LandbouwbBrichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Laatste Berichten. een der dorpen van bet vechtterrein, zelf aan bet woord e/Aangezien alles er op wees, dat er in of by onze gemeente gevocbten zou worden, was bet grootste gedeelte der inwoners gevluchtook mijne vrouw en kinderen waren reeds vertrokken, maar ik was met de nieid nog gebieven. Ik sta 's morgens aan de deur rond te kijken, toen plotseling eenige ubianen bij my zijn, en volstrekt niet op gebiedenden toon inlichtingen vragen omtrent verschii- lende wegen en voetpaden in onze om- geving. Ik geef die zoo goed mogelijk, en zij rijden, na behoorlijke dankbetuiging, spoor- slags weg. Ik ga naar binnen, niet erg op myn gemak want die bekende ruiters zijn maar al te dikwijis slechte voorboden. Eenige oogenblikken later wordt er driftig ge- beld. Ik doe open, en er staat weer een uhlaan voor de deur bij komt, stel u voor, mij namens zijn superieur bedanken voor de juiste inlichtingen, (wat er met mij zou gebeurd zijn, als zij onjuist wa»en geweest, kan men misschien gissen), en mij tevens waarschuwen, dat bet boog tijd werd om weg te kornen, en mij dus ten zeerste moest spoeden, als ik zaken van waarde moest meenemen, want steliig zou 't gevecbt zeer spoedig beginnen. D begrijpt, hoe ik en de meid in de weer waren, maar daar werd er weer driftig gebeldf Nu is het een offieier, die beieefd vraagt, of zijne paarden bier kunnen drinken op myn bevestigend antwoord geeft hij dadelijk met een fiuitje een zacbt signaal, slecbts op eenige meters afstand te hooren. Ik kijk toevallig op zijde, en zie zoowaar een groolen troep ruiters, die op het teeken dadelijk stil staan ik bad ze niet gehoord, want de boeven der paarden waren gestoken in een soort zakje van caoutchouc Ik wijs vaatwerk en de pomp, en in een minimum van tijd waren de beesten ge- drenkt, zoo ordelijk en vlug giug alles in zijn werk. De aanvoerder dankte weer op heusche wijze, tegeliikertijd mij met klem radende, toch zoo gauw mogelijk een goed heen- komen te zoeken, want volgens zijne meening kon ieder oogenblik het gevecbt beginnen, mij daarenboven de richting aangevende, waarlangs ik, zoo hij dacht, waarschijnlijk het best in veiligheid zou gerakenbinnen een paar minuten was hij met zijn ruiters uit het gezicbt verdwenen. Hij had het goed voor gehad het ge- schut begon te bulderen en de kogels begonnen zoo druk door de lucht te fluiten, dat ik en de meid spoedig in eene sloot ons moesten bergen, om geen gevaar te loopen van getroffen te wordendaarin moesten we een heelen tijd blijven, maar brachten het er toch gelukkig heelhuids af. gewas sterk door luis aangetast en was het slec-ht gepeuld, terwijl elders de stand be- vredigend was. De oogst is matig in Utrecht en Zuid-Hol!and, matig tot vrij goed in Noord Brabant, vrij goed in Gelder- land en Noord-Holland en vrij goed tot goed in Groningen. Elders is de oogst goed. (Wordt vervolgd.) Utrecht. Gisterenavond, omstreeks 9 ure, brak alhier een groote brand uit, in den linkervleugel van het nieuwe Muntgebouwj waarin de herstellingswerkplaats is geves- tigd. De brand is ontstaan in de smeltzaal op de bovenverdieping. Direct poogden de rtachtwach ts het vuur te blusschen, doch dit mislukte. De brandweer werd onmid- dellijk gewaarsciiuwd, doch kon, doordat er niet voldoende druk op de waterleiding was, niet de voile kracht ontwikkelen. Eerst een uur na het begin van iden brand, kwamen de stoomspuiten op het terrein, wegens het antbneken van paarden om er voor te span- nen. Daarop is de brandweer met voile kracht begonnen het vuur te blusschen,, wharfn zij