GEMENGDE BERICHTEN. Laaiste Bericbten. B URGERLIJKEN STAND, Handelsberichten. troepen die tegen Przemysl opereerden, in een op vlucht gelijkenden aftocht naar de San zijn en dat Hongarije van den vijanc weldra zal gezuiverd zijn. In "Belgie. Met den val van Antwerpen is, naar het schijnt, de tegenstand in Belgie nog niet gebroken. In de eerste plaats zullen de Duitschers het nu met de Engelschen te kwaad krijgen, die in grooten getale te Ostende zijn geland, goed voorzien van ge- schut en ander oorlogstuig. Een Engelschman aldaar, die uit Ant- werpen was gekomen, deelde mede, dat zij daar hun zwaar geschut niet hadden kunnen binnenbrengen, cmdat vele wegen in de omgeving onder water stonden. Het geschut op de Belgische forten geplaatst, was over het algemeen verouderd, zoodat er geen denken aan was, de beter uitgeruste Duit schers te weerstaan,die ook in grooteren getale aanwezig waren, dan hen was bericht. Ook had men hen moeten waarschuwen, tijdig, voordat de Nethe was overgetrokken. Het Hoode Kruis. Vrijdagavond bleek, dat het Roode Kruis alhier niet tevergeefs in voorzorg was ge- weest en zoowel in het Diaconiehuis als in school B eene ambulance was ingericht. Dien avond werden van uit het hospitaal te Antwerpen met een mailboot aangebracht 32 gekwetsten. Enkelen werden ook naar het ziekenhuis gebracht om daar behandeld te worden. Later zijn er verschillendeu onder de geinterneerden, die gewond waren, opge- nomen. Naar we vernamen zijn totaal 189 gekwetsten opgenomen, waaronder 13 zwaar gewonden. 26 zijn doorgezonden naar Dordrecht en meerderen, die lichte kwetsuren aan de voeten hadden, konden na verbonden te zijn met hunne kameraden de reis voortzetten. Allen waren zeer ingenomen met de goede, vriendelijke verzorging die zij genoten. Op het oogenblik wordt nog een twintigtal alhier verpleegd. JDe vluchtelingen. De stroom van vluchtelingen uit Ant werpen en omliggende streken en uit het Land van Waes is enorm. Verleden week werden hier velen per scheepsgelegenheid aangevoerd. Dat waren degenen die al bij voorbaat gevlucht waren. Toen het bom- bardement begon, ontstond echter een alge- meene paniek en elk zocht een goed heen- komen. Het was een stroom, die zich leidde naar de Noord-Brabantscbe en ook naar de Zeeuwsch-VIaamsche grenzen. De ellende die door velen dier menschen ge- leden is, is onbeschrijflijk. Velen moesten op hun tocht in den killen nacht onder den blooten hemel vertoeven. In Noord-Brabant deden de comite's reuzenwerk, maar hunne krachten waren toch niet toereikend om aan dien enormen grooten vloed geregeld het hoofd te bieden- Daarvoor was eenigen tijd noodig. Naar tal van plaatsen in Nederland zijn reeds honderden en duizenden vluchtelingen op- gezonden. Ook aan onze Zeeuwsch-VIaamsche grens was de stroom overstelpend. Zaterdag hoorden we van verschillende plaatsen in de omgeving, waar de vluchtelingen zoo maar langs den weg lagen, en waar er als het ware geen denken aan was, alien onder dak te krijgen. Lit Zaamslag schrijft men ons, dat daar een lOOtal arrne vluchtelingen in de dorps- school zijn opgenomen, die door de arbeiders- gezinnen uit de buurt van warm eten werden voorzien. Onze correspondent te Koewacht schrijft ook over het groote aantal vluchtelingen dat zich daar aaumeldde. Vanwege het steun-comite werden de behoeftigen van voedsel voorzien en dan verder doorgezonden naar Hulst en Axel. De scholen zijn vol en velen vertoeven bij particulieren. Ook boerenschuren worden tot slaapplaatsen ingericht. Door dien grooten toevloed was er Zondag gebrek aan. brood. Tevergeefs boden sommigen daarvoor 5 francs. Door het comite is toen alle melk opgekocht om althans vrouwen en kinderen te kunnen voorzien van voedsel, terwijl koeien werden geslacht en aardappelen gekocht. Door den burgemeester