2)3 krijgsMrijven. Laatste Berichten. Loop der bevolking vaa Ter Neuzen. PREDIKBEURTEN. Ned. Hervormde Kerk Ter Neuzen. deze ieiten moet men geen overdreven belang hechten. 't Zijn stoutmoedige tochten door vijandelijk gebied als van Uhlanen. Tot nu toe geen beslissing, maar de toe- stand der Duitschers scbijnt niet zoo gunetig aan de kust. Tusschen Ostende en Knocke versterken de Duitschers zich geduchtze houden voortdurend de wachttal van troe- pen liggen in de dorpen. Ze zijn zeer op r.un hoedo voor spionnage. Gisteratond riep men to Ooolkerke brj Brugge, burgers op,' om tegen betaiing loopgraven t'e maker,. ,/Betaliug met bous spotten velen, die de wijk namen. Bovendien ontbreekt na- tuurlijk de lust, om voor den overheerscher te werken. Aan alierlei requisites komt geen einde Duitsche soldaten zeiden tot burgers//Wij moeten in dezen verwenschten hoek van Belgie den kop af, maar gij znlt dezen winter van kouger de vingers afbijten." Hedenmorgen werd in de kuststreek niemand door de Duitsche patrouilles over de grens gelaten en niemand mocht Belgie verlaten. De grens was dus gesloten. Gisteravond kwam een trein van Wenduyne, bij Blankenberghe, met Antwerpsche wees- kinderen aan, die daar in de kolonie ver- bleven en nu via Nederland huiswaarts keeren. SLUIS, 3 November. (Telegraaf). De Duitsche soldaat, die my heden zeide, dat deze krijg zoo moorddadig is en een ware menschenslachting, overdreef niet. Hi.] werd van 't front naar een kalmer streek gestuurd, daar hij gewond was en nu rusten moet. Er wordt voortdurend geweldig gestreden in Vlaanderen, van Meessen, (Messines), over Stollebeke, Gheluvelt, Becelare. Passchen- daele, Langemarck, Poelcapelle, Dixmuiden, Nieuwpoort. Verwoed is de worsteling om sommige dorpen, steunpunten in de zoo verschanste streek. Een dier punten is Hol- lebeke, aan 't kanaal van Yperen naar Comen (Comines), waarop lk vroeger reeds weesals een verdedigingswerk van dit terrein. Dit kanaal moest Yperen met de Leye (Lys) verbinden maar kwam met klaar tengevolge van een tunnelinstorting en grondverschui- vingen. In het voorjaar werd daarom de arbeid gestaakt. De bedding is diep. Ook om Poelcapelle werd hevig gestreden. Dit dorp, of beter een gehucht, bij Lange marck, ligt aan den straatweg Brugge- Yperen, daar waar deze weg steil opioopt. Poelcapelle was volgens de laatste berichten in handen der verbondenen, die zelfs bun aanvallen waagden tot cabij Rousselaere. Het kanongebulder in de Yserstreek was hedennamiddag weer geweldig, maar van daar lekte vandaag niet 't minste nieuws nit, daar in de kuststreek 't verkeer geheel stop staat. Zooals ik u reeds seinde, wordt niemand over de grens gelaten, noch binnen, noch buiten Belgie. Duitsche schildwachten of patrouilles staan zelfs midden in 't veld, in de duinen en aan 't strand. Het kanon gebulder klonk naderbij dan verleden week. Met zekerheid kan ik u meldeu, dat de Duitschers zich meer en meer versterken tusschen Ostende en Knocke. Dezen morgen waren zelts alle bruggen op 't kanaal Brugge - Sluis opengedraaid. De ophaalbrug van Oostkerke was in't water neergeslagen. Dit alles wijst zeker niet op een gunstigen toestand tusschen Ostende en Nieuwpoort. Omstreeks 4 uur vloog een Engelsche aeroplaan over dit deel van Vlaanderen. De vliegmachine kwam uit zee en vertrok in de richting van Brugge. Het wemelt in de omgeving van Zeebrugge van mariniers en infanterietroepen. granaten en granaatkartetsen uit elkaar sprongen. Vervolgens bereikte de kleine troep de kanonneerbooten weer behouden en wel en den volgenden dag waren de Duitsche batterijen naar achteren gebracbt. De Duitschers in Frankrijk en Belgie. PAR1JS, 4 Nov. Officieel bericht van 11 uur 's avonds De toestand onderging geen wijziging van beteekenis. In het noorden maakten wij kleine vorderingen in de richting van Meessen (Messines). Op verschillende punten van het front heeft de vijand een hevig geschutvuur onderhouden. Vooral was dat het geval ten westen van Lens, tusschen de Somme en Ancre, in Argonne en in het