De krijgs"bedrijvs2i. Loop dor bevolking van TerNeuzen Landbouwberichtesi. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. granaten, een wild gebrom, een beven van den grond en van de lucht. Plotseling een gedonder als in de onderwereld. Ons hoi schijnt in te storten, van de zoldering van steeu vallen stukken, zoo groot als een vuist, de adem stokt, en een ontzettende luchtdrukking beklemt de borst. Wat is dat De jonge soldatfcu beven en worden bleek. Maar een korte, veel zeggende blik van de oude krijgsiieden is genueg om de uieu welingeri, die nog geen echten slag bebben mtegemaakt, weertot rusttebrengen. Het is maar een kleine stinkbom van 24 centimeter geweest, die hier in onze buurt is ingeslagen. De ervaren soldaat weet, dat zij met boven op ons hoi terechtgekomen is en hi) laat zich daarom niet in zijn ge- sprek storen, want hi] weet, dat ieder ver- traagd bevel veel bloed kan kosten. Intus- scheu golft de slag op en neer. „Ooze infanterie gaat achteruit en heeft de voeling verloren." ,/De eerste en derde compagnie van regiment zijn verdwenen." Hoogte moet onmiddellijk in storm genomen worden." „Het eerste bataljon krijgt flankvuur, de verliezen zijn zwaar moet onmiddellijk te huip." ,/De artillerie moet terstond driehonderd meter vooruit, daar de infanterie gevaar loopt." Kapitein X zooeven gevallen. Luitenant Y neemt het commando op zich." Veldartillerie onmiddellijk snel vuur op hoogte op weg of op weg galop- peerende artillerie." „Twee minuten later is de weg in kruit- damp gehuld, maar steeds vallen de granaten in de opeengepakte hoop menschen en paarden. Paarden slaan op hoimenschen komen uitkruipen onder omgevallen kanon- nen en affuiten, om hinkend dekking te zoeken. Bijna gelukt dit dan een klein wit wolkje en alles valt om. Het was een van onze veldschrapnells. Hoerabruit plotseling een telefonist. En sr.ei voegt hij er aan toe: „De hoogte geheel genomen." UNu is het middag. We hebben een groot succes behaald. Niemand denkt aan middag- eten. We drinken slechts zwarte koffie, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, het eenige wat iemand op de been houdt. Vara het Westelijke geirechta- teppein. Wij ontleenen aan de N. R. Crt. de vol- gende telegrammen PAR1JS, 28 Jan. (Reuter.) Offieieel be- richt van vanmiddag drie uur De Duitschers hadden tegen 's keizers verjaardag eene groote krachtsjnspanning aangekondigd. Zij hebben ook die inder- daad verricht, maar het heefc hun geen voordeel opgeleverd, want de dag is op het geheele front gunstig voor ons geweest. A lie aan vallen der Duitschers zijn mislukt, terwijl al de onzen zijn geslaagd. In de streek van Craonne bedragen de verliezen van den vijand in de gevechten van den 25sten en 26sten zeker een geheele brigade. De Duitsche gevangenen hebben alien den indruk gekregen, dat zij een ernstigen tegenslag hebben geleden. Onze verliezen hebben in dezelfde twee dagen ongeveer 800 man bedragen dit vrij aan merkelijke getal is toe te schrijven aan de hevig'neid van bet gevecht en het inzakken van eene oude steengroeve, waarin twee van onze compagnieen een schuilplaats hadden gezocht. Zij zijn ongetwijfeld in handen van den vijand gevallen. Alie aanvalien der Duitschers bij Fontaine Madame en in het bosch van Dailly zijn at'geslagen. In de Vogezen zijn wij aanmerkelijk op- geschoten ten noorden van Senones (ten noo-den van St. Die). Wij hebben daar on geveer 400 