GEiEflGBE BERICHTEN. 1log ale heer en. Yrouw gedood. Dat was niet zoo erg. De „hoogste" opgeroepene. Positie der Stoomschepe Voor Van Dijk een mooi buitenkansje, en zeker wel een verrassing, zoo bijna 4 jaren na de redding. Naar het Huis van bewaring te Middelburg is overgebracht A. M., oud 26 jaren, werkman te Eede, verdacht van diefstal van kippen te Eede in den nacht van 80 op 31 Augustus jl. Volgens mededeeling van het Loods- wezen is de spitse ton No. 86a in het Nauw ran Bat, op 51° 23' 40" N.b. en 0° 41'58" W.l. verdwenen en wordt deze niet weder gelegd. In de lijn der spitse tonnen Nos. 36 en 37 staat 58 d M. water. AXEL. In de Dinsdag alhier gehouden raads- zitting is de heer A. E. C. Kruijsse her- benoemd tot wethonder. ZAAMSLAG. In de Dinsdag alhier gehouden raads- zitting werd herbenoemd tot wethouder de heer F. de Ruijter. SAS VAN GENT. In openbare raadsversradering van Dinsdag werd tot wethouder herbenoemd de heer J. V. Oole. HULST. In den afgeloopen nacht heeft zich hier een treurig ongeval voorgedaan. Zekere Edm. C., die logeerde in het hotel ,/De Koning van Engeland" heeft zich, waarschijnlijk laat thuiskomende door over het ijze'ren hek te willen klimmen van het erf der bierbrouwerij ,/De Roode Leeuw" en van genoemd hotel, toegang tot het hotel willen verschaffen. Hi] is daarbij echter op het hek blijven hangen, waardoor een der spijlen hem in het lichaam drong. In dien toestand werd hij heden morgen gevonden. De ongelukkige was toen reeds dood. KOEWACHT. Vrijdag werd hier eene openbare ver- gadering gehouden van den gemeenteraadj waarop alle leden tegenwoordig waren be- halve de heer Aug. de Blieck. Op verzoek van den voorzitter geeft de secretaris lezing van de volgende ingekomen stukken 1. Schrijven van Burg, en Weth. der gemeente Ter Neuzen, met adres aan de Provinciale Staten van Zeeland ter ver- krijging van een verbindingsweg tusschen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, verzoekende adhaesie te willen betuigen. Daartoe wordt besloten. 2. Brief van Gedep. Staten met besluit van den Raad in de gemeente Sluis tot verzetting der kermis aldaar. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven van Gedep. Staten met terugzending en goedkeuring der bouw- kundige stukken betreffende de verbouwing van de openbare lagere scholen in deze gemeente onder opmerking evenwel, dat over 1914 geen subsidie uit 's Rijks kas beschikbaar is. Enkele leden zouden het wel wenscbelijk achten om verschillende redenen nu reeds tot verbouwing over te gaan en de daarvoor noodige gelden te leenen tot het Rijks- subsidie beschikbaar is. Daar echter moeilijk geld zal .te krijgen zijn, wordt besloten de verbouwing tot onbepaalden tijd uit te stellen. De Raad gaat over tot opmaking der voordracht voor twee leden van het College van Zetters. Hierop werden geplaatst de bderenJ. Kips (aftr. lid) A. J. Baert (aftr. lid), Cam. v. Dorsselaar en Edm. van Mossevelde. Burg, en Weth. bieden den Raad de begrooting aan van ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1915. Deze zal in een volgende vergadering besproken worden. Op voorstel van den heer E. L. Plasschaert wordt besloten de a. s. kermis in de maand September in verband met de ernstige tijds- omstandigheden niet te houden. Daarvan zal afkondiging gedaan worden. Daarna gaat de Raad m geheime zitting tot behandeling van een paar reclames tegen den Hoofdelijken Ornslag. SINT JANSTEEN. 1 Sept. Gisteravond 31 Augs. tegen 7 uur werd alhier een geronk gehoord in de lucht, dat allerwaarschijnlijkst voortkwam van een vliegmachine. Daar de lucht fce zeer bewolkt en donker was heeft men het echter niet kunnen waarnemen. Te Rotterdam heeft de kapper Karel de Swart, wonende Persoonstraat 22, van af 1 Sept. besloten om elken Dinsdag en Vrijdag de werkloozen, die hun werkgevers- kaart mede brengen gratis te scheren. Te Herpt (N.