Hoogwatergetij te Ter Neuzen GEMEftiGDE BER1CHTEN. Laatste Berichten. BURSEBUJKEN STAND. Handelsberichten. hebben herinnerd, waar dit gebak bij ver- schillende feestelijke gelegenheden wordt opgediend. Een niet vooraf bekend gemaakte wij- zigiag in het progratnma was, naar we vernamen oorzaak, dat den eersten azond een woord van dank namens de gasten aan de uitvoerenden moest achterwege blijven. De militairen besloten daarom den vol- genden avond alle medewerkers te hnldigen in den persoon van mevr. 8., die zeker in de uitvoering het leeuwendeel had. Aan haar werd, onder applaus der aan- wezigen, na de opvoering van het laatste blijspel door de militairen namens alien een bloemenmand aangeboden. By Kon. besluit van 15 dezer is opnieuw benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Vlissingen, de heer L. G. James te Sluis. AXEL. De loop der bevolking in deze gemeente over 1914 was als volgt Gevestigd 106 m., 94 vr., totaal 200. Geboren 68 in., 78 vr., totaal 146. Vertrokken 104 m., 91 vr., totaal 195. Overleden 35 m., 34 vr., totaal 69. Bevolk. op 31 Dec. 1913 2552 2510 5062 1914 2587 2557 5144 alzoo vermeerderd met 82 personen. Geborenen niet behoorende tot de werke- lijke bevolking 8 m., 4 vr., totaal 12. Overledenen niet behoorende tot de werke- lijke bevolking 3 m., 9 vr., totaal 12. Levenloos aangegeven 4. Voltrokken huwelijken 37. Op het post- en telegraafkantoor alhier werden in 1914 bebandeld Aantal verzonden aarigeteekendestuk- ken 1538 n ontvangen aangeteekendestuk- ken 1996 gestorte postwissels 8506 uitbetaalde postwissels 4072 u verzonden pakketten 4045 u ontvangen pakketten 10092 u aangenomen quitantien 714 afgerekende quitantien 6595 inlagen Rijkspostspaarbank 655 i, terugbetalingen Rijkspost spaarbank 631 handelingen inzake Rijksver- zekeringsbank 586 n verzonden telegrammen 4662 u ontvangen telegrammen 5022 r opgenomen en verder geseinde telegrammen 7 H uitgaande telefonische ge- sprekken 3392 inkomende telefonische ge- sprekken 3059 u uitkeeringen volgens de in- validiteitswet gedaan 8526 KOEWACHT. Door tusschenkomst van Z. D. H. den Bisschop van Breda heeft het Duitsch be- stuur de scheiding opgeheven, die heeft bestaan tusschen den pastoor dezer parochie en zjjne Nederlandsche parochianen. Hij en zijn kapelaan mogen thans weer al de geestelijke diensten op Hollandsch grond- gebied verrichten, die noodzakelijk zjjn, ook gedurende den nacht. De Duitsche schild- wachten zullen de Eerw. Heeren Geestelijken steeds doorlaten van en naar Holland. De scheiding tusschen de Belgische en Neder landsche katholieken bleef echter bestaan. Deze mogen nooit gezamenlijk in de kerk zijn. Voor de Belgen worden afzonderlijke diensten verricht. De Nederlanders mogen bij het gaan naar en het koraen uit de kerk niet met de Belgen in aanraking komen. Vooral is het ten strengste verboden brieven in de kerk achter te laten bestemd voor de Belgen. Na elken dienst zal door de Duitsche soldaten de geheele kerk aan een nauw- keurig onderzoek worden onderworpen. Om dit onderzoek te vergemakkelijken mogen er geen kerkboeken of andere boeken in de kerk worden achtergelaten. Op het Belgische gedeelte dezer gemeente zijn door het Duitsch bestuur alle paarden ten dienste van het leger op- geeischt en naar Moerbeke vervoerd. De afsluiting wordt met den dag strenger. Thans