©nderwijs. Privaat-Lessen V AM DALE H, ABDIJSIROOP Landbouwberichten. laatste Berieiitsn. BURGEBLIJKEN STAND. KRUIDENIERSWAREN Hoogwatergetij te Ter Neuzen loop der bevolking van TerlNeuzen. GEMENGDE BERICHTEN. Is het een nierziekte? SUPERPHOSPHAAT i4«/0 en PERU-GUANO 7 x 10 x 2. pl.m. 200 zakken IBDOSTRIEPOTERS. ADVERTENTIE N. Is uw borst beklemd Gedurende deafgeloopen week hebben zich in deze gemeente g e v e s 11 g d Ph. Hiel, dienstbode, Markt 6, uit Hontenisse. q P. Al. de Klein, bankwerker, v.Bovenstr, lrf, uit 's Gravenhage. F. C. Hoepen, bakkersknecht, Dykstraat 3J, uit Axel. Vert r ok ken. G. Verkelst, arbeider, P 91, naar Hoek. I. v. Kerkvoort, timmermanskneeht, Rose- gracht 10, naar Gennep. Cb. L. v. Eerdenburg, werkman, Kerkhol- laan 39, naar Rotterdam. Tot veler teleurstelling is ook de tweede poging van het Zeeuwsche Bemiddehngs- bureau mislukt, om de hoeveelheid Chili* salpeter aan te koopen, die door vereem- gingen en particulieren aan dit Bureau was besteld. Als de handelstoestand, veroorzaakt door den oorlog, niet spoedig verandert, zal het er dit jaar hoogstwaarschijnlijk slecht uitzien voor eene behoorlijke Chili-bemestmg. RECHTSZaKEK. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Voor bovengenoemde rechtbank werden nog behandeld de navolgende zaken B. J. O., oud 55 j., koopman te Axel, werd beklaagd dat hij op 2 November onder de Axelsche Sassing van den soldaat L. J. Vosman voor den prijs van 2,50 heeft gekocht en in ontvangst genomen een kara- bijn van het Duitsche leger, toebehoorende aan het Duitsche rijk en afkomstig van geinterneerde vresmde soldaten, welke karabyn genoetnde soldaat moest vervoeren, terwijl hem, beklaagde, de herkomst van die 'karabijn volkomen bekend was en hi] wist dat genoemde soldaat die karabijn door verduistering verkregen had. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Th. v. C., oud 47 j., landboawer te Clinge, werd beklaagd dat hij in October 1914 te Clinge, opzettelijk een paard, toe behoorende aan ictor de Letter, dat hij als verdwaald en onbeheerd had aangetroffen en opgevangen, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend door dat paard zonder aan de politie van het opvangen kennis te geven, te laten beslaan, voor de kar te spannen en geheel als zijn eigen paard te behandelen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. E. M., oud 22 j., landbouwersknecht te Biervliet,'thans in het Ems van Bewaring te Middelburg. werd beklaagd dat hij tusschen 25 October en 1 November 1914 te Biervliet uit de jas van Er. Verkelst heeft wegge- nomen een zakje met Belgiseh en Fransck geld ten bedrage van 94 franken, toebe hoorende aan Fr. Verkelst, met het oog- merk om zich dat geld toe te eigenen. Eisch 4 maanden gevangenisstraf met in mindering brenging van bet voorarrest. Tegen A. Z. werd wegens landloo- perij, te Ter Neuzen gepleegd, 12 dagen hechtenis geeischt. Tegen J. P., van Hoek, werd, wegens verduistering van een rijwiel te Middelburg, 9 maanden gevangenisstraf gevraagd, met aftrek van het voorarrest. Bij verstek werd tegen A. v. O. te St. Jansteen, wegens beleediging 14 dagen gevangenisstraf geeischt. Dezelfde straf werd geeischt tegen H. M., te Sas van Gent, die eveneens niet, verschenen was, wegens mishandeling van den arbeider L. Bernil. Tegen C. v. d. P., die te Heinkens- zand een rijwiel medenam, hetwelk bij hem op een zolder te Schoondijke is gevonden, werd 3 maanden gevangenisstraf geeischt. Tegen F. S., te Hulst, werd wegens mishandeling f 7 boete of 7 dagen hech tenis geeischt. Bij bevelschrift der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie tegen F. L., 45 jaren, kermis- reiziger, zonder vaste woonplaats, thans ge- detineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van een paard, gepleegd in Zeeuwsch- Vlaanderen. Schot uit den trein. Woensdagmiddag is uit een trein onder de gemeente Soest op den wachtpo^t 38 geschoten. De kogel doorboorde twee rui- ten en stuitte af op een muur. Niemand bekwam letsel. Van