Vluchtelingen. Ge vonden: Een Portemonnaie Een WOONHUIS, BIER, WIJN en LIKEUREN. Bouwen. advebtentiEn. V A It DALE V erpachting. Yanaf Men weder verkrijgbaar - gekiopte GASCOKES. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Hulp in Nood te Ter Neuzen. DANIEL DEV0S op Zondag 13 December a.s. J. A. VAN ROMPU, I. R. DE FOUW, Hoek. der betreurenswaardige gebeurtenis, 3 De- cember j.l. in het interneeringskamp te Zeist voorgevallen den Minister van Oorlog heeft aangeboden met den Belgischen volks- vertegenwoprdiger Camille Huysmans ge- noemd kamp te bezoeken, opdat laatstge- noemde alsdan zpn landgenooten zou toe- spreken en trachten hen tot de rede te brengen 2. Indien ja, is de Minister bereid mede te deelen, welk antwoord door hem op dat aanbod is gegeven Ook de heer Dr. Frans van Cauwelaer, afgevaardigde voor Antwerpen, heeft zich, naar wij vernemen, tot onzen Minister van Oorlog gewend met het aanbod, de Belgische geinterneerden te Zeist, naar aanleiding van het droevige voorval, te gaan bespreken en hun den raad te geven, dien zij in de huidige omstandigheden van noode hebben, Het Ministerie echter heeft aanvaarding van het aanbod voorshands niet noodzakelijk geacht. De heer Van Cauwelaer heeft Zondagjl. de bij het voorval genoemde soldaten te Amersfoort bezocht. Hp heeft zich voorts ter beschikking van het Ministerie gesteld voor het houden van voordrachten en het organiseeren van ontwikkelingeavonden voor de Belgische geinterneerden, niet alleen te Zeist, maar ook in andere plaatsen. Het departement heeft dit aanbod in overweging genomen. Een voordrachtavond, dien hi] met Hulle- broeck voor de geinterneerden te Amers foort tegen jl. Zaterdag had georganiseerd, is wegens het gebeurde te Zeist tot nader vast te stellen datum verschoven. Dr. Van Cauwelaer gaat de volgende week om persoonlijke redenen voor drie weken naar Italie. Het zoete winstje uReynolds Newspapier" publiceert cpfers waaruit blijkt, dat op het oogenblik enorrne hoeveelheden cacao van Nederlanu naar Prui- sen worden geexporteerd. Het olad dringt er op aan, dat de Britsche regeering den uitvoer van cacao zal verbieden, zooals zij ook den uitvoer van thee verboden heeft. Amsterdamsche stook- berichten. Volgens een correspondentie in de Deutsche Tageszeitung" uit Amsterdam neemt de Engelsche „perscampagne tegen Nederland" van dag tot dag in heftigheid De Engelsche bladen zouden vooral daarom verbolgen zjjn, wijl zp ons land verdenken het initiatief genomen te hebben tot het gezamenlijke protest van de onzijdige staten tegen de „afsluiting der Noordzee". Waarop de „Nieuwe Ct." doet opmerken Wij hebben van een Engelsche pers- campagne tegen Nederland hier in Den Haag °nog niet veel bemerkt en het zou ons verwonderen, indien men te Amsterdam in dit opzicht beter was ingelicht. In elk geval kan zp moeielijk in heftig heid zijn toegenomen wegens het gezamen lijke protest der neutralen tegen de Noordzee-sluiting. Immers, zulk een protest heeft niet plaats gehad. De drie Skandinavische staten hebben samen geprotesteerdonze Regeering heeft zich daarbij niet aange- sloten, wyl zij reeds herhaaldelijk en ook nu weer, te Londen vertoogen heeft doen houden tegen de verschillende beperkingen van de vrije vaart en handel door Engeland. In hoeverre dit gelsoleerde optreden boven aansluiting bp andere onzijdigen de voorkeur verdient, laten wij thans buiten beschou- wing, omdat wij deze vraag niet volledig kunnen beoordeelen. Maar bezwaarlijk kan het aanleiding geven tot ontstemming in Engeland, op grond, dat het initiatief tot een gemeenschappelijk protest van Neder land zou zijn uitgegaan Van weik gehalte de Amsterdamsche berichtgeving van het genoemde blad trou- wens is, kan het best beoordeeld worden uit de toevoeging, dat met het oog op een verwachten aanslag van Engeland op den Scheldemond (om den toegang naar Ant werpen te forceeren) in