De krijgs'bedrijveii. Laatste Berichten. PREDIKBEURTEN. af, de kanonnen schot op schot hun moor- dend werk doen. Ieder poef beteekent zoo veel menschen minder, elke losbarsting van bet kruit completeert de aftreksom weer met zooveel. Een schot honderd man, tien duizeud, honderd tienduizeud vijanden weggeredeneerd. Zoo is deze oorlog, alge- braisch juist wordtgecijferd, gesiacht totdat hetop is. Karreu vol gewonden trekken langs het tentkamp heeu in de richting vanChau y, het bloed druipt van de wagens af, de wit.te noodverbanden zijn alle gekieurd, de ge- zichten der manschappen zijn verwrongen. Doch ze klagen niet, ze laten zich weghalen door de Roode Kruis-helpers, die al kenners geworden zijn, met een oogopslag de ge wonden sorteeren licht en zwaav. Doodelijk aileen is een schot door het hoofd en iG de hartstreek. At wat verdei aan //pdele organen" geraakt wordt houdt het nog wel ait, een kogel door een longtop, een keelschot, een fractuur van de botten, het geldt allemaal voor lichte verwonding, slechts het iood in den buik ressorteert ouder de zwaar beschadigdendat wordt bijna altijd infectie en aan een buikvlies- oritsteking succombeert de strijder, honderd tegen een Den geheelen nacht. door van Donderdag op Vrijdag is bij Soissons gestreden. De stad zeif was vrijwel verlaten, lag als een natuurlijke barricade tussc'uen de vijandelijke legers in en daarover heen was het voor- namelijk de artilierie die aan't woord was. Met een officier ben ik omstreeks drie uur dwars door het veld heen naar de kanorinen- stelling geweest. Deze was van uit het kamp onzichtbaar, lag in een lijn van zeker een uur gaans meesterlijk verscholen achter een boschfragment en het richten werd dan ook gecommandeerd van het front met be- hulp van een veldtelefoon, die op zip beurt de instructies per draad ontving uit een ballon-captief, welke voor het bosch opgela- teu was en de vijandelijke stelling te verken- nen wist: door de vuurvlam die telkens even zichtbaar werd ais een kanon zijn lading weggedreund had, of ook uit den klank van het schot werd de positie van het vjjandelijk geschut opgemaakt. Daar zijn de artillerie-officierenop getraind ze zeggen tot-op hyuderd meters nauwkeurig waar het stuk staat, en dat aileen op de formatie van het schot-geluid, het timbre van den knal. Zoo heel anders dan je fantasie je den oorlog voorgeteekend had, is dit alles Je begrijpt hem niet, dien oorlog, zooals je ook dit gevecht om het enkele Soissons niet vatten kunt. Je ziet geen actie, d'r vordert niets, noch stormloop, noch een aftocht, ontwaar je. Het blijtt de lange uren van den nacht gelijk aan de uren van den avond. Het dreunend kanonnenduel duurt voort en immer voort, dat is alles. Aileen de- bevelvoerende generaal, het middelpunt waar alle draden van het net sameukomen, weet den gang van zaken, kent den afloop, een uur, een half uur van te voren. En als het tegen vijf uur in den morgen dag begint te loopen, aan den einder de wolken van donker grauw verschieten in kleur tot lichtend grijs, de randen als bewit door nog onzichtbaren zonneglans, de dage- raad glooit over deze oorden des verderfs, komt een adjudant ons zeggen, dat het hoog tijd wordt, dat we met onze auto teruggaan, daar biunen een half uur, wellicht reeds eerder, de opmarsch der Engelsche infanterie te wachten is. Eu, schuchter voegt hij er aan toe, als zoekend naar een excuus, dat Soissons door de Duitschers zal worden outruimd. Toen ben ik weggpgaan. Achter me lag Soissons, waar twee tegen een karnpen om het bezit. De stad, die geen stad meer is, nog slechts een