QEiENGPE BER1CHTEN. Laaiste Beriohten. Handelsbsrichten. URGERLIJKEN STAND. De operaties in Russisch Polen verliepen ook gisteren zonder strijd. De vertegenwoordiger van den chef van den generalen staf. VON HoFER, generaal-majoor. Men, Engelsche kruiser in den grond geboord. In het Engelsche kanaal is Zaterdag de oude Engelsche kruiser //Hermede", die naar Duinkerken terugkeerde, door torpedo's afgeschoten door een JDuitsche onderzeeboot, tot zinken gebracht. Er worden 40 der opvarenden vermist. TER NEUZEN, 2 Nov. 1914. Het weerberickt van het meteorolo- giseh instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 767.8 Hernosand. Laagste barometerstand 752.3 Vlissingen. Verwachtiug tot den avond van 3 November. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind nevelig tot half bewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. In do op Donderdag a. s. des voor- middags 10 ure, te bouden openbare ver- gadering van den gemeenteraad albier, komen de volgende pnnten in bebandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel in zake verlof aan den leeraar Krijgsman. 4. Benoeming leden stembureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koopbandel en Fabrieken. 5. Voorstel in zake jaarmarkt. 6. Vaststelling verordening beffing en invordering van loonen voor bet ruimen van privaatputten en -tonnen. 7. Vaststelling begrooting voor 1915 en in verband daarmede behandeling van a. adressen om verhooging van jaarwedden b. begrootingen van verschillende com- missien en c. verhooging maximum hoofde- lijken omslag. 8. Reclames hoofdelijken omslag voor 1914. 9. Ontheffingen dier belastingen. De beer M. R. de Bruine albier komt in aanmerking voor plaatsing als cadet voor de infanterie bier te lande bij de Kon. Mil. Academie te Breda. Gisteren bad alhier op bet voetbal- veld weder eene ontmoetiug plaats tusscben een elftal van de vesting-artillerie en de infanterie, waarin gespeeld werd om den uitgeloofden beker, die de eerste maal door de infanterie werd gewonnen met 1 0. Er was een redelijk aantal belangstellen- den. Reeds kort na den aanvang maakten de infanteristen een doelpunt na geruimen tijd uit een mooi scbot gevo'gd door een tweede. Voor de rust kwam nog een punt voor dat elftal, dat voortdurend sterker bleek dan zijn tegenstander. Nadat de infanterie na de rust zijn punten tot 4 bad cpgevoerd, maakten ook de veldartilleristen 1 puntvoor hun bleef het daarbij, docb voor de infanterie kwam er nog een puntje bij door een rollende bal, die de doelverdediger van de artillerie liet glippen. Er zat op dat oogenblik weinig animo meer in het spel. De aandacht werd van het voetbalspel den geneelen duur van den wedstrijd sterk afgeleid door het aanboudend zwaar kanon- gebulder uit het Westen, dat bewees, dat men daar niet, zooals op het terrein voor ons, in een vreedzamen, doch integendeel in een bloedigen kamp gewikkeld was. De vorige week werden in twee reizen door de provinciale stoomboot ,/Zeeuwsch- Vlaanderen" uit Selzaete naar Antwerpen gevoerd de 746 krankzinnigen en 79 broeders en dekebroeders van betgesticht St. Amedeus te Mortsel bij Antwerpen, welke tij dens het bombardemeat van Antwerpen, zooals reeds in ons blad werd bericht, naar het