Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen GEMENGOE BER'CHTEN. ging met man en muis loodrecht naar den grond. De Pallada is een kruiser van 8000 ton, bewapend met o. m. 2 kanonnen van 20.3 en 8 van 15 c.M. Het schip had een be- manning van nagenoeg 600 man, was in 1906 van stapel geloopen en liep 22 knoopen. De Admiraal Makarof en de Bajan waren zusterschepen. Volgens een door ons ontvangen partir culier telegram, zouden drie kruisers ge- torpedeerd zijn, maar hebben twde zich in zinkenden staat weten te redden. Onze correspondent seint, dat met de Pallada 600 man in de diepte verdwenen zijn. TER NEUZEN, 14 October 11114. Drukte van werk. Bij al de ontmoedigen'de tafereelen die we de laatste dagen aanschouwden is het zeker een gelukkig verschijnsel, dat het spook der werkeloosheid hier voor het oogenbltk geheel verdwenen js, Vonden velen steeds in het landbonwbedrijf werk, ook aan de loskaden aan het spoor heerscht thans groote drukte, daar verschillende booteu met kolen voor Gent bestemd, thans hier hunne lading lossen. Het lossen en het later weder opladen dier kolen verschaft aan velen onzer werklieden werk. Be trein Mechelen Ter Neuzen kreeg van morgen even voor 10 ure order om naar St. Nicolaas door te rijden. De laatste dagen werd alleen gereden tot Hulst. Be trein Gent Ter Neuzen rijdt niet verder dan Sas van Gent. Naar we vernamen is de spoorbaan te Selzaete voor een deel opgebroken. Be Zeeuwsch- V laamsche tram die in aanleg is, kwam door de oorlog ook in ongelegenheid, daar verschillend mateneel is aangekocht in de thans door den oorlog geteisterde streken. Naar we vernemen zullen dezer dagen uit Euik rails arriveeren, terwijl ook weegbruggen zijn en worden ontvangen, benevens wagons. Voor een en ander was goedkeuring van de Duitsche legerhoofden noodig. Terug naar Antwerpen. Een verslaggever van het Alg. Handels- blad te Amsterdam schrijft De majoor-commandant van Putten, waar de laatste dagen de vluchtelingen bij vele tienduizendtailen waren binnenge- komen, had mij gevraagd om, als lk dan toch naar Antwerpen ging, bij den commandant van de stad te intormeeren of hij toestond dat de vluchtelingen in Ant werpen terugkeerden en eenige waarborg kon geven dat hun gevaar dreigde. Met dat doel had ik mij in Antwerpen bij Freiherr von der Schuetz laten brengen die mij nadrukkelijk verzekerde dat hij niets liever wenschte dan dat het gewone leven zooveel mogelijk in Antwerpen zou worden hersteld en dat bjj dus graag het terug- keeren der vluchtelingen in Antwerpen zou in de hand werken. Op mijn verzoek heett hij mij toen de volgende verklaring gegeven, in het Duitsch, Hollandsch en Fransch vDe ondergeteekende, bevelhebber der vesting Antwerpen, verklaart dat niets den terugkeer der inwoners van Antwerp.en in hunne woningen in de stad belet. ,/Aan geen hunner zal leed geschieden en het privaat eigendom zal ongeschonden blijven, op voorwaarde dat elk zich van vijandelijkheden onthoude. „De leden der burgerwacht, wanneer zij niet gewapend zijn, zullen niet als krijgS- gevangeuen worden beschouwd en kunnen gerust terugkeeren. (get.) Frhrr. Yon der Schuetz, General- Leutnant. Uit verschillende plaatsen aan de grens komen berichten dat vluchtelingen naar hunne woningen terugkeeren. Bedoelde correspondent, die later nog een tocht naar Antwerpen rnaakte, schrijft, dat, terwijl er nog een stroom ging in de richting van de Nederlandsche grens, er ook reeds een stroom menschen in tegen- overgestelde richting trok. Geinterneerden. Met verzoeken om inlichtingen betreSende geinterneerde militairen van vreemde legers moet men zich niet wenden tot het depar- tement van oorlog, doch tot het lnformatie- bureau van het Roode Kruis, Kneuterdijk. 