Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij teTer Neuzen GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. lens. In elk land zullen mensen zijn, die de nationale vaderlandsliefde stellen boven alle voorrechi.cn door de overwinnaar hem ge- geven. Bij Komdt. Fourie gaat de liefde tot zijn land boven alles. Spr lioudt 'n zeer boeiend en gevoelig be- toog en dringt er bij 't Hof op aan, de ge- voelens van Komdt. Fourie in overweging te nemen met de landsomstundigheden en de kennisgeving van 10 December van Genl. Botha, rwaarin deze niet alleen t publiek, maar ook zijn offisieren en troepen aan- maant tot vergeven en vergeten. Ten slotte hoopt de verdediger, dat t liot «enadig zal liandelen tegenover de jonge Fourie en de manschappen onder Fourie en leans zal geven aan de Regering om de ge- nadige behandeling, die zij zeker de mensen, die tegen haar waren, zal waarborgen, ook op hen toe te passen. Het Hof verklaart dan dat 't zijn vonms zal overwegen. Het vonnis. Zaterdagavond 19 December velde do krijgsraad vonnis en veroordeelde kapitein Joseph Johannes Fourie en luitenant Jo hannes Petrus Fourie tot den dood. Het vonnis werd bekrachtigd |n de straf van luitenant Fourie in 5 jaar gevangenisstraf geoommuteerd. Denzelfden avond om 9 uui werd dit de veroordieelde meegedeehd eit de terechtstelling van Kommandant Fourie op Zondagmorgen 5 uur vastgesteld. De dood van een held. Over de laatste uren van Kommandant Fourie deelt de „Volksstem" het volgende mede: Naar wij vernemen, werd Kapitem Fourie Zaterdagavond te negen uur in zijn eel in 't Klachtenkantoor mededeling gedaan van 't doodvonnis dat over hem was uitgespro- ken De beambte met deze kennisgeving be- last trof de bekl. slapende aan. Hij Werd wakker gemaakt en hem werd toegevoegd: Jlosef Fourie, you are to be shot to-morrow morning at daybreak (Jozef Fourie, ge zult Hem werd toen gevraagd, of hij nog emge beschikkingen had te maken. Hij verzocht morgen tegen dagbreek worden doodgescho- ten. o. a. Ds. G. Nee tilling van Eloffsdal te mo- gen zien. Dr. Davis kwam bij hem en vroeg hem ol hij 'n slaapmiddel wilde toedienen. Fourie' weigerde. Hij verklaarde zijn laatste uren te willen doorbrengen met zich voor te berei- den tot de dood. 1 Te 9,30 kreeg D.s. Neethling bericht, dat Kap. Fourie hem dringend wilde spreken. Daargekomen, verklaarde Fourie ook Ds. Bosman te willen zien. Ds. Bosman kwam ontaiddellijk. Fourie verzocht de predikant zijn ouders te willen bekend maken met t voimis en liun te verzoeken bij hem de naclifc in gebed te Willen fdoorworstelen. Het verzoek cljn zijn broeder die in 'n sel naast hem zat, bij hem toe te laten, werd toegestaan, aan- vankelijk voor vijf minuten, later voor tien minuten en toen er n liogere beambte vei - schecn, werd deze tijd zelfs verlengd tot, drie kwartier. Te twaalf uur werd Komdt. Fourie in ge- zelschap van Ds. Neethling per motorrij tuig naar de plaatselike tronk (gevangenis) over gel jraclit, waar ook de andere krijgs- gevangenen zijn ondergebraclit. Deze tronk is gelegen aan 't grooite pad van 't hospi- taal. De sipier daar, die zich zeer mense- lik betoonde, vroeg of Komdt. Fourie nog lets wenste. Fourie vroeg 'n tafel en papier, omdat hij wide schrijven. Heel de nacht heeft hij verder schrijvende, biddende en pratende doorgebracht. Gedurende de nacht praatte hij ook met een der ambtenaren en verteldc hem o. a.: „Nou moet ik sterven omdat ik trouw ben gQbleven