De krijgsMrijven. Aan de Fransche grens GEMENGDE BERICHTEN. BURGER LIJKEN 'STAND. HandeSsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen dat het Duitsche grondgebied in Europa niet wordt verkleind. Zulke berichten zijn er op berekend den indruk te wekken alsof Duitschland, trots de overwinningen van zijne legers in het Westen en het Oosten, vechtensmoe zou zijn. Duitschland denkt er op 't huidige oogenblik niet aan om eenig vredesaanbod te doen. Wij herhalen Duitschland streeft maar een doel na den roekeloos tegen ons ondejmomen oorlog tot een eervol einde uit te vechten. woedt de veldslag tusschen de Duitschers en de verbonden Fransche en Engelsche legers nog steeds voort. Dagelijks komen van de beide partijen eenige berichten, die echter niet veel wijzer doen worden, daar ze geen beslissing doen zien. Het zou faaast lijken of de partijen nu aan elkaar gewaagd zijn. De Duitschers hebben stand gehouden achter inmiddels in het veld opgeworpen verschansingen. Daardoor is het voort- rukken der Fransche en Engelsche legers ook weer tot staan gekomen. Dagen aaneen staat men nu zoo en verhaalt beide van behaalde successen. Maar op zoo'n kilometers lang front schiet men met een voordeel op een klein deel niets op. Er rnoet succes zijn over een groot deel der Linie, daar er dan pas partij van kan worden getrokken. Het ofHcieel communique van Fransche zijde, dat Zondagnamiddag door Reuter aan de N. R. Crt. werd geseind, luidt als volgt Aan onzen linkervleugel zijn wij aan den rechter Oiseoever nog eenigszins voorwaarts gedrongen. Een Algerijnsche divisie heeft weer een vaandel buit gemaakt. Alle pogingen van de Duitschers, die door een talrijke artillerie ondersteund werden, om ons front tusschen Oraonne en Reims te breken, zijn afgeslagen. Bij Reims is de Brimonthoogte, waarvan wij een gedeelte veroverd hadden, door den vijand hernomen. Wij hebben ons daarvoor schadeloos gesteld door ons van een anderen heuvel, de Pom- pelle, meester te maken. De Duitschers gaan hardnekkig voort, zonder dat daar uit militair oogpunt redenen voor bestaan, om te schieten op de kathedraal van Reims, die in brand staat. Aan het centrum, tusschen Reims en Argonne, hebben wij het dorp Souain ge- nomen en duizend krijgsgevangen gemaakt. Ons oprukken op de westelijke hellingen van Argonne wordt bevestigd. Aan onzen rechtervleugel in Lotharingen is de vijand over de grens teruggeweken, in het bijzonder de streek van Avricourt ontruimend. In de Vogeezen heeft onze tegenstander gepoogd het offensief bi] St. Die te hernemen, zonder succes echter. Wij bezitten nog geen zekere bevestiging van de overgave van de niet verwoeste forten van Maubeuge, maar de Duitsche pers bericht het innemen dier stad en zelfs, dat haar gouverneur te Torgau geinterneerd zou zjjn. Het Saksische leger is uit zijn verband geraakt en zijn bevelhebber, generaal von Hausen, oud-minister van Oorlog in Saksen, is van het bevel ontheven. Een divisie Saksische cavalerie, die in Lotharingen gevochten had bp het begin van den veldtocht en vervolgens naar Rus- land gezonden was, heelt de debacle van het Oostenrijksche leger meegemaakt. Zij zou ernstige verliezen geleden hebben."] Een communique van het Oorlogs-pers- bureau te Londen van 4 u. 20 Zondagmiddag luidt Er is geen verandering in den toestand ingetreden. Het weder is zeer slecht. De tegen aanvallen, gisteravond en in den afgeloopen nacht door den vijand onder- nomen, zijn gemakkelijk teruggeslagen met verliezen voor de Duitschers. Uit Berlijn bericht het Wolff-bureau (Officieel.) Door het groote