reus- achtige puiohoop, heeft geen waarde meer, haar bezit is imaginair, het is enkel een bezet punt. De bewoners spreken niet meer mee, ze hebben niets meer, zijn straatarm, geen steen van hun buis rust meer op den anderen, het is alles weg, platgeschoten, neergebrand, gesloopt, en uit de bouwvallen kronkelt nog maar een flauwe rook, het aller- laatste Toen ik twee uur later St. Quentin weer binnenreed, kwam me een officier, met wien ik daags te voren kennisgemaakt had, tege- moet, de veldtelefoon had het nieuws al gebrachtde Engelschen hadden voor hun Fransche wapenbreeders Soissons hernomen. Voor wie zijn woord door het beeld ver- duidelijkt wenscht te zien verwijst bij naar het deze week uitkomend nummer van //Bet Leven", waarin ze een gansche serie foto's dit artikel illustreert. Hoewel er voortdurend hardnekkig ge streden wordt, is er toch geen nieuws van de oorlogsvelden, d.w.z. er worden geen voordeelen behaald of verliezen geleden die eenigermate teekening geven van winst of verlies. De officieele com munique's luiden dagelijks toestand onveranderd. De Duitsche mededeelingen van het hoofd- kwartier melden dat de omtrekkende beweging in Frankrijk, die door den vijand beproefd werd geen succes had, maar daarbij blijft het. Aileen wordt van enkele plaatselijke succesjes melding gemaakt. Uit Belgie wordt gemeld dat gisteren ten zuiden van Antwerpen hardnekkige gevechten plaats hadden en dat op een niet genoetnde plaats een Duitsche legermacht van 2000 man geheel onschadelijk werd gemaakt. Des nachts was ook weer een Zeppe'in in de richting van Antwerpen verschenen, maar zoodra deze bemerkte dat de zoek- lichten der forten op hem gericht waren, is de ballon verdwenen. Van de Oostenrijksche grens meldt het hoofdkwartier der Oostenrijkers dat de troepen niettegenstaande het ongunstige weer in goeden toestand verkeeren. Er werd, afge- zien van enkele onbeteekenende kanonnade's niet gestreden. Van Russische zijde wordt bericht, dat de achtervolging der terugtrekkende Oosten- rykers nog steeds wordt voortgezet. J)e slag aan de Aisne. De groote slag woedt met toenemende woede zoo meldt een telegram uit Bor deaux aan de Times. //Daar de vijand begrijpt dat de bondgenooten niet te verachten zqn, neemt de vinnigheid van zijn tegenaanvallen tot wanhopigireid toe. Vooral langs het front, behalve in Woevre, waar de legers met de grootste moeite in een doorweekt terrein opereeren,. .werpen de bondgenooten zich op de verdedigende stellingen van den vijand, niet met den roekeloozen rnoed welke op dolzinningheid lijkt, maar in overeenstem- ming met de koele eischen van het plan, dat met de kaart en het veldtochtplan is uitgewerkt. De vijand heeft, uit vrees voor herhaling van de manoeuvre, die eindigde met de ramp van de Marne, zijn rechtervleugel verstrekt, en vandaag (20 September) de bondgenooten ten Noorden van de Aisne stroomafwaarts van Soissons aangevallen. Een tijd lang bracht de verwoedheid van den aanval de Duitschers vooruit, maar voor donker hadden de bondgenooten hem weer het veroverde terrein ontDomen. Intusschen ontwikkelde zich een gevaarlijke beweging op de rechter vleugel van de Duitschers en op het einde van den dag had de omtrekkende beweging der Franschen langs den rechter oever van de Oise zich verder ontwikkeld. Over het algemeen gaat de strijd voort volgens het schema van den slag aan de Marne de bond genooten werken zich om de flanken heen en de Duitschers trachten ten N. en 0. van Reims door het centrum heen te breken. Die poging heeft niet meer succes dan zij te Vitry-le-Francois heeft