De krijgsMrijven. Laatste Berichten. 8URGERLIJKEN STAND. Handelsberichten. eenige werden vlak brj ons huis opgesteld. Commando's weerklonken en spoedig dreunde de straat van het hevige kanonvuur. Boven het gebulder van de kanonnen klonken nu en dan menschelijke kreten. Toen ik het waagde door een der ramen te kijken wat er in de straat voorviel, zag ik reeds verschillende huizen in brand staan. Soldaten sloegen de winkelruiten stuk en stalen alles wat van hun gading was. Ik zag hen juist bij een comestibleshandelaar de ruiten inslaan en zich aan de in de uitstalkast staande wijnen te goed doen, terwijl een oogenblik later een soldaat met een arm vol kistjes sigaren bij een overbuurman uitkwam. Menschen, die uit de brandende huizen naar buiten vluchtten, werden op straat doodgeschoten door de met het ge- weer in den arm loopende soldaten. Toen het kanongebulder bleef aanhouden, besloten wij, mijn patroon, ook een Neder- lander, zijn vrouw, een zoontje en ik een schuilplaats te zoeken in den kelder. Ik en het zoontje van den patroon kropen onder de opgestapelde banden en dekten ons daarmede toe, mijn patroon kroop in een kist en zijn vrouw onder een gootsteen, waar ze echter genoodzaakt was tot aan haar middel in het water te staan. Zoo brachten we in doodsangst den nachc door. Het schieten in de straten duurde steeds voort. In den loop van den nacht waagde ik het nog even naar boven te gaan, om wat water te halen. Door een venster zag ik toen dat een groot gedeelte van onze straat reeds in puin lag. Onze buurman, een advocaat, was met een vijftien andere personen op het dak ge- gevlucht, terwijl zijn huis reeds van alle zijden in brand stond. Handenwringend kropen de ongelukkigen, waaronder vrouwen en kinderen bijeen. Nadat we nog een tijdje in onze schuilplaats waren gebleven, bemerkten we dat ook ons huis boven ons in brand stond. We stonden toen voor het feit om ons levend te laten verbranden of op straat te vluchten, waar we bijna zeker werden doodgeschoten. We kozen het laatste. Hoewel we dit besluit genomen hadden, durfden we geen van alle het eerst te gaan. Eindeljjk besloot ik het te wagen ontkomen was toch niet meer mogelijk. Nauwelijks was ik op straat of een drietal soldaten liepen op mij toe, hun revolvers op mij richtend, riepen ze ffwaar moet dat heen floe ik er toe kwam, weet ik zelf niet, doch in het Duitsch riep ik hun toe z/Houdt op, ik ben een Duitscher". Dade- lijk veranderde hun houding en toen ik hun vertelde dat ook myn patroon een Duitscher was (ook die spreekt goed Duitsch) boden ze mij aan ons naar het station te brengen, waar spoedig een trein zou ver- trekken. De tocht door de stad was het ver- schrikkelijkste wat men zich voor kan stellen. 't Was als een wandeling door de hel. De geheele stad stond in brand, terwijl vele huizen en groote gebouwen reeds in puin lagen. Overal in de stad lagen lijken, terwijl we uit enkele huizen nog kreten hoorden. Burgers zagen we nergens op straat, alleen soldaten. Met behulp van onze geleiders, die steeds in de overtuiging bleven, dat we Duitschers waren, kwamen we omstreeks halfzes aan het station. Voortdurend spraken zij over de burgers, die geschoten hadden, waarin we hen maar gelijk gaven, hoewel wij voor ons de overtuiging hebben, dat het onwaar is. Yeeleer meen ik dat de buiten Leuven vechtende troepen enkele soldaten vluchtende in de stad op de schildwachten zijn gestuit, die op hen, ze voor Belgen aanziende, hebben geschoten. Zoo is misschien een misverstand ontstaan. Overal in de stad waren de parkeD omwoeld. Blijkbaar waren daar inderhaast doodgeschoten burgers begraven. Althans hier en daar staken menschelijke lichaams- deelen boven den grond uit. Aan het station moesten we eenige uren wachten, voordat de trein vertrok. We hadden toen gelegenheid de verwoesting van onze mooie oude stad met haar prach- tige gebouwen gade te slaan. Onbeschrij- felijk is het schouwspel van die vuurzee, dien alles verteerenden vuurgloed. Soldaten met brandbare stoffen en met