aanj datgene waaronder ik ben ge- boren en waarvoor ik altijd heb gevochten. Geen genade wordt mij betoond, hoewel ik| toievalligerwijze de jongen was, die onder de witte vlag uitging om de overgave van Dr. Jameson te aanvaarden, en nu is h ij Sir Starr Jameson, terwijl ik word doodge scho ten". Tegen vijf uur hoorden Komdt. Fourie en Ds. Neethling buiten de sel 'n geraas. Fourie. zeide: „Nou is hullie daar". Maar t bleek niet zo te zijn. Te kwart over vijf eerst klonken orders buiten. Beiden begrepen dat 't uur der terechtstelling was aangebroken. Joseph Fourie stond op en bad: „0 God, geef mij kraclit, geef mij moed. Het is wet met mij, help mij tot t einde toe en rusti^ wachtte hij af. Toen trad de baljuw de sel binnen. Hij vroeg of Komdt. Fourie enige beschikkingen had te maken. Fourie ver zocht zijn lijk te willen overgeven aan zijn familie, zodat hem 'n behoorlike begrafenis kon worden verstrekt De amblenaar wees erop dat 't doodvonnis onder de krijgswet werd voltrokken, maar hij beloofde toch' zoveel mogelik te zullen zorgen dat aan zijn verzoek werd voldaan. Dr. Clarke, de tronkgeneesheer, weigerde hij enige medicijn. Alleen, zeide hij, zich tot Ds. Neethling kerende: „Hul moet mij toch niet in mijn gezicht skiet nie, ik het 'n groot afrikaner hart: daar is plek genoeg om mij t6 skict" Ds. Neethling verklaarde, toen 't tijd werd ottn uit te gaan, dat hij in de sel zou blijvem bidden voor Fourie, maar de kommandhnt draaide zich om1, keek hem aan en zeide „Ou vriend, jij is bij mij gewees tot die- laatste, sie mij nou ook af, dit sal mij tot troost wees". Ds. Neethling antwoordde: „Zeker wil ik dat doen, Fourie". En beiden stapten naasi elkaar de sel uit. Toen zij aan t achterdeel van de tronk kwamen, waar t vonnis zou worden voltrokken, drukte Fourie de predi kant de hand en zeide alleen: „Tot weer- ziens". Dan ging hij o(p de stoel zitten, bond zich de blinddoek voor de ogen en zong: met vaste stem: ,,Als wij de doodsvallei betreSn, laat ons elk aardse vriend alleen Mislukte poging om gratie te verkrijgen. Zaterdag gingen, zegt de Volksstetn'vei - scheiden petities door de stad rond en wer- den druk getekend, waarin werd gevraagd indien 't doodvonnis over de beide Fourie's mocht worden uitgesproken, dit niet te vol- trekken. Een deputatie werd gevormd om deze pe tities aan den Minister van Verdediging te overhandigen. Deze deputatie bestond uit Ds. Dr. D. F. Malan, die de woordvoerdbr zou zijn, Ds. H. S. Bosman, Ds. C. Neethling, Jan (Generaal) Joubert, Dr. A. E. Gruenber- ger en Dr. Gey van Pittius. Men vernam dat Genl. Smuts niet meer te Pretoria was, doch op zijn plaats ie-Irene, en aan Kommissaris Truter werd n permit voor deze deputatie gevraagd, om daaiheen te mogen uitgaan. De Kommissaris werd na- tuurlik mededeling gedaan van 't doel van de tocht en de gevraagde, schriftelike toe- ste(mhiing werd verstrekt. Toen de deputatie aan de plaats van Genl. S(muts kwapi, werd haar door een der vrou- welike bedienden meegedeeld, dat de gene raal was gaan wandelen en dat men niet wist waar hij was, noch wanneer hij zou terugkOjinen. De deputatie besloot dus te, wachten. Nadat men ongeveer 'n half uur daar had gezeten, kwam er 'n motorrijtuig: acihter. 