Consulaat van Belgie. Inboedel State .'-v Tandarts MEIER Mend- en Tandsiekten, In lossing tot Dinsdag1 a. s. een lading prima kwaliteit K ACH ELKO LEN, voor rekening van Aloys Adriaansens-Buijsrogge. Loop der faevolking van Ter Neuzen. Landbouwberichten. A D V E R T E N T I E N. DANKBETUIGING. PREDIKBEURTEN. GEMENGDE BEBICHTEN. Specialist voor WALZOORDEN, 26 Augustus 1914. TER NEUZEN, 29 Augustus 1914. In de op aanstaanden Dinsdag des voormiddags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Benoeming van een wethouder wegens periodieke aftreding van den beer D. J. Dees. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding begrooting voor 1915. 5. Benoeming lid van de Commissie tot wering van scboolverzuim te Sluiskil. Aan- bevolen worden Jan Kielman en A. I. Liebers. 6. Yaststelling gemeenterekening over 1913, en goedkeuring rekening bestuur brandweer over dat jaar. 7. Voorstel in zake de kermis voor 1914. 8. Voorstel in zake reslitutie markt gelden. 9. Voorstel in zake leggen rails op wegen door de Zeeuwsch-Viaamsche Tramweg- maatschappij. 10. Voorstel in zake vervanging ama nuensis-concierge. 11Suppletoir kohier boofdelijken omsiag voor 1914. 12. Voorloopige vaststelling pensioen- grondslagen. Nog is albier ingekomen voor bet Roode Kruis van de Ger. Gem., Vlooswijk- straat, 30, en van een gedeelte der gem. Hoek en de nieuwe sluis 16,51. Bij het examen voor de hoogduitsche taal is o. m. geslaagd de heer L. P. A. le Mat te Ter Neuzen. Be beperkende bepalingen van uit- en doorvoer uit de ge< meenien Ter Neuzen, Zaam- slag en Hoek inge&rokken. J1. Woensdagavond werd in bet /r/Hotel de Commerce" eene vergadering gebouden van neringdoenden, in verband met de moeilijkheden die door ben werden onder- vonden voor bet uit- en doorvoeren van verschillende winkelwaren enz. in verband met de door den commandant der kust batterij Ter Neuzen uitgevaardigde be- palingen. De vergadering werd door den heer J. L. Jurrij geopend, die daarna aan verschillende aanwezigen het woord verleende, tot het in het midden brengen hunner bezwaren. 0. m. werd besloten den burgemeester te verzoeken de vergadering te willen bijwonen. Z.Ed.Achtb. voldeed bereidwillig aan het verzoek en gaf desgevraagd verschillende inlichtingen, en diende ook van raad om een uitweg te vinden in de moeilijkheden die werden ondervonden. Het resultaat der vergadering was, dat een commissie werd benoemd, die ailereerst een onderhoud zou verzoeken aan den commandant der kustbatterij, om te tracbten verzachting van de beperkende bepalingen te verkrijgen, Naar wij vernemen was de uitslag van dat toegestaan onderhoud, dat de comman dant toezeide het verbod van uit- en doorvoer van verschillende artikelen te zullen in- trekken. D« commissie had dus terstond succes op haar werk, dat door vele belanghebbenden met genoegen zal worden vernomen. Naar wij verder vernemen, werd heden- uamiddag ten raadbuize albier eene ver gadering gebouden van het bestuur der verplegingscommissie in dit district. Daarin werd de vraag besproken, of er in dit district voldoende levensmiddelen voorradig zijn. Het antwoord daarop luidde be- vestigend. In verband daarmede oordeelde de com mandant der kustbatterij, die deze ver gadering ook bijwoonde, dat de beperkende bepalingen betreffende uitvoer uit de ge- meenten, begrepen onder de kustwacbt, geheel konden worden ingetrokken. Z.Ed.Gestr. gaf te kennen dan ook tot bet intrekken dier bepalingen te zullen overgaan. Door de neringdoenden en de vrachtrijders, die nu sedert het begin dezer maand veel moeilijkheden, nadeel en tijdverlies door die beperking ondervonden, zal deze tijding zeker met genoegen worden vernomen. Door bet bestuur der verplegingscom missie is ook nog besproken de vraag hoe te bandelen, indien de stroom van Belgische uitgewekenen voortduurt. Besloten werd hieromtrent nader overleg te plegen met Z.Exc. den Commissaris der Koningin in Zeeland. Een vliege(nie)r te