V De krijgsMrijven. I i 8INNENLANP ft Iser en ik weet dat ook in Holland maat- regelen genotnen worden om te voorzien, in de mogelijke gevolgen van een landing, die, als ze goed slaagt, een oprollen van den Duitscken rechtervleugel zou kunnen veroorzaken. de Ip Bam&apdenisnl wan Belgische kust. Pe //Tel."-berichtgever te Sluis sehrijft d.d. 18 December ninsiag-morgen werd de bevolking van en om Ostende door hevig kanongebulder opgeschnkt. In de stad, te Breedene, waar de oude visscberskapel staat, in Den Haan, het coquette badplaatsje, verder ook te Wen- duine en Blankenberge stond het volk mgstig en toch ook hoopvol te lnisteren. 't Is aan de Yser Neen, 't is dichterbij Het is te ,Vlariakerke Zoo klonk bet. Had men maar aan zee een kijkje kunnen nemen, maar wee hem, of haar, die zich op het duin of strand vertoontDadelijk de verdenking van spionnage. 't Gebulder werd al heftiger. Bjj wijlen rinkelderi te Ostende de ramen. De Franschen en Belgen aan den Yser waagden een aanval op de Duitsche linies en het Eengelsche geschut bielp hen. En als in October huilden weer de vreeselijke bommen schuins over het al zoo geteister- de land van Lombartzijde, Westende en Slype, en brachten ze den dood in de =_Dmtsche gelederen. Viet den ,/noen'< eindigde het gedonder het gidommel, 't gehuil en het gezoef. Vlaar een andere stem verhief zich, die zee De wind stak op, regenvlagen egen neer. De geweldige strijd nam een einde. Dooden en gewonden bedekten weer het assige land bij de Yser... Maar Belgen de rivier overgetrokken en hielden Atand te St. J oris. De bevolking te Ostende en meer ooste- ,k werd kalmer. 't Was weer stil lang3 ue kust, stil, ja, wat het oorlcgsgeweld be- treft. Maar de zee stormde en de branding beukte 't strand en 't duin. Te Ostende »ging een ge'ood uit" van de Kommandantur wie voor April 1.1. hier niet als inwoner opgeschreven stond, inoest de stai verlaten. Is het om den steeds stijgenden nood Is bet om de plaats wat te ontruimen if elk geval, weer trok door Vlaanderen een droevige stoet van bepakte mannen, vrouwen en kinderen In menige villa en woning langs de kust staan de valiezen klaarMen leeft er in angstige verwachting. Dat gebulder Dinsdag te Westende 23 November het geschut te Zeebrug- -jre-r-. Wat nu Wat in de volgende i agen Zullen de verbondenen naderen, zullen le Engelschen bombardeeren en de Duit schers 'n verwoeden tegenstand bieden Of ullen de Duitschers eindelijk veld winnen Vragen, al vragenGeen nieuws aar veel hoop Men ziet elektrische trammen vol solda- al evenmin veel uitrichten. Ik ben dan ook van oordeel dat de strijd in Noord- Vlaanderen op het doode punt staat." Get was gisteren alhier goed hoorbaar, dat de Zondag voor de strijdenden in het Westen allerminst een rustdag was. Het kanongebulder, dat reeds Zaterdagavond uit de richting van Nieuwpoort werd ge- hoord, werd den geheelen dag waargenomen, ook nog hedenmorgen. De Verbonden worstelenden, zoo meldt de corresp. van de Tel. op de Yser met bootjes en met vlotten, maar vooral op den droogeren duinzoom bij Lombartzijde was de strijd geweldig. Een gerucht als zouden ze doorgedrongen zijn tot Middelkerke is ongegrondwel verneem ik, dat er ook gestreden wordt te Keiem en Eesen. Dit zou dus de ontruiming van Dixmuiden door de Duitschers beteekenen. Dat Rousselaere door de Verbondenen bezet zou zijn is nog altijd niet bevestigd geworden, wel dat de Franschen en En gelschen die stad naderen. Te Brugge is er voortdurend doorvoer van gewonden. Deze komen van de Yser en ook van Dixmuiden. &an het Oastelijk fg*ont. Hoe het eigenlyk aan 't Oosteljjk front staat, is nog niet juist uit te inaken, als