schen en Engelschen hen in de steek te hebbeu gelaten en velen zouden willen dat men de Duitschers maar stil hun gang had iaten gaan. Mijnen in de Noordzee. Uit Rotterdam werd aan het Handbl. geseind ffDe kapitein van een Maandag te Rotter dam van Engeland aangekomen Nederlandsch stoomschip braeht het sensationeele bericht mede, dat gisteren een aantal Duitsche stoomtrawlers, die men overscliilderd en de merken Hull en Yarmouth had gegeven, er op betrapt zouden zijn mijnen te strooien in de Noordzee. In verband hiermede besloot een twee- tal Rotterdamsche reederijen, die hun schepen tydelijk in de Neweastievaart hadden ge- bracht, hiervau voorloopig af te zien." Een marinespecialist wiens oordeel het R. N. over dit bericht vroeg, antwoordde ons dat, z.i. voor het leggen van mijnen stoomtrawlers onbruikbaar zijn. Om eenige uitwerking te kunuen hebben, moeten deze mijnen vrij groot van stuk zijn, de grootte van een Amerikaansch cylinderbureau. En daarvoor is binnen in een trawler, geen plaats. Aan dek mijnen opbergen achtte onze zegsman om het groote gevaar onmogelijk. Als er iets op valt, ontploft de mijn. Bovendien staan dan de mijnen voor iedereen zichtbaar. Om kort te gaan, deze mijnenstrooiende trawlers moeten een verzinsel wezen. De Duitschers te Doornik. Het //Handelsbl. van Antwerpen" schrijft; ingevolge de bezetting van Doornik door de Duitsche troepen, heeft de vijandelijke militaire overheid aan de stad een oorlogs- schatting opgelegd van twee millioen. Tezelvertijde nam zij gijzelaars gevangen M. de baron Stienon du Pre, burgemeester en Senator, Mgr. Walravens, bisscbop van Doornik en bijna al de gemeenteraads- leden. Er was een zeer korte tijd bestemd voor de betaling der oorlogsschatting. Men be- taalde ze eerst in bankbriefjes, maar dat wilden de heeren nietzij eischten goud en zilver en gaven slechts een uur tijd, om de som te vinden. Toen het uur verstreken was, kon men slechts 1 millioen 700,000 fr. .geven. De Duitschers gaven nog een uur om de twee millioen volledig te maken. Talrijke vrouwen van Doornik zamelden toen geld in en eindelijk kon men de twee millioen aan de Duitschers betalen. De gijzelaars waren meegenomen naar Ath toe en waren Donderdagmorgen nog niet te Doornik terug. In een wijk van Doornik zijn negen huizen in brand gestoken. 't Is een Duitsche onderofficier, die, zegt men, de Duitsche soldaten gedwongen had den brand te stichten. De oversten van dien onderofficier, veraomen hebbende wat er gebeurd was, Kebben hem aanstonds doen fusileeren. Een andere Duitsche soldaaft, die een joug meisje wilde mishandelen, werd door een officier verrast, die hem oogenblikkelijk doodschoot, Donderdag waren er geen Duitschers meer te Doorniki Er worden evenwel nog troepen gesitfPaleerd, die uit Brussel ver- fe«kk-dn in Hchting van Doornik en Kortrijk. Renofficieel Britschoorlogsverslag. De volgende verklaring is naar het Hbl. meldt, door het Britsche ministerie van oorlog gepubliceerd Het is onmogelijk, in groote lijnen aan te geven, welk het Britsche aandeel is ge- weest in de laatste operaties. Er is een vierdaagsche slag geweest don 28sten, 24sten, 2osten en 26sten Augustus en gedurende een deel van deze periode waren de Britsche troepen belast,in overeenstemming met de algemeene beweging van de Fransche legers, met het tegenhouden en terugdrir.gen van de Duitsche voorwaartsche beweging, om zich daarna terug te trekken tot de nieuwe defensie-linies. Het gevecht begon Zondag te Bergen. GedtfVende den dag en een gedeelte van den nacht werd de Duitsche