bommen liepen rondom, waar de boel nog niet goed brandde, opnieuw den brand erin te steken, Buiten ons waren er geen andere inwoners aan het station. Alleen gewonde Duitschers werden in den trein gebracht. Na eenigen tijd kwamen echter eenige soldaten, een vijftig menschen voor zich uitdrijvende. Aan den bevelvoerenden officier vertelden de soldaten, dat ze deze menschen hadden gevonden in huizen, van waaruit geschoten was. Zij bezwoeren handenwringend niet geschoten te hebben. Na korten tijd werden alle ongelukkigen neergeschoten. Gelukkig vertrok eindelijk te 8 uur de trein, die ons wegvoerde nit deze poel van ellende en jammer. De trein reed zeer langzaam. Overal langs den weg passeerden we ver- woeste dorpen alles is vernield en verbrand. Even voor Luik is blykbaar een spoorweg- ongeluk voorgekomen, althans langs den spoorbaan lagen twee treinen, waarvan de wagens geheel in elkaar waren geschoven. Op het station te Luik stond met groote letters geschreven//Neu Deutschland" en daarnaast geteekend het portret van koning Albert, een halsdoek om en een Duitschen pijp in den mond. In Aken werden we liefderijk ontvangeD en van eten en drinken voorzien. Daar we geen papieren hadden deden we onder- zoek naar den Nederlandschen consul, die daar echter niet was te vinden. We zijn toen naar Herzogenrath gegaan, waar we van den corpscommandant een bewijs kregen, waarmede we ongehinderd naar Holland konden gaan. Op mijne vraag, waarom ze de stad niet na de waarschuwing dat de stad vernield zou worden, hadden verlaten, verklaarde de heer D. dat een waarschuwing hem en blijkbaar velen met hem niet bekend was. MAASTRICHT, 29 Aug. Van Duitsche zijde zegt men dat de aanslag te Leuven zorgvuldig was voorbereid en werd onder- steud door Engelsche militairen in burger kleeding, waarvan de uniformen zijn ge vonden. Van Duitsche officieren vernaru ik dat geestelijken de bewoners hadden wijs- gemaakt dat de Fransche en Engelschen overwinningen hadden behaald en de Duit schers terugtrokken, Daarop begon de slachting, waarbij een compagnie landweer en een bagagetrein werden gedecimeerd. De militaire bevelhebber gelastte daarop de stad te ontruimen en brand te steken. Slechts de kathedraal en het stadhuis zullen verschoond blijven. LONDEN, 29 Aug. De Times komt in een hoofdartikel verontwaardigd op tegen het ruwe optreden der Duitschers in Beige, dat zijn toppunt heeft in de verwoesting van Leuven. De Westminster Gazette, een zeer ge- matigd blad, schrijftDe verwoesting van Leuven is een schandelijke daad, die niet gerechtvaardigd kan worden met een beroep op militaire noodzakelijkheid. Geen dappere soldaten bedrijven dergelijke dingen, maar menschen, dol van angst voor eigen veilig- heid. Het is een noodzakelijkheid voor de Duitschers hun verbindingslijnen te doen be- zetten door het kleinst mogelijke aantal troepen en daarom moet de bevolking worden geterroriseerd. Deze wijze van optreden zal echter het tegengestelde uitwerken van 't geen er mee bedoeld is. Het zal de bond- genooten tot volharding aansporen. N. R. Crt. Na het afdrukken van ons vorig nummer kregen wij de zekerheid, dat het schieten, hetwelk hier Donderdag waarneembaar was niet was het inschieten van geschut, maar een bombardement van Mechelen. De Duitsche troepen waren weer versterkt teruggekomen en hebben een heftig gevecht met de buiten de forten gekomen Belgische troepen gevoerd, die zich voor de over- macht wijkende op hunne versterkingen terugtrokken, terwijl de Duitschers daarop een bombardement op Mechelen hebben geopend, dat Vrijdag nog werd voortgezet. De inwoners waren te voren door den burgemeester aangeraden zich elders te bergen. Het bombardement heeft aan de stad veel schade berokkend. Er is bijna geen straat, of er staan beschadigde huizen. De bewo ners zijn bijna alle uitgeweken, de stad ligt er doods bij. Wij lazen een bericht, dat deze gebeurtenissen voor een aantal niet te noemen individuen nog een welkome ge legenheid is geweest, om in de openstaande woningen