Laatste Berichten. De strijd in Belgie. Provinciale Staten van Zeeland nen, 50 machinegeweren en tallooze hoeveel- heden munitie en voorraden. De Russen namen verder 323 officieten en 21.750 soldaten gevangeu. De verliezen aan de Yser. De Times verneemt uit Noord-Frankrijk, dat volgens de mededeelingeu van gevan- gengenomen Duitsche officieren, de Duitsche verliezen in den siag aan de Yser 90.000 man bedroegen. Een marineregiment had na den slag nog 80 man over van 1800. Vijf generaals werden gedood. Het gebrek aan munitie van de Duitsche vuutwapen blijkt uit een circulaire, by de dooden gevonden, wearin den troepen last gegeven wordt zuinig te zijn met de munitie. Het Duitsche consulaat te Rotterdam ver- spreidt een aantal telegrammen van het ministerie van bnitenlandsche zaken te Berlijn van 8 tot 12 November, die over het geheel dezelfde zijn, als oris door het Wolff-bureau werden geseind. Ec'nter tref- fen we onder het laatste telegram nog de mededeeling aan (het telegram handelt over den slag aan de Yser en bij Yperen), dat aan Duitsche zijde totaal 9200 gevaugenen zijn gemaakt en 6 kanonnen en meer dan 45 machinegeweren vcroverd zijn. Tlaamsche humor. Een aan Tijl Uilenspiegel herinnerend staaltje Ylaamsche guitigheid verhaalt de coresp van de Times, van de Bruselsche straatjongens. Deze steken een korten tuinwortel door de bovenzij van hun pet en passen den ,/hanenstap" (den Duitschen parade- marseb) toe tegenover de metraljeurs, die in sommige straten van Brussel staan op- gesteld of wel, ze richten ernstig groote schijven op 19 M. van de monden der kanonnen op, zoodat het welhaast onmogelijk zou zijn, met een schot te missen. Een gelielkoosd tijdverdrijf is ook, dat ze in de rij gaan staan en op het bevel z/voorwatrrts marsch, naar Parijs" alle achteruit marcheeren. De Duitsche schildwachten zien dat spel niet begrijpend aan. Turksche schepen in den grond geboord. Naar uit Konstantinopei wordt bericbt zijn de Turksche transportschepen Beze- mialeu, Bachri Achmed en Midhas pasja door de Rassische vloot in den grond ge boord. De bemanningen ter sterkce van 219 koppen en eenige passagiers zijn volgens een berieht uit Russische bron doorde Russen gevangeu genomen. Deze schepen worden door drie betere, op de Russen bt itgemaakte, Russische sche pen vervangen, die de namen van de drie in den grond geboorde schepen zullen ont- vangen. Op 11 dezer hebben de Duitscbers Dix muiden storn e iderhand veroverd. Het laatste Duitsche communique zegt niets van nieuwe vorderingen bij Dixmuiden enjuist daar, verwachtten de Duitsche bladen het slagen van de doorbraakpoging. Het „Berl. Tagebldrukt met vette letters aan 't hoofd van het blad ,/Ausnut- zung des Erfolges bei Dixmuiden", d. w. z. het voordeel trekken uit het succes bij Dixmuiden. Thans, drie dagen na't succes, blijft het vruchten plukken van de over- winning voor de Duitschers nog steeds uit. Het Fransche communique van gister- avond zegt, dat de bondgenooten hun op- marsch bervat hebben. Allereerst blijkt hieruit, dat de bondgenooten zich hersteld hebben na de krachtige aanvallen der Duitschers. Over de nieuwe actie van de Duitschers seint Tomlinson, de Daily News"-corres- pondent in noord-west Frankrijk Na eerst alle aanleiding te hebben gegeven om te gelooven, dat zij hun plan om langs de kust door te breken hadden prijsgege- ven, kwamen de Duitschers Woensdag terug en deden een buitengewoon fellen en totaal onverwachten aanval om te bereiken, wat hun te voren niet was gelukt. Het is al meer gebeurd, dat de Duitschers een onver- wachte aanvallende bedrijvigheid aan den dag legden, op een oogenblik dat zij in waarheid iets anders wilden ondernemen. In ieder geval mislnkte Woensdag hun poging indien het hun er om te doen is geweest ons te verpletteren al brachten zij ons ook aanmerkelijke verliezen toe en wonnen zij bij