't huis aanrijden en 'n ogenblik later ontving de deputatie de mededeling, dat de generaal door 't Verdedigings-Departement haastig naar Pretoria was ontboden en dat de auto hem ging zoeken. De deputatie ging toen naar Pretoria terug. Daar werd besloten, dat Ds. Dr. Malan, Ds. II. S. Bosman en Ds. Neethling de pelities aan Generaal Smuts zouden ter hand stel len. Zij slaagden »er niet in gehoor te krijgen bij de-Minister. Te 10 uur vernam zij', dat 't doodvonnis over Komdt. Fourie uitge sproken, was bekrachtigd. Toen werden de petities ter hand gesteld aan Luitenant Louis Esselen, die op zich nam ze aan Genl. SmUts te overhandigen. Luit. Esselen slaagde er in Genl. Smuts door de telefoon te spreken te krijgen. De Minister antwoordde dat de vol gende morgen (Zondagmorgen) le 9 uur de verzoekschriften aan hem ter hand zouden' kunnen worden gesteld. De volgende mor gen was dit al niet meer noodig: T dood vonnis was al voltrokken. Ook mevrouw Generaal Joubert en de, oude moeder van Komdt. Fourie liebben Za- terdagmiddag tevergeefs getraclil door Genl. Smuts te worden ontvangen. Zij zijn daarin evenmin geslaagd, hoewel zij amper heel de middag in 'n motorrijtuig hebben rondge- reden. te vinden, een vrede, die, naar men zegt, ook door Rusland wel wordt begeerd. De bodem scheurt, het groote gebouw> kraakt in zijn voegen, maar de inzinking, die het einde noodzakelijkerwijze brengen zal, schijnt nog niet ver genoeg voortge- schreden. De uitputting der volken, de menschen- moord, duurt voort 18 JanuaH 187S-1S Jasiisari 1985 Het was Maandag de dag, waarop voor 4-1 jaar in de Spiegelzaal te \ersailles het Bij de laatste woorden vielen de schoten en Fourie was niet meer. Geen ogenblik heeft hij vrees of wankel- moedigheid betoond. Alleen wanneer hij van zijn familie sprak of van zijn land en volk. kwamen de tranen hem in de ogen. Hij is' onverschrokken, met volkomen vertrouwen op God gestorven. Zijn familie, die hem in den namiddag had, bezocht, heeft hij, nadat hem 't doodvonnis^ was bekend gesteld, niet meer gezien, maar hij heeft alien met vaste hand geschreven, ook zijn vrienden, ook zijn volk. Duitsche rijk in zijn tegenwoordige gestalte geboren werd en koning Willielm van Prui- sen tot Duitsch keizer werd uitgeroepen, al- dus schrijft het „Rott. Nwsbl." Wij alien hebben de ontroering gevoeld, die het grootsche heeft, bij het aanschou- wen van de plaat, die dezen geboortestond verzinnelijkte voor onze oogen. Het Fransche leger was verslagen, er bleef althans weinig van over; Napoleon II was geen keizer van Frankrijk meer; de hoofd- stad van Frankrijk, het hart der wereld, werd door de zegevierende Duitsche legers belegerd. Bismarck had zijn doel bereikt. Toen n:\ de plechtigheid het koraal „Dankt, dankt nu alien God!" gezongen werd, viel het op, hoe Bismarck uit voile borst meezong. Een Bei- ersche jager maakte er een naast hem staan- den landgenoot opnierkzaam op en deze ant woordde: Nou, als die eenmaal begint te zingen, dan is er zeker gauw vrede! Inderdaad was de vrede de facto niet ver af meer oip dat oogenblik. Frankrijk was toen teigenlijk ,al verslagen en al had men het moeten stilhouden, dat de plechtigheid zou plaats hebben in het oude slot van den Zonnekoning, uit vrees, dat het Parijsche garnizoen door een uitval roet in het eten zou gooien (inderdaad had den volgenden dag een groote uitval plaats) het lot van do Fransche hoofdstad was toen eigenlijk al be- zegeld. Hoe gelieel anders staan de Duitsche legers er op 18 Januari 1915 voor! Het Fransche leger i s niet alleen niet verslagen, het heeft den opmarsch der Duitschers naar Parijs weten te stuiten, liun aan de Marne een nederlaag