOO kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 16,25 a 16,75; Rogge niet ter marktGerst 13^75 a 14,- Chevalier 15,— Haver f 15,— per 100 kilo. Witte Boonen 18,50 a 20, -Bruine Boonen f 12,50 a 15 Groene kookerwten 13,a 15,— per Hectol. Gelderland noteert Tarwe per beet. 12,50 a 13,Zomergerst 9,— Haver 7,50. Veemarkt. Runderprijzen hoog80a94; Ossen 78 a 92; fcitieren 75 a 80 Kalveren 110 a 125; Schapen 54 a 60; Varkens abnormaal in prijs 74 a 80Licht soort 64 a 68 cents per kilo. Meikkoeien 175 a 290 Kalfkoeien 180 a 310 Stieren 160 a 280 Vaarzen f 150 a y210; Pinken 90 a 125 Vette kalveren 75 a 100 Fokkalv. /18 a 26 Biggen 10,— a f 15,— per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en Geldersche 3,25 a 3,50 Eigenheimers r o 7n RRruvn's f 3.a f 3.25 2,75 a 3,— Bravo's 3,- a 3,25 Poters 2,25 a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten /68 a /72 stukken van Ys kilo 80 a 90 cent. Zoetemelksche Kaas f 41,a f 48, Leidsche Kaas le soort f 37,a f 39, 2e 34,— a 36, per 50 kilo. Eieren. Groote gemiddeld 6,50 kleine 6 per 100. Zeeuwsche Ajuin f 6,25 a f 6,75 per 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. f 3,50 a f 4,80 Groningsch 4,a 5,Holl. Geel 4,— a 4,75 Zeeuwsch Wit 3,50 a 3,75 per steen. Lijnzaad. 34,- a /36,-; Kanane- zaad 22,50 a 23 per 100 kilo. Karwpzaad f 17,25 a 17,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 91/, a 10 cents. Java-KoflSe in balen, gewone soorten 46 Beste Santos 37 cents per half kilo. Beetwortelsuiker Febr./Maart 1511/i6- Axel, 6 Februari. Veilingseieren V. P. M. 5,per 100 stuks. Aanvoer 1700 stuks. Hulst, 8 Februari. Veilingseiereu V. P. N. J 5,per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING- Van 5 tot en met 7 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 57 binnenvaartuigeu op en 43 afgeschut door de Middensluizen 12 op- en 16 afgeschut. Positie der Stoomsehepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 9 Februari 8.40 1 9.27 10 10.16 11.3 11 u 11.43 12 u 0.17 12.45 13 1.10 1.32 14 1.53 2.13 15 2.32 2.50 Gewone condition. Extra prijzen. C. JACOBS. in alle prijzen. Het goedkoopst adres. Nieuwstraat 44. Geboorten. 1 Febr. Gudula. Fraacitia Paulina., d. van Hendrik van Wattingen en van Maria Louisa Lauret. 5 Febr. Cornelia Hendrika, d. van Jan Gerardus de Reus en van Maria Wilhelmina Riemens. Overlijden. 31 Jan. Rogerius van de Giessen, oud 2 m., z. van Willem en van Clarisse Zoe Iterbeke. 1 Febr. Pieternella Cornelia Blees. oud 64 j.. d. van Johannes Cornells Pieter en van Christina Cornelia Poeljen. 6 Febr. Ferdinandus de Lege, oud 4 m., z. van Jan Adriaan en van Cornelia Dees. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. "21 Jan. Julius van de Steene, oud 48 j., wedn. en Alma Maria Steppe, oud 25 j., jd. Johannes Antonie van den Berg (van Hengelo), oud 32 j., jm. en Maria Jozina van Doom, oud 20 j., jd. 28 Jan. Cornelis Lisseveld (van Amsterdam), oud 28 j., jm. en Cornelia IJzebaart, oud 32 j., jd. Geboorten. 47 Jan. Anna, d. van Alpbonsus Modestus Breepoel en van Catharina Herman. Maria Antonia, d. van Alphonsius Franciscus Verstraeten en van Leonie Marie de Dauwe. 