Bekendmaking. Qpsnbare Verkooping Openbare Verkooping. Prijskamp met k Jaskaart, Onderwijs. pl.ni. 16 mm Bouwlanu, is ei m Hesrea afaeaers! VAN DALE Eene partij HUISRAAD enzoovoorts, Privaat-Lessen Bij inschrijvsrig ts huur: Uit de band te koop: Verloren Voor vrouwen. PREDIKBEUKTEN ADVEBTEMTIEH. EEN WOONHU1S Gezondheids-Commissie, Woensdag 3 Februari 1915, in het ..Hotel Centraal",MarM,TER NEUZEN. op Zondag den 31 Januari a,s. op Zondag den 7 Februari a.s., Positie der Stoomseh&pen. Zondstg 31 Januari i9S5, Woetrssdag 3 Febr&snri 1915. Notaris VAN DER MOER. De Notaris J. A. Dreg mans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. MARIA MOENS te Zaamslag, aan het laatst door haar be- woond geweest zijnde woonhuis te Zaamslag (Dorp), op Omis2eE*diE(!3 den 4 Fe- 1915, des namiddags 12lj2 ure, I! in den Oud-Zevenaarpolder. lnsehrijvingsbiljetten in te leveren tot Donderdag A Februari a. s., bij J, OE FEIJTER Hz,, Ter Neuzen, waar ook inlichtingen zijn te bekomen. werp tot afwijking van de kieswet, ter voor- kuming van verlies van liet kiesrecht door de tijdsomstandigheden. De heer Haffmans bestreed eveneens bet ontwerp, dat door den beer Polak werd verdedigd. Het wetsontwerp is ten slotte aangenomen met 28 tegen 16 stemmen. Het wetsontwerp betreffende bet langer in dienst bouden van de militie en van de landweer is aangenomen zonder boofdelijke stemming. 's GRAVENHAGE. Omtrent de sluiting van bet Suez-kanaal is bp bet Departement van Buitenlandscbe Zaken tot hedenocbtend nog geen nader bericbt ontvangen. Bij navraag aan bet Departement bleek, dat bet verbod om bet kanaal na 12 ure des namiddags binnen te varen voor elken dag geldt. H. M. de Koningin vertrok beden met klein gevolg per auto naar Amsterdam, om daar een bezoek te brengen aan de steun-tentoonstelling van oudbeden en schilderijen, die ten bate van het Amster- damsche steun-comite gehouden wordt in bet huis van prof. Jhr. Six. Nadat ook nog een bezoek gebracht was aan mevr. Therese van Duyl Schwartsen, keerde H. M. naar de residente terug. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Vergadering van Dinsdag 26 Januari 1915. Voorzitter de beer J. Huizinga, burge- meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele, Lensen, De Feijter, De Bruijne, Eijke, Van Borssum Waalkes en D. Scheele. Afwezig de heeren Wieland en Donze. XV e r v o 1 gT) n. Jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. te Ter Neuzen, Sluiskil, over het jaar 1914, luidende als volgt: In het oogvallend was in 1914 het gering aantal veroordeelingen wegens leerplicht- overtredingen. De commissie meent de verklaring hier- van te vinden in de tijdsomstandigheden sedert de mobilisatie. In de eerste helft van het jaar komen er in 't algemeen weinig vervolgingen voor. De nieeste der verzuimende leerlingen heb- ben dan toch zes weken verlof voor veld arbeid, in den regel ruim voldoende voor het voorjaarswerk. Als tegen half Juli of begin Augustus een tweede, veel drukker tijd nog, voor veldarbeid aanbreekt, en de zes weken zijn om, dan komen de straf- bare herzuimen echter bij menigte voor. Zoo is het in gewone jaren; zoo zal het ook wel geweest zijn in 1914, maar den- kelijk heeft de heer Schoolopziener nu min der streng toegezien dan anders. In verband daarmede valt te begrijpen, dat voor school G dit jaar door de com missie maar een geval van betrekkelijk schoolverzuim behandeld is, wat allerminst mag opgevat worden als bewijs van sterk verbeterd schoolbezoek aldaar. Het aanta' buitenkinders van school C is grooter dan aan A en B, en in gewone jaren valt er dan ook het meeste verzuim voor wegens veldarbeid. Dil jaar werden behandeld 11 gevallen voor school A, 6 voor school B, 7 gevallen voor de bijzondere school in de Jozinastraat, 2 voor die in de Verbinding- straat en,1 7 voor die te Driewegen. Bovendien kwam in Maart