alleen, dat de Russen voor het oogenblik weer teruggedrongen zijn. Wij ontleenen omtrent den toestand aldaar de volgende telegrammen aan de Telegraaf WEENEN, 20 Dec. (Wolff.) Een officieel communique d.d. 20 December 's middags meldt In de Karpathen werd gisteren een vijande- lijke voorhoede, die tot bij de rivier Latorcza doorgedrongen was, teruggeworpen. (De Latorcza stroomt door de Karpathen ten Noord-Oosten van Muncaks). Ten Noord-Oosten van den Lupkower-pas (ten Oosten van Mezo Laborcz) ontwikkelen zich groote gevechten. Onze aanval op het front Krosno-Zakiiczyn maakte overal vorderingen. In de Biala-vallei drongen onze troepen door Tuchow (ten Zuid-Oosten van Tornow). De gevechten aan de beneden-Dunajec duren voort. In Galieie hebben de 'Russen met sterke legermachten opnieuw front gemaakt. In Zuid-Polen bereikten wij de Nida. Een beslissing die niet beslissend was. BERLIJN, 20 Dec. (Wolff-bureau). De wNorddeutsche Allgemeine Zeitung" sehrijft over den strijd in het Oosten ,/Het eindresultaat van den geweldigen slag in Polen is van hier uit nog niet te overzien. Evenwel verschaffen de officieele berichten uit het Duitsche groote hoofd- kwartier en van den Oostenrjjkschen gene- ralen staf eenig inzicht op de draagw'ijdte der krijgsverrichtingen, die zich thans in het Oosten afspelen. Men heeft geen in bijzonderheden tredende opgaven noodig om in te zien, dat in het uitgestrekte gebied van Noord-Polen tot in West-Galicie be- of Minister Treub heeft al van antwoord gediend sehrijft de H. Crt. De Minister sluit zich aan bij de meening van die leden, die van oordeel zijn, dat een heffing in-eens door de terugwerking daarvan op alle takken van volksbestaan, door den middenstand en de arbeiders terdege zoude worden gevoeld. Met groote voldoening heett de Regeering kennis genomen van de verklaring, dat aangezien vrij algemeen de aanneming van dit wetsontwerp in 's Lands belang onver- mijdelijk werd geacbt het aller plicht wordt gerekend, krachtig mede te werken om het welslagen der leening te verzekeren. De Regeering hoopt en vertrouwt dat dit oordeel van de Eerste Kamer en de financieele beschouwingen, die er aan wer- den vastgeknoopt, niet nalaten zullen in- druk in den lande te maken, en de kansen van slagen der leening aanmerkelijk te verhoogen. De Regeering zal gaarne - voor zoover dit nog noodig is nader bij de directie der Nederlandsche Bank aandringen op de grootst mogelijke meegaandheid bij de be- leening der uit te geven obligaties. De Minister zou echter bezwaar hebben op de Nederlandsche Bank aandrang te oefenen om die meegaandheid zoo ver te drijven als in Engeland geschiedde. Men houde hierbij trouwens in het oog, dat Engeland in oorlog verkeert, en Nederland gelukkig niet. Een algemeene opening der Beurs schijnt den Minister vooralsnog niet geraden. Een beperkte opening voor zeer enkele, bepaald aan te wijzen fondsen, wordt overwogen. Het Beursreglement, dat vooraf moet worden vastgesteld, is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Echter is, alvorens tot die vaststelling kan worden overgegaan, een kleine wijziging der Beurswet, waarvan het ontwerp waarschijnlijk dezer dagen bij de Tweede Kamer zal worden ingediend, ge- wenscbt, zoo al niet strikt noodig. Bij leeningen van korten duur en met een rentetype, dat gemakkelijk aanleiding kan geven tot het stijgen van den koers boven pari, kan instelling van een groot- boek groote bezwaren mee brengen. De Minister verklaart zich gaarne bereid om over zijn mededeeling in de Tweede Kamer op 10 December 1.1. omtrent zijn belastingplannen bij een nadere gelegenheid met de Kaner van gedachten te wisselen. Het staat