en winkels te plunderen. Hoewel verschillende berichten en inlich- tingen op dat punt tegenstrijdig zijn, meenen we te moeteu aannemen, dat de Duitschers de stad niet bezet hebben. Er schijnt nu weer eenige rust te heerschen. Bij de plaats gehad h.ebbende gevechten zijn aan beide zijden velen gevallen. De opmarsch der Duitschers naar Parijs kan als het ware gezegd worden, is de vorige week een heel eind gevorderd. De verschillende legerkorpsen hebben, elk afzonderlijk strijdende, voor een gemeenschappelijk doel samen gewerkt en de troepen stonden, na verschillende in hun voordeel besliste gevechten, het doel een heel eind nader, ze waren al op Franschen bodem. Zooals we in ons vorig nummer meldden, was de aanval op de versterking Mabeuge ingeleid. Zeer vermoedelijk zullen we omtrent de gevechten in de eerste dagen wel wat hooren, want de Duitschers dachten 2 September, den gedenkdag van den slag bij Sedan, voor Parijs te staan. Of hun dat gelukken zal, zal de tijd moeten leeren. Er zijn echter aanwijzingen datdeFransche generale staf den toestand niet zoo roos- kleurig inziet als men uit de officieele be richten zou gelooven, want uit berichten van oorlogscorrespondenten blijkt, dat men in stilte reeds bezig i3 Parijs gereed te maken voor het doorstaan van een beleg. De gezanten raden de vreemdelingen aan te vertrekken, de arme bevolking krijgt gelegenheid zich naar elders te begeven en er wordt reeds hard aan de versterkingen gewerkt. Zou de bevolking weer het lot moeten treffen, om, door mooie berichten gerust- gesteld, op het onverwachts de Duitsche troepen voor hare poorten te zien In de gedurende de afgeloopen week ge- voerde gevechten moeten de Engelsche troepen een harde noot te kraken te hebben gekregen. Van Duitsche zijde wordt gemeld dat die troepen zoo goed als vernietigd zijn, daar de ruiterij de vluchtende Engelschen omtrok en ophield, om het hen vervolgende voetvolk gelegenheid te bieden hen nogmaals aan te vallen. Van Engelsche zijde wordt echter weerproken, dat deverliezen zoo ernstig zijn, al geeft men toe, dat de Engel sche troepen voor den sterker vijand moesten wijken. Aan de Oostenrijksche grens hebben de Oostenrijksche troepen blijkens berichten uit Weenen beteekend succes behaald op De Russen. Ook wordt van een succes op de Russen vermeld meer Noordelyk door de Duitsche troepen, ter wijl van Russische zijde gemeld wordt van een voortdringen der liussen in Oost-Pruissen. Koningsbergen zou vol- gens de laatste berichten omsingeld zijn. Berichten die de vorige week reeds meldden dat die stad was genomen, bleken in elk geval onjuist. Dat de Russen in Oost-Pruisen door- dringen, wordt ook van Duitsche zijde met leedwezen over de bewoners, die daarvan het slacbtoffer worden, erkend. Ter zee hebben Engelschen een succes behaald op de Duitsche vloot. Bij Helgoland heeft, in een mist de eerste zeeslag van eenige beteekenis plaats gehad. Eene sterke flotille torpedojagers, ge- steund door lichte en gepantserde kruisers, ageerende met onderzeeers, onderschepte een aanval van Duitsche kruisers en torpedo jagers, die de Duitsche kustwateren be- waakten. Volgens de Duitsche berichten is de Duitsche kruiser Ariadne na een eervol gevecht gezonken. Een deel van de be- manning kon worden gered. Ook de torpedoboot V 187 is gezonken. De commandant en chef van de flotille is gesneuveld. Volgens een ander bericbt uit Duitsche bron zjjn drie Duitsche kruisers en een torpedoboot vernield. De Engelschen berichten weinig averij te hebben beloopen. Een torpedojager is beschadigd. De schepen brachten ook een 70tal opgevischto Duitsche gewonden mede naar Harwich, waar ze natuurlijk onder enthousiasme der bevolking arriveerden. De Duitsche kruiser Magdeburg is, blijkens een bericht uit Duitsche bron, Woensdag in de Finsche golf vastgeloopen en door eigen volk opgeblazen, omdat het niet mogelijk was het schip af te brengen en er gevaar ontstond, dat het den Russen in handen zou valleD, die met een machtige vloot kwamen opdagen. Onder