De krijgsTje&rijven. Laodbouwberichten. Laatste Berichten. GEMENGDE BERICHTEN. het Fransche volk bereid tot het bitter einde te vechten, om een nederlaag te voorkomen, het met bereid is den oorlog onbepaald voort te zetten, otn de overwinning meer ver- nietigend te maken Een oorlog zelfs van een jaar zou Frankrijk ruineeren. De New-York World heeft van een veer- tigtal Amerikaansche offieieren gc'interviewd over den verrnoedelijken duur van den oorlog en over den te verwachten afloop. Twintig offlcieren hadden geweigerd het uit te laten. De meeste ingekomen antwoorden op die vraag luidden, dat Duitschland hetzal moeten verliezen en dat de oorlog van negen tot acbttien niaanden lean dureu. Een oorlogsduur van een jaar werd door vrij velen waarschijnlijk geachteen der ondervraagden meende, dat de Duitschers het zouden winnen. Maar op een punt waren alien heteens: deze oorlog zal worden voortgezet tot een der beide partijeu volkomen uitgeput zal wezen. Voor d'ien tijd zal er geen sprake kunnen zijn van een beeind'.ging van den oorlog. Het is een strijd op leven en dood, en wie overwinner wordt, zal dermate ge- knauwd worden, dat hij een ten minste een halve eeuw noodig zal hebben om weer op de been te komen. Een onderaardsche stad. Bij dag, zegt de Daily Mail correspondent Ward Price, onderkouden de Engelschen aan de Aisne een kanonvuur dat het. den Duitschers onmogelijk maakt den voet op den begauen grond te zetten, zonder dood- geschoten te worden, en's nachts is de kans van een verrassenden aanval zoo groot dat ieder Duitsch soldaat op zijn post moet zijn of slapen moet in de smalle greppel met zijn geweer aan zijn zijde gereed om op te sprmgen op 't eerste alarm. En dat komt dikwijls voor. De sckildwackten op de buitenposten van de Duitsche linies spannen oor en oog in de stilie duisternis, waarin elk geluid kan worden beschouwd als afkomstig van een onverkoedscken aanval. Ee'n losgeraakte steen, die langs de heuvelhelling rolt, een gebroken tak, die door den wind kraakt, zijn omstigheden, die hem ontrusten. Hij waant kruipende gedaanten te zien die hem naderen. Werda? roept hij in't donker, schiet naar de plaats, die hij met vijanden bevolkt waant. Het schot brengt alles op de been en alien grrjpen en laden hun geweer. Znlk alarm vermoeit, de soldaten buitenge- woon. Een half dozijn malen per nacht wordt hun slaap met een schrik afgebroken. Hun loopgraven waarin zij thans reeds een 14tal dagen doorbrengen, zijn met zorg afgewerkt en zij leven er in als een reusachtig soort van groen-grijze konijnen De loopgraven zijn van een vloer voorzien, somtijds van cement. Zij zijn overdekt met schotten, met zoden belegd die zoowel tot afweer van den regen dienen als om hem te verbergen voor het oog der Britsche en Fiansche vliegers. Soms zijn de loop- graven verbreed tot kamers, door deuren gescheiden. Er zijn natuurlijk meer dan een linie. Voorop is de meest vooruitgeschoven linie waarin de voorposten des nachts de wacht houden. Twee a drie honderd meter daarachter zijn groote kuilen gegraven die als keukens of slaapzalen dienen, en waarin ook de reserves en versterkingen van de hoofdlinie verblijf houden. Die achterwaartsche linies zijn verbonden met de voorste linie door even wijdig loopende gangen en in eenigen daarvan zijn machine- geweren opgesteld die over de hoofden der mannen voor hen vuren. En achter dat alles, dikwijls in de kalk- steengroeven, zijn de grondslagen gemetseld van de groote belegeringskauonnen en de houwwitsers, die op een uur gaans afstands bommen in de lucht werpen, die met ver- wonderlijke juistheid neerkomen. 