Zaamslag. Donderdag verspreidde zich te Zaamslag eensklaps als een loopend vuurtje dat er een viiegmachine op de komst was, uit de l'icbting van de Ter Neuzensche straat. Men keek, en, ja, daar hoog in de lucbt, als een kleine stip, maar duidelijk zichtbaar zag men het voorwerp zweven en men liep in de Ter Neuzensche straat te hoop, om het vliegtuig beter te kunnen waarnemen. Evenwel, bet voorwerp naderde niet, het bleef op zijn zelfde plaats en, na korten tijd kwam men tot de wetenschap, dat bet geen viiegmachine was, maar een groote vlieger, in den vorm van een arend, die door den jongebeer W. was opgelaten. De rust was spoedig weergekeerd. ZAAMSLAG. Bij den windwatermolen op de Polderscbe kreek alhier, is thans een motormolen gp- plaatst. Men denkt op deze manier, nu beide molens samenwerken, den aanvoer van water te zullen overtreffen, en de kreek weldra droog te hebben. Dezer dagen viel alhier een ongeveer tienjarig ventje, die bij een naburig land- bouwer in de scbuur was, in een booivork. De vork drong hem in de voorzijde boven de heup in bet lichaam en kwam er van achteren uit, zoodat deze er moest worden uitgetrokken. Alboewel onmiddellijk ge- neeskundige bulp werd ingeroepen is de toestand zeer ernstig. Donderdagavond is in de Ned. Herv. kerk eene openbare ure des Gebedsgehouden, zulks met het oog op de tegenwoordige bange dagen. Het ruime kerkgebouw was geheel gevuld, ongeveer 600 belangstellenden waren aanwezig. De predikant sprak naar aanleiding van Lukas 11:1, terwijl door de sckare eenige verzen werden gezongen van psalmen 5, 27 en 42. Treffend was het dat juist even voor bet ingaan der kerk, hoewel op verren afstand, het kanongebulder duidelijk hoorbaar was. Dinsdag j. 1. is er een bidstond gehouden in de Gereformeerde kerk. SAS VAN GENT. Woensdagmiddag had de 50jarige voer- man A. van Hecke, aan de oude suiker- fabriek, bet ongeluk bij bet vervoeren van cokes op het paardenspoor, onder een geladen waggon cokes te geraken, waardoor hem een der dijbeenen letterlijk vermorzeid werd. Spoedig waren militairen met bun brancard ter plaatse, om den zwaar ver- wonden man te vervoeren naar de apotheek van Dr. Temmerman. Hij werd daar ver- bonden, terwijl hem ook de laatste H. Sacrameuten werden toegediend. Des avonds 10 uur is hij naar zijne woning op den Poeldijk, wijk Staakje, overgebracht, alwaar hij Donderdagmorgen is overleden. BIERVLIET. Op het gehucht Drie wegen zal een post- bode worden geplaatst, wiens aanvangsjaar- wedde f 390 zal bedragen. Biervliet ontvangt zijn postzending per postkar en er zijn twee postboden. Een derde bode, meer bepaald aangewezen voor Driewegen en omgeving zal voorzeker heel wat verbetering kunnen geven. Dit voorjaar verzonden de bewoners een verzoek tot de Directie der Posterijen ter verbetering. HENGSTDIJK. De gemeenteraad heeft in zijne jongste vergadering besloten, de kermis voor dit jaar, vallende op 30 en 31 Augustus, uit te stellen. KOEWACHT. Deze week heerschte er een groote vreugde in vele gezinnen op Belgisch Koewacbt. Toen kwamen namelijk de brieven aan van de jongelingen en mannen, die den heeten strijd hadden mede gemaakt en waarvan men enkele reeds dood waanden. Geen enkele inwoner van Belgisch Koe- wacht schijnt getroffen te zijn. Allen zijn tot nogtoe gespaard geblevenj iets, waar- over wij ons ten zeerste verheugen. Iedere avond heeft bier in de kerk een plecbtig lof plaats, met het bidden van den Roozen- krans en de gebeden voor de gesneuvelde en gewonde soldaten. Deze Godsdienst- oefening wordt door zeer veien bijgewoond. lederen avond is de kerk gevuld' met aan- dachtig biddende geloovigen. Ook hebben nu en dan bedevaarten plaats naar Zuid- dorpe en klein Sinay voor het verkrijgen van den vrede. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd A. de Blaaij, veldarbeider. uit Hoek. 0. van Dun, pater Capucijns, Q 183, uit 's Hertogenbosch. M. A. Doppegieter, dienstbode, Tholens- straat 94, uit Rotterdam. Th. J. Standaert, zonder beroep, Noord- straat 50, uit Boxtel. G. J. M. Bruning, zonder beroep, Nieuw- straat 10, uit Gent. A. A. Th. van Aerde, bakkersknecht, Tholensstraat 54, uit Antwerpen. A. C. de Pauw, monteur, Grenulaan 3, uit Mijmegen. Vertrokken: K. P. de Koeijer, veldarbeider, O 62, naar Axel. P. A. Doppegieter, kommies R. B Donze Visserstraat 66, naar Hansweert. M. C. Pladdet, veldarbeider, P 106, naar Hoek. J. J. Hellinga, zonder beroep, P 7, naar Amsterdam. RECHTSZAKEHI. In de Donderdag te Middelburg ge houden vergadering van den raad van beroep (Ongevallenverzekering) bad de uitspraak plaats inzake de PL Commissie Sas van Gent (partij van rechtswege J. B. G. aldaar, waarbij de beslissing der bank werd ver- nietigd en aan G. werd toegekend een rente van 0.341/2 per werkdag. In zake L. v. H., Assenede, werd de be slissing vernietigd en aan klager toegekend genees- en heelkundige bulp voortoekenning der Rijksverzekeringsbank. De ouderdomsrente werd toegekend aan M. A. C. K., Hulst, en de vorderingen ontzegd inzake G. S. wed, P. F., Zaamslag, P. v. E. wed. B. G., Hontenisse, B. K., P. J. G., J. C J. P. B., J. W. M., J. S., A. B., J. B. d. P., P. J., Hoofdplaat V. B., Oostburg, D. v. D. echtgenoote van D. J., Boschkapelle, M. P. S. wed. T. B., Honte nisse, M. D. echtgenoote J. V., Hoek, wed. H. J. P, Westdorpe, A. C. v. R., Sas van Gent, C. de B., Westdorpe, N. V. wed. J. B. K., Assenede, L. de B. echtgenoote van E. H. v. B., Overslag, P. H. echtgenoote van J. F. K., Ossenisse. Be iandbauw en de crisis. In een gisterenmiddag te Middelburg gehouden vergadering van het Hoofdbestuur der maatschappij tot bevordering van land- bouw en veeteelt in Zeeland werden besprekingen gebouden over hetgeen de maatschappij in de tegenwoordige tijdsom- standigheden kan doen voor haar leden en voor den landbouw in het aigemeen. Besloten werd tot oprichting van een provinciaal bureau voor den Landbouw en van sub-bureaux in alle afdeelingen. Het aigemeen secretariaat zal worden gevestigd in de Landbouwwinterschool te Goes en staan onder leiding van den beer I. G. J. Kakekebeeke met medewerking van de beeren Steve, s en Van den Broek. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van een circulaire van bet Nederlandscb Landbouw-comite, waar in de wenschelijk- beid van zulke bureaux wordt uiteengezet, en waar als wtirkkring der plaatselijke bureaux wordt aangewezen het zich onledig houden met bun bemiddeling te verleenen bij de goede verdeeling van de voorbanden werk- en trekkrachten, bij het inhalen van den oogst 1914 en bij de voorbereiding van den oogst 1915. Zij zullen zich daarvoor op de hoogte stellen van alles wat met den goeden gang van zaken in het landbouwbedrijf en'in de industrien, welke met den landbouw in verband staan. De plaatselijke bureaux zullen voor zooveel dit mogeiijk is, plaat- selijk in de gebleken behoeften en noodeu voorzien. Blijkt echter dat dit onmogelijk is, dan zullen zij zich hebben te wenden tot bet provinciaal comite en dit op zijn beurt, indien het niet bij machte is te belpen tot bet centraal Bureau, dat voor- loopig gevormd wordt door het bureau van bet Nederlandscb Landbouw-Comite en dat gevestigd is te 's Gravenhage. Dit centraal bureau staat reeds in ver- binding met bet Koninklijk Nationaal steuncomite 1914, met het bureau van advies van den Nederlandschen Bond van W erkverschaffing en zal zoo noodig de hulp kunnen inroepen van de regeeriug en de provinciale overheid. SCHEEPVAARTBETVEGING. Van 26 tot en met 27 Aug. werden langs de Oostsluizeu alhier 29 binnenvaartuigen op- en 33 afgescbutdoor de Middensluizen 5 op- en 4 afgescbut. Post,tie der Stoom&cftrpen. Vrijdag 28 Augustus herdacht onze ge- liefde Vriend FRANS MM ORONGELEN, zijn 20sten Aerjaardag. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van EEN VRIENDIN. Sluiskil, 28 Augustus 1914. Zoo de Heere wil en wij leven hoopt Woensdag 2 September oDze geliefde Moeder PJETERMELLA HAK?!EUN&J haar 8()sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare Kinderen, Bebuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, Aug. 1914. De Heer en Mevrouw BENJA- MINSEVAN DE SANDE, geven kenDis van de geboorte van hunnen zoon PIETER JOHANNES. Ter Neuzen, 27 Augustus 1914. Ondergeteekende betuigt zijnen welge- meenden dank aan de „Onderlinge eererzekerin g maatschappij in het voornialig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. P. DIELEMAN. Ter Neuzen, 26 Augustus 1914. Zondag 30 Augustus 1914. Eroevig on geval. Maandagmiddag gingen twee jongeiui, L. W. en J. v. d. B., op den Bergschen plas roeien. Zij noodigden twee hun onbekende meisjes, welke later bleken te zijn de dames D. W. v. d. P. en J. H., uit het tocbtje mee te maken. Na eenigeu tijd te hebben geroeid, zouden zij van plaats verwisselen, waardoor het bootje in beweging kwam. Een der meisjes greep zich in angst aan v. d. B. vast, met het gevoig, dat zij samen uit de boot sloegen. De schok deed de boot vol water loopen en omslaan, zoodat ook de beide anderen te water raakten. W., een varensgezel, wist de boot tegrijpenen op den kiel te klauteren, waardoor bij zich bet leven redde. Wei trachtte bij nog door den anderen een roeispaan toe te werpen, dezen te helpen, doch tevergeefs. Alle drie verdronken. Een der meisjes is gisteravond opgehaald, de beide andere omgekomenen hedennacht. Ondergeteekende J. A. VAN ROMPU te Ter Neuzen, benoemd tot Curator over de onbeheerde nalatenschap van wijlen den ZeerEerwaarden Heer Pastoor KERSTENS, verzoekt al degenen, die iets te vorderen bebben van- of verscbuldigd zijn aan gezegde nalatenschap daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris Mr. A. H. LIJDSMAN, te Hulst. 17.8.'14. J. A. VAN ROMPU. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd, dat de wet van 4 Augustus 1914 kwijt- scbelding heeft verleend aaD de deserteurs, die zich weder onder de wapenen begeven de laatste termijn is 4 September aansiaande. Ter Neuzen, 28 Augustus 1914. De Consul van Belgie, H. VAN CANTFORT. Notaris Mr. LIJDSMAN te Hulst. bericht dat Dinssiag> middag van 2—5 uur bij V. GALLE te Ter Neuzen aan de Dijkstraat, gelegenheid zal zijn tot bezichtiqinq van den van wijlen den Z.Ew. Heer Pastoor KERS TENS, welke inboedel Woensdag wordt verkocht. voor zoxhte. ercb\jojvh£,ViuiuA.AQ cenip.suik OueraL verkrygbcuvr. a Issue k voor waSsche tandem, Oaff&ttenstraat 36, <4 AC 7N rp. »Is hij gewond Ja, zei de man. Ik vroeg»Is hij dood Toen antwoorde hij niet, maar ik wist het. Wat konden mij toengeweren of kogels verschrikken Ik moest hem hebben en ging naar buiten. Daar vond ik hem lang uitgestrekt op de straat. Een glimlach op zijn gelaat en met vast toegeknepen lippen. Zijn hart was doorboord. Ik knielde neder •en kuste hem. Daar lag hij, wat moest ik doen En hadden de Belgen toen maar rustig gebleven, maar helaas, daar donderden alweer de kanonnen en wij moesten van straat. In het hotel kon niet, maar wij vluchten in den kelder van een huis \erderop. Negen huizen stonden in brand en op instorten. Toen ik weer eenigszins tot bezinning kwam, zaten wij met 10 mensehen in een klein keldertje. Ik hoorde niets anders dan de gebeden dezer mensehen. Zij riepen alle heiligen en God in den Hemel aan. Ja, ze smeekten ook mij te bidden. »Zijt ge katho- liek 7" vroegen zij. »Bid dan toch »Neen". zeide ik, »ik ben protestant en zal ook bidden, maar op mijn wijze." Vier-en-twintig uur hebben wij zoo in dezen toe stand doorgebraeht. Het leek een eeuw. Van eten geen sprake, van drinken evenmin. Het goed kleefde ons aan 't lijf. In zeven dagen heb ik geen stuk kleeren kunnen uittrekken, maar heb gewaakt, dag en nacht. Eindelijk kon ik het niet uithouden en wilde naar mijn man, naar zijn lijk. Ik bad en smeekte den hotelier, met ons rnede te gaan, maar hij weigerde. Zoo ging ik dan met mijn vriendin alleen. Wat een tafereel, toen wij buiten kwamen. Wie zal het