betrekkelijk vlug slaagde. In het smelthuis is groote schade aangericht, eveneens in de slempel- en medaillefabriek, zootnede in de smederij en in de uitstoot- ka;mer. Het personeel had te half negem ure het gebouw verlaten, er was toen nog niets van brand bemerlct. Toen de directeur te negen ure werd gewaarsciiuwd, stond de linkervleugel van het gebouw reeds in liclite laaie. Ofschoon met eenige vertraging kon het bedrijf lieden doorgaan. De schade is zeer aanzienlijk, vooral omdat ook de beductiekamer is vernield. Rijswijk. Bij geliouden oefeningen is in den afgeloopen naclit een landweerman, ze- kere Bouvain, uit Den Haag, vader van 4 kinderen, gedood. Het scliijnt dat een der manscliappen, die aan de oefeningen deel- najnen, zijn geweer met scherp had ge- laden. De kogel heeft den ongelukkigen la'ndweerman in het hart getroffen. Amsterdam. Het Alg. Ilbl. ontvangt een Exchange-telegram uit Londen, melder.de, dat de Duitsche rechtervleugel thans door de verbonden Fransche en Engelsche troe- pen tot wijken is genoopt. De Duitschers worden door de bondgenooten vervolgd. Alle gepantserde auto's uit het Noorden van Frankrijk, zijn voor het vervolgen van deri vijand gerequireerd. Dit bericht dient met eenige reserve te worden besch.ouwd. Een officieel bericht uit Louden meldt dat de geallieerden hun no stelLlngen wisten te handhaven, doch daS ■er op den linkervleugel zeer ilievig gevocbten werd. Geheel onmogelijk zou het dus niet zijn, dat de ernstige gevechlen op dien vleugel tot een resultaat voor een der par tijen hebben geleid. Petrograd. Een telegram uit Belgrado meldt, dat de Serviers, na een hevig ge- vecht, Semsin weder hebben heroverd. Munchen. Prins Frans van Beieren, de aanvoerder van het Beiersche 2e regiment infanterie, is bij een der gevechten van de laatste dagen, in de bovendij gewond. waar te nemen en geen der partijen schijnt aan terugwijken te denken. Zoodat het alien schijn heeft, dat de slag aan de Aisne dien van Moekden nog zal overtreffen in. duur. Feitelijk is het geen gevecbt meer, maar een belegering. Onder eenigszins zonder* linge omstandigheden. De Duitschers be- legeren de bondgenooten, en deze weer de Duitschers. Insluiten kunnen zij elkaaij niet, de verbinding met de operatie-lijnen is aan beide zijden nog steeds open. Slechts zijn pogjngen aangewend, om die af' te snij- den, door omvatting van den buitensted. vleugel, maar nog heeft die tot geen resul taat geleid. Voor de omtrekkende bewe-« ging der Fransch—Engelsche strijdmaclit hebben de Duitschers liun vleugel in Noord- westelijke richting v'erlengd. Aanvalien worden nu hier, dan daar ge- daan zij worden teruggeslagen en geen der beide partijen is er nog in geslaagd, door de linie van den vijand been te breken. De geheele aandacht wordt dan ook ge- vraagd door de gebeurtenissen op de vleu- gels. De Duitsche aanvalien op den Fransclicn rechtervleugel, up de forten aan de oost- grens, hebben het karakter van een poging om een ingesloten garnizoen te ontzetten. De fortenlinie toch, van Verdun naar Toul, verdeelt de Duitsche strijdmaclit in het oosten in twee deelen. Er is geen verbin ding tusschen de Duitsche troepen in het dal van de Maas, en het leger oostelijk van de Argonnen, dan langs den omweg, dio door Luxemburg in den rug van de legers loopt. De Duitsche legers, die ten oosten van die lijn van forten staan, doen nu liun best om deze te doorbreken en zich met de legers aan de westzijde er van te vereenigen. Volgens de Duitsche berichten werd het fort Camp des Romains bij St. Mihiel ge- noinen. De Franschen hebben dit niet te gen gesproken, maar ook