hun plotselinge, onver- waffite poging terrein. Ten hoogste slaagden zij er in, zich voor dien dag een verademing teweeg te brengen van onze algemeene tegen-aanvallen en den toenemenden druk op hun rechtervleugel. Als loon voor hun inspanning kregen zij Dixmuiden, dat thans nog slechts een steenhoop is. Ik geloof dat dit reeds de zesde maal is, dat de stad in andere handen overgaat. Wekenlang is zij bijna, dageiijks ge- bombardeerdhet heeft nog een naam en een plaats op de kaart, maar dat is ook alles. Bij Yperen hadden de Britsche strijd- krachten opnieuw een uitbarsting te weer- staan van die Duitsche aan valswoede, welke het 't speciale voorrecht van de Engelschen is, van Duitschen kant uit te lokken. De Duitschers overtroffen de Engelschen ver in getalsterkte. Volgens alle regelen van het oorlogsspel hadden wij uit de plaats verdreven moeten zijn. Wij leden zware verliezen aan manschappen, doch behielden het terrein, ofschoon de felheid van den stormloop der Duitschers hen een paar kilometers in westelijke richringdeed winnen. Verder naar het zuiden hadden de Fran- schen h' t zwaar te verduren. Ik g h f dat de Duitschers dicht genoeg opgedrongen om Bethune onder kanonvuur te nemen. De aanval werd uitgevoerd in een hevigen westerstorm met regenvlagen en de actie der Duitschers was's avonds ternauwernood verslapt. Al deze gevechten dragen in zeker op- zicht hetzelfde karakter. Behalve in straat- gevechten wanneer er snel en opwindend werk van man tegen man te doen valt, waarbij persoonlijke behendigheid en vlug- heid van groot gewicht zijnis er weinig variatie in het algemeene beloop van dezen niet zeer pittoresken oorlog. Af en to brengen de Britsch-Iodiers of de Algerijnen een nieuw element in den strijd, door de weinig orthodoxe wijze waarop zjj bij storm- aanvallen de blanke wapens hanteeren of door steelsche nachtelijke aanvallen, waarbij de Duitsche lichtkogels den Oosterlingen, he dan den Duitschen schildwachten reeds de keel hebben afgesneden, een hulp te meer zijn om hun werk aan de nog half slapende gestalten der Duitschers te vol- trekken. Opwekkende cavalerie-aanvallen ontbreken echter; ook worden maar weinig bajonet- charges uitgevoerdde bereden artillerie stormt slechts zelden voort op de manier, die op schilderijen zoo aantrekkelijk aan- doet. Men ziet bijna nooit iets dan rook, en ook daarvan niet veelvoorts krijgt men gewonden te zien. Veel verse,heidenheid is er enkel in het geraas dat men te hooren krijgt. Tegen den avond trekken de Duitschers, wanneer zij meenen, dat hun granaatkar- tetsvuur het terrein voldoende heeft gezui- verd, vooruit om dat terrein ook te bezetten. Veel baast maken zij daar nooit mee. Soms doen zij het in den wandelpas, en rekenen daarbij op hun aantal om aan de beweging succes te verleenenmaar slechts zelden slagen zij er in het zg. gezuiverde terrein te bezetten. Bij zulkegelegenheden lijden de Duitschers ongetwijfeld zulke zware verliezen, dat zij het niet maar aldoor op die wijze kunnen volhouden. Die verliezen zijn vreeselijk. De soldaten van de verbondenen zijn er van overtuigd, dat zp voor het minst den op- marsch der Duitschers kunnen stuiten en zij hebben zich nu tot het volbrengen van die taak gezet, zoo natuurlijk, als bestond er geen ander werk. De worsteting bij Dixmuiden. De Belgische oorlogscorrespondent van ,/De Tijd" seint uit Duinkerken, 11 No vember De Duitschers hebben van hun vermees- tering van Dixmuiden nog geen party kunnen trekken. Zij hebben zich daar voor 't oogen blik vastgezet. Onze rangen zijn zich met groote snelheid'van den vreeselijken schok aan't herstellen. Een bres heeft de Duitsche moker niet geslagen, al waren we tot wij ken op een punt gedwongen. De gansche linie bleef onverlet en snel hebben allerlei troepen- verplaatstngen plaats, om zwakke punten te versterken. Daardoor is 't noodig