besehrijven? En dan die lijken, die ontzettende lijkenEenige mannen waren bezig de lijken op een kar te laden. Zij wierpen ze erin als blokken bout. En toen ik aan het hotel kwam, was de gang als een goot waaruit bloed liep, komende van de lijken in de kamers. Men was dan ook bezig de gang aan te vegen. Daar vond ik ook mijn man terughier knielde ik bij hem neder. Ik kan niet zeggen, wat ik in deze oogenblikken doorleefde, maar dit stond bij mij vasthij moest niet begraven als die anderen, die ik zag, namelijk in een groot gat met ongebluschte kalk. Hij zou alleen begraven worden en als het kon in een kist. Na ontzaglijke moeite gelukte het mij een man te vinden, die mij hielp. Een houten kist werd ge- maakt en daarin een zinken en zoo werd mijn man gelegd in zijn laatste huis. Om zijn naam er on- uitwischbaar op te hebben, greep ik een schaar en kraste er zijn naam in H. J. Dijkstra. Twee Duitsche officieren kwamen toeloopen en zagen mij bezig. Zeer beleefd en vriendelijk spraken zij mij aan. Ik vertelde bun mijn wedervaren en zij waren zeer medelijdend. Zij hielpen mij een kussentje van stroo maken, waarop het hoofd van mijn man kon nederleggen. Ze maakten dat ik een kar kreeg, waarop het stoffelijk overschot vervoerd kon worden naar een nabij gelegen kerkhof. En zoo geschiedde I Mijn man op een boerenwagen ik en mijn vriendin er achter. Bij stroomen viel de regen neer. De soldaten en burgers keken ons somber na. Ook de officieren vergezelden ons. Een priester vroeg of hij een lijkdienst mocht houden. »Neen zeide ik, "ik dank u, ik ben protestant en zal zelf een lijkdienst houden." Dat heb ik dan ook gedaan en mijn man werd gezet in een grafkelder van een mijnheer, die wel- willend deze plaats voor het lijk van mijn echtgenoot afstond. Toen keerde ik terug, alleen en ellendig. Want wat zou ik doen Ze hadden alles van mijn man gestolen, zijn horloge, ring en geld. Zijn ring wilde ik terughebben, het koste wat het wilde. Nu had ik een sterk vermoeden dat die kellner hem bestolen had en op mijn beslist gezegde: Man jij hebt mijn man bestolen, schrok hij zoo dat hij direct door de mand viel en zeiNiet ik maar mijn vrouw deed het Deze kwam dan ook met de voorwerpen aandragen. Van het geld echter kreeg ik niets, want dat hadden zij niet, zeiden ze.. Ik was echter al blij met deze dingen en peinsde wat nu te doen. Eerlijk gezegd. had de ellende my zoo aangegrepen dat ik or niet ver af was mij in het water der rivier te werpen, Maar, Goddank! mij viel nog een andere gedaehte in. Ik zeide tot mijn vriendin Laten wij het laatste wagen en den Duitschen generaal opzoeken. Wij gingen naar het station. Daar was de staf gelegerd. Een soldaat die ons den toegang ontzegde, beant- woordden wij Op zulk een wijs, dat de man verbluft ons liet begaan. Wij zagen toen een ouden generaal met kaarten voor zich op het perron zitten. De soldaat sprak hem aan en zeide »Zie hier een vrouw die geen man, geen geld en geen eten meer heeft." De oude man vestigde doordringend zijn oog op mij en zei: »Dat is treurig dame, dat is treurig." Allervriendelijkst werd ik behandeld. Direct moest ik eten. Men bracht ons, mijn vriendin en mij, naar de keuken en liet ons het beste geven wat er was. Ja, zoo alles waren deze mannen voor ons, dat gecommandeerd werd »geef deze dames nieuwe borden en nieuwe vorken.*' Dit bewijs van attentie ontroerde mij zeer. Tevens ontvingen wij een bewijs van den generaal, dat wij naar Luik mochten. En niet alleen dit, maar ook een wagen werd gehaald en aan den koetsier gezegd»Breng deze dames naar Luik naar den Hollandschen consul en denk er om, dat ze daar goed moeten aankomen". Zoo reden wij weg, vol dankbaarheid en lof voor de redding Gods, maar ook voor de goede Duitsche militairen, die ons zoo lief en vriendelijk hebben behandeld. Want menschelijker wijs gesproken, als deze mannen niet zoo gehandeld hadden, ik had nimmer mijn huis en kinderen wedergezien 1 Zoo kwamen