De krijgsfocLrijven. BINNENLAND. Enkele malen wordt een regen van opstuivende aarde over my uitgeschud. Ook granaat-kartetsen barsten boven my, en spreiden hare kogels wijd uit, tot aan den woudrand. Daar hoor ik stem rechts van my. Ik wend het hoofd daar ligt op zijn rug een landweerman, met een langen, rooden baard zijn gezicht is naar my gewend. Bliikbaar is hij zwaar gewond. Hy houdt de handen gevouwen over de borst, en bidt met luider stemme. Vlak by ons slaat een granaat in, en ontploft. Weer word ik bestrooid met aardkluiten, en weer hebben de granaatsplinters mede- Iijden met my. Onwillekeurig voel ik my gestemd tot bidden. Ik kijk op, en zie den landweermanevenals ik, is bij met aarde bestrooid. Of de splinters bem ge- troffen hebbeD, weet ik niet, maar by beweegt zich niet meer. De granaat- en shrapneltregen wordt beviger, en het infanterie-vuur knettert harder. Ik gevoel dat mijn geestkracht mi) begeven gaat Wanneer de ambulance-soldaten zullen komen. om de gewonden te halen, is niet te voorzien. Misschien vannacbt, misschien morgenavond, als de strijd beslecht zal zyn. Met moeite zie ik op mijn horloge; het is vier uur in den namiddag de plaatsen legde de genie 's morgens om zes uur 75 kilogram dynamiet. Ieder van de officieren had zijn taak. Om kwart voor acht stond alles klaar in de loopgraven. Ik met het horloge in de hand, om op de minuut aan te pakken op de plaats, die mij aange- wezen was. Het werd acht uur. Ilet machine- geweer op den rechtervleugel knetlerde ten teeken, dat de mijn klaar was en kon wor- den ontstoken. In het midden werd hetzelf- de signaal gegeven, maar op den linkervleu- gel hoorden wij nog niets. We keken elkaar vragend aan, en weldra kwam de verklaring. Een genie-soldaat was in de gang flauw ge- vallen en had den ontstekingsdsraad gebro- ken. We hadden een uur vertraging. Toen klonk nog eens het signaal op alle pun ten. Er volgde een ontzettende ontploffing. De mijnen waren aangestoken. Op dit oogenblik moest bij de Franschen, die niets hadden kunnen vermoeden, groote ontzetting lieer- Schen en liiervan moesten wij gebruik maken, anders was alles tevergeefs. Steenen, takken, wortels vlogen door de lucht, maar wij wa ren goed gedekt. En zoo kwamen wij dan op drie plaatsen in de vijandjelijke loopgraven. BoVen, op de wallen, slopen genie-soldaten en wierpen handgranaten naar beneden, steeds eenige meters voor de in de loopgra ven vooruit stormende troepen uit, alles ver- minkend wat ons tegenweer bood. Alle toe- gangswegen van de sterke vijandelijke loop- graven, die meer naar achter lagen, moesten verstopt worden, opdat er geen versterking kon komen. Dit gelukte. De verrassing van mensclien, bidt als heerscher voor land en luiden en leger. Ik kan mijn oogen niet van hem afwenden. Een pleclitige stemming maakt zich van mij meester. F.n die stem ming houdt aan, ook wanneer ik reeds bui- ten sta en de troepen zich opstellen om voor den keizer te defileeren bij 't geluid van trommels en fluiten. De eedachte, dat ik verloren ben, wordt I den vijand .was volkomen. Vele sol<faten - i_„.l v. I if,nir f to noVVpn finrtp.rp. wa- voortdurend sterker in mij als het mi) maar gelukken mocht, vanhier te komen. Met het overschot van mijn geest- en lichaamskracht slaag ik er in mij aan myn geweer op te hijschen, mijn bovenlichaam is stijf. Gebukt als een grijsaard sleep ik my, steunende op mijn geweer, door den kogel- regen tusschen de twee fronten, voort, in de richting van de kerk. Aan den kerk- toren wapperen de Roode Kruis-vlaggen, die tot een veilig onderkomen sehijnen te nooden. Nog slechts weinige honderden meters, die mi) evenveel kilometers gelij- ken dan zak ik ineen, uitgeput. Toe- vallig word ik gevonden door een pa- trouille, die mij naar de kerk van Bece- laere draagtVeel water vloeit in den stroom der vergetelheidde herinnering aan den