inderdaad vast, dat de leening a pari zal worden uitgegeven. plaats van vee, dagelijks 50 koeieu worden geslacht om aan de vraag naar export- geslacht in de grensplaatsen tegemoet te komen. En met de kalveren staat het evenzoo. Ook die gaan in groote hoeveelheid over de grenzen. Duitschland is tuk op ons vleesch, de Duitsche agenten doen wat zij kunnen om hier consumtie-artikelen te bemachtigen. Zoo hebben zij Dinsdag op de Purmerend- sche markt alle eenden, kippen en ganzen voor hun land opgekocht De vleescbhouwers zien alle heil in een uitvoerverbod, want wanneer de Regeering geen maatregelen neemt, staan we hier spoedig voor den toestand, waarin Duitsch land vier jareu geleden verkeerde, dat is in dien van grooten vleeschnood. De daarbij betrokken Minister wil nog niet aan een uitvoerverbod, wegens het te weinig voorradig zijn van veevoer. Gaat het evenwel zoo door, dan geraken we zoo meenen de vleeschhouwers zonder vee en zonder veevoeder. (Tel.) TER NEUZEN, 20 Doc. 1914. Naar wij vernemen komen op de voorloopige voordracht voor onde..Tijzer aan school A aihier voor de heeren P. J. Eijke te Ovezande, F. A. Roosendaat te Hoeken J. Lampert te Middelburg. Zondagmorgen is ontdekt dat in den nacht van Zaterdag op Zondag is beproefd in te breken in het kantoor van den heer J. A. van Rompu, aan de Heerengracht aihier. Men heeft gebruik gemaakt van twee vaten, die daar in de omgeving s^onden, om bij het puiraam boven de achterdeur te klimmen, nadat de geleidingsdraad der electrische verlichting van het perceel was doorgesneden. Er is getracht de ruit uit het puiraam te verwijderen, door het wegsnijden der stopverf. De inbrekers zijn echter op de vlucht gegaan, toen de naast het perceel wonende heer W. een raam openschoof en de boosdoeners vroeg wat ze daar uitvoer- den. De politie stelde een onaerzoek naar de daders, maar dit had resultaat. m geen Naar men ons meldt heeft de inza- meling voor het vormen van fondsen voor werkloozenkassen van de werkliedenver- eenigingen aihier, blijkens de in dejl. Vrijdag gehouden vergadering gedane rekening en Zondag na de Hoogmis knalden aan de grens twee scboten kort na elkaar. Een Duitsche schildwacht had op een man ge- schoten, die de grens overtrok met het ongelukkig gevolg, dat de man in het boven- been getroffen op Hollandsch grondgebied ter aarde stortte. Zooals men kan begrijpen was er aanstonds zeer veel volk bij. Ook een Duitsch geneesheer van het Roode Kruis was spoedig ter plaatse, die geholpen door de Nederlandsche soldateu de eerste hulp verleende. De getroffene werd op eene ladder naar een nabjjzijnde woning en van- daar naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig stierf. Het is een zekere N. uit Stekene, die hier met couranten en al- manakken vent. BOR8ELE. Den 9 December jl. overleed de heer J. van Duyne, in leven gemeente-ontvanger. telephonist, klokluider, e. a. In de daar- door ontstane vacatures benoemde de o*e- meenteraad rijdag 18 December tot gemeente-ontvanger den heer J. O. van Burg aihier en tot telephoniste en klok- luidsters mej. de wed. M. van Duyne— Yerburg. Tot adsistente van de telephoniste werd benoemd mej. Adriana Almekinders. Zeeuwsehe afdeeling der JJnion Beige Eene op te richten Zeeuwsehe afdeeling van de /Union Beige" zal, naar de Midd. Crt. meldt, Dinsdag 22 dezer in het bureau van het Belgisch Komiteit te Middelburg een eerste vergadering houden, waaraan alle in Zee!and vertoevende Belgen dringend verzocht worden deel te nemen. Aan de orde zijn de stichting, verkiezing van den bestuurraad en mededeelinuen. De bijdrage is bepaald op 1 per~maand. Men kan zich ook per brief als lid laten inschrijven. De