zzm± I rrr s-tt srsrts Handelsberichten. Kamer van Soophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. GEMENG0E BERICHTEN. Laatste Berichten. Hoogwatergetij teTerNeuzen Van he* Westelijke gewechts- terrein. Geen bom in de Ooster-Schelde. llDU - Aan den j.l. Zondag bij M.Audenaerd, Van het Oostelijke gewechts- terrein. Van het Kaukasischegewechts- terrein. CORRESPONDENT! E. Branden. Overspanning. Ter waar- schuwing tweede kamer. /eetijdingen. Positie der Stoomsehepen. DAGEN. 26 Januari 9.55 10.38 27 n 11.15 11 47 28 ,12.15 29 n 0.38 12.59 30 1.20 1.39 31 n 1 57 2.14 1 Februari 2.32 2.49 Bii informatie bleek juist, dat een sleep- boot in die richting de Schelde was afge, varen. Er waren enkelen die van de zaaW op de lioogte waren en toen we om eens uit te kijken op „het Schapenkot" aan den, Westkant kwamen, stonden daar reeds meer 4u77ve7iere"Duitsche strijdkrachten zijn I deren te turen in de nevelachtige dmster- jTd. 3 teruggekeerd. U «P hel ScheMewdter en er was n,e.» te PAR1JS, 24 Januari. (Reuter.) De officieele mededeeling van hedenmiddag 6 uur luidt als volgt In de buurt van Nieuwpoort en Lom- ■op zeventig zeemylen west-noordwestely van Helgoland het gevecht af en trok zich terug. Naar tot dusver gemeld is, is aan Engelsche zyde een slagschip, van onze schepen de pantserkruiser Blucher gezonken. e overige Duitsche de havens teruggekeerd zicn dan enkele kustliehten. Niettegenstaande de koude wiltten loch enkele nieuwsgierigen het naadje uit de kous weten en bleven geduldig wachten, tot de lichten van de uitgevaren sleepboqt weder zichtbaar zouden zijn. Hun geduld werd nogal op met te lange proef gesleld. JU UD Ongeveer kwart voor tienen waren de lich- baertszyde heeft de vijand de onlangs door ten yan de sleepboot En Avant weder crenomen posities hevig gebombardeerd zichtbaar en stoomde de sleepboot kort voor te bereiden. Doer daarop de h«, - niet alleen in ons land, doch ook in Enge- land steeds een afzetgebied geweest. De productie staat nu stil, terwijl de vraag, al is die natuurlyk kleiner dan in vredestyd, toch nog voor een groot deel blijft bestaan. Samenwerking van industrieelen en Belgische werklieden zou in beider belang zyn en veel tot stand kunnen brengen. Van den vliegenier, die verklaarde aan den pols gewond te zijn door een schot van de Duitschers, en die, na den weg naar Vlissingen gevraagd te hebben, zich der- waarts begaf, is nadien niets meer vernomen. Hij is onvindbaar. VLISSINGEN. In den nacht van Zater- dag op Zondag is door het wartnloopen van een knalpot brand uitgebroken aan boord van de motorboot Admioistrateur L)e Badts. Twee dameshutten zijn uitgebrand. Meel is op de Amerik. markten zeer vast. Aangekondigd wordt een verkoop bij in- schrijving alhier op rijdag a. s. van ciica 60,000 balen Amerik. Tarwebloem van verschillende merken en cjualiteiteo liggende alhier op zolders. Binnenl. Granen. Tarwe J lo o0 a 16,Rogge 13,— a 14,—Gerst Winter en Zomer 13,50 a f 13,80; Chevalier 14,56 a f 15,— Haver 14,50 f 15,per 100 kilo. Witte Boonen 18,a 20, Bruitie MIDDELBURG. Als ernstige candidaten Boonen 12,— a 15 Groene kookerwten voor burgemeester dezer gemeente worden y a 16, Paardenboonen 12,— ons om een kwam hy echter niet aan toe, daar onze artillerie de vyandelijke infantenetroepen, die zich met de bajonet op het geweer tot een stormaanval gereed maakten, verstrooide. In de buurt van Yperen hebben artillerie gevechten van onderscheidene hevigheid plaats gehad. In het dal van de Aisne heeft onze artillerie veVscheiden Duitsche de Oosthaven, we