in behandeling een geval van volstrekt schoolverzuim. De aansprakelijke persoon voerde aan, dat het zevenjarig jongentje door ziekelijkheid te laat gevaccineerd was. Het zou op 1 Mei 1914 naar school gezonden worden. De commissie overtuigde zich er van, dat dit ook gebeurde. In de meeste gevallen was veldwerk de oorzaak van korter of langer betrekkelijk schoolverzuim. Als reden daarvoor werd door de aansprakelijke personen aangevoerd, behoefte van het gezin aan eenige bijver- diensten. Dit was zeer aannemelijk in een tweetal gezinnen met achtereenvolgens 12 en 11 kinders, ook in een derde met welis- waar slechts 6 kinders, maar waarvan een gebrekkig was, terwijl de vader door zieke lijkheid eenigen tijd zonder verdiensten zat. Het was minder goed aan te nemen bij een gezin, waarvan het jongste kind 9 jaar tel- de, de ouderen ltonden daar denkelijk wel zoo veel verdienen, dat het onnoodig was, dit ventje verscheidene schooltijden te doen verzuimen. Ook een ander geval, waarin een 9-jarige jongen voor de groentennering halve dagen uit school gehouden werd, kon slecht door den beugel. Nog minder in den haak was het, dat een achtjarig meisje als oudste van drie (on-, echte) kinders een tijdlang eenige school tijden per week wegbleef om thuis te wacli- ten, terwijl de moeder bezigheden zocht buitenshuis (het halen van groenten aan de zee, uit werken gaan, enz.) Zeer vaak duurde bet verzuim voor veld werk slechts enkele dagen, den tijd noodig voor het opdoen van wintervoorraad aard- appelen; een paar leerlingen bleven weken en maanden uit school. Door ziekte der moeder verzuimde een ruim 12-jarig meisje heel dikwijls; kort na de waarschuwing door de comknissie ver- dween ze voor goed van school, daar ze inmiddels alle zes klassen doorloopen had. In een paar gezinnen verzuimde het oud ste meisje een paar weken tijdens of kort na vermeerdering van het huishouden. In een gezin met 4 kinders hield de moeder een winkeltje; was zij ziekelijk of had zij het druk, dan hield ze liet oudste meisje uit school. In een gezin van 13 personen bleef het eenige dochtertje, niet het oudste der kinders, dikwijls thuis; de moeder was dan ongesteld. Eenige gevallen van „acliter de haag loo- pen" (spijbelen) werden met goed gevolg bestreden; in een paar and ere stond de commissie zoo goed als machteloos, daar de ouders hierbij weinig of in het geheel niet meewerkten. Vooral sedert de mobili satie schijnen een paar van de euveldaders vrij spel te hebben. Verscheidene malen bemoeide de commis sie zich op aanwijzing van hoofden van scholen of onderwijzers, ook met school verzuim van een of anderen leerling, en mocht dan nog al eens de voldoening sma- ken, dat nadere aanmaning van den heer Schoolopziener voorkomen werd en vervol- ging vermeden kon worden. In het afgeloopen jaar heerschte er tus- schen de commissieleden onderling steeds weer de beste verstandhouding, en, evenals altijd, verschaften de hoofden van scholen met de meeste bereidwilligheid alle ge- wenschte inlichtingen. Hierdoor werd de ar- beid veel vergemakkelijkt en veraangenjiamd. Aangenomen voor kennisgeving en ter visie gelegd voor de leden. o. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 8 Januari 1915, waarbij, van het bewijs liunner goedkeuring voor- zien, wordt leruggezonden een exemplaar van de begrooting dezer gemeente voor het jaar 1915. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een adres van Marie Goossen, tele- grambestelster te Sluiskil, die daarin te ken- nen geeft: Dat hare jaarwedde bedraagt de som van 75,—, doch hare werkzaamheden niet in overeenstemining zijn met het bedrag harer jaarwedde, daar hare werkzaamheden steeds meer en meer toenemen; dat door het rijk voor elk besteld tele gram, dus voor haar, bestelster, 10 cent wordt betaald; dat zij zich daarom tot den raad wendt met beleefd verzoek, om het verschil, tus- schen hare jaarwedde en het door het rijk uitbetaalde bedrag, evenals vorige jaren, ook te mogen ontvangen over het jaar 1914. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter wordt besloten dit adres te stellen in handen van burgemeester en wethouders om bericht en raad. cj. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 15 Januari 1915, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit Hr. Ms. beslluit van 30 December 11., n°. 32, hou- dende goedkeuring der door den raacf be- paalde heffing van lioofdelijken omslag (ver- liooging van het maximum) en loon om het ruimen van privaatputten en -tonnen, de laatste tojt 1 Januari 1920. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Benoeming van een gemeente-ontvan- ger. De voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot de benoeming van een gemeente- ontvanger. Door burgemeester en wethou ders is uit de 13 sollicilanten eene aanbeve- ling opgemaakt, waarop zijn geplaatst, in al- fabetische volgorde de heeren H. J. van den Ouden en D. Tholens Az. Op verzoek van den voorzitter vonnen de heeren de Feijter en de Bruijne voor deze en de nog in deze vergadering volgende benoe- mingen, het stembureau. De heer Lensen wil, alvorens tot de stem ming wordt overgegaan, nog terugkomen op hetgeen vroeger besproken is omtrent de voorwaarden waaronder de gemeente-ont- vanger zou worden benoemd. Na de bestrij- ding door den voorzitter, die betoogde dat zulks zou zijn in slrijd met de Wet, is er van af gezien, om in de instruclie eene bepa- ling op te nemen, waarbij werd bepaald, dat den ontvanger zou worden verboden bijbe- trekkingen te bekleeden zonder toestemming van den gemeenteraad. Om echter in de lijn te blijven, die ge- volgd is, bij de benoeming van den gemeen- te-secretaris, zou hij thans willen voorstel- len, om in het benoemingsbesluit eene voor- waarde op te nemen, dat de te benoemen ge- meente-ontvanger zonder vergunning van den raad geen andere betrekkingen mag waarnemen en zich behoort te onthouden van het doen van die zaken, die door burge meester en wethouders tegen liet belang van den dienst worden geaclit. De heer D. Scheele zou er tegen zijn, om zulke zware eischen te stellen, waar men een ontvanger oproept, op eene jaarwedde van 1100,een bedrag, waarvan de te be noemen lilularis, indien hij een gezin heeft, niet bestaan kan. Elr is al •meermalen op- gemerkt, dat de secretaris voor eenige jaren op zoodanige voorwaarde is benoemd, maar dat is eigenlijk niet omscliTeven. Bovendien is de secretaris opgeroepen op een jaarwedde van 1700, een bedrag dat meer een bestaan verzekert, en dan is den secretaris na eenige jaren toch vergund om een andere betrekking, die van kassier der boerenleenbank, te aanvaarden. De instructie waakt er, naar de meening van spreker, thans voldoende voor, dat de ontvanger zich zal moeten onthouden van handelingen die in strijd zijn met de belan- gen van den dienst, maar overigens meent hij, dat men den ontvanger na de kantoOr- uren moet vrij laten om te doen of laten wat hij wil. De heer Lensen meent, dat de heer D. Scheele zijn voorstel verkeerd opvat, wan- neer hij voorstelt om in de acte van benoe ming de door hem voorgestelde voorwaarde op te nemen, evenals dat nadrukkelijk in de aanstelling van den gemeente-secretaris is omschreven. Hij heeft daarbij volstrekt niet de bedoeling geheel af te snijden, dat de ont vanger volstrekt niets anders zou mogen doen. En waar nu de heer D. Scheele in ver band met het bedrag van het uitgeloofde salaris wijst op het bezwaar, dat de ont vanger niets anders zou mogen doen, als de raad hem geen vergunning geeft, wijst spre ker op de onderwijzers, eene groote catego- rie gemeente-ambtenaren, aan wien het ab- soluut verboden is, bij betrekkingen te be kleeden, die een lager salaris moeten genie- ten en