Laatste Berichfea. Provinciale Staten van Zeeland. In de heden gehouden algemeene ver- gadering van de ,/Middenstauds-Credietbank voor Ter Neuzen en omstreken" werd be- sloten tot oprichting dezer voor onze streek zoo hoog noodige en nuttige instelling over te gaan. Staande de vergadering werden reeds 66 aandeelen geplaatst, terwijl de gelegenheid tot toetreding nog eenige dagen zal worden opengestdd. ZAAMSLAG. Aan den oud-gemeenteambtenaar Joz. den Beer, vroeger lantaarnopsteker te Zaamslag (Veer), is een pensioen toegekend van 10,per jaar. HULST. Een militair, zoon van den slager Van C. alhier, die met verlof thuis was, kreeg in het cafe van den heer B., razie met een hier in garnizoen zijnd soldaat. Eensklaps sprong eerstgenoemde op dien soldaat toe en bracht hem met een mes een hevigen, maar niet levensgevaarlijken steek toe. De dader nam de vlucht, doch is gearresteerd, terwijl de verwonde in bet Liefdehuis is opgenomen om verpleegd te worden. MIDDELBURG. Ofscboon iederen dag te Middelburg onge- veer 150 vlucbtelingen vertrekken en te Vlissingen een paar maal zooveel komen er in beide plaatsen ook dagelijks weder meerdere terug. Onder die terugkeerenden bevonden zich Dinsdag een aantal mannen, die zeiden dat zij weder de wijk naar hier haddeD ge- nomen, omdat zij door de Duitschers aan het werk gezet waren aan de forten en bruggen en zij niet voor den vijand wilden werken, hun doel was nu Engeland, trouwens de lief'hebberij voor Engeland blijft zeer groot. Ook bevond zich onder de terug keerenden een ambtenaar van het Belgisch Roode Kruis, die reeds lang te Middelburg vertoefd heeft en met de bedoeling terug te keeren met een zieke mede was gegaan. Deze deelde mede dat den geheelen nacht van Maandag op Dinsdag hevig kanonge- bulder in de richting van Dendermonde gehoord is. Onder de Duitsche militairen te Antwerpen heerscht volgens dezen Belg dezelfde zenuwachtigheid als bij de Belgische in de dagen voor het beleg van Antwerpen. Zoowel deze zegsman als een uit Antwerpen komenden Middelburger verzekerden ons dat het toezicht op de passen van alien die Belgie wenschen te verlaten zeer verscherpt is, eerstgenoemde zeide dat dit in verband staat met de veelvuldig voorkomende desertie onder de Duitsche soldaten. Bij besluit van de Prov. Staten van 12 Juli 1912 werd aan het Rijk eene bijdrage verleend in de kosten van het maken van los- en laadplaatsen te Ter Neuzen ten bedrage van 10,000 per jaar gedurende 12 jaar, te beginnen met 1 Januari 1913 en bij besluit van 22 November 1912 werd dit besluit zoo gewijzigd dat in plaats van 1913" werd gelezen ,/1914." Volgens een schrijven van den Minister van Waterstaat heeft deze geen bezwaar er tegen, dat de eerste termijn van de bijdrage eerst in 1915 zal worden betaald. Gedep. Staten stellen nu aan de Prov. Staten voor het besluit in dien geest te wijzigen. Door J. F. Taalmande Poorter te Philippine is voor zijn omnibusdieust tus- schen het dorp Philippine en het station Philippine aan den spoorweg GentTer Neuzen opnieuw een subsidie uit de Provin ciale fondsen aangevraagd. De dienst voorziet volgens Gedep. Staten in een be- paalde behoefte en voor de uitoefening daarvan zijn weder door de gemeente Philippine en door de spoorwegmaatschappij Gent—Ter Neuzen subsidien toegestaan tot een gezamenlijk bedrag van 150 per jaar. Naar Gedep. Staten meenen, bestaat er aanleiding om aan adressant voor zijn ora- nibusdienst evenals vroeger een subsidie te verleenen voor een tijdvak van drie jaren, ingaande 1 Januari 1915, tot een bedrag van 100 per jaar. In een adres verzoekt Dina Anthonisse te Hulst om haar te verkoopen het perceel no. 601 der gemeente Hulst, gelegen langs den Provincialen weg van Hulst naar Wats- oorden. Het bedoelde perceel is eigendom der Provincie, heeft een grootte van 50 M2., is bekend als tuin, ligt ongebruikt en heeft vrij geringe waarde, zoodat de geboden koopprijs van f 10 voldoende voorkomt. Na raadpleging met den hoofdingenieur van