De krijgsDedrijven. Hcsren Graspachters AlMifa ScMfifaer. GEMtHGOE BERICHTEN. Wanneer uw gezondheid Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTLNTIEN. Ned. Herv. Zondagsschool „S A M U E ir Oiften voor het Kerstfeest bij J. DE BEEE Fz. VERKRIJGBAAR: Prijs 40 cent. Fimar P. J. VAN DE SANDE. Die toestaud is natuurlijk niet verbeterd. Ik vernam, dat door den aanval der Fran- schen en Belgen de hoop ook daar leveu- diger is geworden. 't Was er insgelijks nog steeds afwachten, wat gebeureft zou, al seheen de opmarsch naar Calais hier gestuit. 'k Mag bet dus herhalen. Viaanderen is in veswacltiig. En 't is als een verade- ming -t geschut te hooren. Stilte benauwt. wEr wordt niet voortgewerkt", zegt men dan. Er meet ook verandering komen. De toestand wordt ondrageiijk- Zoo hoorde ik weer nit Knokke van hooge prijzen voor eetwaren en brandstof. Petroleum betaalt men n i snei .1 frank 20 centiemen den liter. En weinig of niet verdieud in den zomerGeen werk nn 't Oproepen van de brandweer in verscheidene plaatsen, men zei me zelfs ook van burgerwacht, sloeg weer verscheidene mannen op de vlucht, welke in den nacht door water en slijk langs de uitgezette wachtposten trokken, grenswaaits. In veel dier geineentea is de burger wacht voor den oorlog nooit actief geweest. Een koninklijk besluit riep de niet werk- dadige wacht in Augustus 11. in dienst en schreef als uniform voor een blauwe kiel, ct koltarde aan den hoed en een band met de nationale kleuren om den arm. De corpsen werden later oatbonden, maar er zijn waarschijnlijk lijsten van. Men weet dat iu veel gemeenten toch de leden dezer men we corpsen bij eed moesten beloven gedurende dezen krijg de wapens niet meer tegen de Dnitschers te voeren. Over den toestand aan het JJserkanaal sehrijft Heinrich Binder, de oorlogscorres- pondent van het K Berliner Tageblatt" Op vele plaatsen heeft men in de glooi'ingen van de beide kanaaioevers loop- graven aangebracht. Vaak, b. v. bij Dixmuiden, iiggen de voorste linies op honderd twintig meter van elkaar af. Bij Dixmuiden, dat aan den oostkant van het kanaal ligt en in ons bezit is, beyindt zich nog de rest van een brug. Deze wordt door beide partijen scherp bewaakt. De posten liggen op veertig meter van elkaar. Iedere poging om over het kanaal heen te komen, wordt onmiddellijk door artiile- rievuur belet. Op vele plaatsen is de vijand tegenover ons in het voordeel. De westelij- ke oever is kooger dan de oostelijke. De tegenpartij ligt dus in vele gevallen in —hooge schansen, terwijl in onze stellingen en loopgraven een voet hoog water staat en dageliiks uitgepompt en uitgehoosd moe- ten worden. Zoo stond ik te Dixmuiden in eene loopgraaf, die vijftig centimeter dik met hout belegd was en die toch niets anders was, dan een smalle, vochtige grep- pel te midden van slijk. Aan de overzijde lag de vijand en schoot onophoudelijk. Wie daarbij onze soldaten zag, die tot aan de enkels weg zonken, en wie hoorde hoe zij toch vroolijk en tot scherts geneigd, die zal dit zijn leven lang niet vergeten. Men rnoest al de vragers, die het daar te langzaam gaat, eens een enkelen dag in die kille baggermoerassen zenden. Vo'gens mijn overtuiging kunnen we daar niet vooruit komen. Aan den anderen kant is het den vijand natuurlijk ook niet mogelijk ons uit onze stellingen te verdriugen. Daarom is de groote strijd in Noord-Vlaanderen uitgeraasd. Bescsiaietingi nit zee. Uit Sluis wordt aan het Hbl. gemeld Een hevig bombardement der zeekust werd hier Maandagmorgen om 2.40 