vijandelyk vuur, werd het grootste deel der bemanning gered door de torpedoboot V 26, die daarbij ook gekwetsten bekwam. Er zijn 85 ver- misten, 21 gewonden en 17 dooden. Onder de laatsten is de commandant van het schip. De Duitsche hulpkruiser Kaiser Wilhelm der Grosse, een der weinige hulpkruisers die zee heeft kunnen kiezen en trachtte handelsschepen op te pikken, reeds eenigen tot zinken bracht, is thans nabij de West- kust van Afrika, by de monding eener rivier, door een Engelsch oorlogschip tot zinken gebracht, nadat de bemanning er was afgehaald. De vorige week zijn blijkens verschillende berichten weer verschillende handelsschepen en visschersvaartuigen op mijnen gestooten en gezonken. Daaruit blijkt, dat de vaart niet veilig is. De Engelschen schrijven die ongevallen toe aan Duitsche mijnen. Van Duitsche zijde wordt dat weersproken en beweerd, dat de Engelschen zelfs mijnen in de zeeen strooien. Daarop kwam van Engelsche zijde eene repliek, waarin wordt beweerd dat de Duitschers zelfs trawlers uitzenden om mijnen te strooien, het aan de neutrale staten overlatend om de party die tot zoo'n middel overgaat te beoordeelen. Een zeegevecht Zaterdag is in vele plaatsen aan de kust van ons land zwaar geschutvuur waar- genomen, uit Zuid-Westelijke richting. Men vermoedde dat een gevecht aan den gang was. Er is ook waargenomen dat een uit een der zeegaten vertrokken stoom- schip bijna een zicht uit den wal, van koers veranderde en Noordwaarts stevende Er is echter nog geenerlei bericht daar- omtrent ingekomen. TEE NEUZEN, 31 Aug. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.4 Heldei*. Laagste barometerstand 758.7 Haparanda. Verwachting tot den avond van 1 September: Zwakke tot matige veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer behoudens onweerskans in Oost en Zuid iets warmer. Overeenkomstig <Jen door Haar uit- gedrukten wensch, werd de jaardag van H. M. de Koningin heden niet door uiter- lijke teekenen herdacht. De vlaggen bleven achterwege en ook werd afgezien van eenige gevormde plannen voor openbare herdenking. Alleen kwamen vele kinderen heden ter school met oranje getooid. De hedennamiddag in het //Hotel Centraal" op initiatief van het Dames-Comite gehouden vergadering van belangstelienden tot vorming van een steun-comite, was door velen bezocht. De vergadering werd geleid door den burgemeester, den beer J. fluizinga. Uitvoerig werd de tegenwoordige toestand, voornamelijk de heerschende werkeloosheid en den daardoor ontstaanden nood besproken. Ten slotte werd besloten dat zich uit de verschillende werkliedenvereenigingen alhier sub-comite's te vormen, die elk in hun kring een onderzoek zouden instellen naar den omvang der heerschende werke loosheid. De aanwezigen verklaarden zich alien bereid tot het vormen van een comite, dat voor de behartiging van deze zaak zal werkzaam zijn. Ook werd een comite aangewezen voor het stichten van een arbeidsbeurs, waar we knemers zich kunnen aanmelden en aan werkgevers omtrent de werkkrachten inlichtingen zullen worden verstrekt. De heer Dr. W. Middelberg, leeraar aan de hoogere burgerschool alhier, staat als no. 2 op de voordracht ter benoeming van een leeraar in natuur- en scheikunde aan de gemeente H. B. S. en Handelsschool te Groningen. De heer B. J. Krijgsman, leeraar in de staatswetenschappen aan de H. B. S. alhier staat no. 2 op de voordracht ter benoeming van een leeraar in de staats wetenschappen aan de H. B. S. en middel- bare meisjesschool te Dordrecht. Naar men ons mededeelt zullen er in de op Woensdagavond in het Militair Tehuis (in Bethel) toespraken en redevoeringen worden gehouden, afgewisseld door muziek en zang. Die bijeenkomsten zijn natuurlijk toegankelijk voor de albier in garnizoen liggende militairen, maar, naar men ons bericht, zijn ook niet-militairen welkom. Tebeginnen met morgen, 1 September, zullen de treinen naar Gent dagelijks alhier vertrekken te 8,52 vm., en 12,19 en 5,21 nm. Van Gent zullen alhier de treinen aan- komen 10,03 vm., en