burgerlijken stand! Laatste Berichten. Handeisberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen aan schouder met de Oostenrijksch-Ron- gaarsche troepen. Zij hebben 1800 gevan- genen gemaakt. Vliegers boven Warschau. WARSCHAU, 24 October. (Reuter.) Bommen, uit vliegtaigen op de stad ge- worpen, hebben. op een dag 44 menschen gedood, van welke slechts 9 soldaten waren. Op een anderen dag hebben de bommen uit vliegtuigen 62 personen gedood, alien burgers. Yerscheiden van dezen waren kinderen, die uit nieuwsgierigheid de straat opgeloopen waren. TER NEUZEN, 26 Oct. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 767.4 Hernosand. Laagste barometerstand 751.1 Helder Yerwachting tot den avond van 25 October: Krachtige later afnemende Westelijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opklarend later wellicht weer regen, zelfde temperatuur. Tot secretaris-ontvanger der water- keering van de calamiteuze polder Nieuw Neuzen is benoemd de heer H. J. van den Ouden te Ter Neuzen. Tot ontvanger-griffier van den cala- miteuzen polder Nieuw Neuzen is benoemd de beer H. J. van den Ouden te Ter Neuzen. Zondag zijn de eerste krankzinnigen uis Selzaete naar Antwerpen teruggebracht. Dit geschiedt door booten van den Provinci- alen Stoombootdienst op de Wester-Schelde, die van Selzaete door het kanaal naar Ter Neuzen varen en van daar de Schelde op naar Antwerpen. Belgisch vluchtelingen. De heer J. R. Snoeck Henkemans, die als gedelegeerde voor Zeeland van den regeeringscommissaris. jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, de belangen der vluchtelingen behartigt, heeft in een pers- gesprek als zijn algemeenen indruk van den toestand gegeven, dat deze niet bijster gunstig is. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te Sas van Gent en Sint Jansteen neemt wel is waar het aantal vluchtelingen af, maar in het Westelijk deel, te Aardenburg, Oostburg en Sluis neemt het toe. Groote scharen vluchtelingen komen daar van het slagveld aan de Belgische kust, bij Ostende enz. Bewoners van Antwerpen en omtrek keeren geregeld uit Zeenwsch-Vlaanderen terug, maar het vervoer over de Schelde gaat begrijpelijkerwijs niet zoo heel vlot. Bij Hontenisse komt nu een kamp voor 15,000 personeD, bestaande uit de elementen, die eigenlijk niets meer te verliezen hebben en, om het zoo eens uit te drukken. geen eten hebben, wanneer de regeering hen dadelijk naar hun woonsteden terugstuurt. Bepaald ongewenschte, slechte elementen gaau alien naar Yeenhuizen. De terugkeer der vluchtelingen uit Vlissin- gen en Middelburg gaat zeer geleidelijk. Elken raorgen vertrek en extra trein. Deze week zijn er te Hontenisse, nog 18,000 vluchtelingen, Hulst 7000, Sluis 6000 en te Oostburg 2500. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn op dit oogenblik nog tenminste 50.000 vluchtelingen. Velen gaan ook terug met de stoomtram van Oostburg over Aardenburg naar Malde- ghem en met den trein van Hulst naar Sint Nicolaas. Er zijn werklieden, die overdag te Brugge werken en 's avonds voor alle zekerheid naar Sluis of Aardenburg terugkeeren om er den nacht door te brengen. Massa's vluchtelingen van de kust kwamen Donder- dag te Sluis en Oostburg aan. Bij dezen is van terugkeer vooralsnog geen sprake, daar ze vreezen, indien de Duitsche troepen worden teruggeslagen, tusschen twee vuren te komen. Prof. dr. Pr. van Cauwelaer heeft in de kerk te Aardenburg, Oostburg en Sluis talrijke Belgische vluchtingen toegesproken om hen op te wekken, naar Antwerpen terug te keeren. I Op het katholieke kerkhof te Middelburg is met militaire eer en onder