's-Gravenhage. ZAAMSLAG. Alhier zijn thans ongeveer 1500 Belgische vluchtelingen, die alien van een onderdak zijn voorzien. In 5 scholen zijn in ieder een lOOtal behoeftigen ondergebracht, die alien liefderijk worden verzorgd, terwijl thans ook haast iedere landbouwer een 25 tot 50tal herbergt. Het is diep treurig als men deze lange colonnes vluchtelingen ziet aankomen en wanneer men verschillende van hen hunne verhalen hoort doen, moet men al zeer sterk zijn om niet af en toe een traan weg te pinken. Velen die enkele dagen geleden nog welgestelde menschen waren, zijn thans van alles beroofd en bezitten totaal niets anders dan de kleeren die zij aan het lijf hebben. Dat het Steun- comite thans handen vol werk heeft is voor een ieder te zienvan 's morgens vroeg tot 's avonds laat is het dan ook in de weer, veelal geholpen door de inwoners, die de vluchtelingen bereids voorzien van aard- appelen, groenten, soep, koffie, enz. enz. Groot is dan ook de dankbaarheid der arme menschen en toen gisteren een transport van hier werd verzohden, vroegen velen z/och mijnheer, mogen wij toch hier blijven, het is hier toch zoo goed.-" Dinsdagmorgen arriveerde ook een afdee- ling Belgische cavalerie, die eveneens alien van voedsel werden voorzien, terwijl door vele burgers op het dorpsplein voor de paarden emmers water waren gereed gezet. Het was en soldaten en paarden aan te zien dat alles zeer welkom was. Ieder wedijvert om te helpen en vele der arme menschen die in Zaamslag zjjn geweest, zullen aan deze plaats een dankbare her- inuering blijven bewaren. KOEWACHT. Maandagmorgen kwamen op het Belgisch gedeelte dezer gemeente 14 uhlanen met een officier. Zoodra zij de Nederlandsche vlag bemerkten, vertrokken zij in de richting van Moerbeke. In den namiddag kwam eene afdeeling Duitsche wielrijders. Drie er van met een officier kwamen naar den naar de Nederlandsche grens De sergeant oan de wacht trad naar voren. De Duitsche officier salueerde voor de Nederlandsche lag en gaf zijn wapen'oroeder de hand. Beiden onderhielden zich een tijdje, terwijl de minderen spraken tegen de Belgische kinderen. Door de Belgische grensbewoners werden nog twee barren vol geweren, sabels, patronen, patroontasschen, uniformen enz. aangebracht, die door de soldaten in hun vlucht waren weggeworpen. Dinsdag werden nog twee Belgische soldaten ge'interneerd, die zich in een bosch verborgen hadden gehouden. Dinsdag zijn verschillende vluchtelingen uit Antwerpen en Zele naar hunne haard- steden teruggekeerd. De burgemeester van Zele had aan het gemeentehuis een circu late laten aanplakken, waarin hij zijne ingezetenen dringend verzocht naar hun woonplaats terug te keeren. BELGISCHE UITGEWEKENEN. BACKER, Edmond de, is te Hansweer't. BLAUWERS, E. en H., uit Antwerpen zijn te Rotterdam. BILLAER, Familie Van, is te Ter Neuzen en zoekt hare dochter Hortense. BOOM, Petrus de, van Antwerpen, ligt te Sluiskil met sleepboot „Directeur Letzer' en zoekt zijne moeder en zosters. BOOS, Henri, uit Antwerpen is te Vlissingen." BDUWEENS-Dhooge uit Antwerpen. BiUYST, 'P., is te Vlissingen. CE(MERIER, Ludovicus, verblijft te Ter Neu zen, Baandijk 66, en zoekt zijne vrouw Adele Buytaert en hunne drie kinderen. CLAES—Steijnen, Madame