VAKAVONDSCHOOL UNIFORMKLEEDING Een Weger Verlorem een groen lederen Dames-Handtasciije, der Vereenigde Handwerkslieden Bekendnaaking. Onderafd. Axel V. P. N. ADVERTENT1EN. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Vergadering van Dinsdag 1 September 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele, De Fcijter, De Bruijne) Eijke, Van Borssum Waalkes en I). Scheele. Afwezig de heeren Wieland, Lensen en Donze. (Vervolg. 1 8. Voorstel in zake restitutie van tnarkt- jselden. De voorzitter stelt naniens burgemeester en wethouders voor, in verband met het besluit om de kermis dit jaar niet te doen doorgaan, aan degenen die reeds gelden voor staanplaatsen liebben gestort, deze terug te betalen. Met algiemeene stemmen wordt aldus be- sloten. Op eene vraag hoe groot dat bedrag is, antwoordt de voorzitter, dat er nu ongeveer f 900 zal moeten worden terugbelaald. De totale opbrengist is altijd grooter, maar dit is het deel dat bij de inschrijvingj moet worden betaald. 9. Voorstel in zake leggen rails op wegen door de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- maatsehappij. De voorzitter deelt miede, dat is ingCkomon een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 14 Augustus 1914, waarbij in afschrift wordt toegezonden eene aanvraag van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat- schappij, gevestigd te Ter Neuzen, om ver- gunning tot aanleg van een stoomtramweg van Drie Schouwen (gemeente Axel) naar Kloosterzande en van Ter Neuzen naar Zaamslag, vergezeld van de daarbij belioo- rende leekenitigen voor zooveel deze ge meente betreft. Overeenkomstig artikel 2 van het Regle- nient op de tramwegen, noodig'en gedepu teerde staten uit 1. de stukken, na afkondiging, gedurende veerlien dagen ter inzage te leggen van be- langhebbenden 2. het igevoelen van den raad over de aanvragen in te winnen, in liet bijzonder over de vraag of er in het wegsbelang termen zouden zijn, om de vergunning te weigeren 3. de istukken uiterlijk binnen eene m a and terug te zenden met het advies van het gemeentebestuur. De voorzitter deelt mede, dat deze stukken ook in handen der comniissie van bijstand zijn geweest, die met den bouwmeester het terrein heeft opgenomen. Zij kwam daarbij tot de conclusie, dat, naar hare meening, de trambaan t|e kort bij den jkeiwieg is aangelegd met het oog op het verkeer, en dat het zeker geen aanbeveling verdient, dat de tram zou rijden door de kom van de 'buurt Driewegen, waar de weg toch al izieer snial is, en het een gevaarlijke bocht is. Zij .achten bet nood- zakelijk, dat de trambaan daar achterom de liuizen, ooshvaarts wordt aangelegd, zoo- als door lien op de teekening is aangeduid. In overeenstemming met het advies der comimissie van bijstand, stellen burgemeester en wetliouders voor, aan gedeputeerde staten liet volgende te bericliten: „Voor het rijwiel- en voetverkeer, is het wenschelijk, dat de as van den aan te leggen tramweg wordt bepaald op een afstand van minstens 2,15 M. buiten den lcantsteen van den keiweg. In het bebouwde gedeelte van de buurt Driewegen, tusschcn de hectometerpalen no. 114 en 122 is de Zuidwestelijke berm naast den keiweg niet breed genoeg om daarop den tramweg aan te leggen. Ook is in dit gedeelte van den weg een gevaarlijke bocht. Om ongelukken te voorkomen is het wen schelijk, dat de tramweg niet door het be bouwde gedeelte van Driewegen, maar ten oosten daarvan wordt aangelegd, ongeveer zooals in rood o*p de tokening is aange- geven. Waar de tramweg wordt aangelegd op eene ophooging boven den bestaanden kei weg, dient te worden gezorgd