gehad. De algemeene toestand, vervolgt de correspondent van de Times is gunstig en het optimisme neemt toe op grond van de berichten, dat het transport en de provian- deering van den jvijand gebrekkig is, wat blijkt uit brieven, die bij gevangen genomen Duitschers gevonden zijn. Die brieven zijn echter ook een merkwaardige bijdrage voor de volharding van den vijand. Dagen achter- een hebben de soldaten op groenten geleefd, die zij uit het veld rukten en rauw ver- slonden. Een van de soldaten vraagt z/Hoe lang zal die ellende aanhouden Sedert de oorlog begon, hebben wij maar driemaal brood gezien Alle brieven be- vestigen de vreeseiijke verliezen ten voile, spreken van compagnieen van 250 man die tot op 40 of 50 zijn geslonken en maken opmerkingen over het uitblijven van ver- sterkingen." TER NEUZEN, 25 Sept. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van hedeu, luidt als volgt Hoogste barometerstand 773.4 Dresden. Laagste barometerstand 757.5 Bodo. Verwachting tot den avond van 26 September: Zwakke tot rnatige zuidoostelijke totzuide- lijke wind, licht bewoikt, droog weer, mogelijk nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. Hedenmorgen werd het lijk van den jl. Dinsdag alhier zoo noodlottig om het leven gekomen milicien Quakkelaar, uit Poortvliet, naar de woonplaats zijner moeder overgebracht. Deze overbreuging geschiedde van uit de haven met eene sleepboot, daarvoor naar we vernemen van wege den territorialen commandant in Zeeland beschikbaar gesteld. Nadat de lijkkist in den lijkenwagen was geplaatst, zetce aan het ziekenhuis de stoet zich in beweging. Voorafgegaan door drie hoornhlazers, de hoorns met rouwfioers omkleed, die hun droeven marsch deden weerklinken, volgde de lijkwagen, met ter weerszijden 2 slippendragers gevolgd door eene afdeeling infanterie. De Compagnie Landweer, Vestingartillerie en Infanterie was opgesteld respeotievelijk bij de hofstede //De Leeuwtjes" en voor de Arsenaalkazerne in de Nieuwstraat. Bij het passeeren van den lijkstoet, die, ondanks het vroege uur de belangstelling trok van zeer vele iDgezetenen, werd door de com- mandanten het militair saluut gebracht, terwijl de verschillende wachten de geweren presenteerden. Bij de aanlegplaats der prov. boot, wachtten de commandant der kustbatterij met de alhier in garnizoen zijnde officiereu den stoet op. De lijkkist, geaekt door twee kransen, eene van de ofEcieren en eene van wege de onderofficieren en minderen werd op de ponton geplaatst en de geheele afdeeling infanterie daaromheen opgesteld. De commandant der kustbatterij, de majoor Kollewijn, sprak alsnu een treffend woord. Hij gaf te kennen, hoe treurig de toestand in de naburige landen is, hoe daar velen vallen als slachtoffers van den oorlog en stelde in het licht, dat wij dankbaar moeten zijn, dat ons land nog voor de rampen van den oorlog gespaard is gebleven. Evenwel, ook op andere wijze vallen er slachtoffers, het voorbeeld daarvan is te zien aan het lot van onzen kameraad Quakkelaar. Allen zullen op dit oogenblik zeker gevoelen, wat het zeggen wil, wanneer plotseling een onzer wordt weggenomen, vooral wanneer men zich verplaatst in den toestand van de moeder, eene weduwe, die haar eenigen zoon op zoo'n treurige wijze moet missen. Hierna werd de lijkkist aan boord der sleepboot Elizabeth geplaatst, terwijl de vlag half stok werd gehescben. Eene deputatie, bestaande uit een sergeant een korporaal en drie soldaten, ging met de sleepboot mede, om bet lijk aan de famiiie over te geven. Se Arbeidsbsui's. Aan de arbeidsbeurs werden van 14—21 September geen