niets biizonders te melden viel. Dit bleek juist. Men had de geheelereede afgekruisd, ook nog een eind in de rich-i ting van Borssele, maar er was niets ont- dekt dan een beurlvaartuig, dat in den mon'd van den Brakman voor anker was ge- komen De veronderstelling werd geuit, dat de kustwacht misleid is geworden door liet SZ ri i l CoVtfinftP.n Soupir en Heurtebise vijandelyke schansen vernield. r, In de nabyheid van Berry-au-Bac heett onze infanterie een loopgraaf op heuvel 108 genomen. In de Argonne duurt in de streek van St Hubert en Fontaine-Madame het infan- teriecrevec'nt om de voorste loopgraven voort, die wij in de laatste 48 uur verscheiden malen'hebben verloren en hernomen. toplicht. Van andere zijde hoorden we, dat dien avond in de lucht een lichtschijnsel is waar- genomen, dat ook aanleiding tot deze ver-> gissing zou hebben gegeven. Verschillende personen hebben dus een koude neus en ooren opgeloopen voor niets. Ook is nog per auto langs de kusl een on- derzoek ingesteld, dat eveneens geen resul- taat opleverde. Het bericht, als zou een vlieger van onbekende nationaliteit Dinsdag een bom hebben laten vallen in het Engelsche gat (op de Oosterschelde) moet volgens m- genoemd de heereu P. Dumont lak, thans I per Hectol. v lichtingen, die ;/de Zeeuw" van betrouwfeare waarnemend burgemeester, en Jhr. Mr. Veemarkt. Runderprijzen 78 a 92 Ossen zijde ontving, op fantasie berusten. J Men gchorer zoon van wijlen den vice-president 7g 90Stieren 68 a 78 Kalveren 100 a verzekert aan het blad, dat de boven Zuid- yau defl Raad van Stale, Jhr. Mr. J. W. 120 Schapen 58 a 66 Varkens 66 a i4; M. Schorer. Licht soort 58 a 60 cents per kilo. 'a GRAVENHAGE. Naar we vernemen Melkkoeien 170 a J 290 Kalfkoeien is de Regeering wegens de tijdsomstandig- 185 a 3H)^tleren J Pinkpn 90 heden afgezien van het voornemen om Vaarzen 170 a /210; Pinkeu 90 Nederland met een oorlogsschip te uoen vertegenwoordigen bij de aanstaande opening van het Panama-kanaal. Naar we vernemen bestaat. het voor nemen de thans geldende maximum kaas- prijzen ook voor de maand Februari te be- VcIZcaCl i aau "w 7 Beveland waargenomen vliegmachine, met boven de Ooster-Schelde is geweest. IIULST. 23 4an. By de aanbesteding van mest- en voederstoffen door de Aankoopcommissie van den R. K. Boerenbond, werd mge- schreven voor Ammoniak-Superphosphaat, leveren VV als- oorden, door de Dordsche Kunstmestmaat- schappij a 9,30. Kalibemestingzout, leveren Walsoorden, door P. J. van Aardenne te Dordrecht voor 6,69 de Internationale fabrieb te Zwijn- drec'ht voor 6,68 en de Dordsche Kunst- mestmaatschappij te Dordrecht voor 6,64. Turfstrooisel door de Griendtsveenmaat- schappij te Rotterdam voor J 1,35 alles per 100 K.G. Alleen het turfstrooisel is gegund. Men moet zich aan de omstandig- Pinken f 125 VTette kalveren 65 k 100 stendigen. m In de streek van Hartmausweiler-Kopt Bfiandyk alhierj gehouden prijskamp met i den Elzas gaan wij niettegenstaande het jagkaartl (bieden), namen 32 liefhebbers heden kunnen aanpassen. :tterrein. watonzenrechter- I deej[ Nu met het smokkelen De prijzen werden behaald door le pr., B. van Kolk en Heinrich H.2e pr., J. van Hecke en H. Kiel; 3e pr., J. v. d. Linden en J. Dieleman 4e pr., J. 15. v. Aerde en J. M. v. d. Velden, terwyl de 2 extra prijzen ten deel vielende le pr., aan E. d'Hert en P. Audenaerd en de 2e uiterst moeilyke terrein, wat onzen vleugel aangaat, voorwaarts. Bij Steinbach heeft een vijandelyke aanval van-Uftholz uit, voorbereid door een hevig bombardement, hem korten tijd in