voor behoor- lijke afwatering van den keiweg." De heer Eijke maakt aanmerking op dit schrijven, daar er in staat, dat het alleen voor rijwiel- en voetverkeer noodig zou zijn, de as van de trambaan verder van den keiweg te leggen, dat is noodig voor het algemeen verkeer, voor voerluigen niet het minst, daar de weg overeenkomstig het ingediende plan, weel te smal wordt voor de passage. In de commissie van bijstand is beslolen aldus te schrijven. En daar aan Driewegen is de weg er heelemaal onge- schikt voor, daar is de trambaan bijna tot op het midden van den weg ontworpen. De voorzitter zegt toe, het schrijven te zullen wijzigen overeenkomstig de opmerking van den heer Eijke. De heer Waalkes vraagt, langs waar bur gemeester en wethouders dan zouden wen- schen dat de tram langs Driewegen reed"? De voorzitter antwoordt: langs achter de school. Er zou dan verder op nog. een klein stukje noodig zijn van den boomgaard van den heer De Bruijne. De heer De Bruijne vermeent, dat de maatscliappij er wel bezwaar tegen hebben zal, om langs de oostzijde van den whg af te wijken, daar er eerst sprake van geweest is, dat de baan aan de oostzijde van den weg zou worden aangelegd en dat er dan voor zijne woning een los- en laadplaats zou gemaakt worden. Op aan de maat scliappij gedaan verzoek is dat echter ver- andcixl en zal die losplaats aan de andere zijde van den weg gemaakt worden, zoodat dan ook de baan aan de westzijde van den weg zal komen. De voorzitter geeft te kennen, dat het aan burgemeester en wethouders en de com missie van bijstand gelijk is, aan welke zijde van den weg de baan komt, zij gaven bij af wij king van den provincialen weg, al leen de kortste richting aan. Zij meenen, dat in elk geval moet getracht worden te voorkomen, dat de baan door de kom der buurt komt, daar dit inderdaad gevaar zou opleveren. De heer D. Scheele vraagt, of de eisch, dat de trambaan op 2,5 M. van den keiweg moet worden aangelegd, niet wat te nezwa- rend is. Als in andere streken van Zeeland met minder kan worden volstaan, zal het toch liter ook wel kunnen? De lieer Eijke betoogt, dat aan dien eisch imoet worden vastgehouden; de as van de trambaan behoort minstens op 2,15 M. van den keiweg te blijven. Gedeputeerde Staten dringen er op aan, dat o. m. bij het bouwen van woningen moet gezorgd worden dat er een flinke wegsbreedte overblijft, door ze op een behoorlijken afstand uit den as der wegen te zetten, om een flinke wegsbreedte te kunnen behouden. Dan moet men hier jook in aanmerking nemen, dat liet een hoofdweg betreft, waarvoor de eischen zwaarder moeten worden gesteld dan voor een weg van secundair belang. Voor een weg als de provinciale weg, waarop zoo'n druk verkeer is, kan naar zijne meening met geen minderen afstand uit den keiweg worden volstaan, dat zou z. i. onveranlwoor- delijk zijn. Nadat de aandaclit van den heer D. Scheele er op is gevestigcN dat niet geadvi- seerd wordt om de baan op 2,15 M. van den keiweg aan te leggen, maar wel de a s van de trambaan, kan hij er zich ook mede ver- eenigen, daar liet vers c!hil dan ook zoo groot niet meer is. Het voorstel van burgemeester en wet houders, tot het zenden van liet door de commissie van bijstand ingezonden advies, gewijzigd overeenkomstig de bemerking van den lieer Eijke, wordt aangenomen met alge meene stemmen. 