aanval, die harduekkig vooruitdrong en herhaald werd, geheel tegengehouden. Maandag den 24sten deden de Duitschers met een numerieken overmacht krachtige pogingen om het veilig terugtrekken van het Engelsche leger te beletten en het in de vesting van Maubeuge te ^agen. Deze poging werd belet door de standvastigheid en handigheid, waarmede de Engelsche terugtrekkende beweging werd uitg-voerd. Evenals de vorige dagen werden den vijand zeer zware verliezen, veel grooter dan de onze, toegebracht. De Duitschers marcheerden in gesloten formatie en in enorme massa's telkens op- nieuw voorwaarts om de Britsche linies te b stormen. De Engelsche terugtrekkende beweging werd den 25sten voortgezet met voortdnrende gevechten, hoewel niet op zoo groote schaal als de beide vorige dagen. "egen den avond van den 25sten bezetten Engelschen de linie Cambrai-Landrecies- ^ateau. Het was het plan geweest, 4en '8 morgens vro°g de terugtrek- weging te hervatten, maar een •nval, waaraan niet minder dan en deelnamen, was zoo heftig ehtbij, dat het eerst in den ;ik was, dit plan uit te den 26sten was het migste. De troepen i en schitterenden ^vermacht, tegen- ,n waarvan ze zich n goede orde, hoewel zen en onder zeer zwaar De vijand veroverde geen geschut, behalve dat, waarvan de paarden gedood waren en dat door ontplofbare granaten was vernield. Sir John French schat dat in deze periode van 23 tot en met 26 Augustus zijn verliezen 5 a 6000 man bedragen. Aan den anderen kant zijn de verliezen, door de Duitschers geleden in hun aanval op het openveld en ten gevolge van hun gesloten formatie, buiten verhouding tot de ouze. Als voorbeeld mag genoemd worden dat op den 26sten Augustus te L.andrecies alleen een Duitsche infanterie-brigade voor uitdrong in de meest gesloten orde in een nauwe straat, die zij geheel en al vulde. Ouze mitrailleurs werden van het eind der stad overgebracht om op dit doel te vuren. Het hoofd van de colonne werd weggevaagd. Een vreeselijke paniek volgde en men schat dat niet minder dan 800 of 900 doode. en gewonde Duitschers alleen in deze straat lagen. Een ander incident, dat nog uit zoovele andere mag worden gekozen, was de charge van de Duitsche garde- cavaleriedivisie op de twaalfde Britsche infanteriebrigade, waarbij de Duitsche cava- lerie met groote verliezen en wanorde werd teruggeworpen. Dit zijn voorbeelden van wat tijdens deze gevechten over vrijwel het geheele front plaats had en de Duitschers hebben elk voortrukken sedert dep 26sten duur moeten betalen. Behalve dan wat de cavalerie-gevechten betreft, is het Britsche leger niet getrofien het heeft gerust en heeft zicht hersteld na zijn inspanning enschitterendeverrichtingen. Versterkingen tot het dubbeie van de ge leden verliezen, zijn reeds aangekomen. Alle kanonnen zijn vervangen en het leger is nu gereed deel te nemen aan de volgende groote botsing met onverminderde kracht en ongebroken elan. Heden ook is het nieuws gunstig. De Engelschen zyn niet in gevecht geweest, maar de Fransche legers, die op hun rechter- en linkervleugel heftig voorwaarts drougen, hebben voorloopig den Duitschen aanval tot stilstand gebracht. Sir John French meldt, dat op 28 Aug. de vijfde Britsche cavalerie-brigade, onder generaal Chetwode, een schitterend gevecht leverde met de Duitsche cavalerie, waarbij het twaalfde regiment lanciers en de Royal Scots Greys den vijand de nederlaag toe- brachten. Tal van vijanden werden op de vlucht aan de lansen geregen. Men moet bedenken, dat de operation in Frankrijk zeer uitgestrekt zijn. Hoewel wij