„Militair-Tehuis". Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Laatste Berichten. PSEDIKBEP R TE W~ ADVERTENTIE N. Zooals nit achterstaande advertentie blijkt, heeft de Chr. Jongelingsvereeniging wBidt en Werkt" haar lokaal Bethel" in de tweede Verbindingsstraat, kosteloos opengesteld als Militair-Tehuis. Dit zal zeker door velen die hier in garnizoen liggen gewaardeerd worden. Zooals bij vele zaken het geval is, zijn voor de ver- eeniging aan deze openstelling van haar gebouw kosten verbonden en haar budget is beperkt. Steun der ingezetenen voor dit goede doel zal haar dus zeer welkom zijn. Naar we vernenien was het batig saldo van het jl. Zondag door het Elite Salon-orkest met steun van muziekliefhebbers alhier in //De Buiten-Societeit" ten bate van het Roode Kruisgegeven concert 17,55. ^lel concert, gisteren avond albier (?p de Markt gegeven door het muziekgezel- scbap //De Vereenigde Werklieden", was voor die vereeniging een waar succes. De ingezetenen die wellicht de aankondiging over het hootd hadden gezien, werden er in den vooravond aan herinnerd door een aantal jonge dames en kinderen, die, voor- zien van een in 't oogloopend rood kruis als insigne, programma's presenteerdeu. Deze gelegenheidscolporteurs hadden er blijkbaar goed den slag van en hadden een grooten oruzet, want de ruime voorraad was al ras uitgeput. Tegen het uur van aanvang stroomden de belangstellenden naar de Markt en wij kunnen ons niet herinneren by dergelijke gelegenheid ooit zoo'n groote schare op de Markt te hebben bijeen gezien. Die belangstelling werkte blijkbaar ook opwekkend op directeur en leden van het muziekgezelschap. Het Volkslied waarmede het concert werd geopend en het Wilhelmus waarmede het werd besloten, stemden dit- maal meer dan anders tot ernst en herinner- den ons aan den gelukkig tot hiertoe ongerepten Nederlandschen bodem, waarbij natuurlijk ook de gedachten waren by het land ten zuiden van onze landpalen, dat zoozeer door de jammeren van den oorlog wordt geteisterd en welks leger zich blijkens de gisteren jnist binnengekomen berichten op zijn laatste stelling terugtrekt, de grootste oppervlakte der landpalen openzettende voor de vreemde legerscharen, na met op- offering van veel menschenlevens getracht te hebben deze te weerstaan. De verschillende nummers van het pro- gramma werden met belangstelling aan- gehoord en dankbaar geapplaudiseerd. Ondertusscben waren de jonge dames en kinderen onvermoeid in de menigte werk- zaam met de met een rood kruis geteekende collecte-busjes, daarbij aangespoord door succes, want ze vonden een goed onthaal, wat bleek, toen ze het resultaat van hun arbeid bij het bestuur kwamen inleveren. Door de zorgen van het bestuur der Buiten-societeit waren op de Markt een aantal stoelen geplaatst, voor diegenen, die tegen een kleine vergoeding op hun gemak van het concert wilden genieten. Niet alle stoelen geraakten bezet, Het schijnt dat niet voldoende bekendheid onder het publiek daarvan wel wat de oorzaak was. Ook de opbrengst dier stoeltjes is aan het bestuur voor het goede doel ter hand gesteld. De bruto opbrengst van verkoop van pro gramma's, collecte en stoelen was 93,22y2. Aan directe kosten voor de programma's collecte en stoelen werd uitgegeven 7,75 zoodat 85,67 V2 aan den burgemeester als voorzitter van het Roode Kruis alhier kon worden ter hand gesteld, daar het muziek gezelschap de gewone uitgaven voor het concert voor eigen rekening nam. Zoowel ons muziekgezelschap als de jonge dames en kinderen die het gisteren- avond zoo flink hebben geholpen, mogen met welgevallen op hun werk, ten bate van lijdenden en hulpbehoevenden, terugzien. Weer de revolver. Gisteren werd alhier gevankelijk door- gevoerd om voor den officier van justitie te Middelburg