tijcLolijke Qnderwijser of OncLerwijseres. In lossing tot Vrijdag 27 Novem ber een lading prima kwaliteit RuhrkachelSmeeNootjes- en Eierkolen, voor rekening van Aloys Adriaansens-Buijsrogge. Verloren Handelsberichten. ADVERTENTIEN. A. VAN DRONGELEN'DEN HAMER, WALZ00RDEN, 18 November 1914. P. S, Tevens verkrijgbaar, Engelsche Anthraciet, Vlamkolen, grove en geklopte Cokes. GEMEENTERAAD VAN TEH NEUZEN. Hulst, 16 Nov. 1914. Positie der StoomscJiepen. Ontwikkeling en ontspanning der gemobiliseerde troepen. Geboren JOHANNA ADRIANA LEONORA, dochter van D. BUT en M. BUTOlree. tusschen de Antennes en de telegraafkabels voor de inricbting van draadlooze telegrafie vei broken was, bleek een gebeime draad te loopen van at den vma er tot onder het boofdkussen van den tm.rcon'sL De g<- vangenen zijn naar Mtdan gezoi den, wai r zij zu len terech's'aan weg s schending 'an de Nederlaudsche iuutralit>it. KAAPSTA P. De Unietroepen zijn in gevechf gekomen i-p 15 November nabij Doodsf'mtein in Oranje Vrijstaat met de troepen va i generaal Beyers, groot onge- veer 1500 man. De ir epe.n van generaal Beij rs verl iren tal van deoden en gewo iden. 100 werden krijgsgevangen gcmaakt, terwijl een groote hoevcelheid gtweren en munitie de Unietroepen in banden vml. AMSTERDAM. Het Handelsblad deelt mede Men maakt ons opmerkzaam, dat het schip Preussen. dat in de haai van Sambeang zou zijn geinterneerd, een -chip is van de Hamburg— Amerikalijn, dat sedert 3 Aug. te Sambeang is opgelegd. Vergadering van Donderdag 5 November 1914. (Vervolg.) Het totaal der uitgaven bedraagt dus 4790,—. Bij dit bedrag dient gevoegd te word',en 50 procent van de kosten der reinigings- en beerruimingsdienst, welke hebben bedrageru in 1909 4130,201/2, in 1910 4051,7U/2, in 1911 4087,091/2, in 1912 4513,07i/2 en in 1913 4336,221/2, totaal 21.118,34i/2. 50 procent van dit bedrag is 10.559,17. De gemeentehouwmeester is belast met de regeling van- en liet toezicht op den rei- nigingsdienst. Het is billijk, dat bij de bere- kerting van de kosten veil den beerruimings dienst 25 procent van de jaarwedde van dfen gdmcentc-bouwrneester wordt in rekening gebracht. Gedurende de jaren 1909—1913 werd dengemeente-bouwmeester aan jaar wedde uitbetaald een totaal bedrag van f 6258,33; 25 procent van dit totaal bedraagt 1564,58. Over de jaren 1909—1913 bedraagt het totaal der uitgaven voor de beerruiming 16.913,75, dit is gemiddeld per jaar 3382,75. Verder valt nog in aanmerking te nemen, dat de beer geregeld wordt uitgevoerd naar Belgie, id och dat sedert den oorlog daarvan geen sprake meer kan zijn; de faecalien zijn tlians onverkoopbaar. Het is te voor zien, dat de opbrengst der beer ook in 1915 gering zal zijn. Waar voor Sluiskil eveneens een beerrui mingsdienst van gemeentewege is ingevoerd, zal het binnen afzienbaren tijd noodig zijn, voor dat deel der gemeente een verzameb plaats'van faecalien op te richten, hetgeen de gemeente op een belartgrijke uitgaaf zal klomen te staan. Door uitvoering van het voorgestelde nieuwe tarief wordt de opbrengst op pl.m. 200 hooger geraamd. De voorzitter merkt op, dat hieruit dus blijkt, dat de beerruimingsdienst gemididJeldi 1000 'is jaars aan de gemeente gekost lieeft, in stede dat er oversehot was, terwijl ook in de toekomst dat tekort, wegens te verwach- ten verhooging der uitgaven, met het oog op invoering eener beerruiming te Sluiskil^ nog grooter zal worden. De beer De Jager dankt voor de verkregen inlichtingen. Het was er hem vooral om te doen, dat voor het publiek duidelijk zou uttkomen, hoe het nu eigenlijk met deze zaak staat. Als de maximumheffing van 2,kan behouden worden, zou liij echter toch nog eene andere classificatie in overweging wil- len geven, daar hij het niet goed vindt dat de inwoners met een inkomen van 1500 nu terstond in aanmerking zullen komen dm het tauief van 2,— te moeten betalen. Liiever