groote deelneming begraven de in het gasthuis aldaar overleden Belgische militair.Arthuur Deldine. Aan het graf werd gesproken door een wapenbroeder en door een Nederlandschen officier. Een Belgische luitenant bedankte. Dit Oostburg wordt gemeld, dat daar weer veel Belgen komen, thans uit de richting Eecloo. Algemeen stemmen de berichten overeen, dat er ontzagelijk veel gewonden uit de kuststreek en van de Yser- linie komen. In Gent wordt door de Duit sche troepen (het meerendeel der bevolking heeft de stad ontruimd) ruimte gemaakt voor de gewonden. Eergisteren alleen kwamen er 1500 binnen. Te Brugge zit de bevolking op stel en sprong om de stad te verlaten. Het bombardement aan de kust wordt steeds heviger. Bij Middelkerke en Dixmuiden kon eergisternacht het vuur van het schieten tegen den nachtelijken hemel worden gezien. Bet leek alsof de geheele kust ge'illumineerd was. Het gekrijsch der opgejaagde zeevogels, het kanongebulder en de zoeklichten der Engelsche schepen maken een onbeschrijflijk akelig en onheilspellend effect, vertelde een gevluchte bewoner van Middelkerke, die tevens mededeelde, dat alle dorpen, die hij was voorbijgekomen, een toonbeeld van aljzeheele verwoesting waren. 8 (N. R. Crt.) HULST. Zondagochtend om 10 uren brak in de wijk ,/Oud Antwerpen" alhiev brand uit, die zich spoedig vrij ernstig liet aanzien en slechts met groote moeite bedwongen werd. Een drietal bij elkaar staande schuren van de landbouwers De Kok, Baart en de wed. Boel geraakten achtereenvolgens in brand. Na dezen omvang gekregen te hebben werden de daar opgehoopte schuren en huizen door de geweldige vuurmassa bedreigd en het is dan ook alleen aan het krachtig en tactisch optreden van de brand- weer te danken, dat grooter onheil voor- komen werd. Gelukkig kon men water krijgen uit de stadspompen, waarin (door afwenteling van de deksteenen) de slangen konden gelegd worden van een soort brandpompen, zal ik maar zeggen, die dan tijdelijk de gewone pompen vervangen en de vaten van de stads- karretjes en militaire auto's zeer snel vulden. Hoewel de wateraanvoer grooter had moeten zijn om de drie spuiten ge regeld te doen werken slaagde de brandweer er toch in door een doelmatige besproei.ng der belende gebouwen deze te beschermen teg n de dreigende vlammen. Het vuur aldus gelocaliseerd zjjnde, werden de drie spuiten tusschen de binnenvest en de brandende puinhoopen in rij opgesteld en zoo het water uit de vest opzuigende en elkander voedende, gaven dezen eene geregelde vrij stevige waterstraal, waardoor de brand tegen den avond bijna geheel was gebluscht en het groote gevaar bezworen. Jammer genoeg is eene groote partij graan verbrand. De voornaamsle landbouwwerk- tuigen en het vee op 3 kalveren na, zijn gered. KLOOSTERZANDE. Hier wordt een vluchtelingenkamp opge- richt bestaande uit 400 militaire veldtenten, ieder voor 10 personen, en verschillende loodsen voor bereiden van voesel enz. Een en ander is reeds gedeeltelijk gereed. Er zullen onvermogende vluchtelingen uit deze en omliggeude gemeenten worden onder- gebracht de bewaking geschiedt door militairen. LAMSWAARDE. Het aantal vluchtelingen begint hier te verminderen, maar er zijn toch nog land- xiuwers, die er 140, 120, 100, 80 en minder in hunne schuur herbergen. Elken dag ontvangen ds vluchtelingen, die zulks verlangen, een degelijk warmen maaltijd en tweemaal boterhammen. Ze gebruiken deze maaltijden in de groote rovenzaal van het Bondsgebouw, 't is een ust om te zien, hoe ordelijk deze voeding gaat. Zaterdagavond maakten eenigen kennis met de politie, die een paar //dames" per automobiel