nieuwe werkloozen inge- schreven, konden echter ook geen personam van de werkloozenlijsten worden algevoerd. Het aantal ingeschrevenen bleef dus 265. Vermeerderde werkzaamheden op het land deden vooral daar eukeien werk vinden. In totaal werkteu van de mgeschreven werkloozen 54 man tezamen 237,5 dag en wel 21 man 6 dagen, 1 man 5 dagen, 11 man 4'/2 dag, 5 man 4 dagen, 7 man 3 dagen, 7 man 2 dagen en 2 man 1 dag. De gemeentelijke arbeidsbeurs bleek nog Diet geeonstitueerd, zoodat de sub-commissie van het plaatselijk steun-comite hare werk zaamheden voortzette. Het bestuur der afdeeiing Ter Neuzen van de Schippersvereer.iging //Schuttevaer" alhier ontving bericht dat voldaan zal worden aan haar verzoek, om, in verband met bet drukke scheepvaartverkeer tijdens het vervoer van suikerbieteD, de thans ge- doofde lichteu op de hoofden der oude haven alhier te ontsteken. Gisterenavo./d kon het muziek- gezelschap vDe Vereenigde Werkiieden", direcieur de heer Aug. Eeckhout, eindelijk het reeds voor eenige weken voorgeuomen concert geven. Het weder was voor een concert in de open lucht zooals men dat in dit jaargetijde maar wenscuen kan. Toch ging het nog niet geheel zonder stoornis. De electrische verlichting der muziektent is nog steeds eene tijdelijke instailatie, die telkenmale door de centraie wordt in orde gemaakt. In tegenstelling met de tot hiertoe ge- noten goede verzorging, stond de tent thans op het uur van aanvang nog geheel in het duister en vormde zich een steeds grootere groep uitziende naar de komst van personeel der centraie en het onaangename van het geval besprekende. Toen te ongeveer 8,20 de mannen verschenen was er spoedig licht en kon met een half uur vertraging worden aangevangen. Er was toen een zeer talrijk gehoor op de Markt. Het bleek wederom, dat het werk van het muziekgezelschap werd gewaardeerd. De vereeDiging, het nuttige aan het aan- gename willende paren, had weder een aantal jongelui verzocht te willen zorgen voor verkoop van programma's en het houden eener collecte op de Markt tijdens het concert, ten bate van een fonds voor steun aan werkloozen. Dit bracht ongeveer 35 op. Zondagnamiddag zal door het muziekge zelschap tusschen 4 en 6 ure een concert worden gegeven in den tuin voor de kazerne in de Nieuwstraat. In de week van 16 tot en met 22 Sept. kwamen uit Zeeland ter kennis van den centraien gezondbeidsraad, van roodvonk 1 geval te Breskens en 1 te Groede, van diphteritis 2 gevallen te 's Heerenhoek en 1 te Hulst. Bij kon. besluit is ongegroud verklaard het beroep van S. ~M. de Jonge weduwe A. Haars te IJzendijke betreffende het verzoek om vrijstelling van haar zoon W. J. Haars van miiitiedienst wegens kostwinnerschap. ZAAMSLAG. Aan den oproep van het Plaatselijk Comite alhier voor het inzamelen van gelden voor dat doel werd door verschillende dames ge hoor gegeven, die deze week het genoegen smaakten een totaal bedrag van 525,— aan het Comite te kunnen afdragen, terwijl nog in een wijk moet worden rondgegaan. Het Bestuur dankte de dames op harte- lijke wijze voor de inzameling dier gelden. STOPPELDIJK. 