bosch van Apremont. Het geschiedde echter zonder groot resultaat. BERLIJN, 5 Nov. Ambtelijke mede- deeling van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier Gisteren hebben Belgische troepen, ge- steund door Engelsche en Fransche troepen, over Nte'uwpobrt een heftigen uitval gedaan tusschen de zee en het overstroomde gebied. De aanval werd zonder veel moeite af- geslagen. Zoowel bij Yperen en ten zuidwesten van Rijssel als ten zuiden van Berry au Bac, in Argonne en in de Vogezen maken wij met onze aanvallen vorderingen. Van het Oostelijke front. BERLIJN, 5 Nov. Ambtelijke mede- deeling van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier Op het oostelijke oorlogsterrein is niets van beteekenis voorgevalien. ST. PETERSBURG, 4 Nov. De generale staf deelt mede De Duitschers trekken op het Oost- Pruisische front terug. De Russen hebben Bakalarzewo genomen en veel munitie buitgemaakt. De Duitschers blijven aan de overzijde der Weichsel overhaast terugtrekken. De Oostenrijkers zijn voorbij Kielce terug- gedreven, dat de Russen hebben bezet. Op de Oostenrijkers zijn beslissende over- winningen behaald op het front Kielee- Sandomir. De Oostenrijkers trekken over haast terug. De Russen hebben 't belangrijke strate- gische centrum Sandomir genomen. BERLIJN, 4 Nov. Uit Warschau wordt gemeld Tengevolge van de laatste geveeh- ten heeft de residentie van den Czaar zeer geleden. Op den sp^orweg Warschau Skiernewice hebben de Russen drie en twintig bruggen doen springen. Eveneens zijn de spoorwegen in de voorsteden van Warschau vernield. De Ghurka's. Het Parijsche blad ,/La Presse" beschrijft, naar we in de //N. R. Crt." lezen, een episode, waarin de Ghurka's uit Engelsch- lndie in de gevechten aan de Yser een rol hebben gespeeld, als volgt //Ten Noorden van de Belgische linie niet ver van de kust, hadden de Duitschers on- langs verscheidene batterijen zware artille- rie opgesteld. Alle pogingen van de artillerie van de bondgenooten tegen die banonneu waren vruchteloos geweest. Men kon den schootafstand niet vinden en de Duitsche kanonnen brachten den bondgenooten zware verliezen toe. Luchtverkenners vonden eindelijk de plaats waar de munitie voor die kanonnen was opgeslagen zij lag ruim 15 K.M. achter de Duitsche schansen. 's Nachts scheepte een afdeeling Ghurka's zich op twee kanon neerbooten in en met gedoofde lichten voeren die in alle stilte den mond van de Yser op, Na een langen en stillen marsch kwamen de Ghurka's tot op 900 M. van het kamp waar het munitiekonvooi stond. Hier ston- den zes Duitsche schildwachten op post. De officier, die over de inlandsche troepen bevel voerde, gaf hun last, in een klein boschje weg te schuilen. Het heele bataljon legde zich heel stil neer en spande zijn oogen in, om de duisternis te doorboren. Langzaam, stil, kropen zes gestalten, die zich nauwe- lijks tegen de grond afteekenden, uit het boschje den weg op In hun mond hadden zij het lange mes, dat bij handgemeen het geliefkoosde wapen van de Ghurka's is. Een halt uur verstreek. Een diep basgeluid, als het gekwaak van een kikvorsch, werd vernomen, en in een sect nde waren de schaduwbeelden van de zes schildwachten op den weg verdwenen. Geen geluid, geen kreet werd gehoord. Het was of de herfst- wind de bladeren langs den grond deed ritselen. Nu sprongen de andere Ghurka's op en hervatten hun marsch naar de opslag- plaats van de munitie. Om een uur in den ochtend ontwaarde de generale staf, die in die in de richting van de Duitsche linie met spanning uitkeek, een fellen lichtflits aan den horizon. Eenige seconden later hoorde men een zware ontploffing, gevolgd door tallooze andere, toen de kisten met Duitsche kruiser op een mijn geloopen. BERLIJN, 4 Nov. OfficieelDe groote kruiser Yorck is vanochteud in de Jade op een Duitsche mijn geloopen en gezonken. De plaatsvervangende chef van den marine- staf Behnecke deelt nog mede, dat van den door een Duitsche mijn gezonken Duitschen kruiser Yorck (9500 ton) 382 man, d. i. meer dan de helft van de bemanning, gered