tijd, dat ik gewond op Vlaamschen bodem lag, sal mij altyd een eiland in dien stroom der alledaagsche dingen blijven. Be veidsiag ten Zuid»Westen van Warschau. De Duitsche „doodsdivisies". Zooals uit de Russische communique's bleek, hebben de Duitschers deze week hardr nekkige pogingen gedaan om het Russische front in t gebied ten westen van Warschau te doorbreken. Enorme troepenmassa's zijn door de Duitschers in het vuur gebracht. Zeven leger-afdeelingen, met 100 batterijen, vermoedelijk 400 tot 600 kanonnen, hebben storm geloopen op de Russische stellingen. Voorloopig echter zonder resultaat. Een Russisch legatie-bericht van 5 dezer meldt „Met het doel het Russische front door te breken, heeft de vijand op een lengte van 10 KM. een macht van zeven leger-afdeelin gen samengetrokken, ondersteund door 100 batterijen; verschillende divisies werden in diclitedroinmen opgesteldj langs een front van nog geen kilometer. In den nacht van' 3 Februari begon de Russische tegen-aanval, hevige bajonet-aan- vallen hadden langs de heele linie plaats en de vijand ging tot een verdedigende houding over Nabij Rorjimow hebben de Russische troepen twee rijen Duitsche loopgraven ge- nomen, en na een hardnekkige worsteling het dorp Gumin heroverd, evenals de hoeve Volia Chidlorska. Het gevecht wordt met dezelfde hevigheid voortgezet". Duitschers. bij Borjimow en Volia Chid Het winkelbedrijf te Brugge heeft sclirijft het Hbd. v. Antw. het zonder- lingste aanzien gekregen. De middenstad lijdt het meest door de slapte in de zaken. Alleen de herbergen, restaurants, banketbak- kers en bankiers doen goede zaken, door de aanwezigheid van de vele soldfeten en de doortrekkende troepen. Talrijke groote winkels zijn gesloten en anderen verkoopen wat zij kunnen. Zoo ver- koopt een meubelfabrikant koffie, kaas en haring. De verkoopprijzen zijn alien vast- gesteld en de overlrediingen gestraft met boeten van 500 tot 10,000 mark. Eene plakkaart is te Brugge aangeplakt, houdende verbod aan de inwoners, van met de Duitsche soldaten over den oorlog te spreken. Wjj ontleenen aan de N. R. Crt., de volgende telegrammeu Van het Westelijke gevechi*- terrein. PARIJS, 7 Febr. (Router). De officieele mededeeling van hedenmiddag meldt In Belgie is het kalm. Tusschen het kanaal en den weg van Bethune naar La Bassee hebben de Engel- schen een steenbakkerij, die tot nu toe door den vijand bezet was gehouden, genomen. In Champagne, ten Noorden van Beau Sejour, hebben wy een aanval van een half bataljon teruggeslagen. Op de rest van het front slechts geschuts- vuur. PARIJS, 7 Febr. (Reuter). De mededee ling van hedenavond zegt De vijand heeft in den nacht, volgende op Zaterdag, verscheiden kleine aanvallen gedaan in de streek van Nieuwpoort, die troepen onder groot gejubel van de bevol- king Kimpoiung binnen. Asm het Suezkanaal. KONSTANTINOPEL, 7 Febr. (Woifi.) De groote generale staf meldt Onze voorhoeden zijn aangekomen in de streken ten Oosten van het Suezkanaal en hebben de Engelsche voorposten op het kanaal teruggeworpen. Bij die gelegenheid zijn gevechten geleverd in den omtrek van Ismaila en Kantara, welke nog voortduren. Een Duitsche wepkSai*5rag. WASHINGTON, 7 Februari. (Reuter). Van Rappard, de Nedcrlandsche gezant, heeft met Lansing, den acUviseur van het ministerie van buitenlandsche zaken, geconfereerd. V an Rappard verklaardje, dat hij van zijn regee- ring geen lastgevingen ontvangen had. Er is echter reden om aan te nemen, dat het doel van de conferentie was, er zich van te ver- gewissen, of er kans bestaat op een protest van de Vereenigdje Staten tegen de kennis- geving van de Duitsche admiraliteit. In re- geeringskringen wacht men op de toelichting van het Duitsche ministerie van buitenland sche zaken, welke de Amerikaansche gezant te Berlijn zendt. Men verneemt, dat, tenzij die toelichting de voorzorgsmaatregelen