Marie, van Ant werpen, is thans te Ter Neuzen, op den lich- ter „Jiohn", en zoekt haren man Cornelis Ludovicus Claes en hunnen zoon .Erans. CLEYMAN, J., uit Antwerpen is te Rotterdam. CRAEMERS, Jeanne, uit Antwerpen. DAMME,*Van. uit Hoboken bij Antwerpen. DEMARET, Omer, uit Anderlues, Hainaut. DpNSE, Victor van, uit Bonnieres. DOORN, Familie Van, uit Antwerpen. ver blijft te Ter Neuzen en zoekt haar vader1. FOUR, Familie, verblijft bij Keukelaar te Hoek, en zoekt de familie De Mev-Paute GILIS, Marie, uit Antwerpen is te Maastricht HEELS, Jan van, verblijft te Ter Neuzen, en zoekt zijne vrouw Berlha Wauters en "hunne twee kinderen. HELLYNCK, Maurice, korporaal 6e regiment jagers te voet, wonende te Tournay, rue> ctes Recollets 32, vraagt inlichtingen over zijne vrouw Clara Ldchevin. HEUVEL, Th. van den, verblijft te Vlissin gen, Nieuwstraat 48, en zoekt zijn vrouw Van den Heuvel—Claraen en hare familie. HOFMAN—Meeus, Madame, van Antwerpen is bij Jules Erauw te Sluiskil, Cocesfabriek,, en zoekt haar broeder Jan Meeus en de Familie T)e SmidtMeeus. HOORENBEECK, Familie Petrus van, ver blijft te Ter Neuzen en zoekt haren zoon Charles. KERCKHOVE, Fran-s van, zoekt zijne vrouw- Angeline Lyts en kind. Adres Bureau van dit Blad. KERSMAKER, Andre de; zoekt zijn vrouw? en kind. Adres: Prosper, Vluchthaven, Ter Neuzen. JONG, Madame De, uit Antwerpen verblijft te Ter Neuzen. LANTSHEER, Familie De, van Boom, ver blijft te Ter Neuzen, Noordstraat 17, zoekt Michiel en Julia. LjAVEREN, Madame, van Antwerpen, ver blijft te Ter Neuzen, Kerkhoflaan "39, en zoekt haar man Cyril Laveren, coiffeur, en- haar vader Van Dooren. LHOIR, Gustave, uit Nimy, Hainaut. MEELBERGHEN, Madame, uit Antwerpen naar Maastricht. MICHIELS, Ch., uit Antwerpen is vertrokken naar Maastricht. MULDER, Madame De, uit Antwerpen is, tc Maastricht MULLER, Leop., kunstschilder, te Middelburg NAGELS, u't Antwerpen. P'RAET—de Smet, Familie P. van, uit Ant werpen, verblijft te Hansweert, op het schip. Remv VII. PREUMONT, Mareelin, Chatelineau, Hainaut ROOVER-Hallemans, Madame L., uit Ant werpen. ROSSEELS-Dooreman, van Zele, is te Hoek, en zoekt de familie Rubbens-Dooreman. SALOMEZ, Louis, uTt Antwerpen. SGHENKELS, A., uit Antwerpen vertrokken naar Rotterdam. SENEPART, Florent, Nimy, Hainaut. SEYS, Od.il, uit Linselles, is ge'interneerd. SMETS, Leopold, van Dendermonde aan de statie, is bij J. Dekker te Bosehkapelle, en' zoekt zijn vrouw en moeder. SOMERS, Frans, uit Duffel, is ge'interneerd en zoekt zijne vrouw Leonie Dom, die thans waarschijnlijk in Nederland is. SORBER. Altda, van Antwerpen, verblijft te Edit (N.-B.), en zoekt hare ouders, broeders en zusters. STORMS, A., uit Antwerpen is vertrokken naar Rotterdam. TIELEMANS, Arthur, van Antwerpen, zoekt zijjne vrouw Anna van Roeyen en hun kind 'gievTucht uit Burcht (bij Antwerpen) VERBEKE, Jos., van Antwerpen, zoekt zijn zo-on Charles. Adres bij den heer Mattele, Burgemeester van Overslag, Nederland. VpRBOVEN, Pierre, verblijft te Ter Neuzen en zoekt zijne kinderen en zijn schoonmoe-j der Catharina de Groof. VERBRAEKEN, Charles, van St. Anneke, bij Antwerpen, zoekt zijne vrouw Marie Vcr- elst en hunne 7 kinderen. Adres TerNeuzen- sche Courant. VERMEULEN, Louis, bevindt zich bij Julia Wouters, en is gevlucht langs Calmpthout V.ERSCHELDEN, Gebr., zoeken Theophile Boschman-Verscbelden, koopman te Waas- munter en zijn te Ter Neuzen, cafe Stad Gent VIGNERON—Girard, Madame Victor, u'it Dixmuide. VTLAIN, Joseph, uit