BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING 100 eji 200 KAARSEN j PHILIPS' WATTLAMPEN. Bertha van Goulsergen Een Belgisch Soldaat, Adolphe Van Haelst Aardappelen De Belgische soldaat Gustave De Yliegher, Aambeien Middenstands Credietbank voor TerNeuzen en omstreken. PER 1 NOVEMBER A. S. ADVERTENTIE N. Men vraagt nieuws Cesar Bockstaele Gustaaf en MauriceDeKudder en Edmond de Vreese, Alfons Cornelis en Eduard van Audeneerde De Influenza in aantocht! Hoesters, past op MARTENS Daniel- Mevrouw Alfons Cornelis- Ramont STEPHANIE DE SAGER, K. en H. Vermeersch alsook de gebroeders De Keukelaere JULES DE WITTE gevraagd, goede soort, per wagon. van Vluchtelingenkamp te Ilontenisse Bij koninkiijk besluit is benoemd tot regeeringscommissaris van het vluchtelin- genkamp te Hontenisse de heer J. Wil- helm, Jgepens. luitenant-kolonel van het Oost-Indische leger. Hoewel de Regeering heeft te kennen gegeven, de fiDancieele hulp van de Engel- sche Regeering te moeten afwijzen, wordt de hulp van particulieren voor steun aau de vluchtelingen gaarne aanvaard. De Daily Croninele van gisterenmorgen deelt mede, dat de Duitschers hun offen sief optreden in het zuidwesten van Belgie (bij Dixmuide en Nieuwpoort) hebben ge- staakt en dat zij door het leger der verbon dnnen over een afstand van 6 mijlen naar Ostende zijn teruggedrongen. Nog rueldt deze correspondent, dat een deel van het Duitsche leger nog verder is teruggetrokken. Het Poleis van Justitie te Brussel wordt geheel als een fort ingericht, groote kanon- nen zijn daarin opgesteld. De op het cogenblik te Sas van Gent vertoevende correspondent van het pers- bureau Vas Dias seint, dat honderden Duit sche militairen in Belgie burgerkleeren trachten te koopen, vooral in Gent, en als hun dit gelukt, over de Nederlandsche grens deserteuren. (Wij moeten hierbij opmerken, dat van het deserteeren van Duitsche milirairen in onze omgeving nog niets te bespeuren viel, wat toch zeker wel het geval zou zijn, als hier //honderden" de grens over kwamen. Red. T. N. Ct.) Turkije is de oorlog tegen Rusland be- gonnen. Reuter seint uit Beriijn, dat gisteren tnorgen, tusschen half 10 en half II een Turksche kruiser met drie schoorsteenen aan de Krim is verschenen en het station van de stad Theodesia heeft beschoten. De kathedraal der Grieksche kerk, de graan pakhuizen en het havenhoofd werden be- schadigd. Het filiaal van de Russische bank voor den buitenlandschen handel geraakte in brand. De Turbsche kruiser Amedeo is te Nowa- rassink aangekomen en eischte dat de stad zich zou overgeven, onder bedreiging dat deze anders zou gebombardeerd worden. De Russische consul en het personeel van het consulaat werden gevangen genomen. De kruiser is daarna in onbekende richting weggestoomd. LONDEN. Generaal Botha heeft tele- grafisch aan de Regeering medegedeeld, dat bij de commaido's van Generaal Beijers heeft uiteen gedreven. Generaal Beyers is gevlucht. BERLIJN. Een telegram uit Kopenhagen aan een te Leipzig verschijnend blad, meldt dat volgens een telegram uit Tokio de kruiser Emden een Russische kruiseren een Fransche torpedojager op de reede van Poeloe-Pinang in de straat van Makasser in den grond he ft geboord. BERLIJN. De Vossische Zeitung meldt. dat gister de geheele Turksche vloot uit de Zwarte Zee is vertrokken. BETROGRAD. Twee Russische stoom- schepen zijn op een mijn geloopen en ge- zonken. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN, Spoedeischende vergadering van Vrijdag 23 October 1914. (Vervolg.) Voorzitter de heer J. Huizinga, burgee meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggrh, De Jager, R. Scheele, Lensen, De Peijtcr, De Bruijne, Eijke, Van Borssum Waalkes enf R. Scheele. Afwezig de heeren Wieland en *Donze. 3. Aankoop rogge. De voorzitter deelt mede, van den minister van landbouw, nijverheid en handel dd. 20 October 111 eene circulaire te hebben ontvangen van den volgenden inhoud: „Ik heb de eer u in overweging te geven. otaverwijld over te gaan tot het voor reket- ning der gemeente aankoopen van alle par tijen rogge binnen uwe gemeente, voor. tijen rogge binnen uwe gemeente, voorzOover zij voor de consumptie geschikt zijn, tegen een prijs van 40 cent per 100 K G. benedem den maximgmjprijs genoemd in de circulaire van 30 Sept. j.l. no. 962 (bij ieen gewicht van 70 K.G. per ILL.), andere kwaliteiten inaar verhouding. Indien uwerzijds niet zal worden overge- gaan tot het aankoopen voor rekening der gemeente, dan gelieve u terstond den aan koop voor rijksrekening te doen. Het zal evenwel aanbeveling verdienen, zoowel in liet belang uwer landbouwers als van dd overige ingezetenen uwer gemeente, dat de aankoop van gemeentewege geschiedt. Voor veevoeder kan geen rogge worden gelaten aan de landbouwers, dan die welke voor de consumptie ongeschikt is. Over zaairogge kan alleen door de landbouwers worden beschikt voor zover de burge- meester, na raadpleging van deskundigen, zulks strikt noodzakelijk acht. Voorzoover de eigenars dier partijen tot; verkoop aan de gemeente niet geneigd zijn, machtig ik u bij deze art. 76a der Ont- qigeningswet toe te pass-en. Geschiedt de aahkoop voor rijksrekening, dan gelieve u de r ogge met toepassing van art. 76c dier wet in bezit te nemen. Bij de taxatie van de in bezit genomien voorraden zal niet mogen worden rekening gehouden met den marktprijs, maar uit- sluitend met den productieprijs, evenlueel, vermeerderd nuet een normaal percentage voor wftnst, waarbij c. q. rekening is te honden met de belangen van den tusschen1- handel. Het is mijne bedoeling, dat de voor rijks rekening onteigende partijen rogge niot onder berusting blijven van hem, van wien zij in bezit werden genomen, maar worden opgeslagen in veilige bewaarplaatsen door' u daartoe uit te kiezen. Voorts verzoek ik u, voor zoover de voor rijksrekening gekochte of in bezit genomem rogge tegen brandschade is verzekerd, de polissen der brandverzekering over te nemen en voor zoover dit op bezwaren istuit of geene verzekering tegen brandschade' heeft plaats gehad, zulk een verzekering alsnog te sluiten. Ten einde de gemeenten, die te weinig of te veel rogge bezitten, in de gelegenheid te stellen zich van meer rogge te voorzien of het overschot af te zetten, verdient het aanbeveling u met uwe ambtgenoeken in ufwe provincie over -de uitvoering van dezen maatregel te verstaan. Tot den heer Coiri- missaris der Koningin in uwe provincie heb ik daarom liet verzoek gericht daartoe zijne medewerking te willen verleenen. Ter bevordering van een eenvormige uit voering doe ik u hierbij een model-contract van aankoop toekomen. Voor verdere infor- matie zal de Commissaris der Koningin, aan wien ik nadere mededeeling van mijne be doeling heb gedaan, ongetwijfeld u wel de verlangde inlichtingen willen verstrekken. Bijgaanden staat, van de hoeveelheid rogge in uwe gemeente