werden de boeren aangezegd dat zij ten spoedigste graan moesten dorschen en dit laten malen. Door deze omstandigheden is de toeloop in Axel ook groot geworden. Naar we vernamen was ook daar voedsel gebrek en is een schip graan, dat aan de Sassing ge- laden lag voor Rotterdam, weer gelost. Nu de over de grens gekomen militairen ongeveer zijn vervoerd, komen de treinen ook voor paticulieren 'vrij. Heden kvamen in Ter Neuzen ook weer verschillende vluchtelingen binnen, die, voor zoover zij niet naar de aangrenzende dorpen wenschen te gaan, met de boot naar Vlissingen verder worden gezonden. BELGISCHE UITGEWEKENEN. BLAUWERS, E. en H., uit Antwerpen zijn te Rotterdam. BliLLAER, Familie Van, is te Ter Neuzen en zoekt hare dochter Hortense. CLEYMAN, J., uit Antwerpen is te Rotterdam. DEMARET, Omer, uit Anderlues, Hainaut. DpNSE, Victor van, uit Bonnieres. GILIS, Marie, uit Antwerpen is te Maastricht HiOORENBEECK, Familie Petrus van, ver- blijft te Ter Neuzen en zoekt haren zoon Charles. JDNG, Madame De, uit Antwerpen verblijft te Ter Neuzen. LPIOIR, Gustave, uit Nimy, Hainaut. MEELBERGHEN, Madame, uit Antwerpeh naar Maastricht. MICHIELS, Ch., uit Antwerpen is vertrokken naar Maastricht. MULDER, Madame De,, uit Antwerpen is te Maastricht. PREUMONT, Marcelin, Chatelineau, Hainaut SGHENKELS, A., uit Antwerpen vertrokken naar Rotterdam. SENEPART, Florent, Nimy, Hainaut. SEYS, Odd, uit Linselles, is geinterneerd. SOMERS, Frans, uit Duffel, is geinterneerd en zoekt zijne vrouw Leonie Dom, die thans waarschijnlijk in Nederland is. STORMS, a., uit Antwerpen is vertrokken naar Rotterdam. VlERMEULEN, Louis, bevindt zich bij Julia Wouters, en is gevlucht langs Calmpthout. YERSCHELDEN, Gebr., zoeken Theophile Boscliman-Verschelden, koopman te Waas- munter en zijn te Ter Neuzen, cafe Stad Gent VTLAIN, Joseph, uit Paturages lez Mons is geinterneerd. WAELVELDE-van Overmeire, Camille van, bevindt zich bij L. Lammens te Overslag bij Zuiddorpe, en zoekt naar zijn familie. WANNEZ, Edmond, uit Jurbise, Hainaut. WILDRIJCKX, A. en H., uit Antwerpen zijn naar Rotterdam. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Voor de tweede maal schip- breukeling. Onder de opvarenden van het Ned. s.s. Nieuwland, dat in de Noordzee op een mijn liep en zonk, die alien gered werden, behoort ook de stoker Jan Noordergraaf van Rotterdam, die ook behoorde tot de ueredden van het stoomschip Houtdijk, dat in de Finsche golf door stooten op een mijn is vergaan. Naar ons uit Den Haag wordt gemeld, is de Nederlandsehe Regeering met de Duitsche in onderhandeling getreden om de vluchtelingen zeo spoedig mogelijk naar hunne haardsteden te Antwerpen en in de omgeving te doen terugkeeren. Gent door de Du itschers bezet. Uit particuliere bron vernemen wij, dat Gent door de Duitschers bezet is. Sedert Zaterdag waren Engelsche troepen bij Melle en Quatrecht in gevecht met de Duitschers. Gisteren avond waren de Engelschen door Gent in voile terugtocht. Zij begaven zich naar ze meededeelden naar Zee-Brugge. Gent is door de militairen geheel ver- laten. Daarop is hedenmorgen de vreed- zame bezetting door de Duitschers gevolgd, De telefonische en telegrafische gemeen- schap is verbroken. Ook de trein rijdt niet meer tot Gent. Omtrent de bezetting van Gent kunnen wij nog melden, dat om 10 uur heden- morgen een kleine troep cavalerie binnen- trok en zich naar het stadhuis begaf. De commandant vervoegde zich bij den burgemeester en wethouders, waarna de Duitsche vlag op het stadhuis werd geheschen. De kleine troep werd voorafgegaan door de wethouders Anseele en De Bruijne. Men trok toen naar het post- en teiegraaf- kantoor, waar eenige bevelen werden ge- geven, en vervolgens over de brug St. Michel door de Rue Haute. Een kleine bezetting is hier achtergebleven. Een groote