M. terrein gewonnen. Bij Ban de Sapt (nabij Launois) hebben wij vorde- ringen gemaakt eti de vijandelijke bijkom- stige verdedigingswerken beschadigd. Ook in den Elzas hebben wij terrein gewonnen. Blijkens het aantal gesneuvelde Duitschers, den '25sten, 26sten en 27sten dezer op de gevechtsterreinen ten oosten van Yperen,' bij La Bassee, Craonne, in Argonne, Woevre I en de Vogezen gevonden, bedragen de ver liezen van den vijand gedurende drie dagen meer dan 20,000 man. LONDEN, 28 Jan. (Reuter, Part.) De ooggetuige in het Engelsche hoofdkwartier zeo-t in een beschrijving van den aanval van Duitsche vliegers op Duinkerken Een onzer vliegtuigen was op patroelje, toen de waarnemer verscheidene vijandelijke vlieg tuigen zag naderen. Hij maakte on middellijk jacht op het voorste vliegtuig en opende daarop het vuur. Inmiddels waren twee andere Engelsche vliegers op- gestegen zij bereikten binnen betrekkelijk korten tijd een hoogte van 6000 voet en gingen toen ook tot den aanval over. De eerstgenoemde Engelsche vlieger was er toen reeds in geslaagd de twee voorste Duitsche vliegers te verdrijven, maar tien anderen kwamen opzetten en wierpen ver scheidene bommen boven de haven en de stad, om daarna te keeren en terug te vliegen. Onze vliegers vervolgden ze en scboteu een hunner neer met een schot door een der cylinders. 't Verdient vermelding dat de Duitschers een nieuw soort bom gebruiken die met groote kracht ontploft en dan een dikke witte roodwolk nalaat. In hun mijnwerpers gebruiken zij nu en dan ook zeer groote luchttorpedo's, die zoowat 200 pond wegen. HAVRE, 28 Januari. (Part.) De laatste dagen hebben de Belgen aanmerkelijke vorderingen gemaakt ten noordwesten van het geinundeerde terrein. Er zijn herhaal- delijk bajonetaanvallen geleverd, waardoor de Duitschers verscheidene loopgraven heb ben verloren. De tegenaanvallen, de laatste twee dagen door de Duitschers ondernomen, zijn afgeslagen. Te Duinkerken hebben Duitsche vliegers getracht bommen te werpen op een ge- bouw, waarin een hooggeplaatst militair was gehuisvest. Drie bommen zijn in den tuin van het gebouw gevallen, doch hebben geen schade aangericht. De Belgische artillerie heeft ten noorden en ten zuiden van Dixmuiden de Duitschers uit enkele loopgraven verdreven. BERLIJN, 28 Jan. (Wolff.) Uit het groote hoofdkwartier verneemt Wolff's agentschap over het gevecht bij Heurtebise (ten westen vau Craonne) op 25 en 26 dezerOp een dagmarsch van Soissons hebben de Saksers den 25sten dezer hun eeredag gehad. De gevechten vonden plaats op de hoogvlakte van Craonne. Het ge- hucht Heurtebise is door het Fransche geschut geheel vernield en geheel uitge- brand aiieen de mnren staan nog overeind dicht achter de Duitsche stellingen waaruit de aanval geschiedde. Oost- en westwaarts by 't gehucht aan- sluitend liepen de Duitsche loopgraven langs den weg die naast de hoogvlakte van Craonne ligt. Op korten afsland daartegenover lagen de Franschen in een drievoudige linie, de voorste linie op den zuideiijken rand van de hoogvlakte, een voor de infanterie en als waarnemingspunt van de artillerie gunstige plaats. Bovendien steunde de Fransche linkervleugel op een sterk, goed gemaakt veldwerk. Het centrum der Fran schen had in de groeve van Creute een tegen bommen beveiligde schuilplaats voor sterke reserve. Het was ons doel de Franschen uit deze stellingen, benevens uit het veldwerk en de groeve te verdrijven. Na