Primal mat tie Jaskaart Lan&bouw-Qn&er wij s Openbare Verkooping van Paarden. Openbare Verkooping. JB1|1 j Ma 3 jaar borstiijden door de ABDIJSIROOP genezen. Aanbesteding. KLEEDINGSTOFFEN VAN HEEL Co. 0 mnibusdienst en St. Nicolaas «wae$) ST. II Frissclie Eigeobeiniers, JACst2™S0K' Afdeeling Lederwaren. Zesr geschikte St. ITicolaas-Geschenken. 97 PAARDEN. Aambeien VAN DALEN, 9 Laatst® Berichten. St. Amieken (Vlaamsch Hoofd) ADVERTEMTIEN. Th, Christiaens-Hellemans ARTHUR HAENTJENS PETRUS HI EL Afdeeling Axel Z. L. M. Z. L. M. Afd. „AXEL te ZAAMSLAG. de levering van: AXEL, tusschen „in de Kroon" aan de statie. J. L. DE KRIJGER. H. H. Landbouwers plantaardappelen, L. A. DE MUL e. a. 1 Jac8 de Kok, Ter Neuzen. Dames- en Kinderhoeden Garnituren enz. Heeren Overliemden, Fronts, Boorden, Manchetten, Auto-Shawls, Foulards, Handschoenen, Sokken, enz. DE C00KER-HEIJENS, v. d. H. uit Breskens, die op 18 Oct. den gemeente-veldwachter op den grond zou hebben geworpen, toen deze hem aanzegde zich van de aanlegplaats van de boot te verwijderen. Be'klaagde ontkende en zeide, dat de gemeente-veldwachter over de rails van de tram is gevallen. Ditzelfde verklaarden twee getuigen a decharge, M. van den Broeke en L. Moelke. Deswege werd van hun verklaringen proces-verbaal opgemaakt en een onderzoek geeischt of hier ook van meineed sprake kan zijn, terwijl de behandeling van de zaak zelve werd geschorst. De verdediger M. R. Groot, protesteerde tegen deze wijze van doen en speciaal tegen het steeds geloof hechten aan de verkla ringen van politie-ambtenaren. Naar aanleiding van de verdacht- makende berichten uit Engelsche bron omtrent een kleine, de Nederlandsche vlag voerenden kruiser, die geankerd was op de reede van Duins, nabij de Engelsche torpedo- boot Niger, die een halven dag na het vertrek van den kruiser zonk, wordt van wege het Nederlandsche Departement van Marine medegedeeld, dat met dien kleinen kruiser vermoedelijk bedoeld wordt de op de thuisreis zijnde Kortenaer, van wiens bezoek de Engelsche admiraliteit te voren op de hoogte was gebracht. Door den kruiser werd de Engelsche vlag gesalueerd e i tijdens het verblijf werden de gebruike- lijke bezoeken gebracht. De Engelsche regeering zal op deze scheeve voorstelling der Engelsche pers worden attent gemaakt. -Door Hr. Ms. Zeehond, welk schip belast is met het opsporen van mijnen in de Noordzee, is buiten het Oostgat, voor den mond der Westerschelde een drijvenae mijn door geweerschoten tot zinken gehraeht. Naar wij vernemen is aan de bemanning van aile Nederlandsche oorlogsschepen bevel gegeven, bij het ontdekken van drijvende mijnen deze door geweer- of ge- schutvuur te doen zinken. Staatscommissie iverkeloosheid. Yerschenen is het eindverslag van de staatscommissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar de werkeloosheid in Nederland. Daarin wordt gezegd, dat de goed gere- gelde arbeidsbemiddeling, de regeling en leiding der migratie, de werkloozenverze- kering en de leniging van den nood, ten- gevolge van werkloosheid, zullen ten gevolge hebben, dat bekwame werkwillige werke- loozen grootendeels, zoo niet geheel, aan de bemoeiingen van de armenzorg zullen kunnen worden onttrokken. Yan grooten invloed zou bij belangrijke aanbestedingen, de splitsing der bestekken kunnen zijn, ter voorkoming van werke loosheid in Nederland, die daarom gewenscht wordt. Aangedrongen wordt de krachtige uit- voering der woningwet, ter voorziening in den woningennood. Tot verandering der handelspolitiek in protectionistische richting, met het oog op het werkloozen-probleem, bestaat geen aan leiding Het credietwezen dient verbetering te ondergaan in het belang van het bouw- bedrijf. Een verder voortschrijden op het gebied der arbeiderswetgeving wordt aanbevolen, met verhooging van den leeftijdsgrens voor kinderarbeid en het nemen van nog andere maatregelen in het belang van jeugdige personen. Meer gelijkmatige verdeeling der uitvoe- ring van publieke werken wordt aanbevolen. Een permanente commissie worde inge- steld, ter bestudeering van de verschijnselen