-Br.), een dorpje van 550 inwoners, is een burgerwacht opgericht van 110 personen, terwijl bovendien nog 3 tijdelijke veldwachters zijn aangesteld. Of ze daar niet bezorgd zijn voor de rust en veiligheid der ingezetenen Die was op de hoogte Een der Zeeuwsche correspondenten schrijft aan de Tel.: Een landsverdediger uit deze provincie schreef, nadat de oorlogstoestand was inge treden, ter geruststelling aan zi]n familie dat Zeeland, Noord-Brabant en Gelderland aan Nederland den ooriog hadden verklaard maar dat Nederland daarvoor had bedankt. Aan een groot gevaar ontsnapt. Men meldt ons uit Gendringen Het Tweede-Kamerlid voor het district Doetinchem, de heer P. van Vliet, is heden aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl hij met den auto van de lirma Becking en Beugers van Ulft naar Gendringen reed, botste de auto tegen een omgehakten boom en vloog dwars over den weg tegen een anderen boom. De auto werd zeer be- schadigd. De chauffeur en de heer Van Vliet bekwamen eenige schrammen. Tegen den persoon, die den boom over den weg had laten liggen, werd proces- verbaal opgemaakt. (N. v. d. D Een koetsier van den stalhouder L. in de Amperestraat te's Hage had Vrijdagnacht een 4tal mannen rondgereden. Na afloop van den rijtoer drukte een der „heeren" den koetsier met een grootsch gebaar een bankbiljet van 100 in de vingers, verlangende slechts een riks terug, de rest was voor den koetsier. Deze wreef zich natuurlijk in de handen bij de gedachte aan de royale fooi. Het bankbiljet bleek echter later valsch te zijn Te Molenschot bij Gilze (N.-Brabant) vond Zondagmiddag de landbouwer T. Verhees zijne vrouw dood te bed liggsn met een schotwond aan 't hoofd. Volgens gerechtelijk onderzoek rroet het geweer, dat geladen op de beddeplank lag, zijn gevallen en afgegaan, waardoor de vroow is ge- troffen. Sioux. Negen Sioux Indianen met hun geleider* zijn uit Hamburg aan het station D. P. te Rotterdam aangekomen. Zij hebben met het circus Charles een rondreis door Oosten- rijk en Duitschland gemaakt en zijn nu door den Amerikaanschen consul te Ham burg naar Rotterdam voortgeholpen. Hun geleider heeft zich gisteren naar den Amerikaanschen gezant in Den Haag be- geven ter bespreking der middelen om de Sioux naar Amerika terug te brengen. Deze Indianen, alien flinke en forsche mannen, verblijven tijdelijk op het hoofd- bureau van politie te Rotterdam. (N. R. Ct.) Men schrijft aan de „N. V. Crt." Een vrouw te Pekela kreeg Woensdag een brief van haar man landweerman. Omdat ze de leeskunst niet verstond, trok ze d'r in den loop van den dag eens mee naar een in haar oogen geleerd persoon. „Ik kom d'r moar even mit bie joe, want hai moakt zokke koien en peerden van letters, dat 't'n haile kunst is om d'r oet te komen." Geeft moar op." En als de geleerde den brief heeft ont- cijferd en wat bedenkelijk kijkt, spreekt het vrouwtje bemoedigend „Leest moar gerust op, zooveul ligt wie toch hail nait aan hem (haar man) gelegen." En de geleerde las »Vrou. Ik heb het hier zoo goet, dat ik nooit weer naar je verlang, ik krieg twee ijer en melk daags om middag vlees en van jou niets as soms klappen. Schrijf maar niet weer. Je man." „Weer schriev'n." aldus liet het vrouwtje er direct op volgen, »nooitas hai moar nooit weerom komt, en 'k mien onderstand moar hoi. 