aangeeft welke de Duitsche commandanten moeten nemen, om er zich van te vergewissen of zij met neu- trale schepen te doen hebben, de Vereenigde Staten zeer vermoedelijk in geen onzekere termen te feennen zullen geven, dat zij in een vernieling van neutrale schepen, welke geen contrabande als lading hebben, en in het veroorzaken van letsel aan hun passagiers niet zullen berusten. zaten hun ransels uit te pakken, andere wa ren bezig brieven te schrijven. Zij konden zich niet meer redden. Menige dappere kerel wilde weerstand bieden, maar een kogel legde hem neer. Over ons been huilden de granaten naar de andere vijandelijke stellin gen, om de versterkingen tegen te houden. Op een plaats, waar de wijkende Fran schen waren vastgeloopen, en niet voor- of achterwaarts konden, sprong ik op de ver- schansing en riep: „A bas les armes! Als op commando vielen de wapens neer en met de handen omhoog stonden daar vijftig ge- vangenen. Slechts een, den eerste, die over de verschansing heen kwam, kostte dit het leven. Een kogel trof hem van zijn eigen ka- meraden. De anderen waren blij, dat hun leven gered was en trachtten ons de hand te geven. Een half uur duurde die strijd. Ongeveer tweehonderd doode en gewonde Franschen lagen in de loopgraven en op de aiiC ayu —n i - o berahellins, meer dan tweehonderd hadden he(Jen valt niet anders te vermelden dan zijnde den laatsten dag waarop men Kan De stortingen op de Staatsleening. Naar de H. Crt. verneemt was tot en met Vrijdag op de groote leening van 275 millioen in het geheele land gestort 131 millioen gulden, daaronder niet begrepen de beleeniDgen, welke in Amsterdam rond 15 millioen bedroegen en rond 35 millioen in de provincie, zoodat de eerste vijf dagen bij elkander rond 181 millioen op de leening alle zijn afgeslagen. Over den dag van 1 is gestort. Het liet zich aanzien, dat heden, wij gevangen genomen. De hoogle, waarom 1 een kornbardeinent op de Noordelijke wijk wij acht weken gevochten hebben, is nu in Soissons. nns hez,it en wii lisgen op de andere hel ling. De Franschen hebben zich op de tegen- BERLIJN, 7 Febr. (Wolff. Officieel.) Lit over liggende hoogte teruggetrokken in hun ^et groote hoofdkwartier wordt d.d. heden reeds vroeger in orde gebrachte reserve- gemeldt stelling. Daar begint de nieuwe belegerings- rfen Zuidoosten van Yperen hebben wij oorlog van voren af aan. Nu echter van Eransche loopgraaf genomen. Wij een andere soort. Want wij zijn niet meei dan twintig passen van elkaar, maar een diepe kloof ligt tusschen ons. De verras sing van de Franschen was zoo groot, dat zij alles in den steek moesten laten. Een groot aantal ransels, munitie, geweren, kwa men in ons bezit. Ook de mijnwerper, een klein kanon, die ons steeds granaten in onze loopgraven geworpen heeft en die meer la- waai maakt dan schade aanricht. Toch heeft dit ding in den loop der tijden verscheidene manschappen in het hospitaal gebracht. De Duitsche keizer bij een godsdienstoefening te velde. In de „Munchener Neuesten Nachrichten" komt de volgende schets van een veldgocte- dienstoefening voor, die de keizer bijwoon- de. In de kleine stad, waar het groote hoofdj- kwartier vertoeft, werd een groote ruimte tot een kerk gemaakt. De soldaten vullen de ruimte, linie-, reserve- en landstormsoldaten dooreen, krachtige gestalten met gezonde, baardige gezicliten. Dicht bij het altaar, aan beide zijden van den op den keizer wach- tenden kerkstoel, zijn de plaatsen voor de officieren en het orkest, dat uit een harmo nium ien 8 muzikanten bestaat. Op een com- maakten daarbij twee Engelsche machine- geweren buit. Ten Zuiden van het kanaal van La Bassee is de vyand in een van onze loopgraven gedrongen. De strijd is daar nog aan den gang. Yoor het overige hebben, behalve artillene- gevechten, geen gebeurtenissen van belang plaats gegrepen. Vnn het Oostelijke