mogen de Belgen zelfs den draad niet meer naderen, die de grenzen scheidt, Zij moeten steeds op minstens 10 Meter afstand blijven zoodat het voor hen niet meer mogelijk is een enkel woord met de Hollanders te spreken. ftEGHTSZAKEN. Het Haagsche gerechtshof heeft B. P., 68 jaar, landbouwer te Ridderkerk, lid van den Raad aldaar, veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis wegens beleediging van Burg, en Weth. Beklaagde werd vrijge- sproken van beleediging van den architect B. Het vonnis der Dordtsche rechtbank werd vernietigd. De Rotterdamsche raad heeft besloten om f 245,000 ten koste te leggen voor straat- en singel-aanleg aan den verlengden Heemraadsingel (Oud-Delfshaven.) Ook is besloten tot inrichting van meerdere Kinder- speelplaatsen. - In de Nieuwjaarsrede van den Burge- meester van Rotterdam 1.1. Donderdag werd ook gewezen op den invloed van den oorlog in zake het scheepvaartverkeer. Er was een vermindering van 2980 zeeschepen en 9061 binnenschepen met 1913. Het haven- geld bleef 750,000 beneden de opbrengst van 1913. De kosten van het Armbestuur over- troffen de raming met 275,000. Het zielental is gestegen tot 472.587. Niet alleen in laag gelegen plaatsen heeft men last van het water door de hevige regenbuien, zelts op hoogere plaatsen als aan de Bilt staan enkele weilanden blank. De belangrijke manufacturen- diefstal. Zooals men zich herinneren zal is er bij de firma E. L. de Jongh, aan de Gedemp- te Binnenrotte te Rotterdam, in het begin van dit jaar een belangrijken diefstal van manufacturen gepleegd. Thans is het aan twee majoors van de recherche gelukt, den dader van dezen dief stal aan te houdeu. - Eerst hebben zij den sleeper, die de goe- deren uit het pakhuis vervoerd heeft, opge- spoord, doch het bleek al spoedig, dat deze man geheel ter goeder trouw was geweest. Op last van den thans aangehouden koopman in ongeregelde goederen J. F., wonende Gedempte Slaak vervoerde de sleeper 's mor- gens om 6 uur de gestolen goederen naar het verkoophuis op de Meent, hoek Eerste Lombardstraat. Het gestolene, waarvan nog niets ver- kocbt is, bestaat uit ongeveer 350 stukken manufacturen, van 40 tot 70 el lang en eenige rollen als japonstof, merinos, tibet vitrage, cheviot, laken, sanella luster, half linnen, graslinnen, voering, manchester, ka- toen, tafellakens, theedoeken, sportflanel enz. te yamen een wagen vol, en honder- den guldens waarde. Hondentro inc. Het volgend staaltje van dierentrouw en dierenverstand verdient bekend gemaakt te worden. Dezer dagen ging een dame met haar kind een wandeling maken op eenigen afstand van haar woning op onze Noordzeekust. Op een eenzamen weg loogende viel zij, waarbij zij zoo ongelnkkig neerkwam dat de eene arm gebroken, de andere arm ver- stuikt was. .Zij zag geen kans overeind te komen en moest stil blijven liggen. Haar hond liep echter naar huis, ging in den stal bij den koetsier, en bleef in zulk een opvalleude wijze om hem been draaien dat de koetsier eindelijk begreep den hond te moeten volgen. Op deze intelligente wijze wist de trouwe hond ziju meesteres hulp te brengen. De dame wenscht niet genoemd te worden maar de waarheid van het verhaal staat vast. (N. Ct.) Door de stoomtram overreden en gedood. Vrijdag namiddag, om kwart over vieren, liep de 10-jarige Jacob Noteboom, wonende Dordtschen