bedoeling is dadelijk te beginnen met het stichten van onderafdeelingen in Viis- singen, Goes, Ter Neuzen. Aardenburg, Oost- burg, IJzendijke, Sluis, Sas van Gent, Axel, Hulst, Hansweert en in alle plaatsen waar er eenig nut van kan worden verwacht. De U. B. te Middelburg wacht daarorn- trent voorstellen in. Getroutve Maldeghem. De heer Victor de Lille, redacteur-uit- gever van ,/t Getrouwe Maldeghem" die tijdens de Duitsche bezettig zijn blad aan- vankelijk te LJzendy'ke liet drukken en sints eenigen tijd zjjn zetterij te dien einde naar m van Ostende naar Heyst en van Heyst slissende slagen gevallen zijn f aar Ostende rijden, zonder iets van al die .roepeubewegingeg te begrijpen. Men wordt 's nachts wakker van het Ugeraas dier trammen. Voert men lijken Laan, die men in het donker duin begraaft En al die kanonnen en mitrailleuses, en schansen van Mariakerke tot Knokke V V eronderstellingen en vragen, maar geen zekerheid Requisites zonder einde Uit veel leeg- staande villa''s zijn dekens en matrassen weggehaald. En er staan zooveel villa's ,j£T< net Leigische strand J- zoo ligt de kustzoom daar als een t ij H*e"' doodsch gebied. Wan het front in Vlaanderen Een oorlogscorrespondent van het Berliner Tageblad sehrijft I //Wie het Yserkanaal heeft gezien, weet 1 dat het onzeu rechtervleugel haast onmo- geiijk is geworden, terr in te winnen. Het is eigenlijk geen //terrein" meer, het is een onafzienbaar meer van grijze modder. - °nze stellingen "strekken zich aan kust tot aan den mond van den Yser J /j Nieuwpoort uit. Hier steken twee hou- en pieren in zee, de oostelijke is in onze 1 nanden, de andere in die van de bondge- j nooten. Het Belgische draadlooze station j °P der pieren is kapot gesckoten. I Onze vooruitgeschoven stellingen zijn U slechts langs buitengewoon modderige we- 1 S^n te bereiken. Als men er gaat graven, nvincLt men reeds op 30 cM. diepte het t grondwater, dat overal in de voren op de akkers staat. Kanonnen en wagens blijven op deze wegen in den modder steken, paar- <Ien zakken er soms tot den buik toe in. Het Yserkanaal vormt de natuurlijke grens der beide fronten. Op sommige plaat- i sen liggen de loopgraven maar 120 M. van J Ikaar, bij Dixmuiden, waar nog overblijt- elen van de brug over het kanaal liggen, j decht3 40 M. Elke poging om het ka- 1 naal over te steken, wordt dadelijk met hevig geschutvuur verijdeld. p Op vele plaatsen zijn de stellingen onzer 1 tegenstanders beter beschermd dan de onze, daar de schoeiing op den westelijken oever v in 't kanaal hooger is dan die op den I ostelijken oever. Hun loopgraven zijn I- JdSardoor droger dan de onze, waarin een jroet water staat, zoodat zij dagelijks uit- ge}>ompt en leeggehoosd moeten worden. - a- ^a!ir rah13 overtuiging kunnen wij onder deze ongunstige omstandigheden op dit deel j van het front niet opschieten. Dock onze tegenstanders kunnen om dezelfde redenen Het met veel grootspraak aangekondigde Russische offensief tegen Silezie en Posen is niet alleen mislukt, maar 't Russische millioenenleger, dat dit offensief moest uit- voeren, is over het geheele front terugge- dreven. Het eindresultaat der verdere cpe- raties kan rustig afgewacht worden. Onder meesterlijke aauvoering verriehtten Duitsche en Oostenrijk-Hongaarsche troepen het boogst denkbare. Hun uit- houdingsvermogen, dapperheid en op de spits gedreven offerzin hebben in de ge- schiedenis van dezen werkelijk heiligen oorlog de eene roemiijke blad'zijde aan de ander roemrijke biadzijde gevoegd, en zullen onuitwischbaar in de herinnering der men- scheid voortleven, zoolang er nog gezonde menschenzielen zijn, in wie de geestdrift door