den Prov. waterstaat zijn Gedep. Staten van oordeel dat tegen de overdracht geen bezwaar bestaat, daar het behoud van het perceel in het wegsbelang niet gevorderd wordt. Verder stellen Gedep. Staten voor een kleiije redactiewijziging aan te brengen in de electriciteitsverordening en wel betreffende de schadevergoeding voor in gebruik genomen eigendommenom de subsidie van de Zeevaartschool te Vlissingen met 500 per jaar te verhoogen om 1000 subsidie te verleenen aan J. C. de Krijger te Goes voor een autodienst Goes- Wolphaartsdijksche Veer voor afwijzing van een verzoek van de gemeente Schore om een renteloos voor- schot voor wegsverbetering en tot overlafing aan hun college van een adres van den Bond van Nederlandsche schilderspatroons om verandering te brengen in de voorwaarden van aanbesteding van verfwerken. Nog deelen Ged. Staten mede dat zij mogelijk een aanvang te maken met den weg tusschen Noord-Brabant en Zeeland, aan A. van der Straaten Jr. te Hansweert onderhandsch het maken van de aardebaan hebben opgedragen voor 21.900 en dat zij zich voornemen het volgend jaar zoo spoedig mogelijk met het verharden van den weg aan te vangen. KANTONGERECIIT TE TER NEUZEN. PARIJS. Het communique van de Fransche regeering van gisterenavond 11 uur meldt, dat de Franschen St. Marie weder veroverd hebben en vorderingen maakten in het Argonnerwoud. BERLIJN. De voorzitter van de sociaal- democratiscke partij heeft den president van de Vereenigde Staten verzocht pogingen te willen aanwenden om de oorlogvoerende mogendheden tot het sluiten van den vrede te bewegen. De president heeft geantwoord, dat hij zijue bemiddeling wil aanbieden, om, de oorlogvoerenden te bewegen, tot staking der vijandelijkkeden en te beginnen met het sluiten van een wapenstilstand. SAS VAN GENT. De corresp. van het persbureau Vas Dias zegt te kunnen ver- zekeren, dat de verbonden legers Thiel hebben veroverd en dat de Duitschers lang- zaam worden acbterwaarts gedreven. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Eedacteur Mag ik zoo vrij zijn een plaatsje inUw blad voor onderstaand We beleven ernstige tijden, ieder onder- vind het nadeel hiervan in meerdere oi mindere mate en niet in het minst wij, in deze omgeving, die zoo kort bij het toonee' van deztn reusachtigen wereldstrijd wonen. Het is dan ook geenszins te verwonderen dat velen door een oorlogsvrees zijn aange- dat de tegenwoordige tijd geen tijd is voor oorlogvoeren en vernietiging van Rijken, goederen en menschenlevens, we leven in een eeuw van beschaving, verlichting en arbitrage, een tijd van samenwerking en samenbinding. Maar ook velen voelei: in hun beurs maar al te zeer de nadeelige gevolgen van de evenwichtsleer die thans verbroken is. Het havenbedrijf staat bijna stil, deu handel is uebonden en de anders zoo nijvre bouwbedrijven staan zoo goed als stop. Dat dit niet alleen de belanghebbenden Jrukt, spreekt wel van zelf, want juist doordat in onze onmiddellijke omgeving de maatsehappij uit hare voegen is gelicbt, komt de tegenstelling zooveel te schriller uit. Het is dan ook de plicht van ieder burger, vom deze malaise zooveel mogelijk te beperken. Dat het havenbedrijf te ver- beteren is, kan natuurlijk bui en onzen macht en wil zijn, maar voor het andere moeten wij trackten bet gewone leven terug te doen keeren. Dat dan ook niemaod zonder groote ooodzaak zijn werk aan huis en bof uit- stelt, zijn raam vernieuwt en zijn gevtl verft, opdat de werkelooskeid niet grooter worde en de angst en zenuwachtigheid zal dan vanzelfs verminderen. Waar onze regeering alles doet om het gewone leven te doen doorgaan, zoo doen we wel, dat wij haar daarin steunen. Dat velen met het werk niet zijn gebaat, zal ieder kunnen begrijpen, ons inziens boort daar meer bij dat dan ieder zooveel moge lijk laat werken en bovendien op tijd ook betaalt, want het is niet te ontkennen, dat sommigen ook hierin achterlijk zijn. Maar ieder voelt wel, dat, wie zelf op tijd wil betalen. dan zelf ook eerst moet betaald worden. Ik heb gemeeud, M d. R., hierop nog eens te moeten wijzen, in de hoop dat velen daaraan gevolg geven, waardoor ik dan in de gelegenheid ben, zelf ook een steentje te hebben mogen bijdragen tot nut van 't algemeen en van vele kleine burgers in het bijzonder. U, M. d. R., bij voorbaat dankzeggende. ADVISEUR. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Spoedeiscbende vergadering van Vrijdag 23 October 1914. (Vervolg.) De heer Lensen vraagt, of van het aan koopen der voorraden, voor de gemeente ook nadeelen kunnen ontstaan, d. w. z. bet staat er zekerheid, dat de gemeente die tarwe aan de verbruikers weer zal kunneh verkoopen voor den prijs dien ze er zeff voor gegeven heeft. De voorzitter wil niet ontkennen, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de ge meente er verlies op hebben zal. De maximumprijs der tai-we is bepaald op 12,50 en er wordt ingekocht voor 11, Die 1,50 speling dient voor dekking deb te maken onkosten, van vervoer, opslaan enz. Aanvankelijk js de bedoeling bij hef vaststellen dier maximumprijzen geweesl. dat de speling tusschen de aankoopsom en den verkoopsprijs grooter zou zijn, doch, daar die prijzen bekend geworden zijn, is men al spoedig aan dat maximum blijveri vasthouden. In verband met de kosten die gemaakt moeten worden, komt men al gauw aan de grens van bet maximum, zoodat het niet o;r;/mogelijk is, dat, in verband met de voor aankoop noodige maatregelen, de eigen kostende prijs hooger wordt dan 12,50. Hij weet niet hoe bet worden zal en weet ook niet of het verschil van 1,50 per zak voldoende is om eenige winst le verzekeren. Volgens in het hezit der voorzienings- cojmlnissie zijnde gegevens zou de in de ge meente aanwezige voorraad tarwe ongeveen 6000 zakken bedragen. De heer Visser wijst er op, dat hier in de> haven schepen liggen met een grooten voor raad graan, die voor Selzaete waren bb- stetmd, maar daar nu niet been kunnen, eveti'min als naar Ostende. Kan daarover niet worden beschikt? De voorzitter deelt mede, dat op die schepen de aandacht der regeering reeds is gevestigd. In die schepen is een voorraad van 8000 ton tarwe en 500 ton tarwemeeh Gevraagd werd, of de regeering niet genegen was, die te lcoopen. Een onderzoek is alstoen ingesteld, maar dit had tot resultaaff dat de regeering van aankoop is afgezien, in verband me.t de herkomst. Er is eigenlijk niemand, die er over kan beschikken. Ilet behoort naar het schijnt aan de Belgiscluj regeering en is de laatste dagen van het beleg van Antwerpen ingeladen, om het naar Gent te vervoeren. De inneming van Ant- werepn is vroeger gekomen dan men bad verwaclit en daardoor hebben die scheperf limine bestemming niet meer kunnen be*- reiken. Het spreekt van zelf, dat, als de regeering met het oog op de omstandigheden waar- onder die tarwe hier is gekomen, het niet geraden acbt, die aan te koopen, de ge meente er zeker haar vingers niet tusschen steken kan. Als de scliippers die het graan geladen hebben, dat zouden willen verkoopen, zouden ze dat op eigen verantwoording moeten doen. Overigens worden er, naar hij vernomen heeft, met de Belgische regeering weer on- derhandelingen gevoerd, om die tarwe en het meel uit te voeren naar Gent. De beer Visser wijst er op, dat het anders wel gemakkelijk zou zijn, als dat graan" kon 'worden afgekocht. De 'voorzitter ineent, dat men van Duitsche zijde den uitvoer van dat graan naar Gent wil in |de hand -werken, maar het schijnt, dat de geaHieerden er tegen zijn, dat toe to staan, (daar £e dien uitvoer in het belang van Duitschland acliten. De lieer Lensen vrajagt, of deze zaak nog niet eens zou kunnen worden aangehouden, opdat men gelegenheid zou hebben, eenige! cijfers onder de oogen te zien. Hij vraagt, of burgemeester en wethouders de zekerheid Of vraagt hij is het de bedoeling an de verkoopers zekerheid van hun geld te garandeeren? Hij vraagt dat in het geheel met geen kwade bedoe^ingen, maar, als de gemeente het graan koopt, zijn