krank- zinnigengesticht te Selzaete waren over- gebracbt. A1 was bet door deze iijdelijke patienten meer dan overvol in het gesticbt te Selzaete, zoo heeft men daar met de bescbikbare middelen tocb weten te woekeren, om alleen gedurende den tijd van bet verblijf eene goede verzorging te verzekeren. De overste en de hen ter zijde staande broeders hebben daarvoor al bet mogelijke aangewend. De beide reizen met de stoomboot hadden zonder ongevalleu plaats. Bij de tweede reis werd, in tegenstelling met de eersle, wel eenige moeilijkheden ondervonden met de militaire autoriteiten. Men schrijft ons uit Middelburg Zondagavond te ongeveer 9 uur ontstond in de omgeving van de Markt een groote opschudding, doordat plotseling een bijzon- der bevige knal werd gehoord. Het bleek dat de electrische tram die op dat oogen blik van Vlissingen aaukomt, op de Markt gereden was op een ontplofbaar voorwerp, dat op de rails lag, want bij de knal werd een vrij hoog opslaande vlam waargenomen door de surveilleerende politiebeambten, terwijl op de plaats waar bet voorwerp gelegen rnbet hebben een zware kruitdamp hing. Het is bijna niet aan te nemen dat bet een gewone patroon voor een geweer was, zooals tbans zooveleu bier in bun bezit bebben, wat bet wel is geweest zal wellicht een nader onderzoek kunnen uitmaken, thans kon alleen geconstateerd worden, dat de aarde van tusscben de steenen was weggeslagen en dat van de klinkers ter plaatse stukjes afwaren. De hevig gescbrok- ken passagiers waren in een minimum van tijd uit de tram die onmiddelijk stopte. Door de gebeele stad en zeker ook daar- buiten is de slag geboord en van een grooten afstand kwamen de menschen aan loopen. in dezen tijd van bommen en allerlei andere akelige dingen zijn balda- digheden zeker nog minder op zijn plaats dan ooit anders en bet is te bopen dat de dader gevonden en ter dege gestrafc wordt Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 October kwamen uit Zeelaud ter kennis van den centraleu gezondbeidsraad van typhus of febris typho'idea 2 gevallen te Sctiore en 1 te Sluis, van roodvonk 6 gevallen te Hon- tenisse, 2 te Domburg en Sluis, 1 te Hoek, Retranchement en Sas van Gent en van diphteritis 4 te Eilewoutsdijk 1, te Graauw en Langendam en 1 te Stoppeidyk. SLUISKIL. Zaterdagmiddag bad hier een treurig on- geval plaats. De militair A. v. Zelst, een vier en twintig jarige Rotterdammer, die op scbildwacbt stond, zou een buls van een patroon aan bet kanaal scboonmaken. Hy gleed uit en viel in 't kanaal. Daar bij geweer en patronen'droeg, zonk bij weldra door bet zware gewicbt daarvan in de diepte. Weldra bad men hem op 't droge, docb ofschoon alle pogiugen daartoe werden aan gewend, gelukte bet niet de levensgeesten weder op te wekken. Zekere De R. bad bij een berbergier bier zijn rijwiel te be waren gegeven. Eenigen tijd daarop vervoegde zich bij dien herbergier een paar onbekenden, die voor De R. den bets kwamen balen. De herbergier geen kwaad vermoedende, gaf bet rijwiel en de onbekenden verdwenen daarmee, zonder iets nog van zich te laten booren. De bets is weg en tot nog toe niet terecht. KOEWACHT. Vrijdag werd bier eene openbare ver- gadering van den gemeenteraad gebouden waarop alle leden tegenwoordig waren. Op verzoek van den voorzitter gat de se- cretaris lezing van de volgende ingekomen stukken 1. Brief van Gedep. Staten van Zeelaud houdende mededeeling van den Raad der gemeenten St. Maartensdijk en Poortvliet tot afschaffing der kermis aldaar. 