toegebracht en ,sedert houdt het al maandenlang den vijand in bedwang over het geheele front van Zwitserland tot de Noordzee. Parijs wordt zelfs niet bedreigd, tenzij door aanvallen uit de lucht en in plaats van het „Dankt, dankt nu alien God!" te doen opstijgen, vraagt de Duitsche keizer, kleinzoon van den grooten Wilhelm, hem op zijn aanstaanden verjaardag in den ge- bede te gedenken. Een spoedige vrede? Er is weinig kans op voor het oogenblik, al is het mogelijk, dat de gebeurtenissen een Snellen loop zullen ne men, als er eenmaal aan de een of andere zijde een inzinking aan den dag komt. Eeu- wenlang zelfs hebben de dorpen van Mid- den-Italie op den uitgeholden kalksteenbo- dem gestaan, tot opeens de druk te zwaar werd en een i nzinking plaats had, die een heele provincie verwoestte. Zoo zal het misschien ook gaan met het hoog opgezette gebouw der militaire machtd- ontplooiing. Men doet het wel in de ver- schillende hoofdsteden voorkomen of men er eigenlijk in heel normale omstandiglieden leeft, of men van aanvoer van buiten heel niet afhankelijk is enz., doch indien dat zoo ware, waarom heeft men dan toch jaren- Iang ingevoerd wat men niet noodig had?' Jarenlang hebben de ministers van finan- cien met geplooide voorhoofden hun be grootingen zitten besnoeien om ze sluitend te maken; wie gelooft het dus, als zij be- weren, dat d e landen tegen alle buitenge- wone financieele lasten van de oorloger( zijn opgewassen? En zoo kan men de eenei grootspraak na de andere ontleden, om tot de conclusie te komen, dat de inslorting' niet zoover meer af kan wezen. Reeds gaan er geruchten maar we hechten er niet zooveel waarde aan dat Oostenrijk den vrede zou willen sluiten tegen afstand van Galicie en Duitsohland tegen het herstel van den „stalus quo ante", dat wil zeggen herstel van den toestand, zoo als die voor den oorlog was. Kon alle hoog- moed opzijgezet worden, wie weet, of dat werkelijk geen goede grondslag voor den' vrede zou kunnen zijn. Thans echter zal het moeielijk zijn een grondslag voor den vrede TER NEUZEN, 20 Jan. 1915. Naar wij vernemen is door den rijks- veearts Boogaart moud- en klauwzeer ge- constateerd op de hofstede van den landbou- wer G. A. Apers, aan de Roode Sluis, gemeente Overslag. 30 stuks hoornvee en 9 varkens zijn afgemaakt. Dit is het eerste geval in deze streek. Naar we vernemen zijn heden 34 werk- lieden van kier door bemiddelir/g der ge- meentelgke arbeidsbeurs naar Miilheim, in Duitschland, vertrokken, om daar werkzaam te zgn bij het lossen en laden van steen- kolen, ijzer en steen. -Naar „Zel" verneemt is door den territorialen bevelhebber in Zeeland het uitgeven drukken en verspreiden van »De Volkswil", het orgaan van den heer Van Dalsum te Hulst, verboden. Wij vernamen reeds eenigen tijd geleden dat de heer Van Dalsum voornemens was in den loop van dit jaar de uitgave van dat blad te staken, wat onlaDgs in seen artikel in dat blad bevestigd werd. DRIEWEGEN. Sedert in het naburige Belgie groote armoede is ingetreden en een stroom van vluchtelingen de grenzen overgekomen is, werd hier algemeen gevreesd voor diefstal en inbraak. Vooral ook, omdat velen hunne vuurwapens hebben ingeleverd en door de vluchtelingen de aandacht afgetrokken is van de verdachte personen, die hier woonachtig zijn. Wat gevreesd werd is gebeurd. Nadat reeds vroeger sporen van nachtelijke bezoeken waren ontdekt door verschillende bewoners, zijn nu