Laatste Berichten. iloogwatergetsj te Ter Neuzen Handelsberiehten. De boerenleenbanken en de crisis. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Dat Duitschers, die de gastvrijheid van Belgie misbruikten, om spionnendienst ten gunste van Duitschland te verrichtten, op last der militaire autoriteiten zijn gefusil- leerd, ligt voor de hand. Maar van het uit het raam werpen van twee Duitsche kinderen, is geen woord waar, evenmin als van het fusilleerden van den restaurateur Weber. De man, jarenlang in Belgie gevestigd, hheft onmiddellijke zijn lokaliteit ter be- schikking gesteld van het Roode Ivruis. Toen begon de jacht op de Duitschers en werd ook Weber gezocht. Deze had zich in zijn wijnkelders ver- borgen en voor enkele maanden voorraad opgedaan. Na lang zoeken, is het door uitzwaveling der kelders gelukt, hem te vinden. Gearresteerd en voor den militairen gouverneur van Antwerpen gebracht, zei Weber, zich te hebben verborgen, uit vrees, eveneens uit Belgie te zullen worden gezet. Hij was n. 1. deserteur en een in handen vallen van de Duitschers zou voor hem den dood beteekenen. De militaire over- heid te Antwerpen heeft met deze verklaring genoegen genomen, den man in vrijheid gesteld en bewerkt, dat hp in Antwerpen zou kunnen blijven. Hij is nu in dienst van //Het Roode Kruis" werkzaam en de Antwerpenaren zelven zijn verheugd over* deze voor Weber zoo gunstige beschikking. De kosten van den oorlog. Het onderhoud van de negen en een kwart miljoen soldaten die op 't oogenblik gemobiliseera zijn in Engeland, Frankryk, Rusland, Duitschland, Oostenrijk, Turkije, Belgie en Servie kost 54 millioen gulden per dag. En de kosten van het mobili- seeren kan die som verdubbelen of verdrie- dubbelen. Zoo luidt de meening van een op finan- cieel gebied gezaghebbend blad. Een ontzettende dwaasheid, te ontzetten- der omdat deze miljoenen menschen worden uitgezonden om elkander op de zekerste en vlugste wijze te vernietigen. Terecht noemt //Het Iiandelsblad" dit een tragedie, de ontzettendste der wereld- geschiedenis, te meer omdat tot deze volken, die malkaar zoeken te dooden de drie be- hooren, aan wie in de eerste plaats de beschaving, de wetenschap en de cultuur van Europa zijn toevertrouwd Duitschland, Engeland en Frankrijk. Het front Luik—Mulhausen. De toestand, zegt de //Daily Mail", herinnert aan dien van 1815. Brussel is opnieuw het brandpunt der wereldbelang- stelling geworden. De Duitschers bevinden zich klaarblijkelijk met een ontzaglijke krijgsmacht in Belgie. Er zijn twee voorname punten waar zij geweldige troepenmassa hebben geconcen- treerd, en wel ten Oosten van Brussel en aan de Luxemburgsche grens bij Arlon, dat de spil vormt van hun omtrekkende be- weging. Talrijke botsingen hebben er langs het onmetelijk front reeds plaats gehad tusschen de Duitsche en Fransche voorposten, die aantoonen, dat de twee ontzaglijke legers, ieder een millioen mannen tellende, met elkaar in contact zijn gekomen. Zij rukken reeds tegen elkaar op en in de lucht trilt de electriciteit, die den beslissenden slag aankondigt. Wegens het ongehoord groote aantal strijders die er aan deelnemen, zal deze slag de grootste zijn, die de wereldgeschie- denis ooit kon boekstaven. Hieronder volge, ter vergelijking, het aantal combattanten bij verschillende be- roemde veldslagen Leipzig (1813)472.000 Waterloo (1815)217.000 Sadowa (1866)436.000 Gravelotte (1870)301.000 Sedan (1870) 244.000 