het terrein door artiilerievuur voldoende voor een bestor- ming te hebben voorbereid, ging onze in fanterie op de geheele linie tot den aanval over. Binnen enkele minuten was het veld werk en de door ons geschutvuur erg ge- teisterde voorste Fransche linie stormen- derhand genomen. Kort daarop was ook de tweede linie in onze handen. Over de groeve heen werd toen de derde en laatste linie van den vijand bestormd. Binnen een half uur waren wij in het bezit van het veldwerk en de drie linies, met uitzondering van den linker aanvals- vleugel, waar de vijand verbitterden tegen- stand bood. Ook de groeve zelf, die alleen een naar 't Zuiden gerichten uitgang had, was nog in Fransch bezit. Terwijl onze troepen zich reeds nestelden in de ten Zuiden van de groeve veroverde stellingen, werd de ingang der groeve en de omgeving onder machinegeweervuur genomen. Te middernacht gaf de hier ingesloten bezetting ten getale van 300 man zich over. Op den linker aanvalsvleugel duurden de gevechten tot den 28en des ochtends 5 uur. Toen was ook hier de weerstand van den vijand voorgoed gebroken en onze troe pen over een frontbreedte van 1500 meter in het bezit geraakt van drie Fransche linien. Vijf officieren, 1100 man, 8 machine- geweren, een zoeklicht en een pioniers depot opgeslagen in een groote groeve, waren den Duitschers in handen gevallen. Wat van de Fransche verdedigers nog ontkwam vluchtte achter den heuvelwand en groef zich daar in, de Dujtsehers in't bezit latend van de hoogvlakte en de uitstekende nieuwe stellingen. De Fransche gevangenen en gesneuvelden het getal der laatsten wordt op mlnstens 1500 geschat behooren tot het 18e legerkorps. De reserve, die voor een deel afkomstig was uit de Pyreneeen, weerde zich dapper bij de verdediging, doch kon de voorbeeldige aanvalskracht en dapperheid van onze troepen op den duur niet weerstaan era het 0©s4eSijke gevechts< 4er*"eisj. WEENEN, 28 Januari. (Wolff.) Officieele kennisgeving van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier Thans is ook het dal van de Nagy-Ag van vijanden gezuiverd. De in het dal tot in de streek ten noorden van Oekormezo met sterke strijdkrachten binneugedrongen vijand heeft gisteren zijn laatste goed ver sterkte stellingen moeten ontruimen. Tornya is door ons genomen, en bij de vervolging hebben wij Wyszkow bereikt, waar de strijc tegen de vijandelijke achferhoede opnieuw is begonnen. Op de heuvels ten noorden van Yezer walles en bij Velora hebben de Russen nogmaals getracht, na versterkingen te hebben laten aanrukken, de verloren hoofd- stelling te heroveren. Zij zijn echter te- ruggeslagen en hebben 700 gevangenen en vijf machinegeweren in onze handen gelaten. Op het overige deel van het front in de Karpathen is de toestand niet noemens waard veranderd. Ten oosten van het da der Nagy-Ag heerscht rust. In West-Galicie en Polen zijn artillerie- gevechten geleverd en andere kleine bot- singen voorgekomen. BERLIJN, 28 Januari. (Wolff). Uit het groote hoofdkwartier wordt heden gemeld Aan de kust vau Vlaanderen heeft de vijandelijke artillerie Middelkerke en Slype beschoten. Op de heuvels van Craonne werden den vijand vyfhonderd meter loopgraaf ontrukt, Oostelijk aansluitend bij de eergisteren op hem veroverde stelling. De tegenaanvallen der Franschen werden zonder moeite afge slagen. In de gevechten van den 25sten tot den 27sten had de vijand zware verliezen, meer dan 