23 Sept. Dezen namiddag geraakte het jonge kindje van den hotelhouder D. F., dat in een onbewaakt oogenblik de straat opliep, onder eeD camion, beladen met aardappelen. De kleine, die zeer veel bloed verloor, werd hoogst ernstig aan de bovenbeentjes gekwetst. Gelukkig kon de geneesheer, die in 't nabijgelegen Boschkapelle aan het vac- cineeren was, spoedig hulp verleenen. Het gaat met den W.Eerw. heer Corne- lissen, die onlangs bij het vallen van zijne fiets een knie zeer gevaarlijk blesseerde, niet naar wensch. Z Eerw. die veel pijn lijdt, en steeds te bed moest blijven bij den heer F. v. C., nabij wiens hofstede het ongeluk voorviel, is nu naar het gasthuis te Hulst vervoerd ter speciale behandeling. Gansch de parochie wenscht vurig het spoedige herstel van den beminden kapelaan. BIERVLIET. Zondagnamiddag 4 October zal de heer P. Krul te Den Boer in onze N. H. gemeente zijn intreerede houden, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn ambtsvoorganger den heer W. J. Yal, van Biervliet als predikant vertrokken naar Westervoort. Wegens de beschadiging aan de N. H. kerk door het onweer zal Zondag a. s. nog geen godsdienstoefening gehouden kunnen worden. Zaterdag is 't aanbesteding. De vertegenwoordigers der brandwaar- borgmaatschappij van toren en kerk, Tiel en Breda, hebben Maandag reeds de schade opgenomen. Dinsdag is de heer D. W. Theri van IJzendijke, onderwijzer te Groede, benoemd als onderwijzer met verplichte hoofdacte aan school A om zoo spoedig mogelijk in functie te treden. De vacature duurt al van Januari 19l3, d. i. bijna 2 jaar. Oorlogsvaria uit Oostelijk Zee a wscli- V/aandere n j. 'k Ben 't volcnaakt eens met de be- kende woorden van den bekenden dichter #De Vlaamsehe tale is wonderzoet". Mij tenminste klinkt ze als muziek in de ooren, vooral als ze met een weinige Belgische levendigheid wordt gesproken, zij moge dan ook al doorspekt zijn met wat woordjes en zinswendingen, die hun Franschen oorsprong verraden Eenige vluchtelingen in mijne buurt komen nog al eens bij mij //klappen" en ik smul dan van hun smijdig Vlaamsch. Een madame is aan 't woord „Awel, meneer, onze soldaatjes doen wet af, zeliemeneer, meneer, 't is nie te ge- leuve zal 'k ik ou 'n keer gaon vertelle van bij ons, 'n paar daoge aiveuretis demme wij naar ier zijn gekomme. in den morgend tegen den noen kwam er 'n greuten troep op de grand'place en 'n partie er af sjuust bij ons huissi, ze viele zoo mer ter neer, zoo vermoeid as ze waore, meneer; der waoren der bij, die sliepen mee- de ze daor laoge, zoo rnaor mit ulder heufd op de kasseie, of op uidre ransel, of iergend anders op, de waor sjuust gelijk officiers en soldaoteu, alles lag zeu maor deureen en der waoren der bij met 'n hoed op en rnet'n klak op, want meneer, die waren ulder soldaotenklaksken kwijt geraakteene liep met een trui aan en euk eene met 'n colberken, det 'ra veuls te klein waor, maar awel, ge most er toch um lache zelle Mer anders zoude gij van den troep bang zijn geworre, meneer; we gaode gij peize, ze waore zeker in geen drei weke geschore, en vuil en bestuift, si, 't waore sjuist alve beeste lelijk kwam toegeleupe en de erme kjerls vroegen om drinken, want 't was werm. 'k Leup sebiet in uis terug en 'k zeg tegen Sjosef, de is m'ne man, meneer, maor ij is pertan nog nie mee naor ier gekomme, ij zou 't nog is afzien, wantouw eele affaire zoo maor achterlaote, de is toch zoo al we, nie waor, meneer, awel 'k zeg teugen 8josef, zouwe we die erme dutse nie 'n kanneke bier brenge z/We zoude gij anders doen V" zeit ij, want ij is nog veul meer meelijener van caractere as ik, meneer, //zal 'k ik terstond deu keider ingaon, zelle*'. z/Awel, om 't kort veurts te vertellen, meneer, ik droeg maor bier naor die sol- daotjes, Sjosef tapte al maor deur en we hadden pas 'n klein tonneke aaugestoken en we ebben 'tin 't gansche laote afteupe, er bleef, si, geen druppelken meer over En zoo brocht 'n iegeiijk wet Gij kunt peize, meneer, of ulder de goed dee; ze vlogen der op aon, awel, lijk 'u kat op 'n muisen dankbaor as ze waore, 'k ik 't ou zeu nie zegge Mer toen kwam pertan 't scheunste, me neer 'k ga 'k ik ou de nog 'ns gauw mee- deeien, want 'k geleuf, de m'n gekiap ou toch niet verveelt 'k Had juist tijd om haar te verzekeren, dat ik met het grootste genoegen luisterde, of m'n levendige gast was alweer aan den slag z/We zouwe sjuust an onzen diner be- ginne, as de winkeldeur opengaat, en 'n greute kjerl binnenkumt, euk 'n soldaot. 