Straatweg te Rotterdam, met 3 kaimeraadjes op genoemden 'weg, nabij de bocht, welke de tramrails van de stoomtram maken bij het opgaan van den Groenen Hilledijk. De aldaar in de ricbting Barendrecht pas- seerende goederentrein der R. T. M. stop*t alleen, wanneer er goederen moeten worden meegenomen. De machinist verminderde aanvankelijk de vaart, doch zette "weer aan, toen er geen goederen ter verzending bleken aangebracbt. Van het langzaam rijden der tram maakte' Noteboom gebruik, om op een der treeplan- ken te springen, doch door den tengevolge van het aanzetten ontstanen schok, viel hij er af en de gevolgen waren noodlottig. Noteboom werd door de drie nog volgen- de goederenwagens overreden; zijn linker- arm werd bijna afgereden en zijn hals ver- pletterd. Dr. J. V. Huisman kon slechts den dood Qonstateeren. Het lijkje werd naar de nabijgelegen ouderlijke woning gedragen. Onaangenaam nachtverblijf. Een landweerman, 's avonds laat op weg van Coevorden naar Nieuw Amsterdam, raakte Op 't Loo het spoor bijster en klopte aan bij de woning van den landbou wer J. W. aldaar. De groote hond sprong uit de schuur en onze landweerman kroop haastig in een na- bijstaand privaat. Hier zat hij nu wel veilig voor den hond, die hem echter geen oogenblik met rust liet; maar daar niemand hem uit zijn nete- lige positie kwam verlossen, was hij ge- noodzaakt den geheelen nacht daar door te brengen. Fopspenen en gummispeelgoed. De Regeering der Vereenigde Staten heeft weder voor de fopspenen gewaarschuwd, doch ditmaal niet op de gewone gronden, het vieze van belt laten lebberen op een vaorwerp, dat slechts onder bijzondere gun- stige lomstandiglieden zindelijk kan worden gehouden, waarbij nog komt, volgens „The Hospital" dat sommigen het zuigen op de fopspenen aanzien voor een oorzaak van adenoiede vegetalies. Dit zou moeilijk te be- wijzen zijn, en mochten al bij gefopte kin- deren meer lceelvegetaties voorkomen dan bij andere, dan is dit misschien het gevolg van een geerfden aanleg, en hebben hum ouders mogelijk ook vegetaties gehad, die echter niet geopereerd 'zijn, maar het gevolg hebben gehad, dat zij door hun aprosexie niet slim genoeg Zijn geworden om' de fop spenen overboord te gooien. Een hypothese, waaraan men althans, naar de ontwerper hoopt, sloutmoedigheid niet zal ontzeggen. De gezondheidsraad grondt zijn waarschu- wing echter op de mogelijkheid, dat heS gUnuni, als het niet van beste hoedanigheid is, maar van gummi-afval is gemaakt, ver- giftige bestanddeelen bevat. In dertien soor- ten van spenen heeft men ijzer en aluminium gevonden en in negen daarvan ook antimof- nium. Ook voor speelgoed en zoogenaamde tandringen is het gewensclit, slechts van de beste soorten van gnmmi gebruik te maken. Fen benauwd uurtje in de getuigenbank. Voor de Rechtbank te 's Gravenhage slond terecht een schildersknecht, die, op 23 Sep tember reeds geruimen tijd zonder werk, bij een kermis van hem, den rijwielverhuurder Olivier, een fiets huurde voor een uur, en daarmede ergens been ging, waar hij dacht werk te kunnen krijgen. Dit lukte hem evenwel niet en in niet heel opgewekte stemming keerde hij huiswaarts. Onderweg bemerkte hij, dat de huurtijd van de fiets reeds lang verstreken was, en on- aangenaamheden vreezende, besloot hij, om toch aan geld voor levensonderhoud te ko men, de