2. Brief van idem met koninklijk be- sluit van 18 Sept. 1914, waarbij aan deze gemeente een buitengewoon subsidie volgens art. 53 der Wet op het lager onderwijs wordt toegekend van 1400 gulden. Beide worden voor kennisgeving aan- genomen. B. en W. leggen over proces- verbaal van de kasopneming bij den ge- meente-ontvauger op 25 Sept, 1.1. In kas was f 231,241/g. Alles werd in orde be- vondeu. Daarna werd overgelegd de ge- meenterekening van 1913. Tot leden der Oommissie van onderzoek werden benoemd de heeren C. van Doosselaer en J. Kips. Deze zullen in de volgende vergadering verslag uitbrengen. De voorzitter deelt aan den Raad mede, dat hij van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel waarin wordt voor- geschreven alle in de gemeente aanwezige rogge aan te koopen of desnoods te ont- eigenen. Verschillende leden hadden tegen dezen maatregel bezwaar, aangezien daardoor gebrek komt aan veevoer, voornamelijk bij den kleinen landbouwer. Na langdurige bespreking wordt besloten de rogge voor Rijksrekening aan te koopen. KLOOSTERZANDE. Bij den heer Buijsrogge op Hoek en Bosch slapen Belgiscbe vluehtelingen in de schuur. Eergister viel een jongen des nachts boven uit zijne slaapplaats, eene boogte van ruim acbt meter, op den houten dorscbvloer. Doodelijk verschrokken wekte de vader van den jongen de beer B., de gevallene werd voorzichtig in de keuken gedragen, men liet hem eens drinken en nu bleek gelukkig, dat hij er met den schrik en een paar onschuldige blauwe plekken was afge- komen. WALSOORDEN. Vrijdagnamiddag kwam met den tram Hulst een scboon veulen aan, dat bij bet abaden bleek een poot te bebben gebroken. Het dier moest op de borst gedragen worden. 'tis eeu groote schadepost voor den beer M. te Goes, eigenaar van bet paard. IIULST. Zondagnamiddag kwam weer een groote vrachtauto met geweren de "stad binnen, de wapeus waren nog afkomstig van vreemde soldaten, die over de grens zijn gekomen. Men kranig stukje. Men meldt uit Katwijk aan dc Nieuwe Ct. Vrijdagmiddag 12 uur sloeg een paard van de le mitrailleursafdeeling uit Leiden achter bet Zeehospitum te Katwijk aan Zee op bob Een viertal gespannen voor een affuit volgde en bet vijftal ging in woeste vaart dorpwaarts. Bij de eerste bocht, die zij maakten, viel bet voorste paard van de vier, maar was weldra weer op. Intusscben waren de strengen losgeraakt. Den Boulevard ophollende kwamen de paarden meer in bet dorp en draaiende bij hotel De Zwaan, geraakten ze op de Voor- straat. Juist even over 12 is het daar zeer druk, daar dan alle werkvolk zich huiswaarts begeeft en er zich zeker 800 a 900 kinderen bevinden, omdat eenige scbolen daar staan. Alles vloog op zijde. Eerst de twee paarden en daarachter de drie met bet aftuit in woeste vaart bet dorp door. Ongeveer 300 M. daar achter kwam de korporaal-hoornblazer Bos- boom, die rende om de hollende beesten te achterhalen. Ieder dacht dat er ongelukken zouden gebeuren. Buiten bet dorp gekomen, ver- moedde