het bezit aesteld van onze voorste loopgraven. Door een krachtigen tegenaanval hebben wy ze heroverd PAR1JS, 24 Januari. (Reuter.) Ofdcieele pr> aan F. Dooms en J. v. d. Loof, al en mededeeling van gisterenavond alhier woonachtig. I In Argonne heeft het gevecht tot aan den Sluitina iacht. avond geduurd. Te Fontaine-Madame en Slutting St Hubert zyn alle pogingen van den vyand Door Ged. Staten van Zeeland is de afgeslagen. Vanochtend is de stryd hervat. siuiting der jacht als volgt bepaald Er zijn nog geen berichten over de verrich- i0 0p houtsnippen met ingang van 1 tingen van heden op dit punt. Ook met I wat.erwild met ineansr van 1 over het gevecht, dat vandaag op den Hartmannsweiler-Kopf wordt voortgezet. 8ERL1JN, 24 Jan. (Wolff.) Officieel wordt uit het groote hoofdkwartier gemeld De dag van gisteren is zouder gebeurte- nissen van belang voorbijgegaan. In het Argonnerwoud hebben wij twee vallen van de Franschen zonder moeite aanv afgeslagen. By Hartmannsweiler-Kopf in den Elzas maakten wij vorderingen en namen wy 50 jagers gevangen. BERLIJN, 24 Januari. (Wolff). Officieel wordt uit het groote hoofdkwartier gemeld: Bij Oost-Pruisen en in Noord-Polen is de toestand onveranderd. Onze aanval tegen de Sucha-afscheiding bij Borziniooe had succes. Een tegenaanval des vijands is onder zwa- re verliezen voor de Russen afgeslagen. Aanvallen der Russen in de streek ten Noordwesten van Opoczno zijn mislukt. WEENEN, 24 Januari. (Wolff). Officieele mededeeling van hedenmiddag: Aan het Galicisch-Poolsche front geen ver- andering, slechts hier en daar artilleriege- vechten en schermutselingen. Door ons ar- tillerievuur gedwongen, heeft de vijand ten Zuiden van Tarnow wederom eenige loop- graven ontruimd. Ook in de Karpatlien is de toestand over het algemeen niet veranderd. De Russen zijn uit verscheidene ten Zuiden van paslioog- ten vooruitgeschoven stellingen teruggedron- gen. In Boekowina lieerscht rust na de laatste gevechten, die voor ons een succes betee- kenden. WEENEN, 24 Januari. (Wolff). Oorlogs- correspondenten der hladen melden: In zui- delijk Boekowina is een omtrekkende bewe- ging van den vijand ten opzichte van onzen rechter vleugel verijdeld. De vijand is aan de grens bij Kirlibaha verslagen. Wij heb ben gevangenen en oorlogsmateriaal buit ge- maakt. De terugtocht van den vijand ge- schiedde op de wijze van cen vlucht. Daar- mede is het Itussische offensief in Boeko wina, dat blijkbaar Zevenbergen ten doel had, voorgoed vernietigd. St. PETERSBURG, 24 Januari. (Reuter). Het communique van den staf van het leger in den Kaukasus luidt: In de streek aan de overzijde van den Tsjoroch zetten onze troepen een hardnek- kig gevecht tegen de Turken voort, die sterk verdedigde stellingen bezet houden. Op net verdere gcdeelte van het front zijn geen botsingen van beteekenis voorgekomen. ST. PETERSBURG, 24 Januari. (Reuter). Volgens inlichtingen uit de streek van Khor- san hebben de Russen de 33e en de 34e divisie van het elfde Turksche legerkorps, die nog weerstand bodcn, vernietigd. De Rus sen hebben zich van al de berg-artillerie van die divisies moester gemaakt. Thans houden de Russen hat geheele Turksche ge- bied, dat zij voor de slagen van Sarikamisj hezet hielden, bezet. TEH NEUZEN, 25 Jan. 1915. Maart, op waterwild met ingang April en op watersnippen met ingang van 15 April a. s. 2° In Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de gewone jacht reeds gesloten is is het vangen van waterwild met slagnetten en het vangen van eendvogels in eeDe eendenkooi of daarmede gelykstaand toestel met ingang van 1 April a. s. gesloten. 