fiets te beleenen. Hij bracht de kar naar een bank en vroeg en vei'kreeg er. f 10 voor. Van dit geld koclit hij brood en betaalde kamerliuur er van. Tot kalmte gekomen, besefte hij wat hij gedaan had en gevoelde er berouw van. Van die 10 gulden had hij nog 6,22 over en met dit geld stapte hij vier dagen later naar O., die inmidd'els reed(s op de hoogte was gebracht. Deze nam de J 6,22 aan, docl eischte bovendien J 25, omidat bij vier da gen lang de beschikking over het rijwiel had geimist. De fiets twerd door heral gelost. In zijn angst, en liopende buiten handen van de justitie te zullen blijven, wist be klaagde het geld van familie of kennissen lei krijgen en bracht dit bij O., die het gretig aan nam en door de misere van beklaagde dus een goeden dag maakte. Voor beklaagde Vam evenwel nog het ergste, want hem gewerd korten tijd later een dagvaarding ter zake verduistering. Hij legde thans een volledige bekentenis af en deelde bovenstaande aan de Rechtbank mede, al hetgeen bij het hooren van den rij- wielliandelaar O. waar bleek te zijn. Deze vond 't in het geheel niet erg, dat hij dei* man nog J 25 had laten betalen. De Recht bank dacht er echter anders over. De president vond het schandelijk.t Rech- ter De Blecourt zou het niet meer dan beta- melijk vinden indien geluige het geld terug- gaf en rechter Jellinghaus uitte zijn wrevel door te zeggen: „Jongens, wat een afzetterij, ik zou liaast denken rta t u op een| ander banlcje, dan de getuigenbank, thuis be- hoort." De officier van justitie, mr. Brantjes, wees erop, dat bekl. het geld, dat hij voor de fiets kreeg, niet aan drank of andere genot- middelen besteeddte, doch er brood voor kocht. Spreker vond dat de man al zwaar genoeg gestraft was door de unfaire han- delwijze van O. en eischte daarom een liclite straf, omdat het feit wettig bewezen is, n.l. slechts acht dagen gevangenissraf. Hbl. Dezer dagen gebeurde liet Het fort bij Hoofddorp baadcle zich in den zilverglans van de wassende maan. De bezetting lag in zoelen sluimer, ook de. manschappen in het waehtlokaal. Alleen de sergeant, de commandant van de wacht, waakte. Hij las. Plotseling werd hij opgesclirikt. Er werd gescheld. Hij sprong op, snelde naar het hek en vroeg: „\Vie daar?" „Ik, sergeant", luidde het antwoord. Het was de schildwacht, die van 4 lot 6 uur aan den Slapersdijk, dicht aan de Hoofd- vaart, wacht had en nog ruim een uur te' goed had. „\Vat is er?" vroeg, eenigszins verontrust, de sergeant weer en sloot intusschen het. hek open. „Sergeant", antwoordae hij, „in de con- signes heet het toch, dat men in bizondere gevallen den wachtcommandant moet waar- schuwen, niet waar?" „Jawel", onderbrak de sergeant hem op angstigen toon, „maar Wat is er dan aan de hand?" „Ziet u dat groote licht daar, sergeant?" vroeg de schildwacht met diepe, sehorre stem. „Dat is vast een Zeppelin. Het komt uit de richling Aalsmeer en sluurt hier op' aan, want liet wordt hoe langer hoe groo- ter. Af en toe verdwijnt het even, ziet u wel? Maar dat duurt niet lang. Kijk, daar is het weer". De sergeant luurde naar het vreemdc licht en wist aanvnkelijk niet, wat te doen. Zijn knieen knikten. Eindelijk nam hij een be sluit en sprak: „Laat ons naar de officieren gaan. Ik heb geen verstand van zoo iets". Hij wekte de officieren. Na zich haastig aangekleed te