het gebeurde werd te- lefoniscb kennis gegeven aan het station Baarn. Het onderzoek leverde geen resul- laat op. Een dreigend arbeidsconflict. De Times" deelt mede, dat er ondanks den oorlog nu toch een ernstig arbeidscon flict in Engeland dreigt. Er is op het kolenveld van West-Yorkshire een loonge- schil uitgebroken tusschen werkgevers en arbeiders en de Yorkshire Miners Association heeft onder haar leden een stemming uit- geschreven over de vraag of indien de werkgevers aan de gestelde eischen niet willen voldoen al dan niet tot staking zal worden overgegaan. De correspondent van de /Times" te Leeds twijfelt niet of de vereischte meerderheid van twee derden zal voor de staking zich verklaren, al meent hij toch ook dat nog wellicht een oplossing zal kunnen worden gevonden, daar het toch al te droevig zou zijn als in dezen tijd van nationale crisis een geschil, waarbij geen belangrijk beginsel is betrokken, en dat alleen de uitlegging van de minimum loonwet betreft, niet door arbitrage zou kunnen worden geregeld. Eerste stappen tot den vrede Men schrijft aan De Tijd uit Krimpen aan de Lek het volgende Gisteren had hier ter stede een protest- vergadering plaats van de Nederlandsche Walvischfokkerij ,/Nova Zembla", naar aan- leiding van de groote schade, door duik- booten en mijnen aangericht onder het in de Noordzee uitgezette broed. Van de wal- visschen, vooral de merkwaardige 1 anad- densis van Canda Acuta, die haar jongen bij naderend gevaar opneemt in een bui- delzak aan den staart, zijn fal van cada vers van hun staarten beroofd, te Katwijk, Urk en Schiermonikoog aangespoeld. Het bedrijf ondergaat door een en ander niet onbelangrijke stagnatie, tot groote schade van de naaml. venn. //De Vereenigde Zuid- Hollandsche Traanfabrieken''. Van geneeskundige zijde werd opgemerkt, dat door 't verlies van levertraanproducten, de kindersterfte ten zeerste wordt in de hand gewerkt. IS a heftig debat besloot de ver- gadering een protest in te dienen bij de Engelsche admiraliteit. 1/ Onder het zingen van het bondslied ,/Toen Jonas in den watvisch zat" ging de vergadering uiteen. Een opsnijder gestraft. Heinrich Sender, een barbier uit Han nover, had eenige maanden te velde gediend als hospitaalsoldaat en was sedertkort weder naar zijn vaderstad teruggekeerd. En nu liet hij, wanneer hij zijn klanten onder het mes had of na volbrachten arbeid met zijn vrienden onder een biertje zat, zijn phantasie den vrijen teugel en vertelde hij zooveel en zooveel onwaarschijnlijks, dat de politie, aan wie dat ter oore kwam, meende aan het gezwets van den gewezen bospitaal-soldaat een eind te moeten maken. Hij werd op het politie-bureau geroepen en ondervraagd en moest ten slotte toe- geven, zooals de „Volkswille vertelt, dat hij niet alleen had overdreven. maar ook opgesneden. Tot straf moest hij de vol gende advertentie in het Tageblatt plaats^i „De door mij aan de biertafel gedane mededeelingen kan ik niet volhouden. Ze zijn onjuist. Boveodien acht ik .mij met in staa't mij over den toestand een juist oordeel te vormen. Heinrich Sander, Barbier Hoog wfffiteB*. Rondom den Bosch staan thans de veldien blank van het water. Weilanden en akkers zijtn overstroomd en als de was nog een koi poosje blijft aanhouden, Zal de groote ver- bindingsweg met St-Michielsgestel, waar bet water reeds tegen de bermen staat, onder loopen. Ook de Dommel wijst een zeer lioo- gen stand aan en blijft nog steeds aan den was. In de omstreken van Heerenveen is de waterstand thans wel zoo hoog als in het bekende jaar 1910. Er zijn weer verscbei- dene polders ond'ergeloopen de dijken kon- den het niet meer houden. Uit Tiel meldt men aan de „N. R. Crt.'L Woensdag-avond is de Oude Waalsteeg in- geloopen, Waardoor het verkeer met voer- tuigen over het Tielsche veer gestremd is. Heel het Zuiden van Friesland is een zee1; alleen de hooge zandgronden en de polders, zijn nog boven water. Op slechts enkele c.M.. I na is de waterstand even hoog als in 't 'voorjaar van 1910. Vele