men, dat ze bij den gesloten to tot staan zouden komen. Deze was ecbter geopend. Intusschen had Bosboom het drietal achterhaald even voorbij den tol, gaf zijn paard flink de sporen en sprong dwars voor de hollende paarden. Deze stijgerden even en daardoor kon hij ze grijpeu. Hij bracht ze tot staan en bad daardoor een meesterstuk van rijkunst, maar ook van' koelbioedig bandelen getoond. De iumiddels toegesi.elde hulp hield de paarden vast en korporaal Bosboom ging verder om ook de andere twee paardeu te vangen, hetgeen hem te Katwijk aan den Rijn gelukte. ROME. Naar aanleiding van het aftreden van den Minister van Financieu besloot bet geheele ministerie ontslag te nemen. PARIJ8. Volgens :het officieel commu nique werden de stetlingen der verbondenen overal gebandbaatd. Noordelijk van Souain werden vorderingen gemaakt. KONSTANTINGFEL. De Russische, Fransche en Engelsche gezanten zijn ver- trokken. BERLIJN. De Berliner Zeitung ontvangt een telegram uit Konstantinopel, meldende dat de Engelschen heden bij Smyrna een Turksche kanonneerboot tot zinken hebben gebracht. 's GRAVENHAGE. De Engelsche legatie deelt een bericht mede, dat de Duitschers door de Russen zijn teruggeworpen in Lodz. Bij Tarnoff hebben de Russen aanzienlijke verliezen veroorzaakt aan de zich terug- trekkende Oostenrijksche strijdkracbten. Vleer dan 1000 Oostenrijkers werden ge- vangen genomen. In Oost-Pruisen zijn de aanvallen der Duitschers afgeslagen. Een fort bij Katarow is gedeeltelijk ver- woest. De Montenegrijnen bebben een belangrijk punt in Herzogewiua bezet. LONDEN. De Times verneemt uit Nopenbagen dat ae Duitsche regeering aan de Turksche een oorlogsbijdrage van 200 miilioen beeft verleend. De Daily Cronicle verneemt, dat de bond- genooten er in gelukt zijn de Yperlee over te trekken. De Duitschers hebben Bischote moeten opgeven, maar weten zich met groote moeite aan een punt aan de Leye te bandhaven. PARIJ3. Het officieel communique van 11 uur luidt: In'den loop van den dag is de vijand na hevige aanvallen terugge- weken in de omstreken van de Aisne en in het bosch van Argonne. Ten Noorden van Sonain maken wij voortdurend, langzame vorderingen. BELGISCIIE UITGEWEKENEN. Zij, die het adres wenschen te weteD van Belgische uitgewekenen, kunnen zich schrif- telijk wenden tot het JCentraal Conxite" Lange Voorhout 45, 's-Gravenhage. Zij, die het adres wenSchen te weten van geinterneerden, kunnen zich schriftelijk wenden tot het „Roode Kruis" Iineuterdijk, 's-Gravenhage. Vier zusters en twee weesjes van het Ivlooster der Zusters van den H. Vincentius a Paulo te Lebbeke, bij Dendermonde, die laatst eene schuilplaats Zocliten te Bouchau- te, worden verzocht naar Lebbeke terug te keeren, daar alles rustig is. COLPAERT, St. Pietersplein, Gent, vraagl inlichtingen over Marie de Meijer, gewoond hebbende Rijnkade 31, Antwerpen. DIELTJENS, Familie, verblijft in het kloos- ter te Saffelaere en zoekt Pierre en Leon Dieltjes van Dendermonde. JANSSEENS—v. d. Linden, Henri vernemei* gaarne verblijf van Louis Chalumeau en. Chaluineau—Nina van het gesticht Somers Wolstraat 33, Antwerpen en van de familie Gerrit v. d. Linden en Serapliina v. d. Lin den, geb. Arnold, van Hoboken. Adres Zonstraat 