TkedikbeurteT" lioogwatergetij te Ter Neuzei? GEMENG0E BERICHTEN. HaiMleisberictiten. BURGERLIJKEK STAND. die Engelsche officieren, betwijfelen wij. Maar dat zij het zich zoo aangenaam mo- gelijk maken, dat staat voor ons vast. Worden niet dagelijks meer dan drie honderd eieren verorberd Gebraden kip- petjes en ander gevogelte en wild passeeren geregeld de wachtposten Tabak en sigaren Staat niet in de etalage van de firma Oagen te Utrecht een kist met 1000 sigaren gereed voor de offi cieren op de Wierickerschanssigaartjes vaneen gulden per stuk ,/Er zijn dan ook rijke knapen bp", zoo werd ons verzekerd vooral bij het spelen om geld komt dit ten duidelijkste uit. Dat voor recreatie gezorgd is, behoeft niet te worden vermeld. De ruime binnen- plaats van 't kamp biedt een schoone ge- legenheid voor het in Engeland zoo geliefde golfspel, terwijl in de cantine liefhebbers van kaartspel en domino hun hart kunnen ophalen. 't Zijn niet alien Engelschen, die gt'in- terneerden. Er is een Fransch onderofficier bp, een knappe, flinke kerel, die een acht- tal talen vloeiend spreekt en in het Engel sche leger dienst deed als officiermeer nogals tolk. Er heerscht onder de officieren een vriend- schappelijke toon en tegenover de Neder- landsche militairen wordt de meeste wel- willendheid in acht genomen. Toch schpnen niet alien het met hun tegenwoordig verblijf eens te zijn. Dit blpkt uit het feit, dat dezer dagen een der gei'n- terneerden onder militair geleide vertrok- ken is. De man had op een voor den kommandant zeer verstaanbaren toon ge- zegd, dat het zijn vaste voornemen was, binnen acht dagen van daar te vertrekken. De kommandant oordeelde het toen beter in dezen de behulpzame hand te bieden, wat betrof het vertrek van den Engelschen officier. Dezer dagen kwatn een auto voorde officier werd onder geleide vervoerd naar Amsterdam, ging daar scheep, trok zelfs over zee naar... 't eiland Marken (Urk?) waar hp thans rustig nadenkt over zijn plan, dat in duigen viel. Doch, alles bijeengenomen, maken de geinterneerde officieren het onzen militairen niet lastigzij begrijpen dat er met de Hollandsche soldaten niet valt te spotten. Zoom gehouden uit het Rijks- De mijnen op onze kusten. Wij zijn in de gelegenheid gesteld een opgave in bijzonderheden te doen van het totaal aantal mijnen, dat sedert het uitbreken van den oorlog op onze kusten is aange- spoeld, vernietigd enz. Benoorden Den Helder zijn 6 mijnen in den grond geschoten, en 40 op het strand vernietigd, waaronder 5 Fransche en 30 Engelsche mijnen, terwijl van 5 de oorsprong onbekend is gebleven. Tusschen Den Helder en Hoek van Holland zijn er 13 vernietigd, waarvan 12 Engelsche en 1 Fransche. Bezuiden Hoek van Holland zijn 46 mijnen in de grond geschoten, 55 geborgen, 70 na aanspoeling op de kust vernietigd en 4 bij aanspoeling ontploft. Van deze bezuiden den Hoek aangetreffen mijnen waren er 69 van Engelschen, 36 van Franschen en 3 van Duitschen oorsprong. De overige zijn onbekend gebleven. Nog kan worden medegedeeld, dat het onderzoek vanwege onze zeemacht naar in de Zuiderzee gesignaleerde mijnen nog steeds wordt voortgezet, echter nog zonder eenig resultaat. (N. v. d. Dag.) Mijnen in de Zuiderzee. Men -sehrijft uit Enkhuizen aan het N. v. d. D. Volgens verschillende rapporten en mede- deelingen betreffende het onderzoek naar mijnen in de Zuiderzee, kan thans worden gemeld, dat er slechts een mijn is aange- troffen, en, zooals bekend, door de Marine vernietigd. De andere, later gerapporteerde mijnen waren van zeer onschuldigen aard. Het bleken te zijn een oude wieg, een mand en een tonnetje (boei) dat losgeraakt en weg- gedreven was van een baggermolen, lig gende in de