Moekden (1905)701.000 Loele Boergas (1912) 400.000 Aanstaande slag (1914) 2.000.000 In geen enkele der vroegere veldslagen streden er dus meer dan een millioen soldaten. Het front, van meer dan 480 kilometer lengte, strekt zich uit van Sint Truyen in Belgie tot Miilhausen in den Elzas. Indien de strijdmachten die elkaar thans gaan bevechten langs dit front werden geschaard, zouden er aan weerszijden meer dan 2 man per strekkenden meter komen. De slag van Moekden duurde 3 weken. Het is echter mogelijk, dat het algemeen gebruik van de laudmacht in den huidigen oorlog het einde van den komenden slag zal bespoedigen. De Belgische en Fransche legers hebben geen reden, den grooten slag te bespoedigen. Hoe langer zij kunnen wacbten,hoespoediger de Russen over de Oostgrens Duitschland zullen binnenrukken. De Duitsche leger- aanvoerders zullen dus het hoofd kunnen -stooten tegen een tijdsbeperking, die ben wel eens zou kunnen noodzal^en, met over- haasting en waaghalzige stoutmoedigheid 1 4e handelen. Soldaten teveel? Van een harer lezers vernam //de Maas- bode" een geval, dat voor den geest van bet ten strijde trekkend Duitschland wel zeer typeerend is. Bedoelde zegsman, hande- laar in machines en ijzerwaren te Rotterdam had in zijn dienst o. a. een Duitschcn mon- teur, die zich Maandag der vorige week naar Duitschland begaf in gevolge de be- kendmaking der mobilisatie in zijn vaderlaud. Hoe vreemd keek zijn patroon op, toen de Duitsche monteur, jonge man van ongeveer '25 jaar, Donderdag weer te Rotterdam opdook. Men had hem maar weer terug- gezonden. Duitschland had teveel soldaten Of onze Oostelijke nabuur ook van zijn kracht overtuigd is en zich zeker houdt van de overwinning, zegt de //Maasb." De forten te Luik. Een medewerker aan /»La Derniere Heure" heeft een Belgisch hoofdofficier ondervraagd aangaande de taak der forten van de vesting Luik. Kunt gij ons uitleggen, generaal, aldus informde de journalist, hoe het komt, dat de stad Luik bezet is door de Duitsche troepen, terwijl de forten nog in ons bezit zjjn Het publiek begrijpt dien toestand niet en vindt hem paradoxaal. Het is heel eenvoudig, antwoordde de generaal. De forten, die Luik in een kring van 50 a 60 kilometer omtrek omnngen, zijn slechts forts d'arret, sperforten. Deze forten hebben twee bijzondere eigen- schappen. De eerste is, dat zij uitnemend zijn uitgedacht, gebouwd en gepantserd, opdat zij niet gewapenderhand zullen worden genomen. De tweede, dat zy over machtige artillerie-middelen beschikken. Maar zij be- zitten geen garnizoenzij kunnen geen offensieve uitvallen ondernemen. Men kan ze niet berennen, en zij kunnen alleen maar schieten. Opdat de verdediging dezer forten volledig zij, beschikt men in de tusschenruimten over bewegelijke troepen. Deze troepen treden gezamenlijk mec de artillerie der forten op, ten einde het vijandelijk leger op te houden. Gedurende vier dagen heeft de mobiele divisie van Luik dit gedaan met een moed en een oorlogskunde, die boven alien lof verheven is. Zij moest in dezen strijd verdedigen en tegelijkertijd verplaatsen. Vier dagen lang, dag en nacht, was zij in actie. En daarop was haar taak en die der forten volbracht. Men had het Duitsche leger tot staan gebracht. Men had het bovendien ontzaglijke verliezen toegebracht. Maar dit is toch niet het grootste belanghet voor- naamste is, dat de sperforten hebben versperd. Na# deze vier dagen heldhaftigen strijd heeft men de