zou hij nog een paar klassen in- voegen en eerst van inlcomens van b.y. 2500 het voile tarief vragen. De voorzitter ontraadt den heer De Jager een zoodanig voorstel, aangezien het tarief nu eenmaal is aangenomen. Voorzeker is nu willekeurig bepaald, dat bij een inkomen van 1500 het voile bedrag moet worden betaald, maar eene andere classificatie zou even willekeurig zijn. Men kan nu zeggen waarom niet met 1600 begonnen, maar als men nu daartoe besloot, kon een ander weer vragen: waarom begin je niet met 1700? Het nu aangenomen tarief is reeds am pel en breed besproken, darom zou hij het mar zoo laten. De heer l)e Jager verklaart van het doen van een voorstel te moeten afz'ien, omdat hij daarvoor in de vergadering geen steun kan vinden. De voorzitter deelt mede, dat nevens do reeds in dd vergadering vim 8 October mede- gedeelde wijziging van artikel 2, tlians ook nog wordt voorgesteld eene verandering in artikel 3, betreffende het tarief voor het weghalen van privaattonnen, daar dit, door de verandering van artikel 2, te lioog zou' worden, daar voor het weghalen der tonnen veelvouden worden berekend van het in artikel 2 ibepaalde tarief. Voorgesteld wordt, om het abonnement voor het eenmaal 's weeks weghalen der tonnen te bepalen op viermaal (in plants van zesmaal) en bij tweemaal 's weeksche mi ming op zesmaal (in plants van negenmaal) het loon, dat volgens artikel 2 dezer veror- dening per keer is verschuldigd. De voorzitter deelt nog mede. dat er in de geheele gemeente maar 7 zulke abonne- menten zijn en dat het lonnenstelsel door burgemeester en wethouders niet wordt in de hand gewerkt, al kan men het niet geheel afschaffen. Met algemeene stemmen worden de voor gestelde wijzigingen goedgekeurd en daarna eveneens met algemeene stemmen het vol gende besluit genomen: VERORDENING op de hefting van loon voor het van gemeentewege ruimen van privaatputten en -tonnen in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Voor het van gemeentewege ruimen van een privaatput, of een privaatton wordt in de gemeente Ter Neuzen loon betaald. Artikel 2. Het loon voor het ruimen van een privaat put, niet grooter dan 1500 L., wordt gere geld naar het zuiver inkomen van den aangever en bedraagt per put en per keer, behalve voor armlastigen, waaronder ver- staan worden zij die van eenig armbestuur regelmatig geldelijken onderstand genieten, die niets betalen: a. voor hen, die een zuiver inkomen hebben van niet rneer dan 700,— 0,30 b. voor hen, die een zuiver inko men hebben van meer dan 700,— en niet meer dan 1100,-f 0,75 c. voor hen, die een zuiver inko men hebben van meer dan 1100,— en niet meer dan 1500,-1,25 d. voor hen, id' ie een zuiver inko men hebben van meer dan f 1500,— alsmede voor bestu- ren van zedelijke lichamen 2, Voor privaatputten met grooteren inhoud wordt voor iederen volgenden keer, dat het materieel daarvoor nog in werking wordt gesteld, het hierfvoren bepaalde loon be rekend. Het zuiver inkomen, waarvan hiervoren sprake is, wordt berekend overeenkomstigt de verordening op het lieffen van een hoofdelijken omslag, in de gemeente Ten Neuzen. Artikel 3. Het loon voor het ruimen van eene ton, als bedoeld in art. 12 der verordening op het ruimen van privaatputten en tonnen en het vervoer van beer in de gemeente Ter Neuzen, wordt eveneens geregeld naar het zuiver inkomen van den aangever en be draagt per jaar: bij eenmaal 's weeksche ruiming of min der viermaal en bij tweemaal 's weeksche; ruiming zesmaal het loon, dat volgena art. 2 dezer verordening per heer ver schuldigd is. Bij meer dan 2 maal 's weeksche ruiming van een privaatlon bedraagt het loon 0,15 per keer meer. Voor het ruimen van een bak, ton, enz., behoorende aan tijdelijk in de gemeente ver- blijf houdenden, zooals bewoners van keeten, tenten, kramen, woonwagens enz. bedraagt het loon per keer 0,15. Tonnen, die niet