hebben, kwamen zij, met hun veldkijkers gewapend, naar buiten. „Denkt u ook niet dat het een Zeppelin is, luitenant?" vroeg dr. schildwacht. „lk weet het niet"', kwam het onzeker van den jongsten luitenant. Zijn oudere ka- meraad was intusschen naar boven, naar de wallen van het fort, gesneld. ,,'t Is een vreemd geval", vervolgde hij' na een korte pauze, onafgebroken naar het groote licht starende en zette de scherpe. Zeiss-kijker voor de oogen. „Misschien is het wel een vliegmachine", meende de soldaat, die fortwacht had. „Neen", zei de luitenant, „dan zou je de propellers moeten kunnen hooren." „Zou het ook sums een verdwaalde Duit sche luclitballon zijn, die een licht heeft ont- stoken ten teeken, dat hij geen verkeerdebe- doelingen heeft en nu landen wil", pliilo- sopheerde weer een ander. Onderwijl ging de sergeant over alle lea rners en wekte de manschappen. Op learner 29 sloot men voorzichtigheigshalve de pant- serluiken. Alleen de scliietgaten werden open* gelaten. Het geheele fort was in rep en roer. Het licht aan den hemel bleef maar steeds op dezelfde plaals. Langzaam verdween de duisternis en de dag brale aan, doch van een ballon, een schuitje of iets dergelijks was nog altija niets te ontwaren Het was al ruim half zeven, toen Velle- koop, de melkboer, met zijn emmer de fort- brug opstapte en daar de naar het luchl- zwerk opziende, voor het meerendeel nog half slaapdronken soldaten zag staan. „Waar kijken jullie naar?" vroeg hij ver- baasd. De soldaten wezen naar het verdachte licht aan den hemel, dat middelerwijl steeds kleiner werd en dat zij voor het licht van een Zeppelin-luchtschip hielden. „Het mocht wat", hoonlachte de melk boer. „Weet je Wfat dat voor een ding is? Dat is wat wij hier noemen: de morgen- ster Als verdwaasd keken de soldaten elkander toen aan en verdwenen zwijgend in ver- schillende richtingen. Aldus vertelt „Teddy" in de „Meerbode". Het Belgische leger. De ,/Independance Beige" sehrqft Opnieuw een kleiue coup de theatre in Int leger. Alle di isie-'generaals ziju ver- vangen, zelfs generaal Bertrand, die door ziekte gedwongen is het bevel, dat hij op zoo schitterende wijze voerde, over te geven. Na vijf maanden oorlog oeren deed zich een dringende behoefte gevoelen aan jeugdiger, physiek krachtiger opperofficieren. De gemengde brigades, indertijd opgericht bij de reorganisatie, zijn weer opgeheven. Het veldleger, dat spoedig 100,000 man zal teller), zal in zes divisies worden vi rleeld. De cavalerie is voorloopig tot nietsdoen gedwongen. Aangezieu men echter dit wa- pen niet wil ophi-ffen, heeft men een beroep gelaan op de officieren om over te gaan I ij de infanterie. Haast iederen dag wordt in ons kleine legertje iets nieuws ingevoerd of worden wijzigingen aangebracht. Zoo werd onlangs, naar het Duitsche voorbeeld, een sectie autogeschut opgericht. Onder dekking van den mist zijn nl. de Duitschers herhaaldelijk erin geslaagd \eur- ne en Coxyde te bombardeeren. Hoe was het mogelijk, dat zij (zoo snel) de daartoe noodige batterijen opreden en in steiling brachten? Blijkhaar met behulp van auto's. Men zal hen thans binnenkort op dezellde wijze beautwoorden. Uit deze enkeie mededeelingen van de ,/lndependance" blijkt, dat de Belgische legerautoriteiten met grooten ijver zich de lessen van den oorlog ten nutte maken. H. M. de Koningin