Paturages lez Mons is ge'interneerd. WAELVELDE-van Overmeire, Camille van, bevindt zich bij L. Lamm-ens te Overslag bij Zuiddorpe, en zoekt naar zijn familie. WANNEZ, Edmond, uit Jurbise, Hainaut. WILDRIJCKX, A. en H., uit Antwerpen zijn naar Rotterdam. Van een soldaat, die niet salueerfc Loopt in de Nachtegaalstraat te Utrecht een soldaat. Jongen van achter den ploeg weggehaald, een heel beste jongen, maar die nu eenmaal meer verstand heeft van de prei en van de winterrogge dan van mili- taire zaken. Komt een meerdere aan, iemand met streepen of sterren. Soldaat loopt 'in voorbij en denkt heele- maal niet aan den heiligen plicht, om te salueeren. De mijnheer met de sterren vindt die negatie aller-ongepast en spreekt den min- dere aan Kan jij niet be'noorli]k salueeren Onze boeren?oon schrikt geweldig. Sa lueeren V Hij was is gedrachten thuis ge weest, bij de koeien en de paarden. De on'thutite militair krijgt 8 dagen ar rest, vanwege het niet-salueeren. Begrij- pen doet hij het niet, maar hij zit z'n dagen gelaten uit. Twee weken later. Soldaat loopt in het Wilhelminapark. Komt een meerdere aan, dezelfde meerdere van laatst. En hij salueert weer niet. De man met de sterren vindt dat nou toch het toppunt. En zooiets na pas 8 dagen straf. Zeg eens, vrind, waarotn salueer je nu weer niet Hebben die 8 dagen soms niet geholpen Onze boerenjor.gen rilt als 'n blad. Salueeren?! Nou, om u de waarheid te zeggen, dacht ik, dat ik 'r met die acht dagen voorgoed vanaf was geweest. Ik ledoel, dat ik 't nou niet meer hoefde te doen. Maar als u het hebben wilu kunt tgedaan krijgen. De meerdere stond paf. En ging door. Niets aan de doen! (U. D.) Lichtgas uit hout, turf en andere stoffen. Door kolennood gedwongen, heeft naar Het Gas mededeelt de heer van der Myle, directeur der gasfabriek te Bedum, in plaats van steeukolen een mengsel van steenkolen, rout van dwarsliggors en talk toegepast. Op deze wijze kon hij bij dezelfde gas- productie het steenkolenverbruik tot op 1/8 verminderen. Uit 100 K.G. hout alleen verkreeg hij bijna 29 M8. gas, uit 100 K.G. baggerturf 26 M3. Ook uit allerlei afval (takkenbos- sen, papier, hooi, afval van bieten, aardap- pelen en boonen, enz.) heeft bij getracht gas te bereiden. Het resultaat van deze proeven wordt echter niet vermeld. Niet ten onrechte zeggen de Engelschen, dat de nood de moeder van het uitvinden is. (N. R. Crt.) 's GRAVENHAGE. De Regeering zal heden of morgen een proclamatie richten tot de vluchtelingen uit Antwerpen en de dorpen, liggende binn en den buitensten fortengordel, betreffende hun terugkeer. Over den terugkeer van de vluchtelingen uit het Land van Waas is met de Duitsche autoriteiten nog geen overeenstemming verkregen. 3000 zullen, om Zeeland" te ontlasten, naar het Noorden worden vervoerd. Onder de vluchtelingen heerscht geen epidemie. Tot nu toe heeft er maar een geval van diphtheritis te Sas van Gent zich voorgedaan. De inspecteurs der volksgezondheid zijn naar het Zuiden gedirigeerd en krijgen desnoods barakken. Bovendien boden 10 Leidsche doctoren hun diensten aan. Prins Hendrik naar Vlissingen. Z. K. H. Prins Hendrik zal aanstaanden Zaterdag te Vlissingen komen en een bezoek brengen aan de verschillende ziekeninrich- tingen aldaar. Vluchtelingen. Hedennamiddag zijn alhier wederom een honderdtal Belgische militairen over de grens gekomen en naar Vlissingen over- gebracht. Zij waren van uit Antwerpen rechtstreeks op Gent aangerukt en daardoor