erkend, dat de tegenpartij daar vorderingen had gemaakt. Beide partijen zijn liet eens, dat de Duit schers over de Maas getrokken zijn. Maar er heerscht eenig verschil in de besehrijving van de plaats waar dit geschiedde. In ieder geval lieeft die overtocht nog niet ge leid tot vereeniging van de legers die aan de verschillende oevers van de Maas ston- den. Want tusschen die rivier en het leger in de Argonnen is behalve de bezetting van de forten en van Verdun, een ""Franscha strijidmacht, die uit Toul schijnt te zijn ge- koinen, en die den strijd heeft aanvaard met de troepen, welke over de Maas zijn gielrokken, bij Camp des Romains en Les Parodies. Van de gevechten hooren wij niets. Aan de Maas hebben de Franschen, vol gens hun laatste berichten, eenige vorderin gen gemaakt. Doch in het Woevre-gebied, tusschen de Argonnen en idic Maas, waar de Duitsche ltroonprink met zijn legerkorps opereerf, hebben zij wegens mist de operaties moeten staken. Zoo'n mist kan anders wel eens een prachtige gelegenlieid geven voor zeer on- verwachte operaties, en het is (meer gebeurd, dat de posities, als de mist opgetrokkeit was, een zeer belangrijke wijziging vertoon- den. Deze toestand is nu al sedert dagen wei- nig veranderd. Het is nog te vroeg, naar het schijnt, om eenigszins te kunnen opma- ken, waar dat op zal uitdraaien. Overwin- nings-bulletins worden dan ook niet ver- spreid, noch aan de eene, noch aan de an- dere zijde. En voor den toeschouwer is afwacliten de boodschap. Op het oostelijk oorlogstooneel is ook al weinig nieuws te vermelden. Bij Augustow, oostelijk van de Pruissische grensvesting Lyck, zetten de Russen hun offensieve be- weging voort. Zoo meldt eefn Russisch be richt, dat tevens verzekert, dat de Oosten- rijkers den terugtocht naar Krakau voortt zetten. Maar groot nieuws wordt ons uit die streek voor de toekomst voorspeld Volgen;.< een mededeeling uit Rome, maar voor welker juistheid wij niet gaarne de verantwoorde- lijkheid zouden aanvaarden, is daar een tele gram uit Petrograd ontvangen, meldende, dat te Riga, Wilna, Warschau, Lublin en Kovno, dus over de geheele lijn, tegen Diijtschland en Oostenrijk, een leger vair vijf millioen man zal worden gevormd, waar-> over ido Tsaar persoonlijk het opperbevel zal aanvaarden. Dit leger zou elken tegensland wegvagen -en tegelijkertijd oprukken naar Weenen!! en naar Berlijn TEE NEUZEN, 30 September 1914. In de op aanstaanden Yrydag des voormiddags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, kornen de volgende punten in behandeiing 1. Notulen. 2. lngekomen stukken. 3- Vaststelling suppletoir kohier honden- belasting. 4. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den onderwijzer den heer G. Groossen. 5. Vaststelling van de verordening op de heffing en de invordering van rechten voor het ruimen van privaatputten en tonnen. 6. Voorstel tot wijziging van het regle- ment voor de arbeidsbeurs. 7. Reclame van J. F. Koevoets tegen de vastgestelde lijst van kiezers voor ieden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 8 Voorstel in zake werkman in vasten dienst, te Sluiskil. 9. Regeling van de vergoeding voor O. van Damme voor het onderhoud en de bediemng van de motorspuit. 10. Voorstel inzake het Ziekenhuis. 11. Voorstelinzakesteun aan werkloozen. 