te worden geleid de land- bouwer M. v. H,, van Sas van Gent, die een werkman op het terrein der coopera- tieve suikerfabriek met een revolverschot aan den arm had verwond. We vernamen daaromtrent, dat v. H., die op een hofs' 'je nabij dat terrein woont bezig was zich zijn hofstede te oefenen in het schieten kt een revolver. De bovengenoemde workman riep hem toe, of hij ook al den vijand verwachtte. Van H. vroeg toen, of hij op hem ook eens wilde schieten. Zonder erg, antwoordde de werk man toestemmend, natuurlijk daarvan geen gevolg duchtend,' maar v. H. schoot wel degelijk in zyne richting en trof hem in den arm. Naar we hoorden, zou v. H. hebben verklaard niet te hebben vermoed, dat de revolverkogel op zoo'n grooten afstand nog zou treffen. Hij werd door de marechausseegearresteefd. Voor het examen Eransche taal 1. o. is o. m. geslaagd de heer L. J. d'Haens van Hulst. AXEL. 20 Aug. Onder leiding van den burge meester werd heden ten stadhuize eene bijzonder druk bezochte vergadering ge- houden ter bespreking van aangelegenheden betreffende bet Roode Kruis. Een dames-comite werd benoemd en een 28tal dames verklaarden zich gaarne bereid om gelden in te zamelen voor het Roode Kruis en zoo noodig voor het vervaardigen van onderkleeding en sokken voor militairen. De geneesheer Dr. J. 0. Bom stelde de gelegenheid open tot aanmelding voor een te houden cursus in verbandleer, waarvoor een groot aantal dames zich aanmelden. Een 60ial dames zullen beginnen met onderkleeding of sokken te vervaardigen voor militairen. Van wege de gemeente zal worden zorg gedragen voor een geschikt lokaal, ter inrichting voor verplegirg zoo noodig. S1NT JANSTEEN. Eledenavond werd alhier door de man- schappen, der grenswacht een man aan- gehouden, die er erg haveloos uitzag en zeide naar Koewacht te moeten. In de wacht werden hem een paar boterhammen toegddiend en vervolgens werd hij naar Koewacht getransporteerd, waar bleek dat hij nog iets op zijn kerfstok had. Dadelijk werd hij aldaar ingerekend en naar Middelburg overgebracht. WESTDORPE. In de heden gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig de voorzitter en leden met de secretaris, behalve de heeren A. de Beleir, D. B. van Acker en B. J. M. van Waes, laatstgenoemde wegens verblijt onder de wapenen. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt het van Ged. Staten goedgekeurd en terugontvangen raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1914. De rekening van het Burgerlijk Arm- bestuur over 1913 wordt vastgestela in ontvang op f 1263.185 en uitgaaf op 1054.88, alzoo een goed slot van 208.30s. De gemeente rekening over dit jaar wordt vastgesteld in ontvang op 19278.32 en uitgaaf op 17434.88, alzoo met een goed slot van 1843.43. Bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg My. zal worden aangedrongen de tramlijn binnen de kom dieper te leggen om de hinder die zoowel het verkeer als particu- lieren ondervinden zooveel mogelijk te ver- miaderen. Besloten wordt de eventueel minder van het rijk terug te ontvangen vergoeding van wegens het verblijf onder de wapenen van kostwinners is uitbetaald voor rekening der gemeente te nemen. De vergadering wordt daarna gesloten. MIDDELBURG. Door de politie is op last van den bur gemeester Woensdagmorgen bij meerdere bakkers het brood gewogen, bij een dezer werd bevonden, dat een brood slechts even meer dan 8 ons -woog. (Midd. Crt.) Duitsch vlieger geinterneerd. Door de grenswacht te Oostburg werd Donderdagmorgen om half negen een uit Westelijke richting komende monoplaan ontdekt, die vloog op circa 1000 a 1200 meter hoogte. Na door de wacht onder vuur te zijn genomen, waarbij 8 schoten werden gelost daalde de vlieger op een stoppelveld in de nabijheid van Oostburg, waar hij weldra door