Rijkshaven te Enkhuizen. Deze boei, die nog op zee ronddrijtt, is zelfs door ervaren zeelieden voor een mijn aan gezien. De directie van den veerdienst Enkhuizen Stavoren had dus alle reden om den dienst weder geheel te hervatten. TEH NEUZEN, 1 Februari 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 760.8 Miinchen. Laagste barometerstand 747.1 Christian- sund. Verwachting tot den avond van 2 Februari Aanvankelijk zwakke Noordelpke later wellicht krimpende en toenemende wind, nevelig tot zwaar bewolkt, later weer neer- slag, 's nachts eenige vorst in het oosten, zelfde temperatuur overdag. Hedenmorgen werd alhier aangebracht en per provinciale boot verder getranspor- teerd het lijk van een Belgisch scbippers- knecht, dat te Middelburg gerechtelijk moest geschouwd worden. Volgens een gerucht zou de schippersknecht aan ver- giftiging zijn overleden. Bij de gisteren alhier gehouden prijs- kamp bieden met de jaskaart, bij den heer L. Bos, cafe 't Schippershuis, ramen 34 spelers deel, de le prijs werd gewonnen door R. Vermast en A. de Mette, de 2e prijs door J. de Loof en A. Hoek, de 3e prijs door Jac. van Hecke en P. de Leege, de 4e prijs door J. Dieleman en ,1. v. d. Linden, de le extraprijs door P. v. d. Veeken en J. Haak en de 2e extraprijs door D. de Doelder en J. de Bruine. Bij Koninklijk besluit zijn de navol- gende pensioenen verleend aan den heer P. A. Baart, gemeente-secretaris te Graauw en Langendam, 500 den heer P. A. Baart, ambtenaar van den burgelijken stand te Graauw en Langendam, 56. Volgens mededeeling van het Loods- wezen zijn in de Everingen verlegd: de spitse ton C, in I d.M. water, op 5l°22'10" N.b. en 1°5'3" W.I.; de spitse ton D, in 87 d.M. water, op 51°2r33" N.b. en 1°4'58" W.l. In de lijn der spitse tonnen B met bol, C en D werd resp. gevonden 36 en 66 d.M. water. Op ongeveer 30 M. van deze lijn in het vaarwater resp. 42 en 82 d.M. Van de spitse ton D tot ongeveer 50 M. beN. de Ooster (oude)- haven van TerNeuzen werd 81 d.M. water gevonden. Bij de te Bergen op verkooping van hengsten Hengstveulen-depot aldaar werdeu o. a. de volgende prijzen besteedt Voor Romano, geb. 7 Mei 1912, fokker P. Hemmes te Haren (Groningen), 4025 door den heer P. Sikkema voor de assosiatie Roodesehool. Voor Rienzi, geb. 14 Februari, fokker O. P. Elema te Binnen A. E. gem. Ter- munten (Groningen), f 3725 door den heer A. Nelemans voor de associatie Klundert, Voor Robinson, geb. 29 Februari 1912, fokker A. J. de Roon te Grevelduin-Capelle (Noord-Brabant), 5175 door O. de Kok te Nieuw-Vennep voor de associatie Nieuw- Vennep (Haarlemmermeer). Voor Robert, geb. 10 Maart 1912, fokker W. de Vries te Rossum (Gelderland), 3050 door Gebr. Hoi te IJzendoorn (Gelderland). Voor Roland, geb. 12 Juni 1912, fokker Raymond Deproote te Bievene (Henegouwen), 4425 door den heer Jac. ten Bosch voor de associatie Westervoort. Voor Regent, geb. 26 Maart 1912, fokker Oamille le Grand te Neufvilles (Henegouwen), 5225 door den heer J. W. Mokkink voor de associatie Warnsveld. Voor Ramiro, geb. 14 Mei 1912, fokker Louis du Bois te Bassilly (Henegouwen), 3700 door den heer H. J. Nijenhuis te Winterswijk. Voor Rubican, geb. 15 Maart 1912, fokker Omer Vanderschueren te Bassily, 3650 door den heer H. Dijkstra te Modum (Groningen). Voor Rubens, geb. 30 April 1912, fokker Leopold Laignart te Gages (Henegouwen), 3050 door den heer H. Nieuwenhuis te Diepenveen. SAS VAN GENT. 29 Jan. HedenDacht werd door de Duitsche wachtpost aan de wijk //de Valk" een smokkelaar doodgeschoten, die niet voldeed aan de herhaalde sommatie der wacht om halt te houden. KOEWACIIT. Vrijdag n. m. heerschte er eene groote drukte op het Belgische gedeelte dezer gemeente. Niet ver van daar onder het gehucht Kruisstraat was op een met winter- koren bezaaid land een kanon gevonden van het Belgische leger met wat ammunitie. Alles was onder den grond begraven. Het kanon met toebehooren werd in triumf door de Duitsche soldaten naar de wacht alhier gebracht. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. De Keizer kalme Zoo vermeerderde de bevolking met 36 mann. en 10 vrouwl., waardoor zij op 31 Dec. 1914 klom tot 1221 mann. en 1146 vrouwl. Samen 2374 inwoners. Onze honderdjarige Maria de Maree, die Zaterdag haar middagmaal nog'genuttigd had, is een paar uren daarna plotseling overleden. Ze was echter den laatsten tija af en toe sukkelend geweest. Wvfensdag 3 Februari 1915. R E C H T S Z A kTIT" Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht- bank is V. O., oud 46 j., houtkooper te Gent, beklaagd van overtreding van art. 100 van het Wetboek van Strafrecht, in gevaar brengen van neutraliteit, door it nselen, buiten vervolging gesteld en uit zijne hechtenis ontslagen. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtban'k is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen J. v. d. oud 43 j., leurder te Nieuwkerken, tijdelijk te Hulst, thans gedetineerd te Middelburg ter zake van verduistering van geld dat hij te Hulst ter wisseling had ontvangen. De Haagsche Rechtbank heeft Mr, Van R. te Rotterdam vrijgesproken van het hem ten laste gelegde (schending van onze on- zijdjgheid) en heeft hem wegens het in de tweede plaats ten laste gelegde feit, be- leediging van den Duitschen Keizer, ver- oordeeld tot 300 boete, subs. 50 dagen hechtenis. Het feit werd gekwalificeerd als beleediging, een regeerend vorst van een bevrienden Staat aangedaan door een open- baar pamflet, - De Raad van Beroep voor de ongevalienverzekering heeft de vordering ontzegd en de beslissing der Rijksver- zekeringsbank bevestigd in zake C. R., te Sluiskil. verjaardag van den Duitschen door de Duitsche bezetting op waardige wijze gevierd. Tegen den middag was het inspectie, waarbij de overste de soldaten toesprak, hen herinnerde aan den 56steu verjaardag van hun Keizer en hen aanzette trouw en nauwgezet hunne plicht te vervullen. Het was hun wel niet vergund tegen den vijand te strijden, doch door een strenge bewaking der grenzen konden zij ook hun vaderland dienen. Daarna werden de manschappen onthaald. Vrijdag zou een paartje graag door den pastoor in ondertrouw worden op- genomen. De pastoor was echter dien dag reeds over de grenzen geweest en de trouw- lustigen mocbten niet op Belgisch komen. Goede raad was duur, daar komt men op den inval om het maar in de open lucht te doen. En de plechtigheid had plaats van over de afscheidingeene gebeurtenis, die door hen zeker nooit vergeteu zal worden en nog aan kinderen en kindskinderen zal verteld worden. CLINGE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1914 was als volgt Geboren 65 m., 59 vr., totaal 124. Gevestigd 76 m., 52 vr., totaal 128. Overleden 32 m., 36 vr., totaal 68. Vertrokken 83 m., 86 vr., totaal 169. 1867 1893 bevolk. op 3 I Dec. 3668 3683 1913 1867 1801 ,z 31 Dec. 1914 1893 1790 alzoo vermeerderd met 15 personen. Levenloos aangegeven 5. Voltrokken huwelijken 28. Erkenningen door de moeder 2. Geboren niet behoorende tot de werke- lijke bevolking 19 m., 10 vr., totaal 29. Overleden niet behoorende tot de werke- lijke bevolking 17 m., 19 vr., Totaal 36. BIERVLIET. Ooze bevolking was in 1913 op 31 Dec. 2328 personen, 1192 mannen en 1136 vrouwen. Er zijn in 1914 geboren 52 personen n.l. 29 mannelijke en 23 vrouwelijke Daarentegen stierven er slechts 27, n.l. 12 mann. en 15 vrouwl. Er vestigden zich 182 personen, nl. 107 mann. en 75 vrouwl. en