19. Voorstel in zake vervanging van den Itiinaimensis-concierge. De voorzitter deelt mede, dat, daar het lijdstip nadert, waarop de lessen aan de hoogere burgerschool weer zullen aan- vangen, en de amanuensis-concierge A. If B. Schirris onder de wapens is geroepen, aan hem is gevraagd,- of hij zich voor zijn werkzaamheden als concierge kon doen ver- vangen, daar hij zich daarvoor steeds door zijne zusters deed bijstaan. Daarop is van hem een verzoek ingekomen om voor zijne vervanging aan te wijzen zijne zuster Melanie. Burgemeester en wethouders geven in overweging daannede genoegen te nemen. Er is dan iemand die verantwoor- delijk is en den concierge-dienst kan waar- nemen, terwijl dit dan ook de gemakkelijkste wijze is, om de vergoeding op de gewone wijze te doen doorgaan) Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De voorzitter deelt verder mede, dat aan de gemeente-ambtenaren die onder de wape- nen zijn geroepen, den wenk is.gegeven, om te verzoeken, in verband met hun dienst bij de gemeente, die hunne tegenwoordigheid in de gemeente vereischt, voor zoover dit mo- gelijk is, te verzoeken uit den dienst te wor den ontslagen, welk verzoek dan door bur gemeester en wethouders zal worden ge- steund. 11. Benoeniing leeraar in de Engelschc tlaal en letterknnde. De voorzitter verzoekt de leden te willen overgaan tot het benoemen van een leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de hoogere burgerschool, ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer F. D. de Soet. De stukken zijn den 29sten Augustus 11. door burgemeester en Wethouders van den inspecteur van het middelbaar onderwijs terug ontvangen en gisteren in hunne verga dering behandeld. Zij konden zich met de door den directeur opgemaakte en door den inspecteur goedgekeurde aanbeveling veree- nigen. De stukken zijn daarop nog gesteld in handen der commissie van toezicht, die in verband daarmode gisteren avond verga- derde. Van de* commissie is een schrijven ontvangen, waarin zij bericht, dat zij met rastte, geen verantwoordelijkheid op zich het oog op den korten 4'ijd die liaar daarvoor kon nemen voor het doen eener aanbe veling, maar dat 'het haar, miet liet oog op de belangen van het onderwijs gewenscht voor- kwam, dat de raad heden eene benoeming deed. Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren F. J. Hopman, te Leiderdorp, en A. C. Stehouwer, te Rozenburg, benevens mej. A. M. Knottenbelt, te Bloemendaal. Alsnu wordt tot stemming overgegaan, en de heer Hopman benoemd met 9 stemmen. De heer Stehouwer verkrijgt 1 stem'. De benoemde kan, blijkens mededeeling van den voorzitter terstond in dienst treden, waarom zijne indiensttreding wordt bepaald op 7 September aanstaande. 12. Onmraag. a. De heer Waalkes vraagt, wat er bij het aanvangen der lessen in de hoogere burgerschool zal gescliieden met de leer- lingen van school B, die nu in de hoogere burgerschool zijn ondergebraclit, omdat school B voor het Roode Kruis is ingericht. Naar het hem voorkomt, zijn er in de hoogere burgerschool nog een voldoend aan- tal lokalen, om althans zeker een deel der leerlingen te laten blijven waar ze nu zijn, terwijl hij er voorts op wijst, dat dan ook nog kan worden beschikt' over de) oude onderwijzerswoning bij school C, die als vergaderlokaal is ingericht. De voorzitter kan tot zijn genoegen hierom- trent reeds aanstonds volledige inlichtingen geven. Er is in overleg met het hoofd van de school voor meer uitgebreid lager onder wijs en het hoofd van sdliool B bepaald, dat de vier laaigste klassen van school B voorloopig plaats zullen blijven vinden in de hoogere burgerschool, terwijl de vijfde en zesde klasse van school B, tellende resp. 22 en 15 leerlingen, zullen worden onderge- bracht in de oude .onderwijzerswoning bij school C. Een schutting is aanwezig, zoodat het geen bijzondere kosten