in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de dieven op uitgebreide schaal, begunstigd door storm en duisternis, aan het werk geweest. Waarscbijulijk zijn ze eerst de hofstede opgegaan van den landbouwer J. Huijssen bij het Zwaantje, waar de bewoners om half twaalf onraad hoorden en opstonden. Vandaar ging het naar den landbouwer H. de Regt, wien een rijwiel ontstolen werd, en vervolgens naar den landbouwer P. Dieleman, die den volgenden morgen eene fiets miste en eene fietspomp, terwijl hij een houten hamer terugvond in eene naburige weide. Door uitsnjjding van een ruit waren de dieven hier binnengekomen. De arbeider Kolijn bij Oatspolder hoorde de nachtelijke bezoekers aan een venster, doch heeft hen niet kunnen ontdekken, toen hij zich naar buiten begaf. De dieven scbijnen zich vervolgens te hebben begeven naar de hofsteden van de landbouwers A. de Bruijne en J. de Bruijne. waar zij een 4tal oliejassen, een paar schoenenf en een gewone jas uit de schuren haalden. Daarna werd een bezoek gebracht bij den land bouwer J. de Jonge, die met verlof thuis was, doch 's morgens, toen hij zich naar boot wilde begeven, ziju fiets en een paar schoenen miste. En ten slotte werd ingebroken iu de schuur van den land bouwer J. J. Huijssen, waar 2 fietsen, schoenen, schachten, alles toebehoorende aan de knechts, een machineriem enz. werden ontvreemd. Den volgenden dag werd de fiets van Dieleman, waarvan de ketting vaak afliep, teruggevonden in een sloot aan den Hoogeu Dijk. Ook de schoenen van De Jonge, een paar oliejasjes, de machineriem enz. zijn teruggevonden. Natuurlijk ste^t de politie een onderzoek in, doch men vraagt hier algemeen, of het nu eindelijk toch geen tijd wordt, dat hier een politieagent of waehtpost wordt ge- stationeerd en of het niet mogelijk zou zijn, dat de vuurwapens werden teruggegeven (L. et E.) HULST. Een Belgisch vluchteling, thans in Enge- land verblijvende, was stellig zeer tevreden geweest over de behandeling van een onzer dokters, want, weer ongesteld zijnde, herin- nerde hij zich zeker nog de goede uitwer- king der Zeeuwsche poeders. Edoch, hij was den naam van den ge- neesheer vergeten. Een Belgische vluchte ling weet zich gemakkelijk te redden. En zoo arriveerde te Hulst een brief met geen persoonlijk adres, maar met een aanduiding op de adreszijde van den persoon des Esculaaps, van zijne woning en van zijne auto-garage, welke brief nu zeer gemak kelijk te recht kwam. De verlangde poeders zijn al op weg naar Albion. WALSOORDEN. Bij den hevigen Westenwind was het water in de Schelde hier zoo hoog en woest, dat de schutsbalken op den dijk moesten gelegd worden, en het water toch er over heen sloeg in het veerhuis. Een partij vlas ter waarde van circa 30.000 francs, met den tram uit de richting Hulst aangevoerd om verscheept te worden, kon niet van de kade worden gehaald, en leed belangrijke waterschade. De boot Hansweert-Walsoorden kwam anderhalf uur te laat aan. HONTENISSE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1914 was als volgt Geboren 165. Gevestigd 117. Overleden 96. Vertrokken 195. Bevolking op 31 Dec. 1913 5110. 31 Dec. 191.4 SAS VAN GENT. De loop der bevolking in deze gemeente over 1914 was als volgt Geboren 18 m., 26 vr., totaal 44. Gevestigd 119 m., 102 vr., totaal 221. Overleden 11 m., 9 vr., totaal 20. Vertrokken 74 rn., 77 vr., totaal 151. bevolk. op 1 Jan. 1914 1126 1092 2218 31 Dec. 1914 1178 1134 2312 alzoo vermeerderd met 94 personen. Voltrokken huwelijken 14. Levenloos aangegeven 7. 