meenam. KOEWACHT. In de laatste dagen der vorige week is let aantal arme Belgische vluchtelingen lier sterk verminderd. De openbare school te St. Andries en de bijzondere zusterschool werden ontruimd, schoongemaakt en ontsmet. In de openbare school aan den ouden Molen sliepen er iederen nacht nog ruim 200, terwijl er dagelijks 5 a 600 door het Comite gevoed werden. Velen hadden ook hun voornemen te kennen gegeven binnen een paar dagen te vertrekken en het Oomite vleide zich al met de hoop, dat aan de drukke werkzaamhedeu der laatste dagen een einde zou komen doch Zaterdagavond veranderde plotseling de toestand. Van Lokeren, Moerbeke, Stekene en Sinay stroomden weer vluchtelingen toe, voor- namelijk jonge mannen. Wat was er gebeurd Volgens verklaring der mannen had de Duitsche overheid bekend gemaakt, dat alle mannelijke personen van 18 tot 45 jaar zich gereed moesten houden om zoo noodig werkzaamheden te verrichten. En dit vertrouwde men niet. Ook wilden velen voor de Duitschers niet in de loop- graven werken. Vandaar de nieuwe uit- tocht. Dit is de oorzaak, dat ook de an deren hun vertrek uitstellen. Later werd verteld, dat men zich noodeloos ongerust gemaakt had en men gerust kon weder- keeren. Lit Moerbeke. De arbeid in het groot suikerfabriek is hernomen. De treinen in de richting van Holland rijden zooals vroeger. Verder is het leven hier rustig. Burgemeester Lippens is op zijnen post gebleven, waardoor hij der bevolking on- schatbare diensten heeft bewezen. Lit Lokeren. Eene proclamatie van wege de Duitschers verbiedt de mannelijke bevolking van 17 tot 35 jaar de stad te verlaten. Dit heeft als gevolg gehad dat er talrijke jongelingen des nachts uit de stad zijn weg gevlucht, en zich wederom in Holland zijn komen vestigen. Verder is de stad rustig. Er blijft gebrek aan eetwaren. BERL1JN. Ten westen van het Yser- kanaal, tusschen Nieuwpoort en Dixmuiden, grepen onze troepen den daar nog verdedigen- den vijand, krachtig aan. Het Engelsche eskader, dat aan den strijd deelnam, werd tot den terugtocht ge- dwongen 3 schepen werden door ons vuur getroffen. Het geheele eskader houdt zich sedert Zondagnamiddag buiten het gevecht. Bij Yperen wordt thans nog gevochten. Ten westen en ten zuidwesten maakten onze troepen goede vorderingen. Ten noorden van Atrecht werd een hevige Eransche aanval door ons vuur genoodzaakt terug te trekken. De vijand leed daarbij groote verliezen. Op het Oostelijk krijgstooneel gaat het oSensief voort. Een beslissing is nog niet gevallen. PARIJS. Het officieele communique van elf uur luidt: De hevige slag tusschen Nieuwpoort en de Lye duurt voort. De Duitschers zijn tusschen Nieuwpoort de Dixmuiden de Yser overgetrokken. Ten westen en zuiden van Rijsel zijn hevige aanvallen van den vijand afgeslagen. Ten noordwesten van Choisson maakten de Eransche troepen kleine vorderingen. Op de Maashoogten woedt een artillerie- gevecht. In Woevre bestrijkt de zware Fransche artillerie een der voornaamste verbindingslinies der Duitschers. In het Argounewoud hebben onze troepen Zaterdag na een bevig gevecht een geheel Duitsch regiment infanterie vernietigd. GENT. Een onzer correspondenten meldt, dat te Namen de volgende proclamatie is aangeplakt, gedateerd 16 October Ik deel de bevolking mede dat de Duitsche troepen van Frankrijk komende, weldra zullen arriveeren. De troepen trekken zich terug om humani- taire redenen, teneinde baar zelve en de plaatsen, welke zij zullen bezetten, van de verschrikkelijke cholera, die in de 1 ransche gelederen woedt, te vrijwaren. Ik noodig de bevolking uit, gewillig te voldoen aan