slechts op een vleugel staan van het geheele slagveld, is de strategische positie van ons en onze bondgenooten zoo, dat terwijl een beslissende overwinning van onze wapens in Frankrijk waarschijnlijk noodlottig voor den vijand zou zijn, de voortduring van het ver- zet door de Anglo-Fransche legers zoo- danig dat 's vijands beste troepen worden vastgehouden, indien het kan worden be- stendigd, slechts kan leiden tot een voor ons en onze bondgenooten volkomen be- vredigend einde, De strijd aan de Fransche grenzen. Een officieel telegram meldt ons uit het Duitsche groote hoofdkwartier van Maandag. Het leger van veldmaarschalk Von Kluck heeft een door zwakke Fransche strijd- kracbten ondernomen poging om een flank aanval in de buurt van Comble3 te onder- nemen, met een legercorps teruggeslagen. Het leger van veldmaarschalk Von Bii- low heeft een sterker Fransch leger bij St. Quentin volkomen verslagen, nadat het bij zijn opmarsch reeds een Engelsch batail- lon infanterie gevangengenomen had. Het leger van veldmaarschalk Von Han sen heeft den tegenstander op de Aisne bij Rhethel teruggedrongen. Het leger van den hertog van Wurtem- berg heeft bp zijn voortgezetten overtocht over de Maas den vijand eerst met. zijn voorhoede overvallen, doch toen sterkere vijandelijke strydkrachten in gevecht k wamen moest het gedeeltelpk weer over de Maas terugtrekken. Daarna heelt het echter de overgangen over de Maas weer vermeesterd en thans trekt het op de Aisne aan. Het fort Ayvelles achter dit leger is gevallen. Het leger van den Duitschen kroonprins zet den opmarsch naar en over de Maas voort. Nadat de commandant van Montmedy met de geheele bezetting by een uitvai gevangen genomen was, is deze vesting gevallen. De legers van den kroonprins van Beieren en veldmaarschalk Van Heeringen zijn nog steeds in het altijd nog voortdurend gevecht in Fransch Lothariagen. (Get.) VON STEIN, generaal-kwartiermeester. Ongeveer tegelijkertijd met dit telegram van Duitsche zijde, werd een in Parijs uit- gegeven communique der Fransche regeering bekend. Daarin heet het De Franschen gingen twee dagen gele den in de Vogezen en Lothavingen opnieuw tot den aanval over. Deze aanvallende beweging schrijdt langzaam voort, teneinde in staat te stellen elke bezette positie on- middellijk te versterken, doch overigens wordt zij elken dag door nieuwe plaatselijke successen gekenmerkt. De troepen, die in de streek van Spindcourt en Longuyon opereeren, keereu zich tegen het leger van den kroonprins van Duitscbland in de buurt van Neufchateau. In de laatste dagen trachtten de Duitschers in aanzienlijken getale de Maas over te trekken, maar hevige tegenaanvallen dreven hen met groote verliezen terug. In deze streek duurt de algemeene strijc voort, zonder dat men den uitslag voor- spellen kan. Het communique erkent, dat de verbon- denen terugtrokken van de linie Dinant- Charleroi-Bergen, omdat de Duitschers naby Givet den overtocht over de Maas forceerden. Samenvattend zegt de Fransche regeering, dat de Franschen op den rechtervleugel na gedeeltelijke nederlagen tot den aanval overgingeu en dat de vijand zich daar voor hen terugtrekt. In het centrum wisselen successen met tegenslagen af, maar de alge- meet e veldslag duurt voort. Het m reel van de bondgenooten is uit- stekend, ondanks de verliezen. Antwerpen belegerd Naar gemeld wordt maken de Duitschers aanstalten voor een belegering en hebben de zware belegeringskanonnen voor Antwer pen in stelling gebracht. Dit telegram verrastte te meer, omdat eerst uit Antwerpen werd