1500 doode Franschen lagen op het slagveld1100 gevangenen, met inbegrip van die, welke den 27sten reeds zijn gemeld, vielen in onze handen. In de Vogezen werden in de buurt van Senones en Ban de Sapt verscheiden aan valien der Franschen onder aanmerkelijke verliezen voor den vijand afgeslagen. Een officier en 50 man werden gevangeu geno men. Onze verliezen zijn zeer gering. In den Opper-Elzas vielen de Franschen op het front Nieder Aspach-Ammerzweiler- Hertweiler en by het Harzbacher Woud aan; overal werden deze aanvalien metvoor den vijand zware verliezen afgeslagen. Die verliezen wareu vooral zwaar ten Z. van Heicweiler en ten Z. van Ammerzweiler, waar de Franschen, na het verband te heb- hen verloren, weken. Vijf Fransche ma chinegeweren bleven in onze handen. S3e Quiischavs En Belgie- BRUSSEL, 28 Jan. (Wolff.) De gou- verneur-generaal maakt het volgende be- kend In den laatsten tijd hebben weerbare personen herhaaldelijk pogingen gedaan om de Nederlandsche grens te overschrijden, ten einde in het vijandelijke leger te treden. Ik bepaal daarom het volgende 1. Alle begunstigingen, die in het grens- verkeer naar Nederland gelden, worden voor weerbare Belgen ingetrokken 2. Belgen, die tegen het verbod de grens naar Nederland trachten te overschrijden, stellen zich bloot aan het gevaar door de grensposten te worden neergeschoten. Weer bare personen zullen in geval van aanhouding worden gestraft en als krijgsgevangenen naar Duitschland weggevoerd. 3. Wie weerbare Belgen bij het over- treden van het verbod om naar Nederland te ontwijken behulpzaam is of dit begunstigt, zal volgens de krijgswet worden bejegend. Dit geldt ook voor leden van het gezin van weerbare Belgen, die het over de grens gaan niet verhinderen. 4. Als weerbaar in den zin van deze verordening worden beschouwd alle man- nelijke Belgen van 16 tot 41 jaar. Alle geruchten, volgens welke Belgen zullen worden ingedeeld bij het Duitsche leger, berusten op kwaadwillige verzinsels. TER NEUZEN, 29 Januari 1915. Heden morgen werden alhier door de marechausese een 4-tal personen geboeid doorgeleid om met de Provinciale boot verder te worden getransporteerd naar het huis van bewaring te Middelburg. Naar we vernamen stond dit transport in verband met eene smokkelpartij. AXEL. 29 Jan. Hedennacht, omstreeks 2 uur, ontstond er brand in de schuur van den heer B. C IJsebaert, staande nabij de brug. De brandspuit die spoedig ter plaatse was, behoefde niet te werken, daar de brand met emmers water werd geblucht. Het bed en een gedeelte der kleederen van den militair, die in de schuur is inge- kwartierd, verbrandden. Oorzaak onbekend. ZUIDDORPE. De loop der bevolking in dezegemeente over 1914 was als volgt Geboren 11 m., 12 vr., totaal 23. Gevestigd 24 m., 12 vr., totaal 36. Overleden 8 m., 3 vr., totaal 11. Vertrokken 13 m., 24 vr., totaal 37. bevolk. op 1 Jan. 1914 561 512 1073 31 Dec. 1914 575 509 1084 alzoo vermeerderd met 11 personen. Voltrokken huwelijken 11. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. A. Harle, zonder beroep, Vlooswijk- straat 45, uit Vlissingen. C. van de Velde, zonder beroep, HeereD- gracht 11, uit Maastricht. D. Remijn, kantoorbediende, Nieuwstraat 12, uit Utrecht. J. A. M. v. Munster, schoenmakersknecbt, O 87, uit Boxtel. Vertrokken: J. Stroo, zonder beroep, Zandstraat 8, naar Gent. P. E. Post, opzichter, Lange Kerkstraat 66, naar 's Gravenhage. L. H. de Waerheijt, machinist, Dekker- straat 19, naar IJzendijke. C. F. Lafort, werkman, Q 48, naar Westdorpe. H. P. van Aalst, zonder beroep, Dijkstraat 62, naar Middelburg. J. Scheele, zonder beroep, 3 N, naar Axel. T. C. Hoepen, bakkersknecht, Dijkstraat 37, naar Middelburg. G. van Dijk, schoenmakersknecbt, O 87, naar Dussen. C. J. van der Hooft, timmermansknecht, De Feyterstraat 43, naar Amsterdam. M. van Ast, hotelknecht, Nieuwstraat 13, naar Middelburg. Mond- en klauwzeer. Naar wij vernemen heeft de Minister van Landbouw in een onderhoud, dat de heer F. Lieftinck, lid van de Tweede Earner voor Zutfen, Dinsdag met den Minister had, te kennen gegeven, dat hij denkt voort te moeten gaan met het thans gevolgde systeem inzake het mond- en klauwzeer. Op 1 Februari heeft de Minister w.der een conferentie met landbouw-autoriteiten om anderuaaal hun gevoelen in deze te vernemen. Mocht de ziekte tegen den weide-tijd niet zijn bedwongen, dan zal van het thans gevolgde systeem natuurlyk moeten worden algeweken en daarmee moet worden opge- louden. Op dit oogenblik zal dus van een verdere poging om verandering te verkrijgen, hetzij door middel van een interpellate, hetzij door het richten langs parlementairen weg, van een schriftelijke vraag tot den Minister, geen resultaat te verwachten zijn. Bieten-prijzen Met begrijpelijke belangstelliug wordt naar het vaststellen van den officieelen contractprijs der bieten uitgezien. Naar het R. N. verneemt, zal de prijs zeer waarschijniijk bepaald worden op 10.50 bij 14 pCt., terwijl met schommeling in suikerprys rekening zal gehouden worden. Toch kan nu reeds gezegd worden, dat er minder bieten gezaaid zullen worden dan vorige jaren, daar de hooge tarweprijzen oorzaak zijn, dat buitengewoon veel tarwe is uitgezaaid en nog uitgezaaid wordt. flECHTSZ. Arroudissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 29 Januari de volgeude vonnissen uit- gesproken R. S., oud 20 j., bollenbakker, verblijvende te Eede, thans gedetineerd te Middelburg is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevang., met aftrek van de voorloopige hechtenis (eisch 3 maanden). L. B. C., 45 j., machinist te Dender- monde, gedetineerd te Middelburg, is wegens alsvoren veroordeeld tot 1 maand gevang. met mindering der preventieve hechtenis (eisch 3 maanden). A. D., 39 j., koopman te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. (eisch 7 of 7 d. hecht). R. v. P., oud 45 j., vrouw van F. N., en E. D'h., oud 41 j vrouw van L. d. B., beiden te Zuiddorpe, zijn wegens strooperij en poging tot omkooping van ambtenaren veroordeeld ieder tot 1 week gevang. (eisch ieder 14 d. gevang.) A, Z., oud 21 j., en D. v. d. B oud 21 j., klompenmakers te Clinge, beklaagd van mishandeling, zijn vrijgesproken (eisch no. 1 vrijspraak,no. 2, 2 maanden gevang Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht J. v. d. V., oud 44 j., leurder te Nieukerken (Belgie) thans te Hulst, ter zake van oplichting aldaar ge- pleegd. - Heden werden o. a. de navolgende zaken behandeld C. K., 50 j., koopman te Westdorpe, werd ten laste gelegd dat hij op 9 October 1914 onder Sas van Gent toen de kommies der belastingen Zeldenrust hem op frauduleuzen invoer van kleedingstukken en hem had aaagezegd daarvan proces-verbaal te zullen opmaken, genoemde ambtenaar een rijks- daalder heeft aangeboden met het oogmerk om dezen te bewegen in zijn bediening in strijd met zijn plicht het opmaken van proces-verbaal na te laten en hem, beklaagde, ongehinderd verder te laten gaan met zijn voornoemde goederen. Eisch 3 weken gevangenisstraf. L. J. d. J., 38 j., landbouwersknecht te Middelburg, thans te Sluis, werd beklaagd dat hij op 22 November 1914 te Heille, gemeente Sluis opzettelyk Alphons Buijk met een mestvork een stoot tegen het hoofd heeft toegebracht, waardoor deze is verwond ge worden. Eisch 1 week gevangenisstraf. 