troepen der mobiele verdediging teruggetrokken. Zij zijn de Maas weder overgegaan het doel was bereikt. Hoe wordt nu de toestand De forten bieden nog steeds tegenstand. Als er weder een legergros kwam opdagen, zouden de forten weer in actie kunnen komen. Maar zij zijn niet by machte, troepen in verspreide marschorde tegen te houden. Ziedaar, hoe de vijand de stad Luik heeft kunnen bezetten, zonder meester te zijn over de forten, wier actie dadelijk weer zon be- ginnen, iedere keer als de vijand er com- pacte troepenmassa's op afstuurt. Mijn conclusie is, dat de operatie, hierin bestaand, dat de vijand de Maas met een aanzienlijke troepenmacht tracht over te steken, uiterst gevaarlijk, zoo nietuonmogelijk, is. Het is dus waarschijnlijk, dat, indien de Duitschers de Maas overgaan, zij dit zullen doen ten noorden of ten zuiden van Luik, d.w.z. buiten het bereik der forten. Het publiek heeft zich vergist aangaande de taak dezer forten. Zij hadden niet ten doel Luik te beschermen, maar den overgang van de Maas in hunne straal van actie te ver dedigen. En dat hebben zij gedaan. Zij hebben den geforceerden aanval der Duit schers gebroken. Voor Namen geldt hetzelfde, met dit onder- scheid, dat deze vesting ons zou moeten be schermen tegen een geforceerden aanval van de zijde van Frankrijk. Belgie, dat zich na- tuurlijk niet op zoodanige wijze militair kan organiseeren, dat het zijn eerste aanvaller kan overwinnen, heeft het beter geacht, sperforten te bouwen, bestemd om den vijand eenige dagen op te houden, en zoo een naburig volk te veroorloven, bet ter hulp te Snellen. MAASTRICHT, 16 Aug. (Farticulier). De forten Cbaudfontaine, Evegnee en Pon- tisse zijn in Duitsche handen. Het fort Barchon wordt zeer zwaar be- schoten en zal zich wel spoedig moeten overgeven. MAASTRICHT, 16 Aug. Sedert Zater- dagmiddag 3 uur, wordt te Tienen in de richting van Borst en Hougaerde zwaar en aanhoudend kanongebulder gehoord. De verwachtte groote slag is misschien reeds aan den gang of kan elk oogenblik verwacht worden. ST. PETERSBURG. De Czaar heeft een proclomatie tot de Polen in Rusland, Duitschland en Oostenrijk gericht, waarin hij zijn voornemen te kennen geeft //het oude Polen te herstellen", met volkomen autonomic en waarborgen betreffende de uitoefening van den eeredienst en het gebruik van de Poolsche taal. MAASTRICHT, 16 Aug. Zaterdagavond hebben inwoners van Vise weer op de Duitsche troepen geschoten. De Duitschers hebben daarop tal van inwoners gefusileerd. Tal van gewonden zijn hedenmorgen te Eijsden en Maastricht binnengebracht. Alle vrouwen en kiuderen werden aan- gezegd zich over de Hollandsche grens in veiligheid te brengen. In den loop van den dag, zijn treurige massa's vluchtelingen aangekomen. Alle mannen vanaf 15 jaar zijn gevan- kelijk naar Aken gebracht. Vise is daarop aan alle zijden in brand gestoken en staat nu in vlammen. De Duitsche keizer is naar het leger vertrokken. MAASTRICHT, 16 Aug. Uit gezag- hebbende kringen wordt vernomen, dat Luik heden onder Duitsch militair bestuur wordt gesteld en dus het Belgisch civiel bestuur aftreedt. De Belgische vlag, die tot dusverre nog steeds van het stadhuis af waaid, is gisteren door de Duitsche ver- vangen. Uit de nabijheid der stad beschoten de Duitschers de omliggende forten, die uit vrees van schade aan de stad en be- woners het vuur niet beantwoordden. Duitschland en Japan. TOKIO, 16 Aug. Japan heeft aan Duitsch land