De Duitsche strjjdkrachten zijn in vollen terugtocht om de rivier Angerapp (een Zuidelijke zijriviei* van de Pregel, die er bij Insterburg in valt) over te steken. De overgang over deze rivier bij Darkeheim (20 K M. ten Z.Z.O. van Insterburg) is in Russische banden. Ten Westen van de Masurische mereu hebben de Russen de steden Johannisburg, Ortelsburg en Willen- berg bezet. (Johannisburg ligt ten Zuider* van de Masurische meren, Ortelsburg 60 K.M. ten Westen van Johannisburg, Wil- Onze troepen, deelt de Fransche ambassade verder mede, en de Engelsehe troepen kregen toen bevel de stellingen in te nemen op de dekkingslinie, die niet zou zijn verlaten, als niet de bewonderenswaardige inspanning der Belgen ons in staat had gesteld in Belgie op te rukken. Onze cavalerie heeft in het geheel niet geleden. Ons gescbut heeft zijn overwicht bewezen. De offieieren en soldaten verkeeren in den besten phy- sieken en moreelen toestand. PARIJS, 25 Aug. De Echo de Paris lenberg 40 K.M. ten Zuiden van Oitelsbuig.) heeft laat in den nackt nog de volgende Volgens een telegram van den 23sten uit St. Petersburg aan de Russische legatie hebben de Russen Neidenburg (40 K. M ten westen van Willenberg) bezet, hetgeen door de Duitschers was ontruimd en in brand gestoken. Wij bedreigen de com- municatieljjn van de Duitsche troepen uit het Pruissische binnenland. Aangezien de slag bij Gumbinnen den terugtocht der Duitsche troepen heeft tengevolge gehad, is de macht in Pruisen beoosten den Weichsel in Russische handen. BERL1JN, 24 Aug. (Wolff.) Terwijl op het Westelijke oorlogstooneei de toestand voor het Duitsche leger bizonder gunstig is, heeft op bet Oostelijke oorlogstooneei de vijand Duitscb gebied betreden. Sterke Russische troepenmachten zijn vooruitge- drongen in de richting van de rivier An gerapp en ten Noorden van den spoorweg Stalluponen-lusterburg. Het eerste leger- korps hield den vijand op bij Wirballen, waar het de overwinning behaalde. Het werd echter teruggeroepen naar de meer Westelijk staande hoofdmacht. De hier geconcentreerde troepen hebben den vijand, die bij Gumbinnen en Zuidelijk daarvan opereerde, aangevallen. Het eerste leger- korps wierp den vijand terug, nam 8000 man gevangen en veroverde verscheidene batterijen." De cavalerie-divisie van betzelfde korps sloeg twee Russische cavalerie-divisies terug en nam er 500 man van gevangen. De verder zuidelijk strijdende troepen steunden gedeeltelijk op krachtige verster- kingen, die zonder voorbereiding niet konden worden genomen, en bevondeu zich ander- deeis op een zegevierenden opmarsch. Daar er bericht werd ontvangen van het aanrukken van nieuwe vijandelijke krachten uit de richting van Narew naar de streek ten zuidwesten van de Masurische meren, meende het opperbevel hiertegen maatregelen te moeten treffen en trok zijn' troepen terug, hetgeen zonder eenig bezwaar geschiedde, daar de vijand onze troepen niet volgde. De op het oostelijke oorlogsterrein ge- troffen maatregelen moesten eerst worden uitgevoerd en wel op een wijze, die een nieuwe beslissing mogelijk maakt. Deze is op handen. De door den vijand verspreide tijding dat hij vier Duitsche legercorpsen heeit verslagen, is onwaar. Er is in het geheel geen Duitsch legercorps verslagen. De vijand is onze troepen tot nog toe slechts met cavallerie over de rivier Angerapp gevolgd en moet langs den spoorweg In sterburg hebben bereikt. De beklagenswaardige provincies die aan den vijandelijken inval zijn blootgesteld, brengen dat offer in hetf belang van het geheele vaderland, dat zich zulks na de beslissing van den oorlog dankbaar zal herinneren. w. g. Von