den laatsten tijd door onze Regeering buitengewone maatre- gelen in Zeeland getroffen zijn. De forten (sic) van Vlissingen en Neuzen zijn met het zwaarste geschut (42 c.M. bewapend eD alle Zeeuwsche garnizoenen buitengewoon versterkt. Dit verhaaltje doet thans door verschei- dene Duitsche bladen de ronde. Wie verzint toch zulke dingen te Am sterdam V TER NEUZEN, 9 Dec. 1914. Opening jacht. Door Ged. Staten is besloten de jacht op klein wild in Zeeuwsch-Vlaanderen te openen op Maandag 14 December a.s. met zonsopgang, met uitzondering van een strook ter breedte van 5 K.M. langs de Belgische grens de jacht op waterwild op genoemd tljdstip te heropenen en beide jachten te siuiten op 31 December 1914 na zous- ondergang, met deze uitzondering dat het vangen van waterwild met slagnetten en het° vangen van eendvogels in de eenden- kooi of daarmede gelijkstaand toestel tot nader order geoorloofd zal blijven. Briefwisseling met Gent en Oost-Vlaanderen. De consul der Nederlanden voor Oost- Vlaanderen verzoekt ons het volgende bekend te maken Tenwevolge der niet-nakoming van de gestelde voorwaarden op de briefwisseling, zijn van de dagpost van 4 dezer 1.3 brie ven door de censuur vernietigd moeten worden. Wij herhalen dat de particulieren en geinterneerde militairen niet anders dan briefkaarten mogeu gebruiken, welke als zoodanig (zon- der enveloppe) moeten verzonden worden dat voor de handelszaken brieven in open enveloppe of briefkaarten ge- bruikt moeten worden dat men zich volstrekt te onthouden heeft van politieke en militaire beschouwingen dat de nakoming dezer voorwaarden aan een strenge censuur van het cousulaat en van de Duitsche overheid onderworpen is; dat alle correspondentie geadresseerd moet zijn als volgt Consul Kuyk, poste restante Sas van Gent, met vermelding op de adreszijde ook van naam en adres van den bestemmeling. Het publiek werke de verhandeling door het consulaat van de reeds ver over de 1000 brieven en kaarten per dag in de hand, in plaats van die te bemoeilijken en straks onmogelijk te maken. Reizen in Beigie. Men deelt aan de N. R. Crt. mede, dat Nederlanders, die thans door Btlgie wen- schen te reizen, zich zoo spoedig mogelijk na aankomst daar te lande tot een Neder- landsch consulair ambtenaar moeten wenden teneinde de op het paspoort geplakte photo graphic van het consulairestempel te doen voorzien en de handteekening van den rechthebbende op het paspoort te doen legaliseeren. Bovendien moet de consulaire ambtenaar een verklaring op het paspoort plaatsen nopens de betrouwbaarheid van den recht hebbende, zoodat aan ieder wordt aangera- den zich voor zijn vertrek naar Beigie te voorzien van een bewijs van goed gedrag afgegeven door de politie van zijn woonplaats. Intusschen wordt het reizen in Beigie, tenzij men een dringende reden heeft, nog steeds afgeraden. Het grensverkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Duitsche militaire commandant heeft volgens de Tijd de volgende beperkingen vastgesteld bij het overgaan der Neder- landsche grens. Het verkeer over de Belgisch-Neder- laHdsche grens is slechts geoorloofd langs de wegen KemzekeHulst, SelzaeteSas van Gent, Watervliet IJzendpke, spoorweg ClingeSelsaete Watervliet, het kanaal langs Selzaete. Alle andere wegen zijn verboden. Het verkeer is geoorloofd van 8 uur 's morgens (Duitsche tijd) tot de schemering. De reizigers naar Nederland moeten van een biljet voorzien zijn, geleverd en ge- stempeld door de Duitsche overheid. De personen, van Nederland komende, moeten papieren hebben, die het doel van hun reis duidelijk aangeven. Bij terugkeer naar Beigie moet men zich voorzien van een Duitsch paspoort. Het transport van wapens, munitie en ontplofbare stoffen is verboden. De verkoop van couranten is slechts ge oorloofd met speciaal verlof der overheid. Het is verboden brieven ter bezorging mede te voeren. Het is