menschen bebbeil liet water in hun woningen en enkele poG ders zijn reeds volgeloopen, terwijl men an- dere slechts met moeite kan droog houden. Dinsdag-avond sloeg een gat van 12 M. lengte in den dijk van den polder der Hee- ren Bolestra onder Nylamer, dicht bij Wol- vega, en liep de voorpolder onder. Den gan- schen naclit is er gewerkt, om den achter- polder te behouden, maar het is niet mogen gelukken. De geheele polder, groot 182 HA., is een zee; de groote boerderij staat als een eiland in den plas. De schapen en varkens werden gered, terwijl het vee op de boer derij nog geen last viut't water heeft. Ook aan de overzijde van de Tjonger, onder Schoteruiterdijken, zijn twee polders volgeloopen en zitten de bewoners in 't water. Vernomen wordt, dat van de te 's Gravenhage te houden bijeenkomst van Groot Nederland van de interparlementaire Unie, in verband met de plannen tot het houden van een bijeenkomst van gedele- geerden van neutrate staten, is algezien. EERSTE KAMER. Naar men ons mededeelt is de Eerste Kamer gereed met het aldeelingsonderzoek van de Staatsbegrooting. In de kringen der leden dier Kamer bestaat de indruk, dat de Eerste Kamer, in tegenstelling met de Tweede Kamer, wel algemeene beschou- wingen over de Staatsbegrooting zal houden. Zekerheid bestaat hieromtrent echter nog niet. 's GRAVENHAGE. Vernomen wordt dat tot resident van Menado is benoemd, de assisent-resident Kroon, thans met ver- lof hier te lande. AMSTERDAM. Van welingelichte zijde wurdt ons geseind, dat de Amsterdamsche beurs op 9 Februari zal worden geopend. GRONINGEN. De commandant van het interneeringsdepot alhier, heeft aan den Minister zijn ontslag gevraagd. 's GRAVENHAGE. Door de Haagsche politie recherche is ter beschikking van den officier van justitie gesteld een Rus, die verdacht wordt van verduistering eener partij diamanten ter waarde van j 40.000. De Rus had n.l. een partij diamanten verkocht, doch in plaats van edelgesteenten overhandigde de verdachte een pakket, inhoudende rijstkorrels. De arts D. te 's-Gravenhage, die ver- i dacht werd van stralbare handelingen be- doeld in art. 25 Ibis en 297 van het straf- wetboek, heeft gisteren even voordat de zedenpolitie hem wilde arresteeren een po ging tot zelfmoord gepleegd, door vergif in te nemen en zich den linkerpols door te snijden, nadat hij eerst op haar verzoek, bg een bij hem inwonende juffrouw, die naar men zegt meer van de bedoelde straf- bare handelingen wist, de beide polsen had doorgesneden. Door spoedig optreden van den gemeente- hulpdienst mislukte den toeleg. In het Ziekenhuis, waarheen beiden zijn vervoerd, bevinden zij zich thans vrij goed. 's-GRAVENHAGE. Hoewel de opposi- tie in de afdeelingen in de Tweede Kamer tegen de wetsontwerpeu tot het langer in dienst houden van militie- en landweer- plichtigen minder algemeen was, dan in December j. 1., konden, naar men mededeelt, vele leden hunne bezwaren over de wets- ontwerpen niet outhouden. Ernstig auto-ongeluk te Middelburg. In den afgeloopen nacht keerden eenige heerer. uit Vlissingen in twee automobielen naar Middelburg terug. De eerste werd bestuurd door den eigenaar, den heer A. E. B. In die auto hadden plaats genomen drie officieren en een korporaal. Vermoedelijk door slippen is de auto in den diepen watergang gereden. De kapitein der infanterie, Hackstrob, wonende te I Gravenhage is onder de machine gevaakt. Eerst hedenmorgen is zijn lijk opgevischt" De andere inzittenden hebben zich uit den watergang weten te redden. De bestuurder was zoodanig geschokt, dat hij ter verple- ging naar het gasthuis moest worden over- gebracht. De auto is ontzettend bescbadigd. Ja, indien gij waterzuchtige zwelliugen rond de oogen, in de enkels of polsen hebt indien gij voortdarende aandrang tot urine- loozing, bezinksel in het water, branderige pyn bij de loozing hebt; indien uw slaap verstoord is en gij iederen morgen vermoeid opstaat; indien gi) stekende pijn in den rug en de lendenen hebt of rheumatische pijnen in de