Stein, sous-chef van den generalen staf. PARIJS, 25 Aug. Te middernacht maakt het Ministerie van Oorlog bekend, dat het Fransche leger, dat had aangevallen, heeft moeten terugtrekken. Aan beide zijden zijn aanzienlijke verliezen geleden. Het is te verwachten aldus verder het officieele bericht dat de Duitsche cavalerie, over Roubaix en Tourcoing (bij Rijsel), een gedeelte van het Fransche grondgebied zal binnentrekken. Niettemin blijft het Fransche defensief ongeschokt. De verdere bijzonderheden van het offi cieele bericht van middernacht ziin, dat ten "Westen van de Maas het Engelsehe leger, dat op den linkervleugel stond, werd aangevallen door de Duitschers. Zich be- wonderenswaardig houdende onder het vuur, hebben de Engelschen met hun gewone onbewogenheid weerstand geboden. Het Fransche leger (blijkbaar eveneens ten Westen van de Maas) ging zelf tot den aanval over. Twee legercorpsen, waaronder de troepen uit Afrika, hadden een zeer moorddadig vuur en tegenaanvallen te door- staan. Zij hebben moeten terugtrekken na den vijand reusachtige verliezen te hebben toegebracht. Ten Oosten van de Maas zijn de Fransche troepen door een zeer moeilijk terrein op- gerukt. Zij werden krachtig aangevallen en hebben eveneens moeten terugtrekken. De worsteling, zoo luidt verder het officieele bericht, zal gedurende verscheidene dagen een wisselend verloop hebben. Het Fransche leger neemt een verdedigende houding aan tot op het oogenblik, dat generaal Joffre opnieuw het bevel tot de voorwaartsche beweging zal geven. Het Duitsche leger heeft zoozeer geleden, dat het den tegenaanval moet stakeu om nieuwe stellingen in te nemen. LONDEN, 25 Aug. (Reuter). Uit een bericht van de Fransche ambassade blijkt, dat de Franschen ten westen van de Maas bij hun aanval gestuit zijn op een tegen aanval van het keurcorps der Pruisische garde, die er na reusachtige verliezen geleden te hebben in slaagde de Franschen terug te werpen. Ten Oosten van de Maas werden de Franschen bp hun oprukken blootgesteld aan een krachtigen tegenaanval in de uit- loopers van de bosschen. Zij werden ge- dwongen terug te trekken over de Somois (langs de grens van Belgisch Luxemburg en Frankrijk). bijzonderheden van militaire zijde vernomen. Zaterdag en Zondag badden wij door een offensieve beweging getracht. het Duitsche leger, dat dan terug had moeten trekken, in tweeen te snijden. Sedert hebben wij de aanvallende beweging voortgezet, die nu een verdedigende is geworden. Aan den kant der Franschen aldus verder de Echo de Paris stonden ongeveer 400,000 man en 40,000 Engelschen. Op een gegeven oozenblik waren de troepen uit Afrika ten Westen van de Maas meester van het terrein. De Duitschers wankelden, doch in het dreigende gevaar lieten zij de garde stormloopen. Onze Afrikaansche troepen hebben toen, verzwakt door de groote verliezen, moeten wijken, doch de Pruisische garde was als gedecimeerd. De bondgenooten zijn in Belgie op aan zienlijke strijdkrachten gestooten. Tegenover de 440,000 man der bondgenooten moeten 700,000 tot 800,000 Duitschers staan. De Duitschers hadden de voordeeligste stel lingen wij zijn onder ongunstige omstandig- heden tot het offensief overgegaan. De goede dekkingslinie, waarop wij ons hebben teruggetrokken, is die, welke wjj reeds van den eersten dag der mobilisatie af hadden bezet. OSTENDE, 24 Aug. (Reuter. Part.) Ik heb zoo juist een onderhoud gehad met een vluchteling uit Charleroi, die een ge deelte van den reusachtigen slag heeft bijgewoond, die sinds Zaterdagmorgen in het zuiden van BelgiS aan den gang is (was). Het doel van de Duitschers, die langs alle beschikbare wegen uit het Oosten