advebtentiEn. Eenois van den Eede, Loop der bevolking van Ter Neuzen. H.H. Bietenverbouwers, etJBGERLIJKEN STAND. ARTHUR HAENTJENS PETRUS HIEL Terloopen en bracht slechts artilleriege- vechten. De Duitschers deden opnieuw verschillende aanvallen ten Oosten van Yperen, doch deze werden alle met groote verliezen voor hen afgeslagen. In het alge- meen hebben de aanvallen der laatste dagen door de Duitschers ondernomen tot niets anders geleid, dan tot de veroveringen van het dorp Dixmuiden, dat reeds in puin lag en door zijn geisoleerde ligging op den rechteroever van het kanaal moeilijk te verdedigen was. PETROGRAD. Onze troepen zijn in Polen aan het front van Kalopiinnen tot Possesern al vechtende opgerukt in de omstreken van Angerburg en Johannisburg. De actie gaat vsort in de streek van Soldau en Neidenburg, waarbij ondanks den hard- nekkigen tegenstand van den vijand, onze troepen terrein hebben gewonnen. Op den linkeroever vnn den Weicbsel strekt het front zich uit van Plotsh tot aan de Warta. Op het front Kalisch trekt de vijand terug in de buurt van Czenstoghowa en meer zuidelijk trachtte de vijand te vergeefs het offensief te hernemen. Wp zetten onzei opmarsch naar Krakau voorts. In Galicie frachtten de 0( stenrijkers hun defensief te organiseeren aan de rivier Dujanec en aan de Wistoko. Zij naderden de posten in de Karpathen. WEENEN. Van het zuidelpk oorlogs- tooneel wordt officieel gemeld Onder dagteekening van 15 November. Teneinde tijd te winnen, voor bet terugtrekken van zijn trein, is de vijand die op de hoogten ten Noorden en ten Westen is vooruit ge- reedgemaalcte stellingen ligt, opnieuw tegen stand gaan bieden. Aan onze troopen die ondanks de voortdurende gevechten aan groote vermoeienissen lijden, met den besten geest bezield zijn, is het gisteren, nahevige gevechten reeds gelukt, bet hoofdpunt van de vijandelpke stelling op de hoogten van Kamenika aan den weg van Liznika naar Valjewo, te veroveren, waarbij zij 180 man gevangen genomen en een groot getal wapens en munitie buitmaakten. De troepen konden gisteravond tot Ober Novae doordringen en deden een aanval op den nevelrug van ELomenica in zuidelijke richting tot aan Keupica en beheerschten de posten van den weg Regacica-Valjewo. BOEDAPEST. De Usjag berichtOnze troepen hebben Ober Nevac stormenderhand genomen. BERLIJN. Officieel. Op het Westelijk oorlogstooneel was gisteren de aktie van beide partijen, tengevolge van den heerschen- den storm en de sneeuwjachten, slechts gering. In Vlaanderen gingen onze aanvallen langzaam voorwaarts. In het Argonnerwoud werden echter eenige groote resultaten bereikt. De gevechten in het Oosten duren voort. Gisteren wierpen onze in Oost-Pruisen staande troepen den vijand in de omgeving ten Zuiden van Staluponen, terug. De nabij Soldau opereerende troepen wierpen de opmarcheerende Russische troepen, met goede resultaten terug, terwijl tevens de aan den rechteroever van de Weichsel bij Libnow en Plock opmarchee rende Russische strijdkrachten overwegend werden teruggeslagen. In deze gevechten werden tot gisteren 5000 gevangenen gemaakt, terwijl 10 machine- geweren veroverd werden. In de sedert eenige dagen voortgezette ge vechten bij Wloolaber, viel de beslissing. De aldaar oprukkende troepen van het Russische leger werden tot Kutna terug geworpen. Zij verloren, volgens de tot nu toe vastgestelde opgave, 23000 gevangenen, terwpl 70 machinegeweren werden veroverd. Het aantal door de Duitschers veroverde stukken geschut, kon tot nu toe nog niet worden vastgesteld. 