ledematen: ischias, rheumatiek, jicht, steen, uremie kunnen de gevolgen ervan zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier- en blaaskwa'.en, doordat zij de zwakke of zieke nieren genezen en versterken, en haar zoodoende in staat stellen om haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, behoorlijk te verrichten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drie minuten, dag en nacht, wordt het bloed door de nieren gevoerd. Haar te verwaarloozen is gevaarlijk, doch indien gij haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster's Rug pijn Nieren Pillen zuilen dit voor u doen en haar genezen, indien zij ziek zijn. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending gesehiedt franco na ontv. v. post- wissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eiscbtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. SINT JANSTEEN. OVERSI.AG. VOOR BELANGHEBBENDEN. J) Eerste kwartier Zaterdag 23 Januari voormiddag 5,51 uur. 16 Jan. Zon op 8,4, onder 4,15 uur. 17 8,3, 4,16 18 1/ n 8,2, 4,18 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. ZEETIJDIN(iEN. Van 11 tot en met 14 Januari. Ter Neuzen. Vertrokken DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 16 Januari 17 18 19 20 21 22 1.59 2.43 3.26 4.5 4.42 5.19 5.57 2.22 3.5 3.45 4.23 5.— 5.37 6.17 Voor de vele blijken van be- langstelling ondervonden bjj het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot, betuig ik, ook namens de familie, mijn innigen dank. Wed. J. M. DE VOS—Kaijzee. Zaamslag, 15 Jan. '15. Bij dezen betuig ik mijn hartelijlteu dank aan alien die stoffelijke en geestelijke blijken van belang- stelling toonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijne Echt.genoote. Zaamslag, Januari 1915. FRANCOIS STOFFEIJN. De ondergeteekende deelt hier- door mede, dat zijn ikasiiooi* te Hul&t tot nader order des ZateP- dags van haSf drie n.m. af gesloten zal zijn. L». VAN WAESBERGIIE-JANSSENS. Wissel- Effectenkantoor. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij een WINSCEL heeft geopend in en aanverwante Artikeionook Mode- Artikelen voor den boerenstand. Ook zal door hem, zooals voorheen met kar en paard rondgereden worden. Aanbevelend, M. AN DRIESSEN. Ter Neuzen. Lange Kerkstraat No. 86. Bij deze deel ik de clientele w mede, dat de zastk. van wylen J. Maeius de Vos, op dezelfde voet zal worden voortgezet. Beleefd aanbevelend, Wed. J. M. DE VOS—Kaijzee. Zaamslag, 15 Jan. '15. Bij Belgiseh gediplomeerd Onderwijzeres bestaat gelegenheid tot het nemen van in alle vakken, in 'tbijzonder in de Fransche taal. Brieven onder letters A> S.j Zuidstraat 245, Sas van Gent. Nog te bekomen: Februari levering Ook; te koop: Spoedige bestelling gewenscht. Aanbevelend, D. SCHEELE Az., Ter Neuzen. T _A_ 1> ARTS, Brouwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en TanazieKten. Van 11 tot en met 14 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 30 afgeschutdoor de Middensluizen 40 op- en 30 afgeschut; door de Westsluizen 3 afgeschut. SiSItlS Positie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil en wij leven, hoopt a.s. Woensdag 20.Januari onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader DANIEL DE DOELDER, zijn 80sten gcboortedag te herdenken. Dat de Heere hem nog lang moge sparen, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 15 Januari 1915. Doelderstraat No. 2. Aan belanghebbenden wordt m —to bekend gemaakt, dat het ge nomen monster Amm. Superphosphaat op 6 Jan. uit de geleverde partij door den heer D. SCHEELE Az.te Ter Neuzen, bevatte volgens annalyse proefstation Maastricht. Gehalte stiksiofals ammoniak 6.80 phosphorzuur in water 9.3 °/0. JOHs DE FEIJTER Pz., Zaamslag. Kunt gij niet vrij ademhalen, zyt gij benauwd, hoest gij, fluimt gg, wanhoopt dan niet, want gij, kunt nog genezen. Wacht echter niet te lang, laat toch geen kostbaren tijd verloren gaan. Neemt onmid- dellijk de redder der longen de wonderdadige Abdijsiroop en spoedig zult gij weer gezond als elkeen