geoorloofd couranten mede te brengen (slechts een exemplaar), maar zij moeten de overheid ter inzage aangeboden worden. Zij, die handelen tegen bovengenoemde bevelen stellen zich bloot om gestraft te worden volgens de krijgswet. HOEK. Bij de Dinsdag alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslagnemen van den heer J. van Drongelen. werden uitgebracht 310 geldige stemmen van onwaarde waren 8 biljetten. Herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren D Foster die 116 en J. de Jonge die 110 stemmen verkreeg. De heer H. van Doeselaar verkreeg 76 stemmen. De herstemming heeft plaats op Vrijdag 18 December aanstaande. Verkiezing voor de Provin- ciale Staten. Op de voorloopige lijst van candidaten der R.-K. kiesvereeniging in het district Hulst zijn, voor de verkiezing op 18 dezer, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. Moerdijk, geplaatst de heeren C. van Esbroeck van Hengstdijk, E. L. Plasschaert van Koewacht en B. C. Puylaert van Zuiddorpe. KOEWACHT. Het toezicht aan de grens wordt met den dag scherper. Maandag nam. zijn weer een honderdtal Duitsche soldaten aangekomen om de wacht te versterken. Alle wegen en zijwegen zijn thans door schildwachten met geladen geweer afgezet. Zondag en Dinsdag werd de afscheiding langs het Kerkstraatje geopend om de Hollandsche Katholieken gelegenheid te geven naar de kerk te gaan. De geloovigen moesten pchter recht door naar de kerk gaan en na afloop der godsdienstoefeningen onmiddellijk terug' keeren. Aan de grens is bekend gemaakt, dat hij, die noodzakelijk in Beigie moet zijn moet gaan met den spoorweg Ter Neuzen Mechelen, of langs den groote weg Hulst Kemseke. Deze personen moeten voorzien zijn van een bewijs geteekend door het be- stuur hunner gemeente of door den consul van hun land eigenhandig onderteekend, van ambtswege afgestempeld en van portret voorzien. Op dit bewijs moeten de redenen van de reis vermeld worden. Voor de terugreis heeft men een reis- billet noodig, afgegeven door het Duitsch militair bestuur. Het is ten strengste ver bodeu wapens of deelen van wapens, schiet- voorraad of ontploffingsmiddelen mede te nemen, alsmede brieven, briefkaarten of andere schriftelijke berichten. Door het Duitsch bestuur toegelaten couranten mag men open in den zak dragen, doch deze moeten ongevraagd aan de controle ver- toond worden. Zij, die langs ongeoorloofde wegen de grens trachten te bereiken, loopen gevaar geschoten te worden. Op't Belgische gedeelte is het doodsch en stil. Alleen ziet men de Duitsche militairen op en neerloopen, dagelijks komen ook patrouilles uhlanen, en automobielen met officieren. De bevolking schikt zich gelaten in haar lot en de menschen spreken weinig of niet tegen de vreemde soldaten. Te Wolfaartsdijk geraakte een 60jarig voerman onder een kar, die van een dpk viel. De dissel drukte hem de borst in. De man was direct dood. - Dankbare saldaten Een dame in de buurt van Arnhem had eenige honderdeu polsmoffsn voor de soldaten bijeengebracht en ten geschenke gegeven aan een compagnie in den omtrek gelegerd. Oe een schoonen dag klinken de tonen van vreolijke militaire muziek in de nabijheid van de woningen der dame en zooals ieder rechtgeaard vaderlander, voor al tegenwoor- dig, gaat de goede geefster der polsmoffen belangstellend aan het raam staan kijken naar de voorbijtrekkende roep. En wat ziet ze De heele troep met een lachend gezicht de gepolsmolte handen in de hoogte stekend, als een bewijs hoe'n dankbaar gebruik van de gift gemaakt werd. Stroopern Twee militairen uit Katwijk-Binnen kochten te Leiden hagelpatronen, om deze te ge bruiken op een geleend jachtgeweer en te gaan stroopen. Zij kozen een avond, toen het maantje helder scheen. Zij zouden hazen schieten. Nauwelijks waren zij echter in den polder achter Van der Gugten te Katwijk, of zij bemerkten onraad. Een der twee sprong over 'n sloot. maar