3o Het weispel van kwartelen alleen van 1 Mei tot en met 15 Juli zal geoorloofd zijn. 40 de kooieenden door den kooier moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus. De uitslag der door de Landbouwver. „Door Eendracht Sterk", alhier gehouden besteding is als volgt Yoor superphosphaat was geen enkel biijet ingekomen. Het klaverzaad werd gegund aan dhr. G. Klouwers alhier, voor den prijs van 1,20 per K.G. Een aanbod van dhr. D. Scheele Az. alhier, voor levering van chilisalpeter, tegen den prijs van 0,65 boven den door de commissie voor de voorziening en de distributie van chilisalpeter gestelden prijs, werd aangenomen. (Deze prijs bedraagt voor Februari-levering 14,60 per 100 KG.) Yergadering van Donderdag 22 Januari l'Jlo. Voorzitter de beer A. C. Lensen. Verder aanwezig de lieeren Kramer, Drost en van Borssuni Waalkes. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat van de heeren Blankers, Van Rompu en Scheele bericht is onlvangen, dat zij verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Als naar gewoonte een terughlik werpcnde op het afgeloopen jaar, constaleert de Voor zitter, dat de oorlog ook niet zonder invloedt is gebleven op den toestand van 1 er Neu- zen. Vooral in de maand Augustus was de toestand zeer ongunslig, wegens de onzeker- heid die toen heerschte en de twijfel omtrent de al of niet credietwaardiglieid. Velen zagen dientengevolge de toekomst donker in. Ge- lukkig kwam er spoedig verlichting en wer den de omstandigheden weer meer normual, en een groot deel der handeldrijvonden, meer bepaald de middenstand, maakte nadat de eerstc anderhalve maand van den oorlog voorbij was, betere zaken dan anders. Iletzelfde kan niet gezegd worden van dc- oenen die bij de zeevaart belrokken zijn, die zich bezig houXlen met het lossen en laden van schepen. urrr„- Uit de statistiek die spreker te zijner be- regeling worden ingevoerd, om in verband schikking heeft blijkt, dat tegenover de H4 p r D I IJ 1/ M STAND. met het kolengebrek des Zondags zoo weinig I schepen die in 1913 met ijzer in deze haven - binnenkwamen er in 1914 maar 57 kwamen, van vee naar Belgie geen cent te verdienen is, smokkelt men er ,/menschen" been. Wilt ge, niettegenstaande de scherpe siuiting en controle, over de grenzen, dan kuut ge des nachts er over gesmokkeld worden door geroutineerden smokkelaar, die alle binnenpaden en binnenpaadjes kent, en u voor den civielen prijs van 5 francs de schreef over brengt zouder door grenswachten te worden lastig gevallen. Dezer dageD, of liever een dezer nachten, wist zoo'n geroutineerde drie personen over te brengen en verdienie dus 15 fiancs! Met ingang van 1 Febr. zal door de Spoorwegmaatschappijen een nieuwe dienst- j --- - Fokkalv. 18 a 26 Biggen 7,- 15,— per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en Geldersche 3,20 a 3,40Zeeuwsche Eigenheimers f 2,50 a J 2,75 Bravo s 3, - a 3,20 Poters 2,— a 2,20 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeid j 68 a 72 stukken van 1/i kilo 85 a 90 cent. Zoetemelksehe Kaas J 37,a 44, Leidsche Kaas le soort f 36,a J 38, 2e 32,— a 35,— per 50 kilo. Eieren 6,— a 7,-; Amersfoort- veiling 6,— a 7,80 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin f 5,a 5/25 per 60 kilo Vlas. Blauw Holl. 4,50 a 4,80 Groningsch 4a 4,25 Holl. Geel 4,20 Wit Zeeuwsch 3,50 a 3,75 per steen. Lynzaad. Zaai /30, - a /35,— Kanane- zaad 22 per 100 kilo. Karwijzaad 17,a 17/25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9x/s a 10 cents. Java-KofSe