en II. 51. de Koningin- Moeder hebben den Ilaliaanschen gezant deelneming doen beluigen met de ramp die Italie heeft getroffen. Verschillende mijnen zijn weder aan- gespoeld. Een bezuiden Harlingen en een bij Dinteloord in liet Volkerak, die onder militaire bewaking zijn gesteld en onscha- delijk gemaakt zullen worden. Een mijn ontplofte bij het aanspoelenj te Colijnsplaat en een op Schouwen, beide zonder ongelukken te veroorzaken. Ook op de Zeeuwsche kusten zijn weder eenige mijnen aangespoeld. De in de Zuiderzee gesignaleerde mijn is nog niet gevonden. De arrestatie van den man, die ver- dacht werd de hand te hebben gehad in de inbraak in het penningkabinet te 's Graven hage en die deswege reeds eerder te AmL sterdain werd aangehouden, maar daarna weder losgelaten, is ditmaal gehandliaafd, Hij is ter beschikking van de justitie ge steld en naar het huis van bewaring overge- bracht. Met de voorbereiding van de grondwets- herziening wordt door den Minister van1 Binnenlandsche zaken ijverig voortgegaan. Gemeld wordt, dat het bericht, dat de burgemeester overweegt de uitgeslolenen der Haagsche tramwegmaatschappij geheel of ge- deeltelijk bij den gemeentedienst te plaatsen, volkomen uit de lucht gegrepen is. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad conclueerde heden tot handhaving van het ontslag van rechtsvervolging, door de rechtbank te Haarlem uitgesproken ten op- zichte van Mr. J. Meijer, gepensionneerd Oost-Indisch ambtenaar te 's Gravenhage, die ter zake van het niet zorgdragen als schoonzoon en executeur-testementair, van wijlen Dr. Vaillant te Schiedam, dat diens lijk werd begraven, en ten tweede van Dr. P. H. K. van Lissa, eveneens te 's Graven hage, secretaris van de vereeniging tot fa- cultatieve lijkverbranding, ter zake van lie?, Oitsmogelijk maken van het begraven van, genoemd lijk en het bovendien doen ver- branden. Uitspraak 1 Maart a. s. TER NEUZEN. AXEL. CLINGE. SINT JANSTEEN. Rotterdam, 18 Januari. Graanmarkt. De stemming blijft voor alle Graansoorten, zeer vast. Tarwe hooger op de vaste vrachten en ongunstige berichten over den nieuwen oogst in Argentinie. Groninger quaiiteit ook hooger. Rogge nagenoeg niet aangeboden. Ook Gerst zonder aanbod. Haver willig en schaars. In weer- wil der klachten over duurte der Mais schijnt daarin eenige verbetering te zijn gekomea omdat de groote partij Regeerings Ma'is verleden week werd verkocht vanaf 220 a 225 en de beschadigde Odessa-Mais ad 205 per 2000 kilo. Heden alhier veiling van 50 ton Amerik. Boekweit, 100 ton mixed Mais en 100 ton La Plata Mais. Ook Woensdag veiling van Regeerings-Mais. Het gerucht loopt, dat de Effecten-beurs 9 Februari wordt geopend. Buitenl. granen. Rogge La Plata 320 Taganrog 324, per 2100 kiloGerst Canada 260Zuid Russisch f 256 Amerik. Mais mixed 230 La Plata 228 per 2000 kilo; Boekweit Prima 310 per 2100 kilo; Haver 14,a 15,per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe f 14,75 a 15,50 Rogge 13,— a 14,Gerst 12,75 a 13,Chevalier f 14,a 14,50Haver 14,50 a 15,per 100 kilo. Witte Boonen 18,50 a 20, Bruine Boonen 12,50 a 15 Groene kookerwten 13,a 15, Paardenboonen 12, per Hectol. Veemarkt. Runderprijzen 78 a 94; Ossen 74 a 92; 8tieren 70 a 78 Kalveren 105 a 125 Schapen 52 a 60 Yarkens 66 a 74 Licht soort 58 cents per kilo. Melkkoeien 165 a 290 Kalfkoeien 