21 Jan. Valerie Pharailde, d. van Cyrillus Henri Raes, en van Mar- garietha van Rumste. Johannes, z. van Cornelis van den Bos en van Anna Catharina van Goethem. 29 Jan. Gabrielle Josephine Marie, d. van August Adolf Dieleman en van Joanna Louisa van Puijvelde. 30 Jan. Janna, d. van Jacobus Duerinck en van Leuntje Buijze. Francois, z. van Francois Dieleman en van Neeltje van de \elde. Overlijden. 21 Jan. Valerie Pharailde Raes, oud 1 d., z. van Cvrillus Henri en van Margarietha van Rumste. 25 Jan. Janneke Maria Haak, oud 19 d., d. van Marinus en van Jacomina Dieleman. Mathildus van Ever, oud 73 j., echtg. van Leo Bracke. 27 Jan. Ludovicus Meijsmans (van Sempst B.), oud /5 j., z. van Joannes Henricus en van Theresia Cauwenbergh (beiden overl Geboorten. 2 Jan. Ursula Maria, d. van Constan- tinus Vael en van Maria van Acker. 10 Jan. Alma Maria, d. van Josephus Otjes en van Rosalia de Klerk. 24 Jan. Emilias Augustinus Marie, z. van Josephus Eduardus van Wolffelaar en van Christina Apolonia van den Bosch. 29 Jan. Albert, z. van Alphonsus de Loos en van Philomena van Schelfaut. Overlijden. 27 Jan. Anna Catharina de Bruijn, oud 90 j., wed. van Pieter Johannes de Bakker. 28 Jan. Albertus Elisius Hypolitus de Rijk, oud 8 m., z. van Judocus en Van Elisabeth van Erpelinck. Huwelijks-aangiften. 7 Jan. David de Groote, oud 19 j., jm. en Maria Meeuwsen, oud 20 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 21 Jan. David de Groote, oud 19 j., jm. en Maria Meeuwsen, oud 20 j., jd. Geboorten. 5 Jan. Gelein, z. van Cornells Ivaijser en van Jacomina Buijze. 15 Jan. Cornelis, z. van Adriaan de Fouw en van Janna van der Pijl. Wil helmina Janna, d. van Pieter de Putter en van Dina Sara Jansen. 19 Jan. Sara Wilhelmina, d. van Jacobus den Hooglander en van Jacoba Faas. Adriaan, z. van Gelein Meertens en van Pieternella 4 inke. 26 Jan. Aagje, d. van Joos Klaassen en van Adnana Wilhelmina Rinkhoud. Overlijden. 6 Jan. Cornelia Jansen, oud 10 j., d. van Jan en van Neeltje Michielsen. 8 Jan. Daniel Jacobus Arie Bareman, oud 30 j., z. van Leendert en van Lena Tholens. 20 Jan. Cornells de Regt, oud 64 j., wedn. van Josina Wilhelmina de Kramer. 23 Jan. Daniel den Hooglander, oud 52 j., echt°\ van Sara Buijze. 25 Jan. Ebrina de Jonge, oud°21 m., d. van Jozias en van Poulina Catharina Haak. Huwelijks-aangiften. 21 Jan. Johannes Albertus Hendrik Goedhart, oud 24 j., jm. en Berta Maria Philomena Verschooten, oud 19 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 19 Jan. Eduard Joseph Bonn, oud 35 j., jm. en Mathilde Petronella Vereecken, oud 36 j., jd. 30 Jan. Dyonysius Josephus van Cleemput, oud 32 j., jm, en Elodia Maria Thijs, oud 33 j., jd. Johannes josephus van Dongen, oud 33 j., jm. en Johanna Catharina Broeckaert, oud 29 j., jd. fran- cies van Giessen, oud 28 j., jm. en Eugenia van Walle, oud 25 j., jd. Geboorten. 20 Jim. Anna. Ludovina, d. van Jan Francies van Damme en van Anthonetta Somers. 21 Jan. Albert, z. van Petrus Eligius Neve en van Leonie Bogaerl. 