die op de nadering eener economische crisis wijzen. Yoor overwerk wordt in de rijksbestekken een hooger uurloon vastgesteld. Voor verleening van rijkssteun en werk- verschaffing door gemeenten en particuliere vereenigingen, worde een centraal punt geschapen. Aan gemeenten van meer dan 20.000 inwoners wordt in het algemeen de verplichting opgelegd arbeidsbeurzen op te richten en in stand te houden. Voorts worde een centrale rjjksarbeids- beurs in het leven geroepen. Een rijkswerkloosheidfonds wordt gesticht in voortdurend verband met de arbeids beurzen. Aan het eindverslag zijn eenige nota's toegevoegd, van afzonderlijke leden der commissie. VLISSINGEN. Alhier is een mijn aan- gespoeld maar voor men deze aan den wal kon brengen om hanr onschadelijk te maken, verdween zij weder in de diepte. Te Nieuwersluis zijn eveneens mijnen aangespoeld. BATAV1A. In Songkong, in de Residentie Wester-afdeeling Borneo, zijn gesneuveld een Amboineesch sergeant en 3 tuseliers van inlandschen laadaard, terwijl een Euro- peesch sergeant licht gewond werd. JOHANNESBURG. Generaal Botha heeft aan generaal De Wet een zware nederlaag toegebracht. 250 opstandelingen werden ge- vangengenomen, terwijl 2 kanonnen, alsmede verschillende auto's, veroverd werden. PARIJS. Het officieel communique van o-isteravond 11 uur meldt, dat de verbon- denen in het Noorden zich in al hunne stel- lingen hebben gehandhaald. De vijand, die een poging deed, om door nachtelijke aan- vallen van uit Dixmuiden verder door te dringen, werd teruggeslagen. Het oflensief tegen de Buitsohers, die de Yser waren overgetrokken, werd hervat, en deze werden op alle punten teruggeworpen. De Duitschers houden nog een punt op 200 a 300 meter van den linkeroever van de Yser bezet. In het centrum, is in de streek van Tracy le Val ten Noordoosten van het Ecclewoud eenig terrein gewonnen. In het Argonnewoud deden de Duitschers eenige aanvallen, zonder succes. PARIJS. Officieel communique van 13 November. Sedert Woensdag heeft de strijd op onzen linkervleugel even krachtig voortgeduurd. Hi] is voortgezet met afwisselend vooruit- ru'kken en terugwijken zonder bepaald gevecht. Over het algemeen is het gevechtsterrein niet belangrijk gewijzigd sedert 10 Novem ber 's avonds. Op de algemeene linie Nieuwpoort, Ka- naal van Nieuwpoort naar Yperen, de streek van Zonnebeecke en het YVesten van Ar- mentieres. Evenmin is er wijziging in de stellingen van het Britsche leger, hetwelk de vijande- lijke aanvallen, meer in het bijzonder de aanvallende beweging der troepengedeelten van de Pruissische garde heeft algeslagen. Afzonderlijke gevechten van eenvoudigen aard, zijn gevoerd op hetgeheelefront.dat zich uitstrekt tusschen het kanaal van La Bassee, Atrecht, de Somme en de Oise. Om Vailly aan de Aisne hebben wij ons gehandhaafd, tegenover een tegenaanval en ons vaster genesteld op een den vorigen dag veroverd terrein. Ook om Berry an Bac hebben wij eenigen voortgang gemaakt. In de Argonne en Woeuvres, in Lotha- ringen en in de Vogezen valt geen enkele gebeurtenis van belang te vermelden. De onderscheidene stellingen zijn niet gewijzigd. 's GRAVEN HAGE. Het Russische ge- zantschap deelt mede In Oost-Pruisen hebben den llen Novem ber gevechten plaats gehad in de streek van Stalluponnen, Goldan en Solden, waarvan de uitslag gunstig was voor de Russische troepen. Deze zijn vooruitgerukt tot de Massurische meren en hebben Johannes burg bezet. II. In Galicie zet het Russische leger zijn krachtig offensief voort. Het heeft de Oostenrijksche achterhoede, die zich trachtte te handhaven in de bergachtige streek van Sanok aan den bovenloop van de San, aan- gevallen. De insluiting van het fort Pzain is opnieuw volkomen. III. In Anatolie zijn de aanvallen der Turksche troepen tegen de stelling Keuprikeui afgeslagen en blijft dit in handen der Russen. De Russische troepen hebben zich even eens ineester gemaakt van de geheele vlakte rond Alachkert. Volgens de verklaringen van een gevangen officier staat het Turksche leger onder bevel van Hassan Izzet Passche, bijgestaan door Duitsche offlcieren. Ontwikkeling en ontspanning der gemobiliseerde troepen. Ten behoeve van het plaatselijk Comite tot ontwikkeling en ontspanning der gemo biliseerde troepen, werd door ons ontvangen van G. B. 10,—, van A. D. P. C. 2,50. Positie der Stoomschepen. Op 21 November aanstaande hoopt D.V. onze hooggeachte Yriend en Vriendin Ds W. A. VROLIJK M. VROLIJK—LUIK1NG, te Utrecht (Wilhelminapark 29»), hunne 25jarige Echtvereenigiug te herdeuken Hunne dankbare vrienden van Zaamslag. 