gewechts- terrein. St. PETERSBURG (Petrograd), 7 Febr. (P. T. A.) De groote generate staf deelt mede In Oost-Pruisen heeft de strijd in de dalen van de Inster en Sjisjoepa een verwoeder karakter aangenomen. Aan het front aan den linkeroever van den Weichsel is het artillerievuur zeer hevig geweest. Ondanks de tegenaanvallen der Duitschers, hebben onze troepen zich niet alleen ge- handhaafd aan den linkeroever van de Bzura, by haar uitmonding (indenWeich- De Nederlandsche rechten in het Rijngehied. In het Engelsche Lagerhuis heeft Beyland aan Minister Grey gevraagd, of hij over eenige inlichting beschikte, waaruit bleek dat de Nederlandsche Regeering van de rechten van Nederland, betreffende de Rijn. vaart, ten behoeve van de Duitsche Regee ring afstand had gedaan, en indien dat het geval was, wat dan het standpunt der Engelsche regeering was met betrekking tot den invloed van dit verdrag op de positie van Nederland als onzijdige mogend- heid. Grey antwoordde, ,dat de vrije scheep- vaart op den Rijn gewaarborgd werd doot drie verdragen, nl. door een verdrag, be- lioorende bij de Weensche congres-akte vat 1815, door het verdrag van 31 Maart 1831 tusschen Baden, Beieren, Frankrijk, Hessen, Nederland en Pruisen, en door het verdrag van 17 October 1868 tusschen Frankrijk, Beieren, Nederland en Pruisen. De Engel sche regeering had geen kennis van een andere overeenkomst met betrekking tot de rechten der oeverstaten. In verband met deze verklaring deelt de N. R. Ct. nog mee, dat blijkens uit de beste bron verkregen inlichtingen van een verdrag, als waarop Beyland doelde, g» sprake is, en dat in de Rijnvaartacte sinds jaar en dag geenerlei principieele veran- deringen zijn aangebracht, ook niet dew afzonderlijke speciale regelingen. TJitvoer van suiker uit Nederland naar JEngeland. Reuter seint uit Londen aan de N. R. Crt.; Naar aanleiding van een vraag betreffende den invoer van sommige goederen uit Neder land heeft Minister Runciman een schriftelijk antwoord aan het Lagerhuis doen toekomen, waarin hij in herinnering brengt, dat de proclamatie van 26 October, waarby de invoer van suiker in het Vereenigde Konink- rijk wordt verboden, vrijstelling van dit verbod verleent voor suiker, welke wordt iugevoerd volgens contracten, die voor 1 Augustus 1914 zijn gesloten. Indien invoe' van suiker op grond van deze bepalin, plaats vindt, wordt een bewijs verlangd, dat deze suiker niet door den vijand is gepro- duceerd of geraffineerd is van suiker, af- komstig van den vijand. /yVerder beb ik vernomen, sehrijft de Minister, dat de Neder landsche regeering zeer krachtige voorzorgs maatregelen heeft genomen om deu invoer van suiker en beetwortelen uit Duitschland naar Nederland te verhinderen". De Npderl. staomvaartmaat- schappijen. De diensten van de Stoomvaartmaatschappij ,/Zeeland" blijven volgens de VI. Crt. storten zonder bijbetaliDg van rente (daarna moet een maand rente vergoed worden, doch behoeft men dan niet voor 7 Maart te storten), 4/5 van het geheele bedrag der leening zou zijn gestort. De stortingen zyn hoofdzakelijk geschied in bankpapier en schatkistpapier (tot dusver bijna 50 millioen in schatkistpapier), terwijl slechts zeer weinig zilver is teruggekomen. Op het oogenblik is nog 22 millioen meer aan zilver in omloop dan op 1 Juli 1914. Opmerkelijk is voorts het betrekkelyk I v00rl00pig niettegenstaande de aankondiging gering bedrag, dat beleend is geworden, daar I ^er j-egeering, omtrent vijandelijke koop men herhaaldelyk de meening heeft hooren uitspreken, dat de meeste inschrijvers de stukken wel niet in huis zouden nemen. De beide kantoren in het gebouw van het departement van Finaneien, waar de vaardijschepen in de Engelsche wateren, die aidaar na 18 dezer aangetroffon zullea worden, onveranderd. De directie der stoomvaartmaatschappij Nederland" deelde het V. D.