tegelijk gooide de ander het geladen geweer over. Een schot ging af en de geheele lading hagel kreeg eerstgenoemde in de dij en het zitvlak. Hij werd vervoerd, eerst naar het gymnasium te Katwjjk, daarna naar het Militair hospitaal te Leiden. Een 98}arige oniroeper. Donderdag zal de oudste ingezetene van Lemmer, de heer A. Riemersma, zijn 98en geboortedag gedenken. De oude heer is nog zeer kras en heeft nog bijna het voile gebruik van al zijn zintuigen. Hij is reeds 48 jaar dorps- otnroeper, en nog dagelijks hoort men zijn nog vrij heldere stem langs de straten klinken. Als touwslager werkt hij nog steeds, nu reeds sedert 87 jaar, in dezelfde lijnbaan, de eerste jaren als leerling en de laatste jaren als patroon. Lage wraali. Te Klijndijk (gemeente Odoorn) is bij bakker N. de put met petroleum vergiftigd. Het schijnt dat men tegen dezen man een wrok heeft, want reeds eerder werden ruiten ingegooid en werd een heg afge- sneden. N. v. d. D. Dokter en Evangeliedienaar Ds. Hendriks te Burhuisterveen studeert thans om zich als arts te bekwamen. Dit geschiedt echter niet met het doel om zijn ambt als leeraar neder te leggen. Het doel is om later de minder bedeelden kosteloos met raad en daad te kunnen bijstaan. GRAAUW. HOEK. SAS VAN GENT. WESTDORPE. SCHEEP VA ARTBEWEGING Van 7 tot en met 8 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 44 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschutdoor de Middensluizen 33 op- en 14 afgeschutdoor de Westsluizen 4 opgeschut. Positie der Stoomschepen. Op 11 December 1914 hopen onze ge- ligfde Ouders PIETER OPPENEER ANNA CATHARINA BEEMS, hunne 30jarige Echtvereenigine te her- denken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 9 Dec. 1914. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders CORNELIS HAAK MARIA R I EM ENS, op Zaterdag den 12 December hunne 25jarige Eclitvereemging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Axel (Kijkuit), December 1914. Op Maandag 13 December boopt onze geliefde Vader. Behuwd- Groot-, en Over- grootvader JAN SCHEELE te Zaamslag, zijn 80sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van Zijn dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Zaamslag (Poonhaven), 8 Dec. 1914. T A rv DAIJT !S, Brouwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 4 unr. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en randzieKten. Het BESTUUR der bovengenoemde ver- eeniging maakt hare loden en donateurs bekend, dat drie-maandeNjkeche ver- gadering zal gehouden worden op Za terdag 12 December a.s., des avonds om 8 tirebij den heer Adriaansen. Het Bestuur, J. DE KOEIJER, Voorzitter. J. v. GELDKREN, Secretaris. van tlileiniin (Beigie) wordt verzocht in- lichtingen te vrage.n omt.rent zijne Moeder, GASTON en GABRIELLE bij den Heer A. SALOMfS, Opzichter te Breskens. met eenig geld. Adres Bureau van dit Blad. zonder roem, op Zondag 13 Dec. a.s.. bij JAC YERLINDE, Cafe de Schelde. Vooruit 5,Boven de 26 spelers, verhooging van prijzen. HET BESTUUR. bij LEO MEERT te Sluiskil. Aanvang 5 uur nam. Bij inschrijving te pachten voor 7 jaar, ingaande 1 Januari 1915 eigendom van en bij de E. K. Kerk te Ter Neuzen, met inbegrip van rijweg, groot 55 aren 40 centiaren (ruim 373 roeden) of in afgebakende pereeelen, na aftrek van rjjweg 1. 7 aren 57 centiaren (ruim 51 roeden). Q. 9 35 63 3. 8 31 0 56 4. 7 57 a 51 5. 7 28 49 G. 12 77 86 Mag ook als weiland worden gebruikt. Huurprijs vooruit te betalen. Men kan inschrijven voor een of meer pereeelen, ook voor de massa. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor 16 December 1914, ten kantore van ondergeteekende, alwaar nadere inlichtingen zijn te rerkrijgen. De pachters moeten de kosten van eene notarieele akte betalen. Notaris VAN DER MOER. Notaris G. le Nobel te Ter Neuzen, zal op Woensdag 30 December 1914, des namiddags ten 2 ure, in het^ cafe van Mej. Wed. Michielsen te Ter Neuzen. krachtens art. 1223 in verband met art. 1255 B. W., publiek verkoopen: (waarin Herberg) met aan- hoorigheden, gelegen aan het Nieuwediep te Ter Neuzen, met het recht van erfpacht tot 1 Januari 1915, kadastraal bekend in sectie L, nummer 16431, groot 1 are 18 centiaren en een gedeelte van secte L. nummer 1635, groot 7 centiaren. Verhuurd voor f 3.— per week, aan den heer Lansen. Betaling voor 1 Maart 1915. Aanvaarden bp de betaling. TER NEUZEN. II si rv <1 e 1 in: Wie een Droog en Goedkoojf* huis wil bouwen, gebruike raetselsteen van de Axelsche vlakte. Monsters en prpzen franco op aanvrage. Stoomsteenbakkerij Axelsche vlakte. CLINGE. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Nov. Augustinus Franciscus Huijgens (van de Clinge), oud 39 j., jm. en Rosalia Deijaert, oud 05 j., wed. van Jacobus Wesepoel. 25 Nov. Petrus Cornelis Letens (van St. Jansteen), oud 22 j., jm. en Josephine van Dorsse- laer, oud 19 j., jd. Geboorten. 23 Nov. Joseph Florent George, z. van Edgard Joseph Joannes lie Bruijn en van Leon- tina Kegels, (beiden won. te de Clinge.) 24 Nov. Petrus Johannes, z. van Ludovicus Cerijlus Smet en van Maria Francisca Bleijenberg. 27 Nov. Johannes Rend, z. van Eduardus Goossens en van Maria Eu genia Lockefeer. 28 Nov. Jose Maria Eduarda, d. van Josephus Franciscus Bernardus van den Branden en van Augusta Maria Catharina Speelman. Overlijden. 16 Nov. Dominicus Ferdinandus Gislenus Maria Van De Velde, oud 16 j., z. van Jo annes Baptista en van Maria Melania Saijs, (beiden won. te Cruijbeke.) 18 Nov. Theophilus Alphonsius Van Damme, oud 7 m., z. van Veneranda Hageman. 22 Nov. Petrus Biddelo (van Calloo B.) oud 88 j., wedn. van Marie Ludovica Van Gulck. Maria Jo hanna Buijsrogge, oud 3 w., d. van Pieter Johannes en van Maria de Theije. 24 Nov. Elisabeth Albert van Gijsel, oud 2 m., d. van Florentinus Eduardus en van Clara Keppens, (beiden won. te de Clinge.) 27 Nov. Joanna Cecilia Goossens (van Mechelen), oud 75 j., d. van Marie Goossens (overl.) Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Jan Francies Elias, (van Stoppeldijk) oud 47 j., wedn, en Maria Rosalia Hoofman. oud 46 j., jd. 9 Nov. Petrus Leeraert, oud 23 j., jm. en Apolonia Totte. oud 21 j., jd. 12 Nov. Johannes Verschuren (van Hontenisse). oud 35 j., jm. en Mathilde Wante. oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Nov. Jan Francies Elias (van Stoppeldijk). oud 47 j.. wedn. en Maria Rosalia Hoofman, oud 46 j., jd. 27 Nov. Johannes Verschuren van (Hontenisse), oud 35 j., jm. en Ma thilde Wante, oud 25 j., jd. Geboorten. i Nov. Sijlvia Maria, d. van Wilhel- mus Strijdonk en van Johanna Waelpoel. 23 Nov. Lucia, d. van Ludovicus van Overmeeren en van Mathilde Durinck. 24 Nov. Victor Alphonsus Jo sephus. z. van Petrus Franciscus van den Berghe en van Johanna Maas Overlijden. 1 Nov. Josephus Aloisius Johannes Delforge, oud 1 j., z. van Johannes Francies en van Amelia van Itegem. Anna Maria Koggeman, oud 3 d., d. van Eduardus Ludovicus en van Josephine. Baert. Martha Rosalia Maria Maenhout, oud,5j., d. van Alouisius en van Rosalia de Feber. 2 Nov. Alphonsus Ludovicus Roggeinan, oud 9 m., z. van Eduardus Ludovicus en van Josephina Baert, 9 Nov. Petrus Johannes D'llooghe, oud 7 m., z. van Theo- dorus en van Mathilde Bissehop. 12 Nov. Julia Isabella Hulshout, oud' 6 m., d. van Alphonsus en van Mathilda Apolonia Lemsen. 14 Nov. Victor Alphonsus Mattheijssen, oud 5 m.. z. van Augustinus en vun Mathilde de Caluwe. 21 Nov. Celina Rosalia Verlinden, oud 6 m., d. van Cornelis en van Rosina Maas. Huwelijks-aangiften. 26 Nov. Adriaun Scheele, oud 21 j., jm. en Ebrina Hamelink, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Nov. David, z. van Hermanus de Jonge en van Maria Pijpelink. 24 Nov. Nicolaas, z. van Pieternella Verbrugge. 27 Nov. Maatje, d. van Maatje de Ivraker. Overlijden. 