aanwezig, verzoek ik u be'^ leefd ingevuld ten spoedigste aan mij te willen terugzenden." Volgens bovenbedoeld model-contract ver- binden de landbouwers zich aan den bur gemeester hunner gemeente al hun rogge- (uitgezonderd die ter beoordeeling van den (burgemeester voor zaairogge noodig is, of voor consumptie ongeschikt is) te leveren, zoodra, zooveel tegelijk en ter plaaitse waar zulks door den burgemeester wordt verj- langd, tegen een betaling van j 10.60 per 100 K.G. rogge (per H.L. van 70 K.G.), andere soorten naar verhouding. Het contract bevat een staat voor de nam en der landbouwers en staten voor aanlwijzing hoeveel ongeveer aanwezig aan gedorsclit en ongedorscht. Verder is bij de circulaire gevoegd een staat van inlandsche rogge (gedorsclit en ongedorscht), aanwezig op een bepaald tijd- stip ien van de hoeveelheid benoodigd per week voor bakkers en fabrieken. Naar aanleiding der circulaire, stelt de voorzitter voor, over te gaan tot het van ^jcjueentewege aankoopen der In de ge meente aanwezige voorraden rogge, maar geeft tevens aan den raad in overweging of het niet raadzaam zou zijn, dat ook uit te breiden tot den aankoop van den in deze gemeente aanwezigen voorraad tadwe. Hij vermeent, uat het aankoopen van den aanwezigen voorraad tarwe, voor deze gemeente van grooter beteekenis is, dan die van rogge, omdat die hier weinig wordt verbouwd. Volgens de gegevens waarovc* spreker beschikt, is die voorraad slechts te ramen op 1650 H:\L., waarvan dan no^ moet worden afgetrokken hetgeen de land bouwers voor zaaigraan noodig hebben. lets anders is het voor wat de tarwfe b'etreft. Het is bekend, dat de molenaars. nu in loondienst voor het rijk werken. Er wordt tegenwoordig brood gebakken van. 80 procent tarwe |en <20 procent tarwe bloem'; voor die aanvulling van 20 procent tarwrf- bloem wordt door liet rijk gezorgd, uit den van rijkswege geimporteerden voorraad. Het vooruitzicht bestaat, dat alhier Zaterdag a. s. de laatste tarwe gemalen wordt, waarover de molenaar kan beschik- ken, omdat de boeren nog niet dorschen. Met het oog daarop stelt spreker voo?q den in de gemeente aanwezigen voorraad- tarwe van gemeentewege aan te koopen, overeenkomstig artikel 76, letter a en b van de onlangs vastgestelde onteigeningswet., Gaat de raad hierop In, dan wordt die tarwe het eigendom van de gemeente, en blijft voor de ingezetenen bestemd, ter wij 1^ als de onteigeniiig zou geschieden volgens letter c van art. 76 der voornoemde wfct, de onteigening voor rijksrekening geschiedt. maar dan ook de kans bestaat, dat de minister die laat vervoeren naar Rotterdam^ dat hij als |de voorraadschuur van Nederland beschouwt, van waar uit de distribute over het land plaats heeft, naar gelang de bb- hoefte in de verschillende plaatsen en derf aainiwezigen voorraad. Het gevolg van aankoop voor de gemeente is, dat dan naar schatting voor 165 dagen brood aan de ingezetenen zal kunnen work den geleverd, dus ongeveer tot April, wanH neer het rijk blijft voorzien in het bijleve^ ren van de 20 procent tarwebloemmeel. De geheel in Zeeuwsch-Vlaanderen aamvet zigen voorraad tarwe wordt geschat de be- volking gedurende 265 dagen te kunnen voei den. (Wordt vervolgd.) GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. - ONTVANGSTEN: INGEZONDEN STUKKEN. Op 9 September hield alhier de heer Mercx, rijks nijverheid-consulent te Tilburg, een leziug over de noodzakelijk van het oprichten