te 1,38 en 6,48 nm. Bij het Zaterdag gehouden examen voor de hopfdacte slaagde o. m. de heer D. Theri te Groede. Door Ged. Staten wordt bekend ge- maakt dat voor Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen de opening der jacht op klein wild voorloopig wordt uitgesteld en dat de jacht op waterwild tot nader aankondiging wordt gesloten met ingang van 5 September. In staat van beleg verklaard. Staatscourant no. 203 bevat het kon. besluit houdende verklaring in staat van beleg van verschillende gemeenten. Daarbij is goedgevonden te bepalen, dat met ingang van 29 Augustus 1914, in staat van beleg worden verklaard de navol- gende gemeenten a. in Zeeuwsch-VlaanderenSas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Koewacht, Overslag, Axel, St. Jansteen, Graauw en Langendam, Hulst, Clinge b. in Noord-BrabantPutte, Ossen- drecht, Woensdrecht, Huybergen, Bergen op Zoom, Wouw, Roosendaal en Nispen, Rucphen en Vorenseinde, Zundert, Rijs- bergen c. in Limburg Amby, Bemelen, Berg en Terblijt, Bocholtz, Borgharen, Cadier en Keer, Eygelshoven, Eysden, St. Geertruid, Gronsveld, Gulpen, Heer, Heerlen, Houthem, Huisberg, Kerkrade, Klimmen, Maastricht, Margraten, Meerssen, Mesch, Mheer, Noord- beek, Oud Valkenburg, Oud Vroenhoven, St. Pieter, Rijckholt, Schaesberg, Schin op Geulle, Simpelveld, Slenaken, Vaals, Val kenburg, Voereudaal, Wijlre, Wittem. Niemand behoeft zich over dezen maat- regel ongerust te maken. Het is alleen een voorzorgsmaatregel, om incidenten aan de grerizen te voorkomen. Noordzee onveillig. Blijkens van den Britschen Gezant ont- vangen bericht is de Britsche regeering van oordeel dat de Noordzee door mijnen onveilig is gemaakt. De Britsche regeering raadt ook de neutrale scheepvaart aan zich in Britsche havens te doen inlichten over de veiligheid der te volgen reisroute. De landbouw. In een te Middelburg gehouden vergade ring van het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland is in verband met een brief van het bestuur van het Nederlandsch Land- bouwcomite, besloten een provinciaal bureau voor den landbouw en plaatselijke bureaux in de afdeelingen der maatschappij op te richten, wier taak het zal zijn bemiddeling te verleenen bij de goeda^ verdeeling van de voorhanden zijnde werkkrachten en trek- krachten, bij het inhalen van den oogst 1914 en de voorbereiding van den oogst 1915. HOEK. De speldjes van het Hoefijzerverbond zijn hier verkocht door de dames B. Goor en T. Kaan. Die verkoop heeft opgebracht de som van 29,45, welk bedrag gezonden is aan den heer|£A. C. Bos te Egmond aan Zee. PHILIPPINE. Met ingang van 1 September a. s. is benoemd tot postbode-brievenbesteller, de heer Jul. de Lessine alhier. ANTWERPEN. De militaire gouverneur heeft aan de bevolking de volgende procla- matie gericht Alle personen, die hun woonplaats voor den eersten Augustus niet binnen de ver- strekte stelling hadden, moeten zich zoo spoedig mogelijk begeven naar het station aan het Vlaamsche hoofd, alwaar treinen ter hunner beschikking zijn gesteld, om hen naar Vlaanderen en de kust te vervoeren. leder persoon, vallend onder het hierboven gemelde, die langer dan tot 3 September 's nachts 12 uur in de stelling zal blijven zal als verdacht persoon beschouwd worden en voor den krijgsraad worden gebracht. Het is noodzakelijk, dat alle Belgen, die zich in dit geval bevinden, zich geheel rekenschap geven, dat het een vaderlandsche plicht is onmiddellyk aan dit bevel te ge- hoorzamen, want ongewenschte elementen hebben zich toegang tot de stad verschaft, onder de gunst van de faciliteiten, die toe- gestaan zijn aan de Belgische vluchtelingen. Een uitzondering wordt gemaakt voor die families, die niet binnen de versterkte stelling woonden, wanneer het hoofd van de familie direct of indirect in militairen dienst is. De aanwezige Duitschers en Oostenrijkers blijven natuurlijk als krijgsgevangenen in de stad. LONDEN. Volgens het regeerings- persbureau bedragen de verliezen der En gelsche troepen in den slag van 23 tot 26 Augustus, 5 tot 6000 man. De opper-admivaal van de Fransche vloot, Boue de Lapeyrere, heeft het opperbevel genomen van de vereenigdeFransch-Eogel- sche vlootin de Middellandsehe Zee. De Engelsche adtniraal sir Berkeley Milne is dientengevolge naar Engeland terugge- keerd. PARIJS. Zaterdagmiddag om half twee uur heeft een Duitsch vliegtuig van een hoogte van 2000 M. een bom in de stad geworpen, die ontplofte zonder belargrijke schade aan te richten. AKEN. In de omgeving zijn Oostenrijksche troepen waargenomen, op weg naar Belgie, die dienst zullen doen als reserves van de Duitsche troepen. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester van Hengstdijk. de heer C. van Esbroeck. Rotterdam, 31 Augustus. Graanmarkt. Wij leven nog altyd door den oorlog in een kritieken tijd. Van algemeene bekendheid is het, dat de Regeering ook onze Graanmarkt in observatie houdt en Minister Treub zich heeft doen kennen als graanhandelaar. Openlijk heeft de Minister in de Kamer vetklaard //dat hij omtrent de plannen tot aankoop van graan in Amerika geen mededeeling kon doen,jmaar dat door de Regeering een groote hoeveelheid meel is overgenomen van iemand, die het in koop had in Amerika In die richting zal worden voortgegaan. Wij juichen dezen maatregel toe in het belang der consumenten. Graan- en Meelprijzen bleven derhalve ge- handhaafd. Jarige Tarwe werd betaald per 100 kilo 10,50 a 12,50 Nieuwe /10 a /ll,25; Gerst /9a/ 9,50 Rogge 10 Nieuwe Haver /9a/ 9,50. De verleden week geveilde Amerik. Mais mixed bracht op 155,50 a 157,50 per 2000 kilo plus de onkosten. Zaterdag werden ter Beurze nog geveild 160,000 kilo Donau-Bulgaar-Mais en 6075 puds Gerst. In verband met de mededeeling van den Minister wordt in de 2e helft van Sept. de eerste lading Tarwe uit Amerika verwacht. Veemarkt. Runderprijzen 70 a 80 Ossen 68 a 80 Stieren 64 a 72 Kalveren 70 a 85 Schapen 42 a 52 Varkens 40 a 46 licht soort 38 cents per kilo. Melkkoeien 150 a 270 Kalfkoeien 165 a 290, Graskalveren 35 a 55, alles per stuk. Aardappelen. Brielsche Kralen 2,50 a 2,75 Eigenheimers 2,25 a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 48 a 52 stukken van een half kilo 65 a 70 cents. Zoetemelksche Kaas 21 a 28 Leidsche le 24 a 26 2e 20 a 23, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren /3,75 a 4,10 per 100. Ajuin /2a/ 2,50 per 60 kilo. Koolzaad 15 a 15,50; Karwij /13,50 a /18,87V,. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50 en per kan 9 a 9% cents. Java-KofBe gewone 411/,, prima Santos 35 cents per half kilo. Beetwortelsuiker Aug. /14 Najaar /13. Geraffineerde als voren. Axel, 29 Augustus. Veilingseieren V. P. N. Aanvoer 1300 stuks. Prijs per 104 stuks 4,85. Hulst, 31 Augustus. Veilingseieren V. P. N. 5,25 per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. ZEETIJDINGEN. Van 28 tot en met 30 Aug. Ter Neuzen. Aangekomen: Sas van Gent. Vertrokken: Gent. Aangekomen Van 28 tot en met 30 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op- en 57 afgeschutdoor de Middensluizen 2 afgeschut; door de Westsluizen 2 af geschut. Positie der Stoomschepen. TER NEUZEN. Geboorten. 27 Aug. Pieter JohanDes, z. van Antonius Pieter Benjaminse en van Laurence Marie Elisabeth van de Sande. Overlijden. 23 Aug. Elisabeth Ollebek, oud 26 j echtg. van Jacobus Cornelis Heimendach. 24 Aug. Johannes Franciscus Koevoets, oud 4 w., z. van Godefriedus Josephus en van Maria van Aalst. 25 Aug. Leonard Joseph van Leuven, oud 15 d., z. van Jacobus Andreas en van Melania Maria Kalle. 29 Aug. Izaak Christiaan de Hulster, oud 3 m., z. van Anthonij en van Geertruida Willemsen. 30 Aug. Engelsch s.s. LUFFMORE, 1590 tub. M., van Londen, ledig. 28 Aug. Grieksch s.s. THEODORUS, 5721 kub. M., naar Cardiff, ledig. 28 Aug. Noorsch s.s. ELLA, 2487 kub. M., van Lovisa, gezaagd hout. s.s. RICHARD liggende te Immingham. s.s. ELISABETH liggende te Kroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull, s s. CORNELIS liggende te Kroonstad

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3