in balen gewone soorten 46 Prima Santos 37 cents per half kilo. Beetwortelsuiker f 14,75 a 15, Correspondent te Sluiskil. Gaarne zouden we uw bericht plaatsen het is ons echter niet toegelaten over de kern van het be richt mededeelingen te doen. Red. Tot tijdelijk onderwyzeres aan de openbare lagere school te Clinge is be- noemd mej. J. J. P. Stoffels van Sas van Gent. Dezer dagen deed in een deel der pers een bericht de ronde, volgens hetwelk de te 's Heer-Arendskerke vertoevende vluchtelingen gedwongen zouden zijn te Heinkenszand naar de Katholieke kerk te mogelyk treinen te laten loopen. Vrijdagavond ontstond te Rotterdam een fel uitsiaande brand in de meubelfabriek van de firma W. N. van Kleef Zoon by den Goudschensingel. De eerste en tweede verdieping van het 4 verdiepingen hooge perceel zyn voornamelijk aan de achterzijde bijna uitgebrand. Assurantie dekt de schade. Een politieagent te Zwolle begaf zich gisteren met een collega met den eevsten trein richting Amersfoort, om elders fami- liebezoek af te leggen. Hij had hard ge- loopen om den trein te halen en eenmaal gezeten ondervond hy van deze inspauning zoodanige gevolgen, dat de dood spoedig intrad. In de wachtkamer van het station te Wezep werd zyn lijk gelegd, om van daar naar Zwolle te worden overgebracnt. („Zw. Ct.") Heden werd behandeld het wetsontwerp tot het langer in dienst houden der dienst- plichtigen bij den landweer. De heer Eerdman betoogde, dat de oudste -- landweerlichting geheel of gedeeltelijk bij gaan, daar zy anders geen voedsel en kleeren den landstorm kan overgaan of met verlof zouden krygen, en tevens werd gemeld, I gezonden, waar de gevechtswaarde van he zend,ng der ,)0st. onr„i I gekeeie jeger js toegenomen. 1 6 dus juist de helft; in plaats van 131 sche pen met stukgoederen in 1913 kwamen er nu maar 78; het grootst was de invloed merk- haar aan het aantal schepen met kolen, daar er nog 76 binnenkwamen tegen 83 in 1913, wat wel daaruit voortspruit dat er al leen' 42 schepen kwamen voor de cokesfa- briek te Sluiskil, tegen 26 in 1913. Het is thans natuurlijk nog niet tc zeggen, wanneer die werkeloosheid zal ophouden; dat zal veel afhangen van de omstandighe- den waarin Belgie binnen afzienbaren tijd verkeert. Moclit binnen een half jaar verandering komen en de haven van Gent en Oost-\ laan- deren vrij komen voor aanvoer, dan zou, naar spreker meent, hier grooten aanvoer kunnen worden verwacht, van verschillende zaken. Blijft echter de toestand in Belgie zoo- als die nu is, dan kan het zeer lang duren, eer men weer goederen voor die streken te expedieeren krijgt. Alsnu wordt overgegaan tot het verkiezen van het bestuur der Kamer. De heer Lensen wordt herbenoemd als voorzitter met 3 stem- men en 1 stem bianco, de heer Blankers als vice-v6orzitter met algemeene stemmen. De bode H. Sonnevylle wordt hij accla- matie herbenoemd. De rekening over 1914 wordt goedgekeurd op een bedrag in ontvangst van 180, in uitgaaf van 158,39^, alzoo met een goed slot van 21,601/2- De notulen van de voorgaande vergade ring worden gelezen en goedgekeuid. De Voorzitter deelt naar aanleiding der no tulen mede, dat nog geen antwoord is ont- vangen op het verzoek der Kamer tot het nemen van maatregelen voor vluggere ver- dat te Ellewoutsdyk een 20tal Belgen tot het protestantisme waren overgegaan. Uit de best ingelichte bron kunnen wy mededeelen, dat beide feiten niet waar zijn. De vluchtelingen te 's Heer Arendskerke zijn nooit gedwongen tot kerkbezoek, velen gaan niet, andere bezoeken 's morgens de Kath. kerk