wij na drie uur rijden te Luik. Luik was bezet door de Duitschers en ik moest naar den consul. Maar ach, wat een ontgoocheling. Ik meende nu gered te zijn. Bij. een Hollandschen consul zal je geholpen worden en wat was het geval De man verstond noch sprak llollandseh. Er moest een vrouw gehaald worden, die Duitsch en Fransch sprak, want de man sprak of verstond ook geen Duitsch en wij spraken Duitsch. Op alles wat behandeld werd, door middel van de vrouwelijke tolk, was het antwoord Ik kan er niets aan doenGeld heb ik niet, alleen deze 7 franc. Wij namen ze in vrede maar aan en moesten van deze 7 franc in Luik logeeren. Op het stadhuis wilde ik een biljet vragen orri naar Holland te mogen. Maar wat wil het geval 7 Het papier dat de Duitscher mij gegeven had, liet ik ook nu zien en dat was een groote fout. Want die Duitscher had er in geschreven, dat ik een vrouw was, wier man was doodgeschoten door een Belg. Dit had ik niet gezegd, want ik wist niet, wie het gedaan had. Toen ik nu dit stuk liet zien aan een Belgischen politieman, die aan de deur stond, las hij ook dat van dien Belgischen soldaat, en daar wordt de man zoo woedend, dat hij mij bij mijn borst grijpt en mij met kracht achteruit werpt, zoodat ik tuimel. Nu moet ge weten ik had van 's morgens 8 uur tot's middags 6 uur gestaan in een drom van mensch»n die op het stadhuis moesten zijn. Kracht had ik niet meer, want eten deed ik niet en dan dat staan, ik was de bezwijming nabij en dan ten slotte deze be- handeling, ik meende te sterven. Terug in het hotel, had ik dit stuk nog steeds in de hand en vroeg iemand het mij voor te lezen. Nauw had hij het gezien of hij zeide »Welgekunt op dit stuk gerust naar Hol'land. Ga sleeht.s naar den militairen commandant, dan zijt ge klaar." Ik deed alzoo en jawel, deze zeide»Ga morgen om 8 uur naar het station, dan gaat een militaire trein". Zoo deed ik. Om 8 uur was ik present, maar ach, daar deelde mij de offlcier mede, dat die trein pas cm 12 uur ging. Er scheen geen einde aan mijn ellende te komen. Eindelijk, daar gingen wij. En wederom zoo'n vriendelijke attentie van de Duitsche militairen. Ik kreeg namelijk een tweede klas rijtuig dat toevallig tusschen den trein inreed. Zoo namen mijn vriendin en ik en nog een oude beer en dame die in Luik waren plaats en reden naar Aken. In Aken zocht ik den Hollandschen consul op. Uaarna ben ik gespoord naar Vaals en Maastricht en kwam zoo eindelijk na drie weken in Holland terug. Op de grens zag ik de Hollandsche vlag. 0, wat een gezicht was dit. Mijn hart scheen te bersten van blijdschap. Holland, hier was Holland 1 toen naar Amsterdam. Maar hoe dichter ik mijn dierbaar huis naderde, hoe meer nam een nameloos verdriet de overhand. Want was de vreugde groot, dat ik mijn kinderen zou terugzien, ik zou hen echter niet kunnen wederzien, zonder de boodschapster te wezen van de droevigste aller tijdingen, namelijk dat wie zij ook verwaehten nimmer zou wederkeeren, want hun vader was gedood en begraven in een vreemd land. s.s. RICHARD liggende te I mmingham. s.s. ELISABETH iiggende te Kroonstad. s.s. HELENA Iiggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA Iiggende te Hull, s s. CORNELIS Iiggende te Kroonstad. Hervormde KerJe. Ter Neuzen. 9 u., Dg, A. Timmerman en 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. 9 u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Timmerman, Doopsbediening. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Din. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Sas van Gent. 9j u., Ds. Akerslootv. Ilouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 9J u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerae Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Oud-Gereformeeide Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5t u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5£ u., Evangelisatie. STBIHKOLBN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3