voldoen aan het be paalde bij artikel 12 der verordening op het ruimen van privaatputten en tonnen en het vervoeren tvan beer in de gemeente Ter Neuzen worden als putten beschouwd. Artikel 4. Het loon voor het ruimen van een pri vaatput wordt bij de aangifte betaald door den aangever ten kantore van den gemeente- ontvanger. De aangever ontvangt daarvoor een bewijs van betaling, waarop een volgnummer is ge- plaatst, hetwelk aanduidt de volgorde waar- in de ruiming van zijn privaat zal ge- scliieden. Het loon voor het ruimen van privaat tonnen wordt jaarlijks in twee gelijke ter-, mijnen betaald, de eerste termijn voor 1 Februari en de tweede termijn voor 1 Augustus. Artikel 5. Wanneer meerdere gezinnen ee'nzelfden privaatput gebruiken, dan wordt het loon betaald door dengene der bewoners, die de aangifte tot ruiming heeft gedaan, en bedi-aagt liet gemiddelde van hetgeen ieder bewoner zou verschuldigd zijn bij aangifte tot ruiming. Artikel 6. Ingezetenen buiten de hoofdkom en de kom te Sluiskil die de ruiming hunner pi^vaatputten van wege de gemeente went schen gedaan te hebben, betalen het gewone loon, iwanneer zij op niet meer dan 10(1 Ml afstand van de grens der hoofdkom of van de kom te Sluiskil afwonen; voor iedere 100 M. of gedeelte daarvan verder 0,10 meer. De afstand wordt gemeten over den te (berijden weg. Artikel 7. De invordering van het loon enz. geschiedt overeenkomslig de verordening op de invor dering van het loon voor het van gemeente wege ruimen van privaatputten en tonnen in de gemeente Ter Neuzen, van heden. Deze verordening treedt in werking on- middellijk nadat ze Ivoninklijlc zal zijn goedgekeurd. Daarna neemt de raad met 'algemeene ste)mmen op voorstel van burgemeester en wethouders het volgende besluit: VERORDENING op de invordering van loon voor het van gemeentewege rui men van privaatputten en -lonnen in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. De betaling van het loon voor het van ge-t meentewege ruimen van privaatputten en -tonnen moet geschieden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger tegen een door dezen af te gevcn ontvangbewijs, waarop vermeld worden het volgnummer, de datum van aangifte, de naam van den aangever, het betaalde loon en het No. en de straat van het perceel waarin of waarbij de' privaatput of de privaatton behoort. Artikel 2. De invordering van loon geschiedt overi- gens door den Gemeente-Ontvanger, overeen komstig de artikelen 258 tot en met 262 der Gemeentewet. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking te gelijk met die op de heffing. 8. Vaststelling begrooting voor 1915 en Hn verband daarmede behandieiing van: A. adressen om verhooging van jaar wedde; B. begrootingen van versehillende com missiitn, en C. verhooging maximum hoofdelijken omslag. De voorzitter stelt de gelegenlieid open, tot het liouden van algemeene beschouwihl gen, over de gemeente-begrooting voor 1915. De heer Lensen wenscht in het algemeerj alleen op te merken, dat naar het hem voorkomt, de tijdsomslandigheden niet toe- laten, in te gaan op de versdhillende ven't zoeken om sa 1 aCisverlioogingdie thans ook aan de orde zullen gesteld worden. De voorzitter geeft te kennen, dat burge- igomeesler en wethouders zich geheel aan- sluiten bij deze uitspraak; niet, dat zij niet overtuigd zijn dat versehillende verhoogingen niet noodig zouden zijn, maar omdat er door de buitengewone tijdsomstandigheder) reeds versehillende offers van de gemeente- kas gevraagd worden. De heer De Jager merkt op, dat hem in de afdeelingsvergadering gebleken is, dat d'e thans aan de orde geslelde begrooting eigen lijk geen voorstel is van burgemeester en. wethouders, maar dat die, buiten tegenwoor- digheid der wethouders, is opgemaakt door den voorzitter -en den secretaris. Hij wil niet zeggen dat de begrooting er anders zou: hebben uitgezien als de wethouders