door vertrek ver- minderde het zielental met 161, nl. 88 mann. en 73 vrouwl. jEen (joed vaderlander I De //N. P. G. Crt." sehrijft Onder degenen, die zich vrijwillig hebben aangemeld om het land in de ure des ge- vaars te dienen, behoorde ook de 75-jarige oud-tamboer-maitre te Groningen, de heer Eli Cohen. De oud-gediende werd afgewezeu om zijn hoogen leeftijd. De echte oranje- klant en vaderlander hoorde het bescheid van den hoofdofficier aan en antwoordde z/ln 't welmeenen, overste, eea vloo kan ook bijten". De overste lacht. De heer Cohen salueerde, zich verwijderende in het besef zijn plicht te hebben gedaan. Te Rotterdam is aangehouden een Zweedsche stoker, die er zijn werk van maakte tin te kapen van het s.s. Bard. Deze stoker had een rijtuig klaar staan en wierp er de gestolen tin in, hetwelk de aandacht trok der politie en tot de arrest.atie leidde. Geregeld werden van de lading 5 a 6 blokken vermist. De Belgische generaal Doffin zal, in opdracht van de Belgische regeering, ver- gezeld van een kapitein, de interneerings- kampen der Belgen hier te lande bezoeken als blijk van belangstelling. Enkele dagen geleden werden ruim 100 Haagsche dames per dag bekeurd wegens het dragen van onbeschermde hoedenpen- nen in tramrijtuigen. Dit aantal is nu verminderd. Sommige overtreedsters gaven - zegt de Avondpost - een valschen naam op. Uit het interneeringsdepot te Zwolle zijn 3 Belgen ontvlucht, waaronder professor J. Berchmans uit Leuven, artillerist. Een drama. De 29jarige etfectenhandelaar, de heer J. Raiskin, wonend te Watergraafsmeer, thans als soidaat ingedeeld te Nigtevecht, heeft, naar de Tel. verneemt, zijn 26jarige echt- genoote door een revolverschot van het leven beroofd. Het geval heeft in 't plaatsje Nigtevecht, zoowel ais in Watergraafsmeer, hevige ontroering gewekt. Algemeen was bekend, dat het huwelijk een zeer gelukkig was. Het beste bewijs van goede verstandhou- ding is wel het feit, dat, toen de heer R., naar Nigtevecht trok, om zijn militaire plichten te vervullen, zijn echtgenoote daar een optrekje huurde. In deze woning nu heeft zich het drama afgespeeld. Een onzer berichtgevers deelt ons mede, dat het schot afgegaan is bij ongeluk, bij 't schoonmaken van een revolver. Een andere lezing is deze, dat de heer R., gekweld door financieele zorgen, ten- gevolge van zwaar speculeeren, met zijn vrouw zou zijn overeengekomen haar te te dooden en daarna de hand aan zichzelf te slaan. Hij heeft, naar gemeld wordt, dan ook inderdaad een poging tot zelf'moord gedaan. De heer R. is aangehouden en gevanke- lijk naar Utrecht vervoerd. VOOR BELANGHEBBENDEN. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. ZUIDDORPE. Laatste kwartier Zondag 7 Februari voormiddag 5,30 uur. 2 Febr. Zon op 7,43, onder 4,44 uur. 3 7,41, 4.46 4 h 7,40, 4,48 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Rotterdam, 1 Februari. Graanmarkt. Het eerste halfjaar van den Wereldoorlog is voorbij en wi] staan nog altijd voor vaste prijzen door kteine voorradeu granen, die hoofdzakelijk uit Amerika komen en een handel die aan banden is gelegd. Wel wordt op 9 dezer de Effecteobeurs ie Amsterdam geopend, zoodat er eenig uitzicht is op verlevendiging van den handel. Maar heel veel behoeft rn^n zich nog niet er van voor te steilen. De oorlogsgevaren en risico's blijven voort- duren, en de granen vooral stijgen in prijs. Niettemiu schijnen koopers onwillig te worden om die voortdurend hoogere prijzen toe te staan. Mais was vorige week zelfs lager; gerst kalmer, maar nauwelijks lager te koop. Rogge door gebrek aati aan bod zonder zaken. Haver vast. Grutten niet aangeboden. Heden ter beurze veiling voor 200?0Q0 kilo Java-rijst door zeewater