Ds krijgshsdrijven. Laatste Berichten. Loop der bevolking van Ter Neuzen. PREDIKBEURTEN. Landbouwberichten. BURGERLIJKEN STAND. Jijk besluit. Om te waken voor bet natio- n'aal belaug, meet de openbare macbt iijdelijk Parijs verlaten. Onder bevel van zijn eminenten opper- bevelhebber is het Fransche leger inoedig en dapper en bet zal de hoofdstad en baar vaderlandalievende bevolking tegen den indringer vevdedigen. Maar tegelykertijd moet de oorlog op ons overig grondgebied wordeu voovtgezet. Zonder vrede of wapen- stlsti.nd, zonder opbouden of verflauwing zal de heiiige strijd voortduren voor de eer van ons volk en ter verdediging van bet vertrapte recbt. Geen enkel van onze legers is nog ver- nietigd en indien enkele ervan zeer ge- voelige verliezen geieden hebben, dan werden hun rije t door de reserven onmiddellijk weer aangevuld Bovendien verzebert. het onder de wapenen roepeu der vecruten ons voor de naaste toekomst nieuwe hulpbron- nen en energie en manscbappen. ,/Volbarden en strijden", dat moet bet waehtwoord zijn van de Engelsche, Russische Belgische en Fransche legers. <,Volharden en strijden", terwiji op zee de Engelschen ons helpen met bet verbreken der ver- bindingslrjnen van onze vijandeu met de buitenwereld. ,/Volharden en strijden' terwiji de Russen hun opmarsch voortzetten om in 't hart van bet Duitsche keizerrijk den beslissende slag toe te brengen. Fen Zeppelin werpt opnieuw bom- men op Antwerpen. Dinsdagnaeht oro vijf minuten over half- vier verscbeen weer een Zeppelin boven de stad. Er werd met geweren en kanonnen op geschoten. De Zeppelin kwam uit bet Noorden en stevende in Zuidelijke ricbting. Hij wierp een bom op de rails van een spoorweg. De spoorweg werd beschadigd. Van de omringeude buizen werden alleen de ruiten verbrijzeld. Volgens latere inlicbtingen kan mede- gedeeid worden, dat de Zeppelin aan tien huizen ernslige schade beeft toegebracht. Achter die buizen liet de Zeppelin vijf bomraen in een weiland valien, waarin groote gaten werden geslagen, zonder dat echter verder scbade werd aangericht. Men meent dat de Zeppelin door het vuur uit de forten geraakt werd en acht of negen bom men tegelijk liet valien om te kunnen ontsuappen. Een der grenscorrespondenten van het persbureau Vaz Dias te Baarle Nassau seint Ik verneetn zooeven, dat Woensdagnacbt wederom een Zeppelin boven Antwerpen manoeuvreerde, echter zonder gewelddadig- hedeti te plegen. Er zjjn vele Belgiscbe milituiren gezien bij Turnhout. De Duitschers verbrandden nog eenige_ dorpen in de om- streken van Mercbtem en Assche. Alle tijdelrjke vergunningen voor het verblijf te Antwerpen zijn tegen 5 September door luitenant-generaal gouverneur Dufor heden ingetrokken. Alle Engelsche journalisten zijn naar Holland uitgeweken. Men ver- wacbt iets bij of in Antwerpen. Duitsch vliegtuig boven Parijs. Een Duitsch vliegtuig vloog om 6 uur Maandagavond boten Parijs en wierp twee bommen. Een ontplofte er in de rue Hannovre bij de Avenue, de 1' Opera. Er werd onbeduidende scbade aangericht. De tweede bom kwam terecht in een huis aan de rue Mail en ontplofte niet. De bom werd in een kamer op de tweede verdieping gevonden en heeft een spits toeloopenden vorm, twintig centimeters lang. Op de Place de la Bourse schoten twee soldaten op het vliegtuig, dat echter niet getroffen werd en verdween. Eveneens werden door een Duitsch vliegtuig bommen geworpen op vier andere plaatsen te Parijs. Ondanks de aanvallen van Duitsche vliegtuigen blijft de stad rustig. Parijs is besloten tot het eind toe weerstand te