colonne wordt elk oogenblik verwacht. Verder vernemen wij, dat het station te St. Nicolaas door de Duitschers is bezet, Op het stationsplein zijn kanonuen en mitrailleusen opgesteld. De trein van Mechelen-Ter Neuzen loopt thans alleen tusschen Ter Neuzen en Hulst. Volgens berichten is door de Duitschers bij eene bescbieting van Moerbeke de suiker- fabriek aldaar verwoest. VOOR BELAINGHEBBEISDRN. Nieuwe Maan Maandag 19 October voormiddag 6,53 uur. 13 Oct. Zon op 6,22, onder 5,11, uur. 14 i/ 6,23, u 5,9, 15 u h n 6,25, n 5/, u De lantaaru voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. TER NEUZEN. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 21 October 1914, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg van 1. Het onderhoud van de Rijkswater- leidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen, gedurende de jaren 1915, 1916 en 1917. (Raming 6500 per jaar). 2. Bet maken van dukdalven en be- veilingswerken bij de nieuwe schut- sluis te Hansweert, behoorende tot de werken voor den bouw van derde schutsluizen in het kanaal door Zuid- Beveland te Hansweert en Wemeldinge, in 3 perceelen. Ramingperceel 1 5000, perceel 2 11800, perceel 3 10500. Massa 27300. Rotterdam, 12 October. Graanmarkt. Het is een feit, dat er schaarschte is aan Tarwe. In groote steden wordt het witte brood vervangen door bruin- of kropbrood en maxima-prrjzen zijn vast- gesteld. De regeering waakt tegen over- dreven prijzen van houders van Tarwe en Rogge. Amerik. Tarwe is zelfs aangeboden tot lagere prijzen en hoofdzakelijk trad de regeering als kooper op. lnl. Tarwe gold 12,50 a f 13,50 en extra hooger Rogge /ll,— Winter- en Zomergerst 12,a f 12,75 Chevalier 13,a 13,25 Haver /10,50 k 11, per 100 kilo. Witte Boonen 15,— a f 17,50 Bruine Boonen y" 12,a /15,— Kookerwten groene 12,a f 14, Voedersoorten f 10,— per hectol. Regeerings-Mais wordt aangeboden f 190 de 2000 kilo. Wat verder de buitenl. Granen betreft is Rogge kalm. Mais vast, daar flinke prijzen besteed worden in de veiling* n, o. a. heden nog te Amsterdam. Gerst vast met weinig aanbod en Grutten zeer vasL Van meelprijzen ontbreekt de noteering. Veemarkt. Goede aanvoer. Runder- prijzen 74 a 82 Ossen 72 a 80 Stieren 72 a 76Kalveren 80 a 95 Schapen 44 a 52; Varkens 56 a 64licht soort 54 a 55 cent per kilo. Melkkoeien 160 a f 280 Kalfkoeien 165 a 290 Stieren 140 a 285 Vaarzen f 125 a 180 Pinken 90 a 110 Graskalveren 30 a 50 Fokk. 16 a 18 Biggen 6,— a 10,—. per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,40 a 2,75; Brielsche Kralen 2,50 Gel- dersche Eigenheimers 2,10 Zeeuwsche 1,75 a 2,Poters f 1,50 per mud. Boierprijzen in vaten 60 a 64 stukken van l/2 kilo 75 a 80 cents. Zoetemeik3che Kaas 30 a 38 per 50 kilo. Leidsche Kaas. le 31 a f 342e 27 a f 30. Eieren. Groote 8,a 8.50Kleine 6,50 a 7,- per 100 stuks. In Amersfoort was Vrijdag de eiermarkt 7,80 a 9,25 per 100. Ajuin. Gele en bruine f 2,25 kleine 3,per baal. VI as. Blauw Hull. 2,75 a 3,-; Zeeuwsoh Wit /2,10 per steen. liijnzaad 21,a 23, Kanariezaad 20 a 22,— per 100 kilo. Karwijzaad f 15,50 a 16,per 50 kilo. Amerik Petroleum loco per 100 kilo 13,50 en 9 a 9l/? cent per kan. Java-Koffie in balen gewone soorten 43 cents. Beste Santos 36 cents per half kilo. Beetwortelsuiker OcL/Dec. 14,l21/g. Geraffineerd onverauderd. Ter Neuzen, 12 October. Boter per 1/3 K.G. 0,65. Eieren per 26 stuks GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Vrijdag 2 October 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele, Eijke, Van Rorssum Waalkes en D. Sclieele. Afwezig de heeren Wieland, Lensen, De Feijter, De Rruijne en Donze. (Vervolg. i d. De heer Waalkes heeft gemerkt, dat er ter gelegenheid van het laatste concert op de Markt iets liaperde met de verlich- ting van de muziektent. Kan de voorzitter ook