gemeld, dat de terugtrekkende beweging der Duitsche troepen, die al eenige dagen aan den gang was, nog toegenomen was. Volgens officieele inlichtingen, zoo luidde het Antwerpsche bericht verder hebben de Duitschers de streek ten Noorden van de lijn Merchtem, Vilvoorde en Aerschot ontruimd. Heyst op den Berg, Tremeloo, Haecht en de provincie Antwerpen en 'n deel van Belgiscb Limburg zijn voor het oogenblik geheel door de Duitsche troepen verlaten. Te Aerschot werpen de Duitschers de verschansingen op, die naar het schijnt moeten dienen om een aftocht te dekken. Blykbaar hebben de Antwerpenareu zich in het doel dezer verschansingen niet zuinig vergist. Het verdient opmerking, dat de Duitsche bladen zich eenigszins vroolijk maken over de naiveteit der Belgen, die van meening waren dat de Duitschers in grooten getale langs den spoorweg Belgie verlieten ten einde naar de Russische grens te spoeden. In een telegram uit Berlijn wordt gezegd z/Op het westelijk oorlogsterrein is met de overwinning by St. Quentin de eerste operatieperiode van het Duitsche leger ge- eindigd. Het is niet orswaarsehijnlijk dat ook de tweede periode de wereld eenige verrassiugen bereiden zal." En de Koln. Volkszeitung schrijft o.a., dat de Belgen zich vergissen, door te meenen dat die 160 treinen met soldaten tegen de Russen zouden gebruikt worden. Binnen enkele dagen heet het verder zal men bemerken, dat een actie wordt voorbereid, waarvan het blad hoopt, dat zij den Belgen eeren zal, nu toch eens beter te begrijpen wat er gebeurt. In verband met vorenstaande trekt het ook de aandacht, dat, zooals wij Maandag naar aanleiding van het alhier voorbij stoomen der twee van Antwerpen komeDde mailbooten van den dienst Ostende- reeds vermoeden en wat later bevestigd is, dat de Belgis'che Koningin met hare kinderen uit Antwerpen is vertrokken. Het bericht luidt, dat Zij vertrok om lare kinderen weg te brengen en daarna terug te keeren. Van particuliere zijde vernamen wij Dinsdagavond ook, dat de Duitsche troepen weer meer Noordwaarts gekomen aijn en te Denderleeuw, Erembodeghem^ Aalst, ede en Dendermonde waren. Tengevolge daarvan zijn de trebsen ten zuiden van Gent weer gestopt. Naar gemeld wordt hebben de Duitschers jl. Maandag ook weer een uur lang Mechelen gebombardeeid. Was dit misschien om een baan vrij te maken teneinde de naar Ant werpen leidende wegen met het geschut te runnen bestryken De veldslag tusschen Oostenrijlters en Russen, De oorlogscorrespondent van het Frem- denblatt meldt, volgens de N. R. Crt., d.d. 31 Augustus, des ochtends 9 uur: Heden is de zesde dag van den grooten veldslag. Onze troepen strijden met bewondereoswaardig uithoudingsvermogen voort. De berichten van het front zijn over het algemeen genomen gunstig voor de Oostenrykers. De stemming vau het hoofd kwartier is goed. Gewonden, die van het front komen vertellen staaltjes van den moed van de Oostenrijksche soldaten. Uit Boedapest wordt gemeld dat de slag aan de Gallicische grens ook Maandag in vollen gang was. De linkervleugel en daaraan aansluitende deelen van het centrum hebben den vijand tot aan de linie Lublin-Krasnostan-Wladi- mir Wolynsky teruggedrongen. Aan den rechtervleugel wordt hevig ge- vochten bij Nisniov. De toestand wordt gunstig beoordeeld. Een beslissing is op bauden. Tot goed begrip van den slag, die al dagenlang aan den gang is over een front, dat zich uitstrekt van Oost-Galicie tot in de buurt van Lublin (in Russisch-Polen) kan worden meegedeeld, dat de Oostenrykers en de Hongaren de Russen expres met hun