bieden. Te Antwerpen. De veestapel in Antwerpen wordt uitge- breid. Alle maatregeleu zijn getroffen, zoo- wel door de legerhoofden als door de stad zelf, om aan de Antwerpenaars al het mogelijke te verscbaffeu eD, zoo mogelijk voor vier maanden. Zoo werd in Antwerpen en in Limburg langs de Hollandsche grens al het vee opgekocht, wat maar te krijgen is. Het grootste deel van het vee wordt in de wei gebracht langs de forten en het andere geslacbt, en ingezouten. Mechelen. Een der oorlogscorrespondenten van bet Persbureau Vas Dias seint nog over het beschieten van Mechelen Ik verneem dat de Duitschers bij het bombardement van Mechelen granaten gebruikten gevuld met pikrine welke gaten van 50 e.M. in steenen muren slaan en meterdiepe gaten in den grond. Tevens veroorzaken zij overal brand. Het Schildery van Rubens ,/De Drie Wijzeu" in 1814 uit Parijs teruggehaald, na in 1789 door eene familie te zijn medegenomen, is in veiligheid gebracht bij Pol de Mont," Conservator van bet Museum van Antwerpen. Longivy. Een onzer correspondenten die na lange omzwervingen Gent wist te bereiken, schrijft Het is onmogelijk een goed beeld te geven van gruwelljkheden die daar te zien zijn. Het slagveld gaat van Aubange, over Halanzy, Musson, Balaucy en Ethe tot aan Virton. De meeste plaatsen als Musson, Ba'ancy en Effte zijn geheel en al verwoest. Overal liggen dooden. De kerken liggen vol gewonden lu vele plaatsen werden de mannen als frane-tireurs doodgeschoten en de vrouwen en kinderen lijden grooten nood. Op het slagveld, in Belgie, en over de grens tot Longuyon, ziet het er verschrikkelijk uit. Op de velden is alles platgetrapt en gereden. Longuyon, dat den iaatsten tijd als vesting was ingericht, is voor de helft in asch gelegd. Ook bier liggen op bet s'agveld hoopen dooden en in de gebouwen liggen vele gewonden. Longwy haut (de bovenstad van Longwy) is een puinhoop. Men krijgt daar den indruk, alsof er een vreeselijke aard^eving had geheerscht. De burgers van de stad waren reeds dagen geieden weggezonden. De bezetting, onge- veer 4000 man, die zich zeer heldbaftig heeft verdedigd, kon in de laatste dagen slechts in de casematten verblijven. Overal e.tiers was bet zeer gevaarlijk. Op het oogeoblik, dat de Duitschers een stormaanval zouden doen, gaf de bezetting zich over. De commandant werd voor den Duitschen kroonprins gevoerd. Op dit moment is de vesting door de Duitschers bezet. Belgische voetballers gestteuveld. De Engelsche kranten vermelden het overlijden van drie bekende internationaie voetballers uit Belgie, n.l.Arthur Cam bier (voorwa irts) Six (centre voorwaarts) en Van Cant (links buiten). Huysmaus, de voetballer uit Antwerpen, is gewond. De berichten der krijgsbedrrjven doen zien, dat de Duitsche troepeu steeds verder in Frankrijk doordringen. Dat dit eeu feit is en Parijs bedreigd wordt, blijkt wel uit de handeling der Fransche regeering, daar zij haren zetel naar het zuidelij Iter gelegen Bordeaux heeft verplaatst. Verder iaten we hieronder volgen ver- schillende telegrammen, ontleend aau de N. R. Ct. De Duitschers in Frankrijk. BERLIJN, 2 Sept. (Wolff.) De groote generale staf meldt gisteren hebben onze troepen het Fransche middenleger, bestaande uit ongeveer tien legerkorpsen, tusschen Reims en Verdun teruggeworpen. De ver- volging wordt beden voortgezet. Fransche aanvallen uit Verdun zijn afgeslagen. De Keizer bevond zich gedurende den slag bij het leger van den kroonprins en bracht den oacbt te midden van de troepen door. w. g. VON STEIN, kwartiermeester-generaal. De strijd in