hoofdkwartier wordt hedenavond meegedeeld Bij den aanval tegen het Fransche en Engelsche leger zijn op enkele punten vorderingen gemaakt. Reims ligt in het gevechtsfront der Franschen. Wij zijn genoodzaakt het vuren te beantwoorden. Het doet ons leed dat hierdoor sehade aan de stad wordt toe- gebracht. Er zijn aanwijzingen gegeven om zoo mogelijk de kathedraal te ontzien. In de Midden-Vogeezen zijn de aanvallen der Fransche troepen aan den Donon bij Senones en Saales afgeslagen. De liussen in Oostenrijk. Het St. Petersburgsche telegraafagentschap seinde gisteren dat de staf van den opper- bevelhebber bekend maakt, dat de Oosten rijksche troepen, die getracht hebben het oprukken der Russen naar het front Bara- nof-Ranisjof (in noordelijke Galicie) te stuiten, met groote verliezen teruggeslagen. zijn. De artillerie belegert en bombardeert de vestingwerken van Jaroslau. Er zijn gevechten gaande tegen het gar- nizoen van Przemysl, welks artillerie het vuur opende. Russische troepen, die door de bosschen trekken, vinden door Oostenrqkers in den steek gelaten batterijen. TER NEUZEN, 21 Sept. 1914. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 765.2 Vlissingen. Laagste barometerstand 755.1 Memel. Verwachting tot den avond van 22 September Zwakke tot matige noordelijke tot noord- westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Naar men ons mededeelt is alhier opgericht eene commissie tot het verleenen van hulp aan Belgische en andere vluch- telingen. Eere-voorzitter is de heer II. van Cantfort consul van Belgie alhier, voorzitter de heer J. A. van Rompu, penningmeester de heer A. Nolet, en secretaresse mevr. Renier. Naar wij vernemen is in de ver- gaderingen van de leden van verschillende werklieden-vereenigingen besloten over te gaan tot het oprichten van een verzekering tegen werkeloosheid, ingevolge het advies daartoe in de op jl. Donderdag gehouden algemeene vergadering gegeven. Prov. Comite voor vlucJitelingen. Het Prov. Comite tot hulpverleening aan vluchtelingen in Zeeiand heeft zich naar de VI. Crt. meldt, thans defioitief geconstitueerd als volgt: eere-voorzitter Mr. 11. J. Dijck- meester, Commissaris der Koniugin voor zitter Jhr. Mr. E. A. 0. de Casembroot, lid van Ged. Staten" te Middelburg. Leden Mr. P. Dieleman, lid van de Prov. Staten te Middelburg; J. G. van Niftrik, lid van Ged. Staten te Vlissingen J. A. de Bruijne, lid van de Prov. Staten te ZierikzeeK. J. A. G. baron Coilot d'Escury, lid van Nederlandsche Comite tot steun aan Belgische en andere slaehtoflers, gevestigd te Amster dam, te Hontenisse Mr. F. N. J. van Dam, lid van de Prov. Staten te OostburgJ. N. Elenbaas, lid van Ged. Staten te Krabben- dijkeJ. A. van Rompu, lid van Ged. Staten te Ter Neuzen J. W. Wagtho, rentmeester van het Kroondomein te Tholen Mr. Anne Bolle, secretaresseMr. J. F. van Deinse, secretaris-penningmeester W. L. Ghijsen, secretaris. Het secretariaat is gevestigd te Middel- Durg, Nieuwstraat H 41. Jacht. De Ged. Staten van Zeeiand is bepaald, dat voor Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen alsnog op de met 5 dezer ingegane sluiting der jacht op waterwild deze uitzondering wordt toegelaten, dat het vangen van water- wild met slagnetten en het vangen van eendvogels in een eendenkooi of daarmede gelijkstaand toestel geoorloofd zal zijn. Soldaten-varia uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Jl. Onze soldaatjes zijn den polder inge- trokken om oefening te houden. Een troepje er van komt voorbij een jracbtige boerderij, waar de baas, de bazin en de glundere dochter