'k Heb nd veul mooier. Hai in Holland en ik hier. Mooier kent'tja nait. Vrund'lek bedank veur de goie tieden." In het Duitsche rijk was de gids Glatz uit Garmisch. Het postkantoor deelde hem nog 's nachts zijn oproeping op de Zugspitze mee. Dadelijk liep de landweerman naar de telefoon en antwoordde „ls schon recht, i kimm gleiMet stok en hoed snelde hij in vijf uur van den hoogsten top van Duitschland naar het dal en om 7 uur 's ochtends zat hij al in den trein naar Weilheim. GEMEENTERAAD V AN TER NEUZEN. Vergadering van Dinsdag 1 September 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggrd, De Jager, R. Scheele, De Feijter, De Bruijne( Eijke, Van Borssum Waalkes en D. Scheele. Afwezig de lieeren Wieland, Lensen en Donze. Na opening der vergadering deelt de voor zitter mode, dat de lleer Lensen heeft be- riclit, wegens uitstediglleid de vergadering niet te kunnen bijwonen, terwijl de heer Donze kemjis gaf, uit lioofde ongesleldheid niet te kunnen aanwezig zijn. Nog deelt de voorzitter mede, aan de agenda te willen toevoegen de benoe(m!ing van een leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de hoogere burgerschool en de behandeling van een deel der reclaines tegen den hoofdelijken omslag, namelijk voor zoover de behandeling daarvan reeds docjr burgemeester en wethouders kon worden voorbereid. Alsnu komt aan de orde: 1. Nohden. De notulen der vergadering van 23 Junill. worden onveranderd vastgesteld. De notulen der vergaderingen van 30 Juli en 1 Augustus 11. waren niet tijdig gereed o|m voor de leden ter visic te worden gelegd, waarom overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten, de vaststel ling daarvan aan te houden. 2. Renoeming van een wethouder we gens periodieke aftreding van den heer D. J. Dees. De voorzitter verzoekt de leden te willen overgaan tot de benoemling van een wet houder, in verband met de periodieke aftre ding van den heer Dees. De uitslag der nu volgende stemming is, dat met 8 stemmen wordt herbenoemd de heer Dees. Op den heer M. Eijke is 1 stem uitgebracht en 1 brief je is bianco. Op uitnoodiging van den voorzitter vorm1- den de heeren De Jager en R. Scheele voor deze en de verdere> benoemingen in' deze vergadering, met hem het slembureau. De heer Dees geeft, naar aanleiding van een desbetreffende vraag van den voorzitter te kennen, bereid te zijn, de herbenoemlng te aanvaarden. Onder dankbetuiging aan de leden, die hem weder met hun ver- trouwen vereerden, verklaart hij, als tot hier toe, weder voor de belangen der ge meente te willen werkzaam zijn. 3. Ingekomen stukken. a. Het adres van den vroegeren gemeente- ontvanger, om verbetering zijner salarisrege- ling, dat om bericht en raad was gesteld in handen van burgemeester en wethouders, met de inmiddels bij dat adres gevoegde bescheiden. De voorzitter stelt namens borgemeester en wethouders voor, dqze stukken, uitover- weging dat de betrokken adressant niet nicer in die betrekking werkzaam is, van de agenda af te voeren. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. b. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 1-1 Augustus 1911, waarbij wordt toegezonden een besluit van den raad der gemeente Sluis, bepalende, dat de kermis aldaar in plaats van op den tweeden Maan- dag na de Pinksterweek en acht volgende dagen, zal worden gehouden den derden Zaterdag na Pinksteren en den daarop vol- genden Zondag en Maandag. Eventueele be- zwaren tegen die wijziging moeten worden medegedeeld voor 2 September a. s. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 14 Augustus 1914, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raads- besluit van 1 Augustus 11., betreffende het verleenen van ontslag aim den heer 1. A. Klaassen als ontvanger deZer gemeente. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het r aadsbesluit van 1 Augustus 1914, bepalende de zekerlieidsstellingt Voor den waarnemenden gemeenle-ontvanger, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gede puteerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Berichten van de gemeentebesturen van St. Kruis, Zaamslag, Axel, Westdorpe, Phi lippine en Aardenburg, dat door den raad dier gemeenten adhaesie is betuigd aan het door het gemeentebestuur van Ter Neuzen gericlit adres aan de Provinciale Statenvan Zeeland, tot het verkrijgen van een verhar- den verbindingsweg over Nederlandsch grondgebied, tusschen Oostelijk- en Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Verzoeken van P. Xhafflaire, stoolni- carrousselhouder, Frans Hart, schouwburg- directeur, en F. Verdijck, skating-rink, om, daar naar hunne verwacliting de raad wel zal besluiten dit jaar in deze gemeente de kertmis niet te doen plaats hebben, het in liet voor jaar bij de inschrijving voor staan- plaatsen door hen gestorie marktgeld en de i nsclirijvingssommen te willen terug- betalen. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter wordt besloten om op deft verzoeken te beslissen bij het daarop betrekking heb- bende punt der agenda. g. Een schrijven van J. Jansen, waarbij deze, onder beleefden dank voor de, be- noeming tot onderwijzeres in de nultige handwerken vooi- meisjes aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier, bericht, dat die betrekking door liaar gaarne word t aanvaard. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van B. J. Krijgsman, waarin deze bericht, de lierbenoeming tot leeraar in de staatswetenschappen en boek- houden aan de H. B. S. te aanvaarden. Zeer verwonderde het liem, dat hij voor boekhouden weder t ij d e 1 ij k werd gecon- tinueerd, daar de heer directeur hem had medegedeeld niet alleen voor boekhouden, doch ook voor staatsinrichting hem d e f i- n i t i e f te hebben voorgedragen. Mocht hij in den loop van 1914-15 eene benoeming ciders krijgen, dan geldt den tijd doorgebracht te Ter Neuzen, voor eigen- pensiocn niet mode, en waar hij het afge loopen cursusjaar reeds zooveel offers heeft gebracht voor Ter Neuzen, in goed ver- trouwen, dat de voorspiegelingen van een handelscursus op realiteit berustten, zoo vermeende hij in dezen toch wel op medewerking van het gemeentebestuur te kunnen rekenen, daar de heer directeur, indien hij ontevreden was over zijn onder wijs, hem zeker niet definitief had voorge dragen. Op die vQorspiegelingen van een handels cursus, had hij reeds dadelijk, bij zijne be noeming in 1913, nagelaten om vergoeding van reiskosten te vragen en toen hem bleek, dat een handelscursus slechts toekomist- muziek was, kon hij in Mei jl,. in de vergade ring van burgemeester en wethouders verne- hien, dat nu ook de kans op vergoeding van reiskosten was verspeeld, zoodat hij een jaar lang voor niets heeft kunnen werken (de reiskosten hebben pi. m. J 500 bodragen.) Bij deze onbillijldieid te zijnen opziclite, komt nog deze, dat de jaarwedde b.v. van den leeraar in liet Engelsch voor 1913-11 on- gevteer berekend was naar een derde, vierde en ook \Jij fdie klasse, terwijl) hij daaren- tegfen betaald Werd naar het aantal uren, dus zonder vijfde klasse. Oin al deze redenen had hij slellig gere- kend op eene definilievte lienoeming, in de eerste plaats voor boekhouden. Beleefd verzoekt hij burgemeester en wet houders te willen rnelden of hij alsnog per 1 September a. s. eene definitieve aanstel- ling voor boekhouden kan krijgen, zoo noodig wil hij zich gaarne te dien einde met een adres tot den raad wend en. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een schrijven van G. J. van der Bent, waarbij deze, onder dankbetuiging bericht, de benoeming lot onderwijzer aan school D aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Aanbieding begrooting voor 1915. De voorzitter biedt namens burgemeester en wethouders aan, de gemeentebegrooling voor 1915, op een eindcijfer van 118.299,69, De hoofdelijke omslag is in deze begroo- uitgetrokken op 46.000 of 6000 liooger dan cvoor het loopende jaar. De begrooting zal worden gedrukt en aan de leden ter kennisneming. worden toege- zonddn. Alvorens daarop in openbare be handeling te komen zal zij commissoriaal worden beliandeld, waarvoor de raad, even- als de vorige jaren, in twee afdeelingen zal worden gesplitst. 