ge- bleken, dat de voorwaartsche beweging ten noorden van Nieuwpoort door onze linie niet werd voortgezet, ten einde onze linie niet noodeloos te verlengen en daardoor te ver- zwakken. Met grooten spoed zijn alle maat- regelen genomen, dat de Duitschers huD gedeeltelijke bezetting van Dixmuiden zich niet ten nutte kunnen maken en geen aan vallende voorwaartsche beweging van groote kracht kunnen beginnen. Daarvoor was noodig, dat onmiddellijk de Duitsche troepen, die links en rechts van Dixmuiden over de Yser waren gekomen, werden teruggeworpen en de bezetting van Dixmuiden in haar verbindingslinie bedreigd. Ik meldde reeds, dat Franschen waren toegesneld, om de Engelschen en het Belgische leger, dat zeer zeer heeft geleden, te helpen. De bondgenooten dringen heden weder met kracht voorwaarts. Belet moet worden, dat de Duitschers hun zwaar geschut naar Dixmuiden kunnen voeren en in stelling brengen. Daarom moest, kost wat het kost, gepoogd den vpand tegen, zoo moge lijk over het water te slaan. Zoolang de Duitschers enkel Dixmuiden bezet kunnen houden, zooals op heden, is het gevaar nog niet groot, maar voorkoinen moet worden, dat zich bij Dixmuiden een macht samen- trekt van een aanzienlijke grootte, die een wig kan drijven tusschen onze linie en zwaar geschut in stelling kan brengen. Onze verkenners berichten, dat de vpand voornemens schijnt, zoo spoedig mogelijk van Dixmuiden in de richting Duinkerken op te rukken. Alle maatregelen zijn ge nomen, dat dit belet wordt. En als de voorteekenen niet bedriegen, zal de tegen-actie onzer troepen slagen, zal de vpand in Dixmuiden een vossegat vinden en elders over de vaart worden terugge worpen. Maar hoe gegrond onze verwachtingen ook zijn, niemand weet, wat de dag van morgen brengen gaat. Heden hing er op verschillende plaatsen een dikke mist, die het uitzwermen onzer vlieger-verkenners bemoeilijkte, zoo niet geheel belette. Laat licht, vroeg donker, op de eDkele uren van den dag nog mistzoo wordt de be- kwaamste krijgskunde er een van geluk en toeval en wordt de strijd een ware hel. Want niets is ontzenuwender dan den vijand niet te onderkennen, hem plotseling geheel onverwachts uit de duisternis te zien opdoemen, of uit den mist te zien losmaken als een reusachtige demon. Nader seint bovengenoemde corresp. d.d. 12 Nov. aan De Tijd Een nachtelijke uitval uit Dixmuiden. Vat gisreren verwacht werd, is geschied. In d n nacht heeft de vijand getrachtzi h de bez-tting van Dixmuiden ten nutte te maken, om onder begunstiging der duister nis van daar voorwaarts te rukken. Maar het is hem niet gelukt. De beteekenis van Dixmuiden als krpgskundig punt en der- halve ook de bezetting van Dixmuiden mogen niet overschat noch onderschat worden. Een bezetting van Dixmuiden door wie ook, beteekent noch voor ons, noch voor den vijand een beteekenisvol gewin, in zooverre er noch het lot van Duinkerken, noch een doorbraak der linie van de bond genooten mede gemoeid is. Evenwel heeft de nu deels plat geschoten plaats, haar bijzonder belang. Ze is immers gelegen even over de gekana- liseerde Yser, aan de zijde van den vijand. Zoolang onze troepen de plaats bezet hielden, was er aan de overzpde zelf een krachtig beletsel voor den vijand de water- linie te forceeren, terwijl deze van het overschrpden van het water op andere plaatsen geen krijgskundig voordeel kon trekken. Aldus beschouwd, is bijgevolg de bezetting op zich zelf van Dixmuiden voor den vijand winst. Maar die winst is voor ons nog geen zwaar verlies, omdat de Duitschers, al zijn ze in Dixmuiden, ribg niet over de waterlijn zijn en nog niet onze eigenlijke eerste verdedigings- linie hebben doorbroken. Dit nu hebben ze in den nacht pogen te doen. Recht duidelijk is het't mp niet, wat ze daarmede voor hadden, wat zij met heel den aanval bij Dixmuiden in de laatste dagen beoogden. Was 't een schijnoperatie