ROODE KRUIS. Puike droge VISCH Volks-Concert Loop der bevolking van Ter Neuzen. PREDIKBEURTEN. Laatste Berichten. ADVERTENTIEN. Weder ontvangen Nieuwe HoU. Bokking. J. DIELEMAN-VAN IJK. De netto opbreugst komt ten bate van het „Roode Kruis". Zaterdag 15 Augustus 1914. Zondag 16 Augustus 1914. RECHTSZAKEN. liet Comite van het Roode Krnis alhier, verzoekt aan alien die lahens, sloopen, dekens en andere linnen- goederen of keukengereedschap in bruikleen willen afstaan, teneinde deze goederen als het noodig is voor de ge wonden te gebruiken, gelieven hiervan op- gave te doen bij den Secretaris van het Comite. voor xachte. exvb\jorO^\uixii..AO C£i\ip.5Uik CfueraL -oertery^baoJ5. en op Zondag 16 Augustus a. S., des 's avonds ten 51/s ure, in den tuin der Buiten-Societeit. ■werden medegedragen, vielen bet regiment lanciers aan, dat hun voorbij T rlemont was tegemoetgezonden. Het gevecht begon met de karabijn ver- volgens maakten de lanciers een charge en dreven een deel hunner tegenstanders terug. Deze kwamen toen versterkt weder, de mitrailleuses in actie brengende. Yoor de overmacht en om niet nutteloos de man- schappen bloot te stellen, trok het regiment lanciers na een hardnekkigen tegenstand terug. Aan Belgische zijde verloor men twee offlcieren en een zeer klein getal man- schappen, dooden en gewonden. De gevechten werden Woensdag morgen hervat op het front van St. Truyen en Jodoigne, waar de Duitsche cavalerie otfensief trachtte op te tredeo. Tot dusver is zij er nergens in geslaagd door te dringen. Onze vooruitgeschoven troepen handhaven zich in hunne stellingen. Aan beide zijden waren tot dusver alleen voorposten in gevecht gewikkeld. De aanvallers, onder voorgeven dat onze soldaten zich verschansteu in huizen aan den kant van den weg, hebben deze in brand gestoken en de bewoners gedood. Het station en verschillende huizen te Landen (ten Z. van St. Truyen) werden door het vuur vernield. De geinterneerden. Naar de correspondent van het Hbl. meldt was te Alltmaar bij de aankomst der Bel gische geinterneerden een reusachtige volks- menigte op de been, zoowel aan het station als bij het opvoedingsgesticht, waarin ze onderdak worden gebracht. De gelnterneer- den liepen gepakt en gezakt onder militair geleide, voorafgegaan door den commissaris van politic en agenten naar het gesticht. Ook aan de verschillende tusschenstations had groote belangstelling bestaan naar dit zeldzame transport. Te Alkmaar kreeg de Belgische luitenant van den commandant van het interneerings- depot, kolonel De Luissanet de la Sabloniere, vergunning om zich vrijelijk door Alkmaar te bewegen en er te logeeren waar hij wil, mils hij op| eerewoord beloofde, de stad niet te verlaten. Zoo zat luitenant De Sel- liers heel kameraadschappelijk met den hem vergezellenden eenste-lui tenant van het Ne- derlandsche leger in uniform in een der Alkmaarsche restaurants te hmchen en wan- delde hij later onder veel bekijks door Alk maar. De commandant van het interneerings- depot decide aan bovengenoemden corres pondent mede, dat het een misvatting is, de geinterneerden als gevangenen te bescliou- wen. Alleen Imogen zij Alkmaar niet ver laten. Zij zijn onderworpen aan de Neder landsche militaire wetten en hebben, wat de manschappen betreft, alle Nederlandsche officieren en gegradueerden als hun meer- deren te beschouwen. Ze zullen traktement of soldij ontvangen, hetgeen later met de re- geeringen der betrokken landen wordt ver- rekend. Als een bewijs hoe nieuw deze zaak voor ons land is kan dienen, dat onder dagteekening van 8 Augustus j.l. door den Minister van 0,orlog pas regelen zijn vast- gesteld voor de interneering; in die regelen wordt voorgeschreven, dat omtrent de ver- strekking van traktement of soldij bepa- lingen zullen worden gegeven. Om botsingen tusschen Duitschers en Bel- gen in het vreedzame Alkmaar te voorkomen, zijn de .Belgen elders gpinterneerd dan de Duitschers, die er den vorigen dag aange- komen waren en die zich bevinden in het gymnastieklokaal van de H. B. S. Met