er aan medegiewerkt hadden, maar hij acht dit toch geen goede wijze van Jiandelen, en meentj dat aan de wethouders ook op dit pUnt de eer behoort te worden gegeven, die hen JOiCkomt. De voorzitter moet op deze bemerking van den heer De Jager eene kantteekening maken, wan t deze is niet geheel juist. Het is gebruikelijk, dat de secretaris, die voor de comptabiliteit moet zorgen, de be-, grooting ontwerpt, en daarop allereerst de, gdwone posten plaatst en die welke volgens vroegere raadsbesluiten daarop moeten voob- ko(men. Het spreekt ook van zelf, dat da secretaris over enkele posten die hij er op plaatst, ook wel eens van gedachten wisselt met den burgemeester, met wie hij dagelijks in aanraking komt. In zooverre kan dus gesproken worden van een opmaken^ der begrooting door den voorzitter en dten secretaris. Het is ook natuurlijk, dat deze in de later volgende behandeling der be grooting in de vergaderingen van burge meester en wethouders liun invloed aan- wenden, om de begrooting te doen indienen overeenkomslig de wijze wwaarop zij hem hebben in concept gebracht Bij de nu ingediende begrooting is een zeer, markant punt belasting verhooging. Meer- malen was dat punt in de vergaderingen van het dagelijks bestuur besproken, meermalen is van gedachten gewisseld over de nood- zakelijkheid van verhooging der belastingen voor liet jaar 1915, ien daar geen andenif bronnen voor versterking der inkomstert werden aangewezen, bleef niet anders over, dan de hoofdelijke omslag met het noodlge bedrag le verhoogen. De wethouders waren er dus evengoed als de burgemeester en d'pn secretaris van op de hoogte, dat verhooging van den hoofdelijken omslag noodig was. Toen de begrooting in de vergadering van burgemeester en wethouders aan de orde werd gesteld, is den wethouders medfege- deeld, dat de begrooting niet rneer was dan eene copie van de vorige en werd hen goi- vraagd, of zij "d e behandeling post voor post wenschten. Dit werd door de heeren niet verlangd, en al is het nu, dat zij niet precies gezegd hebben, dat het hun zoo goed Was, zoo hebben zij er zich toch, door geen artikelsgewijze behandeling te verlangen, mede vereenigd. Bovendien, de wethouders zijn van de begrooting evengoed op de hoogte als de burgemeester en de secretaris, en zelfs de raadsleden zijn dat, d'aar de be grooting voor 1915 niet meer is, dan een copie van die van bet loopende jaar. Spreker betwist, dat in deze zou gehan- deld zijn alsof de wethouders als minfter- waardig werden beschouwd, er is gehandfJd geheel overeenkomstig een natuurlijken gang van zaken. De heer Dees geeft te kennen, dat hij, ware er geen ander over begonnen, hierover geen woord meer zou gerept hebben, hij is reeds voldoende in de gelegenhekl. geweesi, oTn er over te spreken. Hij wil nu hog- in het licht stcllen, dat, toen de begrooting in de vergadering van het dagelijks bestuur aan de orde lcwam, gevraagd is: of er ook iets gewijzigd was. 'Daarop is ontkennend geantwoord en toen is er verder niet op ingegaan. Met verwondering hoorde spreker later, dal de hoofdelijke omslag f 6000 hooger was uitgetrokken. Hij meent, daf dit eene verandering is, waarop toch zeker de aandaclit had behooren gevestigd te worden, toen gevraagd werd, of er geen wijziging in de begrooting was gekomen. Er werd integendeel verzekerd, dat er geen enkele wijziging was aangebracht. De voorzitter voert hiertegen aan, dat er m versehillende vergaderingen van het dagelijksch bestuur gelegenlieid is geweest, oim over het punt verhooging hoofdelijkent omslag van gedachten te wisselen. Er is herhaaldelijk gezegd, dat er vermoedelijk twel vier, vijf of zesduizend gulden zou tekort kofaien. De Wethouders wisten dus ook, dat het tekortkomende bedrag uit den hoofde lijken omslag zou moeten worden gevonden. Er is hier geen andere weg om inkomstert te vinden. Er is in de vergaderingen van het