175 a 300 Stieren 140 a 290 Vaarzen 125 a 200Pinken 90 a 120 Vette kalveren 85 a 100 Fokkalv, 18 a 26 Biggen f 7,a 14,-— per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3,20 a 3,40 Eigenheimers 2,50 a 3, Bravo's 2,90 a f 3,10 Poters f 2,10 a 2,25 per mud. Boterprijzen in vaten f 62 a 66 stukken van 1/2 kilo 871/3 a 90 cent. Zoetemelksche Kaas 37,a 43, Leidsche Kaas le soort 34,a f 37, 2e 30,a 33,per 50 kilo. Eieren f 7,a f 7,50; Amersfoort 6,85 a 9,per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin 4,90 a 5,per 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 4,20 a 4,75 Groningsch 3,50 a f 4,Holl. Geei 4,20 a /4,75; Wit Zeeuwsch 4,— a 4,50 per steen. Lijnzaad. Zaai /30,— a /35,Kanarie- zaad 21,50 a 23,per 100 kilo. Karwijzaad 17,25 a, 17,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 91/, a 10 cents. Java-Koffie in balen gewone soorten 46 Beste Santos 38 cents per half kilo. Beetwortelsuiker f lb1^ Axel, 16 Januari. Veilingseieren V. P. N. 5,85 per 100 stuks. Aanvoer 1000 stuks. ZEETUDINGEN. Van 15 tot en met 17 Januari. Van 15 tot en met 17 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 25 afgeschutdoor de Middensluizen 6 op- en 6 afgeschut; door de Westsluizen 2 afgeschut. Positie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 19 Januari 4.5 4 23 Woensdag 20 4.42 5.— Donderdag 21 5.19 5.37 Vrijdag 22 5.57 6.17 Zaterdag 23 6.39 7.3 Zondag 24 7.27 7.58 Maan dag 25 8.31 9.12 m. vr. totaal. (T. v. G.) Geboorten. 40 Jan. Rosalia Irma Sidonia, d. van Pieter Johannes Willems en van Marie Melauie Dierick. Philippus Adriaan, z. van Jacobus llaak en van Geertruida Rottier. 12 Jan. Johannes Gijs- breeht, z. van Godefridus Adrianus Matthijs Louwerens Koevoets en van Johanna Helena Schoonakker. Eduard Marcel Albert, z. van Francois IJjsebaert en van Maria Angelina Wijckmans. 14 Jan. Jannetje Johanna, d. van Jacobus Franpois Stoffels en van Francina Jolijt. Jacobus Franpois, z. van Pieter Dieleman en van Maatje van Cadsand. 15 Jan. Janneke Debora, d. van Theodorus Aarnoudse en van Maria Adriana van der Wielen. Overlijden. 10 Januari. Joseph Geerinck, oud 2 w., z. van Constant en van Anna Catharina van Maele. II Januari. Juliaan Joseph Bursens, oud 79 jweduwn. van Sophia Josepha de Groot. Johannes van Mael- saeke, oud 74 j., weduwn. van Helena Sara van der Wiele. Geertruida Rachel Riemens, oud 22 in., d. van Willem en van Janneke Elisabeth Wieland. 16 Januari. Janna Buijze, oud 58 j., eebtgenoote van Jan de Bree. Huwelijks-aangiften. 12 Jan. Cornelis Lisseveld (van Amsterdam), oud 28 j( jm. en Cornelia JJze- baart, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Jan. Jacobus van Doeselaar, oud 22 j., jm. en Dina Dieleman, oud 21 j-, jd- Geboorten. 1 Jan. Helena, d. van Christiaan de Pooter en van Pieternella Hofman. 3 Jan. Jan, z. van Jan Frederik den Doeldsr en van Neeltje Magda- lena Klaassen. 5 Jan. Petrus, z. vau Camilles Alplion- sius Verstraeten en van Leonia Breepoel. 6 Jan. Janneke Maria, d. van Marinus llaak en van Jaco- mina Dieleman. 7 Jan. Rosalia Philomena Josephina, d. van Jan Baptist Spoelders (van Mechelen) en van Maria Ludovica de Maijer. 13 Jan. Leentje, d. van Marinus de Fouw en van Janna Cornelia Meijer. Overlijden. 