1. J. v. H., 18 j., visschersknecht en C. V., 20 j., werkman, beiden te Breskens, werden ten laste gelegd, dat zij op 2 De cember 1914 te Breskens van het haven- terrein, uit een houten kistje in vereeniging hebben weggenomen een of meer handen vol kandyklontjes toebehcorende aan on- bekende afzenders, met het oogmerk van wederrechtelijke toeeigening, Eisch 5 boete of 10 dagen hechtenis. G. L. G., 32 j., visscher te Heijst, thans te Breskens, had zich te verantwoorden dat hij op 27 November 1914 te Breskens een arm vol vlas heeft weggenomen, met het oogmerk om zich dat vlas toe te eigenen. Eisch 10 boete of 12 dagen hechtenis. Een jongen, in dienst bij een oester- kweeker, te lerseke, had, naar de G. Crt meldt, de onvoorzichtigheid, bij het over- pompen van een bus benzine een brandende lucifer te dicht bij de geopende bus te houden. Het gevolg was, dat de gevaarlijke vloeistof ontplofte en de jongeling ernstige brandwonden in het gelaat bekwam, waar- voor geneeskundige hulp hoog nood'.g was. 600 Haagsche dames bekeurd Sinds Donderdag werden in Den Haag reeds 600 dames bekeurd, wegens het zich met onbeschermde hoedepennen in tram- rijfuigen bevinden. Ben vondst in den spoortrein. Door een hoofd-conducteur van het staats- spoor is Woensdagavond te Vlissingen in den laatst aangekomen sneltrein een dames- taschje gevonden, inhoudende een flink bedrag aan goud- en zilvergeld, benevens een gouden dameshorloge en dito armband. Het taschje is bij den stationschef gedeponeerd. Gebakken spiering. Van gemeentewege wordt te Amsterdam voorzien in het beschikbaar stellen van gebakken spiering voor de ingezetenen. In 65 winkels zijn die verkrijgbaar gesteld en de gebakken vischjes hebben zooveel aftrek, dat de bakkerij, door het Centraal Bureau voor den afzet van Visscherij- producten opgericht, bij welke de spiering door de gemeente wordt aangekocht, niet voldoende kon afleveren. Deze bakkerij werkt tevens voor het leger en de inter- neeringskampen en had op een zoo groote vraag van de gemeente, als thans biijkt te bestaan, nog niet kunnen rekenen. Er worden echter maatregelen getroffen om de voor de gemeente bestemde hoeveel- heid in het vemolg steeds op te voeren. Politieke tinnegieterij in een interneeringskamp. In het kamp van ge'interneerde Belgen te Harderwijk is schrijft de „Tijd" onder enkele Belgen de oude geest wakker geworden. Een der geinterneerden, de heer de Coninck, handelaar van beroep, oud- ambtenaar van de Belgische Staatsspoor, had het plan opgevat om met behulp van eenige kampgenooten een anti-clericaal weekblad uit te geven, zooals het op het prospectus heette „door en voor de gein terneerden". Het eerste nummer zou Za- terdag verschenen zijn. Eilacy, „De Bode" heeft het niet verder gebracht dan tot de afgezette drukproeven en de correctie door den hoofdopsteller. De generaal, bevelhebber van bet kamp, was terecht van oordeel dat zulk een or- gaan noch de stoffelijke noch de zedelijke belangen