het- zfclfde doel is voorts bepaald, dat de Belgen aan de eene zijde van de spoorlijn zullen blijven, iwanneer ze uit wandelen gaan, en de Duitschers aan de andere. Voorloopig echter iwordt het niet gewenscht geaclit, hen zonder geleide door Alkmaar te laten wandelen. Aan salle geinterneerden is door den com mandant, aan wien ©en drietal officieren zijn toegevoegd, een briefkaart gegeven,die vrijdom van port hebben, om hun verwan- ten van hun aanwezigheid in Alkmaar in kennis te stellen. Door het geregeld houden van appel over- tuigt de commandant zich, dat de geinter- nieerden nog in Alkmaar zijn. TEH NEUZEN, 15 Aug. 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 767.0 Christiansand. Laagste barometerstand 757.7 Memel. Yerwachting tot den avond van 15 Augustus Zwakke tot matige noordelijke tot oos- "telijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer in het zuidwesten, in het noordoosten gedeeltelijk bewolkt met weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Bij het examen voor de Hoogduitsche taal 1. o. is o. m. geslaagd de heer W. M. Balkenstein te Rotterdam (geboren te Ter Neuzen). Uit officieele bron vernemen wij, dat volgens besluit van 2 Augustus 1914 am- nestie is verleend aan de deserteurs van het Fransche leger te land en te water en die op koopvaardijschepen varen, mits zij zich voor den 17en Augnstus 1914 hebben aangemeld bij de militaire overheden of bij de Fransche consulaten. Besmettelijke veeziekten. Blijkens de staat van besmettelijke vee ziekten in de maand Juli 1914, kwamen in die maand in Zeeland voor 3 gevallen van vlekziekte der varkens, te 's Heer Arends- kerke, Heinkenszand en Ierseke. MIDDELBURG. Donderdagmorgen verschenen op degraan- beurs de burgemeester en de luitenant van administrate eerstgenoemde deelde namens den territorialen commandant mede, dat de tarwe niet minder mocht verkocht worden dan 11 en niet duurder dan 12 per 100 E.G. en de haver niet duurder dan 10 per 100 E.G. Een en ander bracht heel wat beweging onder de beursbezoekers. Er had echter ge n handel plaats. (M. Crt.) ZAAMSLAG. 12 Aug. Voor houders van konijnen in deze gemeente is het aan te bevelen, vooral des nachts, hun konijnen goed op te sluiten, daar er bij enkelen 's morgens een of meer dezer dieren door onbekende oorzaak dood lagen. Bij iemand werden er heaenmorgen niet minder dan vier tegelijk doodgevonden. Bij opening bleek, dat ze waarschijnlijk waren doodgebeten, dus ligt het voor de hand, dat een hond hier aan 't werk is geweest. Het droogmaken van de Poldersche kreek alhier vordert, alhoewel de watermolen steeds werkt, zeer slecht. Steeds blijft het water op een bepaalde hoogte, zoodat het niet onwaarschijnlijk is, dat het werk, vooral als er door veel regen meer toeloop van water komt, tenslotte zal moeten worden opgegeven. KOEWACHT. In deze gemeente, die gedeeltelijk uit Belgisch, gedeeltelijk uit Nederlandsch grondgebied bestaat, wordt natuurlijk zeer veel over den oorlog gesproken, voornamelijk omdat vele bekenden al in 't vuur zijn ge weest. Geen wonder ook, dat hier dagelijks vele gebeden opstijgen, zelfs van menschen die vroeger weinig of niet in de kerk kwamen. Elken avond is er H. Lof en Rozenkrans waar de meeste Belgische en vele Nederlandsche parochianen tegen- woordig zijn. Zaterdag n. m. heeft er een groote boetprossesie plaats in de open lucht. zonder vaandels en muziekwaaraan voorzeker geheel de Parochie zal deel- nemen. 't Is te hopen, dat dit schoone Belgie spoedig de zegeningen van den vrede moge genieten. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. M. A. Mouque, zonder beropp, Vloos- wijkstraat 69, uit Ostende. J. A. van den Eeckhout, slagersknecht, Donze Yisserstraat 4, uit Vlissingen. M. F. de Smet, zonder beroep, Q 128, uit Destelberge. L. A. Schalk, bloemist, Noordstraat, uit Amsterdam. I. van Eerkvoort, timmerman, Rosegracht 10, uit Noyon. P. J. de Winde, bakkersknecht, Noord straat 80, uit Arnhem. A. van de Velde, bakkersknecht, Noord straat 5, uit Goes. E.Claeys, dienstbode, P 104, uit Bouchaute. J. S. de Moor, dienstbode, Stationsweg, uit Hulst. D. van Tatenhove, slagersknecht, Noord straat 82, uit Sliedrecht. J. A. Rochat, zonder beroep, de Jonge- straat 5, uit Groningen. V ertrokken: C. Dekker, landb. knecht, Q 202, naar Zaamslag. C. Andriessen, zonder beroep, Q 193, naar Axel. A. Geirnaert, machinist, Donze Yisser straat 127, naar Selzaete. Hervorm.de Kerk. Hoek. 67 u. n.m., Ds. E. Raams, Bidstond. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Ds, A. Timmerman en 2 u., Ds. A Timmerman, Doopsbediening. Sli.'skil. 9 u. en 2 u., dkr. L. Dek. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u Ds. E. Raams en 2 u., dhr. J, A. Raams, cand. t. d. H. dienst. Sas van Gent. 9-j u.r-Ds. Akersloot v. Ilouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 9| u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerae Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Stationstraat. 9 u„ Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u., Ds. H. v. d. Walen 2 u., Ds. H. v. d. Wal, Bidstond wegens den nood der tijden. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Clir. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal Bethel'(Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5$ u., leeskerk. Lokaal „Kben-Ha'ezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5| u., Evangelisatie. Bij beschikking der arrondissements- rechtbank te Middelburg is P. J. P., oud 27 jaren, landbouwersknecht te Biervliet, beklaagd van diefstal, gedetineerd te Mid delburg, in vrijheid gesteld. VLISSINGEN. Alhier worden op ini- tiatief van den inspecteur van het Belgisch Loodswezen pogingen aangewend om eene ambulance voor Belgie samen te stellen. Bereids hebben zich reeds twee geneesheeren bescbikbaar gesteld. MIDDELBURG. Heden is met militaire eer begraven de Woensdag op zoo nood- lottige wijze om het leven gekomen soldaat Boogaart uit Baarland, van welk ongeluk wij in ons blad van Donderdag onder laatste berichten melding maakten. SCH1ERMONNIEOOG. Twee Duitsche officieren die te Borkum waren opgestegen, hebben wegens een defect alhier een nood- landing gedaan. Zij werden geinterneerd. Het s.s. Baron Bauts op weg naar Triest is gezonken. Tot gisteravond 9 uur werden 130 menschen gered en 20 lijken geborgen. ST. PETERSBURG. Te Jokal heeft een hevig gevecht plaats gehad tusschen Russische en Oostenrijksche troepen. De Oo.-t mrijkers werden met groote verliezen teruggeslagen. LONDEN. Uit Brussel wordt aan de Daily Chronicle gemeld dat Baron van Zuyen van Nyenveldt Dinsdag door een schildwacht, (usschen Luik en Namen is doodgeschoter.. De Baron van Zuylen reed in een automobiel. BRUSSEL. Gisteren had een gevecht plaats tusschen Belgische lanciers en Duitsche ulanen. De Duitschers werden op de vlucht gejaagd. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Burgerij Daar wij alien in spanning verkeeren vanwege de teekenen des tijds (niet een van de kleinste, het oorlogszwaard) en ik ook nog mede onder hetzelve moet verkeeren, zoo is een ieder al aangemaand bij Procla- matie van den Hoogsten bestuurder onzer stad, om alle kalmte onder elkander te openbaren, maar zeer zeker van Godswegen om elkander te helpen in den nood die reeds aanwezig is. Zoo wil ik ook als 64jarig burger van Nederland en ruim 33 jaar burger van Ter Neuzen, mijne krachten, alsook hetgeen de Heere mij tot gebruik heeft gegeven en laten behouden (onder al de vervolgingen) nog ten dienste stellen om de levensmiddelen die nog verkrijgbaar zijn, te halen van Rotterdam en Dordt (alleen tegen dekking van onkosten der reis), terwijl wat de gewone vracht meer zou opbrengen, ten dienste van de behoeftigen zal gesteld worden, want kapitaal heb ik niet om te helpen in den nood, maar ik wil doen wat ik als Christen verplicht ben te doen, zoolang de nood duurt. (Om moge het zijn) als de Heere den vrede weer moge herstellen, ik in de vreeze Gods weer mijn nooddruft mag vinden als ik nog leef in deze woestijn des levens. Zoo blijf ik u aller dienstbare burger van Ter Neuzen enz. Ik hoop (daar de vaart nog vrij is op onze binnenlandsche wateren, gepubliceerd door den Commandant der Eustbatterij van Ter Neuzen, gedateerd 7 Augustus 1914) te varen 14 Augustus a s. naar Rotterdam en Dordt, zoo de Heere wil en wij leven afvarend van Rotterdam Woensdagavond en van Dordt Donderdagmiddag. Ter Neuzen. C. M. EERPEL. ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 13 Aug. Ter Neuzen. Vertrokken: 11 Augustns. Deensch s.s. I1ULDA MAERSK, 4433 kub. M., naar West Hartlepool, ledig. Van 10 tot en met 13 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Middensluizen 3 opgeschutdoor de Westsluizen 8 op en 8 afgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD liggende te Immingham. s.s. ELISABETH in lossing te lvroonstad. s.s. HELENA liggende te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA liggende te Hull, s.s. CORNELIS in lossing te Kroonstad. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadermg van Dinsdag 11 Augustus 1914. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Aanwezig de heeren Lamaitre, Kruijsse, Van Driel, Dregmans, F. Dekker, P. Dekker, Smies, Die Feijter en Wolfert. Afwezig de heeren Oggel en Dieleman. (Vervolg.) 9. Verandering woning bode-concierge. De Voorzitter deelt mede, dat door den bode-concierge Cornelisse, de aandacht van Burgemeester en Wethouders is'gevestigd op de onvoldoende ruimte in <de woning boven het stadhuis. 1 Vooral is de ruimte, thans voor eenige slaapgelegenheid beschiltbaar, onvoldoende en het is al voorgekomen, dat bij ziekte een hunner niet anders kon slapen dan op den vloer. Burgemeester en Wethouders zijn ten voile qvertuigd van de gegrondlieid der klacht en hebben met den ,gemeente-opzichter beraden off daaraan wat te doen zou zijn. Deze heeft daarop de 'aandacht gevestigd op de op den zolderfvan bet stadhuis beschikbare ruimte, waar nog Igoed een of (wcllicht twee katoers zouden kunnen worden gemaakt, waarvan dan een tot slaapkamer ware in te ricbten. Die (kosten zouden voor het maken van 1 kamer jbedragen 290, terwijl, als er 2 werden gemaakt, de 'kosten op 385,50 worden geraamd. Liever zouden Burgemeester qpn Wethou ders met het \nemen van een besluit hier- omtrent hebben gewachk tot bij bet( vaststel- len der begrooting voor het volgend'- jaar, maar zij zijn overtuigd, dat de voorzieriing dringend lioodzakelijk is en niet uitgesteld kan worden. Zij stellen daarom voor, hun college te machtigen tot het laten maken van 1 of 2 kamers op den zolder van het stadhuis, zooals dan bij nader overleg door hun college zal worden besloten.- De heer P. Dekker wil gelooven, dat het voorgestelde werk wel noodig is, maar merkt op, dat het nu anders geen tijd isSom particulier werk te gaan uitvoeren. De Voorzitter erkent, dat de omstandig- heden minder gunstig zijn en Burgemeester en Wethouders hadden dan ook, zooals hij reeds zeide, liever gewacht lot het volgend jaar. Cornelisse heeft er echter reeds meer- malen de aandacht ,op gevesligfd en de toe- stand is werkelijk onhoudbaar, zoodat Zij mcenen, dat dit niet kan worden uitgestefd De kosten zullen nog'wel op de begrooting van dit jaar gevonden kunnen worden, al is bet ook, dat ook van de gemeenten in de tegenwoordige omistandigheden groote offers worden ,gevergd. De heer Smies is overtuigd, dat de tegen woordige slaapgelegenheid niet deugt, en kan daarom meegaan met bet voorstel om een kamer bij de woning te maken, dan zal deze, naar zijn mieening, ruim genoeg zijn. De Voorzitter deelt mede,. dat Burgemees ter en Wethouders dit voorstel overnemen, het kan dan wellicht zoodanig gemaakt wor den, dat -er later nog altijd een kamertje bij kan gemaakt worden. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 10. Graven van een put ter voorziening van water voor de 'brandspuU. De Voorzitter deelt mede, dat het bestuur der gemeente-brandweer reeds vaak gevvezen heeft op liet ontbreken van een gelegenheid om b'ij brand water te bekomen in de Oude Sltad, en izich heeft afgevraagd, h'oet een Idaar ontstanen brand zou moeten worden gebluscht. Oiok op bet materieel is reeds meermalen gewezen, dat dit verouderd js en niet meer bruikbaar v©or de tegen woordige behoeften. Bij de laatste be- proeving is dan ook ruimschoots gebleken, dat het oude materieel niet veel meer be- teekent. Burgemeester en Wethouders zijn echter van oordeel, dat thans de tijd er nog niet is, om over de aanschaffing van nieuw blusebmaterieel te idenken, maar dat er eerst moet getracht worden te voorzien in het gehrek aan water om te blusschen, immers, men kan met de meest moderne motorspuit, al is het er ©en van 10.000, niets uitrichten, als men geen water heeft om te blusschen. Zij hebben daarom ©en onderzoek in- gesteld waar de beste plaats zou zijn, om te trachten water te krijgen. Z'ij meenen, die gevonden te hebben in het Nieuwediep bij de begraafplaats, en zouden daar een put willen laten graven op de wijze van den bestaaniden brandput. De kosten daarvan worden geraamd op f 150. Zij denken, dat die put steeds watcrhoudend zijn zal. Het graven'zal moeten geschieden op een tijdstip, dat er het minste water in den grond is. Men zal dan vermoedelijk over voldoende water kunnen beschikken om met goed ge- volg in de Oude Wijk een evenludSle .brand te kunnen bestrijden. De heer F. Dekker vreest, dat een 1 open put weer spoedig dicht geworpen zal wor den, daar (bij de vuilnisplaals zhl men -er vali alles inwerpen. Hij wijst op Zaamslag, waar men een drietal gemetselde putten heeft ge maakt, die lOverdekt zijn. De Voorzitter voert hiertegen aan, dat de put niet aan den publieken weg komt te liggen. Er wordt daar geen vuilnis ge bracht dan door memschen, die in dienst'der gemeente zijn. Hij veRwacht daarom geen vervuiling van den put. Natuurlijk kan men het op een andere wijze doen. Burgemees ter en Wethouders hebben ook over- wo,gen het slaan van 'een Northonpomp, maar dat kost veel meer, terwijl degenen die de pompen slaan, geen garantie voor het verkrijgen van water willen geven. Men loopt dan de kans een paar honderd gulden uit te geven, zonder dat men er iets aan heeft. De heer Lamaitre acht de aangegeven plaats de beste, bij onderzoek is bij' liet graven gebleken, dat er aanstonds water opwelde. De beer Smies iaclit het ook) de beste plaats voor bet verkrijgen van water, maar vraagt, of de put wel gemakkelijk bereikt kan worden (met de spuiten. De Voorzitter meent, dat dit geen bezwaar zal ondervinden. Die beer De Feijter vraagt, of het bestuur der brandweer hierover ook gehoord is. De Voorzitter wijst er op, dat hij reeds in den aanvang zeide, dat dit voorstel wordt gedaan naar aanteiding van opmerkingen van het bestuur der brandweer en dat Bur gemeester en Wethouders eerst voor water willen .zorgen en daarna voor de spuiten en wat daarbij behoort. Het voorstel tot bet (maken van den voor- gestelden put, wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 11. Crediel voor een eventueeF booger be- drag voor uitbelaling van de vergoeding voor gezinnen van mililie- en landweerplichtigen, dan door hel' rijk zou vcrgoed worden. De Voorzitter wijst er op, dat; de aanj- vragjen voor het verkrijgen van vergoeding voor gezinnen van - mi l i tie- of landweer plichtigen moeten gericht worden aan den Minister van Oorlog, die dan daarom- trent bet ad vies van den Burgemeester inwint, om vervolgens op de aanvrage' te beslissen. Ojnder de tegenwioordige omi standigheden moeten die aanvragen echter rechtstreeks worden ingeleverd bij den Bur gemeester, die daaromlrent terstond moet beslissen, terwijl de gemeente de vergoeding bij voorscliot moet uitkeeren. Het Rijk be- taalt dan na onderzoek der vorderingen het voorgeschotene aan do gemeenten terug. Hioewel spreker moet verklaren, dat bij het toekemien van die vergoedingen door hen met ©mzichtigheid wordt beslist en naar zijn beste weten gehandeld, zou bet toch kunnen voorkomen, dat de definitieve vergoeding, die door den Minister van Oor log wordt vastgesteld, door het in aanmer- king nemen van een of anderen regel, wel afweek van de doorhem vastgestelde. Hij meent, dat