voor 't hek staan, om een en auder af te kijken. Vooral de laatste trekt natuurlijk de aandacht van de jongere zonen van Mars en een hunner, de grappenmaker van t clubje, zegt, minder netjes dan wel be- grijpelijk in zijn woordenkeus, tot den boer z/Baas, als ge uw dochter soms naar den ommerd brengt,- wil ik het briefje wel aebben De boer kijkt den spreker eens lac'nende aan, maar talmt niet met zijn gevat ant- woord k Yerzeker oe, vrint, a 't zoo wiet is, za 'k oe op tied nuufs laoten, dan kan joe rrobeeren, om 't noodige te goare te kriege om af te lossen en ook om 't briefje te z/koopen", want //geven" da gao nie aan En toen tot alien z/Zouw jidder nie 'n tochje hier bluven, as je kunnen da zou 'k noe is gern ziene." Men zette zich in 't gras, de baas liet bier, sigaren en natuurlijk ook appels aan- rukken, want 't is in den fruittijd en na een poosje ging men weer verder met ge- vulden maag en gevulde zakken, met een hartelijk dankje voor den gullen baas en de guile bazin en met een vriendelijk woordje voor het kostelijke beleenings- pandje." HOEK. In den namiddag van jl. Vrijdag is bij het hooge watergetij en den storm de zee- dijk van den Van Wuijckhuizen polder ernstig beschadigd. Zaterdagmorgen is de bliksem ge stagen in den toren van de Ned. Herv. kerk. Het dak was eveneens getroffen. Er werd alleen eenige schade aan de dakbedekking toegebracht. Ook de windkorenmolen van den heer P. van Dixhoorn werd getroffen, eveneens zonder brand te veroorzaken. ZAAMSLAG. 19 Sept. Toen gisteren alhier een vrouw bezig was met het vastzetten van een schaap, sprong het dier plolseling op zijde, waardoor de ketting waaraan het vaststond rond een der beenen van de vrouw sloeg. Door den te hulp geroepen geneesheer werd gecon- stateerd dat het been gebroken was. STOPPELDIJK. Vrijdagavond circa 8 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de schuur van den landbouwer A. v. Damme in de wijk Pauluspolder. Het gebouw braudde tot den grond toe af, het aanwezige vlas en graan werd door het vuur verteerd, terwijl ook een hond in de vlammen omkwam het vee en de land- bouwwerktuigen konden worden gered. Verzekering dekt de schade. Het woonnuis bleef behouden door't op- treden der brandweer. .WALSOORDEN. Zaterdagnamid'dag stond de 16jarige A. de CI. aan den steiger bij de aankomst der boot van Hansweert, toen hij, eene gevallen parapluie willende grijpen, te water stortte en door den stroom onder de boot geraakte. Niettegenstaande men alles in het werk stelde om hem zoo spoedig mogelijk te redden, kon men slechts zijn lijk boven halen. Zijne moeder wordt wel door ongelukken getroffen. Een jaar geleden stierf eene 17jarige dochter. Een paar maanden later moest een zoontje naar eene verpleeginrichting ter oorzake van een ontstoken been. Een poosje later stierf haar oppassende man, voerman van Walzoorden op Hulst, spoedig in den dood gevolgd door het zoonfje. Met behulp van een knecht zette de nu verdronkeu oppassende jongen 't bedrijf zijns vaders voort. De beklagenswaardige weduwe, die zoo- doende in een jaar haar man en drie kinderen verloor, blijft met een kind van enkele jaren achter. Geheel de gemeente is onder den indruk van het gebeurde. BIERVLIET. Zaterdagmorgen geraakte even voor 6 uur de gebeele dorpsbevolking op de been, opgeschrikt door een hevigen donderslag, die zijn verwoestende uitwerking toonde op toren en kerk der Ned. Herv. gemeente. De torenhaan kwam over de nieuwe consistorie terecht op het voormalige kerk- hof en is ten deele vernield. Stukken aout van de spits vlogen tot het einde der