516L Alzoo vermeerderd met 51 personen. JEen bedwelm ingsdrank. Volgens de ,/Koln. Ztg" is te Kopenha- gen bericht gekomen dat te Pretograd op straat vele gevalien van dronkenschap waren voorgekomen, in weerwil van het verbod van den verkoop van gterkedrank. Bij on derzoek bleek, dat men zich aan meubel- politoer had bedronken. Men wil nu het bevel uitvoardigen, dat politoer alleen mag verkocht worden met toevoeging van een zelfstandigheid, die het voor inwendig ge- bruik ongeschikt maakt. Wij hadden, aldus voegt de N. R. Ct. hieraan toe, tot nog toe gedacht dat het dat al was. J)e Belgische diamantindustrie. Naar aan het Volk" wordt meegedeeld zijn te Turnbout in Belgie een 60-tal dia- mantbewerkers in een fabriek voorloopig voor drie dagen per week weer begonnen met werken. In Antwerpen draaien in een tweetal fabrieken enkele molens. St„ ElmMSWisuirG Men schrijft aan de ,,N. Rott. Crt. uit Sluis Maandagavond elf dezer maakten twee douanebeambten hier even buiten bet stadje kennis met bovenvermeld natuurverschijn- sel. Een liuiiner vertelde het mij als volgt: ,,'t Was 's avonds zes uud, en mijn collega en ik bevonden ons in den Waterhoek op een vlakken weg, die door het open veld loop!. Het was bar slecht weer; er woei een, hevige storm met sneeuw en regen. En bo ven ons waren Zulke onheilspellend don- kere wolken samengepakt, dat wij besloten haastig op huis ,aan te gaan. Toen, plotse- ling, dreunde er een zware donderslag. Even later zie ik onder aan de koperen taas van mijn wandelstok een vreemd fel lidht uitslra- len. Ik toon bet mijn makker. Het scheen of er twee gloeiende luciferslcoppen wonderlijk fel uitstraalden, en niet op de taas zelf, maar aan weerskanten er los van op eenige milli meters afstand. Doch verbeeldt u onze ver- rassing, toen we datzelfde witte lichten, die- zelfde geheimzinnige uitstraling waarnamdn op al de punten der baleinen van paraplu, langs den rand van onze petkleppen, op onze knoopen, omj de toppen van de gehamD sclioende hand van mijn makker als een liclitenden ring. Een groote plak Wit gloeiend licht kon ik niet weggeveegd krijgen van mijn wo 11 en das. En op alle gedeelten \ap kleeding, die uitslaken, stonden diezelfde witte vlammetjes. „Wij waren zoo verschrikt, dat we 't op een loopen zetten. Toch voelden we met si. ook geen warmte als we er met de hand aankWhmen. Het duurde ongeveer tien mi nuten. Toen was 't even plotseling weg als 't gekomen was. En een paar menschen, die op&een vijf honderd meter voor ons uit ge- loopen hadden, haddfen niets gemerkt. 's GRAVENHAGE. Tot lid der commissie van toezicht op de Rijkslandbouw win ter school te Goes, is benoemd de heer W. P. Verplanke te Biervliet. Zeppelins boven de Noordzee. Gisterenmiddag zgn naar uit Vlieland geseind werd, drie Zeppelins boven de Noordzee waargenomen, 2 komende uit het Westen, die in Noordelijke richting ver- dwenen, en de derde pit het Oosten, die in Westelijke richting verdween. Ook is er aldaar kanongebulder gehoord. Een Zeppelin boven Yarmouth. Reuter seint dat Donderdagavond om half negen een vijandelijk luchtschip ver- scheidene bommen op 'die stad heeft ge- worpen, die vrij belangrijke schade aan richtten. Naar gevreesd wordt, zijn ook menschen het slachtoffer geworden. Ernstig ongeluk op de Schelde. Gisteren brachten alhier met de provin cial boot aankomende reizigers de droeve mare dat onze marine weder door een