-bureau mee, stortingen plaats vonden voor de llaagsche yericht, zooals dit door den Duit- inschrij vers, hebben vooral in het begin gchen marinestaf is uitgevaardigd, voor haar der week zeer druk werk gehad. Dank nQg n-ej. duidelijk: genoeg was. De vraag zij de doeljnatige, praktische werkwyze, r^st ook) 0f Yerklaring geheel ernstig slaagde men er in het kantoor, waar de kan worden genomen of misschien als inschrijvingen beneden de f 50,000 werden I ^rQotspraak moet worden beschouwd. Ds afgedaan, tenslotte in niet minder dan 75 directie betwijfeld' of Duitschland oyer vol- inschrij vingen per uur af te doen, zoodat het publiek inderdaad in den snelst moge- lyken tijd geholpen is geworden. Verschillende commissionnairs vervoegden zich meerdere malen aan het stortings- kantoor tot het in ontvangst nemen van stukken, hetgeen o. m. hieraan was toe te schrijven,' dat verschillende hunner krygsgevangen gea.a.g, g=«„ een tegen set, 35 KM ten W. van Wat.eh.n) maar f^lahen i^. ven zw Zeven divisies, door de Duitschers divisies" genoemd, omdat men begreep, dat zij aan de vernieliging waren prijsgegeven, wierpen zich op de Ilussen op dat beperkte front. In de- diclite gelederen van den vijand werden ontzettende gapingen aangericht. Toen deden de Ilussen een tegen-aanval. Zij verrichtten liier -een der meest schitterende charges. Geheele compagnieen werden in hun loop- graven aan de bajonet geregen. De strijd op dit punt, waar groote massa's troepen in een moorddadig gevecht streden, herinnert aan het gevecht bij de Borodino, in den veldtocht van 1812. De vijand trachtte de Russische loopgra- n schoon te vegen door een orkaan van rare granaten en een hagelbui van kartet- sen. Het aantal vijandelijke kanonnen, hier bijeen gebracht, wordt op 600 geschat. De Ilussen' echter hadden zich voortreffelijk in- getmaven, en toen hun beurt kwam, was het oeweld van hun charge onweerstaanbaar. Tot dusver zijn geen bericlilen ontvangen over de verliezen ter weerszijden. Tot de Duitsche strijdkrachten behoorden ook de aarde van Lowicz overgebracht, die bevel had ten kosle van alles door de Russische linies heen te breken. Met het oog op de vruchtelooze pogingen der Duitschers, sedert zeven weken al reeds teen het front Borjimow-Gumin, zijn de Russische militaire deskundigen geneigd hun laatsten zelfmoordenden aanval als eenwan- hoopsuiting te beschouwen. De Duitsche gevangenen erkennen, dat de verliezen der Duitschers reusachtig waren. De mijn-ooflog in^Argonne. In een brief in de „Berliner Morgenpost" leest men volgens de „N. R. Crt. Ja, nu ligt dit moeilijke werk achter ons maar het was een harde noot, dien wij hebben gekraakt. Twee dagen te voren werd ons, officieren, nauwkeurig het plan mede- eedeeld. Het bevel luidde: den elfden De cember om acht uur tien 's morgens begint de bestorming van de vijandelijke stellingen. Het is een eigenaardig gevoel, zoo op de mi nuut af een dergelijke taak te weten. Dag en nacht werd er nu hard gewerkt aan de on- deraardsche gangen tot dicht bij de voande- liike loopgraven. Niets aan de oppeivlakte verried iets van het plan. Toen kwam de planken vloer hoort men den kalmen slap van een man. D-e keizer schrijdt door de rijen zijner soldaten naar zijn stoel. Zijn oog is gericht op het beeld Gods, op wiens hulp hij hoopt en vertrouwt. Harmonium en bla zers zetten het koraal in en de veldprediker Q5ns een gestalte als naar een houtsnee van de 17e eeuw gevormd klimt op naar het altaar. Met geweldige kracht klinkt uit 2000 soldatenkelen het oude, vrome kerklied door de weergalmende ruimte. De predikant leest het evangelie van Drie- koningen, de geschiedenis der drie wijzen uit het Oosten, die door een ster geleid, de listen en lagen van Herodes verschalkten en terug- keerden naar hun land met den gevonden God in hun hart. Diep en warm, tot het ver- stand en de ziel van het volk