't Is een geheele onderaardsche stad inderaaad, met groote wegen en zijstralen en telefoon- draden, waar honderden en duizenden menschen leven er, wonen en slapen en toch zoo goed verborgen, dat op eenigen afstaud van een heuvel er niets van te zien is, dan eenige ongelijkheid van den grond. Zoo weerstaan de Duitschers de aanvallen der bondgenooten, verborgen in een dool- hof van gangen en holen, die mijlen ver den loop der Aisne volgen en zich tot voor- bij het woud van de Argonne uitstrekken, vochtige woningen, die een uitstekend weer- middel tegen geschut vormen. En tot dusver schijnt het waarschijnlijk, dat de pogingen aangewend om de Duitschers deze holen te doen verlaten, niet door aanvallen tegen hun front gericht, maar veeleer door een voortdurend optrekken naar de dank van hun reehtervleugel, zulien slagen. Door een wig te drijven in de defensie- werken, dreigt deze beweging der bondge nooten de Duitsche troepen zoo ernstig te benauwen, dat, hoe sterk hun positie .aan de Aisne moge zijn, zij deze zulien moeten verwisselen voor een verderop gelegen de- fensielijn, waaraan de Duitsche sapeurs in de achterhoede ongetwijfeld reeds bezig zijn te graven. Sportliefhebbers. Van het gevechtsterrein in Frankrijk meldt men, volgens de N. ft. Crt. De Fransche soldaten waren verbaasd te zien, hoe hun Engelsche kameraden van eenige uren rust na een lang verblijf in de loopgraven, gebruik maakten om een partij voetbal te spelen. Terwijl het artilleriege- vecht voortduurde blitzen de Tommy's, die een eind achter de vuurlinie waren gebracht om wat te verpoozen, eenige voetballen op en begonnen te -schoppen. Spoedig kwam er een uitdaging van een bataljon in de buurt en een spannende wedstrijd volgde. Beide bataljons hadden pas in het gevecht zware verliezen geleden, maar hun sportlief- de scheen er niet onder te hebben geleden. Omtrent het verloop der krijgsbedrijven valt nog niets nieuws te vermelden. Alleen weten we, we kunnen het hooren, dat er ten zuiden van onze grens zwaar gestreden wordt. De Duitschers schijnen er nu alles op gezet te hebben, om het Belgische leger, dat hun gestadig verliezen deed ondergaan en daardoor zorg veroorzaakte, onschadelijk te maken en daarvoor Antwerpen te ver- overen. In ons vorig nummer kon reeds den val van eenige forten der buitenste linie worden getneld, thans zouden, volgens de berichten van het Duitsche hoofdkwartier nog enkele forten in Duitsche handen gevallen zijn of tot zwijgen gebracht. Volgens een bericht uit St. Nicolaas waren de Duitsche troepen reeds door de gemaakte bres in de buitenste fortenlinie op Antwerpen aangerukt tot bij Contich, waar ze echter werden gestuit door Engelsche en Belgische troepen, die hen over 10 mijlen terugwierpen. In den afgeloopen nacht was steeds het donderen van het geschut hoorbaar, dit heeft tot in den voormiddag geduurd. De telegrafische gemeenschap tusschert Antwerpen en Nederland is verbroken. Nabij de grens wonende personen deelen mede, dat dezen nacht in het zuiden en in het zuidoosten groote branden waren waargenomen. Volgens een gerucht zou thans ook aan Wetteren gevochten worden. Van be- trouwbare zijde deelt men ons mede dat dit niet aannemelijk is, aangezien het treinverkeer tusschen Gent en Wetteren nog niet gestoord is. Algemeen wordt de vrees geuit, dat de val van Antwerpen aanstaande is. De Belgische j corresp. van De Tijd meent uit zekere teekenen te hebben opgemerkt, dat h. t in de bedoeling zou liggen om Antwerpen, wanneer ook de tweede fortenlinie ver- meesterd wordt, te ontruimen om met het dan nog