zijn. De redding werd door een dikke mist bemoeilijkt. Ten zes. De krijgsbedrijven ter zee geven thans eenige bijzonderheden, in afwijking met die te land, die over het algemeen weinig ver- andering in den toestand melden, van welke partijen ze ook komende officieele com munique's melden vooruitgang. Een ge- beurtenis die op een zeeslag gelijkt, wordt gemeld uit Zuid-Amerika. Woensdag ont- ving de Engelsche admiraliteit verschillende berichten uit Duitsche bron, omtrent een zeegevecht voor de Ohileensche kust. Volgens deze berichten hadden de Scharn- horst (11,600 ton), Gneisenau (11,600 ton), Niirnberg (3470 ton), Dresden (3650 ton) en Leipzig (3250 ton) zich in de nabijheid van Valparaiso vereenigd en Zondag begon een zeeslag met een gedeelte van admiraal Craddocks smaldeel. Volgens de Duitsche berichten werd de kruiser Monmouth (9950 ton) in den grond geboord en de kruiser Good Hope (14,300 ton) ernstig beschadigd. De kruiser Glasgow (4900 ton) en de huipkruiser Otranto ont- snapten. De Engelsche admiraliteit kan dit bericht op het oogenblik niet als juist aanvaarden, aangezien het linieschip Canopus (13,150 ton, in 1897 van stapel geloopen), dat was uitgezonden om het smaldeel van admiraal Oraddock te versterken, niet genoemd is. Het is daarom zeer goed mogelijk, dat wanneer er nadere berichten komen, de voorstelling van Duitsche zijde aanzienlijk gewijzigd zal worden. Alle door den toe stand vereischte maatregelen zijn genomen. Uit Santiago werd door Havas gemeld, dat de Duitsche kruisers Scharnhorst, Gnei senau en Niirnberg Maandag te Valparaiso zijn aangekomen. De Duitsche admiraal rapporteert, dat hij de Monmouth in den grond heeft geboord en de Good Hope en de Glasgow heeft beschadigd in een zeeslag op 60 mijlen afstand van Coronel (Ohileensche haven, Zuidelijk van Valparaiso). Hij ge- looft, dat de geheele bemanning van de Monmouth is omgekomen. Het eenige bericht van officieele Ohi leensche zijde, is van den vuurtoren van Lavapie. dat daar Zondagavond geschutvuur was gehoord met onbekend resultaat. Van de Good Hope is geen bericht ont- vangen. De Glasgow is een Ohileensche haven binnengevallen. TER NEUZEN, 6 Nov. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 772.1 Memel. Laagste barometerstand 758 6 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 7 November. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. - In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier werd medegedeeld een schrijven van den ontvanger der regis- tratie en domeinen te Hulst, borichtende dat het rijk bereid is aan de gemeente een terrein voormaligen vestinggrond (het z. g. boschje) in koop af te staan om te dienen als algemeene begraafplaats voor 7200 of in erfpacht te geven tegen 324 'sjaars, waarbij de gemeente een plantsoen moet aanleggen van 75 M. bij 50 M., aan de westeljjke grens boomen moet planten en een 100 M. langen toegangsweg moet aan leggen en onderhouden. Met de uit te voeren werken worden de kosten der begraafplaats op ruim 14000 geraamd, wat Burg, en Weth. te hoog achten, Overeenkomstig hun voorstel zal worden bericht, dat det gemeente op het gedaan aanbod niet kan ingaan. Tot leden van het stembureau voor de a.s. Dinsdag te houden stemming voor 4 leden der Kamer van Koophaudel en Fabrie- ken werden benoemd de heeren Moggre en De Jager. De verordening op de beerruiming werd opnieuw vastgesteld volgens het onlangsdoor den heer Dees gedaan. voorstel. In het loon voor het ledigen van tonnen werd eenige wijziging gebracht, De gemeentebegrooting en verschillende daarmede verband houdende begrootiugen werden na korte discussie vastgesteld. De verschillende adressen van gemeente- ambtenaren en beambten om salaris-ver- hooging, werden afgewezen. L)e verhooging van het cijfer van den hoofdelijben omslag van 40.000 tot 46.000 gat aanleiding tot bespreking, doch voorstellen om op andere wijze een bedrag te vinden om de begrooting sluitend te maken werden niet gedaan. De begrooting is vastgesteld op een eind- cijfer van f 118.299,69, met een post voor onvoorziene uitgaven van 784,92. In de week van 28 Oct. tot en met 3 Nov. kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Domburg, 's Heerenhoek, Hoek, Middelburg en Vlissingen 2 gevallen van diphteritis te Wemeldinge, 1 geval dier ziekte te Neuzen, Hulst en Ellewoutsdijk en 1 geval van roodvonk en diphteritis gecombineerd te Aardenburg. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot lid der gezondheids-com missie zetel Hulst, de heer L. J. Colsen, veearts te Hontenisse en is tot voorzitter dier commissie aangewezen de heer R. H. Reuling te Hulst. Zondag a. s. hoopt de wed. H. de BliekTack te Schoondijke haar lOOsten geboortedag te herdenken. De vrouw geniet nog een zeer goede gezondheid. HULST. In het land van Waes schijnt groot ge- brek aan petroleu u te zijn, op te maken uit het groote getal menschen, die dagelijks met bussen en kruiken de grenzen over- komen, teneinde wat van de onmisbare vloeistof in te slaan. kijkuit. Doordat suikerbieten hier rechtstreeks van den beetenwagen op den wagen moeten worden geladen, staan hier, vooral des mor- gens, heele rijen van eerstgenoemde voer- tuigen hunne beurt af te wachten. Landbouwers, die wat ver van deze leve- ringsplaats wonen, rijden des nachts er been, om niet te laat hunne lossingsbeurt te hebben. GRAAUW. We hebben in de school eene kleine herinnering behouden aan de Belgen, die er een onderdak hebben gevonden. G Toen namelijk de school was ontruimd en weer voor het onderwijs in orde zou worden gebracht, bleken een honderdtal mcoie inktpotjes te zijn verdwenen. HONTENISSE. Bij de soldatententen en de barakken is men druk bezig nog drie zeer groote houten tenten te timmeren, waarvoor enorme hoe- veelheid hout wordt aangevoerd. Deze tenten worden in ruimten verdeeld, die zullen dienen voor kerk, school, hos- pitaal, eetzaal enz. Verscheidene scholen in den omtrek zijn reeds ontruimd door de vluchtelingen, die naar dit kamp zijn overgebracht. Naar gelang er meer ruimte beschikbaar komt voor verblijf, zullen ook bedeeld wordende vluchtelingen uit de landbouwschuren naar hier worden overgebracht. KOEWACHT. Deze week zijn een groot aantal Belgische vluchtelingen van hier naar hunne haard- steden teruggekeerd. Woensdag is de ope i- bare school aan den Ouden Molen ontruimd. De zich daarin bevindende vluchtelingen, ruim een honderdtal, zijn naar het kamp van Hontenisse overgebracht. Zachtjes aan herneemt alles hier weer zijn gewoon aanzien. Naar berekening waren hier op eene be- volking van 2500 zielen 18 a 20.000 Bel gische vluchtelingen onder dak gebracht. SINT JANSTEEN. Bij den landbouwer F. Stallaert te Absdale, werd Woensdagnacht het waschgoed van zijn erf gestolen. OoHogswaria. In de treurige verslagen van den tegen- woordigen krijg leest men toch nog enkele ,/notes gaies"Belgische vluchtelingen weten eveneens te verhalen van zonderlinge en leuke zetten der ,/Dutsmans", waarvan er hier een drietal volgen uit een groote collectie. Van eene woniug in eene gemeente, dicht bij St. Nicolaas gelegen, hadden ze de buiten- deur open gevonden, maar eene kamerdeur in den gang was gesloten ze braken deze open, haalden het noodige uit keuken en kelder, en bereidden zich een goeden maaltijd. Na afloop ,/kuischten" ze het gebruikte gerei netjes op, en daar er bij de tafel- genooten zeker een bekwaam timmerman was, haalden ze hier of daar een solied slot, en werd de deur weer volkotnen her- steld het oude slot werd op tafel gelegd, met een begeleidend briefje, waarin zij hun onbekenden gastheer mededeelden, dat zij heerlijk van zijne //giite Gaben" hadden gesmuld, en zij tot hun spijt hem op geene andere wijze hunne dankbaarheid konden toonen, dan door een flink slot op zijne kamer deur te zetten, want wat er te voren op lag was niet veel bijzonders In eene andere naburige gemeente wooDde een rijke, ongehuwde landbouwer, bij wien de Duitsche wachtposten de eerste dagen in geld, maar al spoedig met een bon het opgeeischte betaalden. De boer was nu juist niet bang voor zijne kooplui, en