om bij Yperen te beter te kunnen slagen en onze troepen vandaar weg te lokken Was de aanval bij Dixmuiden een werkelijk gemeend plan om door te breken hetgeen ik voor mij geloofV In ieder geval: ze zijn teruggekeerd en na Dixmuiden deels in handen gekregen te hebben, poogden ze deze plaats als basis van oprukken te bezigen. Bij dag was dit al zeer bezwaarlijk en daarom werd de nacht verkozen. Het is tngelooflijk met welk een behoedzaamheid de Duitschers daarbp te werk gingen. Komen zij des daags met de overmacht van het getal, in den nacht beproeven ze het met enkele stoute verkenningstochten, die voor hun troepen den weg moeten openen. Maar zoo zorgzaam en stil was de vijand niet voortgerukt, of de onzen hadden hem dra bemerkt. Er werd echter niet gevuurd. Stil liet men den vijand in den waan, dat hp onbemerkt was liet hem al nader en nader komen dan een geweldige los- branding, een pselijk huilen en geknetter in den nacht De nachtelijke uitval der Duitschers om de Yserlinie bij Dixmuiden te forceeren is op niets uitgeloopen en op heden is de algemeene toestand. schoon op veie punten plaatselijke veranderingen intraden, toeh schier ongewijzigd. TER NEUZEN, 16 Nov. 1914. Wp ontvangen thans de bevestiging van een berieht, dat de vorige week is overleden de heer A. Moerdijk, secretarfs en ontvanger van de gemeente Zuiddorpe, ontvanger-griffier van verschillende polders. Een groot aantal jaren was de oyerledene ook lid der Provinciale Staten van Zeeland, in welke functie hp in 1910 werd herkozen. De laatste dagen ondervinden we ter deeg, dat we aan den zelfkant zitten. In vroeger tijd ging een groot deel onzer postzendingen over Belgie en kon men ook over laud per spoor het noordelijk deel van Nederland bereiken. Sedert de oorlog is de pvovinciale stoombootdienst ons eenig communicatiemiddel. Pas was de dienst in zijn vroegeren vorm hersteld, ofVrijdagen Zaterdag komt er stremming. En niet ten onrechte. Door den hevigen storm was het te verwachten, dat verankerde mijnen zouden gaan drijven. De wind was er juist naar, om die in onze rivier binnen te stuwen. De directie van den provincialen stoom bootdienst oordeelde het o. i. terecht on- raadzaam om de booten bij duisternis te laten varen. Als het dag is, kan nog eenigszins naar die gevaarlijke mpnen wor den uitgekeken, maar bij duisternis zijn ze in het geheel niet te zien. Naar we vernamen heeft men van af de boot Zater dag en gisteren verschillende mijnen drij- vende gezien en zijn er door een marine- vaartuig niet minder dan 36 opgeviseht. Ondertusschen waren velen van deze omstandigheid de dupe. We spreken nog niet van de postgemeenschap, die daardoor ook een slakkengang gaat, maar ook vele reizigers en die zijn er tegen woordig steeds veel. We vroegen ons afis het niet mogelijk om onder deze ornstandigheden ter vergoe- ding van het gemis dat wordt ondervonden op den dienst Ter Neuzen Vlissingen een of meermalen een reis te maken Ter Neuzen- Hansweert Een dienst tussch n Hansweert en Hoedekenskerke wordt immers reeds be- gonnen Die Zuidwesterstormen kunnen zich in den winter toch voortdurend voordoen en het traject Ter Neuzeu-Hansweert zal toch wel buiten het mijnengebied blijven. JPetroleumgebrek. Zaterdag kwam uit St. Nicolaas alhier per spoor een meisje met een kan om de zoo noodige petroleum te halen. Zij was genoodzaakt onverrichter zake terug te keeren, daar haar zelfs niet werd vergund het perron te verlaten. Drijvende mijnen Met het oog op de vele berichten omtrent in zee aangetroffen drijvende mijnen, wordt medegedeeld, dat volgens art. 1 van het zoo- wel door Engeland als door Duitschland, Frankrijk en Nederland bekrachtigde mijnen- tractaat, het verboden is, verankerde mijnen te plaatsen, die niet ongevaarlijk worden zoodra zj losgeraakt zijn. Redeljjkerwijze kan dus aangenomen worden, dat eene botsing met