de verkoo pers tpch zeker van hun geld. Ivan uit dien aankoop voortspruiten, dat een zekere categoric der ingezetenen wordt bevoordeeld ten koste van de gemeenschap? De voorzitter merlct op, dat, om geheei uit de kosten te komen, men bet brood ook zou kunnen opslaan. Men zou ook, evenals dat thans met de molenaars geschiedt, did niet anders dan voor loon malcn, de bakkers ook voor loon, kunnen Jaten hakken, hen van grondstof voorzien en bepalen, dat zij aarf de gemeente brood moeten leveren. Als de tarKve wordt aangekocht, zal er ook een tusschenpersoon noodig zijn, die een en ander regelt, en daarop toezicht houdt en zullen vdc kosten misschien zdodanig 'worden, dat er verlies ontstaat, spreker wil dat niet ontkennen. Daartegenover schept men meer zeker heid, dat er voor geruimen tijd voedsel is, ten behoove der ingezetenen. De boeren kunnen hun graan wel verkoopen, dan gaat het naar elders, wat ook bet geval kan wor\ den, als het rijk dit onteigend, Koopt de gemeente de tarwe en rogge, dan krijgen de Lnndbouwers den overeen te komen prijs. Willen ze niet verkoopen, dan wordt de hulp der regeering ingeroepen, die het dan laat schatten en volgens de waarde ont eigend. Hij ziet niet in, dat door den voorgestel- den maatregel de een ten koste van den an der zou worden bevoordeeld, maar men verzekert aan de ingezetenen tot April aanv staande brood. De beer De Bruijne vraagt, of, als de ge meente de tarwe aankoopt, dan toch de kans niet zou blijven bestaan, dat de regeering bet in beslag nam om ze weg te voeren. De voorzitter antwoordt, dat die mogelijk heid alleen zou bestaan, in geval van oorlogj omdat d, e troepen dan voorgaan, maar, al is die mogelijkheid niet uitgesloten, zoo go. looft hij toch niet, dat liter oorlog komen zal. Overigens zou het toch, als geen maari regelen worden genomen wel eens kunnen voorkomen, dat de militairen brood eten en wij moeten vasten, zegt spreker. E(e heer Lensen lioort dtit laatste met eenigen twijfel. De heer Waalkes acht het aanbevelens:- waard, te zorgen voor goed voedsel, maai? meent, dat ook op den prijs zou moeten; worden gelet, dat ook zou moeten gezorgd; worden, dat het brood niet te duur wordt verkocht. De voorzitter wijst er op, dat, zoodra des tarwe is aangekocht, ook de prijs van het brood kan worden vastgesteld. De daarvoor vanwege de regeering aangegeven maximum prijzen loopen tot 23 cent per kilogram voor wit brood en 21 cent voor bruin brood. De heer D. Scheele acht het als opbrengst van rogge opgegeven cijfer veel te hoog, er1 wordt hier niet zooveel rogge verbouwtl. Als het een vijf, zes of zevenlionaerd zakken is, zal het op zijn. Die hoeveelheid rogge zou gemakkelijk zijn op te slaan. lets anders is het evenwel, waar men met de tarwe zou moeten blijven, want daarvooA moet men dan ook een plaats zoeken en dat .octrefi een veei grootere partij. Bovendien, de eene tarwe verschilt ook veel van de andere, dat is ook een bezwaar. Als er bepaald broodsgebrek is, zou de bur- geimeester toch op de aanwezige tarwe be slag kunnen laten Leggen. Dat heeft spreker onlangs in Axel ondervonden. Er was voor hem een schip geladen aan de Sassing en.' toen er In Axel gebrek was, hebben ze) eenvoudig die tarwe in beslag genomen en het schip weer gelost. Hij acht het onnoodig, de tarwe op te koopen. Uit ervaring kan hij mededeelen, dat er uit deze streken van af December tot Mei veel tarwe aan de markt gebracht en geleverd wordt Hij zou die tarwezaak maar willen laten rusten. De heer De Jager merkt op, dat er zeker wel iets goeds in schuilt, om in de be5 hoeften aan voedsel voor de ingezetenen te voorzien, maar er dient toch ook op te worden gelet, welke schadelijke geldelijkd gevolgen voor de gemeente zouden kunnen voortkomen uit het aankoopen van de voor raden tarwe en rogge. Hij heeft even na- gerekend, dat er voor dien aankoop 'een kapitaal zou noodig zijn van ongeveer 91.000. Als men thans zoo'n bedrag kan leenen, {cat men daarvoor minstens 6 procent