van de geinterneerden zou kunnen bevredigen maar veeleer een bron kan wor den van twist en tweedracht onder de kin- deren van eenzelfde land en hij stak een stokje voor deze politieke tinnegieterij. „De Bode" verscheen dus niet! 102-jarige overleden. Te Rotterdam is overleden de heer I. S. Bosman, in den leeftijd van 102 jaren. Nieuw soort waterlaarzen. In den oorlog tegen Rusland hebben de Japanners naar de N. R. Crt. meldt, inder- i tijd veel wil gehad van waterlaarzen, die van moerbeienbladeren gemaakt waren. Die laarzen beschermden de soldaten uitstekend tegen het nat worden van de voeten in de loopgraven. Nu heeft een Engelschman een dergelijke uitvinding gedaan de grond- stof van zijn waterlaarzen is echter een vezelachtige zelfstandigheid die veel goed- kooper is dan moerbeienblaren. De laarzen zijn licht waterdicht en ondoordringbaar voor insectensteken. Een paar weegt on geveer 24 Engelsche onsen. (1 ons =281/s gram.) De waterlaars wordt opgehouden door haar met de galgen of een broeksknoop te verbinden. Sokken kunnen van dezelfde stof vervaardigd worden. De kosten bedragen niet meer dan f 1,20 het paar daar de fabrikant bereid ia de grondstof tegen den kostenden prijs te leveren. By de gisteren door de notarissen Dreg- mans te Axel en Zylstra te IJzendyke gehouden open'bare veiling, ten verzoeke van den heer A. E. C. Kruysse, te Axel, werden verkoeht Koopen 1 en 2. De bierbrouwerij „De Zwaan" en eene schuur aan de overzijde daarvan gelegen, aan R. Blankert en S. Die- leman;aldaar voor f 3050. Koop 3. Het cafe „De dubbele Arend" te Axel, aan den bewoner A. van Puyvelde voor 4735. Koop 4. Een woonhuis enz. bewoond door P. Audenaerd te Axel, aan den bewo ner voor f 3000. Koop 5. Een woonhuis enz., zijnde het „Huis de Commerce", bewoond door Al. Mattele, aan den bewoner voor f 1400. Koop 6. Een woonhuis enz., zijnde het cafe met afspanning „In den Koophandel" te Axel, bewoond door mej. de wed. W. Dieleman, aan de bewoonster voor 4750. Koop 7. Een woonhuis enz., zijnde het cafe #Het Paviljoen" te Axel, bewoond door M. 't Gilde, aan den heer E. A. van Waes te Westdorpe, voor 1300. Koop 8. Eene schuur en erf te Axel aan den heer L. A. van den Acker te Axel voor 900. Koop 9. Het „Ter Neuzensch Koffiehais" aan de Nieuwstraat te Ter Neuzen, be woond door A. de Yrieze, aan den heer J. A. Rottier te Hulst voor f 6550. Koopen 10 en 11. Twee, woonhuisjes aan de Dijkstraat te Ter Neuzen, aan den heer H. Bauwens te Hulst voor f 1300. Koop 12. Het cafe „De Schelde", aan de Nieuwstraat te Ter Neuzen, bewoond door den heer J. F. Verlinde, aan den be woner voor 4090. Koop 13. Een woonhuis aan de Nieuw straat te Ter Neuzen, bewoond door den heer J. van der Burgt, is opgehouden. EERSTE KAMER. In de heden gehouden vergadering is aangenomen de suppletoire begrooting van Binnenlandsche zaken voor 1914, o. a. tot het verleenen van een buitengewonen onder- stand aan de gemeente Nisse 245 en Veere ad f 130. By den aanvang der zitting deelde de voorzitter mede, dat de Minister van Binnen landsche zaken, de heer Cort van der Linden, door H. M. de Koningin is benoemd tot Minister van Staat. Hij weuschte hem daarmede geluk. Alle leden kwamen den Minister de hand drukken, en gelukwenschen met deze onder- scheiding. De heer J. Hooft, in eene toespraak den Minister gelukwenschend, bestreed het ont- m. vr. totaal.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2