waarge- nomen. Het waren Engelscbe schepen, die opnieuw Zeebrugge en Heys bombaardeer- den. Eeu dertigr.al scoten werd gegeven, -dsciit—dotrr de Duitscher3 niet beantoord, Het werken met de zoeklichten was hier iuidelijk waar de nemen. Eon Engelsche eskader in slagorde, gistere omstreeks den middag, is buiten bereik van het Duitschegeschuitte Zeebrugge voorbijgevaren. CALAIS. Zondag werden uit een Duitsch vliegtoig 2 bommeu geworpen, die geen schade veroorzaakten. Aan de Dai'y Chronicle wordt uit Frank- rijk gemeld, dat het Fransche offensief bp Atrecht voorafgegaan werd door een hevig artilierieduel, dat zes-en-dertig Duitsche kanonnen tot zwijgen bracht. Inmiddels waren sappeurs bezig geweest saijuetn, te leggen bij de prikkeldraadver- sperringen. Bij net vallen van den avond drong de infanterie door drassige velden twee kilometer voorwaarts, zij deed de mijnen ontploffen, stormde door de bressen vooruit en joeg de Duitschers uit de loop- graven. Zij maakte daarbij vele gevangenen en vermeesterde schans-mortieren en voor- raden, en ook de toiletbenoodigdheden van dm kroonprius van Beierem Aau de Morning Post wordt uit Parijs gemeld dat de Franschen Noyons hebben bezet en het fort Brimont, dat bij de be- schieting van Reims de meeste schade heeft aangericbt, tot zwijgen hebben gebracht. PARIJS, 21 Dec. Het officieeie com munique van Maandag 3 uur luidt In Bffgie had niets belangrijks plaats, behalve eukele vorderingen in de streek van Lombaertzijde, St. .Joris en ten Zuiden van Bixschoote en de bezetting van eenige huizen va Zwartelen. Tusschen de Leie en de Aisne bezetten wij het bosch nabij den weg Aix-noulette-Louches en maakten ons aldus meester van de geheele eerste linie der Duitsche loopgraven, tusschen dezen weg en Notre Dame de Lorette, ten Zuid-Westen van Loos. De vijand bombardeerde Atrecht. Onze zware artillerie vernielde de Duitsche loop- graven en twee kanonnen bij Hem, (ten Oosten van Rijsel), ten Zuid Oosten van Carnoy en ten Oosten van Albertonze artillerie bleef in den sector van Reims eveneens in het voordeel. Ten Noorden van Beauxjour in Cham pagne, veroverden wij de vijandelijke loop- graven over een uitgestrektheid van 1200 M. Tusschen de Argonne en de Maas wonnen wij over het geheele front terrein, vooral in de streek van Varennes, Gercourt en Bettincourt. Op den reehterover van de Maas wonnen wij terrein ten Noord-Westen van Brabant en in het bosch van Con3envoye. De Fransche legatie te 's Gravenhage publiceert een communique waaraan hat volgende is ontleend Den 19en zijn wij ongeveer 150 meters vooruitgekomen, naar Nieuwpoort en naar Sint Joris, ten Oosten en ten Zuiden van Yperen. In de streek van Carnoy, ten Zuidoosten van .Albert, heeft onze artillerie twee mi- trailleurs en loopgraven der Duitschers ver- nield. In de streek van Vauclerc (4 K.M. wes- teiijk van Craonne) heeft onze artillerie herhaaldelijk de vijandelijke artillerie ge- noodzaakt het vuren te staken. Hetzelfde was het geval in het dal van Suippe. In het bosch van La Grurie hebben wij met volledig succes drie aanvallen der Duit schers afgeslagentwee op Fontaine-Madame een op St. Hubert. BERLIJN, 21 Dec. (Wolff.) Uit het groote hoofdkwartier wordt d.d. 21 De cember des voormiddags gemeld De aanvallen der Franschen bij Nieuw poort werden ook gisteren afgeslagen. Tusschen Richebourg-Lavoe (ten Noord- Oosten vau Bethune) en het kanaal van Aire en La Bassee vielen onze troepen de stellingen der Engelschen en Indiers aan. De vijandelijke loopgraven werden