overig deel van het leger den laatsten strijd tegen de overmacht uit te vechten op het terrein tusschen Antwerpen en de Nederlandsche grens. Noch van de Fransche grens, noch van het oosten komeu berichten van eenige beteekenis omtrent eenig resultaat van den strijd, als alleen dat de Russen in Russisch Polen zouden verrast zijn door een aanvallend optreden van den Duitsche en Oostenrijksche troepen. Een Duitsche torpedoboot vernield. Uit Schiermonnikoog seint een bijzondere correspondent van het N. v. d. D.Gister- morgen omstreeks 11 uur kruiste ongeveer 10 a 1200 M. ten N.O. van het eiland, patrouilleerende voor de monding van de Eems, een Duitsche torpedoboot. Het weer was helder en de bewegingen van het vaartuig waren duidelijk te volgen. Plotse- ling werd een ontploffing gehoord, aan den boeg vertoonde zich een hoog opschuimende waterzuil. De torpedoboot helde onmiddel- lijk over en verdween na 3 minuten voor de oogen der toeschouwers op het strand onder water. Kort daarna vertoonden zich in de buurt van de plaats waar de boot was gezonken, eveneens duidelijk waarneembaar, twee koepels van onderzeeers. Het was natuurlijk niet te zien van welke nationaliteit deze waren, zoodat de mogelijkheid blijft bestaan dat de Duitsche torpedoboot op een eigen of mogelijk ook op een, een der laatste dagen daar gelegde Engelsche mijn is ge- stooten, en door eigen onderzeeers ge- assisteerd werd. Een poos nadat de onderzeeers weer verdwenen waren, stoomde met groote snelheid uit de Eemsmonding een Duitsche kruiser naar de plaats des onheils, die booten uitzette, en verscheidene op en aan wrakstukken ronddrij vende schipbreuke- lingen oppikte. Later stoomde de kruiser terug naar den Eemsmondgistermiddag voeren echter nog verscheidene torpedo- booten rond op de bewuste plaats. TER NEUZEN, Oct. 7 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.8 Vlissingen Laagste barometerstand 756.7 Bodo. Verwachting tot den avond van 8 October: Zwakke tot matige winden, meest uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt weinig of geen regen, ochtend iets zachter. Door de Regeering zijn maatregelen ge- troffen, dat vee, hetwelk vluchtelingen uit Belgie over de grens willen medebrengen, kan worden ingevoerd. De ambtenaren der invoerrechten zijn ingelicht omtrent de te stellen voorwaarden. AXEL. Bij Kon. besluit is aan P. de Visser te Axel, als gemeentebode, een pensioen ver- leend van 142 'sjaars. Steun-comite. Het Steun-comite alhier besloot te bevorderen dat werk verschalt kan worden aan vrouwen en meisjes door het stoppen van sokken en breien van handschoenen voor de militairen. Modellen der handschoenen zulien worden aangevraagd. De te breien handschoenen moeten daaraan zooveel mogelijk be- antwoorden aan deze modellen. Ze zulien, door de zorgen der stenn-comite's worden opgezonden aan het centraal magazijn van militaire kieediug en uitrusting te Am sterdam, die de geschatte waarde der goed- gekeurde handschoenen aan de betrokken comite's zal overmaken. MIDDELBURG. Bij de heden aan het gebouw van het provinciaal bestuur alhier gehouden aanbe- steding van het onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visschers in den Brakman aan de lsabellasluis en van het havenkanaal van Philippine (raming f 4500 per jaar) werd ingeschreven door den heer D. Iholens te Ter Neuzen voor 5339 en door den heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 5322. BIERVLIET. Zondagvoormiddag was in de Ned. Herv. kerk een talrijke schare opgekomen, om nogmaals den in Juli vertrokken predikant, den heer W. J. Val, thans te Westervoort