bet niet zou aangaan, dat, waar hij dit ambtslialve doet, het eventueel vol gens den Minister teveel betaalde, door hem persoonlijk zou moeten worden .bijgcpast. Hij vdaagt daarom of de Raad, even als zulks reeds in verschillelide andere gemeenten is geschied, hem een crediet zouden willen toestaan, om eventueele tekorten daarui.t van wege de gemeente bij te passen. Hij deelt nog miede, dat hij niet verwacht dat bet geval zichzal voordoen, omdat, liet zSj nogmaate gezegd, bij het toekennen der vergoedingen secuur wordt overwogen, en dat overigens, blijkens ontvangen bericht, liet voorscliot Vierstond van wege het Rijk aan de gemeenten zal worden uitbetaald, zoodra de volledifce opgaaf is ingezonden. Men zaiter edit vermioeden, dat de gemeente ook geld noodig heeft. Er waren in d€n' laatsten tijd vele uitg:aven te doen, b.v. de telegrammen voor het oproepen van elders verblijvende imilitie-pliqhtigen, een telegram aan een hunner kostte 29. De heer Smies verklaart niets tegen het voorstel van den Voorzitter te hebben. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 12. Verzoek verbetering van rioleering In de Oosterslraat. Van M.- van den Onden e. a., bewoners der Oosterstraat; isieen >adres ingekomen, waarin zij te lcennen geven, dat bij zwaren regenval telkens blijkt, dat de waterafvoer in hunne straat 'Onvoldoende geregeld is, en, dat ze biervan niet i.veinig nadeel ondervinden; dat bij den eersten en tweeden ondergetee- kende liet water onder den vloer, of op een andere manier de woningen komt binnen- dringen, wat vroeger niet geschiedde, toen de straat nog 'niet verhoogd en gerioleerd Was; s dat, naai- bun meenjng, liierin met geringe koiston afdoende verbeterjng ware aan te brengenr; redenen waarom 'adressanten verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat aan dien ongewenschten toestand (een eind worde ge maakt. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de behandeling van dit adres aan te liouden, voor een nader onderzoek door bun college, ,daar zij willen trachten eene afdoende verbetering dot stand te brengen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De Voorzitter schorst de openbare verga- dering, die .overgaat in eene zitting Met ge- sloten deuren. 13. Crediet voor belalen van salaris aan i'ijdelijke politiebeasmbten. Na het weder openbaar worden der ver- gaderiitg deelt de Voorzitter mede, dat in verband met mogelijke veranderingen in het politiekorps, onder de tegenwoordige omi standigheden, het door hem, in het belang der openbare orde en veiligheid noodig ifc voorgekomen, tijdelijk een politieagent aan te stellen. Hij heeft als zoodanig aan- gesteld den jachtopziener-onbezoldigd rijks- veldwachter A. Cortvriendt, die geregeld in de gemeente dienst zal doen. Hoe lang dat noodig zal zijn, kan spreker niet zeggen, ook niet, of het misschien niet noodig zal zijn nog meerdere tijdelijke politiemannen aan te stellen. Hij vraagt' den Raad maclitiging voor het uitbetalen van'het nioodige salaris. Met algemeene stemmen wiordt de ge- vraagde maclitiging verleend. De Voorzitter sluit liierna de vergadering. Mijn harteiyken dank vooi de vele bewqzen van de'elneming by het overlyden van mijne geliefde Echtge- noot en Vader Mels de Eubber. Tevens mijnen hartelijken dank aan den WelEd. Heer Dr. Buijze, voor zijn trouwe hulp aan hem bewezen. Namens de familie, Wed. M. DE EUBBER. Ter Neuzen, 14 Aug. 1914. Les jeunes Fran^ais qui ont atteint l'age de 19 ans avant l'expiratiou de l'annee courante, ceux qui ont ete ajournes de l'annee derniere, ainsi que les omis des classes anterieures, sont pries de se fuire connaitre a l'Agence Consulaire de France, a Terneuzen. Namens het Comite, E. J. v. d. OUDEN, Seer. Ter Neuzen. Noordstraat 84. te <reven door het Elite Salon-Orkest vHollandia", Directeur D. T1EME1JER Jr. met welwillende medewerking van het Symphonie-orkest „de Yolharding alhier, Programma's (tevens bewys van toegang) zijn aan den tuin a f 0,25 verkrijgbaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3