'k Moet ou zeu waor zegge, meneer, 'k schrok af em, awel, gij zoudt euk geschrokke hebbe, as 'k ou gao zegge, de 't 'n reus waor, met 'n eel greut, maor maoger wezen de beene onder z'n euge stonden veuruit, en z'n euge zeif, awel, die rolden zeu maor rond, as ij rondkeeken ij had 'n baord van daoge oud en eel z'n wezen waor basane, basane awel //gebruind", zegde ulder ier. 'k Stond zoo waor te beve, meneer en pertant, 'k ben anders nie verlege zelle. //Madame," zeit ij, //madame 'ken edde gij nie 'n keer 'n beetsje geld veur mij om wet toe'oak te keupe, as 't ou blieft, neem 't mij nie kwaolijk, madame zeit ij. z/'k Geef 'm zoo snel meugelijk'n fransken ge moet awaor tegenweurdig toch zeker wet veur 'n soldaat over ebbe, we zegde gij, meneer, en 'k peinsde, nou gade gij sebiet vertrekke, want 'k ben bang van ouen daarbij m'ne soep zou koud worre en 'k vind, de de soep, om oprecht smaoke- lpk te zijn, pertant nie koud moet zijn we peinsde gij, meneer?" Ik kan juist zeggen, dat ik het ook peins, of madame gaat al verder z/Merci, madame", zeit ij, //mercf zelle I" z/Maor onze kadee gink nie". //Madame," zeit hij weer, ffgij et nie 'n crayonneke Ik trok 'n schuifken uit en langde 'm 'n potloodsjen. //Madame" ze^ ij, ,,'k gao ou 'n keer m'n adres geve En wet gaot ij doen, meneer Peist 'n keer, ij gaot naor de muur en schrijft er met groote letters op //Henri Grosjean de Madagascar." z/Luistert naar mij, as 't ou blieft, ma dame" zeit ij weer, //wij zijn met onzen gevijven, ik, m'n vader, m'n twee broers en de man van rnijn zusterwij zijn van Madagascar gekome, waor wij zooveul as gardes zijn in de bosscben, 't geweer is onze vriend, zellemadameke, gij gaot wel geleuve, dat elke kogel van ons raak zal zijn men zal van ons spreke, gij gaot van ons heurewe zulle ze 'n keer 'n scheun leske geven z/Binst ij sprak, meneer, waor z'n wezen eelemael kwaod' geworre 't was nog aoke- liger gechangeerd en 'k werd 'k ik wezenlijk bang aon m'n berten zeu maor in eens liepi n er tranen zeu maor euver z'n kaoken k durfde gaor nie in z'n wezen zien en 'met z'n vuist sloeg ij fel op de toonbank." Madame", zeit ij, //gij gaot roe toch geieuve, det ik nie schrei van verlegenheid, maor det 'i van de zuivere colere is z/En de zaog 'k ik maar als te goed, me neer, ij beefde van colerigheid." Madame", zeit ij weer, ,/we gaon ze kiiige, die schoeften, geleuf me, we gaon ze 'n keer krijgedaor edde mijn visiet- kaortje en toen wees ij op den muur meneer, en toen kost hij pertan nog lachen euk //en as 'k ik ier weeromkom, zal 'k ou vast kornme meedeelen, aau oeveul Duitschmans we 'n cadaeutje gemaokt hebbe, de ze nie meer neudig hebbe om op te staon." En toen, meneer, met de deur in de hand z/Marci, madame, artelijk dank, veur ouw goedbeid //IJ waor veurts, meneer en of 'k ik content waor H E C K T S Z A X E H. Arrondissements-Keclitb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 September de volgende vonnissen uit- gesproken D. T., oud 37 j., aannemer te Ter Neuzen, is wegens overtreding der loterijwet Tijd- geestloten veroordeeld tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis, met vernietiging van het vonnis van het