rente moeten betalen, er behoort dus op renteverlies ook te worden gerekend. Yoorts kdjmen er ook nog de opslagkosten bij, waarom het zeker aanbe.veling zal verdienen; die zaak eens goed onder de oogen te zien. Hij zou eenigszins een overzicht willen heb ben van de mogelijke financieele gevolgen. De heer Dees erkent, dat terecht is opge- merkt, dat de hoeveelheid rogge, die hier wordt verbouwd, niet van groote beteekenis is. Wanneer die wordt verkocht voor den vastgestelden maixmumprijs, is bet voor de lanldbouwers nog een nadeel, omdat ze die rogge hier alleen verbouwen voor veevoeder. Als de rogge door de gemeente zou worden aangekocht, moeten de landbouwers ander' veevoeder koopen. dat duurder is en mindpr- waardig. Als wordt overgegaan tot het aan koopen van de tarwe, zou hij willen afzien van het aankoopen der rogge, wat bovendien. toch niet veel zal beteekenen. Wil de re geering het zelf doen, dan moet zij dat maar weten. De tarwe aankoopen, daarvoor is wel wat te zeggen, het zou in het belang der inge zetenen kunnen zijn, dat de tarwe in de> gelneente bleef. Dat de gemeente de tarwe aankoopt, daar zullen de landbouwers ook over het algemeen zoo geen bezwaar tegen hebben, behalve diegenen, die kapitaalkracli- tig zijn en hun graan liever zouden liouden!, in het vooruitziclit dat de prijs hooger zal worden. In elk geval ziet hij voor de ge meente nut in het aankopen der tarwe, wanneer de financieele zijde zoodanig gp- regeld wordt, dat het niet'teveel kost. Een scliaduwzijde acht hij het echter, dat som-> migen, in de wetenschap dat de gemeente een tarwevoorraad bezit, bij haar om voed sel zullen komen aankloppen, onder het motief dat zij het zelf niet hebben en het ook niet kunnen aankoopen; dan zou het voor de gemeente een dure zaak kunnen worden. De heer Eijke merkt op, dat, als de ge- zijn, die geen centen hebben om eten te koopen, de gemeente toch in hunne be- hoeften zal moeten voorzien. De voorzitter erkent, dat het aankoojienf van graan voor voedsel van gemeenlewege' zeker een ernstige zaak is, wat de uitvoering betreft. Hij acht er niet zoozeer risico aan verbonden, maar wel veel werk en goed' beleid. Gemakkelijk zou het -zijn. als men kon doen, zooals in Axel geschiedde. Had deheer D. Scheele ech ter kwaad gewilleiq dan had hij wellicht voor zijn tarwe wel 25 kunnen krijgen, want dat in beslag nemen kan wettelijk niet geschieden op de wijze zooals dat daar gegaan is. Alleen de minister kan het graan in beslag nemen. Die Jaat het echter vervoeren naar Rotter dam, om het vandaar te verdeelen over de verschiilende fabrieken in het Land. Spreker wil jiiermede volstrekt niet zeggen, dat hij hetgeen te Axel gebeurd is afkeurt, want hij zou in dezelfde omstandigheden misschien evenzoo liandelen als daar gedaan is. Hij wil alleen maar in het licht stellen, dat de verantwoordelijkheid dan geheel op den burgemeester persoonlijk rust. De bezwaren voor het hebben van een opslagplaats ziet hij niet in. Als de ge meente de tarwe kocht, zou hij nneenen, adt zij moet doen als een verstandig koopman, die zijn gekochten voorraad regel- matig afneemt. Men zou het zoo kunnen regelen, dat er voor een 14 dagen tegefi.jk voorraad kwam. Men kan dat natuurlijk niet precies met een schaartje knippent maar toch zoo ongeveer wel berekenen^ Dan zou men ook zoo geen hooge geld- leening behoeven te sluiten. Het dorschen zou bij de boeren zoodanig kunnen geregeld, worden, dat ze regelmatig kunnen laten- dorschen en afleveren. En wat renteverlies van het kapitaal be treft, merkt spreker nog op, dat er web licht at met een gering kapitaal zou kunnen. worden volstaan. De bakkers moeten nu aan de fabrieken contant betalen, ze zou den dus ook aan de gemeente contant kun nen betalen, waardoor bet geld steeds bij' aflevering van graan terstond zou terug, kojmen. De gemeente zou ook kunnen trachten op crediet te koopen en als de bezitters vain tarwe niet genegen waren o;m te verkoopen) zou de sterke arm te hulp kunnen