Kerkstraat. Een stijl van den toren en een kerkpilaar zijn gespleten, een opening in set dak gemaakt, zoodat den volgenden dag geen godsdienstoefening kon gehouden worden. Enkele ruiten der beroemde kerk- ramen en wel van het verstverwijderde, zijn stuk. De toren was juist gerestaureerd. Bij de maatschappij te Tiel is de toren, rij de Maatschappij de Nederlanden is de terk verzekerd. in het cafe. Toen hij voor een oogenblik zijn plaats verlaten moest, bond bij aan zijn parapluie een briefje, waarop bij schreef,/Deeige- naar van deze parapluie is wereldkampioen in het boksen en komt dadelijk terug." Toen hij terugkwam was de parapluie verdwenen en in de plaats daarvan lag een Driefje, waarop stond //De tegenwoordige eigenaar der parapluie is wereldkampioen in het hardloopen en komt nooit terug." (G. C.) Zilverbons. Om zilverbons, die veel gekreukt en vettig geworden zijn, wee"- een beter aan- zien te geven, kan men ze met een beet strijkijzer bewerken. Kreuken en vetvlekken zijn daarna verdwenen. (R. N.) Doodelijke val. Te Kerk-Driel viel Zaterdag het lOjarig dochtertje van Nendels met een hondenkar van den dijk, waardoor het zoo ernstig ge- rwetst werd dat het gisteren overleed. Een eigenaar dig e passagier. Met een der avondtreinen kwam, volgens let Hbl., Woensdagavond een eigenaardig uitziende passagier aan het Weesperspoor- station te Amsterdam aan. Hij droeg damesschoenen, had een vreemde jas en broek aan, en een veel te wijden hoed op. )e recherche, welke geregeld de aankomenae reizigers opneemt, hield hem aan en toen leweerde de man een soldaat der koloniale troepen te zijn, die uit Maubeuge gevlucht was. De man had zich bij de inneming van de vesting Maubeuge bij de boeren van burgerkleeren voorzien. Hij werd echter gevangen genomen door de Duitschers. Hij wist echter op een transport uit een goederenwagen te ontsnappen en sprong bij Luik in de rivier. Na eenige omzwer- vingen kwam hij te Eysden aan. Van den Franschen consul te Maastricht kreeg hij een pas en zoo kwam hij eergisteren alhier aan. Daar zijn papieren in orde waren, kon de Franschman, die volgens zijn be- weren, ook in Cochin-Ckina en Marokko gevochten heeft, naar Rotterdam doorreizen om naar Engelaud te gaan. Hij was vol moed, om opnieuw te gaan vechten. Laaghartige mishandeling Dinsdagmiddag werd door voorbijgangers op een eenzame plek in de buurtschap de Rakt bij Uden (Noord-Brabant) liggende aan den kant van den weg, gevonden de landbouwerszoon Rutten, uit Vorstenboscb, die sedert den voorgaanden Zondag werd vermist. Men had hem hetlaatst gezien te Vechel, toen hij per rijwiel naar zijn woonplaats wilde terugkeeren. De jongeman was bewusteloos en de ge neesheer, ijlings ontboden, constateerde hersenschudding. Men vermoedde aanvankelijk, dat Rutten, een als oppassend bekend staande jonge man, met zijn rijwiel was gevallen en zoo- doende al deze kwetsuren had opgeloopen, doch langzamerhand lekte uit, dat hij laag- hartig moet zijn aangevallen en mishandeld, waarvan men een 3-tal personen, waaronder iemand uit Vorstenbosch, verdenkt. De politie zet haar onderzoek voort, doch de mishandelde jongeman is nog steeds niet tot voile bewustzijn teruggekeerd en kon derhalve nog niet verhoord worden. Men beschouwt zijn toestand als uiterst gevaarlijk. Tel. Oorlogswee. Hit een der gemeenten van ons vaderland werd bij het uitbreken van den Europeeschen oorlog ook een jongeman naar Duitschland voor den dienst opgeroepen. Hij gevoelde echter niet veel lust aan dezen oproep ge volg te geven was hier met een Hollandsche vrouw getrouwdleefde