sprekende, ver kl a art de predikant de Bijbelsche ovei- levering. En vervolgens diept hij het eeuwig menschelijke uit de schoone gelijkenis op. het rusteloos trachten en streven der aard- sche hoop inaar liet hoogere fen betere. Uit de laaiende vlammen van zijn woord stijgt de grootsche verschijning op van een volk, dat in verlangen en vertrouwen op God zoekt. dat in onafzienbare scharen met fon- kelend zwaard optrok, om de vrijheid van zijn bedreigd leven te beschermen. (Zoo sehrijft het Munchener blad natuurlijk). Geleid door de „ster" der Duitsche hoop, van waarheid en trouw vergezeld, gaat dat volk door strijd en beproeving een tijd van bloei en oogst tegemoet, wanneer alle listen der vijanden te schande zullen gemaakt zijn. En het zal naar zijn haardsteden terugkee- gegaan. Zij namen een zeer belangrijk steunpunt van den vyand ten N. van het dorp Witkowitse. Bij een landgoed bij Borjimof vermees- terden wij over een aanzienlijk front de loopgravenlinie van den vijand en ver- overden ook een deel van de schansen van de tweede linie. Wij namen zes machinegeweren. In de buurt van Borjimof heeft de vyand dan ook dadelijk de stukken ontvingen Zoo stortten dan vooral kleinere commis sionnairs, by wie een groot aantal mscbiij- doende schepen in de Noordzee beschikt om daarmee zoowel het Kanaal als^de wa teren om Groot-Brittanje en Ierland vol komen af te sluiten. intusschen is men dankbaar, dat de Duitsche marinestaf tot 28 Februari den tijd heeft gegeven, om maatregelen te nemen, waartoe een gemeen- schappelijke vergadering van de verschillende directies zal worden belegd. De op Noord- Beveland gelande Fransche vliegeniers. Daaromtrent meldt men uit Colijnsplaai vingen waren ingekomen, eerst een zeker aan de „Goessche Crt.": bedrag, waarvoor zij obligaties ontvingen Woensdag middag omstreeks een uur ging (b. v. 25,000), om dan daarmee hun clienten te bedienen, waarna zy dan met was n6ergekomen. Spocdig de daarvoor ontvangen J 2o,UU zich op bleek ooki dat dit vliegtuig was een groote nieuw by het storingskantoor aanmelden, m[iitairc tweedekker, gemerkt V 245. Ze was nieuwe stukken ontvingen en zoo vervolgens. uit zuidelijke richting gekomen en trachtte De meeste inschrijvers hebben het ver- janden op een klaverveld, wat slechts ten voegdheid om als eersten termijn slechts 40 pCt. te storten. Valsche zilverbons. De Minister van Finaneien brengt ter kennis, dat opnieuw eenige valsche zilver- bons van 2,50 zijn aangetroffen. Deze sprakj presenteerde een boerenknecht eea valsche bons dragen tot dusver als serie- groote som gelds voor zijn kleeren; ze wi den dus liever vrij zijn, dan geinterneera omgeploegden akker van den heer P. de Bruine te Kats. In de machine zaten twee Fransche mill- tairen. Ze verklaarden, dat zij te Duinkerken waren opgestegen, wegens nevel verdwaald waren en daarom een noodlanding moesten doen. Een der inzittendpn, die Holland.*' drie vruchtelooze aanvallen gedaa?- uiuidiede"bedrag in "eens ten voile voldaan I deele gelukte, daar de machine over een DemoDstratieve aanvallen van den vya g „ekruik gemaakt van de be- sloot sprong en daar steken bleef in een in de streek tusschen Malogosts)e en Chent- en dus geen geuru 0 ziny, evenals in het gebied van den Boven- Weichsel by Chwali Bogowitse, alsmede in Galicie ten *Z. van Tsenkkowitse, zijn zonder moeite afgeslagen. In de Karpathen zijn zeer verwoede ge vechten geleverd ten N. van de lyn Zboro Stropko—Mezo Laborcz-pas (ten N.W. van Dukla), waar wij vorderingen blijven maken. In de streek van de Beskiden is de aan val van den vyand gestuit. In de stellingen op de pas van Wyszkow (ten Z. van Stry) en aau de wegen naar Nadwoina (bij den Jablonitsa-pas) bebben wy alle aanvallen van den vijand krachtig afgeslagen. In de Karpathen hebben wy opnieuw meer dan 2000 gevangenen gemaakt. BERLIJN, 7 Febr. (Wolft Officieele). Uit