te hooren. Zijn Eerw. had tot tekst 2 Cor. 5 20, Zoo zijn wij dan gezauten van Christus wege, alsof God door ons bade; wij bidden van Christus wege, laat u met God ver- zoenen, welke evangeliewoorden dienden om zijn opvolger Ds. P. Krul, van Ter Boer te bevestigen. Des namiddags deed deze leeraar zijn intrede met de woorden En Andreas leidde zijn broeder Simon Petrus tot Jezus (Joh. 1 43a). Ook nu was eeu even talrijke schare aanwezig, waaronder een drietal ring- predikanten. REGHTSZHKEH. Het gerechtshof te 's Gravenhage ver- oordeelde heden W. J. M., te Sluis, wegens den meermalen vermelden moord te West- Sayville tot 10 jaren gevangenisstraf, met in mindering brengen van de voorloopige hechtenis. Door de recht'oauk te Middelburg was M. vrijgesproken, doch door den officier van justitie was hooger beroep -daartegen aangeteekend. Aankoop van 31ais door de regeering. De heer Zwagerman, secretaris van het bemiddelingsbureau vWaleheren" schrijft in de Midd. Crt Naar aanleiding van het feit dat onze regeering bezig is te trachten in de behoefte aari veevoediugsmiddelen te voorzien, kan ik thans melden dat door het Nederlandsch Landbouw-comite een circulaire is gericht aan de besturen der proviuciale landbouw- vereenigingen en bonden waarin bekend wordt gemaakt dat binnenkort 15 October) de eerste lading mais (ongeveer 1100 waggons), gefactureerdaan de regeering te Rotterdam wordt verwacht, en in de eerste plaats aan cooperatieve en andere landbouwvereenigingen, die zich met den aankoop van voedermiddelen bemoeien, ge- legenheid zal worden gegeven op deze lading in te schrijven voor hoeveelheden van min- stens 100 en hoogstens 300 ton. De maximumprijs zal zoo spoedig doenlijk worden bekend gemaakt. De betaling zal zijn contant. Het verdient zeer sterk aanbeveling dat de landbouwvereenigingen zicli in dezen doen vertegenwoordigen door een centrale orga- nisatie, waardoor het bureau met het Neder landsche Landbouw-comite te Enschede het aangewezen lichaam is. Bedoeld centraal bureau noodigt alle ver- eenigingen die van zijne bemiddeling gebruik wenschen te maken uit voor 7 October te berichten hoeveel zij van dien mais willen ontvangen. Het adres is Bijkantoor van het Centraal Bureau, Regentessehuis, Rotterdam. Nadere bijzonderheden omtrent soort, prijs en condition zulien nader worden bekend gemaakt. Met het oog op de omstandighedeu dat de regeering zich heeft bereid verklaard om, zoo noodig ook andere voederartikelen aan te koopen, verzoekt het centraal bureau tevens opgave. 1°. of, en zoo ja, welke andere voeder artikelen door de vereenigiug worden aan- gekocht 2°. welke hoeveelheden men van elk soort afzonderlijk meent noodig te hebben 3°. tegen welketi datum de levering wordt verlangd. Het is van het hoogste belang dat de landbouwers in Zeeland, voor zooveel ze in hunne voederbehoefte voor deze winter nog niet voorzagen, ook van de regeerings- hulp profiteeren, om, ook wanneer ze niet bij dorpsvereenigingen zijn aangesloten, gezamenlijk bestellingen te doen bij het centraal bureau. Deze bestellingen behoeven natuurlijk geen 100 ton te zijn, omdat de totale hoeveelheid bij het centraal-bureau besteld natuurlijk veel hooger zal wezen. Sland der Landbouivgeivassen in 1914. Bruine en witte stamboon en Deze zijn thans geoogst. Het gewas was overal goed. De boonen schijnen over het geheel niet groot van stuk te zijn. E r w t e n. De oogst is in Zeeland, westelijk Noord-Brabant en Noord Holland vrij goed, in Groningen en Gelderland vrij. goed tot goed. Elders is de oogst goed. De oogst van kanariezaad en mosterdzaad