5. Benoeming van een lid van de com* miissie lot wering van scSioolverzuim te Sluiskil, wegens periodieke aftreding van den heer Jan Kielman. De voorzitter verzoekt de leden over te gaan, tot de beno-einjing van ©en lid der com- missie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil, wegens periodieke aftreding van den heer Jan Kielman. Met den aflredende wordt aanbevolen de heer I. A. Liebers. Met algemeene stemmen wordt de heer Kielman herbenoemd. 6. Vaslslelliug gcmcenterekening over 1913 -en goedkeuring rekenimg bestuur brand- weer over dal jaar. De voorzitter steft aan de orde de voor- loopige vaststelling van de gemeenterekening over het jaar 1913. Namens de commissie die met het onder zoek dier rekCning belast is. geweest, de heeren Moggre, Van Borssum Waalkes en D. Scheele, deelt eerstgenoemde mede, dat de commissie de rekening heeft in orde be- vonden en zij mitsdien tot goedkeuring ad- viseert. Wel wenscht de commissie aan haar ad- vies den wenk vast te knoopen, om1, in verband met de tijdsomstandigheden, de uiterste zuinigheid te betrachten. Met algemeene stemmen wordt alsnu op voorstel van den voorzitter, overeenkomstig het advies der commissie, de gemeentere kening Vastgesteld op een bedrag in ont- Vangsten van 152.857,271/2, in uitgaaf vdli 152.463,341/2 en alzoo met ©en batig saldo van 393,93. Aan het nemen van dit besluit werd door de wethouders, de heeren Visser en Dees, overeenkomstig de wet, niet medegewerkt. Eveneens werd met algemeene stemmen goedgekeurd de rekening van het bestuur der brandweer over 1913, op een bedrag in ontvangst van 992,801/2 en in uitgaaf op 534,67, alzoo (net een goed slot van 458,131/2. 7. Voorstel in zake de kermis voor 1914. De voorzitter deelt mede, dat het lang- durig een punt van beraadslaging heeft uit- gemaakt in de vergaderingen van burge meester en wethouders, over de vraag, hoe dit jaar ten opziclite van de kermis behoorde te worden gehandeld. Ten slotte was men van meening, dat de tijdsomstandigheden voorschrijven het doen van een voorstel aan den gemeenteraad, die daarover te be slissen heeft, de kermis dit jaar niet te doen doorgaan. De lieer De Bruijne gevoelt zich gedron- gen, voor dit voorstel van burgemeester en wethouders een woord van erkentelijklieid uit te spreken, daar hij overtuigd is, dat zeer velen, zoo niet alien, met genoegen zullen vernemen, dat ze de kermis niet willen doen doorgaan. Dat ons land tot hier- toe nog onzijdig i$ gebleven, dat wij nog niet genoodzaakt zijn geweest het zwaard te trekken, hebben wij te danken aan den Almachtige, en het zou zeker een wanklank hebben veroorzaakt, wanneer men nu, bij de vele dankgebeden die dagelijks voor de tot nu toe genoten zegeningen naar Hem op- slijgen, hier kermis was gaan vieren. De voorzitter dankt voor deze waardco- rende woorden. Het voorstel om dit jaar geen kermis te houden wordt aangenomen met algemeene stemmen. (Wordt vervolgd.) GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Vergadering van Donderdag 27 Augustas 1914. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester- raadslid. Verder aanwezig alle leden, met uitzondering van den heer Malotaux. Na lezing en goedkeuring der notulen, benevens mededeeling der ingekomen stukken, die alle voor kennisgeving worden aangenomen, wordt de ge meenterekening over 1913 voorloopig vastgesteld op een bedrag in ontvangsten van 24,101,85, in uitgaven van /22,269,08b alzoo met een goed slot van 1832.76]. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Hamelynck, Buijsse en De Vleesckhouwer, had alles in orde bevonden. De gemeentebegrooting voor 1915 werd aange- boden op een eindcijfer van 29,114,72. Zij werd gesteld in handen van voornoemde commissie, om ook hierover te rapporteergn. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1915 werd vastgesteld op een eindcijfer van /2095. De subsidie van de gemeente is geraamd* op 1700. Van deu pachter van het straatgeld, den heer Gilson, was een adres ingekomen, waarin hij, in verband met het nadeel dat hij ondervindt door het buiten gebruik zijn der brug over den ooste- lijken kanaalarm, verinindering van pacht ver zoekt. l'e Voorzitter en alle leden meenen dat Gilson wel wat vlng met zijn verzoek komt. Deter ware het te wachten tot het jaar om is, en inmiridels af te wachten wanneer de groote brug weer zal hersteld, en zijne volledige schade beter zal kunnen worden overzien. Besloten wordt, de beslissing op het adres aan te houden. Goedgekeurd worden verschillende overschrij- vingen op posten van uitgaaf in de begrooting voor 1914, die niet toerijkend zijn, daaronder is o. m. begrepen een post voor salarieering van een zoo noo iig aan te stellen tijdelijken gemeente- veldwachter, tot een bedrag van 460,welk bedrag wordt genomen van den post aanleg en \e nieuwing van straten. De heer Buijsse vraagt inlichtingen omtient de vermindering van dien post. Moet er dan niets aan de straten gedaan worden vraagt hij. De Voorzitter merkt op, dat de stiaten over het algemeen goed zijn en acht het in de huidige omstandigheden geen gelegenheid, om nu straten te gaan aanleugen. O vcorstel van den Voorzitter wordt met alge- m e e stemm -n besloten, in verband met de tijds- oms andigheden, die zich niet voor feestvieren leenen, de jaarlijksche kermis en de bij die ge legenheid gehouden prijsveemarkt, dit jaar niet te doen pla ts hebben. De heer L'e Vleeschhouwer maakt bij de omvraag aanmerking op den prijs die van hooger hand vastgesteld is voor het meel. Deze is veel te hoog, in verband met deu prijs der tarwe, die maar 10,tot 10,50 bedraagt. De Voorzitter zegt dat als maximumprijzen voor het mcel zijn vastgesteld 14,tot 14,50 voor de dubbele 0 en 15.voor de beste. Gezien den prijs der tarwe is dat een mooie prijs, maar er mag ook goedkooper verkocht worden. De heer De Vleeschhouwer wijst er op, di juist niet gedaan wordt. De Voorzitter meent, dat daaraan niet v doen is. De heer Buijsse vraagt, hoe het staat m plan voor de onderwijzerswoning. De Voorzitter acht het nu geen tijd, om da te beginnen. Men kan zelis niet voortgaa- het bouwen der school, bij gebrek aan steen Enkele leden meenen dat toch wel de sU krijgen is om de muren op te trekken, opdi gebouw onder dak kan komen. De Voorzitter zou zeer gewenscht aehten, d gebouw onder dak kwarn en zegt toe een onde naar den stand van zaken te zullen instelle' De heer Buijsse klaagt wederom over den jflc toestand waarin de Zeenwsch-Vlaamsche trau maatschappij de straten in de kom laat li waarin door haar rails zijn gelegd. De heer Pauwels en andere leden tfetooge de noodzakelijkheid van het maken eerier best tusschen de rails in die straten. daar liet, het nu ligt, gevaar oplevert voor voertuige elkaar in de Staliestraat moeten passeeren. schijnt echter dat de maatschappij niet voorne is, den vveg tusschen de rails te tie-traten. Bo wordt, dat dit niet als voorwanrde is gestelr De Voorzitter zegt toe, er de maatschappi. nadruk op te zullen wijzen, dat zij de werk deze gemeente gelieel behoort af te werken. Daarna wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLA Vergadering van Vrijdag 28 Augustus 19 Voorzitter de heer <Toh. de Feijter, burgeme raadslid. Aanwezig alle leden met uitzondering va heer Dieleman. Na lezing en vaststelling der notulen v vorige vergadering geschiedt mededeeling va schillende ingekomen stukken, dievoor