12. Wijziging begrooting voor 1914. Bij de Geref. gemeente (Vlooswyk- straat) is tot, predikant beroepen Ds. Roelof, van Opheusden. Gisterenavond gaf het Ter Neuzenscb tjemengd koor, onder directie van den heei Job- B er e, in de bovenzaal van het Hotel de Commerce" een herbaiing van het de vori^e week gegeven concert, voor de mili- tairen. Deze waren in groote getale op- gekomen, zoodat de zaal geheel bezet was. Zij amuseerden zich, biijkens hun dankbaar applaus, waarvan zoowel het koor als de solisten ruimschoots hun deel kregen, uitstekend. Vooral had succes het als toegift ge- zongen lied „0 God, verlaat mijn Neerland niet Voorzeker vertolkte de eere-voorzitter de heer Huizinga veler meening, toeri hij namens de militairen een woord van dank tot de vereeniging sprak en de hoop uit- drukte dat zij in het aar.staande seizoen meerdere avonden als deze zal organiseeren. Bij de arbeidsbeurs bleek door vermetir- derde werkzaamheden vooral op het land de werkloosheid binnen deze gemeente zeer tezijn verminderd. Enkelen hebben op fabrie ken en elders vrij vast werk gevonden. Gehoopt mag worden, dat deze gunstige omstandigheden eenigen tijd aauhouden. Aan enkele aanvragen kon -niet worden voldaan, zoodat de bemiddeling van andere beurzen werd ingeroepen. Eveneens werd door die bemiddeling plaatsing voor enkele vakarbeiders gezocht. Zelfs het aanbod voor los werk bleek een enkelen dag klein. Het bewerken van de statistiek was voor de week van 21—28 September niet mogelijk wegens "bet ontbreken van inlichtingen, goeddeels werkten ook de personen, die deze moesten vertrekken en waren niet te bereiken. Jl. Maandag had in een der lokalen van de H. B. S. alhier, eene vergadering plaats van het Steun-comite alhier, waarbij ook een aantal dames en heeren die hebben voldaan aan de tot hen gerichte uitnoo- diging om daaraan zitting te nemen. Verschillende mededeelingen werden ge- daan en regelingen getroffen. Ook werd de toekomst besproken. Geconstateerd kon worden dat de werkloosheid, die voor een paar weken heerschte, blijkbaar niet meer bestaat. Dien dag had men zelfs niet kunnen voldoen aan een verzoek om werk- krachten. Men hoopt dat in de eerste maanden nog voldoende werk zal zijn en dat er met den aanvang van 1915 in deze gemeente ook werk zal kunnen worden verschaft. Niettegenstaande dat, moet men er op bedacht zijn, dat de gevreesd wordende nood kan intreden. De voorzitter, de bur- gemeester, deed mededeeling van depogingen die worden aangewend tot het verkrijgen eener gemeentelijke werkloozenverzekering. Daarvoor zal het noodig zijn, dat de aan- gesloten vereenigingen, een stamkapitaal bijeen kunnen brengen, waarvoor het de bedoeling is een beroep te doen op de ingezetenen. Dit is oorzaak, dat nog geen gevolg is gegeven aan het voornemen om eene in- zameling te houden ten voordeele van het Steun-comite, daar men eerstgenoemde in- zameling wil laten voorgaan. Uit de vergadering werd de wenschelijk- heid betoogd, dat het gewenseht is dat het Steun-comite, wil het vruchtdragend kuDneu werken op het tijdstip dat de nood aan den man zal komen, reeds thans over gelden zou moeten kunnen beschikken, om een en ander noodig voor het verstrekken van b.v. warm eten te kunnen aankoopen, nu het er nog volop is en voordeeliger in te slaan. Volgens de gedane mededeelingen worden thans reeds velen geholpen met het verstrekken van het overschot van het eten der militairen. Het zou noodig kunnen worden, dat aan die uitdeeling uitbreiding gegeven werd. Zonder middelen gaat dit niet. Er zal wel aan het Koninklijk Steun-comite een bedrag van f 200 gevraagd worden, maar afgezien van de vraag of dit voor het ver strekken van onderstand zal worden ver- leend, is dat bedrag maar voor een zeer klein deel toereikend voor het doel dat men zieh voorstelt. Onder de huidige om standigheden mogeu de verwachtingen om trent eene te houden collecte niet te hoog gespannen worden en daarom