is overal goed, die van blauwmaanzaad vrij goed tot goed. K 1 a v e r z a a d. Veel perceelen klaver voor zaadwinning hebben van den regen in Juli en het begin van Augustus geleden. De oogst is in Friesland matig, in westelijk Noord-Brabant vrij goed, in Groningen vrij goed tot goed. Iu Limburg is de oogst op de klei vrij goed, op het zand goed tot zeer goed. J o n g e k a r w ij. Ten gevolge van de zware outwikkeling van de dekvrucht, als- mede door de felle droogte is de karwij veelal zeer fijn gebleveu, zoodat reed'e meerdere perceelen zijn omgeploegd. Ds thans gevallen regen zal de ontwikkeling ongetwijfeld zeer ten goede komen. De stand is in Groningen vrij slecht tot matig, op de klei in Noord-Holland en op het veen in Utrecht matig, in Noord-Brabant matig tot vrij goed, in Zuid-Holland en Zeeland vrij goed en in Noord-Holland op veengrond goed. Consumptieaardappelen. De aardappelen hebben een ruimen oogst van zeer goede qualiteit. Van ziekte wordt zeer weinig gewag gemaakt. Het rooien ging op kleigrond aanvankelijk met eenige moeite gepaard, ten gevolge van de hardheid van den bodem. Uit Friesland wordt bericht, dat de aardappelen, mede ten gevolge van de droogte, te blank voor den dag kwamen, waardoor de duurzaamheid niet wordt bevorderd. Na den gevallen regen zal hierin waarschijnlijk verbetering zijn ge- komen. In Zeeland zijn dit jaar een buitengewoon aantal aardappelvelden besproeid. Het rooien is in de meeste streken begonnen. De stand is in belangrijke productie- gebieden als de Friesche klei en Zeeland zeer gied, op de klei in Gelderland en in Zuid-Holland goed tot zeer goed. Alleen op het zand in Groningen is de stand slechts vrij goed en in de Geldersche Graafschap vrijgoed tot goed. De qualiteit der aardappelen wordt overal zeer goed of goed genoemd. F abrieksaa.rdappelen. Hoewel het nog niet mogelijk is een volledig oordeel uit te spreken, daar het rooien pas is begonnen, schijnt de oogst van fabrieks- aardappelen het gemiddelde niet te boven te gaan. Over het geheel zijn de knollen ten gevolge van de groote droogte niet groot van stuk. De stand is op de dal- gronden in Groningen en Drenthe goed, in Overijssel vrij goed tot goed. Op het zand is de stand in Groningen vrij goed tot goed, in Friesland goed. De qualiteit der fabrieksaardappelen schijnt goed te zijn. Suikerbieten. De stand van het gewas is overal goed, behalve in Limburg, waar hij slechts vrij goed is. Voorts is de stand in Friesland zeer goed en in Groningen op de klei goed tot zeer goed. Opgemerkt wordt, dat vooral in Zeeland en Zuid-Holland de bladeren der suikerbieten zeer vroeg geel begonnen te worden. Sedert er regen gevallen is, zal dit wel tot stilstaud gekomen zijn en zulien de bieten nog aanzienlijk in gewicht toe- nemen. U i e n. De stand is overal goed, behalve in Zuid-Holland, waar hij vrij goed tot goed is. Het rooien der uien is thans overal begonnen. De handel is slap en de prijs laag. C i c h o r e i. De stand is in Friesland zeer goed, in Zuid-Holland goed tot zeer goed. De cichoreidrogerijen in laatstge- noemde provincie vreezen in de aanstaande campagne hare geschoolde Belgische werk- krachten te moeten missen. Man gel w or tels en voede r biet en. De stand is op de klei dooreengenomen goed, op het zand vrij goed. Koolrapen. De stand is op de klei over het geheel vrij goed, op het zand matig tot vrij goed. Klaver. De oude klaver staat in de meeste streken vrij goed tot goed. De nieuwe is over het geheel fijn van onder de dekvrucht voor den dag gekomen en heeft zich bij het felle droge weer daarna weinig