2, Utrecht. VLEURINCK, Piequot en Bocxtael, de fa- milien, zijn te Gent en verlangen ten zeerste den terugkeer hunner geliefden. INGEZONDEN STUKKEN. Het gtroene tais. Axel is niet arm aan vereenigingen. Toch ontbreekt er een, die, om baar belang en nut, niet ontbreken mocht. Die ontbrekende was een groene Kruis- Vereeniging. Waarom deze in onze stad nietr mag ontbreken Komt ge wel eens bij een zieke, en hebt ge wel eeos aandacbtig gadegeslagen, hoe weinig tot gemak en tot verlicbting van bet lijden van een patient wordt gedaan Meer dan eens gebeurt het, dat een kranke maanden lang op een bed moet liggen in een bedompt vertrek, ja het komt zelfs voor, dat een ziekenkamer tegelijk ook woonkamer is van een zeer talrijk gezin. En ontbreken bij den patient dan niet vaak de meest gewone hulpmiddelen ter verzacbting zijner smart? Geeu ledikant, geen rugsteunsel, geenzieken- stoel, geen gebeim gemak; bijna niets, wat verlicbting aanbrengt. Eu indien er, ui, liefle en medelijden van familie of burent nog eenige bulp wordt verleend, is deze uit den aard der zaak weinig en onvoldoende. Mag dit zoo blij ven Ook de verpleging van de krauken in de eigen woning is niet, wat ze wezen kan en wezen moet. Hoe onvoldoende gescbiedt bij ernstige ziektegevallen soms bet verbinden, hoe pijnlijk het verbedden, hoe gebrekkig het reinigen der patienten De Befde der buisge- nooten schiet niet tekort, wel de bekwaam- beid, om de dagelijksche vf rpleging zelf naar bebooren te vervullen. En wanneer een ernstige patient van hier naar elders moet worden vervoerd, is er nocb een ruim, rustig ziekenvervoermiddel nocb een verpleegster, onder wier oog alles gescbiedt. Mag dit zoo blij ven Bovendien is over de practische toepassing van de gezondhei isleer veelvuldig gebrek aan kennis, en zien we ziekten voortwoekeren in onze omgeving, met name de tuberculose, waartegen de strijd niet noemenswaard is aangebonden. Mag dit zoo blij ven Het antwoord van alle ingezeteneu van Axel luidt ongetwijfeid dit kan en mag niet zoo b'sijven. We moeten de handen ineen- slaan, om in tijden van krankheid op de meest eenvoudige en meest afdoende wijze helpend op te treden, en zooveel in ons vermogen is, het lijden te verzacbten. Met dat doel is alhier opgerieht een groene Kruis- Vereeniging. Zij wil arbeiden ons aan te scbaffen en beschikbaar te stellen allerlei verplegingsmateriaal. Zij is van plan mid delen te beramen, om de huiselijke zieker,- verpleging beter tot haar recht te laten komen. Zij wil op verschillende mauiei kennis verspreiden, om de gezoudheid te bevorderen, en de besmetting van tuber culose en andere voiksziekten tegen te gaan. Deze arbeid is in aller belang en beeft daarom recht op aller steun. Mannen, en eveneens vrouwen, kunnen zich opgeven als lid. De minimum-contribute bedraagt 1,per jaar, in eens of in gedeelien te betalen. Het spreekt wel vanzelve, dat dit het allerminsle bedrag aan contributie is. Willen we langzamerband komen tot een zooveel mogelijk compleet magaziju van allerlei zieken-materiaal, enz. dan mag van den middenstand en de welgestelden voor dit doel ongetwijfeid een hoogere contri butie worden verwacht. Niet alleen per- sonen, ook corporatien kunnen als lid