31 Dec. '14. Louisa Antoinetta de Caluwe, oud 86 j., wed. van Charles ftouis Temmer- man. 6 Jan. Abraham I.e Feber, oud 7 m., z. van Pieter Le Feber en van Catharina Sara van Houte. 12 Jan. Maria Angelina Siebens (van Puers B.) oud 55 j.. d. van Petrus Benedictus en van Rosalia Amelia Huijgelen (beiden overl.) 13 Jan. Jacobus Constantinus van Damme, oud 40 j., echtg. van Mathilda de Bakker. Geboorten. 21 Dec. Martha Maria, d. van Honore Theophile Ferket en van Maria Clothilde Schuerman. 22 Dec. Gilles Franciscus, z. van Camillus Jo- sephus Van Puijvelde en van Mathilde Drumont. 23 Dec. Johanna Anna Maria Florentina Amilberga, d. van Karel Lodewijk Smet en van Julia Sidonia De Sutter (beiden won. te Temsche B.) Ludovicns Johannes Emilius, z. van Augustus Mattheus Plas- schaert en van Celina Meersschaert. 24 Dec. Flo- rentinus Franciscus, z. van Constantinus Melsen en van Ludovica Maria d'Hooghe. 27 Dec. Franciscus, z. van Alfred Joseph Maes en van Cordula Johanna Pielers. Edgard Johan, z. van Joannes van der Kelen en van Maria i'hilcmena Annaert. 28 Dec. Julia Eugenia Leonie, d. van Emilius Gustavus Blommaert en van Celestina Maria De Kever. Overlijden. 16 Dec. Maria Stephanie l eijudrickx, oud 9 m., d. van Leo Leopold en van Joanna Maria Mingeroet. Josephus Franciscus Geerts, (.van Hal- Iuer B.) oud 9 d., z. van lvo en van Regina Maria Van Woensel. Geboorten, 2 Jan. Josephina Maria, d. van Al- phons van Regenmortel en van Idiina Maria Ver- nimmen. 10 Jan. Alphonsus Jozef, z. van Carolus Ludovieus de Maat en van Rosalia van der Walle. 14 J: n. Ivonne Louise Leonie Eduard (vau Sint- Gilles-Waes B.) d. van Alfons Vereecken en van Maria Leonia Baels. 15 Dec. Elsa Maria, d. van Ciji illus Johannes van Gassen en van Maria Ludovica Geerts. Overlijden. 31 Dec. Aloijsii s Vlassenrood, oud 1 j., z. van Josephus en vau Leonia Maria D'Hooghe. 2 Jan. Albert Eduardus Culman, ond I j., z. van Pieter Francies en van Nathalia Leonia V'lassenroot. Petrus Cerillus Bosmans, oud 4 j., z. van Camillus en van Josephine Leclerc. 4 Jan. Joseph Eugenius van Reinortel, oud 1 j., z. van Pieter Johannes en van Melanie van Dorsselaer. 5 Jan. Maria Sophia de Smit, oud 4 j., d. van Carolus Ludovieus en van Anna Maria van Eck. 6 Jan. Camillus de Block, oud 1 j., z. van Petrus Johannes en van Luereiia Blommaert. 13 Jan. Bertha Maria Schelkens, oud 1 .jd. van German is Joannes en van Louise Provoost. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Dec. Leendert Dees (van Zaarnslag), oud 27 j., jm. en Ebrina Dieleman, oud 21 j jd. 9 Dec. Fl. L. van Daele (van St. N'icolaas), oud 21 j., jm en Cath. S. Robijri, oud 21 j-, jd. Geboorten. 11 Dec. Mathilda Maria Catharina. d. van J. F. A. Joossen (van Zwijndrecht) en van M. I, Fassaert. 17 Dec. Joseph Caesar, van Ph. van Goethem en van M. den Tenter. 22 Dec. Gregorius Maria, z. van D. Jacobs en van M. C. de Kever. Overlijden. 18 Dec. Angela E. de Schrijver, oud 6 m., d. van J. F. en van A. Lauret. 28 Dec. Leonie A. R. L. de Maat, oud 15 j., d. van A. de Maat en van A. de Schepper. s.s. RICHARD vertrok 2 dezer van Galveston naar Rotterdam, s.s. ELISABETH in lossing te Rotterdam, s.s. HELENA in lossing te Rotterdam, s.s. MAGDALENA vertrok 18 dezer van Rotterdam naar Buenos-Ayres via Barry, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar New-York pas- seerde 18 dezer Lizard

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3