gelukkig en be- kleedde een goede betrekking. De vader, in Duitschland woonachtig, stelde alle pogingen in het werk om zijn zoon te bewegen tot vervulling van zijn plichten. Maar niets baatte. Tenslotr.e drong de vader nog eens tele- grafisch bij zijn zoon aan. Hij decide in dit telegram mede, dat zoo zijn zoon nief overkwam de vader de schande van deze di nst- weigering niet langer zou kunnen dragen en zichzelf den kogel zou geven. Toen is de zoon gezvvicht. Hij is gegaan, nam afscheid van zijn ge- liefden hier, maar helaas voor altijd. Want enkele dagen geleden kwam het droeve bericht dat de jonge man en vader gesneuveld was. R. N. VOOR BELANGHEBBEI)EN j) Eerste Kwartier Zaterdag 26 September namiddag 0,22 uur. 22 Sept. Zon op 5,46, onder 6,uur. 23 5,47, 5,57, 24 v 5,49, 5,55, n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsonaergang branden. AXEL. CLINGE. HOEK. HONTENISSE. ZAAMSLAG. Rotterdam, 21 September. Graanmarkf. Allerwegen ondervindt men tbana het groote nadeel, dat de oorlog aan den handel veroorzaakt. De middelen in ons Vaderland waren voor de schatkist in Augustus ruim drie millioen minder dan in dezelfde maand van 1913. En deze mindere ontvangsten steken nog gunstig af bij de oorlog voerende landen. Tarwe is geheel afhankelijk van de groote Noord-Amerikaansche markten. Prijzen zijn stijgend. Van Mai's werden groote be- scbikbare partijen vooral La Plata in veiling gebracht. Haver en Rogge duur. Meel- prijzen hooger. Binnenl. Tarwe werd verkocht per 100 kilo 11,50 a f 12,Rogge f 10,— Chevalier-gerst 12,a f 13,Winter- en Zomergerst /ll,50 a 12,Haver 10,50 a 11, Bruine Boonen 15 a 17 Erwten 12 a 13 per hectol. Voedererwten 9,50 a f 10,Friesch Kanariezaad 16,50 a 17,50. Veemarkt. De aanvoeren zijn weder van beteekenis Dirsdag waren er ruim 2000 runderen en 1200 kalveren. Heden een duizendtal varkens. Runderprijzen 72 a 82Ossen 70 a 80Stieren 66 a 76 Kalveren 75 a 85; Schapen 42 a 52 Varkens 46 a 54licht soort 40 a 42 cent per kilo. Melkkoeien f 150 a f 270 Kalfkoeien f 160 a 285 Vaarzen 140 a 160 Pinken 90 a 110 Graskalveren f 30 a 75; Nuchtere 9 a 14Biggen 8 a 10, alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen /2,50 Eigenheimers /2a 2,25 Brielsche Kralen 2,50 a2,75 per mud. Boterprijzen in vaten 50 a 56 stukken van 1/t kilo 70 a 75 cents. Zoetemelksche Kaas 24 a 31 per 50 kilo. Leidsche Kaas. le 25 a f 27,50 2e 20 a 24. Eieren. Groote 5,50; Kuikeneieren 5.per 100 stuks. Ajuin. Bruine en gele 1,60. Kleine 2,25 per baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 2,25 Zeeuwsch wit 2,10 per steen. Lijnzaad 17,a 20,Koolzaad 18,-. Karwijzaad 16,a 16,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum 13,50 loco per 100 kilo 9 a 9/^ cent per kan. Java-Koffie gewoon 43 cents; prima Santos 36 cents per half kilo. Beetwortelsuiker October 131/;,. GerafSneerd kalm. Ter Neuzen, 21 September. Boter per J/2 K.G. 0,65. Eieren per 26 stuks 1,20. Axel, 19 September. Veilingseieren V. P. N. Aanvoer ruim 900 stuks. Prijs per 100 stuks 5,50. Hulst, 21 September. Veilingseieren V. P. N. 6,10 per 104 stuks. Aanvoer 4000 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 22 September 2.54 3 14 Woensdag 23 3.33 3.52 Donderdag 24 4.14 4.33 Vrijdag 25 4.55 5.20 Zaterdag 26 5.46 6.18 Zondag 27 6.43 7.39 Maandag 28 8.32 9 28 ZEETIJDINGEN. Van 18 tot en met 20 Sept. Ter Neuzen. Aangekomen Gent. Aangekomen: Vertrokken: Van 18 tot en met 20 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Middensluizen 4 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomsehepen. 