nummer 231 of 207. Het verschil met de echte stukken van 2 50 springt terstond in het oog, wan neer men let op de handteekeningen van den Minister van Finaneien en van den a^ent van het Ministerie van Finaneien. worden. De jongen ging hierop niet in. De machine werd onder bewaking der po litic gesteld, die 's avonds werd vervangen door intusschen aangekomen militaireii. Ue twee vliegers rwerden ondergebracht in t h°" tel „De Patrijs" en onder bewaking gesteld in ren met de kroon der overwinning aan zijn I groo(;e hoofdkwartier wordt d.d. heden gemeld ochtend van den elfden. Op drie ei schillen- vaandels. T. Weer klinkt de muziek en het lied. En uit dat lied lioor ik thans behalve godsvrucht en vertrouwen nog andere klanken, een warm verlangen naar huis, teedere groeten aan dierbare betrekkingen, smachtende liefde- droomen van jonge harten, gloeiende zege- wenschen der ouderen voor hun kinderen. Thans wordt het stil. Geen voet beweegt zich. Een stilte, door niets gestoord. De kei- izer is opgerezen en heeft den helm van t hoofd genomen. Zijn oogen staan helderder dan toen hij kwam. Het oog naar het kiuis- beeld opgeheven, bidt de Duitsche keizer in stilte tot den rechtvaardigen God in Wien hij gelooft. Wat hij afsmeekt, hoort er maar Een. Maar wij Duitschers, die hem kennen, wij weten het alien: hij bidt als vader voor vrouw en kind, hij bidt als mensch voor de Gp de echte bons zijn deze handteekeningen afWachting van nadere instructies aedrukt. Op de valsche bons daarentegen tt,. zijn de handteekeningen met de pen aan- o-ebracht en wel op onvolkomen wijze, zoo dat het onderscheid duidelijk blykt. Voorts op de valsche bons het woordje #de Op het Oostelyk oorlogsterrein hebben, behalve artilleriegevechten, geen gebeurte nissen van belang plaats gegrepen. WEENEN, 7 Febr. De ambtelijke mede deeling van hedenmiddag behelst De toestand in Russisch-Polen en West- Galicie is onveranderd. Aan het gevechtsfront in de Karpathen wordt heftig gestreden. In het zuidelyk deel van Boekowina rukken onze troepen met succes voorwaarts. De Russen ziju in vollen aftocht. Gisteren werd de gevangenneming gemeld van 1200 man, terwijl ook veel krijgsmaterieel werd buitgemaakt. Dien middag trokken onze voor Nederlandsche Bank" gedrukt met Het vliegtuig was bewapend met een nia- chinegeweer of snelvuurkanon, ter*\ijl verder een karabijn aanwezig was. Deze wapens werden hier op 't gemeentehuis ge- deponeerd. Zooals te begrijpen is, trok een ien ander zeer veel kijkers. Tegen den avond zijn beide vliegers (loo kleine letter ,/d" tegen met een hoofdletter militairen afgehaald. Om 8 uur waren zij VD" op de echte bons. Ook is op de mej. €en miiitaire auto te Goes, waar zij na valsche bons noch ondergrond noch rand tuuriijk heel wat bekijks hadden. Na een zichtbaar. Op de echte stnkken zijn deze kort oponthoud vertrokken de heeren naa ondergrond en rand in lichtblauwe kleur Ter voorkoming van geldelijke schade zal het publiek goed doen nauwkeurig op de hem aangeboden bons toe te zien, en deze, indien zij de bovenomschreven ken- merken vertoonen, te weigeren of wel zoo- veel mogelijk met inlichtingen omtrent de herkomst bij den agent van het Ministerie ran FinanciSn te Amete-dam of eec de, betaalmeesters aan te bieden. Middelburg. Omtrent 't op Noord-Beveland gelande vliegtuig wordt nog gemeld: De beide Fransche officieren zijn «eu Woensdagavond, onder geleide van Nede - landsche officieren, vertrokken. Donderdagmorgen heeft men de machi een Voisin-tweedekker, van het stuk bou. land op het daarnaast gelegen klavervek g bracht. Daarna is zij, onder leiding van a Ncderlandschen luitenant -vliegemer Stein, die met zijn vliestuia te \hssin0e o- t~\ r.I t \t i i**i I i i._._ JUrvi-rili'Kir* ron vonfp maarna 1 IT 1 1 1 L r. rt i- L rt M A IT I I 1 .1 1 I 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2