ontwikkeld. Op de klei in Groningen staat het gewas slechts matig. Elders is de stand vrij goed. in de Groninger veen- kolonien staat de klaver algemeen vrij slecht. Blijft het weer warm, dan zulien, nu de groDd vochtig geworden is, vele perceelen klaver zich nog ten deele kunnen herstelien. (Wordt vervolgd.) Een 103jarig oud-strijder Zondag vierde de heer Corstiaan Hagers te Brielle, in goede gezondheid zijn 103en verjaardag. Tijdens den Belgischen opstand nam hij als vrijwilliger dienst en trok, nog slechts 19 jaar oud, met de mobiel verklaarde Brielsche schutterij, vereenigd met die van Vlaardingen en Middelharnis, als jong- mensch van 19 jaar naar de grenzen. Hi) verwierf na den veldtocht het Metalen Kruis Afwikkeling van faillissementen. De crediteuren der nNoord-Brabantsche Bank", gevestigd geweest in Den Bosch die in 1902 failleerde worden thans 12 jaar laterverblijd met een laatste uit- keering van 12/3 °/0 indien ten minste g.'en verzet wordt gedaan tegen de uit- deelingslijst, wat in dit faillissement met zijn ongeveer 1300 crediteuren nogal vertraging zou veroorzaken (Centr.) Ernstige aardbeving in Klein- Azie Volgens officieele telegrammen heeft Zon- dagnacht in Bundun en Sparta in't villajet Konia in Klein Azie, een zeer h«ftige aard beving plaats gehad. Verscheidene lichte schokken volgden. In den loop van den Zondag werd in Bundun en de omgeving nog een sterk beven gevoeld. Het juiste getal slachtoffers is onbekend, doch men gelooft dat in Eliva ongeveer 2500 menschen gedood zijn. De Regeering en de Roode Halve Maan leiden 't reddingswerk. Smokkelen van paarden. Door de grenswacht te Heukelom (Noord- Limburg,) werden, volgens het R. N 3 personen betrapt, terwijl zij 3 paarden over de Duitsche grens wilden brengen. Twee hunner werden gearresteerd. de derde ont- kwam. De paarden werden in beslag ge- nomen. Een der beide gearresteerden is een land- weerman, die zijn verloftij l van 24 uur nuttig trachtte te besteden door met dit hand werk een extraatje te verdienen ROOSENDAAL, Naar het N. v. d. D. verneemt, hebben de Duitschers heden mor- gen per estafette te Antwerpen laten bekend uaken, dat te balf tien ure de beschieting der stad zou beginnen. Vele vluchtelingen verlieten nog steeds de stad. De regeering is naar Ostende vertrokken, doch de Koning is te Antwerpen achter- gebleven. BERGEN OP ZOOM. Alhier uit Ant werpen aangekomeD vluchtelingen deelen mede, dat de Duitschers bedenmorgen er in geslaagd zijn, de rivier de Nethe over te steken. Onder de vluchtelingen bevonden zich ook hooggeplaatste ambtenaren, die naar VlissiDgen vertrokken, om vandaar Ostende te bereikeu, LONDEN. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat een onderzeeer er nabij de Duitsche kust in geslaagd is een torpedo boot tot zinken te brengen. SA3 VAN GENT, Hedennamiddag vloog een vliegtuig over deze gemeente het vloog zoo hoog, dat de nationaliteit niet kon worden vastgesteld. BORDEAUX. De Fransche regeering zal dezer dagen weer naar Parijs terugkeeren. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Vrijdag 2 October 1914. Voorzitter de heer J. Iluizinga, burge- meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele, Eijke, Van Borssum Waalkes en D. Scheele. Afwezig ide heeren Wieland, Lensen, De Feijter, De Bruijne en Donze. 