met vluggen stap over straat kunnen loopen en welgemoed van het leven kunnen genieten, als elk ander gezond mensch. De Abdijsiroop zal Uw hoest genezen, Uw benauwd- heden zuilen verdwijnen, de fluimen zulien gemakkelijk loskomen, en weldra zal van Uw kwaal geen spoor meer te vinden zijn. Weest niet ongeloovig, vele hebben hun ongeloovigheid met den dood be- taald, doordien hun hoest in een tering ontaardde. Schenk Uw voile vertrouwen aan de Abdijsiroop. Velen voor U hebben dat ook gedaan en zijn thans de levende bewijzen van hare wonderbare ge- neeskracht. Leest de duizenden attesten, welke wij voortdurend publiceeren. Prijs per flacon 1,2,en If 3 ,50. Eischt onze handteekening: L. 1. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. De rechthank heeft in hare zitting van 15 Januari de volgende vonnissen uitgesproken E. M., klompenmaker te Clinge (B.), is wegens poging tot verboden uitvoer naar Belgie (uit Zeeuwsch- Vlaanderen), veroordeeld tot tOboete of 10 dagen hechtenis. Eisch 20 boete of 12 dagen hecht. I W oud 65 j., werkman te Assenede en A. 1J., oud 33' j., arbeider te Sinay, zijn wegens als voren veroordeeld ieder tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. E B oud 26 j.. arbeider te Sinay, is wegens als voren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Eisch idem. E. O., oud 39 j., arbeider te St. Jansteen, alsvoren tot 14 dagen gevangenisstraf. Eisch idem. M "V en R. v. d. P., beiden te Wachtebeke, als- voren tot 5' boete of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. M. S. en C. de W., oud 27 j., heiden zonder beroep te Selzaete, alsvoren ieder tot f 5 boete of o dagen hecht. Eisch idem. A. de B„ oud 44 j. en L. de L., oud 51 j., beiden te Selzaete, alsvoren ieder tot j 5 boete of o dagen hecht. Eisch 20 of 12 dagen hecht. M. d. C., oud 23 j., zonder beroep en R. de L., oud 22 j., huisvrouw van Th. de B., beiden te Selzaete, alsvoren ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. Th. de G., oud 27 j., koopman te Selzaete, alsvoren tot f 10 boete of 10 dagen hecht. Eisch idem. V. W., oud 23 j. en V. W., oud 18 j., beiden te Selzaete, alsvoren ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. I E. P., oud 33 j., te Selzaete, alsvoren vnjgesproken. Eisch vrijspraak. M. de R, oud 46 j., Z. S., oud 19j., S.H.,oud29j. en C. P., oud 29 j., alien te Selzaete, alsvoren ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. F. F., oud 26 j., te Selzaete, alsvoren vnjgesproken. Eisch vrijspraak. 8SSS M. de P., oud 23 j., huisvrouw van A. v. D. en N. v. H., oud 78 j., zonder beroep, beiden te Selzaete, alsvoren ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. M. S.. oud 24 j., dienstbode te Wachtebeke, alsvoren tot 10 boete of 10 dagen hecht. Eisch 20 boete of 12 dagen hecht. O. de M., oud 21 i., kleermaker te Lokeren, alsvoren tot /10 boete of 10 dagen hecht. Eisch idem. H. R. V., oud 25 j., werkman, P. v. d. V., oud 23,)., zonder beroep, J. v. d. B.. oud 28 j. en Th. A., oud 31 j., alien te Assenede, alsvoren vnjgesproken, Eisch vrijspraak. V. de W., oud 38 j., te Selzaete, alsvoren, uitge- steld tot 22 Januari a.s. J. L., oud 44 j., spoorwegarbeider. te St. Nicolaas alsvoren tot 20 boete of 10 dagen hecht. Eisch 20 of "12 dagen hecht. J. S., oud 22 j., te Puijvelde, alsvoren tot o boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. L. P., oud 41 j., zonder beroep te St. Nicolaas als voren tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem E. K., oud 47 j., bierbrouwersknecht te Sas van Gent, alsvoren tot 14 dagen gevang. Eisch idem. P. H., oud 43 j., te Assenede, alsvoren tot 20 boete of 10 dagen hecht. Eisch 20 boete of 12 dagen hecht. J. R., oud 38 j., rijwielmnker te Cluijten, J. v. P oud 24 j„ cafehoudster te Ilingene, B. R., oud^35j., zonder beroep te St. Nicolaas, M. d. S., oud 35 j., te Lokeren, M. P., oud 35 j., zonder beroep te St. Nicolaas, J. T., oud 26 j., werkvrouw te Antwerpen, M. d. V., oud 44 j., te St. Nicolaas, C. W., oud 55 j., molenaar