die er toch met hun gezin ook van moeten leven, hetzelfde valt ook te zeggen van de agenten van politic, wier jaarwedde nog geringer is en misschien is het aantal voorbeelden nog uit te breiden. Spreker herhaalt, volstrekt geen absoluut verbod te bedoelen, doch hij zou wenschen, dat de raad zeggingschap hield, over hetgeen de gemeente-ontvanger verder doen wil, op- dat daarover eenigen invloed kan worden uitgeoefend, in het belang der gemeente. Hij zou wenschen te voorkomen, dat de gemeen te-ontvanger ten slotte zoo veel bijbaantjes neemt, dat zijn lioofdbetrekking, die van ge meente-ontvanger, op den duur het bijbaan tje wordt, wat blijkens de ervaring geen gunstige resultaten heeft. Als zich een of ander voordoet, dat de gemeente-ontvanger gaarne wenscht waar te nemen en er is naar het oordeel van den raad geen bezwaar tegen, met het oog op den gemeentedienst, dan kan hem toch immers altijd vergunning worden verleend. De heer Dees acht het, gelet op de om- standigheden, voor den raad wel eeniger- mate inoeilijk, zich over het voorstel van den heer Lensen uit te spreken. Er is veel waars in hetgeen door hem is aangevoerd. Kan hij echter niet eenigermate aangeven, welke betrekkingen liij al of niet met het ontvangerschap vereenigbaar acht? Spreker acht lret ook goed, dat het ontvangerschap geen bijzaak wordt, maar meent dat er toch ook geen bezwaar tegen kan zijn, dat de ontvanger nog eenige zaken er bij waar- neemt. Welke betrekkingen wil de. Ifeer Len sen buitensluiten? De heer Lensen meent dat de heer Deds nu het onmogelijke vraagt; hij kan op die vraag geen antwoord geven. Als de benoem- de lilularis eenmaal vergunning zou vragen een of andere betrekking te bekleeden, zou kunnen worden beoordeeld, of dit al of niet stSjdig met den dienst is. De heer Dees zou het toch gemakkelijk achten, indien de raad in een nog andere riehting wist, wat de raad met onvereenig- bare betrekkingen bedoelt. De heer Moggre meent, dat misschien aan het voorstel van den heer Lensen zou kun nen worden toegevoegd. dat het niet de be doeling is, het bekleeden van bijbetrekkin- igen geheel af te snijden. De heer Lensen merkt op, reeds duide- lijk genoeg te hebben doen uitkomen, dat het niet zijne bedoeling is, bij betrekkingen absoluut te verbieden. Zijne bedoeling is hoofdzakelijk, te voor komen, dat de gemeente-ontvanger tegen- over derden of tegenover particulieren eene zoodanige financieele verantwoordelijkheid zou krijgen, dat die tegenover de gemeente daardoor vervwakt en ook, dat de gemeente- ontvanger zich, als gemeente-ambtenaar zich meer ondergeschikt zal gevoelen aan burge meester en wethouders, dan tot liiertoe het geval was, dat ook in het belang van den dienst is, waarom hij er ook de bepaling aan toegevoegd heeft, „dat hij zich van han delingen zal onthouden, die naar de mee ning van burgemeester en wethouders tegen liet belang van den dienst zijn". Spreker wil niet alles afsnijden, maar het zou toch kunnen voorkomen, dat de raad later spijt had, wanneer de nu voorgestel de voorwaarde niet aan de benoeming zou worden verbonden. De heer D. Scheele meent, dat het finan- cieel bezwaar tegen het bekleeden van an dere betrekkingen, door den verhoogden waarborg, nu niet meer bestaat. De heer Dees: Tenminste niet zooveel meer! De voorzitter merkt op, dat de raad zijn standpunt in dit opzicht kent, hij heeft dit tot tweemalen toe verdedigd, maar acht liet toch noodig om, naar zijne meening nader uiteen te zetten wat de heer Lensen be doelt, en dat deze dan niets anders op het oog heeft dan te vervekeren dat de te be noemen ontvanger het steeds zal beschou- wen dat hij tegenover de gemeente de groot- ste verantwoording heeft, en te voorkomen dat zijne verantwoording tegenover particu lieren grooter zou worden. De heer Lensen verklaart deze meening juist. Het voorstel van den heer