en Westen van Brussel kwamen opzetten, was een overgang over de Sambre te for- ceeren, op zoo vele plaatsen als maar mogelijk is, teneinde Frankrijk te kunnen binnenrukken. Dat laatste zou dan waar- schijniijk langs de linie Yalenciennes-Mau- beuge plaats hebben. Mijn zegsman -verklaart, dat in de vorige week Fransche cavalerie: dragonders en Afrikaansche jagers, van Charleroi ver noordwaarts waren getrokken. Na een ge- vecht bezetten zij Getnblouxmaar wijl zij onvoldoende door infanterie gesteund waren, moesten zij voor den opmarsch van een talrijke Duitsche macht terugtrekken op Charleroi. De Duitschers kwamen langs de wegen van Genappe en Fleurus voor Charleroi. Dat was Zaterdagmorgen om- streeks acht uur. Op de Avenue du Viaduct hadden de Franschen machinegeweren opgesteld die den weg van Genappe bestreken. Ook bij Waterloo-poOrt, waar de weg van Fleurus de stad binnenkomt, waren machinegeweren opgesteld. Echter waren slechts weinig menschen voor de bediening van de machine geweren aangewezeu. De Duitschers dwongen 10 mijnwerkers, die, nog zwart van de mijn, van hun werk kwamen, om voor de colonne te loopen, die de stad trachtte binnen te komen. Deze mijnwerkers hadden hun veiligheidslampen nog in de hand. Mijn zegsman deelde ook nog mee, dat bij een ander gevecht in dezelfde streek de Duitschers zes burgers dwongen om aan het hoofd te gaan van een troep, bestaande uit een paar honderd man Duitsche soldaten. Bereden Duitschers, die het land om de stad doorkruisten, stootten overal op Fransche ruiterij en werden teruggedreven. De Fransche infanterie was thans in voldoende sterkte opgedaagd om aan de Duitschers het hoofd te bieden. Voor zoover men te weten kon komen, namen de Engelsehe troepen op een ander punt van de linie aan den slag deel. De hun opgedragen taak is uiterst belangrijk. Andere pogingen der Duitschers om door te breken in de richting van Auderleus en Jumet werden bij Jumet afgeslagen. Dienzelfden dag is verder naar het Noor den een afdeeling Franschen van 500 man door de Duitschers in een bosch in een hinderlaag gelokt en naar het gerucht gaat vernietigd. De Fransche artillerie nam toen het bosch onder geschutvuur en verdreef de Duitschers. Het resultaat van den strijd was volgens dezen berichtgever, die een langen en moeilijken tocht had gedaan van Charleroi naar Chimay en dan verder oostwaarts, dwars door Belgie dat tot op Zondag, de Duitschers op alle punten waren tegen- gehouden. Tan de Russisch-Oostenrijksche grens. LEMBERG, 24 Aug. (Wolff). Gisteren kwam hier weer een transport Russische gevangenen voorbij. Het bestond uit twintig offieieren en driehonderd dragonders. Voorts zes machinegeweren, zes veldkeukens en talrijke wagens met uitrustingstukken, zadels, geweren, lansen, enz. De bij Turynka gewonde en gevangen genomen Russische generaals Wannofski en Iwanof zijn aan. hun wonden bezweken. PARIJS, 24 Aug. (Havas.) De Russi sche legatie alhier ontving uit St. Petersburg gisteren het volgende telegram Negen Russische escadrons hebben bij het station Plainhof tusschen Zlotsjef en Sberof, een tweemaal zoo sterke Oosten- rijksche strijdkracht aaugevallen en terug- CTeworpen. De Russen namen twee batterijen en maakten 160 gevangenen. De Oostenrijkscbe troepen, die Wladimir Wolynski (ten Noorden van Sokal) aan vielen, hebben overhaast in de richting van Sokal moeten terugtrekken. Wij hebben eenige overgangen over de rivier Sereth bezet. Het offensief in Oostelijk Galicie is met succes bekroond. Aan de Duitsch-Russische grens De Duitschers hebben blijkbaar hun Russischen vijand onderschat. Onder de telegrammen zal men zien dat de Duitsche