9 i TER NEUZEN. Huwelijks-aaugiften. 19 Sept. Petrus Snoeijs, oud 23 j., jrn. en Femia Amelia Jacobs, oud25j..jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Johannes Ar- noldus van Sehaik, oud 52 j., wedn. en Anna Maria Huineman, oud 30 j., jd. 17 Sept. J^eendert Cakker, oud 18 j., jm. en Johanna Maria de Rijke, oud 19 j., jd. Geboorten. 13 Sept. Maria Urbanie, d. van Teunis Hooglander en van Anna Catharina Maes. 15 Sept. Jan, z. van Andries de Blaeij en van Elizabeth Donze. Gijsberta Pieternella, d. van Gijsbregt Pieter Yeerman en van Neeltje Janneke de Ruijter. Leuntje, d. van Pieter Meeuwsen en van Dina Elve. 18 SeptAPetrus, z. van Johannes Petrus Levinus Volkerijk en van Janna Johanna de Putter. 19 Sept. Gerardus, z. van Jan Pieter Fokke de Goede en van Willemina de Smidt. Krijn, z. van Albertus Dees en van Johanna Hendrina Hamelink. Overlijden. 18 Sept. Suzanna Marie Ludovica Antoinette De Pillecijn, oud bijna 5 m., d. van Remij en van Marie Spaenhoven. 19 Sept. Gerrit de Bruijn, oud 20 j., z. van Adriaan en van Kornelia Visser. Geboorten. 5 Sept. Maria en Abraham, d. en z. van Jan Dees en van Anthonia Maria Reminsen. Cornelis, z. van Abraham van Bendegem en van Elizabeth Deij. 7 Sept. Pieter, z. van Francois Cornelis Zonnevijlle en van Willempje van Vliet. Catharina Johanna, d. van Johannes Wieles en van Catharina de Srnit. 8 Sept. Madalena Maria, d. van Petrus Boone en van Elisa Marie Bracke. Krijn Frederik, z. van Frederik van Tatenhove en van Jozina Maria Hamelink. 11 Sept. Pieternella, d. van Jan van de Velde en van Janna Roose. 12 Sept. Jan Levinus, z. van Jan Jacobus Dieleman en van Janna Maria Scheele. Karel Jacobus, z. van Karel Jacobus van Drongelen en van Catharina de Jonge. Overlijden. 11 Sept. Servaas Dieleman, oud 77 j., echtg. van Pieternella Tollenaar. 14 Sept. Janneke Hamelink, oud 81 j., wed. van Daniel 't Gilde. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Camillus van Goethem, oud 25 j., jm. en Helena de Witte (van St. Gillis Waes), oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Alfons Petrus, z. van Petrus Jacobus van der Veeken en van Mathilde Ivens. Bertha Maria, d. van Ludovicus Vonk en van Maria Ludovica de Windt. 5 Sept. Gustaaf Aloisius, z. van Rene Charles Joseph de Rechter en van Emma Justina de Bock. 7 Sept. Camille Louis Marie, z. van Oscar Johan Marie Kieboom en van Eugenie Marie Bogaert. 11 Sept. Hubertus Franciscus, z. van Aloijsius Cyrillus Hoefnagels en van Rosalia Valentina Vleesschouwer, beiden van Antwerpen. Overlijden. 9 Sept. Maria Magdalena Claessens, oud 4| in., d. van Carolus Ludovicus en van Pharailde Schuddings. Karel Henri Cornelis (van Vraeene), oud 8 m., z. van Jozef Polijdor Alfons en van Fiorina Dupon. Irma Joanna de Coster (van Vraeene), oud 2 in., d. van Florent Emiel en van Maria Ludovica de Wilde. 14 Sept. Paula Maria Alberica Vereau- teren, oud 3 m., d. van Honore Ferdinand en van Idalie Marie de Letter. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Sept. Jan van Dronge len, oud 22 j., jm. en Wilhelmina lcolijn, oud 19 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Cornelis Johannes, z. van Joannes Jacob den Engelsman en van Suzanna Ollebek. 9 Sept. Cornelia, d. van Mariuus Dieleman en van Johanna Wilhelmina Dekker. 12 Sept. Pieternella, d. van Daniel Meeusen en van Jacoba Pieternella Bruggeman. Overlijden. 4 Sept. Willem Pieter de Feijter, oud 18 d., z. van Marinus en van Pieternella Sol. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Sept. Jan Jongepier, oud 34 j., jm. en Neeltje Maria Kvvaak, oud 26 j., jd. 12 Sept. Franeies Neve, oud 29 j., jm. en Elisabeth de Dalie, oud 26 j., jd. Geboorten. 