mededeelen wat daarvan de oorzank was De voorzitter deelt mede, dat, daar de ver- lichting voor de muziektent nog niet in orde is, een tijdelijke installatie is gemaakt, waarvan men zich sedert he(t vorig jaar heeft bediend. De directeur van de centrale had op zich genomen daar telken male, voor te zorgen. Als liel concert moest zijn, waarschuwde de voorzitter van het muziekgezelschap namens spreker den directeur en een enkele maal is die boodscliap wel eens door hem bte- vestigd. Nu was een concert wegens ongunstig weer al eens een 14 dagen uitgesteld en kfwam de voorzitter mededeelen, dat men, omdat het weer nu wat vast stond, wilde beproeven het concert op den 24sten Sep tember doen doorgaan. Hij vroeg hem toen, of hij de centrale zou waarschuwen,' waarop de voorzitter antwoordde, dat hij dit den vorigen dag reeds gedaan had. In elk! geval heeft deze dit nog herhaald in den> loop van den namiddag per telefoon, en er was gezegd, dat het goed. was. Des avonds om kwart voor 7 ure kreeg, spreker echter een renbode, vanwege het muziekgezelschap, berichtende dat er om half 7 lure nog niets van de verlichting te zien fivas, en dat men, namens den voorzitter aan de centrale informeerde wat daarvan de oorzaak was, ten antwoord had gekregen, dat men er niet voor zorgen wilde wanneer er geen officieele boodschap van den bnr- getaeester kwam. Gevraagd werd, of spreker met het oog daarop alsnog een scliriftelijke opdraclit wjilde geven. Door spreker is toen terstond een heel beleefden brief aan den directeur geschreven Ret is trouwens altijd gepast beleefd te zijn met verzoek am de verlichting alsnog te laten in orde maken. Dit had tengevolge dat er, al was het wat later, licht kwam; het Was wel niet schit- terend, (maar er was licht en het concert kon doorgaan. Het lag in hejt geheel niet in de bedoeling van spreker om op deze zaak nog verder door te gaan, want hij heeft altijd heel, aardig met den directeur der centrale, den heer Van der Lubbe, kunnen opschieten, en elk mensch heeft zijn eigenaardig- heden Ware het niet, dat deze het noodig had geacht, zich voor het gebeurde te ver- lontschuldigen. Des avonds na het concert thuis komende, vond spreker een brief thuis, waarin de heer Van der Lubbe schrijft als volgt: „In beleefd antwoord op uw geeerd be- rjicht, moet ik U E. A. mededeelen, dat de heer Harte mij weliswaar had gezegd, dat het heden avond concert zou zijn op da Markt, Id/ch nam ik dat slechts voor noti- tificatie en wachtte tot mij een officieel bericlit van gemeentewege of u persoonlijk piersoonlijk-geworden zou. Het is de eerste maal,'dat dit niet geschied is, en kan1 ik er natuurlijk niet op ingaan om' opdrach ten van particuliere personen uit te voeren op kosten van de gemeente. Indien een van de muziekleden mij uw be richt gebraclit had, zooals u thans schrijft, zou ik d irect gezorgd hebben dat de instal latie in orde kwam. Thans zal ik mijn best doen, de monteurs bij elkaar te zoeken, ojn de verlichting nog gereed te maken. Wegens het late uur, kan ik tot mijn spijt niet garandeeren, dat dit juist op tijd zal zijn." Na ontvangst van dit schrijven heeft spreker gemeend, de directie der Irsj- dustrieele Maatschappij met het gebeurde in kennis te moeten stellen, wat hij gedaan heeft met den volgdenden brief: i „Wanneer de heer Van der Lubbe mij bij- gaajiden brief niet had gezonden, zou ik de zaak hebben laten rusten. Nu de heer Van der Lubbe zich traclit te verontschuldigen,. meen ik uw directie met het gebeurde to moeten in kennis stellen, wijl de ondergrond van gelieel deze zaak moet gezocht worden bij den heer Van der Lubbe, die ietwat ge- prikkeld schijnt over een zaak geheel buiten de Electrische Centrale om. Door den heer Van der Lubbe werd mij inderlijd toezegging gedaan, dat, zoolang de