kantoDgerecht (eisch bevesting van dat vonnis.) P. P. Goud 47 j., visscher te Ter Neuzen, is wegens niet voldoen aan het bevel van ambtenaren veroordeeld tot 14 dagen gevang. (eisch 1 maand gevang.) P. C. B., oud 35 j., commies-titulair der posterijen te Ter Neuzen, is wegens een- voudige beleediging veroordeeld tot j 15 boete of 5 dagen hecht. (eisch 25 of 25 d. hecht.) In zake contra A. Th. v. d. B., oud 18 j., zonder beroep te Ter .Neuzen, bekiaagd van schennis van de eerbaarheid is een onderzoek bevolen naar beklaagdes geest- vermogens. Bij beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot instructie tegen J. de P., brievengaarder te St. Jansteen, ter zake van verduistering als ambtenaar. -De rechtbank te Middelburg verwees de zaak tegen P. J. B., schoenmaker te Vlissingen, thans gedetineerd te Middelburg naar de terechtzitting met bevel tot ge- vangenhouding van den bf-klaagde. Beklaag- de had in den nacht van 25 op 26 Augustus j.l. te Vlissingen zijn zwager C. de K., met een schoenmakersmes in den buik ge- stoken en hem levensgevaarlijk verwond. Zondag 27 September 1914. AMSTERDAM. De Engelsche post is heden niet ontvaugen. De boot mocht de mail niet medenemen, daar deze door de Bngelsche autoriteiten is aangehouden. Zelfs was het aan de passagiers verboden Engelsche bladen mede te nemen. RIO DE JANEIRO. Het Duitsche stoom- schip //Preussen" kwam te Santos aan en ontscheepte den kapitein en 15 man der bemanning van het Engelsche stoomschip z/Indien Trins," dat door het Duitsche oorlogschip //Kronprinz Wilhelm'" is in den grond geboord. Volgens een Lloyd-telegram is de rest der bemanning aan boord van het stoomschip z/Ebernburg." De bestemming van de z/Indien Prins" was Trinidad en New-York. SOUTHSH1ELDS. Het Noorschip Hesvik is gisteravond in de Noordzee op een mijn geloopen en vernield. De opvarenden zijn op 2 na gered. De Hesvik was een schip van 1234 ton. LONDEN. Officieel erkent de Hongaarsche Minister van Binnenlandsche zaken, dat zich 9 gevallen van Aziatische cholera hebben voorgedaan onder de van het oorlogsterrein teruggekeerde verwonde soldaten en officieren. WASHINGTON. De Turkscke gezant heeft aan President Wilson medegedeeld, dat hij binnen 2 weken de Vereenigde Staten zal verlaten. De gezant moet zich afkeurend hebben uitgelaten over de houding der Vereenigde Staten eu zou geprostesteerd hebben tegen de opheffing der capitulatie's in Turkije. OSTENDE. Gisterenavond kwam een Zeppelin over de stad en wierp 3 bommen uit, die weinig schade aaubrachteri, terwijl persoonlijke ongelukken niet voorkwamen. Het luchtschip kwam van Thielt, waar- heen het wederkeerde. Een bom viel in het bosch, 1 op de vischmarkt en 1 in het water. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Us. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Doopsbediening en Voorb. H. Avondmaal. Slidskil. 9 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. Si n., Ds. E. Raams, Theol, Cand. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 9| u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereforineerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. E. van Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma, en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. Chr. Bruins, en 2u, Ds. J. H. Lammertsma. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Chr. Gerefortneerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Oud- Gereformeerde Gemeente (Vl^oswfj kstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5i u., Evangelisatie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2