Galicie. PETROGRAD (St. Petersburg), 2 Sept. (Ambtelijk.) Onze legers, die Galicie binnen- trekken, hebben bun opmarsch in de ricbting van Lemberg voortgezet. De vijand trok langzamerhand terug. Wij namen eenige kanonnen met munitie, De vervolging wordt voortgezet. Bij de Grida Lipa (eeu rivier) bield de vijand een sterke stelling bezet, welke hij als onneembaar beschouwde. Bovendien deed de vijand van Lidliez een flankaanval. Na een verwoeden strijd werpen wp de Oosten rijkers terug en brachten bun groote ver liezen toe. Wij begroeven 4800 lijken van Oostenrijkers, vermeesterden vaandels, 32 kanonnen en maakten talrijke gevangenen, onder wie een generaal. Op bet Zuidelijke front in het district Warscbau zijn alle aanvallen van de Oosten rijkers met succes afgeslagen en is op den rechtervleugel bet offensief begonnen. Wij dwongen daar de Oostenrijkers terug te trekken en namen daar kanonnen, mitraii- leurs en duizend gevangenen. De verliezen van den vijand zijn volgens het zeggen van gevangenen groot. PETROGRAD (St. Petersburg,) 2 Sept. (Reuter). De generale staf maakt bekend Na een dagenlang gevecht is het Rus- siscbe leger, na zich te hebben meester gemaakt ven de zeer sterke stellingen van Lemberg en na 15 a 20 werst te zijn vooruitgedrongen, de voornaamste forten van deze stad genaderd. De Oostenrijkers zijn na een buitengewoon bardnekkig gevecht in verwarring op de vlucbt gedreven. Zij hebben daarbij hun zware en lichte artillerie en heele veld- keukens aebtergelaten. De Russiscbe voorhoede en cavalerie ver- volg den vijand, die enorme verliezen heeft geieden aan doodden, gewonden en ge vangenen. Het Oostenrijksche leger, dat op het coriogstooneel bij Lemberg optrad, bestond uit het derde, elfde en twaalfde legerkorps en gedeelten van het zevende en veer- tiende. Dit leger blijkt volkomen te zijn verslagen. Bij de vervolging door de Russische troe pen zjjn de Oostenrijkers, die al vecbtende terugtrokken over de Guita-Lipa (een noorde- lijke zij rivier van de Dnjestr, genoodzaakt geweest nog 31 kanonnen in hauden van onze troepen te laten. De Russiscbe troepen trekken voort langs wegen, die vol staan met Oostenrijksche gescbut en zware proviandwagens. Bij Lemberg hebben de Russcben in 't geheel een hondervijftig kanonnen buitgemaakt. WEENEN, 2 Sept. (Wolff, 9 uur 's ochtends, niet officieel.) In den grooten slag tegen de Russen in het gebied tusschen Zamosc en Tyszewice (in bet Russische gouvernement Lublin, 20 K'.M. ten noorden der Galicische grens) heeft het leger van generaal Auifenberg gisteren een volkomen overwiuning behaald. Een groot aantal Russische soldaten is gevangen genomen eD 160 kanonnen buit gemaakt. De Russen zijn in vollen aftocbt over de Bug. Ook het leger van generaal D'ankl, dat Lublin aanvalt, strijdt voortdurend met succes. In Oostelijk Galicie is Lemberg nog in t bezit der Oostenrijkerstoch is daar de positie tegen een overmaehtig Ru83iscb leger zeer moeilijk. w. g. generaal-majoor Hofer, plaats- vervangend chef van den generalen staf. (Volgens een door het Russische gezant-' schap te Londen uitPetrogad (St. Petersburg) outvangen telegram duurt aan bet Oosten rijksche front de strijd hardnekkig voort. Red.) De Russen in Oost-Pruisen. BERLIJN, 3 Sept. (Wolff.) Uit bet groote hoofdkwartier wordt geuield In het Oosten oogsten de troepen onder den generaal-veldmaarschalk von Hindenburg nieuwe vruchten van hun overwinning. Het aantal gevangenen stijgt met den dag en is reeds tot 90.000 geklommen. Hoeveel kanonnen en andere zegeteekenen zich nog in de