veroorzaakt om dat lokaal in tweeen te scheiden. b. De lieer Waalkes wijst er op, dat de heer Bakker, onderwijzer bij het meer uit gebreid lager onderwijs, als reserve-officier onder de wapens is en als zoodanig salaris geniet. Hij vraagt, of het met het oog daarop wel billijk is, dat bovendicn ook nog zijn salaris als onderwijzer wordt uit- betaald. De voorzitter geeft naar aanleiding hiervan te kennen, dat daarover voor het oogenblik weinig te praten vail, aangezien het uit- betalen van liet salaris gedurende de eerste zes maanden dat ze eventueel onder de wapenen zijn, in de vierordening betreffende hunne salarisregeling, eenige jaren geleden op verzoek der regeering aldus is bepaald. v Overigens is die omstandigheid niet aan de aandaclit van burgemeester en wethou dcrs ontgaan, maar zij zouden, al ware dit ook mogelijk, toch niet gekomen zijn met ecu voorstel om geen salaris aan den heer Bakker uit te keeren, omdat, wanneer men dit niet zou doen aan hem, men het ook niet aan andere gemeenteambtenaren, zou kunnen doen, en daaronder zijn er, die niet in zulke gunstige omstandigheden ver- keeren, die zouden er dan ook door worden getroffen. Verder vertrouwen burgemeester en wet- dens, dat de heer Wieberdink, liet hoofd der betrokken school, wel zoodanige maat- regelen zal weten te treffen, dat het onder wijs door de afwezigheid van den heer Bakker, zoo weinig mogelijk stagnalie zal ondervinden. c. De heer Waalkes vraagt, of burge meester en wethouders, met het oog op de tijdsomstandiglieden geen aanleiding zouden kunnen vinden om tijdelijk een gemeentelijke arbeklsbeurs in te rich ten. De voorzitter zal dat denkbeeld in de ver gadering van burgemeester en wethouders bespreken. Hij meent ook, dat dit zou zijn in het belang der gemeente en niet het minst in dat der werkeloozen. De heer Eijke vraagt, met het oog op de omstandigheid dat reeds eene particuliere commissie voor dit doel voorloopig werk- zaam is, zooals de "voorzitter weet, of deze toch met haar werk kan voortgaan. De com missie zou dan wellicht met de door haar verkregen inlichtingen burgemeester en wet houders van voorlicliting dienen. De voorzitter is ook van meening dat de commissie in elk geval met den door haar begonnen arbeid kan voortgaan. d. De heer Waalkes vraagt, wat burge meester en wethouders voornemens zijn te doen met betrekking tot de vacature van gemeente-ontvanger. Zijn zij voornemens binnenkort eene oproeping te doen? De voorzitter antwoordt, dat burgemeester en wethouders den tegenwoordigen toestand nog wat zouden/ 'willen bestendigen, daar zij nog niet weten, wanneer en over welke ruimte zij voor het inrichten van liet kan- toor zullen kunnen beschikken. e. De lieer D. Scheele vraagt, naar aan leiding van het door den heer Lensen in de vorige vergadering gedaan voorstel, of de gezinnen dergenen die onder de wapenen zijn, nu voldoende van het noodige worden voorzien. De voorzitter verklaart, gaarne bereid te zijn, hieromtrent mededeelingen te doen. Er zijn reeds dadelijk na de mobilisatie vrou- wen om uitkeering komen vragen. Hun aantal was in den aanvang niet groot, doch is later toegenomen, zoodat het schijnt dat meerderen in een noodstand zijn ^gekomen. Spreker heeft voor het toekennen van de vergoedingen een zekere regelmaat aange nomen, waarvan in de gevallen waarin dit noodig blijkt, wordt afgeweken, daar de toestand waarin de gezinnen verkeeren, ook bij gelijk aantal kinderen, toch voor alien nog niet gelijk is. De wettelijke bepalingen schrijven voor, dat de vergoeding van liet gezin van een militieplichlige niet hooger