de maatregelen die de bezetting der troepen met zich brengen. BELGISCHE UITGE WEKENEN. Zij, die het adres wenSchen te weten van Belgische uitgewekenen, kunnen zich schrif- telijk wenden tot het JCentraal Co mi to" Lange Voorhout 45, 's-Gravenhage. Zij, die het adres Wenschen te weten van gelnterneerden, kunnen zich schriftelijk wenden tot het „Ttoode Kruis" Kneuterdijk, 's-Gravenhage. Madame BATENS—Cant, uit Antwerpen, ver- blijft op het scliip Schaldis, liggende aan de Staalfabriek te Ter Neuzen. BLANCKAEERT, Ernest, Gebroeders Bats- leer, Charles Paeper en Emile Ballu, van, Gent, worden verzocht direct terug naar, Gent te keeren. RUCK, Camilla de, van Antwerpen, is te Sluiskil, op een sleepboot, en vraagt inlich- tingen naar haar moeder en broeders. i DOBBELAIRE, Lucien, vrijwilliger in het Belgisch leger, gekwetst bij Antwerpen, Al bert Verstraete, gekwetst bij Lier,, worden G'OUBERGEN, Bertha van, van Conticli, provincie Antwerpen, verblijft thans bij P. Q ortvriendt te Sluiskil (brug), en vraagt inlichtingen omtrent haar familie. HERREWEGE, Achilles van, uit Zele, zoekt zijn vrouw Maria Perdaen en zijn zoort Roger. AdresFlor. Delaruelle, GentseM straa:t, Sas van Gent. PARASIE FIRMIN van Gent wordt opge- zocht door zijn vader Bernard; adres Ilulpcomite Sluiskil. PAUWELS, Jan, verzoekt zijn zoon Henri naar huis, St. Nicolaas (YVaes). OPHILIPPI, Fr., postontvanger te St. Ber nardHemixum, zoekt zijn zoon uit Ant werp en gevlucht, zich te wenden St. Ber- nardschen steenweg 74, Hemixum. PI RETS, Jeanne, van Antwerpen, is te Sluis kil op een sleepboot en vraagt inlichtingen naar haar vader, moeder, zusters en broeders. Familie POCHET—Verbracken, uit Antwer pen, verblijft op het schip Schaldis, liggendd aan de Staalfabriek te Ter Neuzen. Familie VEERNIMMEN—Pischet uit Ant werpen, verblijft op het schip Schaldis, lig gende aan de Staalfabriek te Ter Neuzen. YQET, Robert en Armand, worden door hun ouders jerzocht zich te wenden toil den heer Alois Lammens, Westkade, Sas' van Gent. YDGELAERE, Frans de, wordt verzocht' spoedig naar Gent te komen. WITTE, Jules de, van Gent, wordt verzocht zich te wenden tot den heer Desire Acke, te Over slag. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Gaarne zou ik het navolgende schryven in Uw veelgelezen blad zien opgenomen. Daarvoor bij voorbaat mijnen dank. In Dw blad van 24 Oct., uit de beer K., in een ingezonden stuk zijn ergernis over het gedrag van eenige beschonken militairen, die zich aan grove ordever- storingen te buiten gingen, En terecht. Roerend ben ik met den heer K. eens, dat zulks niet strekt tot eer van het leger (in 't bijzouder voor het garnizoen van Ter Neuzen). Maar dat hij de schande werpt direct op de daders, indirect op hunne landgenooten, de E'riezen, daarover zou 'k het een en ander wenschen te zeggen. Niemand zal op het eerste iets tegen hebben, echter wel dp het tweede. De verheerlijking van de Zeeuwsche soldaten door den heer K., doet me bijna dtnken aan hetgeen de Samaritaan zei, n.l.//gelukkig dat ik niet ben zooals zij", enz. Eerstens kunnen degenen die hier Fries genoemd worden, amper daarop aanspraak maken omdat het menschen zijn, die hun leven voor 't grootste gedeelte slijten in mijnen of stallen in Duitschland en dus onderhevig zijn aan de wet, die zegt dat een mensch het product is van de omgeving waajin hij verkeert. Een ieder weet dat die omgeving ruw is en dus het dagelijksch aauschouwen daarvan deindividuendaarmede vertrouwd doet geraken en tot een tweede natuur doet worden, die zich niet verloochent, ook niet wanneer ze in het militaire pak