be- schadigd. Buitenl. granen, Rogge per 2100 kilo Taganrog f 340 a f 345 Gerst Canada 285 Mais Amerik. mixed 232 a 235 La Plata 230 per 2000 kiloBoekweit prima State /310 per 2100 kilo; Haver f 15.25 a 15,75 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 16,a f 16,50 Rogge f 14,Gerst Winter en Zomer 14,— a 14,25 Haver 15,— a 15,25 per 100 kilo. Witte Boonen 18,50 a 20,50 Bruine Boonen f 13,— a 15 Groene kookerwten 13,a 14, Paardenboonen 12, per Hectol. Veemarkt. Runderprijzen 78 a 94; Ossen 76 a 92Stieren 70 a 78 Kalveren 95 a 120; Schapen 54 a 60; Yarkens 64 a 68 Licht soort 52 a 56 cents per kilo. Meikkoeien 165 a f 280 Kalfkoeien 175 a 300; Stieren 150 a 270 Vaarzen f 145 a f 210Pinken f 90 a 130 Vette kalveren 60 a 95 Fokkalv. 16 a 25 Biggen 8,— a 14,per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en Geldersche 3,— a 3,25 Eigenheimers 2,50 a 2,80 Bravo's 3, a 3,10 Poters 2,25 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 68 a 72 stukken van 1/3 kilo 80 a 85 cent. Zoetemelksche Kaas 39,— a 45, Leidsche Kaas le soort 37,— a f 39,— 2e 34,— a 36,— per 50 kilo. Zeeuwsche eieren 6,a f 7,— Amersfoort-veiling 6,a 7,75 per 100. Zeeuwsche Ajuin 5,75 a 6,— per 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. f 3,45 a f 4,o0 Gvoningsch 3,75 a 4,25-; Holl. Geel f 4ia 4,50 Zeeuwseh Wit 3,25 3,50 per steen. Lijnzaad. Zaai /32,a /36,Kanarie- zaad 22,50 per 100 kilo. Karwijzaad 17,25 a 17,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9x/3 a 10 cents. Java-Koffie in balen gewone soorten 46 Prima Santos 37 cents per half kilo. Beetwortelsuiker Jan. 151/8. Axel, 30 Januari. Yeilingseieren V. P. N. f 6,20 per 100 stuks. Aanvoer 1200 stuks. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot en met 31 Januari. Sas van Gent. Aangekomen: Yaa 29 tot en met 31 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op- en 58 afgeschutdoor de Middensluizen 16 op- en 13 afgeschut. Fositie der Stoomsehepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 2 Februari 3 4 5 6 7 3.7 3.42 4.18 4.55 5.35 6.23 7.21 3.24 3.59 4.35 5.15 5.59 6.50 7.57 Hervorrnde Kerlc. Zaamslag 6 u., Ds. P. Joelants van Mechelen. is en m. totaal. vr. Zitting van 28 Januari '1915. Aanwezig de heeren Buijsse, Malotaux, De leesch- auwer en Hamelynck. Afwezig: Burgemeester en Wethouders. Als oudste lid in jaren presideert de heer Buijsse de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing ongewijzigd goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Missive houdende goedkeuring raadsbesluit omtrent inkoopsom pensioenbijdrage voor gemeente- ambtenaren. b. Proces-verbaal van kasopname bij dengeineente- ontvanger. Beiden worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoekschrift van P. Gilson om vermindering pachtsoin straatgeld over 1914. De heer Malotaux: Moet er gestemd worden voor een som, ik ben er niet tegen, de man heeft genoeg schade gehad, doch de som van 100 die genoemd wordt, vind ik te veel. De heer BuijsseMen moet toch niet te karig er mede zijn, daar er reeds van afsehaffing der tollen gesproken werd. De heer De YleeschauwerIk vind 25 genoeg, met de vlueht der Belgen heeft hij ook nog al wat ontvangen. Op voorstel van den heer Buijsse wordt besloten vermindering van pachtsom te verleenen tot een bedrag van f 50. 3. Bezvvaarschriften tegen den aanslag in de hondenbelasting van H. de Betue, die beweert ten onrechte te zijn aangeslagen, daar hij geen hond in gebruik heeft, wordt de aanslag behouden. Aan A. de Mul wordt een half jaar afschrijving verleend, 4 Voorstel tot wijziging der gerneente-begropting over 1915. Naar aanleiding der besluiten omtrent de geld- leeningerr worden eenige af- en overschrijvingen goedgekeurd. 5. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van marktgelden. Daar de termijn der inwerkingtreding verstreken was voor de goedkeuring was verkregen, is eenige wijziging in de redactie der verordening noodig, zoodat men leze»zal in werking treden zoodra de Iioninklijke goedkeuring verkregen is." Met algemeene stemmen wordt deze wijziging goedgekeurd. 6. Voorstel tot wijziging besluit subsidieverleening Zeeuwsch-Vlaamsehe Tramwegmaatsohappij. Wordt goedgevonden dat, bij overname der exploi- tatie aan de rechthebbende de subsidie zal worden verleend, ook de Maatschappij niet verplicht zal zijn de lijn tot Moerbeke te leggen, doch abeen tot aan de Belgische grens. 7. Voorstel tot verleening van eervol ontslag aan P. SehelTer als bode-oppasser der Brandweer. Daar deze reeds voorloopig ontslagen is, doch in verband met de pensioenwet dit officieel door den ratid moet geschieden, had B. en W. een voorstel ingezonden om dit ontslag met 1 Januari 1915 te doen ingaan. Op voorstel van den heer Malotaux die hieromtrent geen gegevens heeft en niet weet of er voortaan nog een noodig is, wordt dit punt aangehouden. 8. Voorstel tot wijziging der begrooting 1^14. Eenige posten als voor brandstoifen, straatverlich- ting enz. moeten verhoogd worden. Wordt goed gevonden deze verhoogingen af te schrijven op de post van onvoorziene uitgaven. Rondvraag. a. De heer Buijsse zegt, dat het algemeen bekend is hoe schandalig de trammaatschappij de weg laat liggen, vooral van het station naar de weg van Assenede is het moeielijk en gevaarlijk voor rijtuigen en fietsen. Verliohting is er ook niet. De heer HamelynckIlet is elders ook zoo. De heer BuijsseDe gemeente kan er toch voor zorgen. Ik ben er voor daar een fietspad te leggen, ook in plaats van de tegenwoordige kleine paaltjes er groote witgeverfde palen te plaatsen. Op voorstel van den heer Malotaux wordt besloten B. en W. te verzoeken daar verbetering in den toe- stand te doen aanbrengen. b. De heer Buijsse wenschte zoo spoedig mogelijk een hulpschool in te richten voor de Belgische kinderen. De Burgemeester heeft hem echter mededeeling ge daan, dat er kans was zoodra de nieuwe school ge reed is, de oude door militairen bezet werd, en andere plaats is niet te vinden. Ook zijn er geen school- meubelen. De heer Malotaux zegt dat wij nog mets weten van de nieuwe schoolmeubelenhet eenigste middel is de oude schoolmeubelen in de nieuwe school te gebruiken en dan te Selzaete, waar de schoolmeubelen thans niet gebruikt worden, deze ten gebruike te vragen in de oude school voor de Belgische kinderen. Aldus wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit deVoorzitter de vergadering. Maria van Goethem en van Rachel Elodia Augusta Parfait Robert. Overlijden. 16 Jan. Augustinus Savoije, oud 1 j z. van Camile en van Ernelia Maria Strooband. 21 Jan. Nathalie Maas, oud 66 j.. wed. van Arnoldus de Sinit. 22. Jan. Margaretha Maria van den Brande, oud -1 j., d. van Carolus Ludovicus en van Amelia Mels. 27 Jan. Cyrillus Step ban us Lockefeer, oud •1 j., z. van Ludovicus Aloisius en van Maria l lorentia Yernimmen. 29 Jan. Carolus Ludovicus Ringoot, oud 2 j., z. van Cyrillus en van Carolina Evelina Cammaert. 30 Jan. Josephina de Witte. oud 5 m., d. van Ernile Josephus en van Maria Clothilda de Beule. Huwelijks-aangiften. 23 Jan. Benedictus Heir- man, oud 24 j.. jm. en Estella Maria Yerdonck, oud 28 j., jd. (beiden van Berlaere, B.) Huwelijks-voltrekkingen. 13 Jan. Cirele Theodorus Stroowinder, oud 21 j., jm. en Martha Clementina de Jaeger, oud 17 j., jd. Overlijden. 14 Jan. Pieter Francies van Eetveldt, oud 86 j., weduwn. van Rosalia Stroowinder. 