stor- menderhand genomen en de vijand onder zware verliezen uit zijn stellingen geworpen. Wij veroverden een kanon, vijf machine- geweren, twee schijnwerpers en namen 250 Engelschen en Indiers, onder wie 10 offi- cieren, gevangen. De bij Notre Dame de Larette op 18 December aan den vijand verloren loop graaf is heroverd. In de streek van Souain en Massiges, ten Noord-oosten vau Chalons, deden de Franschen een hevigen aanval en drongen op een plaats tot in onze voorste loop- graven door. Hun aanval mislukte tenge- volge van ons vuur echter volkomen. Vier officieren en 310 man lieten de Franschen in onze handen achter. Een groot aantal gesueuvelde Franschen ligt voor onze stellingen. In de Argonne namen wij een gewichtige hoogte bij Le Four de Paris en veroverden drie machine-geweren en een revolverkanon, terwijl 275 Franschen krijgsgevangen ge- maakt werden. Een zeer hevige aanval der Franschen bij Verdun mislukte volkomen. De groote activiteit der Franschen langs ons geheele front wordt verklaard door de volgende, bij een gesneuveld Frausch of- ficier gevonden leger-order van generaal Joffre, gedateerd op 17 December 1914: Legerorder van 17 Dec. Sedert drie maanden waren de hevige en ontelbare aanvallen niet in staat door onze liDies te breken. Qveral boden wij hen met sutces weevstand. Het oogenblik is gekomen om de zwakte van den vijand te benutten, nu wij ons met fnanschappen en materiaal versterkt hebben. 't Uur van den aanval is geslageu. Nadat wij de Duitsche strijd- macht iu bedwang gehouden hebben, komt het er nu op aau haar tegenstand te bre ken en ons land definitief van de indriugers te b vrij ien. SoldatenMeer dan ooit rekent, Frank- rijk op uw moed, uw energie, uw wil om tot elken prijs te overwinnen. Gij hebt reeds overwonnen aan de Marne, aan de Yser, in Lotharingen en in de Vogezen. Gij zult weten te overwinnen, tot de be- sliste zegepraal is behaald Joffre. Een Duitsche visegee* boven □over. KEULEN, 21 December, (Wolff). Een correspondent van de Kolnische Zeitung meldt De eerste luitenant von Prondzyuski, vlieger bij de marine, is vanochtend van een plaats aan de Belgische kust opgestegen om naar Dover te vliegen. Boven Dover gekomen, wierp kij verscheiden bommen naar beneden. Een daarvan heeft waar schijnlijk het havenstation getroffen. De vlieger was binnen een uur terug. ¥ijgswd®Sijke viieger bov&n Strasislsii STRAATSBURG (Elzas), 22 Dec (Wolfi). Vanmiddag tusschen drie en vier uur ver- scheen een vijandelijke vlieger boven de stad en liet nabij lllkirch (een voorstad) een bom vallen, die een leege loods en de vensters van een korenschuur beschadigde. Eenige stukken van de bom vielen in de haven. Er is niemand gekwetst. De vlieger, die op 1500 of 1700 M. hoogte was, is beschoten. t?an 5«e4 Westelijk gss^ecJats- terpein. Wij ontleenen voorts de volgende tele gram n»m aan de N. R. Crt. PARIJS, 21 Dec. (Reuter.) De offici eeie medecleeling van hedeuavond luidt De Engelschen hebben vanochtend een aanval gedaan en de meeste verloren loop- graven teruggewonuen. Voor Lihons heeft de vijand achtereen- volgens vier aanvallen gedaan om de loop- graven te hernemen, die wij vroeger ver- overd hadden. De aanvallen werden af geslagen. Wij zijn aanvallend opgetreden ten noordwesten van Puisaaleine, zuidelijk van Noyon, von den een steunpunt tegenover de eerste loopgraaf-linie van den vijand en zijn vooruifgekomen in het bosch vau St. M&rd. LONDEN, 22 Dec. (Reuter part.) De Daily Mail verneemt uit Noord-Frankrijk Er zijn groote gevechten