aangeraden, reeds nu een beroep te doen op den ge meenteraad, voor het toestaan van een crediet, voor het aanschaffen van het noodige, met het oog op den te vreezen nood. Na eenige discussie vereenigde de ver gadering zich met dat voorstel, evenals met een ander denkbeeld, om ook aan hier be- staande kerkelijke en andere vereenigingen financieelen steun te verzoeken. Voor het bezoeken van en het inwinnen van inlich tingen omtrent h,ulpbehoevende gezinnen werden aan de comiteleden verschillende buurten of straten aangewezen. J.l. Maandag is onder de gemeente Stoppeldijk gearresteerd zekeren H. d. V., vroeger onderwijzer te Zoutelande, afkomstig van Zaamslag. Hij had zich uitgegeven voor oorlogs- correspondent en van een aantal menschen, geld weten machtig te worden, voorgevende daarvoor een oorlogsbeschrijving te ont vangen, die door hem uitgegeven werd daar by voorgaf het grootste gedeelte van den oorlog te hebben meegemaakt. Op last van de militaire overheid is hij gearresteerd en overgegeven aan den inspecteur van politie te Ter Neuzen. Morgen wordt hij overgebracht naar Middelburg ter beschikking van dejustitie. Oorlogsvaria uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. k. Als tegenstelliDg met de verhalen V n Duitsche onhebbelijkheden in Belgie springt het volgende staaltje, van ,/Oorlogs- vonrkornemlheid" zal ik het maar noemen, ik laat den held van het g' Val, geparen- teerd aan eene geziene familie van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, een viuchteling, be- hoorende tot de notabelste ingezetenen van Stand der Landbouivgewassen in 1914. Het hieronder volgende bericht van den stand der landbouwgewassen is, onder mede- werking van de Rijkslandbouwleeraren, samengesteld naar gegevens verstrekt door de correspondentsn van de Directie van den Landbouw. Ten gevolge van het voorturend droge en zonnige weer van begin Augustus tot omstreeks 10 September is de oogst der stroogewassen overal uitstekend binnenge- komen. Alleen de qualiteit van de tarwe heeft in sommige streken van de regens in het laatst van Juii en begin Augustus geleden. 'De opbrengst van de tarwe valt in het noorden veelal niet mee. Ook de erwten beantwoorden over het geheel niet aan de verwachting, De knol- en wortelge- wassen hebben zich flink ontwikkeld. Op de klei en het zand geven de aardapj elen groote opbrengsten van zeer goede quali teit. Van de fabrieksaardappelen schijnt de opbrengst niet geheel aan de verwachting te beantwoorden. De knollen zijn veelal nit groote van stuk. De vele achterlijke stukken suikerbieten, die in het begin van den zomer zeer talrijk waren, zijn uitstekend bij ge- komen. Vooi de ontwikkeling van de kleine plantjes van jonge klaver, karwij, herfst- knollen en spurrie was defelledroogteuitden aard der zaak weinig gunstig. De herfst- voedergewassen van het zand staan er dan ook veelal ongunstig by. In hoeverre de in de laatste dagen gevallen regen nog verbetering kan brengen zal vooral van het weer in de eerstvolgende weken afhangen. De droogte was voorts weinig bevorder- lijk voor den grasgroei' Vooral op de hooge en zware gronden is het gras in den laatsten tijd sterk ingekort. In de meeste streken is er dientengevolge weinig hooi tweede snede gewonnen. Wat er echter verkregen werd. is van uitstekende qualiteit. Van schadelijke dier-n of ziekten wordt weinig melding gemaakt. Tarwe. Hoewel de oogst zeer goed is binnengekomen heeft de qualiteit in het zuideD des lands nogal van de regens geleden. In Zeeland schat men, dat 10 °/0 van de tarwe meer of minder in de aar gekiemd (,/geschoten") is. Mooie tarwe komt