een ultimatum gesteld, inhoudende den eisch dat Duitschland zyne oorlogsschepen in het verve Oosten zal terugtrekken of ont- wapenen en het grondgebied van de Chineesche provincie Kiautsjou binnen een maand zal ontruimen. De strijd. BRUSSEL, 17 Aug. Hpt Franschb ge- zantschap bevestigt dat de Fransche troepen bij Dinant eene overwinning hebben behaald op de Duitsche troepenmacht. Voorzien van mitrailleuses viel deze de Fransche stellingen aan, waarop een allerhevigst gevecht volgde, waarbij de Fransche artillerie de Duitsche troepen decimeerde, en deze ten slotte tot terugtrekken genoopt waren. De Fransche troepen houden de beide oevers van de Maas bezet. TER NEUZEN, 17 Aug. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 766.0 Christiansand. Laagste barometerstand 756.1 Nice. Verwachting tot den avond van 18 Augustus Zwakke tot matige winden uit noordelijke richtingen gedeeltelijk bewolkt, met weinig of geen regen in het noorden, in het zuiden zwaar bewolkt met kans op regen of onweer, zelfde temperatuur. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot gezworene van den Van Lijndenpolder, de heer A. de Feijter te Zaaraslag en tot gezworene van het waterschap Groede en Baanst, de heer P. Salome te Groede. Gisterenavond werd in ten tuin van z/De Buiten-Societeit" het aangekondigde volksconcert gegeven door het Elite Salou- orkest //Hollandia", directeur de heer jD. Tiemeijer Jrversterkt door eenige muziek- liefhebbers te dezer plaatse. De opkomst van belangstellendeu was redelijk, al kon, ook in verband met het goede doel wat met dit concert beoogd werd, een drukker bezoek verwacht worden. De wijze waarop het programma werd uitgevoerd, schonk aan de hoorders een aangename ontspanning, en zij gaven van hun tevredenheid blijk door een herhaald applaus, na de verschil lende nummers, waaronder een solo voor cello en eene voor piccolo in het bijzonder de aandacht trokken. Naar we vernemen is, na aftrek der kosten. aan het bestuur van de afdeeling van het Roode Kruis alhier. de netto- opbrengst overhandigd. De Staatscourant bevat de statuten van de Mariavereeniging te Clinge, die zich de bestrijding van drankmisbruik ten doel stelt. In de week van 5 tot en met 11 Augustas kwamen uit Zeeland ter kennis van dencentralen gezondheidsraad 3 gevallen van roodvonk te Driewegen, Sluis en Stavenisse. ZAAMSLAG. 16 Aug. Daar door de cocesfabriek te Sluiskil de afvoer van water plaats vond door de Spuische- en Otheensche kreek was het vischwater dier kreken in diermate verontreinigd dat de betrokken visschers daardoor veel schade ondervonden aangezien er veel visch door de schadelijke bestand- deelen van het water dood ging. Op ver- zoek van de betrokken personen zijn thans door de bevoegde autoriteiten zoodanige maatregelen getroffen, dat de waterafvoer der fabriek langs een anderen weg plaats vindt en het vischwater weder zuiver is. Rijkspostspaarbank. Bij dienstorder is bepaald, dat aan het verzoek van een moeder om terugbetaling op het boekje van haar kind beneden den leeftijd van 12 jaar op grond, dat zij de ouderlijke macht uitoefent, daar de vader zich buiten zijn woonplaats in militairen dienst bevindt, kan worden voldaan na over- legging van een geboorte acte, een trouw- boekje of andere papieren, waaruit blijkt, dat het kind uit haar huwelijk met den afwezige is geboren en wanneer bovendien uit eenig stuk kan worden afgeleid, dat de vader werkelijk buiten zijn