reeds lang aan de grenzen gereed staand leger in Galicie hadden gelokt, ten einde niet zelf zooals het Napoleon met zijn leger was gebeurd diep Rusland in te moeten trekken en daar order ongunstige omstandigheden te moeten strijden. Uet Oostenryksch- Hongaarscheleger ging, zoodra het zijn opmarsch had voltooid, tot den aanval over en won den slag bij Krasnik, waar onder aanvoering van generaal Dankl 6000 Russen werden gevangen genomen, o. w. twee generaals. Ook werd veel oorlogs- materieel buitgemaakt. Bij het verder verloop van den slag stiet het Oostenrijksch-Hongaarsche leger op 10 Russische divisies en versloeg die. Een generaal. vele officieren en 2000 man werden gevangen genomen. Het hoofdleger der Russen, dat onde aanvoering staat van generaal Rennenkampf en dat ageert in de richting van Lemberg, heeft posities ingenomen tusschen de rivieren Bug en Dnjestr, met den linkervleugel vooruitgeschoven bij Brody. Onmiddellijk na de overwinning bij Krasnik begon het Oostenrijksch-Hongaarsche leger een nieuwen strijd met de Russen, waarbij de linkervleugel aan de winnende hand is. Het is thans reeds de zesde dag dat de verbitterde worsteling duurtaan den slag nemen een paar millioen strijders deel. De deskundigen, die in staat zijn bij deze sobere mededeeling van de legerauto- riteiten tusschen de regels te lezen en die uit de posities op kaarten de beteekenis van wat gebeurt kunnen afleiden, hopen er vast op, dat de Oostenrijksch-Hongaarsche troepen de overwinning zullen behalen. De Hongaarsche Minister-president Tisza, die beschikt over betere inlichtingen dan wij, vertrouwt vast op een gunstigen afloop, Er is geen twijfel aan of deze reuzenslag zal een der belangrijkste beslissingen brengen in den wereldoorlog, een beslissing waarbij de geheele beteekenis van den oorlog in Servie op den achtergrond raakt. De Oostenrykers en Hongaren vechten sinds den 26en Aug. tegen drie Russische legers, van welke er een (het rechterleger) van Lublin over het Krasnik in de rich- ting van Krakau trekt (trok Red.) Het tweede (centrums) leger rukt van Brest Litofsk over Cholm en van Dubno over Brody naar Lemberg. Het Oostelijke leger wordt op Tarnopol en Tsernowits gedirigeerd. Een oorlogscorrespondent van het Nue Wiener Tageblatt bij het bureau voor de persberichten in het Oostenrijksch-Hongaar sche hoofdkwartier, seinde dat de toestand zeer gunstig is; maar dat de afloop van den strijd nog niet te voorspellen is. lntusschen heeft de plotseling beroemd geworden generaal Dankl, voorheen bevel- voerende generaal te Innsbruck, die tot dusver een voor het groote publiek onbe- kende persoonlijkheid was, den troepen hartelijk dank gebracht voor den betoonden heldenmoed. Dene Nederlaag der Russen. Maandag werd van Duitsche zijde een bericht verspreid, dat de Duitschers in Oost-Pruisea op de Russen eene 'groote overwinning zouden hebben bevochten bij Tanneberg, Hohenstein en Ortelsburg. Het eerste berierht meldde dat behalve dat veel geschut enz. was buit gemaakt, ook 30,000 mannen, waaronder 9 generaals, waren ge vangen genomen. Later werd gemeld dat er 60,000 gevangenen waren en heden lazen we een bericht dat er 70,000 gevangenen zijn en dat al bet Russische geschut ver- nietigd is. Nadere omschrijvingen van de omstandig heden waaronder dat zou zijn geschied, hebben we nog niet vermeld gezien. Tan het westelijk oorlogsterrein. Harold Ashton seint volgens- de N. R. C. gisteren uit Boulogne aan de Daily News dat alles rustig en vredig was in de heele streek tusschen Boulogne en Rijssel. Er was