steken. Om het optreden nu van drie zulke ruwe klanten het heele Friesche garnizoen (dat hoogstens ook nog maar 150 man bedraagt) te betichten van vechtlust en drankzucht als volkskarakter trekken, daartegen kom ik op. Het volk, dat op het gebied van drank- bestrijding in Nederland bovenaan staat, dat op sociaal- en politiek gebied mede van de meest geavanceerden is en daardoor blijk geeft ook in diepere lagen opvoeding ge- noten en verwerkt te hebben, dat volk is heel iets anders als waarvoor de heer K. het uitmaakt. Hij die Fries is en voelt, toont dat, ook zonder een voorbeeldige opvoeding genoten te hebben in een kalm optreden en orde- lievendheid die met de Zeeuwsche best wedijveren kan. Maar nitzonderingen be- vestigen den regel mijnheer K. Van C, die zeer zeker ouder is, had ik meer bezonkenheid van oordeel verwacht, voor en aleer zich zoo sterk uit te laten over de door U blijkbaar niet zeer beminde Friezen. Ter Neuzen, 25 Oct. '14. H. H. KINGMA, sergeant. Tek Neuzen, 24 Oct. 1914. M. de Red Met verontwaardiging lazen wij't inge zonden stuk van den heer K. in Uw blad van gisteravond. Wij wenschen de handelwijze van de bedoelde militairen niet te verdedigen, in- tegendeel, het gebeurde is niet sterk genoeg af te keuren, maar wij komen op tegen eenige zinsneden uit dat stuk. Daar lezen wij n. 1. in dat de Friezen een //zekere vermaardbeid schijnen te bezitten in't drinken en vechten". dat //de Friesche so'daten den naam van ons leger helpen bek adden en onteeren." Als de heer K. zooiets beweert, moet hij daarvoor zeer gegronde bewijzen hebben, anders maakt hij zich schuldig aan laffe verdachtmaking. Wij meenen, dat de heer K. zelf bezig is de goede naam der iuwoners van een geheele provincie te /,bekladden en te onteeren." Hij weet blijkbaar niet, dat in Friesland 't grootste percentage geheel- onthouders is te vinden eu dat Leeuwarden een van de kalmste garnizoenen uit ons lan x is. En daar zijn de beruchte Friezen toch altijd. De heer K. moet eens informeeren naar de Friesche soldaten (dezeltden, die hier zijnj te Vlissingen en te Hoorn. Natuurlijk bij meer dan een persoon. Overigens nog deze opmerkingen 1. In Ter Neuzen zijn niet alleen Friezen, maar ook voor een groot deel militairen uit 't garnizoen Harderwijk. Als die iets verkeerds doen, komt 't natuurlijk voor rekening van de Friezen, want alle hebben nog een 9 op de kraag, hoewel ze nu tot 't 20ste behooren. 2. 't Tegenwoordige garnizoen van T. is depot. Daar zijn zoo langzamerhand deser- teurs en menschen.die iu't buitenland werken, bijgekomen. Onder deze zijn vaak ver- keerde elementen. 3. Dat sommige soldaten wel eens dron- ken zijn is, hoewel afkeurenswaardig, geen wonder, want men was tot voor zeer kort als soldaat aangewezen op kroegloopen of straatslenteren, anders zat er in Ter Neuzen niet op. Wij deelen in 's heeren K's blijdschap over ons mogelijk vertrek, want wij zijn niet gaarne in een stad, waar men zoo lichtvaardig veroordeelt. EENIGE FRIESCHE SOLDATEN. Rotterdam, 26 October. Graanmarkt. Op de meeste markten was de aanvoer van granen redelijk. Buiten land noteert tarwe, mais en haver vast. Gerst onveranderd kalm. De veiling van La Plata ma'is had een gunstig verloop. Witte Java-mais gold f 221 a 228. Mixed 231 a 240. La Plata 209 a 230 per 2000 kilo. Heden veiling alhier van een groote partij rogge. Heden was de aanvoer van inlandsche tarwe, gerst, rogge en haver alhier niet groot. Tarwe en rogge werden verkocht tot regeerings-pryzen, mindere qualiteit iets lager. Tarwe 12,50; Rogge 11,— Winter- en Zomergerst /12,75 a/ 13, Chevalier-gerst 13,— a 