generale staf zelf erkent, dat de Russen belangrijke voordeelen hebben behaald en dat de Duitsche troepen in Oost-Pruisen aan het terugtrekken zijn. Nieuwe maatregelen zullen nu worden getroffen. Over den aard daarvan laat het officieele communique ons in het duister, maar de toevoeging dat de ongelukkige provincies, die aan den vijande lijken inval zijn blootgesteld, de offers brengen in het belang van het vaderland, doet verwachten dat van het westelijke oorlogsterrein geen troepen naar het oosten zullen worden gezonden. Volgens Central News is Let Russische leger, dat Oost-Pruisen is binnengedrongen, 800.000 mUn sterk en is het voornemens, met geforceerde marscben op Berlijn aan te rukken Aan telegrammen uit St. Petersburg aan de Daily Chonicle ontleenen wij nog het volgende o^er den opmarsch der Russen Maandag, den 17en, is de Russische infanterie, nadat bij Eydtkuhnen cavalerie- schermutselingen hadden plaats gehad, met de Duitschers in contact gekomen, die na een hevig gevecht terugtrokken op Stallu- ponen. Deze plaats werd toen door de Russen met gepantserde auto's en machine geweren aangevallen. Nadat er Russisch geschut van Eydtkuhnen was aangekomen, moesten de Duitschers gedeeltelijk terug trekken. Den volgenden dag hadden er verscbil- lende gevechten plaats, waaraan ook Oosten- rijksche troepen heeten te hebben deelge- nomen. Woensdag rukte het Russische leger nog verder op en tegen den avond waren de Duitschers in vollen aftocht. Hun verliezen moeten duizenden bedragen. Don- derdag moeten drie Duitsche legerkorpsen aan den strijd hebben deelgenomen. Een. poging van de Duitschers om den Russischen rechtervleugel op terollen, mislukte. Vrijdag dreef de Russische linkervleugel de Duit schers uit hun stellingen. Een verzoek van de Duitschers om een wapenstilstand om hun dooden te begraven, werd geweigerd. Zaterdag trokken de Duitschers met zware verliezen terug. Het front heeft zich uitgestrekt over 30 mijleu. De Duitschers te Mechelen. De laatste dagen drougen de Duitsche ulanen herhaalde tot Mechelen door en werden telkens door de wachtposten aldaar op de vlucht gedreven, met achterlating van dooden. Dinsdagmorgen werd op de stad een bombardement geopend, met een batterij. Er waren echter Belgische troepenafdeelingen in de omgeving, die de Duitschers tot vluchten noopten, met achterlating van het kanon, dat dus in handen der Belgen viel, I m0est te voet gaan, naar het elf KM. verwij die de Duitschers achtervolgden. derde Stalluponen, Waarfeij hij gevaar liep Naar verluidt waren er weeral Belgische door Russische patrouilles te worden ge- troepen in het veld tot Tervueren en heeft vangen genomen. Op een ommezien was heel de stad ont- waakt. Overal ging het licht aan, werden de ramen geopend en keken de menschen. uit hun slaap opgeschrikt, verdwaasd en verwilderd naar buiten. En weldra stond het in al de straten zwart van volk. De Duitschers die de stad aanvallen, was het eerste gedacht. Onze eigen forten, die op een aanrukkend leger schieten. Wijzeiven waren naar onzen zolder ge- loopen, en zagen, voor elke losbrandmg, een vluchtige roode gloed in de richting van de Schelde. Dat is het fort van het Vlaamsch hoofd, dachten we, dat op een Duitsch luchtschip schiet. Tusschen tvee schoten, hoorden we duideiijk op den toren der hoofdkerk een uur rammelen. En dan hoorden we, zoowat in alle richtingen geknetter van geweren. Tien minuten ongeveer na de eerste ontploffi ig, was het geronk in de lucht in de richting van het Noordoosten wegge storven. Het was zeer regelmarig doorge- gaan. Weinig waarschiji.lijk dus dat het luchtschip ernstig geraakt is