vroeger wonende te Hulst, thans zonder bekende woonplaats. zijn wegens als voren veroordeeld ieder tot een boete van f 5 of 5 dagen hecht. Eisch idem. A. W., oud 28 j., venter te Clinge, alsvoren tot 10 boete of 10 dagen hecht. Eisch idem. M. V., oud 24 j., te St. Gilles-Waes, alsvoren tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. C. R., oud 24 j., te St. Gilles-Waes, alsvoren tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. A. V., oud 51 j., graanhandelaar te St. Gilles-Waes alsvoren tot 25 boete of 12 dagen hecht. Eisch 2 boete of 12 dagen hecht. P. C. J., oud 24 j., zonder beroep, huisvrouw van L. v. R. te Beveren-Waes, alsvoren tot f 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. G. C., oud 38 j., reiziger te Gent, alsvoren tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch f 20 boete of 12 dagen hecht. J. V., oud 32 j., te Selzaete, C. E., oud 19 j., te Selzaete, L. L., oud 29 j., te Selzaete, H. V., oud 40 j., werkman te Bouchaute, B. J., oud 37 j., te Oost- Eecloo, J. R. H. v. S., oud 43 j., koopman te Brussel, O. E. M. E. H., oud 48 j., reiziger te Gent, A. v. d. II. oud 23 j., spoorwegbediende te Baelegem, alsvoren ieder tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch idem. C. C., oud 38 j., werkman te Zuiddorpe, thans ge- detineerd te Middelburg, is wegens verduistering van vee veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der prev. hecht. Eisch 1 jaar en 3 maanden. C. F. G., oud 29 j., uit de gevangenis ontvlucht, tot 1 jaar gevang. A. D., oud 29 j., bankwerker te Brussel, thans detineerd vluchteling is wegens diefstal veroordeeld tot 3 maanden gevang. met aftrek der prev. hecht. Eisch idem. A. C. d. M., oud 19 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot een boete van f 5 of 5 dagen hecht. Eisch 12 boete of 12 dagen hecht. J. R., oud 35 j., koopman te Zaamslag, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Eisch idem. F. H., oud 40 j., arbeider te Hulst, is wegens strooperij veroordeeld tot f 1 boete of 1 week hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. J. D., oud 26 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch 12 boete of 12 dagen hecht. A. C. v. B., oud 27 j., schipper te IJzendijke, als voren tot 5 boets of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. J. J. H., oud 47 j., zonder beroep te Aardenburg. alsvoren tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. 11. A. C., oud 29 j., onderwijzer te Sluis, is wegens het plegen van ontucht met een leerling veroordeeld tot 3 maanden gevang. Eisch 6 maanden. Geboorten. 14 Dec. Alberta Catharina, d. van Ludovicus Janssens en van Catharina Moisson. 26 Dec. Irma Maria, d. van Antonius Pieters en van Bulalia van Hoeij. 29 Dec. Irma Maria, d. van Franciscus Haverius d'Hooghe en van Maria Vervaet. 30 Dec. Joseph, z. van Carolus Ludovicus d'Hooghe en van Lucia Maria de Bot. Overlijden. 21 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van Camillus Martens en van Emelia Maria van Goethem. Stephania Maria de Block, oud 4 j.. d. van Petrus Johannes de Block en van Lucretia Blommaert. 23 Dec. Albertha Catharina Janssens, oud 8 d., d. van Ludovicus en van Catharina Moisson. 26 Dec. Bernardus Franciscus Vlassenrood, oud 2 j., z. van Carolus Ludovicus en van Rosalia de Block. 30 Dec. Irma Maria Pieters, oud 4 d., d. van Antonius en van Eulalia van Hoeij. Rosalia Delphina Verstraten, oud 2 j., d. van Petrus Josephus en van Clemen tina van Dorsselaer. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. 14 Jan. Engelschs.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., tBAB M) naar Londen, stukgoed. s.s. RICHARD van Galveston naar Rotterdam vertrok 13 dezer van Norfolk. s.s. ELISABETH vertrok 24 Dec. van New-York naar Rotterdam. s.s. HELENA wordt heden te Rotterdam verwacht. s.s! MAGDALENA vertrekt heden van Rotterdam naar Barry. ss. CORNELIS van Rotterdam naar New-York pas- seerde 14 dezer Dungeness.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3