bosschen en moersssen be- vinden valt nog niet na te gaan. Blijkbaar is de Russische cimmandeerende generaal gevangen gemaakt. De Russische leger- aanvoerder is volgeDS Russische berichten ge valien w. g4 VON STEIN, kwartiermeester-generaal. BERLIJN, 3 Sept. (Wolff.) Uit bet groote hoofdkwartier wordt gemeld Bij de vermeestering van het hoog in de bergen gelegen sperfort, Givet hebben, evenals bij Namen, de door Oostenrjjk toegezonden zware motorbatterijen door bun bewegelijk- heid eti zekerheid van scbot haar voor-- treffelijkheid bewezen. Zij hebben ons uit- stekende diensten bewezen. De sperversterkingen bij Hirzon, Ayvelles. Conde, La Fere en Laon zijn zonder strijd vermeesterd. Daarmede bevinden zich alle sperversterkingen in Noord-Frrankrijk, be- haive de vesting Maubeuge, in onze handen. De aanval op Reims is begonnen. De kavallerie van het leger van rnaar- schalk Kluck is tot in de nabijheid van Parijs gekomen. Het westelijk leger is voorbij de Aisne- linie vooruitgedrongen en zet^zijn opmarsch naar de Marne voort. Enkele aldeeiingen der voorhoede hebben de Marne reeds bereikt. De vijand trekt voor de legers van de veldmaarschalken Kluck, Von Bdlow, Von Hausen en den Hertog van Wurtenberg terug op den oever der Marne. Het leger van den Duitschen kroonprins heeft den vijand, die, steuneude op Verdun, tegenstand bood, in zuidelijke richting teruggeworpen. De legers van den Kroonprins van Beieren en den generaal-veldmaarschalk von Heerin- gen hebben nog altijd een krachtigen vijaud in de versterkte stellingen in Fransch Lotharingen tegenover zich. In den Boven-Elzas hebben Duitsche en Fransche afdeelingen geregeld voeling met elkaar. w. g. VON STEIN, kwartiermeester-generaal. EERSTE KAMER. In de beden gehou'den zitting werd aan- genomen bet ontwerp tot uitpreiding van de amnestie tot de koloniale deserteurs en het ontwerp ter voorkoming van faillissements verklaring, waarna werd aangevangen met de behandeiing van de beurswet. TER NEUZEN, 4 Sept. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barormterstand 765.3 Vlissingen en Skudesnaes. Laagste barometerstand 752.7 Hernosand. Verwachting tot den avond van 5 September: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, eenige kans op regen of on weer, zelfde temperatuur. Naar we vernemen ontving de burge- meester dezer gemeente uit Nederland ten behoeve van eventueel hier aankomende beboeftige vluchtelingen uit Belgie eene zending kleederen, benevens toezegging van financieelen steun en ook een adres waar vluchtelingen des noodig kunnen worden opgenomen. Naar ons van zeer bevcegde zijde wordt medegedeeld. zal dezer dagen aan de schuld- eisehers van den heer J. A. Klaassen, een door een beeedigd accountant opgemaakt rapport worden toegezonden, waaruit duide- lijk blijken zal, dat de geopperde vermoedens ongegrond zijn geweest en bij eene ge- leidelijke afwikkelingder zaak, de erediteuren ten voile zullen worden voldaan. In de week van 26 Aug. tot en met 1 Sept. kwamen ter kennis van den centralen gezoudheidsraad uit Zeeland 1 geval van typhus of febris typhoidea te Kruiningen, 1 geval van roodvonk te Hontenisse en |te Scherpenisse en 1 geval van diptheritis te Middelburg en te Zierikzee. De St. Ut. van heden bevat in bij v. 1724 de statuten van de afdeeling Lams- waarde van den R. K. boerenbond in Zeeuwscb-Vlaanderen, Oost. deel. Men deelt ons mede dat te Middelburg, onder bestuur van de heeren M. Jac. de Witt Hamer, J. C. Gieben, J. F. van Deinse eeu comite is gevormd, tot het opricbten eener volledig toegeruste