woonplaats in militairen dienst is. Dit laatste stuk kan worden vervangen door een verklaring van twee getuigen. Baron van Zuylen van Nyvelt de Spande was Dinsdag met een auto, door de genie opgeeischt, op den weg van Namen naar Luik. Een soldaat van de genie was naast hem gezeten. In de buurt van Lives riep hij zonder te stoppen, het wachtwoord toe aan den schildwacht. Eene patrouille op den tegenovergestelden oever te Beez, dacht dat de auto het consigne geforceerd had, en opende er tweemaal een salvo op. De auto werd met kogels doorzeefd. De soldaat van de genie werd op den slag ge- dood, en de baron zoo erg gekwetst, dat hij 's avonds in het militair gasthuis van Namen overleed. Een officier die mede in den auto zat, bleef gespaard. Baron van Zuylen, 40 jaar oud, laat een weduwe met een kindje na. Men meldt ons Het havenverkeer te Rotterdam is nagenoeg tot stilstand gekomen. Het lossen en laden van schepen dat aan de Maas-oevers groot vertier opleverde, is danig beperkt. Misere door den oorlog allerwegen. Ook in handel en nijverheid. Luxe-winkels, galanterie- zaken hebben een moeilijken tijd te doorstaan en sluiten des avonds reeds vroeg. Toch duren de openbare vermakelijkheden voort. Op openbare pleinen wordt nog muziek gegeven, het Casino van Soesrnan speelt elken avond en verleden week werden de Rotterdammers nog herinnerd aan de vroegere lawaai-makende kermis, doordaf de Diergaarde voor stadgenooten en hand- werkslieden in die kermisweek was open- gesteld voor een kwartje entree. Het Leger des Heils is een waartoevluchts- oord voor menigen vreemdeling die hier aangekomen is en uit zijn land werd gezet. Het stoomschip Ophir van de R. Lloyd is uit Batavia te Rotterdam aangekomen met 40 touristen die te Marseille aan boord waren gekomen. Viermaal is het stoom schip onderweg aangehouden. Heden Maandag zou de beperkte dienst van het Staatsspoor worden uitgebreid. Te Utrecht is ook Zaterdag een keuriug gehouden van trekhonden voor den militairen dienst. Te Magelang in Indie had een Chinees een briefje van de Ned. Staatsloterij ver- valscht door het te doen gelijken op het nuramer waarop de ton is gevallen. Hij verkocht het voor f 75000, maar moest f 5000 vooruit hebben. Het bedrog is uitgekomen en naar den falsaris wordt gezocht. Haagsche onderwijzer te Asperen ver- dronken. Te Asperen (Z.-H.) is, naar het z/N. v. d. D." meldt, de heer R. onderwijzer uit den Haag, die met vrouw en kinderen zijn vacantie bij familie doorbracht, bij het baden op een ondergeloopen waard aan de Linge verdronken. Zijn 5jarig zoontje, dat met hem was meegegaan, bracht het bericht thuis. Postkantoor te Emmer-Compascum beroofd. Eenige mannen zijn te Emmer- Compascum, aan de Drentsch-Duitsche grens, het postkantoor bicnengedrongen en hebben daar vijfhonderd gulden geroofd. Droevig ongeval. Te Tilburg heeft Zaterdagmorgen een milicien, oppasser van een officier, ten huize van den heer H., waar de officier ingekwartierd is de 20jarige dienstbode van den heer H., bij ongeluk doodgeschoten. De oppasser haalde de ge- laden revolver van den officier uit de foudraal, tijdens welke handeling bij toeval een schot a'fging en de dienstbode in het hoofd trof. Hevig ontsteld liep de oppasser naar zijn luitenant, om het ongeluk mede te deelen. Op een stuk lard achter de Volmar- straat in Den Haag heeft Donderdag, naar de N. R. C. meldt, een ernstig ongeluk plaats gehad. Eenige kinderen waren aan het