toetreden, alsdiaconieen, armbesturen, ziekenfondsen, enz. De minimum contributie voor een cor- poratie is 5, Zelfs persouen, voor wie het bedrag van 1,-— contributie te hoog mocht zijn, en die tocb ook niet zonder eenige letaling van de hulpmiddelen ter verpleging gebruik zouden willen maken, kunnen, ter vergoe- ding voor de kosten van slijtage en de ontsmetting, als begunstiger toetreden, en genieten dan al de voordeelen, aan het idmaatschap der vereeniging verbonden. Wie lid wenscht te worden of als b- gun- stiger begeert te worden geboekt, melde zich aan bij een der Bestuursleden. Het Bestuur van de Vereeniging Het Groene Kruis te Axel, A. E. C. KRUYSSE, voorzitter. P. LE FEBER, secretaris. J. DE KRAKER Rz., penningm. L. H. BURM. A. DE VISSER. J. DE KRAKER Oz. Ds. J. LAMMERTSMA. De bei.artiging van deze zaak wordt ook ten zeerste aanbevolen door de heeren Ds. C. BRUINS, predikant Gereformeerde Kerk. J. C. F. BUYSROGGE, pastoor R.-C. Kerk. Ds. J. B. TH. HUGENHOLTZ, predikant Ned. Herv. Kerk. Dr. J. C. BOM, arts. Dr. P. A. JENS. arts. Rotterdam, 2 November. Graanmarkt. De handel in granen is voortdurend zonder eenige beteekenis. De stemming Dlijft vast ook in het buitenland met name Amerika. Yoor rekening van de Nederl. regeering werd heden albier bij inschrijving voor consumenten een groote party Amerik. Mais mixed ter verkoop aan- geboden. Het standpunt van maximum verkoopprijs is losgelaten tot dusverre. Op de Londensche graanmarkt werd tarwe lager aangeboden. Gerst en Haver waren vast. Mai's hooger en ook lijnzaad vast. Aanvoer heden van inl. granen niet groot. Tarwe verkocht ad 12,50 en mindere qualiteit iets lager. Rogge 11,— Winter- en Zomergerst /12,75 a f 13, Chevalier 13,a 13,50 Haver f 10, a 11,per 100 kilo. Witte Boonen f 16,a f 18,— Bruine Boonen j 13, a 14,75 groene Erwten 12,a 14,Voedersoorten 10,per bectol.. De goederenhandel was verleden week lusteloos en de ornzet beperkt. Wegens verminderden voorraad van Santos-koffie ging deze hooger. Suiker traag en Rijst kalm. Veemarkt. Goede aanvoer. Runderprijzen 74 a 84 Ossen 72 a 82 Stieren 62a74; Kalveren 85 a 100Schapen 56 a 66; Varkens 56 a 65 licht soort 52 cent per kilo. Meikkoeien 180 a f 280 Kalfkoeien f 165 a 295 Stieren f 130 a f 260 Vaarzen 120 a 210 Pinken 90 a 115 Graskalveren 50 a 75 Fokk. 15 a 20 Biggen 6,— a f 13,—. per stuk. Aardappelen iets williger. Zeeuwsche blauwe 2,80 a 3,Brielsche kralen 3,Geldersche 2,80 a 3,-Bravo's 2,75 a 3,25 Zeeuwsche Eigenbeimers 2,40 a f 2,60 Poters f 1,75 a f 2, per mud. Boterprijzen in vaten 58 a 62 stukken van 1/3 kilo 80 a 821/2 cents. Zoetemelksche Kaas 32 a f 39,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas. le 35 a f 37 2e 28 a 32 per 50 kilo. Eieren. Groote 10,Kleine 8, per 100 stuks. Amersfoort veilde Vrijdag 10,25 a 12,70 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin. Groote gele en bruine 4,25. Kleine 4,50 a 4,75 per baal. V 1 a s. Blauw Holl. 2,80 a /3.10; Groningsch 2,70 a 3,25 Zeeuwsch Wit f 2,50 per steeni Lijnzaad voer 16 a 19. Zaai 22 a f 26. Koolzaad f 19,—Kanariezaad 22, a f 23 per 100 kilo en per hectol. 