eener Middenstands Credietbank, daar door de tegenwoordige omstandigheden ten duidelijkste is gebleken, dat de handelaar en landbouwer juist op het oogenblik, dat zij geld voor hun bedrijf noodig hadden, voor de moeilijkheid werd gesteld, dat geen geld meer door de Nederlandsche Bank werd verstrekt, en de nog loopende pro- messen slechts onder protest, wat ook weer kosten met zich bracht, eenige verlenging bekwamen. Het ligt voor de hand, dat in deze tijden de behoefte aan crediet zich zeer sterk doet gevoelen, terwyl de particuliere en kleinere bankinstellingen al zeer spoedig na het uitbreken van den crisis slechts onder zeer bezwarende, en dan nog op zeer beperkte, wijze geld verstrekten of wel in het geheel niet meer. De Nederlandsche Regeering is van oordeel, dat thans het oogenblik is aan- gebroken om spoedige en duurzame ver- betering aan te brengen en het plan van Dr. Bos, lid der Tweede Kamer, om een Centrale Credietbank op te richten heeft reeds zijn beslag gekregen. Ook alhier werd, na de gevoerde bespre- kingeu met den heer Mercx, door hen, die op de vergadering tegenwoordig waren, een De Sunlight-Zeep Maatschappij blijft doorgaan de orders op al hare Zeepen onmiddellijk uit te voeren. commissie benoemd die de plannen tot op- richting nader zou uitwerken. De gevoerde be3prekingen met de Alge- meeue Nederlandsche Middenstands Crediet bank, hadden een zeer gunstig verloop, zoodat thans een algemeene vergadering kan worden uitgeschreven, waarop een ieder wordt uitgenoodigd, die belang stelt in den middenstand en landbouw. Het doel der Middenstands Credietbank is om haar leden zoo goedkoop mogelijk Crediet te verstrekken en hen in de gelegen heid te stellen, om gelden op de meest solide wijze in deposito te geven tegen een zoo hoog mogelijke rente, overeenkomstig de statuten. De toetreding tot lid der Middenstands Credietbank is voor een ieder, wonende in de gemeenten Ter Neuzen, Axel, Zaamslag, Hoek, Sas van Gent, Westdorpe en Philip pine, opengesteld, waartoe aandeelen zullen worden uitgegeven ter waarde van f 250 waarop voorloopig slechts 20 pCt. behoeft te worden gest-ort. Verder kunnen wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Het voorloopig Bestuur der Middenstands Credietbank, J. A. VAN ROMPU, Voorzitter. P. J. SCHEELE. C. RIBBENS. JOH? DE FEIJTER, Zaamslag. I. VAN DE SANDE, Secretaris. Positie der Stoonischepen. zonder roem, op Zongag den I November a.s., hij L. BOS, cafe i/'t Schippershuis." Vooruit j 5. Boven de 26 spelers ver- hooging van prijzen. over LUCIEN DOBBELAERE, vrijwilliger Jelgisch leger, gekwetst bij Antwerpen, over ALBERT VERSTRAETE,soldaat Belgisch eger, gekwetst bij Lier Antwerpen, beiden vermoedelijk in eene ambulance in Nederland verzorgd ook over PROSPER MATHIEU, wachtmeester, 24 battery, fort 5 Ouden God en ARTHUR MULLIEZ, korporaal fste jinie RegementGentsche Burgerwaeht. Ant- woord PLASSCHAERT, Stroopuit- IJzendijke. wordt door zijne ouders vervocht spoedig naar LEDEBERG terug te keeren. van Contich (Provincie Antwerpen), ver- blijft thans bij P. CORTVRIENDT, stuis-kil (brug), vraagt inlichtingen omtrent hare familie. alien van Gent, worden verzocht zoo spoedig mogelijk naar Gent terug te keeren. van Gent, worden verzocht hun verblijf bekend te maken aan het bureau van dit blad. worden spoedig genezen door de Aambeien- zalf van Apotheker BOOM. Door het gebruik van deze zalf genezen zoowel blinde