's GRAVENHAGE. AanhetDepartement van Marine is bericht ontvangen, dat bij het onschadelijk maken van een drijvende mijn nabp Westkapelie, deze ontplofte, waardoor eenige officieren en schepelingen werden gedood. Nadere bijzonderbeden ontbreken nog. In de laatste dagen waren reeds een groot aantal mijnen, die op de kust waren aangespoeld, door marinepersoneel on schadelijk gemaakt. De mijnen werden gedemonteerd en daarna opgeborgen. Bij Koninklijk besluit is de uitvoer van beenderen verboden. WESTKAPELLE. Heden is bij het ont- ploffen van een mijn op den Westkapelschen dijk een ontzcttend ongeluk gebeurd. Bij het demonteeren van een mijn op den dijk zijn gedoodde kapitein ter zee Ock- huijzen, de Untenants ter zee 2e klasse Bruinsma en Munk, verder Elsacker, op- zichter van den polder Walcheren, en voorts een majoor-constabel, een korporaal- constapel en een matroos constabel van de marine. De ontploffing was zeer hevig. De slacht- offers weiden letterlijk in stukken geslagen. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Vergadering van Donderdag 5 November 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- me ester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, MoggrS, De Jager, R. Scheele, Lensen, De Feijter, Eijke en D. Scheele. Afwezig de heeren Wieland, De Bruijne, Donze en Van Borssum Waalkes. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Donze heeft bericht;, Wegens ongesteldheid de vergadering niet t(jj kunnen bijwonen. i Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen van de vergaderingen van 2, 8 en 9 October 11. worden met algeynjeene stemmen onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den ontvanger der registratie en domeinen te Ilulst, waarin deze, naar aanleiding van een aanvraag van wege de gemeente, om voormaligen vesting- grond te Ter Neuzen, om te dienen voor algemeene begraafplaats, bericht, dat de staat genegen is, nagenoeg het geheel door de gemeente begeerde terrein voor den aanleg van eene algemeene begraafplaats af te staan. Voor deze oppervlakte, die op het bij dit schrijven ingezonden kaartje door een paarsche kleur is aangeduid, vraagt tie staat eene koopsom van f 7200. Ook is hij genegen het terrein in erfpacht uit te geven gedurende den tijd dat het zijne bestemming als begraafplaats behoudt, tegen een jaarlijksclien kanon van f 324 vrij geld, alles onder de navolgende voor- waarden 1°. de gemeente verbindt zich, de weste- lijke strook ter breedte van 75 M. en ter diepte van 50 M. als plantsoen aan te leggen en als zoodanig te onderhouden; 2°. de koopster (erfpachtster) neemt op zich, om langs de westelijke grens boomen te planten eni te onderhouden ter maskeering der begraafplaats; 3o. de gemeente is verplicht een 100 meter langen toegangsweg tot de begraafplaats aan te leggen! en te onderhouden. De plaats waar deze weg moet komen is met een gele arcure aangeduid. De grond, die door het aanleggen van dezen weg beschikbaar wordt, zal door de gemeente mogen worden- gebruikt, vo(or het dempen der in het aan afgestane terrein gelegen grachtdeelen. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, te berichten, dat dd. gemeente op deze wijze niet tot het in koop of .in erfpacht nemen van het aange- vraagde terrein kan overgaan. Als koopsom" voor het terrein wordt gevraagd 7200. ter wijl de raming voor het in orde brengen der begraafplaats -1000 beloopt. De kosten der begraafplaats zouden dus plus minus f 11000' bedragen. De verdene voorwaarden: het aan leggen van een weg en het aanleggen en onderhouden van een plantsoen kunnen ook op een uitgaaf van circa 3000 worden geschat, zoodat het geheel eene uitgaaf zou vorderen van ongeveer 14000. Onder deze voorwaarden achten burgemeester en wet houders het niet raadzaam tot den aankoop over te gaan, daar zij dan een eind verder in den polder voordeeliger terecht meenen to kunnen. Met algemeene stemmen wordt overeen- kolmstig liet voorstel van burgemeester en wethouders besloten. b. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 23 October 1914, waarbij wordt toegezonden een afwijzende beschik- king van dat college op eene reclame van G. J. Verlinde, tegen zijnen aanslag in den lioiofdelijken omslag. Aangenomen voor kenisgeving. y cj Een adres van W. Estor, leeraar aan de gemeentelijke H. B. S. alhier, die daarin verzoekt zijne jaarwedde als leeraar wis-, natuur- en werktuigkunde en cosmografie aan de gemeentelijke hoogere burgerschool te Ter Neuzen te willen doen vaststellen overeenkomstig de betreffende lijst in de raadsvergadering van 12 Juni 1913 vastgef- steld, onder toekenning daarboven van ver- goeding voor lesuren boven het maximum aantal van 26 per week, in art. 2 van de verordening, regelende aantal en jaar- wedden der leeraren genoemd. Het komt adressant voor, dat over- wegingen overeenkomstig die in de raads vergadering van 11 Juni 1914 hebben gel- golden, ook ten zijnen aanzien mogen gelden, wat betreft inwilliging van dit verzoek. Burgemeester en Wethouders hebben, over eenkomstig art. 8 van bovengenoemd regle- ment, op voorstel van den directeur, de cdmmissie gehoord, het aantal lesuren door hem aan de H. B. S. te geven vastgesteld op 27. Waar art. 2 van dit reglement intusschen zegt, dat aan een leeraar in den regel niet meer dan 261 uren zullen worden opgedragen, verzoekt hij, ingevolge dit voorschrift, hem" een behoorlijke vergoeding toe te kennen voor meerdere uren hem boven dit getal te geven, ingaande 1 September 1914. Waar vooral voor leeraren met veel les uren als adressant, die bovendien zich hier> geen laboratorium-uren ziet toegekend, de salarisregeling achterstaat bij die aan andere burgerscholen, hoopt hij dat de raad zijn verzoek in gunstigc overweging zal willen nemen en aan de lijst van jaarwedden be- pal'ingen zal willen toevoegen, die in dit geval voorzien. De voorzitter stelt voor, dit adres om bericht en raad te verzenden naar burge meester en wethouders en de comissie van toeziclit op het middelbaae onderwijs. Met algemeene stemmen wordt aldus beslooten. d, Een adres van de vereeniging ,,De Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, weike verzoekt de beschikking over een drietal lokalen in de IE B. S., teneinde dp lessen van liaren vakcursus weer geregeld voortgang te kunnen doen hebben, aangezien het eigen lokaal voor militaire doeleinden in gebruik is genomen. De voorzitter stelt voor, ook dit adres te slellen in hariden van burgemeester en wet houders en de comissie van toezicht, 0111 advies. De heer De Jager vraagt, of dit verzoek niet ter afdoening in handen van burge meester en wethouders kan worden gesteld, daar het in het belang der zaak is, dat er zoo spoedig mogelijk op beslist wordtt opdat het onderwijs weer kan worden voort- gezet. Devoorzitter deelt mede, dat burgemeestei- en Wethouders er prijs op stellen, dat de raad zelf hieromtrent beslissen zal, nadat advies is uitgebraclit. Spreker weet niet, of het nog mogelijk zal zijn een lokaal van de hoogere burgerschool af te staan, mis- schien zullen lokalen van een andere school moeten worden aangewezen, omdat over de lokalen van de hoogere burgerschool reeds beschikt is, voor het geven van onderricht. aan militairen. De heer Eijke geeft te kennen, dat hem bij onderzoek gebleken is, dat de teekenzaat der H. B. S. niet gebruikt wordt, op de ureh dat de lessen van wege de vereeniging „De^ Vereenigde Handwerkslieden" worden ge- geven. Men heeft al gewacht en bij den cdmmandant geinformeerd naar het tijd-r stip waarop de militairen het lokaal zouden ontruimen en hoewel dit eerst werd voor- gesteld als zullende spoedig het geval zijn, hoort men nu van dat vertrek weer niets meer. Ondertusschen staat het vakonderwijs stil en dat is jammer, waarom de vereeni ging gaarne over lokalen die de gemeente ten gebruike kan afstaan, zou wenschen te beschikken. De voorzitter merkt op, dat men omtrent het al of niet vertrekken van militairen te. voren weinig kan zeggen, de orders daartoe komen onverwaclits. Hij meent, dat in elk geval wel .lokalen ter beschikking van de vereeniging zullen kunnen worden gesteld. Het is geen bezwaar om den raad daarover te laten beslissen, aangezien deze binnen een paar weken weer zal moeten bijeen- komen. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van den voorzitter besloten. e. Een schrijven van de Industrieele Maatschappij te Amsterdam, naar aanleiding van liet schrijven van den burgemeester, over de verlicliting d,er muziektent, omtrent weike aangelegenheid door haar een onder zoek werd ingesteld. Het komt der Maatschappij voor, dat het verlangen van den Administrateur haret* Centrale te Ter Neuzen, om voor leveringen ten laste der gemeente, in casu stroom- levering in de muziektent, opdracht te ont vangen van het gemeentebesluur of van den burgemeester als lioofd der gemeente zelve, niet beschouwd kan worden als een eenigs- zins onaangenaam optreden tegenover de gQmeente, te meer niet, waar door bedoelden Administrateur het volgende wordt gerap- pordeerd. In 1913 werd op verzoek van den burge meester door den Administrateur mondeling prijsopgave gedaan voor een electrische licht-installatie in de muziektent en werd op de vraag van den burgemeester of de Cen trale bereid zou zijn met een betaling dier installatie in drie termijnen van een jaar genoegen te nemen, door den Administrateur bevestigend geantwoord. De Administrateur merkte echter daarbij op, dat, al zou met het werk der installatie dadelijk begonnen worden, die toch niet bij de opening der muziektent zou kunnen ge- reed zijn. De Administrateur bood daarom aan een tijdelijke hulpinstallatie te maken, hetgeen geschiedde. De Administrateur was daarbij in de mee- ning, dat de opdracht om de dpfinitieve installatie voor rekening der gemeente als vorenbedoeld te maken, zou volgen. Die opdracht geschiedde echter niet. Des- niettegenstaande heeft de administrateur de tijdelijke installatie in 1913 gemaakt, niet aan de gemeente in rekening gebraclit en wanneer er in de muziektent uitvoering was, heeft de administrateur op verzoek van den burgemeester de tent voorzien van lampen en schermen en zulks evenmin aan de gemeente in rekening gebracht. Uit deze handelingen volgt naar de meening der Industrieele Maaetschappij in stede van een minder aangenaam optreden een hulpvaardige medewerking van den administrateur. Daar de missive van den burgemeester dato 29 .September jl. en den aan dezen gerichten brief van den Administrateur data 24 September jl. in de vergadering van den gemeenteraad van 2 October jl. mededeeling is gedaan, wordt ook van dit aan den burge meester gericht schrijven mededeeling aan den raad verzocht. De voorzitter, aan het verzoek tot mede. deeling van dit schrijven voldaan hebbendie, wil daar toch nog eene toelichting op geven, daar anders uit dit schrijven zou lijken, of de handelingen van den Administrateur der electrische centrale alhier geheel in orde) waren. Het ging er in het geheel niet om, dat de Administrateur oij het aanbrengen der tijdelijke installatie van de muziektent niet ter wille is geweest en ook niet, dat hij. van spreker zelf of van wege het gemeente- bestuur officieel een opdracht wenschte voor het in orde brengen der verlichting van de muziektent, ter gelegenheid van een te geven! concert, maar de grief was: dat de Admi nistrateur, als naar gewoonte, tot tweemaal toe een desbetreffende boodschap ontvhn- gende van den voorzitter der conoertgevende muziekvereeniging (weike boodschappen in andere gevallen door spreker waren be- vestigd) dezen in den waan liet, dat de verlichting zal worden aangebracht, terwijl eerst ter elfder ure bleek, dat hij niet voor- nemens was, dat zonder officieele opdracht te doen. Wat nu betreft het nog ontbreken van een opdracht tot het maken der installatie voor verlichting