aangezien hij geen Duitsch kende, liet hij telkens zoodra mogelijk on- derzoek doen, of de bons in orde waren, en geregeld kon bij gerust worden gesteld, voor zoover, als zulks bij een vijandelijke oorlogsbon mogelijk is. Tot hem opeens gezegd werd, dat op de laatst ontvangen bon was vermeld, dat zij goed was voor een kwade vrouw Onze man niet op zijn gemak natuurlijk, en zoodra men weer iets kwam halen, ver- langde hij, dat ze verbeterd zou worden. Daartoe was men dadelijk bereid, en men zou er maar tegelijkertijd bij schrijven, wat men nu meenarn, er werd hem tevens echter zoo goed mogelijk aan het verstana gebracht, dat het oorlogstijd was, een tijd, waarin alles niet precies in orde kan zijn, en dat hij met niet te veel aanmerkingen moest komen, want dat men dan wel eens ander3 zou gaan handelen, wat dacht hij wel, waren ze niet goed voor hem, door hem, ongehuwd mensch, een vrouw te geven enz. Onze vriend liet zijn gecorrigeerde en bijgeschreven bon weer lezen, en hoorde tot zijn ontzetting, dat zij nu niet alleen goed was voor een kwade vrouw, maar tevens nog voor zeven lastige doehters Te St. Nicolaas wonen drie zusters bijeen, oude jonge doehters, alien boven de 70 jaar, die den typischen bijnaam dragen van //de vechtertjes", omdat ze, als besjes, meer- malen onderling krakeelen zij houden een klein snoepwinkeltje, en een brutale school- jongen durft wel eens voor een cent vechters- balletjes vragen, om de oudjes te irriteeren. De Duitschers bezochten ook haar huisje en werden in alle toonaarden door het drietal gesmeekt, haar armzalig winkeltje toch niet leeg te halen. Een //Dutsch" krijgt een inval, de hoofden worden bijeengestoken, en men vertrekt, om eenigen tijd later terug te keeren met een groote verzameling van verschillende artt., uit groote winkels gekaapt. Zij stoppen het //Snoeperwinkeltje", zooals men in St Nicolaas zegt, van onder tot boven zoo vol als een toko, en met groote letters schrijven ze op de deur //In den nieuwen Tietz", in navolging van den naam //Tietz' der groote warenhuizen. Zondag 8 November 1914. Lokaal „liethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Gedureude de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. Keukelaar, grondwerker, P 61, Duitschland. J. de Boer, zonder beroep, Dijkstraat 69, Vlissingen. P. M. Cornelis, wegwerker, O 62a, Hoofdplaat. L. R. .1. Pieters, zonder beroep, Nieuwe- diep 101, Hontenisse. Vertrokken: A. Dobbelaar, schipper aan boord, naar Rotterdam. J. J. Beukelaar, dienstbode, Doelderstraat 9, naar Rotterdam. M. de Regt, zonder beroep, P 102, naar Zaamslag. rechtszaxek. Arroudissements-Reclitb.te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 6 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken A. M., oud 26 j., arbeider te Eede, ge- detineerd te Middelburg, is wegens diefstal en vernieling veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met mindering der preven- tieve hechtenis. (Eisch 6 maanden met mindering). A. v. O., oud 58 j., koopman te Zuiddorpe, is wegens strooperij met een wagen ver oordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. (Eisch 10 of 10 dagen hechtenis). Woensdag werd naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht J. G., oud 30 jaren, arbeider, geboren te Borsben, wonende te Antwerpen, verblij vende te Hulst, verdacht van verduistering van een paard. De verdaehte is Donderdagmorgen weder vrijgelaten. Rindermoord. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak tegen J. v. E., 21 jaar, arbeider, wonende te Axel, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd dat hij op 3 September onder Axel met het oog- merk om den lOjarigen Adriaan Cornelis de Kraker zwaar lichamelijk letsel toe te brengen althans om dien jongen te mishan- delen hem met een mes of ander scherp voorwerp herhaalde malen in de borst, den rug en den hals en in de schouder heeft gestoken, tengevolge waarvan die jongen denzelfden dag is overleden. Ofschoon beklaagde voor den rechter- commissaris bekend had het feit te hebben gepleegd, ontkende hij thans de misdaad. Volgens de.marechaussee staat de moeder van het vermoorde knaapje slecht bekend, en eveneens de bekl. Het openbaar ministerie eischte veroor- deeling tot 6 jaren gevangenisstraf. De verdediger, Mr. De Groot, acht het zeer goed mogelijk, dat bekl. bekende onder den dwang der marechaussee. Hij pleitte vrijspraak. Tegen H. d. V., werd wegens oplichting te Zaamslag 2 maanden gevangenisstraf geeischt. Tegen S. v. H. te Sas van Gent vorderde het O. M. een maand hechtenis, wegens het schieten met een revolver, waardoor G. Leroux werd getroffen. Opruien van militairen. Da 31jarige letterzetter H. D. M. W. uit Middelburg, thans in voorarrest, had j zich heden voor de rechtbank te Middelburg I te verantwoorden ter zake dat hij ongeveer in het begin van September te Middelburg op den openbaren weg en in de militaire wachten onder de militairen in grooten getale heeft verspreid en door een kind dat aaarbij eenvoudig als werktuig handelde heeft doen verspreiden en ronddeelen, ge- drukte biljetten die hij, beklaagde, vooraf gelezen had, waarvan hij den inhoud kende, en waarin, daar zij beginnen met //Aan de militairen" en eindigen met de woorden //de samenwerkende arbeidersorganisaties", de militairen worden opgeruid om gezamenlijk hun dienst als zoodanig te weigeren en om gezamenlijk zich te verzetten tegen de be- velen, die hun door hunne meerderen zouden worden gegeven, tevens tot misbruik van hunne wapens in strijd met die bevelen en tot openlijk geweld met vereende krachten tegen personen en goederen, met de woorden /zeker daar heb je gelijk in, maar wat zult je er tegen beginnen. Alleen misschien niet veel, maar als alien zeggen wij willen niet, dan is het gedaan" en met de woorden z/maar er is ook een weldadig geweld, dat is het geweld, dat van onderen op wordt gebruikt", al deze woorden gebezigd in ver band met den inhoud van het geheele stuk met het oogmerk om aan den opruienden inhoud ruchtbaarheid te geven en de rucht- baarheid daarvan te vermeerderen. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf. Lokaal „Kben-JIaezer" (Kerkhoflaan) Begin der WintereatecMsatie 9 Nov. Iiaad van beroep. De raad van beroep voor de ongevallen- verzekering heeft de beslissing der rijks- verzekeringsbank vernietigd in zake G. D. P. te Koewacht. Ontzegd werd de vordering en de beslissing bevestigd in zake J J.G., Nieuw Namen, S. d. H., Retranchement en A. V., Oostburg. ROTTERDAM. (Part.) In Afganistan is een opstand uitgebroken tegen de Engelsche Regeering. PARIJS. Het communique van gister avond 11 uur luidt: Door het Duitsche leger werd ten Noorden van de LMje en ten Noorden van Arras een krachtig oftensief begonnen, waardoor wij genoodzaakt werden eenige loopgraven te ontroimen, doch welke later door ons weer konden worden bet rokken. JETervormde Kerk. Ter Neuzen. 9) u. en 2 u., Da. A. Timmerman. Sudskil. 9) u. en 2 u., dhr. L. Dek. Axel. 9 u en 2 u., Ds. J. B. T. Hu^enholtz. Zaamslag. 9 u. geen dienst. 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. Si u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u„ Ds. De Boer. Hontenisse. 9J u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 u., leeskerk en 2 u., Ds. J. N. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. J. N. Lammertsma en 2 u., leeskerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Chr. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 1J u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. eD 5i u., Ds.L. Hubrechtse van 's Gravenpolder. Ter Neuzen. 5i u., Evangelisatie. >s Maandagsavonds van 7—8 uur voor jonge- lingen boven de 16 jaar en voor militairen. Dinsdags van li—2i uur voor school- kinderen. van 213] uur voormei3jes beneden de 16 jaar. van 4—5 uur voor knapen beneden de 16 jaar. 's Woensdag savonds van 7—8 uur voor lien, die belijdenis des geloofs wenschen te doen. Donderdags van 34 uur voor jonge- dochters boven de 16 jaar. van 7—8 uur voorjonge- dochlers boven de 16jaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2