mag zijn dan 1,— en voor een landweerplielitige niet liooger dan 1,50 per dag. Binnen de grenzen van dat maximum blij- vende, heeft jspreker gemeend, rekening te moeten liouden met de grootte van het gezin, en daarom wordt nu betaald aan de vrouw van een militieplichtige 30 cent en voor elk kind 10 cent per dag[, .aan de vrouw van een landweerplielitige 40 cent en 10 cent per kind en per dag. Een gevolg dezer berekening is, dat uitkeeringen worden ge- geven van 40 cent tot 1,40 per dag (een vrouw geniet eene tegemoetkoming voor zich zelf en hare acht kinderen). Deze maalregel werd ook genomen, om aan Zijne Excellentie den Minister van oor- log gelegenheid ter geven, het bedrag der tegemoetkoming te kunnen verlioogen. Het is aan spreker bekend, dat in eene naburige gemeente die cijfers zijn 40 en 50 cent en 10 cent per kind, terwijl in eene ge- nieente aan de overzijde van den Brakman door den burgemeester nog f 2,50 per week extra wordt toegekend, voor rekening der gemeente aan elk gezin. Spreker moet evenwel nog* opmerken, dat in enkele gevallen van den regel wordt af geweken en dat er ook vrouwen van mili- ciens en landweerplichtigen zijn die maar 10 en 20 cent per dag krijgen, zulkk in vjerband met het genieten van andere in: komsten of door het genieten van een zekeren maatschappelijken welstand. Door deze aangenomen regeling staat het als het ware vast, dat bet bedrag dat nu aan tegemoetkoming wordt genoten niet zal ver- minderen, wel is de mogelijkheid niet uitge- sloten, dat het door den Minister hooger zal worden gesteld. Er moet voorts bij liet toekennen van die vergoedingen ook rekening worden geliouden met de omstandigheid, dat, al betreft het hier de gezinnen van de mannen, die zijn opgetrokken om aan de grenzen te waken voor de veiligheid van het vaderland, zij daarvoor soldij genieten en het noodige voor hun onderlioud, er door de tijdsomstaridig- lieden een groot aantal menschen werkeloos is geworden, voor wie ook wat zal moeten worden gedaan. De voorzitter schorst alsnu de openbare vergadering, die overgaat in eene met ge- sloten deuren. Na het weder openbaar worden der ver gadering komt aan de orde 13. Suppleloir kohier lioofdelijkcn omslag voor 1914. Op voorstel van den voorzitter wordt het suppletoir kohier van den hoofdelijken om slag voor 1914, zooals dat in de vergadering met gesloten deuren is besprolcen, v'astge- steld. 14. Reclames hoofdelijken omslag. De voorzitter deelt mede, dat op reclames tegen den hoofdelijken omslag in de verga dering met gesloten deuren, de volgende bescliikkingen zijn genomen Gehandhaafd zijn de aanslagen van: P. C. Standaert, J. A. I. de Ruijter, D. Ollebek A. Fromont, J. Risseeuw, C. A. Witte, \V. Bedet, D. H. Litlooij, L. Geeregat, C. D Leunis, P. Vernimmen, G. A. Peters, J. C. Jansen, J. A. Riemens, II. Hamelink, J. M. van Damlne, D. Buijze, C. Scheele en J. Coomans. Teruggebrach t zij n Wed. D. van Cleemputte, D. Bareman, W. Loof, D. Hartog, M. Drabbe, II. de Blaai, A. C. van Wijck en M. G. Adriaansen. 15. Voorloopige vaslsteRiug pensioens- grondslagen. De voorzitter deelt mede, dat het noodig is, van eenige gemeente-ambtenaren den pensioensgrondslag voorloopig vast te stellen. Namens burgemeester en wethouders stelt hij voor, die vast te stellen als volgt voor Joh. Jansen als onderwijzeres in de liand- werken aan de school voor M. U. L. O. op 100, voor den benoemden stadsarbeider P. van den Hout op f 500 en voor den ad junct-commies ter seeretarie J. J. Huijssen op 650. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 16. Slol'-omvraag. De heer Moggre erkent dankbaar de wel- willendheid van den commandant der kust- batterij, betoond door zijn besluit, waarbij de belemmeringen voor uit- en doorvoer van levensmiddelen uit deze gemeente, wer- den opgeheven. Hij wil er echter de aandaclit op vestigen, dat het ook zeer in het belang der gemeente zoude zijn, wanneer er eenige verandering kon worden gemaakt, in de versperringen, die nu het verkeer op de gemeente zeer be- moeilijken. De voorzitter deelt mede, dat de heer Dees dezelfde zaak in de vergadering van burge meester en wethouders reeds onder de aan daclit heeft gebracht. Spreker heeft hem toen in de gelegenheid willen stellen om' eene conferentie met den commandant der kust- batterij bij te wonen. Toen die conferentie plaats had, was de heer Dees evenwel ver- hinderd. Echter waren daarliij mannen, die practisch ervaren zijn op landbouwgcbied, tegenwoordig, ml. de burgemeesters van Hoek en Zaamslag. Deze hebben den com mandant verschillende bezwaren onder liet oog gebracht. De commandant was van meening, dat de moeilijkheden voor het verkeer niet zoo groot waren, maar ver- klaarde zich bereid, om, indien de toestand dit gedoogde, met het oog op het vervoer der herfst-landbouwproducten de versper ringen te veranderen. Spreker verklaart zich echter bereid, in eene conferentie die eerst- daags zal worden geliouden, de geopperde bezwaren opnieuw onder de aandaclit van Zijn Edel Gestrenge te zullen brengen. De heer Dees wil zich gaarne aansluiten bij het gegprokene door den heer Moggre. Het is als het ware ondoenlijk om de kom der gemeente Ter Neuzen, van af de west zijde te bereiken. Hij weet, het kan wel, als men er niet op ziet, om een omweg van een half uur te maken en als men dijken op- en af klautert, maar het gaat toch inderdaad met groote bezwaren gepaard. Die toestand zal op den duur ook nadeelig worden voor den middenstand, daar men het gaat ver- mijden om de stad te bezoeken. Spreker zou gaarne zien, dat de commandant der kustbatterij zijne welwillendheid zoover uit- strekte, dat althans voetgangers zonder moei lijkheden in de gemeente kunnen komen. De heer De Bruijne sluit zich aan bij de woorden van den heer Dees. De voorzitter zegt toe, het gesprokene onder de aandacht van den commandant te zullen brengen. De voorzitter sluit de vergadering. CORRESPONDENT! E. Wegens plaatsgebrek moet het raadsver- slag der gemeente Axel blijven liggen tot het volgend nummer. (Red) INGEZONDEN STUKKEN. Een vraag. Deze week zijn door ons zoo niet door alle, dan toch zeker door vele landbonwers de wapens op het Gemeentehuis inge- leverd en zijn wij dus thans overgeleverd aan de willekeur van allerhande individuen, die nu zeer zeker als paddestoelen uit den grond zullen verrijzen. Is hiertegen niets te doen Naar mijn bescheiden meening, ja. In vele gemeenten lees ik dat is opge- richt een burgerwackt, die in deze tijden van zeer veel nut is. Welnu, zou nu onze burgemeester die toch zelf ook een landbouwer is onze belangen in dezen niet willen behartigen en aan alle jonge mannen, 't zij boer of burger, een oproep willen doen voor het oprichten van zoo'n wacht. Ik geloof wel dat ieder zonder onderscheid zal willen deelnemen om in deze tijden het welzijn van zich zelven en anderen te willen beveiligen en daarom „Zon de persoon of de per sonal die in dezen daartoe ge- „rechtigd zijn eens een oproep yiwillen doen voor het vormen „eener ^burgerwacht?" Met dank voor de mrj vevleende plaats- ruimte. EEN LANDBOUVYER. Zaamslag. September 1914. ZEETIJD1NGE IV. Van 2 tot en met 3 Spph GenL V ertrokken Van 2 tot en met 3 