oorlogje-spelenzij groeven kuilen in e6n hoop zand. Het gevolg was, dat twee knapen in een kuil onder een neerstortende massa zand bedolven werden. Een hunner werd nog levend uit den kuil te voorschijngehaald de andere de 13-jarige F. V., uit de Van der Neerstraat, is in het zand gestikt. Dr. Van Duyl van den eersten hulpdienst stelde den dood vast. OOSTBURG. Bij het zwemmen irl den Lingeput is een 16jarige jongen ver dronken. NISCH (Servie). Hedenmorgen om 9 uur, begon een zeegevecht tusschen een Oostenrijksch- en een Fransch eskader nabij Budua aan de kust van Dalmatie. Het Fransch eskader uit het zuidwesten komende, viel het Oostenrijksch eskader in voile zee aan. Twee Oostenrijkscbe pantserschepen zon- ken, een derde verbrandde en een vierde vluchtte noordwaarts, in de richting van Katao. De strijd duurde meer dan een uur. MADRID. De bladen bevatten een tele gram waarin melding wordt gemaakt van een zeegevecht nabij de Canarische eilanden, tusschen een Duitsch- en een I ransch eskader. Een Duitsche kruiser zonk en een Duitsch schip, geladen met contrabande, is buit gemaakt. STOCKHOLM. Het Zweedsche stoom schip //Marie" rapporteert, dat nabij Hango een Russische torpedoboot is gezonken. Ongeveer 90 personen moeten verdronken zijn. ZAAMSLAG. VOOR BELANGHKBKE>DE>. Nieuwe Maan Vrijdag21 Augustus na- middag 0,46 uur. 18 Aug. Zon op 4,48, onder 7,19, uur. 19 4,49, 7,16, 20 4,51, 7,15, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. D A GEN. Voorin. N am finsdag 18 Augustus 11.30 11 59 vVoensdag 19 12.25 Donderdag 20 0.48 1.8 Vrijdag 21 1.29 1.48 Zaterdag 22 2.6 2.24 Zondag 23 2.43 3.2 Maandag 24 3.21 3.40 Rotterdam, 17 Aug. 1914. Graanmarkt. In den graanhandel is door den Europeeschen oorlog nog weinig leven- digheid te bespeuren. De ?aken bepalen zich hoofdzakeljjk tot hetgeen noodig is voor de consnmptie, derhalve tot directe levering. En daar door Regeering en ge- meentebesturen zooals men weet de ver- standige maatregel is genomen om voor de granen een maximum-prijs vast te stellen, moeten speculanten zich onthouden van het opdrijven der prijzen. Tarwe, Rogge, Gerst, Haver en Meel zijn wel iets hooger dan een paar weken geleden maar toch niet van dien aard om groote zorg te baren. Ook is er nog vooral in deze stad een groote voorraad voorhanden. Ook ditmaal heeft het Graan-comite geen noteering opgemaakt. Wat het buitenland betreft komen uit Zuid Amerika gunstige oogstberichten. Canada ongunstig. Buitenl. meel patent iets hooger. Veemarkt. Aanvoer van runderen niet groot en van varkens tamelijk. Runder- prijzen 70—80. Kalveren 8090 cents per kilo. Varkens in prys^edaald 32 40 cents per kilo. Aardappelen lager j 2,50f 3,per mud. Schoolmeesters 2,25 3, Eigenheimers/2,25/3,20. Kralen 3, per mud. Kaas en Boterprrjzen lager. Goudsche kaas 23,-/27,-. Boter/1.10—/1,20 per kilo. Eieren iets hooger daar nu weder uitvoer is 4,254,50 per 100. Koolzaad 14,15,50. Karwijzaad. Niet genoteerd. Amerik. Petroleum onveranderd f 13,50 per 100 kilo en 9972 cent per kan. Java-koffie gewone soorten 4173. prima Santos 32 72 33 cents per half kilo. BeetwortelsuikerAug. 