van de muziektent merkt srpeker op, dat de kabel, die de verlichting in de \tent met liet net moet verbinden, reeds is gelegd. Daaruit blijkt dus, dat er, in stede van! nog geen opdracht; te (zijn, reeds een begin van uitvoering is gegeven. De lieer De Jager vraagt, of nu toch in het vervolg zal gezorgd worden, dat de zaak beter in orde is. De voorzitter geeft te kennen, dat het niet te voorzien is, dat in den eersten tijd van de muziektent gebruik zal worden gemaakt, maar is dit het geval, dan zal hij zeker met de opgedane ervaring rekening houden. Het is steeds een stelregel van spreker geweest, osm, als de muziektent verlicht moest worden, den Administrateur te bezoeken en hem te vragen daarvoor te willen zorgen,; ook heeft spreker hem al eens 11a het geven van een concert bezocht, om hem te danken voor zijne goede zorgen. Dit laatste ver- klaarde de Administrateur bijzonder aardig te vinden, daar hij er liier niet aan gewoon' was pluimpjes te krijgen. Spreker wist dus niet beter, of hij leefde met den Administrateur op goeden voet en dat schijnt ook zoo geweest te zijn tot voor korten tijd, toen het wat reeds vele menschen over- kwam niet meer zoo wTas. De heer De Jager vraagt inlichlingen aan- gaande het maken der installatie voor de verlichting der muziektent, weike in 3 jaren zou Worden betaald. Hem is het niet be- kend, dat dienaangaandje in dten raad iets besloten is. De voorzitter geeft te kennen, dat hier door den raad is uitgemaakt, dat ook zou gezorgd worden voor de verlichting van de muziektent. Toen men met het bouwen ge- reed was, waren de materialen voor het aan-, brengen van de electrische verlichting zeer in prijs gestegen, en er was geen bepaalde post op de begrooting, om de daarvoor noa- dige uitgaaf te dekken. Het voornemen be- staat, om op de begrooting voor het volgend jaar voor memorie een post uit te trekken, daar burgemeester en wethouders nog niet weten, wat de kosten voor het aanbrengen der installatie voor de verlichting zal kosten. 3. Voorstel in zake de jaarmarkt. De voorzitter stelt namens burgemeester voor, de jaarlijksche paarden- en veemarkt te houden op Woensdag 18 November a. s., en bij die gelegenheid de gewone premien 'en medailles uit te loven. Allcen vraagt spreker eenige vrijheid voor de keuringscommissie, dm, indien haar dit in verband met de in- zendingen gewenschl voorkomt, aan een of meer der premien eene andere bestemming te geven, dan waar voor deze aanvankelijk worden uitgeloofd. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 4. Voorstel in zake verlof aan den leeraar Krijgsman. De voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wethouders naar aanleiding der zaak van den heer Krijgsman, leeraar aan de hoogero burgerschool, die onder de vroeger aan den raad medegedeelde omstandlgheden de twee eerste weken van den nieuwen cursus niet in de school aanwezig was, veertien dagen verlof toe te kennen, onder stilstand van jaarwedde. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 5. Aankoop voorraden tarwe en rogge. Naar aanleiding van de in de vorige ver gadering gehouden besprekingen omtrent het voor rekening der gemeente aankoopen der in deze gemeente aanwezige voorraden tarwe en rogge, deelt de voorzitter mede, dat de omstandigheden zich na die vergadering zoo danig hebben .gewijzigd, dat van het be,- sproken voornemen geheel kan worden afj- gezien. Hij kan daarom de commissie die benoemd was 0111 burgemeester en wethou ders in die aangelegenheid bij te staan ont- binden, wat hij bij dezen doet, de heeren Lensen, De Feijter en D. Scheele dankemde voor de door hen als lid der commissie, bewezen diensten. 