Lensen, om aan het benoemingsbesluit de door hem voor gestelde voorwaarden te verbinden, wordlt verworpen met 6 tegien 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Visser, Lensen, De Feijter, Eijke en Waalkes; tegen stem- men de heeren D. Scheele, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele en De Bruijne. Alsnu wordt tot stemming voor de benoe ming overgegaan en de heer D. Tholens Az. benoemd met 6 stemmen; op den heer H. J. van den Ouden zijn 5 stemmen uitgebracht. (Zie verder het Tweede Blad). SCHEEPYAARTBEWEGING. YTan 27 tot en met 28 Jan. werden de Oostsluizen alhier 32 biunenvaartuigen op- en 38 afgesehutdoor de Middens)uizen 12 op- en 15 afgesehut,. s.s. RICHARD vertrok 2 dezer van Galveston naar Rotterdam. s.s. ELISABETH vertrok {29 dezer van Rotterdam Daar Boston. s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas- seerde 26 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres vertrok 28 dezer van Barry, s.s. CORNEL1S van Rotterdam naar New-York pas- seerde 18 dezer Lizard. Het is volkomen waar, dat vele vrouwen lijden aan kwalen als rugpijn, zenuwachtig- heid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, slapeloos- heid, loomheid, enz., doch mannen lijden er even goed aan. Er is dus geen reden om dergelijke kwalen steeds als vrouweu- kwaleu te beschouwen. Een feit is, dat de nieren zoo nauw verbonden zijn met de inwendige organen, dat wanneer de nieren ziek worden, alles er onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen holpen de nieren om haar werk behoorlijk te ver- rickten, helpen baar om de onzuiverheden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormeri. Yeel kommer zou voorkomen worden, indien vrouwen op vastgeStelde tijdperken Foster's Rugpijn Nieren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneerdrukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het bestbekende geneesmiddel voor kwalen als rugpijn, duizeligheid, waterzuchtige zwel- lingen, urinekwalen, pijn in de lendenen, de zgden en heupen, rheumatische pijnen, enz. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtde echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Hervormde Kerk. Ter Heuzen. 9j u. en 2 u. Ds. A. Timmerman. Slu'skil. 9J u. en 2 u. dhr. L. Dek. "Hoek. 9 u. Ds. E. Raams, H. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dankzegging. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugentioltz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9A n., Ds. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 91 u., Ds. W, J. van Lindonk. Gerefarm,eerde Kerken, Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulstein Jr. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Axel, Kerkdreef. 9 u., leeskerk en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., leeskerk. (Jhr. Gerefornieerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., Jleeskerk. Oud- Gere for meerd c Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstra&t). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5f u., Ds. .1. J. Otte van Rotterdam. Lokaal „Kben-Jfai'zcr" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondagvoormiddag parochiediensten te 7, 81- en 10 uur en te 11 uur hoofdzakelijk voor Belgische vluchtelingen des namiddags 2J ure Lof. In de staalfabriek wordt Zondags des voormiddags 9 ure voor de R. K. een kerkdienst gehouden. De vreemdelingen die buiten de kom der ge meente vertoeven, kunnen des Zaterdags en des Zondags voor het vervullen hunner kerkelijke plichten de kom der gemeente bezoeken. Hervormde Kerk. Zaamslag 6 u., Ds. P. Joelants van Mechelen. Voor de vele blijken van deel- neming, ontvangen bij bet over- lijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootraoeder, Janna Boijze, betuigen wij onzen hartelyken dank. Uit aller naam, J. DE BREE Cz. Ter Neuzen, 29 Januari 