en des middags de Ned. Her v. Te Ellewoutsdyk zijn ook Belgen, die Spreker' wordt herhaaldelijk door den voorzitter tot de orde geroepen, omdat hij een punt bespreekt (vergoedingen) dat eerst by de credietwet kan besproken worden. Hij drong er verder op aan, dat de autoriteiten meer rekening zullen houden met burgerlyke en maatschappelijke be- langen en men niet de landweer naar de de Ned. Herv. kerk bezoeken, maar van grenzen zal zenden, terwyl de militie in toetreden tot dat kerkgenootschap is geen de steden gehouden wordt. sprake. Ook het dagblad ,/de Zeeuw" bespreekt deze kwestie en wijst er o. a. op dat er ook tal van Belgen zijn, die in hun vaderland geen kerk bezoeken en deze dus eerder naar een Ned. Herv. predikant gaan luisteren, dan zij die geregelde bezoekers der Kath. kerk zijn. Men schrijft ons uit Vlissingen: Naar aanleiding van een desbetreffende opmerking in een onzer industrieele bladen heeft de heer M. Laernoes een ingezondeu stuk in de Vlissingsche Courant geplaatst, waarin hij aandringt op de vorming .eener commissie, van invloedrijke ingezetenen met eenige Belgische gasten, met de bedoeling de mogelijkheid te bestudeeren om alhier klein-industrie te beginnen die anders in Belgie worden uitgeoefend eri waarvoor hier verblijvende Belgische werklieden zouden Men vliegmachine is in de Schelde kunnea worden aangesteld, dit zou niet gevallen vertekle men ons in den laten avond vaif Zaterdag. Er was van de kustwacht bericht gekomen. In allerijl was een sleepboot ge- requireerd, afgeschut en vertrokken naar de monding van den Brakman, waar het feit zou zijn voorgevallen. alleen werkverschaffing zijn, maar tevens zou ook een blyveude industrie geboren kunnen worden, die zich in verband met gewijzigde verhoudingen in de toekomst krachtig zou kunnen ontwikkelen. Voor vele Vlaamsche artikelen - aldus de beer Laernoes is De heer Ter Laan wijst, tegenover de wemering van den Minister om nadere inlichtingen te verstrekken, op de niet min der zwaar drukkeade verantwoordelijkheid van de volksvertegenwoordiging. Spreker drong aan op nadere mededeelingen in comite-generaal, en op nader overleg tus- schen Kamer en Regeering, omtrent het naar huis zenden van de oudste landweerlichting. Bij de Tweede Kamer is van Bernard Canter en anderen, alien landweerplichtigen der lichting 1907, van de le kompagnio, 38ste landweer bataljou te Veere, ingekomen een verklaring van adhaesie aan het adres van het detachement der rlerde kompagnie 38ste landweerbataijon te Zierikzee. De heer Drost merkt op, dat inmiddels een beteren toestand is ingetreden en dat de groote drukte ook wel wat is afgenomen. Bij de om vraag vraagt de heer Waalkes of er voor de Kamer geen aanleiding kan be staan aan te dringen op het aanstellen van een correspondent van de Nederlandische bank, daarde vacature nu reeds sederL Au gustus bestaat, tot ongerief voor den lian- del. De Voorzitter stemt toe, dat de handel er, zeker voor wat betreft het gemis eener ge- legenlieid voor het uitwisselen van geld, ongemak van ondervinden kan. Hij stelt voor een verzoek, als door den heer \5 aal- kes bedoeld, te richten tot den agent te Mid- delburg. I Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De vergadering wordt gesloten. Rotterdam, 25 Januari. Graanmarkt. Opuieuw blijft de stemming zeer vast en de schommeling van prijzen op de N.