van de andere legerafdeelingen afgeraakt. Zij konden echter wegens de aanwezigheid der Duitsche troepen op hun weg niet verder en trachtten toen de Nederlandsche grens te bereiken, waar zij zich lieten ontwapenen. Voorts werden met groote wagens eenige honderden vluchtelingen aangebracht, die met de booten der provincie eveneens over de Schelde werden gevoerd. Be Belgische regeering naar Frankrijk. Reuter seint uit Bordeaux dat de Belgische regeering, om haar vrijheid van handelen te verzekeren, besloot van Ostende naar Havre te vertrekken. Met uitzondering van den minister van oorlog zijn alle minis ters Dinsdagmorgen naar Havre gereisd, waar de Fransche regeering alle noodige maatregelen genomen heeft, om hen te installeeren. Koning Albert blijft nog aan het hoofd van het Belgische leger. Be Itussen teruggeslagen in Pol-en. Het Duitsche hoofdkwartier meldt dat de Russiscfee voorhoede ten zuiden van Warschau, in Zuid-Polen, door de Duitsche troepen is teruggeworpen. Een poging van de Russen om ten zuiden van fwangorod over de Weichsel te trekken is met ver- lies voor de Russen verhinderd, He handing der Buitschers. Naar uit Sas van Gent aan de N. R. Crt. wordt gemeld, trachtten de tusschen onze grens en Gent aanwezige Duitsche troepen, zoo door hunne woorden als door hun gedrag. de beangste bevolking geru9t te atelleu. GEMEENTERAAl) V AN TER NEUZEN. \iergadering van Donderdag 8 October 1911. Voorzitter de lieer J. Iluizinga, burge- mieester. Aanwezig de heeren Visser, De J ager, Lensen, De Feijter, De Bruijne, Eijke, Van B;Orssum Waalkes en D. Sclreele. Afwezig de heeren Dees, Wieland, Moggre, R. Scheele en Donze. Na opening der vergadering deelt de voor zitter ined-e, dat de heeren Dees en R. Scheele hebben medegedeeld wegens andere bezigheden niet te kunnen aanwezig zijn; eveneens is van den heer Donze bericht in- gekofmen dat hij wegens ongesteldheid ver hinderd is. Ook de gemeente-secretaris is wegens ongesteldheid afwezig. Daarna komt aan de orde: 1. Notulcn. De voorzitter geeft in overweging het vast- stellen van de notulen der voorgaande ver gadering aan te houden, daar deze nog niet gereed zijn. Met algemeene stemmen -wordt aldus be- sloten. 2. Ingekomen stukken. a. Eene missive van gedeputeerde staten Van Zeeland, dd. 25 September 1914, waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het door hen goedg-ekeurde raadsbesluit van 23 Juli 1911, tot wijziging "der begrooting voor 1914. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene missive van den Gommissaris der Koningin in Zeeland, dd. 19 September 1914, waarbij wordt bericht, dat zijn be- noemd tot zetters voor 'srijks directe bfe- lastingen voor 1915 tot en met 1918 de heeren G. Verlinde Az. en D. J. Dees. Aangenomen voor kennisge-ying. c. Een schrijven van het bestuur der Chr. w-erkliedenvereeniging Rom. 13 1, waarbij wordt bericht, dat tot lid van liet bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs van' wege die vereeniging is aangewezen de heer W. Reinhoud. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van 'Dr. H. L. ten Brugg-encate, namens het comite tot ontwik- keling en -ontspanning der gemol)iliseerde troepen alhier, waarin deze te kennen gjeeft, dat liij. met het oog op de sterk ge- vo-elde behoefte aan onderwijs Lager ond-erwijs en Landbouw onderwijs enz. voor de liter gelegerde troepen, de vrijheid neemt, zich ook tot den raad te wenden met liet beleefd verzoek, voor het onderwijs aan de militairen, waarvoor zich velen liebbfen aapgemeld, en dat uit den aard der zaak in de kazerne zelf niet kan worden gegeven, de volgende lokaliteiten op de navolgende dagen en uren wel te will-en beschikbaar, stellen. lo. Van liet gebouw der gemeente H. B. S.: a. de gymnastiekzaal op Woensdag-, Donderdag- en eventueel Zaterdag'middag telkens voor 2 uren; b. de teekenzaal op Woensdagnamiddig, gedurende 2 uren c. een gewoon leslokaal op "Woensdag- en Zalerdagnamiddag, respectievelijk ge-> durende 1 en 2 uren. 2o. Van school Cvier lokalen op Zater- dagochtend, gedurende 3 uren. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat ook lokalen in gebruik zijn gevraagd van de bijzondere christelijke school in de Joz;inastraat, van de bijzondere Roomsch Katliolieke school en van het lokaal Ebeu Haezer in de Kerkhoflaan. De voorzitter st-elt namens burgemeester en wetliouders voor, het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. e. De voorzitter deelt mede, dat bij het opmaken van het concept voor de veror' dening op het heffen van een loon voor het ru'imen van privaatputten en -tonnen, vastgesteld in de vorige vergadering, door de verandering der cijfers van het inkomeiv van b-elastbaar inkomen in zuiver Inkomen, -eene leemte is ontstaan, waarop eerst na de vergadering de aandacht is gevallen. Bur gemeester en wetliouders hadden voor het veranderen der cijfers wel de verantwoor- ding willen aanvaarden, maar, daar het nu toch spoedig weder zitting was, aclitten zij het beter de verordening opnieuw in de vergadering te brengen. Volgens de bedoeling van het voorstef moet het tarief in artikel 2 gelezen worden als volgt: a. voor hen die een zuiver inkomen hebben van niet meer dan 700,— 0,30 b. voor hen die een zuiver inko men hebben van meer dan f 700,— en niet meer dan f 1000,—0,75 c. voor hen die een zuiver inko men hebben van meer dan 1000,en niet meer dan 1500,—1,25 d. voor hen die een zuiver inko men hebben van meer dan f 1500,— alsmede voor bestu- ren van zedelijke lichamen f 2,- De voorzitter vraagt, of de leden er m-ede accoord gaan, dat het tarief aldus wordt omschreven. De heer De Jager wil, nu deze zaak toch nog opnieuw ter sprake komt, daarover nog enkele opnierkingen maken. Hij adit het jammer, dat er op voorstel van den heer Dees een verandering in de heffing is aangebracht. Hij heeft toevallig de notulen der vergadering van 20 October 1910 nog eens nagezien, waarin de thans g-eldende, heffing is vastgesteld. Toen is gebleken, dat men in geen geval kan komen tot een cijfer van J 2 per ruiming als kostenden prijs, dal het integendeel maar 75 cent was. Hij is daarom van meaning, dat op eene verhooging van de maximumheffing tot 2,de koninklijke goedkeuring niet zal worden verkregen en achtte het noodig, daar toch nog eens op te wijzen. De voorzitter herinnert, dat in de vorige vergadei'ing ook reeds eene opmerking in die richting is gemaakt, maar dat dit argu ment toen door den voorsteller van dd verhooging, den heer Dees, is bestreden, met het moti-ef, dat de gemeente binnenkort eene nieuw-e schuit van ongeveer f 3000 voor Sluiskil zal moeten aanscliaffen en dat de kosten daarvan en van het aanstellen van een arbeider te Sluiskil die voor de ruiming, moet zorgen, of die van het in werking stellen der machine aldaar, zoodanig zul len vermeerderen, dat die verhooging ge- wettigd is. Spreker verklaart, dat hij het amendement van den heer Dees, tot het invoeren der verhooging volstrekt niet ver- dedigt, maar