een betrouwbaar bericht ont- vangen dat de slag, welke de vorige week begonnen was, thans nog grootereafmetingen heeft genomen. Sedert Donderdag is het vechten onafgebroken voortgezet. Aan geen van beide zijde schijnen belangrijke voordeelen te zijn behaald. Hoewel de weg naar Boulogne vrijwel open is, krygt men daar toch weinig nieuws te hooren. Bij, twaalf tot twintig tegelijk komen er gewonden aan, die dan in allerijl naar Engeland of naar Calais worden gezonden. Dit gebeurt meestal des nachts. De Roode Kruis-organisatie is uitstekend. Te Inchy in Artois (15 KJVL ten W. van Kamerijk) moet een Duitsch infauterie- regiment zijn afgesneden en bijna geheel vernietigd door de troepen der bondgenooten. Sedert Vrijdagavond moet ook een groot aantal Duitsche troepen zijn omsingeld in 't groote bosch van Havrineourt (15 K.M. ten Z.W. van Inchy), dat van alle kanten hevig onder vuur is genomen door de troepen der bondgenooten. Verhalen van groote slachtingen op het oorlogsterrein doen hier de ronde. Na twee dagen vechten met afwisselend geluk, hebben de bondgenooten den vijand tot den terugtocht genoodzaakt met achter- lating van hoopen dooden en gewonden. Yeertig Roode-Krnis-auto's zyn uit R.yssel vertrokken naar dit laatste tooneel van slachting om de gewonden van beide legers op te nemen. Het nieuws van het slagveld is over het algemeen bevredigend. De terugtocht der bondgenooten, die in alarmeerende berichten als een nederlaag is voorgesteld, is dat geenszins, maar volkomen in overeenstem ming met een zeer zorgvuldig overlegd plan. De Duitschers vceren nog steeds groote troepen soldaten aan om de geduchte gapingea in hun gelederen aan te vullen. Zij vechten als duivels om Parijs te bereiken, maar uur op uur, dag op dag houden de bondgenooten hen tegen. Dat het front van den linkervleugel der bondgenooten op het oogenblik meer den vorm vau een boek, dan van een rechte lijn heeft, is niets ver- ontrustends. Alle Duitsche ulanen, die het departement Nauw van Calais waren binnengevalleu, zijn op de hoofdmacht teruggetrokken. In een omtrek van dertig mijlen om Boulogne is sinds Zondag geen enkele vijand meer ge zien. Allen zijn elders noodig, dringend noodig. Bombardement van Antwerpen aanstaande "Volgens een gerucht zou met het bom- bardeeren van Antwerpen morgen worden aangevangen. TER NEUZEN, 2 Sept. 1914. Het weer bericht van het meteor gisch instituut te De Bilt van heden, luj als volgt Hoogste barometerstand 772.1 Groningi Laagste barometerstand 765.4 Haparam Verwachting tot den avond van 8 Septembi Meest zwakke uiteenloopende wind, lij tot half bewolkt, weinig of geen regi zeifde temperatuur met eenige kans nacht'vorst. Met ingang van 1 November a, wordt de heer 8. Srnit, commies-verificatei alhier verplaatst naar Rotterdam. Middenstands credietban k. Het Ministerie van Landbouw, Nijverhei en Handel tracht zooveel mogelijk tegem# te komen aan de moeilijkheden, waariniit de handeldrijvende en indnstrieele middei stand tengevolge der huidige Europeesd crisis bevindt. Als eerste maatregel van groote beteek nis werd dezer dsgen te Amsterdam krachtigen steun van de Regeering opg richt een Algemeene Nederlandsche Middi stands Credietbank. Het is de bedoeling, dat deze Bank tusschenpersoon op zal treden tusschen Vereeniging voor den Geldhandel en lol middenstandscredietbanken en patroonsv eenigingen. Zoodoende ontstaat de mo iijkheid, dat de middenstand gesteund wo uit de geldmiddelen, ten bedrage van ti honderd millioen golden, door boven noemde vereeniging in samenwerking i de