een losrijvende mijn geen noodlottige gevolgen zal hebben, al moet demijnopzichzelfatseeng^va ar Ipkvoorwerp worden beschouwd, dat slechts door deskun- digen veilig kan worden behandeld. Vol gens hetzelfde tractaat mogen niet verankerde mijnen slechts gebezigd worden, wanneer ze zoodanig vervaardigd zijn, dat ze ten hoogste een uur, nadat degene die ze uitgeworpen heeft, het toezicht er over verloren heeft, onschadelijk worden. In zee aangetroffen, aan de oppervlakte drijvende mijnen zpn dus als regel onge vaarlijk voor de scheepvaart te achten. Aangezien het echter altijd mogelijk is, dat de inrichting, waardoor zij onschadelijk worden, door een of andere oorzaak niet heeft gewerkt, blijft het zaak, drpvende mijnen zooveel mogelijk uit den weg te gaan. Nestor W ilmart. Reeds eenigen tpd liep het gerucht dat onder de gevangenen die door het open- zetten der gevangenis te Dendermonde door de Duitschers ontsnapt zijn, ook Nestor Wilmart behoorde. Volgens f/de Tijd" meent men uit Gent dat hij thans in Londen vertoeft, AXEL. Tot tijdelijk secretaris en ontvanger der gemeente Zuiddorpe is aangesteH de heer L. J. den Hollander, burgemeester alhier. SAS VAN GENT. 16 Nov. Hedenmorgen werd op de spoor- baan ten noorden van het station gevonden het lijk van den 60jarigen P. Dooms,fabrieks- ar'oeider, wonende te Assenede. Gisteren- voormiddag uit zijn woning vertrokken om ten 12 uur op zijn werk te zijn in de Coop. Suikerfabriek, was hjj daar niet ver- schenen, doch des natniddags in dronken toestand in de omgeving gezien. Vermoe- delijk is hij des avonds in ergen dronken toestand de spoorbaan opgeloopen en met het hoofd op de rails gevallen, tengevolge waarvan hij is overleden. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht om na schou- wing te worden vervoerd naar Assenede. KOEWACHT. Van daar schrijft men aan de Midd. Crt. dat het aantal Belgen, volwassenen en kinderen, dat men daar dageiijks bij troepjes met kannen, bussen en kruiken voor petro leum, welke brandstof in hun door Duitsch land geannexeerd gel iid haast niet te koop is, langs den weg ziet, legio is. Van 3, 4 uur afstand maken velen dageiijks dezelfde wan- deling en dan nog vaak tevergeefs. Maar zij, die hier al in den voormiddag aankomen en er riff in slagen een of twee liter olie te koopen, trekken verder tot in Axel. Gelukt het hun een hoeveelheid te koopen, dan mogen zij nog geen enkelen militairen wachtpost voorbij of zrj worden teruggezonden. Buiten het dorp om, langs velden en binnenpaden tracht men dan over de grens te komen. Ook in bloem wordt een levendige smokkelhandel gedreven. Van beide koopwaren wordt natuurlijk nu en dan een grootere of kleinere hoeveel heid in beslag genomen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Schipbreuk in de haven. Heden middag kwam alhier op de haven, gesleept door de sleepboot Johanna, het ijzeren aakschip Catharina Francina, schip per P. Meeusen Johz., geladen met beet- wortelen, komende van Philippine en bestemd naar Selzaete. Naar we vernamen lag het vaartuig reeds op zijde, waaruit te vermoe- den viel, dat het reeds water had binnen gekregen. Juist in den mond der oude haven viel het geheel op zijde en was spoedig geheel onder water verdwenen. De schipper, zijne vrouw en de knecht wisten zich in de roeiboot aan wal te redden. Vermoedelijk zal er bij laag water wel wat van het schip te zien zijn. Weg tusschen OosteHjk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen over Neder- landsch gebied. In de a. s. najaarszitting der Prov- Staten van Zeeland zal worden behandeld een voorstel van Gedep. Staten tot af'wijzing van het verzoek van het gemeentebestuur van Ter Neuzen, gesteund door verschil lende andere gemeentebesturen, betreffende het aanleggen van een weg ter verbinding van Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren over Nederlandsch