als bloedende, in- en uitwendige Aambeien, het hinderlijke jeuken houdt geheel op. Prijs per potje 50 ct. Ver- trijgbaar in de meeste Apotheken en Jrogistwinkels te Ter Neuzen bij J. J. £ense te Axel bij J. van Dixhoorn. Waar niet verkrijgbaar, wordt franco een potje gezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem, na ontvangst van 60 ct. Weet gij wel dat de influenza met onbe- rekenbare snelheid zich van land tot land verplaatst. De influenza gaat als een ver- giftigde adem over Europa en nadert ons land. Gisteren in St. Petersburg, vandaag reeds in Berlijn, maakt ze tallooze slacht- oflers. Morgen reeds zal ze hier zijn. Menschen past opWant gij, hoesters, kuchers, niezers, wier ontstoken slijmvliezen zoo vatbaar zijn voor elke besmetting, stel- lig zijt gij de eerste slachtoffers. Past op Neemt bijtijds Uw maatregelen. Misschien heeft de influenza U reeds beet en is Uw hoest het eerste verschijnsel daarvan. Neemt dus onmiddellijk een krachtig geneesmiddel dat Uw ontstoken slijmvliezen en Uw hoest of verkoudheid onmiddellijk zal genezen en U bestand zal doen zijn tegen de verborgen aanvallen der ziektekiemen. Wilt gij elk gevaar voorkomen, wilt gij Uw maatregelen goed nemen, dan moet gy een middel nemen, dat ook de influenza zelf geneest. Niets ter wereld evenaardt de Abdijsiroop in haar strijd tegen de influenza, want de Abdijsiroop geneest de influenza grondig en blijvend. De Abdijsiroop doodt de ziektekiemen der influenza, en pakt daardoor de influenza om zoo te zeggen in het hart aan. De Abdij siroop zal Uw hoest en verkoudheid onmid dellijk bedwingen en genezen. De Abdij siroop geneest de ontstoken slijmvliezen, zuivert Uw keel van de outsteking veroor- zakende slijm, sterkt Uw borst en longen en is altijd onscbadelijk. De Abdijsiroop is een onovertroffen geneesmiddel tegen asthma en vele andere borst-, keel- en longaandoeningen. Prijs per flacon 1. 2. en f 3 50. Eischt onze handteeke- ning L. I. Akker, Rotterdam. Alom ver krijgbaar. van Gent wordt verzocht tijding te zenden aan STEVENS, Sas van Gent, Oostkade. NOBELS ERffllEL, 4(- Regiment deLigne van Wetteren, thans Raampoortstraat, hos- pitaal Rotterdam, zoekt zijn vrouw en kind LEOCADIE C&PITEYN van Wetteren. van Gent, verzoekt haren MAN terug te keeren naar huis. met Dames BULCKE, ad res den Heer G. KOEKOEK, Dordrecht, zoekt hare ouders, vluchtelingen uit Bornhem. wordt verzocht terug te keeren bij zijnen vader te Ledeberg. worden verzocht hun adres op te geven aan de Heeren Gebroeders PICHA STEVENS te Sas van Gent. 7de liniregiment 5/3. brengt zijne vrouw, of familie, die zich denkelijk in deze om geving zullen bevinden ter kennis, dat hij geinterneerd is in het kamp van Harderwijk. de Gand, rue de femmes St. Pierre est. prie de se rendre chez l'entrepreneur DESIRE ACKE, Overslag, Holland. MARCEL REBOUV1LLE. Brieven onder motto Aardappel, aan het bureau van dit Blad. Vergadering van Dinsdag 27 October 1914, des voormiddags ten 9 ure. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, burgemeeSter- raadslid. Tegenwoordig '10 leden. Afwezig met kennisgeving de heer J. de Putter. Secretaris de heer J. Stolk Lzn. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hij doet hierna mededeeling van de navolgende ingekornen stukken: a. een schrijven van Z.Exc. den heer Minister van Landbouw, waarbij de burgemeester wordt aanbevolen de in de gemeente aanwezige rogge, hetzij voor de gemeente hetzij voor het Rijk, aan te koopen. De voorzitter zegt, dat hij niet voor aankoop van gemeentewege overging als zijnde dit van minder belang, maar dat hij nu aankocht voor rekening van het rijk b. een schrijven van J. van Vliet, volontair ter secretarie alhier, houdende dankzegging voor de hem toegekende gratilicatie c. een schrijven van Dr. Fr. de Ryck, houdende mededeeling dat hij in Selzaete heeft geopend een kliniek voor oogziekten gedurende den eorlogstijd en dat arme ingezetenen dezer gemeente in die kliniek gratis zullen worden geholpen,Jzulks uit dankbaarheid voor de gastvrijheid door deze gemeente tot heden aan de Belgische vluchtelingen betoond d. een schrijven van heeren Ged. Staton d.d. 2 October 1914, daarbij voorzien van het bewijs van vaststelling toezendende den ligger van wegen en voetpaden al deze stukken worden aangenomen voor kennis geving. Alsnu is aan de orde wijziging van de begrooting dienst 1914. =6 \oorlezing wordt gedaan van het ontwerp wijziging INKO M STEN vermeerdering Hoofdstuk 3, afd. 1, art. 4, begrafenis- rechteny ^qq Hoofdstuk 4, afd. 2, art. 1, teruggaaf van bij voorschot gedane betalingen 5000,— Hoofdstuk 5, afd. 2, art. 1, verkoop van roerende goederen 90 100,- U I T G A V E N ver meerderd Hoofdstuk 4, afd. 1, art. 1, jaar- wedde van den veldwachter f 't 400, Hoofdstnk 4, afd. 2, art. 3, verdere kosten Hoofdstuk 5, afd. 2, art. 4, onder- houd van haven- en knnaal- werken Hoofdstuk 9, art. 2, kamers van arbeid Hoofdstuk 14, art. 1, betalingen bij voorschot voor het Rijk, Provincie of anderen 5000', Hoofdstuk 15, art. 1, bedrag waar over alleen met goedkeuring van Ged. Staten kan worden beschikt Hoofdstuk 15, art. 2, bedrag dat zonder nadere maehtiging van Ged. Staten kan worden ge- bruikt tot oversehrijvlng ver- mindcrd 50,— 40,— 100,— 120,— totaal 5500,— 310,- totaal vermeerdering 5190,- De heer De Jonge hoort daar den voorzitter voorlezen een post van 400,voor den waarn. veldwachter. Burg, en Weth. zijn dus van mee- ning dat de veldwachter-bode niet voor 1 Januari zijne diensten zal kunnen hervatten. Hij is echter van meening dat de veldwachter-bode dit wel nooit meer naar behooren zal kunnen doen en stelt daarom voor dat van gemeentewege worden aangewezen 2 geneeskundigen die den bode-veldwachter zullen keuren en bij ongunstig rapport, wanneer Petegem alsdan niet geneigd is ontslag te vragen hem als bode ougevraagd ontslag te geven tegen 1 Januari a. s. De heer Scheele vraagt hoe Burg, en Weth. er over denken. De voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. reeds besloten een voorstel, als door den heer De Jonge bedoeld aan den Raad te doen, maar dat hij daarom eerst. met den bode daarover sprak in dien geest en dat hij aangezien het een persoonlijke kwestie is daarover gaarne nadere mededeelingen aan den Raad wil doen in eene besloten vergadering. De openbare vergadering wordt ten dien einde geschorst en 11a weder opening wordt aan de orde gesteld behandeling gemeente-begrooting dienst 1915. De voorzitter doet mededeeling van het rapport van de Commissie waaruit blijkt dat de heeren geene bedenkingen hadden maar willen voorstellen de door Burg, en Weth. voor te stellen hondenbelasting te bepalen op vijf in plaats van vier gulden voor een eerste klasse hotid, hij stelt evenwel voor dit punt bij het betrekkelijke begrootingsartikel te behandelen. Aldus besloten. De Begrooting wordt hierna