6. Yoorstel tot wijziging van het regle- ment voor de arheidsbeurs'., De voorzitter deelt mede, dat burge-. meester en wethouders voornemens waren, in verband met het voor de benoeming be-j danken door den heer Estor en het besluit der Maritime Vereeniging, om harerzijds geen bestuurslid aan te wijzen, voor te; stellen, het aantal leden, in art. 2 bepaald op 9, terug te brengen op 7. E'r is echter' gebleken, dat nog eene vereeniging over het lioofd is gezien, die voor het benomen van een bestuurslid in aanmerking kan koi men, nl. de Christelijk Nationale Werk4, lieden vereeniging, afdeeling Ter Neuzen.. Bujrgemeester en wethouders stellen nu vooit,< deze vereeniging in art. 2 ook aan te wijzenf voor het benoemen van een lid van het bestuur der Gemeentelijke arbeidsbeurs en yerder te voorzien in de plaats open blijff vende door het voor de benoeming bedanken door den heer Estor. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De voorzitter noodigt alsnu de leden uit, over te gaan tot de benoeming van! eer( vijfde lid voor de Gemeentelijke arbeidst beurs, door den raad aan te wijzen en ver zoekt de heeren Eijke en Waalkes met hem' het stembureau te vormen. De uitslag der stemming is, dat gekozen wordt d e heer E. Hamerlinck, met 5 stem- men. Op den heer M. G. A. Blankers zijn 2 stemmen uitgebracht en 1 stem op den heer F. de Mqijer. 7. Reclatne van J. F. Koevoets tegen de yastgestelde lijst van kiezers voor leden van de Kamer van Koophandcl en Fabriekcn. Ingekomen is een adres van J. F. Ivoevoets, waarin deze te kennen geeft, dat hij volgens de opigemaakte kiezerslijst voor de Kamer van Ivoophandel en Fabrieken niet zou vol- doen aan de vereischten om kiezer te zijn. In het bezit van een admissie als expediteur, welk stuk door hem bij zijn adres wordt overgelegd, meent hij er aan- spraak op te mogen maken, evenals andere expediteurs kiezer te zijn voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarom hij den raad verzoekt, hem alsnog op de kiezerslijst te willen plaatsen. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres af te wijzen, op grond, dat dp, kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft ter inzage gelegen van, af den lsten September 1914, gedurende actit dagen, en het den 18den September daar aanvolgende ontvangen bezwaarschrift van- adressant dus overeenkomstig de bepalingen. van het Koninklijk besluit van den 4denf Mei 1896 (Stbl. no. 76) te laat is ingediend. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 8. Voorstel in zake werkman in vasten dienst te Sluiskil. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat het hun wenschelijk is gebleken, den raad voor te stellen terug te komen op zijn besluit van den 23sten Juli 1914, betreffende het aanstellen van een gemeentewerkman in vasten dienst te Sluiskil, en te besluiten goed te keuren dat burgemeester en wet houders bij wijze van proef, voor het tijdvakj 1 October 191431 M'aart 1915 H. van Doese- laar te Sluiskil in dienst hebben genomenj als gemeentewerkman, meer in het bij- zonder belast met het ophalen en wegvoeren van faecalicn en liuis- en straatvuil te Sluis kil, tegen eene belooning van 315,en zulks op nader vast te stellen voorwaarden, Van Doeselaar blijft dan ook grafdelver en met het onderhoud van de begraafplaats, te Sluiskil belast. De heer De Jager vraagt, lioe het dan gaan moet met het ledigen van de privaat- putten als de workman daarvoor wordt aanL gewezen. Hij smeende dat het in de bedoeling, lag, dat aldaar ook de gemeentelijke beer- ruiiming zou worden ingevoerd. De voorzitter antwoordt, dat dit inderdaad ook de bedoeling is, en dat dit ook ge- schiedt, door den workman daarvoor aan to wijzen. Het ledighalen der putten geschiddt dan voor hen die het verlangen van wega de gemeente. Of daarvoor de machine ge- (V E B. T O L G.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2