geweest aan de kanalen ten oosten van Nieuwpoort. De Duitschers stonden dikwijls uren lang tegen over de Belgen en Franschen met slechts het water van het kanaal tusschen hen in. In het kanaal van Passchendaele lag aan den kant, die door Franschen bezet was, een praam vastgemeerd. Voorzichtig werd het vaartuig iosgemaakt en dwars over het kanaal gelegd. Vervolgens kroop mannetje voor mannetje over de praam naar de over zijde. Zij hadden sokken en pelsmoffen, zelfs petten over hun schoenen gebonden om het geiuid van bun stappen te dempen. Zij vielen toen de Duitsche loopgraven aan en maakten zich in het geheei van acht loopgraven meester, waardoor de Duitschers uit een aanmerkelijk gebied verjaagd werden. Er waren veel dooden. PARIJS, 22 December. (Reuter.) Uit de officieeie kennisgeving vau vanmiddag drie uur blijkt dat onze troepen op ver scheidene punten van het front tusschen de Leie en de Yogezen min of meer be- langrijke voordeelen hebben behaald. Rond Souain (in het telegram staat Lou- vain, maar dat moet een verminking zijn) zijn hevige bajonetgeveckten geleverd. In deze streek zijn wij niet veel opgeschoten, maar wij hebben in de nahijheid van Per thes en Les Hirlus (in Champagne) drie veldwerken der Duitschers, bestaande uit een rij loopgraven van 1500 M., genomen. In het bosch van Maiancou -t, tusschen Argonne en de Maas zijn onze troepen er in gesiaagd over een netwerk van prikkel- draad heen te komen en zich meester te inaken van de vijandelijke loopgraven, waar zij zich hebben gehandhaafd. Op den rechteroever der Maas hebben wij in het bosch van Oonsenvdoye het ter rein, dat wij den 20sten dezer hadden be-' zet, eerst verloren en daarna herwonnen. BERLIJN, 22 Dec. (Wolff, officieel.) Het groote hoofdkwartier meldt dd. beden Bij Nieuwpoort en in de buurt van Yperen heeft (gisteren) over het algemeen kalmte geheerscht. Om de stellingen, die zij den 20sten bij St. Hubert en Givenchy hadden verloren, te heroveren, hebben de Engelschen, door Fransche territorial troepen versterkt, gisteren en hedennacht razende aanvallen uitgevoerd. Deze aanvallen werden afge slagen. In de streek van Richebourg gelukte het hun echter in hun oude stellingen weer vasten voet te krijgen. Aanvallen, die de Franschen gisteren in de buurt van Albert, ten Noordoosten van Compiegne, alsmede bij Souain en Perthes hebben ondernomen, zijn met groote ver liezen aan hunne zijde afgeslagen. In het Zuidwesten van Argonne hebben wij eenige vijandelijke loopgraven genomen. In het Oosten van Argonne, te weten ten Noordwesten en ten Noorden van Yerdun, hebben wij de aanvallen der Fran schen gemakkelijk en ten deele met uitrst zware verliezen aan hune zijde afgeslagen. Mara h&i CJasSelijk geveofo&s- tarrein. BERLIJN, 22 Dec. (Wolff. Officieel.) Het groote hoofdkwartier meldt dd. heden Wat het Oostelijk oorlogstooneel aangaat is de toestand in Oost- en West-Pruisen ouveranderd. In Polen zijn onze troepen in hevige gevechten gewikkeld bij de scheidiugsiijnen, welke de rivieren Bzura en Rawka vormen. Op vele plaatsen hebben wij reeds den overgang over deze scheidingslijnen afge- dwongen. Op den rechteroever van de Pilica (Pilitsa) is de strijd, dien de verbonden troepen aldaar voeren, nog onbeslist. WEENEN, 22 Dec. (Wolff). Vanmiddag is officieel medegedeeld In de Karpathen wordt ten zuiden van de bergkammen in bet gebied van de rivieren Nagy-Ag, Latoreza en Ung gevochten. In Gaiicie zijn de Russen gtsteren weer tot den aanval overgegaan, zonder echter vooruit te kunnen