grootsche heldendaden niet kan uit- dooven. V\ ij weteu wel, dat zelfs na de volkomen onderwerping der vijandelijke stnjdkrachten, die thans nog verslagen moeten worden, de arbeid in het Oosten nog niet geeindigd zal zijn er zal verdere, nog grootere inspau- ning noodig zijn, voordat het doel geheel bereikt is. In de tot dusverre plaats gehad hebbende gebeurtenissen vau wereldgeschied- kundige beteekenis ligt echter een zekere waarborg voor het verloop van de bloedige botsing, die den verstoorders van de vrede voor alle komende tijden de lust zal ont- nemen een zoo misdadig spel met het lot der volkeren te drijven. Tegelijkenijd vormt het gemoenschappelijk strijden der legers van Duitschland en Oosten- rijk-Hongarije een heerlijke zegepraal der wa- penbroederschap. Nognooit zijn de bezwaren tegen iederen oorlog van verbondenen zoo scbitterend weerlegd als in dezen oorlog, door het vast aaneengesloten staan der beide keizerrijken. Hou en trouw biermede is in enkele woorden de geest gekenschetst, die Duitschland en Oostenrijk Hongarije bezielt en hen in staat stelt, een wereld van vijanden het hoofd te bieden. Een doel hebben zij voor oogen, het doel, aan hunne volkeren den weg naar vrije ontploo'ing hunner krachten open te hou den een wil bezielt hen, de wil om ter vervulling hunner groote taak, zonder aar- zelen, alles op het spel te zetten. Door dezen geest zullen zij overwinnen. De Staataleening. Nauwelijks is het verslag der Eerste Kamer over het Leeningsontwerp verschenen In beslag genomen. Te Middelburg is in beslag genomen en aan het Ministerie opgezonden een reclame- plaat voor kinawiju ,/Byrrh", waarop aan- wijzingen zouden staan over wegen, geschikt voor militairen. Deze plaat, afkomstig van een firma te Gent, was ook in Belgie in grooten getale verspreid. Postverkeer met Belgie. Behalve met Vlaauderen schijnt ook het postverkeer met de Belgische provincies Namen en Henegouwen, zij het met veel vertraging, hersteld. Verschillende perso- nen hebben van hun familie to Bergen, Namen en Charleroi en omliggende ge- meenten briefkaarten en open brieven ont- vangen, welke over Duitschland verzonden waren en voorzien waren van Duitsche postzegels met den opdruk: Belgien. Deze correspondence was gemiddeld 10—12 da gen onderweg. Ook uit Nederland naar genoemde plaatsen verzonden brieven schij nen te zijn aangekomen. (N. R. Crt.) Kolennood. Men scbrijft uit IJmuiden aan de Tijd Het begint er voor de visscherij aihier slecht uit te zien. De aanvoer van Duitsche steenkolen ten behoeve der trawlervloot heeft geheel opgehouden. Van bevoegde zijde werd medegedeeld, dat alles in het werk is gesteld om de benoodigde hoeveel heid van Duitschland te kunnen betrekken, doch dit pogen is zoo goed als mislukt. De groote voorraad briketten, welke aan de visschershaven is opgeslagen, wordt onrust- barend klein, en kan de geheele vloot voor een weekreis niet meer voorzien. Wanneer in de komende week de voorraad niet bijgevuld kan worden, zullen zeer zeker een groot aantal trawlers de visscherij moeten staken. Naar wij, bij geruchte, vernemen, zal bij de Staatsspoor met Januari weder een zeer beperkte dienstregeling ingevoerd worden, omdat er gebrek komt aan steenkolen. Verbod van uitvoer van hoenders. Men meldt aan de N. R. Crt., dat binnen- kort kan worden verwacht een verbod van uitvoer van levende en geslachte hoenders ter voorkoming van de groote verliezen, welke de hoenderstapel in ons land dreigt te zullen tijden, als gevolg van de groote vraag uit het buitenland naar levende kippen, waardoor de kippeohouders in verschillende deelen van ons land zich voor een belangrijk deel van hun aantal