1915. verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van wijlen C0RNELIS DE REGT, in leven metselaar te Hoek, worden verzocht daar van betaling of opgave te doen te mijnen kantore B5 Februar>i a. s. Het Bestuur van den polder EENDRAGT maakt aan eigenaren van gronden in dien polder bekend, dat een vergadering van ingelanden is belegd in het logement van 0. P. de Regt te Zaamslag, tegen OtaissSerdag IS Februas'i 1915, des namiddags ten half twee ure. Zaamslag, 30 Januari 1915. Het Bestuur voornoemd, M. DE PUTTER, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontvanger-Griffier. t e HOEK. Notaris Van der Moer zal op Pins- dag fS3 Feferuaspi J9I5, ten verzoeke van de Erven van CORNEL IS DE REGT, in leven metselaar te Hoek, in het open- baar verkoopen A des voormiddags te 11 uurin de herberg van De Keuning met Toebehooren, verderen Opstal en Erf, en het recht van erfpacht op een perceel grond (eigendom van Jacobus Dieleman te Zaamslag) te Hoek, kadaster sectie I, nommer 473, groot 4 Aren, 45 centiaren, en nommer 474 (erfpacht) groot 63 centiaren. Betaling koopsom 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. Erfpacht 2.38 en grondlasten van 1 Januari 1915 voor den kooper. g des namiddags te 1 uur, in en bij gemeld woonbuis als ondermeerKabinet, 2 Tafels, East, 2 Kachels, 2 Spiegels, 6 Heeren- stoelen, 18 gewone Stoelen, 3 Piuimen- bedden met toebehooren, nieuw Vloer- zeil, Matten, Gordijnen, Kleedjes, Naai- machine, Kastklok, VVekker, Wafelijzer, Waschtobbe, Potten, Pannen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, eene party Godsdienstige Boeken, Spek, 5 Kippen en een Haan, enz. VerderMetselaarsbenoodigdlieden, als ondermeer Mortelbakken, of Tob- ben, Schragen, Stellingplanken en Tou- wen, Sparren, Ladders en verder Met- selaarsgerief. Koopen tot en met f 3,contant. een Oebbeemann, luisterende naar den naam Tjebbe. Terug te bezorgen tegen goede belooning by P. MICHIELSEN, Groote Huissenspolder, Zaamslag verkoopen bestaande hoofdzakelijk in Kabinet, Eastern, Tafels, Stoelen, Chiffonniere, antiek Bureautje, antiek Hoebkastje, eenig oud Porceleiu, Friescbe Etok, Potten. Pannen, Ketels, Matten, Boeken, eenige Manufacturer), VVinkelopsiand, Gla.v, Geleierd en Aardewerk. etiz enz. Koopen tot en met f5,- contant te betalen, waa rop streng zaworden gelet. De ondergeteekende Wed. W. DIELEMAN te Axel, geeft hier- mede kennis dat hare herberg De Koop- haudel", den 31sten Januari a. s. zal worden GESLOTESfi. Ook zal er geen gelegenheid meer zijn voor af spanning. Dankend voor de genoten gunst. Wed. W. DIELEMAN. VAN DE voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel te NEUZEN heeft, op des namiddags ten 4 ure, J. WISSE, Voorzitter. J. M. MULDER, Secretaris. (biede n), bij L. BOS, Cafe ,,'tSebippershuis". Vooruit 5. Boven de 26 spelers verhooging van prijzen. HET BESTUUR. (biede n), bij J. y. d. LINDEN, Cafe ffde Reisduif", Vooruit 5. Boven de 26 spelers verhooging van prijzen. HET BESTUUR. By Belgiscb gediplomeerd Onderwijzeres bestaat gelegenheid tot bet nemen van iss ®lSe vakken, in 't byzonder in de Fransche taal. Brieven onder letters A. S«, Zuidstraat 245, Sas van Gent. staande op de Magrette (Axel). Eigen dom van JACOBUS BUIJZE. Te bevragen bij Notaris DREG MANS. De ondergeteekenden zijn door de tijds omstandigheden genoodzaakt hunne clienten opmerkzaam te maken, dat dit jaar geen Hulpmeststoffen geleverd kunnen worden, dan tegen cenkani geld. De leverauciers, P. J. SCHEELE. D. SCHEELE Az. Ter Neuzen, 27 Januari 1915. De ondergeteekende deelt bier- door mede, dat zijn l&amtooir1 te Hulst tot nader order des Zater dags van half drie n m. af gesloten zal zijn. L*. VAN WAESBERGHE-JANSSENS. Wissel- Effectenkantoor. T A. A I) A It T S, Bronwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandzienten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3