13,50; Haver 11,a 11,25 per 100 kilo. Witte Boonen 17,50 a 18,75 Bruine Boonen 12,50 a 15,— groene Kookerwten 12,a 13,Duivenboonen 11, a /ll,25 Yoedersoorten 10,a 11, per hectol. In Gelderland gold tarwe 11,50. Rogge 9,50 a 10,50 per 100 kilo. Haver 5,50 per hectol. Veemarkt. Goede aanvoer. Runderprijzen 74 a 84; Ossen 72 a 82 Stieren 64 a 72; Kalveren 90 a 100; Schapen 60 a 70; Varkens 56 a 66 licht soort 50 a 54 cent per kilo. Melkkoeien 160 a 275 Kalfkoeien 170 a 290 Stieren 140 a 285 Vaarzen 140 a 200 Pinken 90 a 120 Graskalveren 45 a 60 Fokk. 16 a 24 Biggen 5,— a 11,—. per stuk. Aardappelen iets williger. Zeeuwsche blauwe /'2,80 a 3,Eigenheimers 2,25 a 2,50; Bravo's 2,75 h 2,90; Brielsche en Geldersche kralen 2,75 a 3,Poters 1,75 per mud. Boterprijzen in vaten 57 a 62 stukken van lj2 kilo 80 a 821/s cents. Zoetemelksche Kaas 30 a 36,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas. H 32 a 34 2e 28 a 31 per 50 kilo. Eieren. Groote gemiddeld /8,50 a 9, Kleine 7,75 per 100 stuks. In Nijmegen was de aanvoer 80.000 stuks. Ajuin hooger gele en bruine 3,75 a 4,per baal. V 1 a s. Blauw Holl. 2,50 a 3, Zeeuwsch Wit 2,40 per steen. Lijnzaad 23,— a 25,— Kanarie- zaad 21, per 100 kilo. Karwijzaad 15,75 a 16,per 50 kilo. Amerik Petroleum loco per 100 kilo 13,50 en 9 a 9/s cent per kan. Java-Koffie in balen gewone soorten 43 cents en prima Santos 37 cents per half kilo. Beetwortelsuiker Nov./Dec. 13,—. TER NEUZEN. HONTENISSE. SINT JANSTEEN. YOOll BELANGHEBBE1SDEN. Voile Maan Dinsdag 3 November voor- middag 0,8 uur. 27 Oct. Zon, op 6,47, onder 4,41, uur. 28 n u 6,49, 4,39, 29 u 6,51, 4,37, n De lantaarn voor wielrijders moet eeu half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. ZEET IJ 13 I TV (4 E IN*. Van 23 tot en met 25 October. Ter Neuzen, Vertrokken Yan 23 tot en met 25 October werden langs de Oostsluizen alhier 82 binnenvaartuigen op- en 80 afgeschutdoor de Middensluizen 8 op- en 13 afgeschutdoor de W'estsluizen 1 op- en 2 afgeschut. Positie der Stoomschepen. V oorm. DAGEN Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag 27 October 28 29 30 31 1 November 2 8.18 9.6 9.51 10.29 11.— 11.25 11.48 0.8 12.25 0.41 12.58 1.13 1.27 lluwelijks aangiften. 23 Oct. Oene de Yries, oud 33 j., jm. en Willemina Margarietha Riemens, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkmgen. 22 Oct. Romanus van Aerden, oud 3(3 jweduvvn. en Maria Anna Cprtvrielidt, oud 30 j., jd. Petrus Snoeijs, oud 23 j., jm. en Femia Amelia Jacobs, oud 25 j., jd. Geboorten. 13 Oct. \Iaria Margaretha. d. van Petrus Fredericus Verstraeten en van Philomena Vioen. 19 Oct. Machiel, z. van Jan Klaassen en van Clara de Yisser. 20 Oct. Jan, z. van Jan KoSter en van Tanneke Estlier Pladdet. 21 Oct. Johanna, d. van Josephus Lippens en van Elisaheth Panlusse. 23 Oct. Suzanna Catharina, d. van Abraham Pieter Lijbaert en van Elizabeth Luteijn. Overlijden. 20 Oct. Jacobus Siereveld, oud 63 j., echtg. van Jannetje Schroevers. 21 Oct. Elizabeth Adriana Joanna Bakker, oud 3 w., d. van Leendert en van Johanna Maria de Rijke. 23 Oct. Willem Jan Antoon Michiels, oud 7 j., z. van Jean Baptiste en van Antoinette Francoise Baelmans. 24 Oct. Janneke Herrebout, oud 63 j., wed. v. Dirk Faas. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Oct. Petrus Eduardus Boeijkens, oud 35 j., jm. en Louiza Taalman, oud 48 j., wed. Geboorten. 1 Oct. Martha Maria, d. van Judocus Heijens en van Rosalia Kindt. Martha Mathilda, d. van Polydorus Dominicus de Maat en van Philomena Mangnus. 2 Oct. Petrus Johannes, z. van Petrus Johannes Neve en van Leonie Maria Blauwaert. 