2 Nov. Abraham Tollenaar. oud 81 j., wedn. van Sara de Blaeij. 7 Nov. Jan Meertens, oud 20 d., z. van Pieter en van Helena Kolijn. 15 Nov. Pieter de Koeijer, oud 75 j., echtg. van Geer- truij Maria Heinsdijk. 18 Nov. Elisabeth Aartje de Blaeij, oud 20 d„ d. van Cornelis en van Helena Koole. HENGSTDIJK. Geboorten. 10 Nov. Maria Josephina. d. van Petrus Stekelinck en van Louisa van den Berghe. Overlijden. 1 Nov. Maria Paulina (van Antwerpen), oud 39 j., d. van Theophiel van Putte en van Catharina Philomena van den Bergh. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Nov. Aloijsius Wullems oud 23 j., jm. en Martha Catharina Kakebeeke, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Maria Apolonia, d. van Petrus Johannes van de Voorde en van Justina de Sehrijver. 19 Nov. Maria, d. van Johan Christiaan Ree en van Maria Roelse. 22 Nov. Hermina Maria, d. van Julius Augustinus Margezen en van Maria Cecilia Thijs (van Beigie.) 24 Nov. Rene Petrus, z. van Andreas Hermans en van Maria Clementina de Meijer. 25 Nov. Maria Rozalia, d. van Petrus de Theije en van Angelina d'Hont. 26 Nov. Maria Christina, d. van Bernardus Cornelis Stuck en van Eugenia Maria van Steene. 27 Nov. Antonetta Isabella, d. van Petrus Augustinus van Troost en van Clemence Herman. 29 Nov. Petrus, z. van Petrus Ludovicus Colebrants en van Anna Catharina Bosmans. (van Beigie.) Overlijden. 16 Nov. Maria Francisca Gislena de Potter, oud 74 j echtg. van Franciscus Jacobus Pauwels (van Beigie.) 20 Nov. Anna Petronella Kint, oud 41 j., d. van Benedictus en van Anna Catharina Burm. 21 Nov. Renatus Slabbaert, oud 1 m.. z. van Leo en van Maria Clementina de Sehrijver (van Beigie). 22 Nov. Appolonia Schaude, oud 83 j., wed. van Constantinus Bogaert. 23 Nov. Leonardus Judocus van Goethem, oud 2 m., z. van Josephus en van Philomena Janssens. Louisa, Fran cisca, oud 4 m., d. van Maximilianus Leontinus Pieters en van Rosalia Milans. 24 Nov. Anna Maria van Damme, oud 9 m., d. van Mattheus en van Rosalia Roctus. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Nov. Constant Emil Ranschaert, oud 37 j., jm. en Maria Lodevina Eliza Verplanken, oud 31 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Cornelia Johanna, d. va t Hendrik van der Vliet en van Christina Jacomina Oele. 22 Nov. Jules Laurent Charles Louis, z. van Azarias Jozef Capens en van Benedicta Ludovica Machiels. Overlijden. 16 Nov. Petrus Bernardus Dooms, oud 53 j., weduwn., z. van Franciscus en van Pelagie Verbrugge. 20 Nov. Een als levenloos aangegevrn kind van het mannelijk geslacht van Camill is van Loocke en van Levina Johanna Bordui. 21 Nov. Karel Lodewijk de Roo, oud 64 j., echtgenoot van Celanie Bouchier. 23 Nov. Joannes Baptista Flierens, oud 62 j., echtgenoot van Joanna Maria Catharina Pepermans. 27 Nov. Bertha Marie Ranschaert, oi d 3 m., d. van Gustavus Augustinus Eduardus en van Elodie Marie Claeyssens. 28 Ni-v. Clemence Pauwels, oud 54 j.,d. van Seralien en van Pelagie Verhulst. Huwelijks-Yoltrekkingen. 12 Nov. Laurent A. Verguijze, oud 28 j., jm. en Leonida L. Pieters, oud 25 j., jd. Overlijden. 5 Nov. Prudent van Troost, oud 1 m., z. van Franciscus J. en van Romania M. Te n- merman, 7 Nov. Alouisius Rooms, oud 68 j.. eel t- genoot van Stephanie Everaert. 10 Nov. Juliana F. Heijse, oud 62 j., echtg. van Julianus D'haene. 17 Nov. Emma A. Fed, oud 64 j., wed. van Pieter B. Bosschem. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-Orleans vertrok 30 dezer van Ponta Delgada. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New-York passeerde 22 dezer Dover, s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas seerde 21 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar New-York passeerde 17 dezer Prawle Point, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Boston passeerde 21 dezer Prawle Point. EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3