ernstig ongeluk was getroffen, waarbij 5 slachtoffers te betreuren vallen. Omtrent de oorzaak van dit ongeval werd aan verschillende bladen gemeld, dat een motorsloep van den mijnenlegger „Tri- ton" in de Wielingen in de lucht was gevlogen, door op een drijvende mijn te stooten. Naar men ons heden uit Den Haag seinde, deelt men van officieele zijde mede, dat de oorzaak niet is geweest het stooten op een drijvende mjjn. De motorsloep der Triton was uitgezon- den voor het periodiek inspecteeren onzer geankerde mijnen, hetwelk geregeld moet plaats hebben. Dat is, uit den aard der zaak, een werk, dat niet geheel zonder gevaar is, maar die verwisseling der mijnen is noodzakelijk, om meerdere zekerheid te hebben, dat de mijnen in goeden staat verkeeren en daardoor te voorkomen, dat later bij definitieve op- ruiming, de kans op ontijdig ontploffen veel grooter wordt. Wat echter de oo z lak ook i?,er is weer een ernstig verlies geleden. De barkas zonk na de ontploffing onmiddellijk. Er kwamen 5 personen om het leven, te weten de luitenant ter zee tweede klasse L. M. Luden, dekorp raal torpedist B< J. de Jager, de zeemilicien-matroos L. Reeman, de zee- milicien machinedrijrer J. M. Grijspaardt en de zeemilicien A. L van den Elsbout. Van deze slachtoffers woondn Grijspaardt te Middetburg, hij was machinist bij de Mij Zeeland en een zeer oppassend j ngrnan van 22 jaar, de trots van zijne ouders en veel jonger zmje. Alleen van twee der slachtoffers, de lui tenant ter zee Luden en den mili'cien-mar Iroos Reeman zijn de lijken, verminkt, terug gevonden. Dat stoffelijk overschot van eerst- genoemde is naar Hilversum vervoerd. om daai- te worden begraven. Het lijk van Ree man zal Yrijdagmorgen te Ylissingen met militaire eer worden begraven, tenzij de fa milie overbrenging naar zijn woonplaats, Dordrecht, mocht verlangen. Z. K. H. Prins Hendrik bracht h'eden een bezoek aan den opperbevelhebber der land- en zeemacht, om hem zijn deelneming te beluigen met het verlies dat de zeemaeM door het ongeluk geleden heeft. Dc herziening der vegistratie rechten. De hoofdambtenaar, wien door dm Minis ter van financien is opgedragen een ont- werp sarnen te stellen voor eene herziening der registratiebelasting, is de heer J. A. F:. van Asperen, inspecteur der regis tratie te 's Gravenliage, en wel in zijne kwaliteit als secretarls aer in 1906 samengestelde staats- cotmjmissie voor het uitbrengen van rapport voor een herziening van de wetgeving op het' gebied der registratiebelasting, die voor zegelrechten, scheepsbewijzen, enz. Luchtschepen boven de Noordzee De chef van den staf der Marine deelt mede, dat de luchtschepen welke gisteren na middag van de noordelijke eilanden zijn ge zien, zich niet boven Nederlandsch grond- gebied hebben bewogen, doch boven de zee, op geruimen afstand van onze kust zijn ge- bleven. De verbinding tusschen Zeeland en Noord- Brabant. De werkzaamheden voor de verbinding van| Zeeland met Noord-Brabant over den Schels- dedam zijn thans zoover gevorderd, dat de bestraling in den weg nog dit voorjaar zal kunnen gelegd worden. HONTENISSE. SAS VAN GENT. Hulst. 18 Jan. 1915. Hulst, 18 Januari. Veilingseiereu V. P. N. 6,10 per 100 stuks. Aanvoer 3600 stuks SCHEEPVAAUTBEWEGING YTan 18 tot en met 19 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 48 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschutdoor de Middensluizen 22 op- en 19 afgeschut; door de Westsluizen 3 opgeschut. Positie der Stoomschepen. Voorm DAGEN Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 21™ Januari 5.19'fc 5.37 22 5.57 6.17 23 6.39 7.3 24 7.27 7.58 25 8.31 9.12 26 9.55 10.38 27 11.15 11.47 m. vr. totaal. Huwelijks-Aangiften. 