hoenders ontdoen. Vleeschnood. De vleeschhouwersvereeniging //De Voor- zorg", te Amsterdam, heeft besloten tot den noodmaatregel over te gaan van ver- hooging der kalfsvleeschprijzen. Naar de beweegredenen vau dit besluit informeerende, werd ons van de zijde der vereeniging meegedeeld, dat haar leden daartoe wel moesten overgaan. Bij het publiek bestaat ten onrechte de meening, dat de uitvoer van vee is verboden. Dit is geenszins het geval. Alleen vet en imager spek, het gezouten en gerookte vleesch, mag niet worden uit- gevoerdhet versch geslacht vee mag in alle hoeveelheden de grenzen over. Die uitvoer heeft zuik een ornvang aan- genomen, dat te Amsterdam, g-jen xport- verantwoording opgebracht 752,63, terwijl Aardenburg overbracht, heeft het gewaagd wis uitgegeven J 20,17y2. Er was dus zich nog eens naar Maldeghem te begeven een saldo vau f 732,46. In verband met het aantal leden werd hiervau uitgekeerdaan de afdeeling Ter Neuzen van den Chr. Nat. Werkmansbond voor 86 leden 207,26, ,/De Vereenigde Ilandwerklieden" met 59 leden f 103,63, de bootwerkersvereeniging //Rechten Plicht" met 105 leden 252,—, de Chr. Werk- lieden vereeniging Rom. 13 1 met 43Ieden 103,63 en aan de //Mannenvereeniginc" f 14,46, totaal 720.23, zoodat er In kas bleef f 12,23, terwijl den penning- meester is opgedragen de maandelijksche en wekelijksche bijdragen te innen, die later op gelijke wijze onder de vereenigin- gen zullen worden verdeeld. In de Zaterdag gehouden driemaan- delijksche vergadering van het uitkeerings- fonds bij ziekte //Hulp in Nood" aihier bleek uit de rekening van den penning- meester dat over het verloopen kwartaal was ^ontvangen 543,09 en uitgegeven 475,16, zoodat er een batig slot was van f 67,93, wat, met het batig slot der vorige rekening ad 3142,30 een totaal bezit aanwijst vau 3210,23. Voor de Steunkas werd ontvangen 42,89 en uitgegeven 21,—, batig slot 21,89. Het batig slot der vorige rekening was 409,88, zoodat er thans voor de Steunkas 431,77 in kas is. KOEWACHT. Zondag werd van den preekstoel bekend gemaakt, dat volgens besluit van het Duitsch bestuur zoolang de betreurenswaar- dige scheiding duurt tusschen de Belgen en Nederlanders aan de laatsten niet geoor- loofd is in de week naar de kerk te komen. Mis geschieden om 6 uur en om 10 nur. De eerste mag niet langer duren dan een uur. Wie na l1ji uur nog in de kerk is, kan er blijven tot na de Hoogmis. In de week zullen de diensten plaats hebben in de kapel van de Eerw. Zusters op Nederlandsch grondgebied. Sterft er iemand, dan mag zijn lijk in de kerk gebracht worden, doch doopen moeten op 't Hollandsch gebeuren. Zondag was de geheele weg van de grens naar de kerk door militairen afgezet; zoodat het niet mogelijk was met Belgen in aan- raking te komen. Ook de zijdeur was afgezetzoodat alien door den hoofdingang moesten. Het vreemdste is, dat de pastoor met zijn eigen parochianen niet in aanra- king mag komen, hij is alleen voor de Belgische katholieken, de kapelaan moet de diensten voor de Nederlanders regeien, zoodat de pastoor niet in de kerk mag komen onder de Missen van 6 en 10 uur. Zaterdag had de eerste doop op Neder landsch Koewacht plaats in de kapel der Zusters. Wegens afwezigheid van den ka pelaan geschiedde de plechtigheid door een pater, die uit Frankrijk gevlucht is en bier tijielijb verblijft. Plotseling is er vraag gekomen naar vlas, vooral naar gezwingeld vlas van goede kwaliteit Er worden flinke prijzen besteed, door de Hotlandsche handelaars, die, naar men zegt, het vias opkoopen" voor de En- gel,=che fabneken. Wiji vetschillende land- b .uwers en vlas-handelaars nog met groote hoeveelheden vlas, zelfs