Nederlandsche Bank bijeengebraeht, Om dezen steun aan den geheelen midi stand ten goede te doen komen, zall gewenscht zyn, dat reeds bestaande Midi stands-Credietbanken zich bij de Algemef Bank aansluiten en verder nieuwe Credi banken worden opgericht, zoodat de Alj meene Bank verbinding krygt met i groot aantal Banken, die te zamen i geheele land omvatten. Om zoo spoedig mogelijk aan de gd behoeften van den middenstand te knnj voldoen, dient deze organisatie van credietwezen onverwijld tot stand te kon Verder zullen patroonsvereenigingeai geriebt moeten worden voor takken i klein-ngverheid, die nog niet: georganistf zijn en thans in ernstige moeilijkW verkeeren. Bovendien zal het aanbev.fe verdienen, om lokale advies-bureani vestigen, waar de middenstanders q kunnen inwinnen omtreut de vele vrag die zi©h in verband met de huidige a voordoen. In opdracht van Z.E. de Minist. i Landbouw, Nyverheid en Handel is aaa Nijverheidseonsulenten opgedragen zich Ha toe met plaatselijke voornamen in 1 ambtsgebied in verbinding te stelleo gemeensehappelijk de noodige maatrege te nemen. Arbeidsbearsi. De Ter Neuzensche afdeeling van Nati<jnaal Steuncomite 1914 wees Maani iniddag in hare eerste vergadering i commissie aan voor de oprichting vani plaatselijke arbeidsbeurs in het bijzd voor de vele werkeloozen in de huil crisietijden. Deze commlssie welke i Maandag reeds had geconstitueerd deal Mo. Eijke als voorzitter en den heer Estor als secretaris hpffi aangewezen vergaderde Dinsdagavond voor de ei maal in het gemeentehuis. Medegedeeld kon worden, dat namets sommissie bespr-ekingen hadden plaats had met de bedoeling, bestaan.de bo-awplai in de gemeente op hot oogenblik uitgew te krygen, getracht zal worden juist dezen tijd enkele noodzakelijke werken staat en gemeente te doen tot stand kon terwijl de commissie aich met dezef bedoelingen wendde en wenden zal toti schillende particuiieren. Verder werd sehreven aan fabrieken elders met vers van de Ter Neuzensche werkeloozen willen te werkstellen. Toezeggingen wen begrijpelijkerwijze nog niet ontvangeu De commissie besloot, wanneer m®ge van haar werkzaamheden in weeksta overzicht te geven en elken werkdag zitt te houden van 12-2 uur op hetgemeeateB De commissie besloot verder zicb wenden tot de burgerij met verzoek in haar |taak te willen steunen door betrekken van werkkrachten door ben deling van de beurs. Getracht zal dan worden zooveel mogi het werk over alien te verdeelen, en m eerste plaats, waar de werkeloosheid h durig en het gezin groot is, werk te schaffen. Het publiek kon ten zeerste meewer de werkeloosheid te beperken door rc zakelyke herstellingen enz. in het bijzoD aan huize niet met het oog op de orasj digheden nog langer uit te stellen en werk zooveel mogelijk normaal te blijven verloopen. Ren redder beloond. Een abonne deelt ons mede, dat de schj makersknecht Gerrit van Dijk, woni bij de wed. Leenhouts, in de buurt 1 wegen, deze week een brief ontving war f 500 was gevoegd. Het schrijven gedateerd vac 30 Augustus, uit iSliedf en vermeldde dat de schrijver dat. b' uit dankbaarheid aan Van Dijk zond, de redding van zijn eenig kind op September 1910. O O o Zooals uit achterstaande advertent/#blij worden ook hier ter stede poginges ai gewend om eene organisatie van a standers te vormen en zal a..s. Maam eene o-penbare vergadering voor ueri doenden en landbouwers worden bell waarin. door den Nijverheidsconsulent i de zuidelijke provincien een en ander m zal worden uiteengezet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2