er van uit die provincie niet veel aan de markt. Elders is de qualireit beter. In Groningen valt echter de opbrengst tegen. De oogst is vrij goed tot goed in Groningen en in de Betuwe. Eiders is de oogst goed, in Noord Holland zrffs zeer goed. H aver. De oogst is overal goed of zeer goed. B o o n e n. De stand van de boonen liep nogal uiteen. In sommige streken was het Tokio. De Japanners bombardeeren twee forten van Tsintow, het Duitsche paclitge- bied in China. De kazerne en eenige wer ken zijn beschadigd. Watervliegtuigen houden verkenningstochten> I N G E Z O JN 1) U If IS T UK KEN. Mijnheer de Redadeur Zou U zoo goed willen zijn het onder- staande in uw blad op te nemen Bij voorbaat mijn harteiijken dank. In een vorig no. van deze courant kwarn een ingezonden stukje voor, onderteekend Th. M., Korp. Ter Neuzen. Daarin wordt door den schrijver geklaagd dat er in Ter Neuzen zoo goed als niets voor de militairen gedaan wordt, en dat deze hier van de groote samenleviug zoo'n beetje zijn af- gesloten. Maar, zoo zou ik willen vragen, ligt dit ook niet veel aan de militairen zelf, die zich niet by de burgers aansluiten maar kalm afwachten de dingen die komen zullen. En die, als het dan niet gauw genoeg naar hun zin gaat, per ingezonden stuk in de krant gaau klagen, natuurlijk zonder liun naam te durven noemen Als de militairen met de burgers mee- leefden, dan zouden ze weten, dat zij niet de eenigen zyn die onze zorgen vragen. Naast hen staan de thuisgebleven vrouwen en kinderen, die out steun vragen dan de velen die door den oorlog of door andere omstandigheden werkloos zyn geraakt en nu geholpen meeten worden en eindelij k de vele vluchtelingeu, die in ons land een onderkomen zoeken. Voeg daar dan bij, dat door de algemeene malaise de gelegen- heid om te geven bij velen veimiuderd is, en dan zullen de militairen zelve moeten toestemmen dat in de gegeven omstandig heden gedaan wordt wat mogelijk is. Daarom doet het ook wel een beetje onaangenaam aan als we den schrijver eerst hooren vragen om vrijen toegang voor uit- voeringen enz. en kostelooze cursussen en we hooren hem dan vertellen van militairen, die hun geid verteren in cafe's. Elke een- voudige iezer vraagt zich onwillekeurig af, als de militairen geld hebben om in cafe's te verteren waarom zij dan gratis en koste loos moeten geholpen worden aan vermaak en bezigheid. We zouden b. v. ook kunnen vragen als de militairen zooveel vrijen tijd hebben waarom zij dan op hun beurt ook niet medehelpen om de burgers van Ter Neuzen een aangenamen avond te verschaffen door het geven van een uitvoering in scbermen of gymnastiek of andere militaire oefeningen. Maar met dert>elijke opmerkingen komen we niet verder. We moeten alien de handen in eikander slaan om elkander te helperi waar we kunnen. Wat de vrije toegang voor uitvoeringen enz. betreft met-n ik dat er al iets in dien geest gedaan wordt. Naar ik althans ge hoord heb, is door de zangvereeniging alhier op Dinsdag 28 Sept. eene uitvoering ge geven welke uitsluitend gratis toegankelijk was voor alle militairen. Zooals de schrijver echter terecht opmerkt, bezitten we hier in Ter Neuzen niet veel van dien aard. En is eenerzijds maar goed ook want de schrijver zal zelf moeten toestemmen dat de tijd er niet naar is om veel t< denken aan vermaak. Ook in anderen zin wordt er in Ter Neuzen gewerkt. Het Militair Tehuis staat elken avond open voor alle militairen, die hun avond gezellig door willen brengen met sehiijven, lezeu, praten, dammen.schaken of wat dan ook. Bovendien wordt een avond per week door een of at,der spreker een onderwerp