-Amerika markten maken slechts a 1 n ..i nt.il r/ f~\ A TXT QI \T O M TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Jan. Izak V\ illem van der Vliet, oud 20 j., jm. en Marganetha Anna Openneer, oud 24 j., jd. Frans Hermanns Geensen, oud 27 j., jm. en Geertruida Maria Loof, oud Zoj.,ja. Abraham van der Hooft, oud 20 j., jm. en Cornelia Dane, oud 24 j., jd. Geboorten. 17 Jan. Adriana Christina Elisabeth Anna. d. van Pieter Kaan en van Elisabeth Alaatje Loof. 19 Jan. Janna, d. van Jan de Zeeuw en van Janna Catharina de Visser. Anna Cathanna, d. van Petrus den Tenter en van Mathilda de iNijs. 20 Jan. Cornelia, d. van Adriaan Florussen en van Maria van Drongelen. 21 Jan. Eduardus Petrus Johannes, z. van Henderikus Johannes Snoek en van Rosalie Sophia Jacobs. Antonia Theodora, d. van Antonie Vente en van Theodora Gerharda Nijliol- 23 Jan. Emanuel, z. van Theophile Notte en van Elodia Maria de Meijer. Overliiden. 22 Jan. Anna Wolfert, oud 9o j., wed. uit het le huwelijk van Willem Cornelissen en uit het 2e of laatste huwelijk van Pieter Elve. Cornelia Willems. oud 70 j., wed. van Johannes van Dixhoorn. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften2 Jan. Cyrillus Johannes Govaert, oud 26 j., jm. en Irma Maria Schelfhout, oud 23 j., jd. 5 Jan. Petrus Emile Spuesens, oud 29 i., jm. en Lima Pharailda Maria de Smet, oud 20 i'. id. 9 Jan. Petrus Augustinus Talboom, oud 25 i.,'jm. en Maria van Hoecke, oud 22 j., jd. Richard Petrus IJsebaert, oud 28 j.. jm. en Irma Maria Janssens, oud 18 j., jd. 12 Jan. Godefridus van Zitteren, oud 27 j., jm. en Iriria de Maertelaere, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Jan. August Cyries, z. van Gustav us Van Loo en van Augusta Alexandrma de Maes- sehalck (van Assenede). Overliiden. 5 Jan. Charles Vervaet, oud t>9 j., echtg. van Rosalia van Acker. 9 Jan. Angelie de Grof, oud 80 j., echtg. van Eduardus Goethals. VOOR BEL AN G HEBBENDEN. Voile maan Zondag 31 Januari voor- middag 5,- uur. 26 Jan. Zon op 7,53, onder 4.32 uur. 27 n if 7,52, n 4,34 28 a n r 7,50, a 4,35 i, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Van 22 tot en met 24 Januari. Aangekomen: 22 Jan. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. Van 22 tot en met 24 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 56 binnenvaartuigen op- en 44 afgeschutdoor de Middensluizen 16 op- en 17 afgeschut; door de Westsluizen 2 op- en 2 afgeschut. s.s. RICHARD vertrok 2 dezer van Galveston naar Rotterdam. s.s. ELISABETH in lading te Rotterdam voor Boston. weinig indruk. Tarwe werd zoowel van Amerika alsook van Grouingen opnieuw Fransche vlieger geland. I hooger betaald. Rogge zeer vast en de Omtrent de landing van den Franschen Amerik. soorten tot hooger prijzen ver- vlieger op het eiland Walcheren, op jl. handeld. Mais^ van N^-Amerika zeer vas Vrij dag, vernemen wij nader, dat het toestel van Argentime lets billyker Gerst vast was geslagen. doch niet met meer atte: He o. a. voor Califormsche. onderstboven was geslagen, doch met ernstig beschadigd. Het was een eendekker Morane Saulier, type Parasol. In het vliegtuig waren geen bommen meer aan wezig. De machine is naar Vhssmgen gebracht. s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas- seerde 24 dezer Dungeness. s s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres arriveerde 24 dezer te Barry, ss CORNEL1S van Rotterdam naar New-York pas- seerde 18 dezer Lizard. Voorm. Nans per Buitenl. granen. Rogge Taganrog 325 2100 kilo; Gerst Amerik. 275j Mais Amerik. mixed f 238 La Plata j 2o5 per 2000 kilo; Boekweit 306 per 2100 kilo Haver 15,25 a 15,50 per 100 kilo. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag ii ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3