lichtinstallatie in de muziektent niet gereed was, hij eene noodinstallalie zou aanbrengen. Hierin was hijna een jaar lang door den heer Van der Lubbe voorzien, en werd deze in den regel gereed gemaakt, na een verzoek door mij of van mijnentwege gedaan. De in zijn brief bedoelde muziek- uftvoering zou plaats hebben op 24 Sept. 1.1. De voorziitler der vereeniging heeft den heer Van der Lubbe daarvan op 23 Sept. kennis gegeven. In sommige gevallen werd eene dergelijke kennisgeving door mij bevestigd. De voorzitter der muziek- vereeniging meldde mij, dat de heer Van der Lubbe, zooals gewoon was, kennis droeg van bet verzoek en heeft dat op den 24 Sept. des namiddags 3 uur nogmaals her haald. In den avond van den '24 September^ ojigeveer 7 uur, ontving ik de boodschap van den heer Van der Lubbe, dat, zoolang hij geen lastgeving van mij ontving, hij de verlichting niet zou laten aanbrengen. Ik heb toen alsnog eene kennisgeving ge zonden, waarop de lieer Van der Lubhfe zorgde voor verlichting. Deze onaangename geschiedenis had voor- komen kunnen worden, indien de heer Van der Lubbe aan den voorzitter der muziek- vereeniging op 23 Sept. had gezegd: dat hij alleen voor de verlichting zou zorgen indien een lastgeving van mij werd bezorgd. Nu ontloopt de heer Van der Lubbe den schijn niet, dat hij een lichte wraakoefening ojn mijnentwil wenschte toe te passen op de muziekvereeniging en het puhliek dat er buiten staat en die van de kwestie niet op de hoogte waren." De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat naar zijne meening de heer Van der Lubbe die ook lid was van de particuliere arbeids- beurs, geprikkeld is, omdal hij door den raad niet benoemd is tot lid van het We stern- der gemeentelijke arbeidsbeurs, waar spreker dan ten slotte toch ook buiten staat. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. GEMEENTERAAD VAN WESTDORPE. ZEET IJ DINGrE IN. Van 9 tot en met 11 October. Ter Neuzen. Aangekomen Gent. Aangekomen: Vertrokken Van 9 tot en met 11 October werden langs de Oostsluizen alhier 112 binnenvaartuigen op- en 56 afgeschutdoor de Middensluizen 87 op- en 11 afgeschutdoor de Westsluizen 12 op- en 4 afgeschut. Positie der StoomscJiepen. o Zitting van 9 October 1914. Verooi'deeld zijn: D. v. d. L., klompenmaker; P. G., kruidenierC. L. V., smid; J. J. d. M., leurder, alien te Ter Neuzen, ter zake van in de kom der gemeente Ter Neuzen duiven laten uit- vliegenieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P. 0., varensgezel te Ter Neuzen G. 0., dienst- knecht te Zaamslag; J. D., landbouwersknecht aldaar, ter zake van in dronkenschap de orde verstoren, ieder tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdverklaring en vernieling van het in beslag genomen slagersmes. A. A. M. v. d. H., bakker te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot beehtenis van 3 dagen. J. C. d. F., ter zake als voren, tot hechtenis van 3 dagen. J. C. d. F., ter zake als voren, tot hechtenis van 3 dagen. P. J. M., G. 0. I. M., te Ter Neuzen, ter zake als voren tot hechtenis van 3 dagen. J. C. V., arbeider te Axel, ter zake als voren tot hechtenis van 3 dagen. A. C. V., visscher en J. M., bootwerker, beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. K. L. D., loodgieter te Gent, ter zake van visscherij- wetovertreding, tot 2 boeten van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. E. d. V., arbeider te Meulchem, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. M. G. B., veedrijver te Ter Neuzen, ter zake van mnntwetovertreding tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag heoht. met verbeurdverklaring en vernieling van het muntstuk. J. F. V., koopman te Westdorpe, ter zake van overtreding der TrekhondenwetA. R., visscher te Philippine, ter zake van overtreding van het Reglement