17. Karwijzaad 16,— a f 16,25 per 50 kilo. Amerik Petroleum loco per 100 kilo f 13,50 en 9 a 9'/a cent per kan Java-Koffie in balen gewone soort en 44 cents en prima Santos 39 a 40 cents per half kilo. Bec-twortelsuiker Nov. f 12]/16. TER NEUZEN. CLINGE. SAS VAN GENT. V5 EET I.I I IIV Li JtL IV. Van 30 Oct. tot eu met 1 Nov. Ter Neuzen. Aangekomen Vertrokken Van 30 Oct. tot en met 1 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 96 binnenvaartuigen op- en 97 afgeschutdoor de Middensluizen 29 op- en 18 afgeschutdoor de Westsluizen 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. o o Huwelijbs-aangiften. 26 Oct. Marians de Jonge, oud 23 j., jm. en Junna Cornelia timallegang, oud 24 j-, jd. Getoorten. 25 Oct. Jozias Willein Pieter, z. van Christina Elisabeth 't Gilde. 26 Oct. Debora Pieter- nella, d. van Jari Meeusen en van Cornelia van Fraeyenhove. 27 Oct. Jacobus, z. van Willem de Uoelder en van Pieternella Goeiheer. Pieter, z. van Cornelis Martinus 't Gilde en vau Pieternella van IJk. Joseph Albertus Johannds Leendert, z. van Johannes Hendrteus Willem van Meerendonk en van Catharina van tier Maas. 30 Oct. Geertje Pieternella Sara. d. van Leendert Snaayer en van Pieternella Sara Verbrugge. Overiijden. 24 Oct. Janneke Herrebout, oud 63 j., wed. van Dirk Faas. Marie van Loock, oud 80 j., wed. van Guillaume de Pauw. Petronella Goossen, oud 30 j., d. van Pieter Goossen en van Cornelia van den Ileuvel. 28 Oct. Eugenia Philomena Schoon- vliet, oud 4 m., d. van Marinus Alphonsus en van Philomena Barbara van Thienen. 20 Oct. Anna Maria Broekhoven, oud 57 j., celitg. van Cornells Eekliout. 31 Oct. Antonius Arnoldus Franciscus van Zelst, oud 23 j z. van Arnoldus en van Ca tharina van Kempen. Geboorten. 4 Oct. Gerarda Maria Constantia, d. van Josephus Ludovicus Joannes Moorthaeme en van Maria Vermeirssens. '2 Oct. Johannes Franciscus, z. van Augustinus Slock en van Maria Constantia van den Broeck. 3 Oct. Emile Joseph Maria, z. van Alphons Burm en van Maria "Veneranda de Deckere. 4 Oct. Germaine Leonie, d. van Felix Kint en van Maria Ermelien de Segers. 8 Oct. Valentine Marie, d. van Theophilus Boussen en van Maria Clothilda d'Haen. 9 Oct. Maria Eulalia, d. van Amandus Lejou en van Maria Constantia Van den Eijnde, (won. te Willebroeck B.) 40 Oct. Wilhelmina Josepha, d. van Josephus Vergauwen en van Arma Catharina Van Hoey, (won. te Bornhem B.) 10 Oct. Felix, z. van Jozef Filip De Maeijer en van Maria Catharina D'.Joos, (beide won. te Boom B.) 11 Oct. August, z. van Eduard De Caluwe en van Maria Leoutina Van De Ven, (won. te St. Gilles B.) Elza Augusta Wilhelmina Emelie, «d. van Joseph de Deckere en van Mathilda Coletha Clement, (beiden won. te Antwerpen B.) 12 Oct. Henri Charles, z. van Alphonsius Guilielmus Vereijcken en van Maria Catharina Van Cauwenbergh, (won. te Aertselaer B.) Maria Wilhelmina Francisca, d. van Joannes Guilielmus Nicolaus Horens en van Louisa De Graeve, (won. te Hoboken B.) Margaretha, d. van Camiel Daeltnan en van Maria Josephina de Rijck. Antonius Jo hannes, z. van Egied Edmond Marivoet en van Irma Florentina Mallliet, (beiden won. te Windham B.) 13 Oct. Eduard llonore, z. van Honore Emile Mees en van Maria Clementina Helena Van der Herten, (beiden won. te Antwerpen.) Maria Wilhelmina Augusta, d. van Franciscus Van Schil en van Jo anna Carolina Mathildis Van Genechten, (won. te Wilrijck. 