geworden. Waar de bom men vielen. Het was wel degelijk een Zeppelin geweest. Verscheiden personen hebben zeer duideiijk zijn lange zwarte massa over de stad zien glijden. En telkens een bom geworpen werd, gaf het onder aan het schuitje een korten rossen schijn. Een uur nadien wisten we dat op negen verschillende plaatsen bommen gevallen waren In de Falconkazerne. Op de Stadswaag. In de Twaalfmaandenstraat. In den Kruidtuin. In de Schermersstraat. In de Justiciestraat. In de Verdussenstraat. Op den hoek der Lozanna- en Harmonie- straten. In de fabriek Minerva. Er zijn zeven personen gedood en een twintigtal zwaar gekwetsten. Verscheidene huizen zijn totaal vernield. Andere zijn zwaar beschadigd. In den omtrek van al de plaatsen waar bommen vielen, ziet het er al ongeveer zoo uit, als na de ontploffing bij Oorviiain in 1889. Be begetting van het poslkanloor te Eydtkuhnen. In het Berliner - Tageblatt vertelt een postbeambte van bet postkantoor te Eydt kuhnen hoe dit .gebouw en de Istad 'zelf door een detachement Russen bezet Werd. Reeds Dinsdag 28 Juli zwierven Russische patrouilles om Eydtkuhnen, zoo schrijft hij. Die inwoners, en vooral de vrouwen en kin- deren, verlieten al spoedig de stad. In den middatg van den tweeden Augustus vluchtten met den laatsten trein die liep, alien, die nog waren achtergebleven, benevens het stations- personeel. D(e stad wast toen als uitge- storven. Alleen op het postkantoor waren nog vier en twintig beambten met den direc- teur achtergebleven om tot het laatste oogen blik de toestellen te bedienen. Een trein- verbinding bestond niet meer, wie weg wilde er in het Noorden nabij onze grens nog steeds eene verplaatsing van troepen plaats. In de Noordzee. ANTWERPEN, 24 Aug. (Havas). De Engelsehe consul heeft aan Engelsehe sche- pen tot nader order verboden de haven van Antwerpen te verlaten. Dit verbod berust op een nota van de Britsche Admiraliteit, waarin de gevaren worden aangeauid welke de vaart door de Noordzee oplevert doordat de Duischers steeds maar voortgaan met het leggen van mijnen. Tsingtau gebombardeerd. TOKIO, 24 Aug. Een bijzondere editie van de Yamato meldt, dat Tsingtau (de hoofdstad van de Duitsche kolonie Kiao- tsou) door de Japansche vloot wordt ge bombardeerd. W EENEN, 24 Aug. (Wolff De keizer van Oostenrijk heeft het Oostenrijkscbe oorlogschip Kaiserin Elisabeth opgedragen bij Tsingtau mee te vechten. Men Zeppelin bombardeert Antwerpen. Gisteren bracht de telegraaf ons de tijding dat een Zeppelin ballon boven Antwerpen was verschenen en eenige bommen had laten vallen. De Nieuwe Gazet meldt daaromtrent het volgende Gansch de stad lag in dieperf rust. In de straten hier en daar slechts een paar agenten, kalm opwandelend met regelmatigen tred. Af en toe een eenzame wandelaar, op weg naar huis. Een paar k'atten vluch- tend dwars over de straat. Geblaf van een hond in de verte. Enkele minuten voor een uur. Hee wat was dat P ie nog op straat waren, bleven staan, en spitsten het oor. Neen, dat was geen automobiel. Het geronk kwam van boven, uit de donker- blauwen starrenhemel werd sterker en sterker. Ook geen vliegmachien. Daar was het ronken te dof te zwaar voor. Eensklaps, een dreun als van een kanon- schot. Een dreun, die tot in de uiterste hoeken van de stad, de huizen deed dave- ren tot op hun grondvesten. Dan nog een, en nog. En zoo acht of negen keeren. Ik geloof niet, dat een mensch het ge- teld heeft. Er zijn er die wel elf schoten gehoord hebben. De istad Eydtkuhnen en het postkantoor, die het electrisch licht kregen van het station, waren in duister gehuld. Die postbe- ambten moesten werken bij kaarslicht. Aan