der Zeeuwsche stroomen J. I. B., arbeider te Zaamslag ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. H. M., reiziger te Bergen op Zoom, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hechtenis. J. d. F., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van herbergovertreding tot eene boete van f 1,subs. '1 dag hechtenis. M. d. J., verlofhoudster te Ter Neuzen en J. V., herbergierster te Westdorpe ter zake van het niet sluiten op tijd, ieder tot eene boete van f 3,subs. 3 dagen hechtenis. O. M. J. v. W., landbouwer; B. R., grossier R. J. C. M. K., ontvanger-griffierA. E. d. C., zonder beroep, alien te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, ieder tot'eene boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. P. d. B., muzikant te St. Nicolaas, ter zake van muziek maken zonder vergunning, tot eene boete van f 0,50, subs, dag 1 hechtenis. E. F. B., voerman te Philippine, ter zake van mosselen rapen, tot eene boete van 1,—, subs. 1 dag hechtenis, met verbeurd verklaring en ver nieling van mand en rijf. J. d. F., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het luidruchtig schreeuwen, tot eene boete van/1,— subs. 1 d. hechtenis. A. P., koopman te Boschkappelle, ter zake van buiten grintbaan rijden, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hechtenis. I. M. G. C. T., zonder beroep te Westdorpe, ter zake van fietsen zonder licht, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 week tuchtschool. C. v. IJ., bootwerkerII. O., koopman te Ter Neuzen; C. 11.; H. D., knechts; A. J. v. d. B., klerk; E. J. I J., zonder beroep, alien te Axel; J. G. W., opzichter A. J. V-., opzichter C. P., arbeider, alien te Westdorpe en E. M., zonder beroep te Selzaete, ter zake van fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken J. d. V., schoenmaker te Zaam slag, ter zake van openbare dronkenschap. Teruggave bevolen aan haar voogd in de zaak van M. L. A. C. T., zonder beroep te Westdorpe. Geboorten. 4 Oct. Jacobus Adriaan, z. van Abraham Jozias Cornelia de Zeeuw en van Cornelia Catharina Meijer. Hendrik Jan Pieter, z. van Gerard van den Berge en van Cornelia Mathilda Stasse. 6 Oct. Pieternella, d. van Cornelis Dieleman en van Martina Wagenaar. Cornelis Marie, z. van Antonie Verhulst en van Jacoba Elisabeth Riemens. 7 Oct. Jacobus, z. van Adrianus Pieter llamelink en van Janna van Minnen. 8 Oct. Catharina Santina, d. van Jacob Overdulve en van Neeltje Elisabeth Donze. Overlijden. 5 Oct. Pieter de ICraker, oud 3 w., z. van Leendert en van Francina de Feijter. CLINGE. Geboorten. 18 Sept. Petrus Ludovieus, z. van Joseph van Puyvelde en van Seraphina Apers. 20 Sept. Florent, z. van Custavus Verflieren en van Rosalia Boons. 21 Sept. George Pieter Alfons, z. van Alfons Joseph De Pauw en van Elisa Stephania Bernardina van Geijt (van Antwerpen). 28 Sept. Elisa Clementina, d. van Petrus Franciscns Pietersen van Maria Delphina Vermont. 30 Sept. Albertus Benedictus, z. van Josephus Alfonsius van der Heijden en van Maria Nathalia Boodts. Julia Marie, d. van Petrus de Burger en yan Emerentiana van Goethem. Overlijden. 16 Sept. Maria Johanna Bracke oud 2 m.. d. van Charles Louis en van Florentina van den Broeck. 28 Sept. Eduard Maertens. oud 6 w., z. van Josephus Fredericus en van Philomena Puijlaert. HENGSTDIJK. Overlijden. 29 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het m., gesl. van Theodorus de Rijk en van Cornelia de Maagd. ZUIDDORPE. Geboorten. 22 Sept. Richardus Eduardus, z., van Franciscus Alphonsus Josephus de Block en van Olga Barbara Eduarda van de Calseijde. Aloijsius Antonius, z. van Josephus Franciscus de Moor en van Maria Dolphina Angelina Versijp. 