bij diens afwezigheid op daS. aangevoerde argument de aandacht meende te moet-en vestigen. De jhieer Lensen betoogt ook, dat, wan neer de kosten der b-eerruiming worden be- rek-end, men in het geheel niet aan 2 ruiming komen kan. De voorzitter meent, dat er niets tegen zou zijn, om het af te wachten, wordt de heffing niet goedgekeurd, dan wordt, liet- geen men n u als een vermoeden uitspreekt, w-erkelijkheid en de verordening moet dan vanz-elf gewijzigd worden. De lieer Lensen wijst er nog op, dat bij' die vorige vastst-elling van de berekening werd uitgegaan, dat liet materieel op 10 jaar versleten zou zijn en "dat de kosten van aanschaffing dus over 10 jaren moesten. worden verdeeld. De ruimdienst is nu een jaar of zeven in werking, maar het ziet er in het geheel niet naar uit, dat wij over: drie jaar geheel nieuw materieel zullen moeten aanscliaffen. Dus ook die basis was zelfs al verkeerd. De heer De Jager betoogt, dat men toen met alle kunst en vliegwerk den prijs niet hooger dan J 1,25 heeft kunnen berekenen, maar dan moest er ook 950 's jaars worden afgelost, terwijl er maar ;f 250 wordt afgelost. De heer Waalkes zou deze zaak nog eens willen aanhouden en de bestaande heffing maar laten doorloopen. De voorzitter deelt mede, dat die door- loopt, tot er eene andere verordening is, Hij izou er ook bezwaar tegen moeten maken, dat -de raad thans een besluit ging nerneri in afwijking met dat der vorige vergadering, daar de voorsteller, de heer Dees, nu niet aanwezig is. De heer Lensen kan met uitstel'genoegen nemen, als dan burgemeester en wetliouders. bij de verdere behandeling van deze ver ordening eene berekening van de kosten der beerruiming ter tafel zullen brengen, ter toelichting van de cijfers der heffing. De voorzitter zegt dit toe. Hij wil, voor de nieuwe behandeling der heffing dan ook de aandacht der leden vestigen op artikel 3, waarin het tarief voor het weghalen der tonnen is bepaald op een veelvoud van het necht voor het ledigen van putten ver- schuldigd. In verband met de verhooging. van het maximum kan dat voor sommigd personen, waaronder ook alleenloopenden een zeer beduidend bedrag worden. Met algemeene stemmen wordt besloten de nadere behandeling der onderwerpelijke ver ordening uit te stellen tot eene volgende vergadering. (Wordt vervolgd.) VOOR BELkNHEBBENDEN Nieuwe Maan Maandag 19 October voovmiddag 6,53 uur. 15 Oct. Zon op 6.25, onder 5,7, uur. 16 h h u 6 27, a 5,5, n 17 n a u 6,29, n 5,2, De lantaarn voor wielrijders moet eec half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. POL! T I- Kb SAS VAN GENT. Bij de gemeente-politie is gevonden en terug te bekomen een huissleutel. h: JEC r 1.5 IV I X rs". Van 12 tot en met 13 October. Ter Neuzen. Aangekomen Gent. Aangekomen: Van 12 tot en met 13 October werden langs de Oostsluizen alhier 53 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschutdoor de Middeusiuizen 12 op- en 4 afgeschutdoor de Westsluizen 2 op- en 2 afgeschut. Positie der Stoomschepen. v oorm. DAGEN Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 15 October 10.33 11.5 16 n 11.30 11 53 17 12.13 18 a 0.34 12.53 19 1.11 1 30 20 1.49 j 2.8 21 n 2.29 2.49 •>.7SO£Z3tr3 '12 Oct. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. 12 Oct. Engelsch s.s. ARDGARTH, 2178 kub. M. van Londen, graan. ss. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen. s's. CORNELIS in lading te Hull voor Gent. ii H ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3