dringen. Vooral aan den benedenloop van de Dunajec en aan de Nida hebben zij zware verliezen geleden. In de streek ten zuiden van Tomaszow (aan de Pilica ten noordoosten van Piotrkof) hebben zich betrekkelijk kleine gevechten ontwikkeld. De strijd buiten de vestingwerken van Przernyst duurt voort. Om steun te geven aa i een paal voor de electriscke geleiding aan den ingang der Schoo'laan te Eexta (Gronicgen) was een gegalvaniseerde draad aangebracht aan een paaltje. Die draad was niet voldoende ge'isoleerd en al spoelig bemerkten de jongens, dat de e.'ectrisehe stroom er door giug. Er electrische vonken uit te laten over- springen en er een anderen geleiddraad mee te vetbinden, was natuurlijk heel mooi, eu ook wi;^ meiJ aj spoedig dat men bii de minste aanraking ffeen scbok" kreeg. Een paar jongens hadden echter de on- voorzicbtigheid den draad met de hand aan te vatten, wat han echter leelijk opbrak. Op bun geschreeuw werden ze met moeite bevrijd. 't Knaapje van den slager Dieterman was bijna geheei bewusteloos, zoodat de ouders een recht onaangenamen nacht doorbrach- ten. Na hevig en voortdurend braken, volgde een erge hoofdpijn, eerst tegen den volgenden morgen kwam 't ventje in slaap. 't Is nu weer bersteld. Dadelijk zijn maatregelen genomen om berhaling te voorkomen. begint af te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zij het bloed niet behoorlijk filtreeren en de urinaire onzuiverheden in het bloed ver- spreiden dan ziekte door uw geheele gestel. De patient begint zich onnatuurlijk ver- moeid, zwaar en dof te gevoelen, bij wordt prikkelbaar en ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en ge- wriehten en rheumatischepijuen veroorzaken. De urinewegen kunnen aangedaan worden en waterzuchtige zwelliDgen vertoonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, de han den en voeten zijn dikwijls koud en de patient kan aanvallen van duizeiigheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te ge- nezen, orndat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaarloosd worden. Begint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengenoemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpiju Nieren Piilen, die de nieren wederom tot werking bvengen, heelen en versterken, de urine-afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. AANBPTEDIS6 op Dinsdag 12 Januari 1915, des voor middags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het onderhouden van- en het uit- voeren van eenige werken aan bet Rijksarchiefgebouw te Middelburg, ge- durende de jaren 1915 en 1916. (Raming 4440). 2. Het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijkskweekschool hoor onderwijzers te Middelburg, gedurende de jaren 3 915 en 1916. (Raming 4400). 3. Het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan de gebouwen van de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg, gedurende de jaren 1915 en 1916. (Raming 3900). 4. Het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee, gedurende de jaren 1915 en 1916. (Raming f 36 ->0).