3 Oct. Judocus Bernardus, z. van Leonardus Duvivier en van Paulina Rosalia van Goethem. 8 Oct. \Y il- helmina Julia, d. van Emile Back en van Maria Anna de Mol, (uit Belgie.) 9 Oct. Josephus Jacobus, z. van Jan Francies van der Veeken en van Apolonia Arens. Seraphina Petronella Mathilda, d. van Petrus Antonius de Smet en van Louisa de Dalie. 10 Oct. Andre Petrus, z. van Josephus Pouwels en van Anna Maria Marcelis. Jeanette Louisa, d. van Anthonius Mattheas Nicolaas Barenbrug en van Maria Moons, (uit Belgie.) Bertha Theresia Francisca, d. van Franciscus Wouters en van Maria Mintiens, tuit Belgie.) 12 Oct. Leo Joseph Lodewijk Ghistenus, z. van Eugene Marie Heliodore Mathias Miller en van Maria Julia Joseph Gilles, (uit Belgie.) Joannes Octavus Albert, z. van Hortence Claes en van Anna Maria Dorothea van Tricht, (uit Belgie.) 13 Oct. Alphonsius Aloijsius, z. van Judocus Mahu en van Amoniea Louisa Boone. •14 Oct. Joanna Catharina, d. van Victor Gummarcus Ludovicus de Loukei en van Maria Theresia Nezij, (uit Belgie.) Cyrille, z. van Jacobus de Boeij en van Maria d'Hont. Overlijden. 12 Oct. Adelia Delphina Loverie, oud 6 m., d. van Petrus Paulus en van Anna Theresia Vandoorslaer, (uit Belgie.) '13 Oct. Maria Louisa Margaretha Nagels, oud 3 nr., d. van Engelbaert Isedoor en van Maria Theresia de Velden, (uit Belgie.) 14 Oct. Isabella Louisa de Smet, oud 4 j., d. van Ludovicus en van Ida Scholiers, (uit Belgie.) Julia Bogaerts, oud 10 m., d. van Josephus Joannes en van Maria Troost, (uit Belgiei) Geboorten. 4 Oct. Franciscus. z. van Isidoor Saman en van Maria Franci ca Vertenten. Bertha Carola Godeliva Antoinetta, d. van Plorent Jozef Maria De Sutter en van Lucia Maria Louise De Gendt, van Temsche (B.) 41 Opt. Augusta Maria, d. van Isedorus De Permentier en van Maria Coleta De Jack, wonende te Sint nicolaas. 12 Oct. Johannes Augustinus Albertus, z. van Filip Moeijersons eu van Maria Julia Boodts, te Lippeloo (Belgie). Limone Marie Clementina Theophile, d. van Vincentius Theophilus Cruijssaert en van Valentia Blondina Constancia Windeij, te Sint Nicolaas (B.) '13 Oct. Francies Jozef, \*an Frans Adolf De Smedt en van Paulina Louisa Man- naert, te Buggenhout (Belgie). 14 Oct. Elsa Maria, d. van Eugenius van de iele en van Maria Con- strncia van Dorsselaer. Johanna Maria Josepha. d. van Albertus Theophilus van den Broeek en van Cecilia Josephina Smolenaers, te St. Pauwels (B.) Overlijden. 6 Oct. Philomena Dobbelaer, oud 9 j., d. van Alphonsius en van Sophia de Bakker. '10 Oct. Charles Campenhout, ond 5 m., z. van Louis eu van Anna Catharina van Damme, te Eppeghem (B.) 11 Oct. Suzanna Maria Cestina De Pauw, oud 3 w., d. van Augustien en van Maria Lucia ercouteren van Temsche (B.) Een als levenloos aangegeven kind van het mannl. geslacht van Ludovicus lereeeken en van Maria Calle, te Stekene (B.) 13 Oct. August van Landeghem, oud 4 m., z. van Frans en van Maria Ludovica Verstraeten, te Kemseke (B.) ZUIDDORPE. Geboorten. 4 Oct. Anna Maria, d. van Edmondus Casteels en van Julie Stephanie Delsaert. 10 Oct. Wilhelmina, d. van Petrus Augustinus de Greif en van Maria Emilia van Malderen, van Berlaere (Belgie). 12 Oqt. Hendricus Albertus, z. van Gustaaf Baeijens en van Elodia Clement, van Berlaere (Belgie). 25 Oct. Engelsch s.s. SERULA, 3927 kub. M., naar Liverpool, stukgoed. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., naar Londen, stukgoed. Nederl. s.s. OTTOLAND, 4460 ku.b M., naar New- Castle, ledig. s.s. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Ter Neuzen. s.s. CORNELIS liggende te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3