slapen viel in die dagen haast niet te denken. Belialve door al het werk dat door ons kleine troepje moest verricht worden, ble ven wij in spanning door den onzekeren po ll I ieken toestand. Ook was het geen aange- naine positie, daar in die Van elke militaire bedekking ontbloote stad. Een en ander was oorzaak, dat onze zenuwen tot het uiterste gespannen waren. Was het dan te verwon- de'ren, dat, toen we na enkele dagen onsI een weinig verlrouwd hadden gemaakt met den cigenaardigen toestand, er ckn ontspan- ning en verslapping intrad, welke al spoedig ten gevolge had, dat wij, de een na den ander, door slaap overmand werden. Zoo lag het lieele personeel den avond van den tweeden Augustus zoo goed en zoo kwaad als het ging, in de pakkamer van het post kantoor rusdg te slapen. Maar lang duurde de rust niet. Tussdben twaalf en een uur werden we plotseling gewekt door geluid van hoefgetrappel en geweerschoten. De Russen waren in de stad! en vail Pruissische troepen was niets te bemefken. Op wie werd er dan gesclioten? Terwijl wij ons hier over nog het hoofd braken, hield het schieten op. We gingen dus maar weer leggen om de gestoorde naclitrust voort te zetten. Dies morgens vroeg, om Zes uur, kl'onk opnieuw het geluid van paardenhoeven op de keien een blik naar buiten deed ons begrijpen Wat er gaande was: het nabij ge- legen station was bezet door een Russische officierspatrouille, en dat nog wel, voegt de verteller er bij die blijkbaar een grappen- maker is niettegenstaande het op duideiijk zichtbane wijze aangebrachte bord „verbo- den toeigang". Na achterlating van een sterk detachement, ging het gros naar de markt, maar toen de Russen het postkantoor voorbij trokken er op uit om te zien wat er verder ge- beurde: op de markt bevond zich een es- lcadron, benevens een afdeeling infanterie en mitrailleurafdeeling. Alle uitgangen der stad Waren hezlet. 1 j Om negen uur; verscheen een ritmeester met een luitenant en vijf man op het post kantoor, otai dit in bezil te nemen. Terwijl dezte in de benedenverdiepingen met den posldirccteur sprak, werd op de bovenzaal, waar de toestellen stonden, met man en macht gewerkt, om het gebeurde aan de militaire overheden te bericliten, om daarna de verbindingen te verbreken en de toestel len onbruikbaar te maken. Nauwelijks was dit gescliied, of de rit meester kwam boven, in gezelschap van den directeur en het volgende gesprek had plaats Ritmeester: „Er is geschoten uit het postkantoor." Directeur: ,Ne>en, ritmeester, er is van Meruit niet gesclioten." Ritmeester: Er zijn toch lifer in de buurt schoten gevallen." Directeur: „Ik geef mijn woord van eer, dat niemand van mijn personeel geschoten heeft." Ritmeester: „Goed dan. Ge ziet, heeren, dat ik u schappelijk behandel; ik verzoek u daarom nu ook mijn aanwijzingen op te vol,gen. Ge moet het postkantoor verlaten, maar ge moogt niet buiten de stad gaan. Voor uw eigen veiligheid laat ge uw uni form achter, anders liouden mijn soldaten u voor militairen. Natuurlijk moogt gel niets doen, Wat in strijd is met de krijgs- wetten." Directeur: „Ik beloof u plechtig, dat al deze voorschriften worden opgevolgd." Daarop werden nog eenige beleefdheden gewisseld en we verlieten in onze hemds- mouwen en met weemoed in liet hart onze ons lief geworden kantoren. Die ritmeester hield volkomen woord. Hij behandelde ons correct en eischte bijv. geen mededeeling van militaire geheimen, liet ons niet fouilleeren enz. Bij het doortrekken van het Russische detachement ontstond een oogenblik een pa- niek onder de soldaten, toen er plotseling een paar schoten vielen en geroepen werd dat de Pruisen in