gebied. Gedep. Staten meenen, dat een keibe- strating met rijwielpad van 224,600 of een weg van steenslag van 126,600 te duur is, omdat de aanleg alleen zou kunnen geschiedendoor de provincie met rijkssubsidie en geen bijdragen van anderen te verwachten zijn. Rijwielpad WalsoordenHulst. Nog zal worden behandeld een voorstel van Gedep. Staten van Zeeland tot afwrjzing van het verzoek van het gemeentebestuur van Hontenisse e. a. tot het aanleggen van een rijwielpad van Hulst naar Walsoorden. Gedep. Staten meenen dat de aanwezig zijnde eindjes weg en de klinkerpaadjes langs de oostzijde voldoende in de behoefte voorzien voor wielrijders die den weg kennen. Het maken van een doorgaand wielrijders- pad zou 11.000 kosten en dit achten Gedep. Staten onder de huidige tijds- omstandigheden niet gerechtvaardigd. PARIJS. 11 uur. De belangrijkste ge- beurtenis van den dag was, dat de vijand o?er den rechteroever van bet Yseikanaal werd teruggeworpen. Het gedeelte van den linkeroever, dat nog in de handm der Duitscbers was, werd geheel en al ontruimd. Ten Zuiden van Dixhoofden hebben wij een klein bosch, bij een nachtelijken aanval verloren, hernomen. Aan het eind van den dag, deed de vijand zonder succes een aanval ten Zuiden van Yperen. Van het overige gedeelte van het front valt niets te vermelden. BERLIJN. Uit het groot hoofdkwartier wordt gemeld De strijd op den rechter vleugel werd ook gisteren zeer be'invloed door het ongunstige weder. Dientengevolge konden wij slechts geringe vorderingen maken en moeizaam vooruittrekken. Eenige honderden Franschen en Engel schen werden gevangen genomen en zes machinegeweren zijn veroverd. In het Argonnerwoud gelukte het een zeer versterkt Fransch steunpunt stormen- derhand te nemen. De mededeeling van Fransche zijde, dat een Duitsche afd. eling bij Coincourt in het ongereede zou zijn gebracht, is verzonnen. De Franschen hebben juist zeer groote verliezen geleden, terwijl wij geen man verloren. In het Oosten, aan de grens van Oost- Pruisen en Russisch Polen, duurt d« strijd voort. Een beslissing is nog met gevallen. "WEEN EN. Officieel. De verdediging van Premszyl wordt thans, evenals bij het eerste beleg, met groote kracht gevoerd. Gisteren werd de vijand bij een grooten uitval naar het Noorden trwugg-dreven, tot aan Rokoetnika. Onze troepen leden daarbij slechts geringe verliezen. In de Karpathen zijn afzonderlijke aan vallen van vijandelijke afdeelingen, zonder moeite afgeslagen. Ook op andere plaatsen van het front, is het aan de Russische verkenningstroepen niet gelukt, door te dringen. KONSTANTINOPEL. 15 Nov. Officieel. Gisteren deden onze troepen in de streek van Lasistan een aanval op de stelling Limansisi, waarbij de Russen zware verliezen leden. Russische verkenningstroepen, die trachtten te landen, werden uiteen g dreven. Duzt eui werd door onze troepen bezet. Een groote hoeveelheid munitie en levensmiddelen werd bait gemaakt. De Russen bombardeei den de post Kok- muchabislen zonder succes. PARLJS, 3 uur. De dag van gisteren is over het geheele front betrekkelijk rustig Zitting van 13 November 1914. Veroordeeld zijnA. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, bij zesde herhalingbinnen een jaar na vroegere ver- oordeeling, tot hechtenis van 3 dagen en tot plaatsing in eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. J. A. v. L., bakker te Sluiskil en H. J. D., voer- manskneeht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. P. G., stokerW. d. D., bootwerkerW. B., werkmanW. E., bootwerkerP. S., werkman J. S., werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake van strooperij, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. E. S., bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op tijd van haar herberg, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. R. M., mandenmaker en C. M., artist, zwervende, ter