16 Jan. Maria Magdalena Migom. oud 5 rn. d. van Isidorus en van Clothilda Maria Tacq. 18 Jan. Bernardus Franciscus Herman, oud 72 j., weduwn. van Seraphina Wilhelmina Aerts. TER NEUZEN Huwelijks-voltrekkingen. 28 Jan. Floras van der Peijl, oud 27 j., jm. en Maatje Jacomina Kiel, oud 28 jd. Ge'boorten. 26 Jan. Pieter, z. van Adriaan Gerard van Oriel en van Maria Suzanna Clarisse. CLINGE. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Jan. Aloijsius Ste- phanus Meert (van Koewacht), oud 34 j., jm. en Maria Leonia van Geijt, oud 33 jjd. Geboorten. "1 J9.11. Jgrihig LgohIg Mhfir, d. V9n Desire Silverius Jouret en van Christina Ludovica Petronella Lansu. 2 Jan. Josephus Augustinus Melania, d. van Josephus Emericus Arthur Cleiren en van Octavia Maria Clementina Weemaes. 6 Jan. Elisabeth Marie, d. van Eduardus De Ben en van Maria Constance De Moor,(beiden won. te Haesdonek B.) 7 Jan. Prosper Desire, z. van Maria Francisca Apo- lonia van der Heijden. 11 Jan. Juliana Evelina Johanna, d. van Franciscus Josephus Vermeerssen en van Pulcherina Apolonia De Lee (beiden won. te Antwerpen B.) 12 Jan. Prosper en Amelia, z. en d. van Frederik Jozef van Walle en van Leonia- Warrens. 24 Jan. Elza Maria, d. van Ludovicus Augustinus Verstraeten en van Maria Delphina Rennis. 26 Jan. Emma Melanie, d. van Cornelis de Koning en van Christina van de Voorde. Overlijden. 1 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van Maria Serafina Lampers. 3 Jan. Fioren- tinus Franciscus Malsen, oud 7 d., z. van Constantinus en van Ludovica Maria d Hooghe. 5 Jan. Ursula Mistiaan (van Bornhem B.) oud 83 j., echtg. van Jozef Henri De Rijcke. 7 Jan. Bertha Veneranda Blommaert, oud 3 in., d. van Rochus CamiUus en van Marie Clothilde Hageman. 10 Jan. Jozef Neef (van Cruijbeke B.) oud 63 j., z. van Carolus Ludovicus en van Marie Josepha Yerhelst, (beiden over].) Amelia de Busser, oud 77 j., wed. van Gilles Ber nardus Lagay. 12 Jan. Petrus Johannes van Dors- selaer, oud 58 j., echtg. van Isabella Theresia Herre- weijers. 17 Jan. Eugenie Marie Elewant (van Haesdonek B.) oud 5 j., d. van Alfred en van Maria Vermeulen. 20 Jan. Seraphina Vercuyssen, oud 90 j., wed. van Celestinus Laureijs. 24 Jan. Maria Clothilda Schuennans, oud 28 j., echtg. van Honore Theophiel Ferket. 25 Jan. Een als levenloos aan gegeven kind van het vrouwel. gesl. van Petrus Alphonsius Buijze en van Maria Cecilia Deckers. 27 Jan. Magdalena Cordula van Duijse, oud 11 j., d. van Theophilis Constantinus (overl.) en van Amelia van Kemseke. 28 Jan. Petrus Buijs, oud 80 j., echtg. van Antonia Baert. SIM JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 30 Jan. Rene Schelfhout, oud 22 j., jm. en Leonia Maria van Dorsselaer, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Aloijsius Franciscus en Antonius, zonen van Alphonsius van Santberghen en van Rosalia de Nijs. 18 Jan. Joseph Ludovicus, z. van Johannes Baptist de Potter en van Cleinencia de Wilde. 19 Jan. Joseph Gerardus, z. van Alfons Jozef de Wilde en van Maria Franciska Meerschaert. 21 Jan. Gerarda Johanna Mathilda, d. van Carolus Ludovicus Col mar en van Maria Christina Buijs. 30 Jan. Lucienne Alice Julienne Gustave Paula, d. van Paulus Henricus 30 Jan. Nederl. s.s. van Goole, steenkolen. CORNELIS, 1129 kub. M., s.s. RICHARD van Galveston naar Rotterdam pas- seerde 31 Jan. Lizard. ELISABETH van Rotterdam naar Boston pas- seerde 31 Jan. Saintcatherines. s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas- seerde 26 Jan. Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres vertrok 28 Jan. van Barry, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar New-York pas- seerde 18 Jan Lizard. ii K

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3