dagelijksch bestuur ook nog gesproken over liet invoeren van een ander percentage, cm tot een hoogere opbrengst te geraken, doch in verband met de daaraan verbonden moeilijkheden werd van het doen van een desbetreffend voorstel afgezien. Evenwet blijkt hieruit naar sprekers meening over- tuigend, dat verhooging van den hoofdelijken omslag in het college van burgemeester en wethouders aan de orde is geweest, al is het ook. dat toen geen bepaald bedrag i* genoemd. Spreker heeft het niet willen doen, maar hij had zich voor de nu gevolgde wijze van handelen ook kunnen beroepen op: weinig tijd. Door het later gereed komen der reke ning over 1911 was het een 14 dagen later dan gewoonlijk, -eer met het opmaken der begrooting kon worden begonnen en toen de begrooting klaar was, wilde spreker die in de eerstvolgende vergadering van het' dagelijksch bestuur gaarne nfhandelen, omdat het die week door bijzondere omstan- heden raadszitting moest zijn, in plaats van eene week later, zooals eerst het voornemien was, en spreker alsdan de begrooting bij den raad wenschte te kunnen indienen, om die daarna zoodra mogelijk te laten drukken- en door den raad te laten behandielen. Had hij kunnen voorzien, dat het drukken, een zoo geruimen tijd zou vergen, dan wad die haastige behandeling bij burgemeeste* en wethouders niet noodig geweest; nu had het er den schijn van, alsof hij met eene be- doeling. de begrooting er met overhaasting had willen doorjagen. Dat liet drukken de verdere behandeling zoo lang heeft opgehouden, heeft ons zegt spreker verdriet gedaan, we konden niet voorzien, dat dit zoo lang zou duren. Van onzen kant hebben wij gedaan wat ge daan kon worden, om eene tijdige behan deling te verzekeren. INGEZONDEN STUKKEN. Sas van Gent, 18-11-1914. G. R. Het verkeer rickting Sas van Gent Westdorpe en terug ondervindt een strem- miDg, die langzamerhand ergerlijk wordt. Zie hier in het kort de historie In begin Maart aanvaring der nieuwe brug. Daarna eindelooze opname etc., door versehillende autoriteiten en dan aanbe- steding voor een respectabele som. Brug wordt gedeelteljjk gedemonteerd en toen weer weken stilstand, want de benoodigde ijzeren stukken kwamen maar nietEinde- lijk was men zoover, dat de brug gelicht zou worden. Brug werd gelicht en trok weer krom, doordat de spanning (door overbuiging ontstaan) in onderste gedeelte niet weggenomen was. Brug weer onder- stopt enz. enz. Nu zijn ze bezig met de tramrails en blokken er op te leggen. In plaats van gedeeltelijke opening voor voefc- gangers, door wisselend werken aan den eenen kant en daarna aan den anderen. Neen, geen sprake van. En nu blijkt dat de draaipot vernieuwd moet worden, dus geen einde te voorzien. Hoe dan ook. Mochten bovenstaande inlichtingen slechts gedeelteljjk waar zijn, een feit blijft het z/Sinds Maart is het verkeer gestremd" en dat is niet goed te praten op welke manier dan ook. Het weer wordt slecht, guur en regen- achtig en bijna dag en nacht een troep wachtende menschen aan den pc nt. Een tochtig gat, 's avonds schamel verlicht en daarna een kille vaart over het water. Vele arbeiders, komend uit warme fabrieken, verhit en haastig, staan daar te wachten. Is bet bonder, dat het een ergernis is en men van een ieder klachten hoort. Ge- weldig hinderlijk is in dezen de onver- schilligheid waarmee, een afdeeling als Rijkswaterstaat, dienend ter algemeene nutte, de belangen van Rijksingezetenen behandelt. Met wat goeden wil is veel te bereiken, maar van den goeden wil bemerk je hier niets. Dankend voor verleende plaatsruimte. Hoogachtend, P. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 12,50, Rogge, j 11—, Wintergerst 13,50, Zomergerst 12,50, Haver 11,—, Erwten 15,—, Witteboonen 16,—, Bruine boonen f 16,—, Duivenboonen f 12,—, Paardenboonen /ll,—, Boekweit Lijnzaad 46,—, Koolzaad Aardappels 3,—. Boter per kilo f 1,10. Eieren per 26 stuks f 2, Ter weekmarkt waren aangevoerd 8 stuks rund- vee, 17 varkens, waarvan verkocht 7 stuks rund- vee, 12 varkens. Rotterdam, 16 November. Graanmarkt. Yaste prijzen en schaarste in Tarwe, Gerst, vooral in Haver en Rogge blijven aan de orde van den dag. Heden werd door het bestuur van het Comite van graanhandelaren als lasthebber van de Regeering bjj inschryving verkocht een groote hoeveelheid Canada en Zuid-Russische gerst, liggende alhier en te Amsterdam werd geveild een partij goede gele La Plata mais aldaar gearriveerd. Grutten in loco f 700 per 2100 kilo. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo Tagawroi f 300 Gerst Zwarte Zee 280 per 2000 kiloAmerik. Mai's mixed 230 275 per 2000 kilohaver 12,25 a 12,50 per 100 kilo. Binnenl. granen. Tarwe per 100 kilo 12,50Rogge 11, - a 12, - Winter- en Zomergerst /13,75 a 14,— Chevalier 14,25 a 14,50; Haver/12,— a/13,— Witte Boonen 15,— a 17,— Bruine Boonen 12,50 a 14.50 Groene kook erwten f 12a f 13,50 per hectol De aanvoer van heden onbeduidend. Rogge Gerst en Haver niet aangeboden. Veemarkt. Goede aanvoer. Runderprijzen 74 a 86; Ossen 70 a 84Stieren 64 a 76 Kalveren 100 a 110; Schapen 60 a 66 Varkens 58 a 64 licht soort 52 a 54 cent alles per kilo. Melkkoeien 160 a 280 Kalfkoeien 170 a 295 Stieren 145 a 275 Vaarzen f 120 a f 190 Pinken 90 a a 62 cents, a 40,- 110 Graskalveren /45 a 85 Fokk. 18 a 25Nuchtere 10 a 15; Biggen 8,— a 10,per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 2,80 a 3,Bravo's 3,a /3,25Geldersche 3,Eigenheimers 2,50 a 2,80 Poters 2,per mud. Boterprijzen in vaten 57 stukken van 1/s kilo 80 a 821/2 Zoetemelksche Kaas 34, per 50 kilo. Leidsche Kaas. le 33 a 35 2e 30 a 32 per 50 kilo. Eieren. Groote f 10,a 10,75; Kleine 8,8,50 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin. Groote gele en bruine 4,20. Kleine 4,80 per baal. V 1 a s. Blauw Holl. 2,80 a /3,40; Groningsch 3,10 Geel Holl. 3,40 Zeeuwsch Wit 2,50 a 2,80 per steen. Lijnzaad. Voer 18 a 20Zaai 28 a 30 per 100 kilo. Karwijzaad 16x/4 a 163/4 per 50 kilo. Kanariezaad 24, per 100 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50 en 9 a 9/s cent per kan. JavE-Koffie in balen gewone soorten 4572 cents. Prima Santos 41 a 42 cents per half kilo. Beetwortelsuiker 13s/16. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 16 tot en met 17 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 63 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Middensluizen 19 op- en 16 afgeschutdoor de Westsluizen 6 op- 2 afgeschut. s.s. RICHARD vertrekt heden van Rotterdam naar New-Orleans. s.s. HELENA vertrekt heden van Rotterdam naar Philadelphia. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Rotterdam naar New-York. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar New-York pas- seerde gisterenmiddag Prawlepoint. s.s. CORNELIS vertrekt heden van Rotterdam naar Boston. Ten behoeve van het plaatselijk Comite tot ontwikkeling en ontspanning der gemo biliseerde troepen, werd door ons ontvangen van N. N. 5,—, totaal met vorige lijst 17,50. Op aanstaanden Maandag den 24sten November, hopen onze geliefde Ouders en Grootouders hun 50jarigeEchtvereenigiugte herdenken Uit aller naam, A. VERPOORTE-VAN DRONGELEN Sluiskil. en Kinderen. Ter Neuzen, 18 Nov. Verzoek aan Mr, VICTOR DE LANGHE— PRINS, der Antwerpscke burgerwacht, tijding te zenden aan zijne ouders, adres Mr. MEIJER, verzender, Sas van Gent, voor Mr. FRANQOIS DE GRAUWE- VAN DAMME, scbipper. te Axel-Sassing een klein wit hondje met kroeshaar, luisterende naar den naam „Bisjou'' Te bezorgen tegen belooning by MONIC A VOLCKAERT, Axel-Sassiug. -ra'gpffiy* Aan de Openbare School te KOEWACHT (Oude Molen), wordt ten spoedigste gevraagd een Jaarwedde wettelijk minimum. Stukken aan het Hoofd der School, den heer A. GEERARDS. ST1EN (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3