van 1913 zitten, is deze opbloei van den vlashandei he i een ware uitkomst. art. 369 en een wiiziging voor f/ en is -- naar men aan Zel. meldt in den nacht van Dinsdag op Woensdagdaar van zijn bed gelicht door de Duitschers en gevankelijk naar Tbielt getransporteerd waar zich het hoofdkwartier bsvindt. De minder yleiende artikelen over de Duitschers die in zijn blad voorkwamen hebben ongetwijfeld daartoe aanleiding gegeven en doen voor hem het ergste vreezen. llentecommissien ouderdomsrente. Bij kon. besluit is in de verdeeling van het Lijk in districten, ten behoeve van de voorbereiding van beslissingen op verzoeken om rente, als bedoeld in de 370 der Invaliditeitswet, aangebracht. Deze nieuwe indeeling, ingaaode 1 Ja nuari 1915 wordt medegedeeld in St. Ct. no. 298. Aan de voorzitters, leden en secretarissen der R nlecorn'missien, benoemd bij vroegere Kon. Besluiten, die alien zijn ingetrokken, is de dank van H. M. de Kcmingin betuigd voor de door hen als zoodanig bewezen diensten. Van de nieuwe Rentscommissie, benoemd bij Kon. besluit van 12 Dee. is de samen- stelling voor de provincie Zeeland als volgt Viissingeu. voorzitter Mr. Dr. S. Wit- teveen, gemeente-secretaris te Vlissingen lid J. Huizinga burgemeester te Ter Neuzen secretaris tevens lid, P. J. Terwoert Jr.' secretaris der gemeente Koudekerke. Goes, voorzitter W. 8. Duvekot Gzn, te Goes lid H.J. Laban te Tholen, secretaris tevens lid G. A. Hajenius, secretaris der gemeente Goes. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 11 December 1914. I eroordeeld zijn: E. S., bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op tijd van haar bierhuis, tot eene boete van f subsidiair 1 dag hechtenis. G. v. M., zonder beroepC. M., zonder beroep beiden te ler Neuzen, ter zake van strooperij, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 week tuchtschool. C. Al. d. I)., weriunanL. L. K., zonder beroep* C. d. K., zonder beroep, alien te Ter Neuzen ter' zake van strooperij, iedei tot eene boete vau /"0 50 subs. 1 dag hecht. .1. F. H., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van J 0,50, subs. 1 week tuchtschool. T. v. H., visscher te Philippine, ter zake van strooperij tot eene boete van /0,50. subs. 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag genomen aardaiwelen llMw df H;> "I,A" F* S* Al. C. .1. G„ Al. V\. J. A., alien zonder beroep; A. M. d. W. mosseldraagster; B. J. N., zonder beroep B J L mosseldraagsterA. J. Al. P. en .1. N. d. W.' arbeiders, alien te Philippine, ter zake van strooperij ieder tot eene boete van J 0,50, snbs. 1 week tuchtschool met verbeurd verklaring der in beslag genomen aard- appelen en zak. J. R., werkman te Zwartenhoek en M. P W opperman te Axel, ter zake van het in staat van dronkenschap in het openbaar de orde verstoren ieder tot eene hechtenis van drie dagen. I - A«, O. F. v. T., werklieden, alien te Westdorpe, ter zake van het verwekken van nacht- rumoer, ieder tot eene boete van f 1.subs 1 d*>o* hecht. 8 K, F. v. P., leuidtr; J. D. P., tijmanJ. M zeeman, alien te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap. ieder tot eene boete van 1 subs 1 d g hecht. D. l d. R., schipper te Sassing .1. J. p.; fabrieks- arbetder te Sas van Gent, ter zake a's voren, tot eene boete van t 1,— subs 1 dag hecht. A. d. It., landbouwer te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eerie boete van 5,—, subs. 3 dagen hecht N. d. K.. zonder beroep te Hoek, ter zake als voren tot eene boete van 5,—subs. 3 dagen hecht. F. E. M. d. H., zonder bekende woon plaats, ter zake als voren, tot eene boete van 1,—subs. 1 dag hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2