30 Aug. Martha Louisa Maria, d. van Aloysius van der Veeken en van Philomena Heyman. 31 Aug. Bernard Joseph, z. van Desire Louis Picavet en van Amelia Christina Isabella van Mol. 2 Sept. Louis, d. van Tlieodorus Cornelissens en van Rosalia Tulckens. 5 Sept. Jules Joseph Marie, z. vail Jacobus Constan- tinus Franciscus Vereecken en van Marie Izabella Michielsen. 7 Sept. Jacobus Dominicus, z. van Jacobus Dobbelaar en van Mathilda Aerts. Magdalena Rosalia, d. van Josephus Aloisius Schelfhout en van Maria Louisa llolderbeke. 10 Sept. Anna Maria, d. van Petrus van Watersehoot en van Cecilia Bogaart. Egbert Jan, z. van Jan Egbert Wolfert en van Geertrui de Feijter. Mathilda Rosalia, d. van Desire van Huffel en van Rosalia Durinck. Jacobus, z.van Johannes Baart en van Cornelia Mangnus. Overlijden. 1 Sept. Emanuel Jan Franeies de Kock, oud 17 j., zoon van Josephus de Kock en van Anna Maria Kuipers. 4 Sept. Rosalia Pieters, oud 55 j., eelitg. van Petrus Pastijn. 5 Sept. Josephus Croinbeen, oud 74 j., echtg. van Louisa Asselman. SAS VAN GENT. Geboorten. 3 Sept. Elza Maria, d. van Maria Caesara van de Winckel. 6 Sept. Margaretha Augusta, d. van Joannes de Caluw6 en van Rosalia Obrie. 10 Sept. Jacqueline Marie Joseph, d. van Werner Marie Joseph Gustaf Prudent D'hollander en van Bertha Augusta Elodie Marie de Clercq. Overlijden. 2 Sept. Ivo Pierets, oud 69 j., z.van Ilenricus en van Francisca Natalia de Vleesch- ouwer. 3 Sept. I.odevicus Jules Velleman, oud 4 m., z. van Theophiel en van Stephania Seraphina Troch. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Sept. Leons Remi Mechelinc'k, oud 23 j., jm. en Irma Maria Kamoen, oud 20 j.. jd. Geboorten. 4 Sept. Martha Maria Elisa, d. van Adolf van Dam en van Maria Louisa Pluijm. 5 Sept. Irena Delphina, d. van Gustaaf Rottier en van Magda lena Maria Janssens. 9 Sept. Julienna Albertina Maria, d. van Petrus Augustinus Kindt en van Honerine Vervaet. 15 Sept. Maria Emerentia, d. van Levinus D'hert en van Johanna Pieternella de Fouw. Huwelijks-voltiekkingen. 3 Sept. Johannis Pieterse (van Wemeldinge), oud 47 j., jm. en Janna Dekker, oud 44 j., jd. 17 Sept. Johannes Kempe, oud 34 j. weduwn. en Janneke de Bruijne, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Cornelia Pieternella, d. van Martin us Schieman en van Cornelia Schieman. Jacoba Maria, d. van Jozias Herrebout en van Catharina Cornelia Jacoba van der Molen. Frederik Willem, z. van Willem Hendrik van der Hooft en van Pieternella Cornelia l.eunis. 3 Sept. Jan, z. van Jan Bakker en van Ebarijtje Boer. 6 Sept. Tona, d. van Jacobus de Ruijter (van Ter Neuzen) en van Tona Kaijser. 8 Sept. Krijn, z. van Frangois Hamelink en van Francoise Magdalena Allaart. Jan, z. van Adriaan Michiel de Feijter en van Ivlara den Doelder. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. 20 Sept. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Louden, stukgoed. 20 Sept. Engelsch s.s. PANDION, 3619 kub. M., van Liverpool, stukgoed. Engelsch s.s. THE SALTON, 1828 kub. M., van Goole, steenkolen. Engelsch s.s. OWAIN TUDOR, 673 kub. M., van Londen, ledig. 18 Sept. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., naar Belfast, stukgoed. s.s RICHARD in lossing te Rotterdam. s.s. ELISABETH vertrok 16 dezer van Kroonstad naar Ter Neuzen. s.s. HELENA liggende te ic-r Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull, s.s. CORNELIS vertrok 16 dezer van Kroonstad naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3