honderden was omringd. Door de manschappen der grenswacht werd de aviateur ontwapend. Het bleek een luitenant der Duitsche luchtvaart-afdeeling te zijn, de machine was een Taube. Onder gewapend geleide werd de vlieger voor den burgemeester gebracht, om voor- geleid te worden voor den territorialen aevelhebber. De machine werd onder be- waking gesteld van de grenswacht en van marechaussees, in afwachting van nadere orders. Het toestel is gemerkt A 29. Het was door de kogels voldoende beschadigd om een landing noodzakelijk te maken. (M. Crt.) De pry's van tarwe en peul- vruchten. Donderdagmorgen verscheen op de graan- markt te Middelburg de waarnemende burge meester en deelde namens den territorialen bevelhebber mede dat de minimum prijs van tarwe f 1 verlaagd is, zoodat de tarwe niet lager dan 10 en niet hooger dan 12 mag worden verkocht. Ook van den vastgestelden pAijs voor peulvruchten mocht niet worden afgewezen, niettegenstaande er landbouwers waren, die gaarne lager verkocht hadden, omdat zij geld noodig hebben. De kooplieden meenden o. a. door het gesloten zijn der grenzen niet den vastgestelden prijs te kunnen be- steden. Van verschillende zijden hoorden wij er over klagen dat de minimum-prijzen. niet voor alle provincien dezelfde zijn en voor Zeeland hooger zijn dan elders. Bovendien is het nu onmogelijk voor tweede-rangs producten een lageren prijs te besteden, zooals anders geschiedt. Zooals men weet werd in de bekend- making van deze prijs-vaststelling voor peulvruchten als motief van den territorialen bevelhebber aangevoerdt //de pogingen van sommige handelaren om de geoogste peul vruchten tegen zeer lagen prijs van de landbouwers op te koopen". Nu echter niet alleen van de zijde der handelaars, maar ook van die der land bouwers bezwaren worden geopperd tegen de regeling, meenen we daaraan uiting te moeten geven, omdat juist in deze dagen de handel in peulvruchten van zoo enorm belang is voor onze provincie. (Midd. Crt.) Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vertrokken: S. van der Vies, ziekenverpleegster, 8 N, naar Rotterdam. G. T. Poelman, pater Capusijnen, Q 183, naar Belmond. M. A. Oppeneer, aan boord, naar Rotterdam. A. H. Spruitenburg, zonder beroep, Noordstraat 66, naar Den Haag. C. de Buck, dienstknecht, O 193°, naar Sas van Gent. K. P. de Koeijer, veldarbeider, O 62, naar Axel. Vervoer van een spion. Men schrijft ons Werd eergisteren uit Woensel gemeld van een Zundertschen slager, die daar werd doodgeschoten, omdat hij, door den schildwacht aangeroepen, zich hieraan eenvoudig niet stoorde, thans komt ons weer een ander geval ter oore van de Noord-Brabantsch- Duitsche grens. Een boerin met een kar vol groenten passeert de wacht. De schildwacht roept haar aan. Op zijn //halt wie daar" antwoordt de vrouw //goed volk De zenuwacbtige houding der vrouw wekte echter de achterdocht van den schild wacht en hij gelastte haar den groentewagen te ontladen. Zy wilde wat tegensputteren, doch in oorlogstijd maken de militairen korte metten en heeft zich een ieder maar aan de sommaties te onderwerpen. De soldaat doet dan kort en goed zijn plicht en de burger heeft het hem niet lastig te maken. Een tweede maal gelast de schildwacht haar den wagen te ontladen. Noodgedwon- gen gaat de vrouw hiertoe over en nu bleek al spoedig dat onder de groenten op de bodem van den wagen een man lag verborgen. Vrouw en man werden gearresteerd en naar de wacht opgebracht. De wagen werd geconfiskeerd. Het onderzoek zal hebben uit te maken of men hier al of niet te doen heeft met een spion of met een ander persoon, die in alle geval reden scheen te hebben om zijn reis van de eene naar de andere plaats op deze geheimzinnige manier af te leggen. Door het afgaan, men zegt door het omvallen van een