7 Jan. Johannes Josephus van Dongen, ond 33 j., jm. en Johanna Catharina Broeckaert, oud 29' j., jd. Dionytius Josephus van Cleemput, ond 32 j., jm. en Elodia Maria Thijs, oud 33 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 9 Jan. Edi ardusdeBakker, oud 22 j., jm. en Leonia LalTeber, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Jean Clement, z. van Eranciscus Josephus Cools en van Joanna Catharina Maas (Belg). 5 Jan. Arthur, z. van Arthur Domiuieus Dumoleijn en van Elizabeth Bernardina Maria Titrqnermans. 6 Jan. Elisabeth Wilhelmina, d. van Marinus de Zwart en van Wilhelmina van Dixhoorn. 7 Jan; Arthur Adrianus, z. van Jan Francies Ivouyzer en van Maria Rosalia d'Hont. 10 Jan. Josephus Franciscus, z. van Eduardus Andreas van Waterschout en van'Mathilda Ivouyzer. Overlijden. 2 Jan. Eduardus Goossens, oud 1 j., z. van Ferdinant Goossens en van Maria de Keijser. 3 Jan. Maria Asselberghs, oud 76j., wed. van Willem Augustijn. 5 Jan. Rosalia van Jole, oud 79 j., wed. van Auguste Cabooter. Guillaume Aerts, oud 18 m., z. van Teofiel Aerts en van Maria Winnenpenxks. Victoria Sponselee, oud 58 j., wed. van Josephus fieters. Pieter Frans Verschaeren, oud 1 j., z. van Jozef Francies en van Maria Catharina Verrijken. 7 Jan. George Goossens, oud 2 j., z. van Ferdinandus en van Maria de Keijser. 8 Jan. Maria Johanna de Ridder, oud 6 j., d. van Petrus Franciscus en van Maria Louisa Wouters. 9 Jan. Cecilia R. Brits, oud 0j., d. van Jan Francies en van Maria Anne Verlinden. 11 Jan. Petronella Cornelissens, oud 78 j., wed. van Judocus Roctus. 13 Jan. Bertha Catharina Roinain, oud "10 m., dochter van August en van Johanna Schoovaerts. 14- Jan. Petrus Franciscus^ van den Berghe, oud 80 j., wedn. van Celestina Selderslags Huwelijks-Voltrekkingen. 9 Jan. Franciscus Johan nes van Acker, oud 26 j., jm. en Leontina De Pestel, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Josine Elvire Alphonsme, d. van Alphonsius Alouisius Stephanus de Mul en van Maria Floreneia de Groote. 6 Jan. Alma Paulina Louisa, d. van Philippus Josephus Duinker en van Augusta Dominica Fleurbaey. 12 Jan. Adriana Rosalia, d. van Philemon Joseph Puts en van Martha Maria Magda- lena Lammens. 13 Jan. Guillaume August, z. van Gustave Charles Michiels en van Zulma Geirnaert. Overlijden. 7 Jan. Johanna Maria Oliemuller, oud 65 j., echtg. van Heinrich Klein. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 15,25, Rogge i 13 Wintergerst 13,—Zomergerst 12,75, Haver 13,75, Erwten"/15,50, Witteboonen /19 Bruine boonen f 16,Duivenboonen f Paardenboonen 12,50, Boekweit Lijnzaad 32,—, Aardappels 2,75. Koolzaad per zak van 106 liters f 5, Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,30. Ter weekmarkt waren aangevoerd 17 stuks runa- vee, 33 varkens, waarvan verkocht 12 stuks rund- vee, 25 varkens. s.s. RICHARD vertrok 2 dezer van Galveston naar Rotterdam. s.s. ELISABETH in het droogdok te Rotterdam, s s HELENA in ladlngte Rotterdam voor Philadelphia, s s MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres via Barry passeerde 20 dezer Dungeness. ss CORNELIS van Rotterdam naar New-York via Barry passeerde 18 dezer Lizard.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3