zake van Rijkswegen reglement overtreding, ieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. A. B. P., visscber te Philippine, ter zake van over treding reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. d. S., bierhuishoudster te Westdorpe, ter zake van kippen laten loopen op eens anders grond, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. H. M., artist, zwervende, ter zake van paarden laten loopen op eens anders weiland, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. L. D., landbouwer te Hoek, ter zake van loopen op bezaaiden grond, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. E. J. v. H., F. E., visschers, F. G., metselaar, R. E. d. M., arbeider, alien te Bouchaute- A. M., schipper te Wachtebeke, alien ter zake van overtreding der visscherijwet, ieder tot 2 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor ieder. II. M., artist, zwervende, ter zake van het visschen met ongeoorloofd vischtuig, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverktaring en ver- nieling van het schepnet. G. M. S., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht., met ver- beurdverklaring en vernieling van het schepnet. E. J. L., arbeider te Bouchaute, ter zake als voren, tot 3 boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iprlpfO hnpfp P. M. G., bakker; - J. T. v. A., bakker, beiden te Ter Neuzen, ter zake van overtreding van het Binnenvisseherij Reglement, ieder tot eene boete van f 0.50, subs. 1 dag hecht., met vrijspraak van het eerste ten laste gelegde feit. E. D., metselaar te BouchauteW. v. A., boot- man H. IL, arbeidster, beiden te Ter Neuzen A. v. C., zonder beroep te Hoek, alien ter zake van overtreding van het Reglement op de Zeeuwsche Stroomen, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. J. P., arl e der te Sas van Gent, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van f 1.subs, 1 dag hecht. P. J. S., koopman te Sluiskil, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. A. F., kantoorklerk J. v. L., slager, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. S., smid M. J. d. V., zonder beroep I V., fabrieksbaasC. C. v. L., kantoor'oediendeH. F., photograafA. D., molenaarsknecht, alien ter Sas van Gent, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot een boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P. H., knecht te Hoek en A. H., slager te Philip pine, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, suhs. 1 dag hecht. N. D., zonder beioep; L. W., landbouwer; —7 J. V., slager, alien ter zake als voren, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. P., knecht; P. D., knecht; J. J. P. S., laridhuuwer, M. D., werkman P. C. d. V., postbode, alien te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P. d. M., arbeider; T. V., arbeider; G. A. d. C., slager; B. R. P., scheikundige, alien te Westdorpe, ter zake als voren tot een boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. E. S., metselaarG. K., slagerS. B., koop man, alien te Melle F. V., arbeider; E. M., directeur; C. E., arbeider; A. I., fabrieksar- beider, alien te Selzaete, alien ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs 1 dag hecht. P. v. C.. zonder beroep te Hoek en C. K., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van overtreding van het Reglement op de Zeeuwsche Stroomen, eerstge- noemde tot eene boete van f i,subs. 1 week tuchtschool, laatstgenoemde tot eene boete van f 2 subs. 2 weken tuchtschool. J. J., zonder beroep te Axel, ter zake van strooperij, tot eene boete van 0,50, subs. 4 dag hecht. Teraggave bevolen aan de ouders zonder toepassing van straf in de zaken van J. E. d. K., zonder beroep D. D., fabrieksarbeider ,1. A. L., bakkersknechtJ. C. v. D., zonder beroep M. J. v. d. H., veldarbeidster, alien te Hoek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2