geweer, werden te IJmuiden twee soldaten in de beenen ge- schoten. De eigenaar had verzuimd het tijdig te ontladen. Dezer dagen kwam te Denekamp een der manschappen van de grenswacht thuis met enkele uren verlof, toen hij de onvoor- zichtigheid beging zijn geladen geweer tegen de tafel te zetten. Het geweer viel om en ging af, met het noodlottig gevolg, dat door het schot zijn moeder doodelijk in de borst getroffen werd. Te veel soldaten Men schrijft ons uit Gendringen Naar Duitsche grensbewoners vertellen, wor'den duizenden soldaten voorloopig naar hunne laardsteden teruggezonden. Een feit is, dat een paar zoons van grensboeren, die den 3den Augustus waren opgekomen, weer terug zijn. Avontuur van een schipper. De //T. Ct." meldt het volgende Schip per J. G. Blom van het te Antwerpen thuisbehoorende schip »Avenir" en zelf woonachtig te Rossum, heeft op een eigen- aardige manier zijn schip met toebehooren in den steek moeten laten. Verleden week Dinsdag vertrok hij uit Antwerpen met zijn vrouw naar Dordrecht, teneinde daar zijn vrouw bij bekenden onder dak te brengen. Na hierin te zijn geslaagd, keerde hij Donderdagmorgen weer naar Antwerpen terug. Den volgenden dag begaf hij zich naar het station om het vertrek van de uitgezette Duitschers bij te wonen, doch toen onze schipper zich op een gegeven oogenblik bezighield met de behulpzame hand te bieden aan een Duitsche vrouw met haar 2 kinderen, werd hij door de Belgische soldaten ook voor een Duitscher aangezien en met geweld eveneens in den trein gezet. Volgens den schipper vertrok de trein over Namen naar de Nederlandsche grenzen bij Limburg en werden de menschen daar uit den trein gezet. Hij is toen aan het dwalen gegaan en -eindeiijk in Holland aangekomen, waar hy zich spoedig aan de Nederlandsche soldaten als Hollanders kon legitimeeren. Altijd maar doorloopende is de schipper eindeiijk in Heusden bij familie gearriveerd, waarna hij per trein Rotterdam bereikte. Zijn schip acht hij verloren, daar er ook niet eens voldoende tijd was om de roef te sluiten. Een Engelsche torpedoboot door het s.s. Kinderdijk" overvaren. De Telegraaf bevat omtrent dit ongeluk het volgende verhaal In den nacht van Zaterdag op Zondag, te 3 uur, is de ^Kinderdijk" te Amsterdam gearriveerd. Het vaartuig, dat te Rotterdam thuisbehoort., was van de eigenaren Solle- veld, v. d. Meer en Van Hattum's Stoom- vaartmaatschappij gecharterd om kolen voor Amsterdam te halen. Aangekomen te Methil werd het schip ongeveer 14 dagen vastgehouden, alvorens het de terugreis kon aanvaarden. De //Kinderdijk" arriveerde dan te 3 uur te Amsterdam en werd gemeerd aan de Ertskade. Onmiddellijk na aankomst heeft de gezagvoerder, de heer R. Teensma, ons een volledig verhaal gedaan van het ge- beurde. Ziehier wat hij ons mededeelde Vrijdagavond te 10 uur 30 min., varende onder de Engelsche kust, ter hoogte van Yarmouth, kreeg ik plotseling bakboordzij een rood licht in zicht, dat later afkomstig bleek te zijn van de Engelsche torpedoboot //Bullfinch". Deze boot gaf geen teekens om te kennen te geven wat zij wilde. Dichterbij gekomen, liep zij eenskiaps voor de boeg van de //Kinderdijk" over met een toplicht in^groen. Onmiddellyk daarop had een aanvaring plaats. De „Bullfinch" wilde vlak voor onze boeg langs schieten, doch de //Kinderdijk" raakte haar even voor de midscheeps. Ik stopte mijn machine en liet met voile kracht aehteruit stoomen, doch het was al te laat. De torpedo bad bij de aanvaring zeker een 20 mijls vaart. Zij werd wegge- duwd door de //Kinderdijk" en schoot daar na nog een eind vooruit. Zoo zwaar was de voorsteven van de //Bullfinch" inge- deukt, dat zij direct water maakte. Er ont- stond een geweldige paniek aan boord. Het bleek mij, dat tijdens de aanvaring de ka- pitein