artikelsgewijze be- handeld. Bij den »post opbrengst begrafenisrechten" wordt ter sprake gebracht het slecht onderhouden van sommige eigen graven en besloten dat Burg, en Weth. ter gelegener tijd zullen komen met'een voorstel tot nadere regelirig van dat onderwerp. Bij den post sopcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting" wordt overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. besloten met ingang van 1 Januari 1915 50 opcenten ie heffen en bij de »hondenbelasting" wordt na discusie in stemming gebracht het voorstel van Burg, en Weth. tot hefflng van vier gulden voor eerste klasse honden en een gulden voor tweede klasse honden en het voorstel van de Commissie om vijf gulden te heffen voor eerste klasse honden, een en ander met ingang van 1 Januari a. s. Na stemming wotdt met 7 tegen 3 stemmen. die der heeren De Jonge, Wisse en Klerk het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. Bij den post »presentiegeld voor de leden van den Raad" stellen de heeren De Jonge en Scheele voor al te schalfen het drinken van koffie ter raadsver- gadering en in te voeren een presentiegeld voor de leden. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, die der voorstellers. Bij den post »straatverlichting" zegt de voorzitter in een moeilijk parket te zitten met den beambte van de straatverlichting De Ilondt en den voerman Van Drongelen. Beide zijn zeer lastig en telkens komen ze bij hem klagen over het vervoer van die benzine. Hij stelt daarom voor de leverantie van benzine voor 1915 aan te besteden. Op dit voorstel wordt echter niet ingegaan. Bij den post »keuring van slachtvee" vraagt de heer Wisse inlichtingen of wel door de slagers alles ter keuring wordt aangebodon. De voorzitter zegt, dat dit wel het geval is en dat den agent van politie is opgedragen nauwkeurig toe te zien. Bij den post »jaarwedde van den bouwmeester" zegt de heer Scheele dat het salaris van den bouw meester niet hoog is te noemen, waarop de voor zitter zegt, dat dit wel zal gaan in verband met het percentage dat deze geniet van sommige uit te voeren werken. De begrooting wordt hierna in zijn geheel vastge- steld in ontvang en uitgaaf op 30331,70§. Bij de hierna gehouden omvraag vraagt de heer Faas, gehoord wat in Sas van Gent is geschied, of er nog voorwaarden kunnen worden verbonden aan de tramconcessie, zulks met het oog op het lang open laten liggen van uitwegen. De voorzitter deelt mede dat dit te laat is, maar dat de Maatschappij toch wel zoo welwillend zal zijn eventueel spoedig in orde te maken en niet open zal laten liggen. De openbare vergadering gaat hierna over in eene met gesloten deuren na welker heropening omtrent de ingediende reclames tegen den aanslag Hoofde- lijken Omslag, dienst 1914, als volgt wordt beslist; A. C. den Beer van de 3de klasse naar de 2de klasse; M. de Vos van de 3de klasse naar de 2de klasse L. Bakker van de 4de klasse naar de 3de klasse L. A. de Mul van de 28ste klasse naar de 25ste klasse, terwijl de reclame van J. Riemens, C 1, ter zijde wordt gelegd wegens te late indiening. Niets meer te behandelen zijnde en liemand meer het woord vervangende sluit de voorzitter de ver gadering. .s. RICHARD liggende te Rotterdam. ;.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. •s. HELENA liggende te Ter Neuzen. .s. MAGDALENA liggende te Ter Neuzen. .s. CORNELIS liggende te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3