15, Geraffi- neerd 19, Hulst, 17 Augustus. Veilingseiereu V. P. N. 3,05 per 100 stuks. Aanvoer 7000 stuks. We zullen niet in herinnering behoeven te brengen, dat zoodra er eenige zekerheid was gekomen, dat Oostenrijk en Duitschland aan de eene zijde in oorlog zouden komen met Servie, Rusland, Frankrijk en Engeland aan de andere zijde, in alle groote steden een groot aantal menschen naar de banken snelden, zoowel de rijkspostspaarbanken als andere, eerstens om de door hen ingelegde gelden terug te vragen en ten andere om het bankpapier, dat zij bezaten, in te wisselen tegen goud en zilver. Zoo'n stormloop op de banken de Engelschen noemen dat een run is ge- woonlijk een gevolg van zenuwachtige over- spanning, waarin tal van vreesachtige en goedgeloovige menschen gebracht worden door de praatjes en waarschuwingen van schurkachtige personen, die daardoor in troebel water hopen te visschen om hun eigen voordeel te behartigen en dan daardoor honderden en duizenden geheel van streek brengen. Gelukkig heeft de Regeering door vlugge en afdoende maatregelen aan dien toestand van overspanning een einde gemaakt. Er is aan de schandelijke opdrij ving van prijzen door sommige handelaars en winke- liers dadelijk een einde gemaakt door de bepaling, dat het maximum van de prijs van eetwaren en andere levensbehoeften bepaald wordt door den burgemeester van iedere gemeente de speculatie om de prijzen van effecten naar beneden te drijven is onmogelijk ge maakt, omdat de effectenhandel ter beurze in de groote steden is stop gezet het crediet is verder op de meest afdoende wijze geregeld. Over 't algemeen hebben de leden van de boerenleenbanken in Zeeland zich aan den stormloop om de inleggelden terug te bekomen, niet schuldig gemaakt. Toch zijn ook deze banken aan welker soliditeit niet te twijfelen is, genoodzaakt in deze bijzondere tijden bijzondere maat regelen te nemen om hare soliditeit te kunnen handhaven. Zooals men weet heeft men drie centrale banken, waarbij de boerenleenbanken in de verschillende gemeenten van ons land zijn aangesloten. Eene mC haar zetel te Utrecht, eene te Eindhoven en eene te Alkmaar. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Aug. Andre Buijle, oud 47 j., weduwn. en Adriana van den Berge, oud 50 j'., gescheiden van echt. Huweiijks-voltrekkingen. 13 Aug. Alexander Jacobus de Krijger, oud 26 j., jm. en Carolina Dina Cornelia Bleijenberg, oud 23 j., jd. Ludo- vicus Petrus van Hecke, oud 27 j., jm. en Emma Christina Sponselee, oud 27 j., jd. Geboorlen. 9 Aug. Jan Levinus, z. van Daniel Pladdet en van Janneke de Koeijer. 10 Aug. Leonard Joseph, z. van Jacobus Andreas van Leuven en van Melania Maria Kalle. 12 Aug. Izaak, z. van Jacobus Wondergem en van Jozina Elisabeth de Lijser. 13 Aug. Franciee Adrianus Petrus, z. van Johannes Jacobus van Alphen en van Adriar.a Maria Broeckaert. 14 Aug. Pieter- nella Elizabeth, d. van Jan Witte en van Maria Wolse. 15 Aug. Mechelina Poulina Hebrina, d. van Jan de Vos en van Adriana de Bokx. Su- zanna Maria, d. van Jacob Frangois Loof en van Adriana Pieternella Jacoba Dekker. Overlijden. 9 Aug. Margaretha Cornelia Wisse, oud 2 j., d. van Jan en van Leijntje Wilhelmina Kolijn.10 Aug. Een als levenloos aangeven kind van het vr. geslacht van Karel Lodewijk Beeldens en van Johanna Elena Huijssen. 13 Aug. Janna Levina Hamelink, oud 4 m., d. van Krijn en van Levina Crane. Geboorten. 7 Aug. Mechelina, d. van Jan Flo- russen en van Janna van Fraeijenhove. 10 Aug. Jan, z. van Cornells Zegers en van Cornelia Bakker. 12 Aug. Dingetje, d. van Daniel Heijnsdijk en van Maria Adriana Buijze. Overlijden. 8 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Martinus Verhelst en van Maria de Footer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3