van de //Bullfinch" bij mij was over- gesprongen. Direct nam ik maatregelen om hulp te bieden. Ik liet drie booten uitzetten, die respectievelijk onder commando kwamen te staan van den len stuurman A. F. van Keulen, den 2en stuurman H. J. Post van der Molen en den 3en stuurman M. Wiele- ma. Weldra kwam de eerste boot bij mij terug met 5 gewonden. Alle vijf hadden zware braudwonden. Het schijnt, dat de //Kinderdijk" de stoom- pijpen. die zich in het voorschip aan de //Bullfinch" bevonden, had doen afknappen en de ontsnappende stoom deze wonden had veroorzaakt. Aan boord van de //Bull finch" had men hun wonden verbonden met in zee water gedrenkte doeken. Wij hebben hun direct een beter verband ge geven. De overige booten kwamen ook vol te rug. Het schijnt, dat er wel 70 man aan boord van de torpedo waren. Het voorschip van de torpedo hing er ongeveer bij. Maar de waterdichte schot- teu hielden het uit. Toen men dit bemerk- te, werd men aan boord van //Bullfinch" weer gerustgesteld en keerde de kalmte weer. De 16 mannen, die bij mij aan boord waren gebracht, werden weer afgehaald. Ik hoorde nog, dat er een man over boord is gevallen bij de aanvaring, terwijl er nog vijf vermist werden. Dezen zijn bij de aan varing in de bunkers doodgedrukt. Wij hebben tegen 12 uur Vrijdagnacht onze reis vervolgd. De //Bullfinch" werd door een andere torpedoboot naar Enge- land gesleept. Onderweg gaf zij een En- gelschen mijnenvernieler last, de gewon den bij mij van boord te halen. In den loop van den nacht heeft zulk een vaar tuig de gewonden van mij overgenomen. Onderweg naar Nederland ben ik nog ver- scheidene malen gepraaid. Ik ben er vast van overtuigd, dat de aanvaring te wijten is aan het feit, dat de //Bullfinch" zonder bedoeling te doen blijken voor de boeg van de //Kinderdijk" is omgevaren". Tot zoover het verhaal van den kapitein, De //Kinderdijk" heeft slechts geringe scbade aan de boeg bekomen. TER NEUZEN. Wij vernemen dat de treinen op de lijn Ter NeuzenMechelen niet verder rijden dan Willebroeck, behoudens een enkele uitzondering, en dat ook de trein op Gent niet verder rijdt dan de Dampoort zoodat men dus het zuiderstation niet kan bereiken. Of men daar ook reeds de Duitschers verwacht Een ooggetuige heeft hier ver- teld dat hij gisteren uit Dendermonde ver trokken is op het oogenblik dat de Duitschers daar binnen kwamen. Dendermonde ligt in een rechte lijn tus- schen Mechelen en Gent en ten Noorden van Aalst. Door het onderbreken van alle communi- catiemiddelen wordt het hoe langer hoe moeilijker om iets te vernemen en dan moet men de berichten nog nemen zooals ze zijn. IJMUIDEN. De kapitein van een stoom- trawler. hier binnengekomen, rapporteert, dat hij gisteren ten noordwesten van het Haaksvuurschip een gevecht heeft waarge- nomeu tusschen 11 Engelsche torpedobooten en een groot Duitsch oorlogsschip. De kogels vlogen tot 40 meters van den trawler. Het resultaat is hem niet bekend, daar hij vluchtte. VENLO. Een Zeppelin-luchtschip dreef over Limburg en Gelderland van Relgie naar Duitschland. MAASTRICHT. Generaal Leman, de verdediger van Luik, is, vergezeld van een Duitschen majoor; te Keulen aangekomen. Hieruit blijkt, dat generaal Leman is gevangen genomen. Wenken aan den landbouwer. Het Utr. Landbouw-genootschap heeft de volgende wenken aan den landbouwer ver- spreid 1. Blyf oogsten en zaaien. Bedenk dat stoppelknollen geschikt zijn voor menschen- voedsel. 2. Houd bij gebrek aan zaaizaad en mest, uw land voortdurend zwart, het is tevens een uitstekend middel om het onkruid te bestrijden. 3. Be waar uw beste fokvee, al is het wat duur. 4. Verkoop uw varkens niet voor elken prijs. Bedenk dat de vleeschprijzen vroeger of later omhoog moeten gaan. 5. Verkoop uw kaas niet tot elken prijs. Blijf kaas makenkunt ge ze niet zelf bewaren, buur dan te zamen een kaas- pakhuis want dezen winter zal de kaas waarschijnlijk duur worden. 