13 Nov. 1914. Zoo de Heere hem nog in het leven spaart tot aanstaanden Maandag 16 No vember, hoopt onze geliefde Vader, Bebuwd-, Groot- en Overgrootvader ALEXANDER DE 00ELDER, ten huize van A. 'tGilde, zijn tachtigsten geboortedag te herdenken. Namens de Familie, IZAK DE MUL en Echtgenoote, Ter Neuzen, 13 Nov. 1914. Heden overleetl onverwacht onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer FLORiS VERLIflDE, in den ouderdom van ruim 78 jaar. M. C. A. VERLINDE- Houtzager. C. L. VERLINDE. J. J. VERLINDE M. F. O. VERLINDE- 11 November 1914 Middelburg. den Haag. wssra NIECHELEN, wordt verzocht spoedig huiswaarts te keeren. Zuster MARIE is thuis. van Moerbeke, wordt dringend verzocht zijn adres te laten weten aan BERNARD YAN POELE, Koewacht (Zand). van Wetteren (Belgie), zoekt zijn vrouiv met drie kinder s. Hij zelf en Frans verblij ven bij P. DIF.LEMAN, Axel (Kijkuit.) zonder roeni, op Zondag den 15 November a,s. bij J. w. d. LINDEN, „Cafede Reisduif". Vooruit 5, Boven de 26 spelers verhooging van Prijzeu. HET BESTUUR. De Curs u s voor jonge dochters uit den Landbouwenden stand' te AxeS vangt aan Dinsdag 17 Nov. om 1 uur in een lokaal der Normaalschool. Die te Ten Neuzen, Woensdag 18 Nov. om 1 uur in een lokaal der Christelijke school (Jozinastraat.) Belanghebbenden worden dringend ver zocht op de eerste les tegenwoordig te zijn. Zij die zich nog niet hebben opgegeven als leerling, kunnen dit alsnog doen op de eerste les. Het hoofd der Cursussen, F. C. ZONNEVIJLLE. De lessen aan den Landbouwcursus te Zaamslag, beginnen Dinsdag 17 Nov. des avonds om 6 uur, in de school aan de Veerstraat. Ook zij, die zich nog niet als leerling aanmeldden, kunnen nog toegelaten worden. Leeftijd minstens 15 jaar. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen zal op Woensdag 18 No vember 9914, des voormiddags le 10 uur, aan de stallingen van Mej. de Wed. Van der Walle, bij de Axelsche brug te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer H. J. V. YrAN CANTFORT te Ter Neuzen, als Consul van Belgie, in het openbaar verkoopen De verkooping geschiedt "tegen con- tante betaling in Hollandsch geld met 10 °/0 verhooging. De paarden zijn elken werkdag te be- zichtigen. De Notaris E, B. Dunioleyn te Hontenisse, zal ten verzoeke van het Bestuur van den GROOT K1ELDRECH1- POLDRR, op Zaterdag 92 December 9994, des middags 12 uur, in het openbaar verkoopen De Sunlight-Zeep Maatschappij blijft doorgaan de orders op al hare Zeepen onmiddellijk uit te voeren. De heer E. de Smidt, de stoere ijverige smid, BinnenbrouwerstraHt. 42, Amsterdam, werd gekweld door een sleepende borst-kwaal, zoo erg dat hij dikwijis zijn werk niet verrichten kon. Hoe hij genezen is, vertelt ons zijne vrouw Mijn masukkelde 3 jaren, bijna dag in, dag uit, was hij ziek. Het gebeurde in sommige tijden van het jaar, hij° 14 dagen lang zijn werk moest laten liggen door de pijn op de borst en het vreeselijke hoesten. Dikwijis was hij kortademig en iedere stap, die hij deed benauwde hem. Handen vol geld gaven wij voor geneesmiddelen uit, maar niets gaf verlichting. Op een goeden dag besloot. ik hem de Abdijsiroogl te geven, waarvan men tegen woordig zooveel hoort spreken. Na het gebruik van het eerste fleschje'kwam reeds merkbare verandering in zijn toestand. Mijn man ging met de Ikbdijsiiroop voort en toen hij in het geheel slechts 3 flacons .Ibdijsiroop gebruikt had, was van zijn kwaal geen spoor meer te vinden. Gij alien, die lijdt aan Asthma, Borst-, Keel- of Longaandoening. geneest U met de Abdijsiroop en wacht niet totdat het te laat is. Prijs per flacon j 1,2,en 3,50. Eischt onze handteekeningL, 1. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. wassende op den dijk van dien polder, nabij de hofstede van den heer Beck, Met Algemeen Burgerlijk Arm- best uur van Zaamslag, maakt aan de ingezetenen bekend, dat het op 26 November a. S,, des namiddags te 1 ure, bij inschrijving zal trachten aan te besteden in massa benoodigd voor uitdeeling op 17 Decembere.k. STALEN zijn vanaf Maandag 16 November a. s. van 1 uur tot half 2 te bezichtigen op het Gemeentehuis. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Secretaris-Ontvanger. Het Armbestuur voornoemd, C. A. WIS8E, Voorzitter. C. J. DE VRIES, Secretaris-Ontvanger. Zaamslag, 12 November 1914. worden spoedig genezen door de Aambeien- zalf van Apotheker BOOM. Door het gebruik van deze zalf genezen zoowel blinde als bloedende, in- en uitwendige Aambeien, het hinderlijke jeuken houdt geheel op. Prijs per potje 50 ct. Ver krijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels te Ter Neuzen bij J. J. Kense te Axel bij J. van Dixhoorn. Waar niet verkrijgbaar, wordt franco een potje gezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem, na ontvangst van 60 ct. houden iederen Woensdag zitting te Ter Neuzen bij den heer A. D. VER- SLUIJS. Verzilveren alle betaalbare coupons van Hollandsche fondsen. TANDABTS, Brouwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van O12 en van 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziekten. Dagelijks vertrek op beide plaatsen en op dezelfde uren. 's Morgens om 8 uur (Belgische tijd) en 's namiddags om 3 uur. Te St. Nicolaas zal de omnibus de treinen van Holland afwachten. Prijs per persoon en per rit2 f Pan9cen. De dienst zal Maandag 16 November beginnen. •■•c'wagBB**- Ondergeteekende bericht het geachte publiek van Zaamslag en omstreken, dat hij weder is U!T- GESTALD met een prachtige sorteering Een ieder beleefdtoteen bezoek uitnoodigend. Aanbevelend, Volgende week komt in lossing een scbip in Friesland in vollen bloei gekeurd. Wie zuivere Friesche Planters wil hebben, bestelle NU om direct uit het schip afte halen. ZAAMSLAG. De groote strijd om het bestaan wordt door ieder gestreden en er vallen dagelijks slachtoffers. Wanneer uw weerstandsvermogen geleden heeft, wanneer gij uw werk niet meer met lust kunt doen wanneer gij ongedurig zijt of zenuwachtig; prikkelbaar en slecht gehumeurd, dan zijt gij goed opweg een slachtoffer te worden. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge straks niets meer Daarom versterk uw krachten nu het nog tijd is. De Sanguinose is het kostelijke middel dat u snel en zeker de verloren zenuwkracht wedergeeft. Zij verhoo'gt uw weerstandsvermogen maakt uw slaap diep en verkwikkend en geeft u dat opgewekt gevoel van kracht en blijdschap dat bij een vol- maakte gezondheid behoort. Neemt er de proef van. Sang&iiinose kost per fl. 1.50, 6 fl. 8. 12 fl. 15. Te verkrijgen bij de meesste Apothekers en goede Drogisten. Wacht U vooi1 namaak! Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. YAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Ter Neuzen verkrijgbaar by Wed. A. van Overbeeke—Leunis de Feijter. Geheel nieuwe zending. 150 soorten vanaf 5cent. Opnieuw ontvangen eeue collectie benevens Minzaam aanbevelend, Modemagazijn Nieuwstraat. Keuze uit 500 soorten Dames- en Heeren Portemonnaies- Sigare/n- en Sigarettenkoksrs. Groote verscheidenheid. Bijzondere sorteering Portefeuilles en Zalicouverts. SchooItasschen, Schoolmappen, Sporttressors, Beisnecessaires, Zaktoilets, enz. enz. s.s. RICHARD in lading te Rotterdam (bevracht RotterdamNoord-Amerika.) s.s. ELISABETH vertrekt heden van Ter Neuzen naar Rotterdam (bevracht Rotterdam Noord-Amerika.) s.s. HELENA vertrekt heden van Ter Neuzen naar Rotterdam (bevracht Rotterdam- Noord-Amerika.) s.s. MAGDALENA in lading te Rotterdam (bevracht RotterdamNoord-Amerika.) s.s. CORNELIS vertrok 13 dezer van Ter Neuzen naar Rotterdam (bevracht Rotterdam Noord-Amerika.) EN DE BLINDE en Kleinkinderen. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3