6. Benoiining leden stembureau voor de verktezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De voorzitter noodigt de leden uit, over te gaan tot het benoemen van twee leden voor het stembureau voor de op Dinsdag 10 No vember aanstaande te houden verkiezing van vier leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, en verzoekt de heeren R. Scheele en Lensen met hem darvoor het stembureau te vormen. Bij de eerste stemming verkrijgen de heeren De Jager 5, Moggre en Lensen ieder 3, R. Scheele, De Feijter en Eijke ieder 2 en D. Scheele 1 stem. Daar 9 briefjes zijn ingeleverd bedraagt de volstrekte meerderheid 5 en is alleem de heer De Jager gekozen. Bij de tweede vrije stemming voor het tweede lid van het stembureau worden uit- gebracht op de heeren Moggre 4 en Eijke 3 stemmen, terwijl op de heeren Dees en De Feijter ieder 1 stem is uitgebraclit. Daar niemand de volstrekte meerderheid verwderf, moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren Moggre en Eijke, die zich van medestemmen moeten pnthouden. Bij de nu plaats hebbende herstemming wordt de heer Moggr6 gekozen met 4 stem'men; op den heer Eijke zijn' 3 stemmen Uitgebraclit. De heeren Moggre en De Jager verklaren zich op de desbetreffende vraag van den voorzitter, bereid <de benoeming aan te nemen, terwijl de heer Eijke zich dp uitnoo- diging van den voorzitter beschikbaar stelt om zoo noodig op te treden als plaats- vervangend lid. 7. Vaststelling verordening heffing en in- Vordering van Ioonen voor het ruiinen van privaatputten en -tonnen. De voorzitter stelt alsnu aan de orde de vaststelling der verordening op de heffing van een loon voor het ruimen van privaat putten en -tonnen, wraarin na de eerste be- handeling een abuis was ontdekt en die in de daaropvolgende vergadering werd aange- houden, Iwegens de afwezigheid van den heet Dees, daar het op diens voorstel in de veror dening opgenomen hoogste tarief nader be- strijding ondervond, op grond dat het niet- goiegekeurd zou worden zoo hoog te gaan, in verband met den kostenden prijs. Aan burgemeester en wethouders is toen ge vraagd, bij de verdere behandeling eene be- rekening van de kosten der beerruiming- over te leggen, waaraan zij hebben voldaan, door de berekening bij de stukken voor deze raadsz,itting te voegen. Daaruit blijkt, dati de kosten der beerruiming een zoodanig bedrag beloopen, dat er geen bezwaar is, otn eene maximumheffing van 2 per rui- ming vast te stellen. De bewering, dat de opbrengst hooger zou zijn dan de kosten, is daarmede volko- men weerlegd. De lieer De Jager verklaart zich met die overgelegde berekening niet geheel te kunnen vereen'igen. Hij heeft de kosten ook nog eens nagegaan en komt dan tot een ander resultaat. Er is in de afdeelingsvergaderingen gezegd, dat 50 procent van de kosten van den! reinigings- en den beerruimingsdienst ten laste van den beerruimingsdienst behooren te worden gebracht. De cijfers voor het loopende-jaar nagaande, kosten die diensten, rvngeveer f 4750; de helft daarvan is dus f 2287,50 met de rente van het geleend ka- pitaal en de aflossing beloopen de uitgaven f 2997,50, of bijna 3000. De verkoop der faecal\ien brengt ongeveer 1500 op, zoodat er een bedrag van 1500 op de explotatie tekort komt. Daar er gemiddeld 1500 rui- mingen per jaar plaats hebben, komt hij tot de conclusie dat een ruiming aan de ge meente 1,per keer kost. Waar nu het verschil in de uitkomst zit, weet hij niet, maar of de zijne, of de andere berekening is foutief. De heer Lensen merkt op, dat, toen in de afdeelingsvergadering door den secretaris de berekening van burgemeester en wethouders werd medegedeeld, do heer De Jager daarbij ook tegenwoordig was. Er blijkt nu, dat er nog verschil van meening bestaal. Hij" verzoekt daarom, die berekening nogmaals te willen mededeelen. De voorzitter noodigt den secretaris uit, de toelichting op de verordening te willen mededeelen. De secretaris deelt mede, dat bij het ter goedkeuring inzenden eener verordening als de onderwerpelijke, aan