6. Bewaar uw appels en peren, of schil en droog ze. Gratis inlichtingen hieromtrent geeft de Nederl. Pomologische Vereeniging Rijnkade 8, Utrecht. 7. Hebt ge gebrek aan werkkrachten, wend u dan tot onze afdeelingsbesturen of tot den correspondent van het Oomite voor onderling dienstbetoon in uw woonplaats. 8. Pot geen geld op, maar breng het naar de spaarbauk, daar is het volkomen veilig. Verzilver in geen geval effecten, alvorens inlichtingen ingewonnen te hebben bij vertrouwde raadslieden. 9. Hebt ge voorlichting noodig, wend u dan tot de Rijkslandbouw-ambtenaren of de vertegenwoordigers van het Genootschap. 10. Werkt kalm door en gebruikt uw verstand. Zondag 23 Augustus 1914. VOOR BELANGHEBBENDEN. J) Eerste Kwartier Vrijdag 28 Augustus voormiddag 5,12 uur. 22 Aug. Zon op 4,54, onder 7,11 uur. 23 4,56, 7,9 24 4,58, 7,6 De iantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. ZEETIJDINGtEN. Van 19 tot en met 20 Aug. Sas van Gent. Aangekomen Gent. Aangekomen Vertrokken: Van 19 tot en met 20 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 20 afgdschutdoor de Middensluizen 7 afgeschutdoor de Westsluizen 3 op- en 1 afgeschut. Positie der StoomscJiepen. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons geliefd zoontje WILLED, in den nog jeugdigen leeftijd van 14 maanden en 13 dagen. O. E. DE VRIES. C. P. DE VRIES-Adriaansen. Ter Neuzen, 19 Augustus 1914. OndergeteekendeD betuigen bij dezen hun oprecliteu dank aan de Directie en het personeel van de Spoor- wegmaatschappij Mechelen-—Ter Neuzen, voor de laatste eer aan onzen geliefden zoon Willem Allaart op 20 Augustus jl. bewezen en tevens ook aan het bestuur van //Hulp in Nood" voor de betoonde deelneming bij de ter aarde bestelling. J. ALLAART en Echtgenoote. Ter Neuzen, 21 Augustus 1914. Het Bestuur der Chr. Jonge- lingsver. ,/BIDT EN WERKT", maakt bekend, dat het lokaal nBETHEL" van af hedenavond is ingericht tot De Zondagschool wordt evenwel op de gewone uren gehouden. v;>?-gp»o» Ondergeteekende vaart .,-SlgSe m o r g e n naar Eotter- dam en zal aldaar tot Woensdag avond a.s. in lading liggen. K. H. W1ELAND, bourtschipper op Rotterdam en Dordrecht. Ter Neuzen. Jlervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Us, A. Timmerman. Sh ;skil. 9 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 n en 2 u., Ds. E. Raams. Philippine. 2 u., Ds Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. S.i u., Ds. Akersloot v. liouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer Hontenisse. 9J u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerae Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Stationsiraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Oud-Gerefoirneerde Gemeente (Vlooswfikstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Chr. G er efor meer de Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal .Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Dinsdag 25 en Woensdag 26 Aug., telkens 's avonds 6 uur, Bidstond door Ds. Boone, van St. Philipsland. Lokaal „Eben-IIaezer(Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5J u., Evangelisatie. 19 Aug. Grieksch s.s. THEODOROS, 5721 kub. M., van Tunis, phosphaat. 19 Aug. Engelsch s.s. AVOCET, 3985 kub. M., van Liverpool, stukgoed. Engelsch s.s. COASTER, 762 kub. M., van Londen, ledig. -19 Aug. Noorsch s.s. GROSHALEN, 5228 kub. M., naar Falmouth, ledig. Noorsch s.s. IDA, 3318 kub. JV1„ naar New-Castle, ledig. s.s. RICHARD liggende te Immingham. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull, s.s. CORNELIS in lossing te Kroonstad. I .JZ'.'.IZ

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3