worden geroepen. Wat de rogge betreft, is spreker het met den heer Dees niet eens. Hij zou het ook glawensclit achten, om over de rogge te kunnen beschikken, om die te kunnen ge- bruiken als voedsel voor de menschen, iri plaats van als voeder voor de dieren. Da menschen moeten nu oorlogsbrood eten, hij zou het geen bezwaar achten. dat de beesten' nu ook oorlogsvoedsel kregen. De boeren zijn naar zijn© meen.ing op dit punt wel wat te pretensieus en hangen teveel aan de oude gejwoonten. We Leven nu in een buitenge- wonen toestand. Dezer dagen sprak hen^ iemand aan, die verklaarde eene groote ho^r veelheid flink veevoeder te bezitten, maar er niet van af te kunnen komen. De heer Dees vraagt, wat dat dan was. De voorzitter antwoordt, dat dit draf was, uit ieene brouwerij. Hij meent, dat nu ook de landbouwers moeten medewerken om in den bestaanden nood te voorzien, en dat, als de omstandigheden er toe Leiden dat al het voor menschen bruikbare voedsel, ook voor de menschen moet bewaard blijven., ze geen tarwe aan de kippen moeten voederen. We zitten er nu voor en er moet gelracht worden, om de menschen heelhuids door den oorlogstijd heen te helpen. Hij voort zich vindt het zoo erg niet, als de menschen nu eens zouden leeren roggebrood te eten en (zou daarom fie tarwe, maar ook de rogge, willen aankoopen. De beer Dees acht, wat de voorzitter aanvoert, allemaal mooi, maar merkt op, dat deze de praktijk van het boerenbedriji niet kent. Het dorschen wordt uitgesteld tot na afloop van het werk op het land, ook om gedurende den wintertijd het werkvolk aan het werk te kunnen houden. Als er- dan een 25 a 30 zakken gedorschen zijn); die op den dorschvlo.er liggen, gaat de land bouwer naar de markt en presenteert zijn graan ten verkoop. Verkocht zijnde, wordt het van den dorschvloer in zakken opge« schept en naar de door den kooper aange^ wezen plaats gebracht. Als de gemeente de tarwe kocht, zou men dus wel degelijU over een groote stapelplaats moeten kunnen! beschikken. Als de boeren het gedorscherf graan niet terstond konden leveren, zouden zij het van den dorschvloer moeten laten wegruimen en elders in hun schuur bergen, opi het later weer te moeten opladen. Daardoor worden de kosten van levering voor den landbouwer groter en zou de gemeente hem dus, als hij zijn graan zelf in voorraad moet houden om het op order bij gedeelten af te leveren, schadeloos moeten stellen. Wat de rogge betreft, dat is een zeer goed veevoeder, Ret wordt door de lanc(bouwers hier in de omgeving daarvoor bepaald ge- teeld. Wat nu het andere, door den voor zitter als veevoeder genoemde product )ic,L treft, dat het goedkoop is, is mogelijk, doch de vraag is: is het geschikt. Gerst is een voeder dat minder van kwaliteit is, en dat staat nu, in verband met den voor de rogge vastgestelden maximumprijs, in prijs hooger. Spreker zou de rogge maar voor de land bouwers willen laten, doch acht het aan koopen van de tarwe, al zijn daar ook be zwaren tegen, een goed denkbeeld. (Wordt vervolgd.) ZEETIJDINGEN. Van 2 tot en met 3 November. Ter Neuzen. Aangekomen Van 2 tot en met 3 Nov. werden langa de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschutdoor de Middensluizen 31 op- en 24 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zitting van 23 October 1914. Veroordeeld zijn: G. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hechtenis. N. d. K., zonder beroep te Hoek H. P., scheeps- maker te Sas van GentA. E. P., visscher te PhilippineA. v. C., jager en D. 't G., zonder beroep, beiden te Axel; J. R., smidsknecht te RotterdamL. d. M., koopman, zonder bekende woonplaats, alien ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. G. V. V., koopman te Kieldrecht, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. H. P., scheepsbouwmeester te Sas van Gent, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. L., stroodekker te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. T., handelaar in automobielen te Goes, ter zake van overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. J. T., ter zake als voren, tot 2 boeten elk van/1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. J. T., ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. V., horlogemakerL. V.,arbeider; J. v. E., arbeider te Axel, ter zake van het loopen over een anders grond, ieder tot eene boete van J 0,50, subs. '1 dag hecht. J. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpdieren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. B. M., scharenslijper te Kieldrecht. ter zake van een openbare vertooning geven zpnder vergunning, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag heeht. J. P. L., metselaar te Axel, ter zake van het schreeUwen op den openbaren weg, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. II. J. W. L., kantoorklerk te Sas van Gent, ter zake van straatschenderij, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. E., arbeider te Assenede, ter zake van overtreding der Jachtwet, tot 2 boeten elk van 5, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. L. v. H., arbeider te Axel, ter zake van overtreding der Wapenwet, tot eerie boete van f 1, subs, tot plaitsing in een tuchtschool voor '1 week, met ver- beurdverklaring van het geweer. A. v. C., werkman, A. v. C., werkman, beiden te Westdorpe; J. R-, bootwerker te Ter Neuzen J. P., kleermakerF. v. A., knecht; F. v. N., metselaar T. N., werkman E. N., werkman, alien te Sas van Gent, ter zake van Yisscherijwet- overtreding, ieder tot 2 boeten elk van J 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring en vernieling der vischtuigen. W. v. d. B.: M. v, d. B., arbeidersD. 't G., zonder heroep te Ter Neuzen en Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. '1 dag hecht. voor iedere boete, met verbeurdverklaring en vernieling der hengels. A. R., stoker te SelzaeteD. W., dokwerker te Gent en E. d. C., arbeider te Ledeberg, ter zake als voren, ieder tot 2 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete, met verbeurdverklaring en vernieling der vischhengels. A. F. B., bootsman te Hoek, ter zake van over treding der Binnenvisscherij, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. d. M., smid te ZuiddorpeE. O., landbouwer te Bouchaute, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. F. d. N., koopman te Zuiddorpe, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot een boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. C. R., knecht; J. d. K., landbouwer, beiden te Ter NeuzenM. P. W., opperinanB. P., koopmanD. v. D., arbeiderP. F. O., koop man F. v. d. W., knechtH. L. d. K., zonder beroepC. d. B., knecht, alien te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. A. A. M. v. d. H., bakker te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. D. L. v. B., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 0,50, subs. '1 week tuchtschool. J. T. d. C., conducteur^ G. E. H. B., arbeider; J. F. T., dokter, alien te Sas van Gent, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. D. E. d. K., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. P., arbeider te Zuiddorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. I. A. M. K., zonder beroep U. F. M. D.,student; P. O. V., landbouwer; L. D., tuinman, alien te Westdorpe, en D. E. d. K., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. A. E., kantoorbediendeII. W., koopman L. v. K., arbeider, alien te Selzaete E. V., arbeider te Bouchaute en C. C., schilder te Evergem, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 1 dag hecht. voor iedere boete. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf in de zaken van E. C. V., zonder beroep te Westdorpe en P. A, v. d. B., arbeider te Zaamslag. tfiajaaj_Uja|ya|M^^^^^z 4 2 Nov. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., naar Londen, stukgoed. s.s. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. s.s. HELENA lieaende te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3