Zeeuwsche ambu lance, om deze aan het Belgiscbe Roode Kruis aan te bieden. H. M. de Koningin van Belgie beeft, op de desbetreffende vraag, bericht, dat Zij stappen zou doeu om de" toelating eener dusdanige ambulance te vei kvijgen van bet Centraal comite van bet Belgische Roode Kruis. Voor de verwezenlijking van het dod wordt miustens 25.000 noodig geachl. Het comite wend zich tot de gegoede ingezetenen van Zeeland, om het voorgestelde doel te bereiken. HOEK. Alhier heeft zich eeu damescomite gevormd dat zich ten doel stelt de aanvrage tot ondersteuning van onze gewapende macht te beantwoordeD, door sokken te breien voor de militairen. Een collecte daarvoor in de gemeente gebouden door de dames, bracht op f 100,03 Hulde aan alle milde gevers, die het comite in staat stelden, dit iiefdewerk te verrichten. Hulde aan die dames, die tbans druk in de weer zijn om straks blijk te kunnen geven, dat, ook bier gezorgd wordt voor 't welzijn van hen, die zijn opgeroepen om het vaderland te beschermen. AXEL. 3 Sept. Hedennamiddag, omstreeks 3 uur, werd een knaapje van ongeveer 10 jaar A. C. de Kr., dood gevonden op de groot Plaat, (weide) onder deze gemeente. Hij was gewond aan den bals en den rug, ook had hij een wonde in de hartstreek. Het lijk werd in beslag genomen en naar het lijkenhuisje vervoerd. Van den moord werd onmiddellijk ver- dacbt J. v. E oud 21 jaren, die's avonds door de politie in verhoor werd genomen en, naar men zegt, moet bekend hebben den moord te hebben gepleegd. KOEWACIIT. Dinsdag waren in de openbare vergadering van den gemeenteraad alle leden tegen- woordig. Tot wethouder werd herbenoemd de heer Th. Persijn. Op voorstel van B. en W. werd eene verordening vastgesteld, waarbij aan vreemde woonvvagens verbodeu wordt een staanplaats te kiezen op grond gebied der gemeente. Hiervan zal aan Ged. Staten kennis gegeven worden. WESTDORPE. In de heden gehouden raadsvergadering werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De heer Ch. van Haelst werd met alge- meene stemmen (1 briefje in bianco) tot wethouder herbenoemd. Enkele ingekomen slukken werden voor kennisgeving aangenomen. Dejaarwedde van den beambte op de begraafplaats wordt op diens verzoek gebracht van f 7,50 op 15, De gemeentebegrooting voor 1914 werd gewijzigd. Goedgekeurd werd de begrooting van bet Burgerlijk Armbestuur voor 1915 in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 1332,631/2 met een gemeentelijke bijdrage van 925, Aangeboden werd de gemeentebegrooting voor 1915 sluitende in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 15647,23L/2. Deze wordt ter inzage gelegd en zal in eene volgende vergadering worden behandeld, Daarna sluit de voorzitter de vergadering. STOPPELDIJK. De heer J. Staal is tot wethouder her- kozen. In deze gemeente doet zich een geval van roodvonk voor. RIJKSP05TSPA&RB&&K. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt der algemeene kennis dat alle spaai- bankboekjes, uitgegeven in de maand Septem ber en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebeschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezen- ding daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. Bracke, werktuigkundige, O 193g, uit St. Nicolaas. L. P. van Hecke, ladingmeester, Q on- genummerd, uit Axel. L. Snaaijer, stoker, Q 69, uit Puttershoek. W. C. Kiel, dienstbode, Westkolkstraat 17, uit Hoek. Vertrokken. I. van Kerkvoort, timmermansknecht, Rosegracht 10, naar Noijon. S. C. P, Verbrugge, brugknecbt, Q 69, naar Sas van Gent. W. J. Noordhoek, leeraar H. B. S., Blokken 21, naar Goes. A. J. de Bruijn, opzichter, Lange Kerk- straat 74, naar Utrecht. A. Belzer, koopman, Dekkerstraat 28, naar Dordrecht. A. van Cadzand, bootwerker, Lange Kerk- straat 37, naar Zaamslag. C. B. van Overmeeren, slagersknecht, Q 156, naar Hulst. Zondafg S September 1994. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is de oogst der bruine boonen begonnen; over de opbrengst is men zeer tevreden, die daaren- boven met het schoone weder goed binnen komt. Kon er sinds bet- uitbreken van den oorlog geen enkel stukje rundvee verkocbt worden, thans is bet al veel veranderd in de enkele dagen, dat Belgie pas open hj Er begint veel vraag te komen naar slachtvee tegen reeds tainelijken prijsvee, naar sehatting voor den oorlog 180 waard, geldt nu 250. Ook begint er bandel te komen in varkens. Een en ander is een gelukkigen omkeer voor den laudbouwer, die sinds enkele weken geen cent beurde, en toch maar groote werkloonen moest uitkeeren. RECHTiZfiKESi. Bij Kon. besluit is niet ontvankelijk verklaard het beroep van A. Rouw te Ter Neuzen tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland waarbij ongegrond is verklaard zijn bezwaar tegen den uitspraak van den Militieraad die zijn zoon P. Rouw vrijstelling van den dienst bij de militie wegens broeder- dienst weigerde. BOSCHKAPELLE. GRAAUW. HENGSTDIJK. HONTENISSE. KOEWACHT. OSSENISSE. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Ds, A. Timinerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Doopsbediening. Slv.'skil. 9 u. en 2 u., dlir. L. Dek. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., dhr. J. A. Raams, Theol. cand. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u en 2 u., Ds. E. Raams. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9i n., Ds. Akerslootv. (iouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 9J u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerae Kerken. Tei Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Stationsiraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Hoek. 9 u.en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswb'kstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. J. R. van Oordt, van Middelburg. Ond-Gerefot meet de Gemeente (Vloosw;jkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (zonder verhiiidering) Ds. Hubregtse, van 's Gravenpolder. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en i>2 u., Ds. L. de Bruijne, van Bunschoten en 's avonds om halfzes uur, Biduur voor de nood der tijden. Lokaal Bethel" (Kandeelstraatl. Ter Neuzen. 9 u., 2 u, en 5J u., leeskerk. Lokaal „Kben-Haezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. Geboorten. 7 Aug. Petrus en Adriaan, z. van Leonardus van Trappen en van Paulina Maria van Kronenberg. IS Aug. Maria, d. van Josephus Giele en van Pnilomena Frederica de Silva. 25 Aug. Adriaan, z. van Cornelis de Feijter eu van Maria Dieleman. 31 Aug. Josephus Luduvicus, z. van Augustus J anssens en van Maria Rosalia Eijsackers. CLINGE. Geboorten. 24 Aug. Eduard, z., van Josephus Fredericus Maertens en van Philomena Puijlaert. 28 Aug. Ludovieus Petrus, z. van Cornelius Kleijen- berg en van Maria Veneranda de Puysseleyr. Overlijden. 23 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gesiaclit van Alfons Van Vlierberghe en van Maria Cecilia Pierssens. 27 Aug. Albert Seraphinus De Bock, oud 2 no., z. van Stephanus Leopoldus en van Maria Pelagia Vonck. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Alphonsus Buijl, oud 29 j jm. en Mathilde Crombeen, oud 31 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Cornelia Magdalena, d. van Andries Heijdens en van Prudentia Koole. 