||| - D a G E N. Voorm. Nam. Donderdag 24 December 6.47 7.15 Vrijdag 25 7.45 8.16 Zaterdag 26 8.47 9.22 Zondag 27 9.52 10.28 Maandag 28 10.57 11.24 Dinsdag 29 1.51 Woensdag 30 0.14 12.36 Op Vrijdag 25 December a. s., hoopt onze geliefde Zoon en Broeder, AUTHONIE VERSCHELLf£G, te Noord Oosterend (Texel), zijn 50sten geboortedag te herdenken. Dat bij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van zijn Vader en Broeders, C. VERSCHELLING. C. VERSCHELLING Cz. ADR. VERSCHELLING. C. FAAS. Axel, 23 December 1914. Heden overleed in bet Mili- tair hospitaal te 's-Gravenhage tot onze diepe droefheid na een zeer kortstondig lijden onze geliefde jongste Broeder, Behuwdbroeder en Oom, CHRISTIAAN J OH AN ODINK, onderwijzer te St. Annaland, in den leeftijd van bijna 22 jaar. Namens de Familie, H. W7. ODINK. C. J M. ODINK -Hoogkamjsb en Kindereu. St. Annaland, 18 Dec. 1914. Door dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij gelegenbeid onzer 25jarige echtvereeniging. Zaamslag (Veer), 24 Dec. 1914. JOH. DEURWAARDER en Echtgenoote. Voor de vele blijken van deel- neming ontvangen bij bet over- lijden van onzen geliefden Eehtgenoot, Vader, Bebuwd- en Grootvader, den heer Coexelis de Puttee, betuigen wij onzen hartelijjken dank. Uit aller naam, Wed. C. DE PUTTER-Vixke. Zaamslag, 23 December 1914. Andermaal wordt er de aandacht van Steuncomite's en Burgemeesters op gevestigd, dat zooveel mogelijk aan alle aanvragen voor Levens- middeien en Kleederen wordt voldaan door het Provinciaal Vlucbtelingencomite (adres Mr. P. DIELEMAN, Hotel Zeeland, Vlis- singen.) Men richte zich dus tot dat adres, zij ode daar het Centraal magazijn voor Zeeland. HET COM1TE. Het Comite voor Zeeland voor eene Kerstgave aan onze militaire grens- en kustbewakers brengt dank aan alien in de provincie die op milde wijze voor dit doel hebben bijgedragen. Een bedrag van f 5065,00 kon ter be- schikking van het Hoofd-Comite in Den Uaag worden gesteld om aan alle grens- en kustbewakers door geheei ons land eene verrassing te bereiden. Namens het Comite, Mevr. D1JCKMEESTER—Wintgens, Voorzitster. Mevr. SPRENGER—Kolff, Penningmeesteresse. De afdeeling //Ter Neuzen" van de Geref. Zondagsschool- vereeniging //JACH1N" betuigt bij dezen haren hartelijken dank aan alien, die haar door hunne gaven in de gelegenheid gesteld hebben, Kerstfeest te vieren met de leerlingen barer Zondagschool, en noodigt hen tevens uit tot bijwoning dier Kerstfeest- vier ng, welke D. V. zal plaats hebben op a. f»» Isandag 28 Qec. in de Oes'ef. Kerk te Tet» Sfieuxen. Aanvang 5 uur. Ingang Smidswal. Namens de afdeeling, HET BESTUUR. Het Bestuur van bovengenoemde Zondags school maakt aan alle belangstellenden be- kend, dat door hare 450 kinderen haar KERSTFEEST zal gehouden worden op Dinsdag 2© December s.. in de GEREF. KERK. Aanvang o1^ uur. Ingang Smidswal. Tevens dankt het Bestuur alien die met hun bijdragen hebben gesteund en in het bijzonder den Kerkeraad der Geref. Kerk, die evenals vorige jaren zoo bereidwillig hun kerkgebouw aan de kinderen heeft afgestaan. B. N. VAN DUKE, Voorzitter. P. A. LEUNIS, Secretaris. Evenals het vorige jaar is ondergeteekende weder bereid tot bet in ontvangst nemen van voor de kinderen van de BEWAARSCROOL. J. A. VAN HOEVE, Nieuwstraat, Axel. Ondergeteekende heeft de eer u mede te deelen, dat hij zelf weer in zijn zaak werk- saam is. Hopende het vertrouwen en de gunst in zelfde mate te mogen genieten als voor de mobilisatie. Hoogachtend, Coiffeur, Noordsiraat, Ter Neuzen. der ks-waterleidingen, die weder genegen zijn te pachten als voorheen bij E. van Doeselaar, hebben zich te ver- voegen in persoon of per brief voor 1 Jannari a. s., voor de jaren 1915, 1916 en 1917, op dezelfde voorwaarden als voorheen, Aannemer. Ter Neuzen. TEE NEUZEN. Boekhandel. Ook verkrijgbaar bij de beeren 11. J. ADRIAANSEN, JOOSTOLLFNAAR en A. BE ZEEUW. ¥a si !sel wastelijk aoHogs- terreiii. o Uw dw. dnr., JOH. V&® EUSOEBS,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2