gedeputeerde staten moet Worden overgelegd een staat der kosten' over de 5 laatste aan de vaststelling vooraT- gaande dienstjaren. De cijfers der 5 laatste jaren nemende, blijkt, dat de verzamelde beer in 1909 heeft opgebracht f 1720,in 1910 f 1429,70, in 1911 1331,80, in 1912 1022,621/3 en in 1913 f 1583.15, totaal 7087,27i/2. Het loon voor het van gemeentewege ru!imen van privaatputten en -tonnen heeR ofpgebracht: in 1909 699,35, in 1910 J 862,55, in 1911 977,89, in 1912 f 1020,921/3 en in 1913 f 1040,30, totaal f 46O1,00i/2, Het totaal der ontvangsten bedroeg dus over de jaren 19091913 f 11.688,28. Dit is gemiddeld per jaar f 2337,651/2. De kosten der beerruiming hebben bedragen aan renten voor geleende gelden: in 1909 360, in 1910 340, in 1911 330, in 1912 280 en in 1913 J 230, totaal f 1540,-. Aan aflossingen van geleende gelden: in 1909 250, in 1910 j 250, in 1911 f 1000, in 1912 1250 eh in 1913 500, totaal f 3250,-. (Wordt vervolgd.) Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. J. C. Ultee, Agent R. V. B., Gre- nulaan 33, uit Vlissingen. Yertrokken: M. A. Daelman, zonder beroep, Dijkstraat 73, naar Sas vaD Gent. A A N B E S T E D I N G. Op Woensdag 25 November, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1915, 1916 en 1917. (Raming 27000 per jaar.) ZEET IJ J I IN E IS. Van 11 tot en met 15 November. Ter Neuzen. Vertrokken: Van 11 tot en met 15 Nov. werden tangs de Oostsluizen alhier 58 binnenvaartuigen op- en 111 afgeschutdoor de Middenslnizen 44 op- en 22 afgeschutdoor de Westsluizen 6 op- 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen. verzoekt aan zpn broeder FRANCOIS, van Capelle op den Bosch, om zoo spoedig mogelijk naar buis te komen, waar zijn ouders hem wachten. van Moerbeke, wordt dringend verzochj zpn adres te laten weten aan BERNARD VAN POELE, Kocwactat (Zand). van Wetteren (Belgie), zoekt zpn vroiliv met drie kit) ders. H ij zelf en Frays verblij ven bij P. DIELEMAN, Axel (Kijku t.) die afgeleverd zijn voor de fabriek van den heer MALOTAUX te Sas van Gent, en nog niet afbetaald zijn volgens hun contract, worden verzocht hun kaartje onder motto „biette zenden aan de uitgeefster van dit blad voor 18 Nov. If)Id. EEN B1ETENVERB0UWER. 1 TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 13 Nov. Antonij Jacobus van Gelderen, oud 43 j., wedn. en Geertruida Maria Oostdijk, oud 44 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Nov. Marinus de Jonge, oud 22 j., jm. en Janna Cornelia Smallegang. oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Nov. Jan Willem Leendert, z. van Willem van Doorn en van Johanna Jacoba Cornelia Reinhoud. Cornelia, d. van Willem Moerman en van Maria Janna Kolijn. 10 Nov. Lena, d. van Jacob van Beveren en van Cornelia Smouter. 12 Nov. Gerardus. z. van Johanna de Smidt, 14 Nov. bebora Cornelia Elisabeth, d. van Arend Dieleman en van Johanna Cornelia aan Fraeiienhove. Francina Susanna, d. van Abraham Johannes van Minnen en van Jacoba Jacomina Hangoor. Overlijden. 8 Nov. Maria Ludovica de Landtsheer, oud 79 j., wed. van Joannes Baptista van Hoeck. 13 Nov. Johanna Lippens, oud 3 w., d. van Josephus en van Elisabeth Pauwlusse. 11 Nov. Nederl. s.s. MAGDALENA, 6157 kub. M. naar Rotterdam, ledig. 13 Nov. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., naar Londen, stukgoed. Nederl. s.s. CORNELIS, 6894 kub. M., naar Rot- terdam lcdi". 14 Nov. Nederl. s.s. HELENA, 5093 bub. M naar Rotterdam, ledig. Nederl. s.s. ELISABETH, 5093 kub. M., naar Rot terdam, ledig. s.s. RICHARD in lading te Rotterdam voor New- Orleans. s.s. ELISABETH in lading te Rotterdam voor New-York. s.s. HELENA in lading te Rotterdam voor Philadelphia, s.s. MAGDALENA vertrok 15 dezer van Rotterdam naar New-York, s.s. CORNELIS in lading te Rotterdam voor Boston.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3