26 Sept. Elza Paulina, d. van Petrus Josephus de Block en van Coralie Marie van der Jeugt. Vergadering van 8 October 4914. Tegenwoordig de heeren II. J. van Waes, voorzitter, A. L)e Beleir, D. B. van Acker en H. Govaert met den Secretaris. Afwezig de heeren C. H. van Ilaelst, C.,Dellaert en B. J. M. van Waes, laatstgenoemde wegens rnili-] tairen dienst. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing, ongewijzigd goedgekeurd. Als ingekomen stukken worden medegedeeld a. Brieven van Gedep. Staten houdende mede- deeling der afschafflng der kermis te St. Maartens- dijk en die te Poortvliet. b. Een van Gedep. Staten goedgekeurd terugont- vangen Raadsbesluit tot wijziging der gemeentebe- grooting voor 1914. c. Bericht van den heer Commissaris der Koningin dat tot zetter van 's Rijks Directe belaetingen voor de jaren 1915 tot en met 4918 zijn benoemd de heeren F. van Acker eu H. Govaert. d. Een proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger dd. 29 September j!., wanneer boeken en kas in orde werden bevonden. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Een mededeeling van den volgenden inhoud »Zelzaete, 5 October 1914. De heeren burgemeester engemeentebestuursleden van Westdorpe. Eene nieuwe kliniek en raadpleging, uitsluitelijk voor oogziekten, is van nu af geoper.d (enkel ge durende den oorlogstijd) in Selsaete, Dorpolaats. Als wederkeerige handelwijze voor de gastvrijheid, door uwe gemeente tot heden toe aan mijne zeer beproefde landgenooten vergund, ben ik gelukkig UEd. te verzekeren, dat al uwe arme inwoners, die aan oogziekten lijden, met hartelijke toegenegenheid kosteloos zullen verpleegd en gehuld worden. Ter voorkomlng van onregelmatigheid, bidt ik L, Uwe arme ooglijders van een gerneenteschrift te willen voorzien. Ontvang u..., mijnehoogachtendeenwelgemeende groeten. (get.) Dr. Fr. de Rijck. Van dit schrijven wordt met waardeering kennis ge nomen. Aan Th. de Boeije wordt op verzoek eervol ontslag verleend als lantaarnopsteker. Als zoodanig wordt met algemeene stemmen benoemd August Goethals, op eene jaarwedde van 77,50. Zijn pensioensgrond- slag wordt tot gelijk bedrag voorloopig vastgesteld. Voorgestelde wijzigingen der gemeente-begrooting voor 4914 in verband met de mobilisatie worden goedgekeurd. Een suppletoir kohier van hoofdelijken omslag wordt vastgesteld met 40 aanslagen tot een bedrag van f 443,34. Eveneens wordt vastgesteld een suppletoir kohier van hondenbelasting met 6 aanslagen tot een bedrag van 10,50. Besloten wordt behoudens Koninklijke goedkeuring de verordening op de heffing van leg- of plaatsgeld en straatgeld met de verordening op de invordering daarvan. van kracht te doen blijven na 31 December aanstaande. De gemeente-begrooting voor 1915 wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 15651,23b Na de gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter daarop de vergadering. 10 Oct. Engelsch s.s. HORSHAM, 1150 kub. M., van Goole, steenkolen. 9 Oct. Nederl. s.s. ELISABETH, 5093 kub. M., van Hull, steenkolen. Engelsch s.s. ALLERTON, 4743 kub. M., van Goole, steenkolen 40 Oct. Engelsch s.s. KITTIWAKE, 5280 kub. M., van Rotterdam, Iedig. Nederl. s.s. BESTEVAER, 2958 kub. M., van Hull, steenkolen. Nederl. s.s. MAGDALENA, 6157 kub. M., van Hull, steenkolen. Nederl. s.s. OTTOLAND, 4460 kub. M., van Hull, steenkolen. 11 Oct. Engelsch s.s. EMLYNYERNE, 1544 kub. M., van Goole, steenkolen. 9 Oct. Engelsch s.s. HARELDA, 3645 kub. M., naar Glasgow, stukgoed. Engelsch s.s. QUENTIN, 3607 kub. M., naar Leitb, stukgoed. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., naar Belfast, stukgoed. Engelsch s.s. DINGLE, 1677 kub. M., naar Goole, ledig. 40 Oct. Engelsch s.s. CUY OF LIVERPOOL,3117 kub. M., naar Cardiff, ledig. s.s. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Ter Neuzen. s.s. CORNELIS in lading te Hull voor Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3