kennisg worden aangenomen. Het raadsbesluit van 11 Augustus 1.1. tot wij. der begrooting voor 1914 was van Gedep. met eene bemerking van administratieven terug ontvangen. Onder intrekking van het eerstgenoemde 1 werd thans een nieuw besluit genomen w rekenins- is gehouden met den wenk van Staten. Verder waren van Gedep. Staten ook or.tv. een afschrift van een verzoek der Zeeuwsch sche tramwegmaatschappij, om vergunning t- aanleg van een stoomtramweg van Drie Schc naar Kloosterzande en van Ter Neuzen naar slag, vergezeld van de daarbij behoorende ningen voor zoover het deze gemeente betret In dat schrijven verzoeken Gedep. State gevoelen van den Raad in te winnen, in het bijz over de vraag, of er in het wegsbelang terme om de vergunning te weigeren. De Voorziiter zegt, dat de stukken voor de ter inzage zullen worden gelegd. Zij kunne dan eens inzien en er hunne meening latei te kennen geven. De heer Scheele vraagt, of de maatschap overwegen zal verharden en achtte het't bes zij die verharding ook in onderhoud hiel maatschappij kan het dan doen zooals zij di noodig oordeelt, en hij oordeelt dat ook in belang. De Voorzitter geeft te kennen, dat hij niet of de provincie voor een en ander voorscl zal geven. De Secretaris vestigt er de aandacht op, de voorwaarden der subsidie is bepaald, maatschappij zich voor het aanleggen der binnen de gemeente, moet verstaan met h meentebestuur. De voorwaarden zijn dus vastgelegd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde de loopige vaststelling der gemeeDterekening ove De heer Wisse deelt namens de commiss onderzoek mede, dat alles in orde is bevi eenige posten kwamen wel wat hoog voor, bij onderzoek der commissie bleek dat dit i vermijden was geweest. De rekening wordt met algemeene ste voorloopig vastgesteld op een bedrag in onrva van 30.038,49, in uitgaven 29.190 05, en met ee'n goed slot van f 848,44. De Voorzitter deelt mede, dat dit goed slot lijk kleiner zou moeten zijn, daar een atl van eene leening ad 600 niet is kunnen gesc omdat de bezitter der uitgelote obligatie zic heeft aangemeld ter inwisseling. Ten slotte wordt aangeboden de begrootin 1915 op een eindcijfer van 30.331,70]. Da de hoofdelijke omslag f 500 hooger uitgeti dan voor het loopende jaar, terwijl wordt v steld de opcenten op het personeel met 10 f te verhoogen en, zooals reeas in den loop van werd besproken, de hondenbelasting te verb Daarna sluit de Voorzitter de vergadering VOOR BELANGHEBBENDEN Voile Maan Vrijdag 4 Septembt middag 2,21 uur. 3 Sept. Zon op 5,14, onder 6,4c 4 5,16, 6,43 5 5,17, 6,4C De lantaarn voor wielrijders mo< half utfr, die voor voerlieden een u zonsondergaDg branden. Arbeidsbeurs voor de gemee Ter Neuzen. Te Ter Neuzen is opgericht eene ai beurs. Werkgevers en werknemers v verzocht zich tot dat bureau te w De beurs is geopend elken werkdr 12 tot 2 ure zetelt, ten gemeentehui AANBESTEDINl Op Woensdag 9 September 191 voormiddags ten 11 ure, aan het g van het Provinciaal Bestuur te Middf van Het aanbrengen en onderhoud beplantingen met bijkomende op de kruin van den Westhav cu op bet westelijk sluisplat Veere en langs de grind wegen dijken van het Kanaal door d' Arne, behoorende tot de werk het Kauaal door Walcheren. (Raining f 1 ZEET1JD1NGE Van 31 Aug. tot en met 1 Sej Ter Neuzen. Vertrokken: 1 Sept. Engelsch s.s. LUFFMORE, 1590 naar Londen, kalk. Gent. Aangekomen 31 Aug. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3371 van Londen, stukgoed. Van 31 Aug. tot en met 1 Sept. langs de Oostsluizen alhier 48 binn tuigen op- en 43 afgeschut. s.s. RICHARD vertrekt 2 dezer van Imming Londen s.s. ELISABETH liggende te Kroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull, s.s. CORNELIS liggende te Kroongtad

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3