9 Aug. Anna Maria, d. van Petrus Mattheijssen en van Sophia Mangnus. 14 Aug. Augustinus, z. van Gustavus Wagenaer en van Mathilde Ivens. 19 Aug. Maria Magdalena, d. van Ludovieus Taalman eu van Rosalia Maria Romijn. 26 Aug. Jan Franeies, z. van Petrus Jacobus de Reijcke en van Maria Josepha Slaakweg. Overlijden. 6 Aug. Petrus Ludovieus van Eer- denburgh. oud 89 j., wedn. van Anna Catharina lloefeijzers. 24 Aug. Leonardus van deVoorde, oud 3 no., z. van Alphonsus en van Cornelia Vleeskens. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Jan Jongepier, oud 34 j., jm. en Neeltje Maria Kwaak, oud 26 j., jd. 27 Aug. Franeies Neve, oud 29 j., jm. en Elisabeth de ilaiie, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Aug. Johannes Fran- ciscus Baart, oud 20 j., jm. en Mathilda Maria Bogaart, oud 26 j., jd. Geboorten. 15 Aug. Marinus Pieter, z. van Ja cobus Johannes Jansen en van Johahna Helena de Zwart. 17 Aug. Cornelia, d. van Alphonsus Crombeen en van Apolonia Hendriks. 22 Aug. Rosalia Coleta, d. van Josephus de Bakker en van Louisa van Heese. 23 Aug. Martha Louisa, d. van Johannes Franeies de Dalie en van Louiza Judoca de Kort. 25 Aug. Paulina, d. van Gerardus Johannes Meijns en van Paulina Pouwels. Angela Johanna, d. van Jan Fran eies de Honing en van Leonie Dankaert. 26 Aug. Suzanna Aaltje en Debora, dochters van Adriaan den Hamer en van Janna de Visser. 28 Aug. Camille, z. van Petrus Alexander Hageman en van Emma Nathalia Drumont. 29 Aug. Anna Maria, d. van Alphonsus Aloijsius Buise eu van Mathilda Kints. 30 Aug. Martha Louisa Maria, d. van Aloijsius van der Veeken en van Philomena Heijman. 31 Aug. Andreas Petrus, z. van Eduard van Overmeeren en van Anna Maria van de Voorde. Overlijden. 16 Aug. Alphonsus Crombeen, oud 3 d., z. van Eduardus en van Anna de Roos. 17 Aug. Josephus Heijman, oud 10 m., z. van Jan Franeies en van Apolonia Morcus. 19 Aug. Maria Anna van de Voorde oud 72 j., wed. van Jan Fran eies Borm. 25 Aug. Petrus Crombeen, oud 11 d., z. van Eduardus en van Anna de Roos. Pieter Pauwels, oud 75 j., wedn. van Apolonia de Kort. Anna Maria de Waal, oud 1 rn., d. van Desiderius Hubertus en van Jeanette Johanna van den Bergen. 29 Aug. Aloijsius Petrus Muller, oud 2 m., z. van Desire en van Maria Anna van Ombergen. Josephus Broeckaert, oud 54 j., echtg. van Albertina de Booij. Huwelijks-aangiften. 28 Aug. Prudent C. van de Walle, oud 45 j., weduwn en Clementine M. Gijsel, oud 37 j., jd. Huvvelijks-voltrekking. 8 Aug. Petrus C. de Guehteneire, oud 39 j., weduwn. en Amelia L. de Block, oud 30 j., gesch. van eclit. Geboorten. 2 Aug. Margaretha Maria, d. van Dominicus Cerpentier en van Emelia de Letter. 21 Aug. Cyrille Theophile, z. van Bertha M. De Vos 23 Aug. Theophilus Augustinus, z. van Alouijsius Inghels en van Paulina De Witte. 26 Aug. Rene Augustinus, z. van Joseph Aper en van Emma F. Rijck. Huwelijks-aangiften. 28 Aug. Franeies de Bruijn oud 4-2 j., wedn. en Anthonetta Cecilia van der Kinderen, oud 36 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Aureliana Cornelia Elisabeth, d. van Eduardus de Bruijn en van Cornelia Rottier. 29 Aug. Ambrosius Josephus, z. van Desire van Overmeire en van Pharailda Rosalia Buijs. Overlijden. 10 Aug. Josephus Petrus de Maat, oud 6 m., z. van Petrus Franeiseus Bernardus en van Louisa Maria Apolonia Mangnus. 29 Aug. Josephus Pieters, oud 74 j., wedn. van Anna Maria Kiel. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2