behandeld en worden er ver schillende voordracbten gedaan, Of dit Tehuis gezeliigheid biedt zal de schrijver wel van de rnilirairen zelf kunnen vernemen. Een feit is het dat elken avond een 60 a 70 militairen van de gelegenheid gebruik maken. En hoewel het Tehuis een Christelijk karak ter, draagt is toch elk militair welkom en wordt niemand gedwongen om mede te doen waar bij bezwaar tegen heeft. Dit biijkt wel hieruit dat nog onlangs op een der bijeenkomsten een Ratholiek militair zijn blijdschap nitsprak over de hartelijke ont- vangst. Dat er ook wel wat te leeren valt kan de schrijver hieruit opmaken dat binnen- kort, maar dit is nog een geheim, de Wel Ed.Gestr. Heer Vogel, kapitein der land- wetr alhier, in het Tehuis een lezing zal houden over Lichamelijke opvoeding". Misschien dat korporaal Th. M., wanneer hij eenmaal een kijkje bij ons genomen heeft ook nog wel eens achter de katheder komt te staan om de militairen aangenaam bezig tehouden met zijD kennis. Dit zal in elk geval meer nut afwerpen dan dat naamlooze geklag in de kranten. Dan volgt het verzoek om kostelooze cursussen. Ook om dit te bereiken had de schrijver geloof ik wel een anderen en beteren weg kunnen inslaan, uit de stijl van het ingezonden stuk (vooral aan het bekende onderwijsoriale woord ffcoliega's") meen ik te mogen opmaken dat de schrijver een onderwijzer is. Is dit waar, dan zal de schrijver toch ook wel bekend zijn met het bestaan van de verschillende onderwijzers- vereenigingen en was het gemakkelijk om zich te wenden tot de Besturen dier vereen. om over deze zaak te spreken. De nu ge- volgde weg lijkt veel op een wandeling van Ter Neuzen over Hulst naar Axel. Als ik den schrijver een goede raad mag geven, kom dan eens in Bethel in het Alilitair Tehuis; maak u daar bekend aan het Bestuur dan kunnen we samen overleggen of er met behulp van de militaire- en sehool-autori- teiten in Ter Neuzen niet wat gebeuren kan om aan den wensch van korporaal Th. M. tegemoet te komen. Tot ziens dus in het Militair Tehuis. Hoogachtend, H. HUIZINGA Jz. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Zondag 4 October voor- middag 6,18 uur. 1 Oct Zon op 6,1, onder 5.39, uur. 2 n v u 6,3, n 5,37, 3 6,4, n 5,34, De lantaarn voor wielryders moet een half uur, die voor voerlieden eon uur na zonsondergang branden. AANBESTEDING. Op Woensdag 7 October 1914, des voor middags 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visschers in den Brak- man bij de Isabellasluis en van het havenkanaal van Philippine met bij- behoorende werken, gedurende dejaren 1915, 1916 en 1917. (Raming f 5500 per jaar.) Z E i: T IJD1NGE IV. Van 28 tot en met 29 Sept. Ter Neuzen. Aangekomen Gent. Aangekomen V ertrokken Van 28 tot en met 29 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Middensluizen 2 op- en 7 afgeschut. Positie der Stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 1 October 12.20 Vriidag 2 0.39 12.56 Zat>rdag 3 u 1 13 1 29 Zondag 4 1 44 1.57 Maandag 5 2.11 2 24 Dinsdag 6 n 2.38 2 bl Woensdag 7 n 3.5 3,19 te III in het o tf. 28 Sept. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, st.ukgoed. 28 Sept. Engelsch s.s. SERULA, 3927 kub. M., van Glasgow, steenkolen. Engelsch s.s. HORN, 1845 kub. M., van Goole, steenkolen. 29 Sept. Engelsch s.s. QUENTIN, 3607 kub. M., naar Leith, stukgoed. s.s. RICHARD liggende te Rotterdam, s.s. ELISABETH liggende te Ter Neuzen. s.s. HELENA in lading te Hull voor Gent, s.s. MAGDALENA vertrek heden van Ter Neuzen naar Card ill'. s.s. CORNELIS wordt heden te Ter Neuzen verwacht. ii ii 4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3