14 Oct. Maria Valentin Wivina, d. van Franciscus Petrus De Pooter en van Jpsephina Ca tharina Verschueren, (won. te Contich B.) Charles Louis, z. van Alphonsus De Graeve en van Delphina Pauwels, (beiden won. te Antwerpen B.) 49 Oct. Charles Henri, z. van Joannes Henricus Van Haute en van Maria Leontina Messagie, (beiden won. te Beveren B.) Overiijden. 4 Oct. Joannes Baptista de Cock, oud 81 j., wedn. van Maria Theresia de Pril. 5 Ofct. Benignus Modest Martens, oud 64 j., echtg. van Maria Josephina Van Landeghem. 8 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van Prdkper Verstokt en van Maria Lopez Navarro, (van St. Nicolaas B.) 9 Oct. Joannes Lodewijk Van Roosbroeck,(van PutteB.) oud 4 j., z. van Franciscus Lodewijk en van Delphina Stephania Goossens. 10 Oct. Fmelia Louisa Janssens, (van Antwerpen B.) oud 3 m., d. van Henricus en van Adela Madeu. Benedictus Govaerts,[(van Schelle B.) oud 2 j., z. van Joannes Henricus en van Joanna Ilortensia Van Thielen. Joanna Clementina Parijs, (van Mariekerke B.) oud 3 m., d. van Petrus Ame deus Isidoor en van Julia Angelina Bracke. 11 Oct. Joannes B'ranciseus Andries, (van Sernpst B.) oud 6 j., z. van Franciscus en van Maria Catharina Pessendorfer. Fredericus Ferdinandus Franckaert, oud 8 j., z. van Johannes Baptiste en van Mathilde Franken. 12 Oct. Maria Antonetta Claes, (van Terhaegen B.) oud 16 m., d. van Joannes Josephus en van Maria Virginia Saneels. 13 Oct. Francisca Regina De Puijsseleir, (van Waesmunster B.) oud 63 j., d. van Fidelis en van Joanna Coleta Mul, (beiden overl.) Henri Verbeeck, (van Thisselt B.) oud 78 j., z. van Gielmus Verbeeck en van Johanna Maria Verhoeven, (beiden overl.) 14 Oct. Michel Nielandt (van Cruijbeke B.) oud 2 in., z. vail Petrus en van Maria Leonia Van Bogaert. Ergied Lodewijk Moeijer- sons, (van Willebroeck B.) oud 69 j., z. van Johannes Baptiste en van Maria Theresia Verbruggen, (beiden overl.) 15 Oct. Antoinette Onghena, oud 75 j., echt. van Dominicus Van Grimberghe. Adolphus Josephus Fereinans, (van Kieldrecht B.) oud 72 j., z. van Jo anna Josepha Rovers. Geboorten. 22 Oct. Hollandine, d. van Augustus Dauwe en van Emma Francisca Dubusson. 27 Oct. Juliette Esperanee, d. van Theophil Maes en van Leontina Maria Vermast. Martha Erna, d. van August de Maesschalck en van Elodie Rosalia Begijn. 28 Oct. Lucien Franfois Louis, z. van Fredericus Alexius van Overwalle en van Martha Maria Wauters. 30 Oct. IleleUe. d. van Adolphus van Iverckhove en van Maria Sophia De Schutter. Overiijden. 21 Oct. Ivo Haerens, oud 19 j., z. van Victor en van Pauline Martens. 22 Oct. Anna Catha rina Strijdonk, oud 53 j., echtg. van Hermanus Johannes Everaerd. 26 Oct. Maria Theresia Seel- drayers, oud 5 j., d. van Franciscus en van Suzanna Maria De Roeck. 27 Oct. Maria Alouisia Leonia Baro,. oud 1 m., d. van Frans Rudolf en van Leonia Pelagia Flips. Maria Van der Auwera, oud 73 j., gescheiden van Johannes Geerts. 31 Oct. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. 30 Oct. Nederl. s.s. AMELAND, 7234 kub. M., naar Rotterdam, ledig. s.s. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Ter Neuzen. s.s. CORNELIS in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3