aantocht waren. Bij het wild dooreenschieten werd een onderofficier door zijn eigen soldaten doodgeschoten, ter wijl een cavalerieluitenant en een infanterist werden gewond. *s Avonds wisten de postbeambten eh de directeur naar Stallupouen te ontkomen. TER NEUZEN, 26 Augustus 1914. Hedennamiddag werd alhier de motor- brandspuit, waarvan de levering door het gemeentebestuur alhier is opgedragen aan de heeren J. H. W. van der Ploeg, te Grouw, officieel beproefd. Eerst werd daarmede gewerkt op het schietplein, waar de straal werd gemeten aan de daar staande 31 meters hooge gaaipers en later op de Markt. Bij de verschillende proeven bleek dat de spuit, waarvan de motor eene sterkte heeft van 10 HP., en de pomp per rninuut 500 liters water verplaatst, bij eene straal van 19 m.M. het water 30 meters hoog opvoerde, en 40 meters in horizontale richting wegspoot. Bij eene straal van 20 m.M. was de hoogte 25 M. en werd 30 M. in horizontale richting gespoten. Bij twee stralen elk van 14 m.M. was de hoogte der stralen 25 M., terwijl daar mede 30 M. ver gespoten werd. De spuit voldeed ruimschoots aan de verschillende bij contract gestelde eischen. Naar men ons mededeelt heeft de collecte van wege het Roode Kruis en het Hoefijzerverbond ten bate van het Roode Kruis alhier gehouden f 281,80 opgebracht. Aan den vasten arbeider op de Pro- vinciale wegen, den kantonnier J. Dieleman te Ter Neuzen, is door Gedeputeerde Staten van Zeeiand met ingang van 1 September a. s. eervol ontslag verleend, met toekenning van pensioen. -— Bij het examen voor de Duitsche taal is o. m. geslaagd de beer S. Brouwer van Zaamslag. KOEWACHT. Door het afzakken van het grootste gedeelte van het Duitsche leger naar het Zuiden en het verblijf van eene aanzienlijke troepenmacht van Belgische soldaten in de omstreken van Antwerpen, is de,rust en de kalmte in de Belgische grensdorpen teruggekeerd. De vlaggen wapperen weer van de torens en van enkele partieuliere woningen, de wapenborden zijn weer opge- hangen en vele Belgen zijn getooid met nationale strikjes. In de laatste dagen zijn hier weinig of geen vluchtelingen meer aangekomen en eukelen, die huisvesting besproken hadden, zijn blijkbaar tot andere gedachten gekomen. REGHTSZAKE^. Arroudissements-Reclitb. te Middelburg. De rechtbank heeft iu hare zitting van 25 Augustus de volgende vonnissen uit- gesproken J. D., oud 37 j., handelsagent te Hoek, gedetineerd te Middelburg, is wegens ver- duistering in dienstbetrekking veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, met aft-rek der preventieve hechtenis (eisch 4 maanden gevang.) J. P., oud 43 j., koopman te Souburg, gedetineerd te Middelburg beklaagd van diefstal van een rij wiel, is vrijgesproken met last tot zijne invrijheidstelling. M. C. d. H. d. P., oud 39 j., werkster te Sas van Gent, is met vernietiging van het vonnis der rechtbank van 18 April 1902, waarbij zij wegens diefstal werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, vrijgesproken. Terzake van verduisteringen, gepleegd te Breskens en te Groede, is wederom gevangen genomen J. P., oud 43 j., koopman, geboren te Hoek, woneade te Oost- en West-Souburg. ZEET1JDINGJE IV. Van 24 tot en met 25 Aug. Sas van Gent. V ertrokken 24 Aug. Grieksch s.s. KIKIISSOIA, 8289 kub. M., naar Barry, ledig. Van 24 tot en met 25 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Middensluizen 2 bpgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD liggende te Immingham. s.s. ELISABETH liggende te Kroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN.V liggende te Hull. \T.141Ar,OQ.R O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3