22 Jan. Lodewijk Albert Man z. van Leo Joseph Colsen en van Louisa Maria van de Velde. 24 Jan. Josephina Elisabeth, d. van Jozet Frans Verschaeren en van Maria Catharina \er- rijken (uit Belgie)- 27 Jan. Josephina Susanna en Albert, d. en z. van Joannes Paap en van Anna Ro salia Geldof (uit Belgie)- 28 Jan. Petrus Jacobus, z. van Johannes Jacobus Yerhaegen en van Maria Anthonia Johanna Michielsen. 29 Jan. Josephus, z. van Gustavus Ludovicus Driessen en van Emma Catharina Beers. Overlijden. 13 Jan. Bertha Catharina Romain, oud 10 m., d. van August en van Joanna Stephania Sehoovaerts (uit Belgie). 18 Jan. Amelica Josefina van den Bergh, oud 22 m., d. van Frans Jozef en van Maria Julia van den Eijnde (uit Belgie). 20 Jan. Alouis Leonard Reault, oud 3 m., z. van Louis en van Maria Le Rouland (uit Belgie.) 22 Jan. Jan Francies Adriaansens, oud 62 j., z. van Jan Francies en van Maria Anna Buijsrogge. Huwelijks-aangiften. 22 Jan. Petrus Jacobus van Campen, oud 26 j., jm. en Maria Louiza de Kort, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Jan. Alphonsus Mannaart, oud 27 j., jm. en Maria Petronella van Kouteren, oud 22 j., jd. Geboorten. 18 Jan. Mathilda Evonie, d. van Petrus Augustinus Warrens en van Julia Augusta van Leuven. 23 Jan. Julius Petrus, z. van Petrus Franciscus Bernardus de Maat en van Maria Louisa Apolonia Mangnus. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. SAS VAN GENT. Geboorten. 16 Jan. Pierre Marie Joseph Alfons, i. van Petrus Arthur Van den Panhuysen en van Cecilia Maria Carola Franck. 21 Jan. Anna An- toinetta, d. van Alexander van den Bosch en van Josepha Deckers. 28 Jan. Marie Louise, d. van Leonard us Benedictus Lammens en van Irma Fe- licite Vandermeulen. Overlijden. Een als levenloos aangegeven kind van Leo Coppens en van Camilla Cesarina Rooms. •WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Jan. Cyrillus Johannes Govaert, oud 26 j., jm. en Irma Maria Sehelfhout, oud 23 j., jd. Petrus Emile Spuesens, oud 29 j., jm. en Lima Pharailda Maria de Smet, oud 29j.,jd. 28 Jan. Richard Petrus IJsebaert, oud 28 j., jm. en Irma Maria Janssens, oud 18 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Guillemette Aurelie, d. van Petrus Franciscus van Waterschoot en van Elodia van Acker. Bertha Isabella, d. van Theodulus Lammens en van Louisa van Vooren. 27 Jan. Gabriella Maria Sophie, d. van Laurent Arthur Verguijze en van Leonida Louisa Pieters. 31 Jan. Florentius Au gustus. z. van Adolphus de Bakker en van -Martha Helena Talbootn. Overlijden. 23 Jan. Jannigje Diethelm, oud 85 j., wed. van Jacobus Bernardus Broeckaert. ss RICHARD in het droogdok te Rotterdam. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Boston pas- seerde 31 Jan. Saintcathermes. s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas- seerde 26 Jan. Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres vertrok 28 Jan. van Barry, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar New-York pas- seerde 18 Jan Lizard. ii H ii ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3