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 70 afgeschutdoor de Middensluizen 7 afgeschut door de Westsluizen 1 op en 1 afgeschut. Positie der 8toomschepen. Op Zondag 6 September a s. hoopt onze gelnfde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEENTJE HAI^ELINIC, wed. van Markgs de Pokx, haar 50sten gcboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van Zaamslag, Hare dankbare Kir.deren, 2 Sept. 1914. Behuwd- en Kleinkinderen. Voor de velen bewijzen van deelneming, ondei vonden bij het overlijden van ons geliefd zoontje, betuigen wij onzen hart«lijkeu dank. O. DE VR1ES Adkiaansen. Ter Neuzen, 4 Sept. 1914. De Werkeloozen kunnen zich elken Zaterdag aan- melden van 2 tot 4 uur in het Ver- eenigingsgebouw, Donze-Visserstraat. Het Bestuur, J. K. KOLIJN, Voorzitter. W. POL DERM AN, Secretaris. De Kolenvereeniging //DOOR EENDRACHT STERK" te Hoek maakt de leden bekend, dat dit jaar geen kolen worden aangekocht. HET BESTUUR. gaande van het Station naar de Sehans inhoudende een bruin lederen portemonnaie met eenig geld en een zakdoek. Tegen belooning terug te bezorgen bureau v. d. blad. Het Bestuur van den polder N1EUW NEUZEN maakt aan eigenaren van gronden iu dien polder bekend, dat een vergadering van ingelanden is belegd in het //Hotel Centraal" bij P. J. Visser te Ter Neuzen, tegen Zaterdag 12 September 1914, des namiddags ten half drie nre. Ter Neuzen, 4 September 1914. Het Bestuur voornoemd, H. P. DE JONGE, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Wnd. Ontvanger- Griffier. Het BESTUUR maakt bekend, dat voort- aan de EiEREN op de eierveiling per 100 stuks zullen geveild worden. HET BESTUUR. te TER NEUZEN. Aangifte wan leerlingen kan geschieden tot en met 15 September a.s., bij den Secretaris, CH. L. KESBEKE, Donze-Visserstraat 104. Zij die wenschen in te schr ij ven naar de benoodigde ten behoeve van het personeel van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde, Oosterschelde en lijn Vlake— Walzoordengelieven zich te vervoegen bij den Directeur te Vlissingen (Kantoor Buitenhaven) voor 12 Septem ber 1914. gevraagd voor de weegbruggen „de Sluis" en de Verkorting in den Nieuiv Neuzenpolder. Soliicitaties worden in- gewacbt met opgave van loon vopr 15 September bij ondergeteekende, waar ook verdere inlichtingen verkrijgbaar zijn. Namens bet Bestuur, F. D1ELEMAN W.Gz. Hoek, 3 September 1914. C. J. de Clerek.. van de 32e naar de 31 e klasse K. Wieland 3'2e 31e P. J. Martens 31 e 30e J. de Bruijne 24e 23e Ph. van der Bilt 19e 18e p. C. I.Isebaert18e 17e H. Anjoul 16e 13e H. de Vos 16e '15e J. Leunis 15e 14e J. P. de Vos 15e 14e I.. B. van Kerkvoorde 14e 13e P Goossen 13e 12e s J8. J. hnandt Ibe 12e F. A. van Meir. 13e 1 le M. J. van Breen. l"2e lie J. van Cleemputte l"2e 8e C. Harms. l'2e 4e F. J. P. Kegels. l'2e He II. J. Aarnoudse l'le 5e C. van der Klooster lie lOe L. J. de Putter. l'le lile J. Kouvvijzer. lUe He G. J. Verlinde 10e 7e A. Waeijenberg lOe 9e It. van l.angevelde 9e '2e P. J. Gijsel 7e tie I. Hliek Be 5e A. Daelman, 6e 4e F. Hieleman 5e le D. F. Elve 4e 3e P. W. Hiemens 4e 3e W. M. Rieinens 4e 3e J. bees 3e le A. F. J. II. Engelbregt 3e 2e F. C. Koole 3e le Ch. LippensHe le J. van Pienbroek 3e 2e J. van de VVege 3e 2e A. ,1. Adriaansen. »- 2e le S. de Bree '^e le Chr. bieleinan 2e le G. van de VVege 2e le Van het kohier zijn afgevoerd: J. de Mul, 2 Sept. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., naar Louden, stukgoed. s.s. RICHARD vertrok 3 dezer van Immingham naar Louden. s.s. ELISABETH liggende te Kroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3