BURGERUJKEN STAND. Yijand werd teruggeslageif. Iq den nacht van Woensdag tot Donderdag gebeurde een tweede aanval om de tusschenplaatsen te bezetten. Het aantal Duitschers was ont- zettend: ongeveer 120,000! De Belgen telden 35,000 man, het garnizoen der forten niet medegerekend. Van de 12 forten van Lnik werden er de helft, alsmede de tusschenplaatsen aan- gevallen. Het was naar de tusschenplaatsen Flemalle-Boncelles en Boncelles-Embourg een stormloop van ongeveer 17000 Duitschers Daar elke tusschenplaats. Het was een schrikkelijk gevecht. De Duitschers werden weggemaaid. Vervolgens ging het gevecht rond Retinne en Queue-du-Bois, en terzelfder- tijd naar de forten. 't Was een wonder zich de massa's der Duitschers te zien op- donkeren in de stralen der projectors. Onze kanonnen spuwden mitralje, onze geweren knalden. De stormloopende vijand viel, ge- knakt als een veld halmen. Doch tusschen Fleron en Evegnee was de Duitscher door- geraakt en beschoot van daar de stad. Een obus viel in de Pitteurs-straat, een op de Maghin-Brug, een derde te Bressoux, nog andere vielen. Toen ging generaal Leman een stelling zoeken op den linkeroever der Maas om nog te strijden. Een Duitsch onderhandelaar werd naar generaal Leman gestuurd om de overgave der stad te vragen, zooniet zou ze beschoten worden. Het antwoord klonk weigerend. Om 6 uur werd de stad werkelijk ge- bombardeerd, doch 't duurde niet lang of een Duitsche kommandant kwam een wapen- stilstand van 24 uur vragen om de dooden en gekwetsten op te nemeu De Duitschers zouden 25.000 man verloren hebben. Onze 9de, llde, 12de en 14 linietroepen hebben wonderen verricht. Des nachts sliep geen enkele. Niemand klaagde. Van uit de stad werd boter, koffie, bier, fruit, choco- lade aangebracht. Steeds bleef de beste gezindheid onder de troepen heerschen. Ten slotte werd Vrijdag eene divisie ruiterij der Duitschers, bestaande uit zeveD regimenten, door de voetvolkdivisie Leman en onze divisie ruiterp veruietigd." Een Luikenaar te Brussel kan zegt de Vlaamsche Gazet, niet begrppen hoe het mogelijk is zulke valsche geruchten te verspreiden over den toestand der stad zelve, als die welke hier gang hebben. Wat de vestingen betreft, de hongersnood alleen zou tot overgave kunnen dwingen maar daar valt niet aan te denken want er is mondvoorraad voor maanden. De bevolking heeft de bezetting uit al hare kracht bijgestaan, voor wat de voeding aangaathij vertelde dat heele straten koffie aan 't malen waren om aan onze soldaten te geven. Zij putten deze uit emmers, namen ze mee in kruiken of dronken ze ter plaats. Zijn er eigenlijk zooveel obussen in de stad gevallen, en hebben ze brand ge- sticht Maar neen, enkele, Ik, persoonlijk heb een brand gezien en heb van een tweede booren spreken. Meer niet. Maar of het nu branden waren door obussen veroorzaakt, dat is een andere zaak En hier, in Brussel, heeft het gerucht geloopen dat Luik in vuur en vlam stond. Oat is zeker verteld geweest door gevluchte Luikenaars die hunne vlucht toch op een of andere overdreven wijze moesten uitleggen. Maar gij Gij zijt hier wel. Jb ben gisterenavond toegekomen en keer dadelijk terug. Ik ben hier slechts gekomen om mijn kleinkinderen in veilig- heid te plaatsen. De 70jarige grijsaard gaat voortLuik krioelt van spionnen. In onze buurt woonde een wapenmaker, van Duitsche familie. Daar hij voortdurend 's nachts werkte, heb ik het aan den politiecommissaris mede- gedeeld. Men deed een opzoeking en in zijn kelders vonden wp 75000 geweren! Daar men de Duitschers op verscheidene punten van de stad ontwaard had, liever dan die wapens in hunne handen te laten vallen, heeft de heele straat ze eenvoudig stuk geslagen. Luik is vastberaden en onder de bescher- ming der forten, weerstaat heidhaftig. Een communiques van het Fransche ministerie van oorlog meldt, volgens de N. R. C. Het Duitsche leger heeft van het lichte belegeringsgeschut waarvan het voorzien is gebruik kunnen maken tegen de forten van Luik die van dertig jaar terug dateeren. De forten zijn nog niet prijsgegeven, de Belgen houden hardnekkig stand en be- reiden zich er op voor om de stad voet voor voet in straatgevecht te verdedigen. De toestand kan, volgens de laatste telegrammen, als volgt worden saamgevat: Het stond vast dat de forten van Luik het Duitsche leger niet tegen konden houden. De eenige vraag was of het mogeli.jk'was den opmarsch tijdelpk tegen te houden. En dit oponthoud van meer dan 36 uur is nu bereikt. Bovendien zal de bittere worsteling, die het Duitsche leger heeft moeten voeren en nog voert, een nieuw oponthoud noodzake- lijk maken om zich opnieuw van levens- middelen te voorzien. Mocht het Duitsche leger zich van Luik meester maken, dan zou het op zijn doortocht de versterkte stelling van Namen ontmoeten, waar de Belgen zich gereed maken om een even energieke verdediging te handhaven als sedert gisterenmorgen. Het Belgische leger vervult dus volkomen en op schitterende wpze zpn eigenaardige plicht om het voortdringen van het Duitsche leger te vertragen. De Duitsche officieren, die gevangen genomen zpn, erkennen dat op den tegenstand van Luik niet gerekend was. Zp hebben hun verwondering niet verborgen. Een hunner zei»Wij waren alien over- tuigd dat Luik zich niet verdedigen zou. Er valt dus niet aan te twijfelen dat het plan van den generalen staf van het Duitsche leger door den hardnekkigen tegenstand van het Belgische leger in de war gestuurd is. De stemming in Belgie is uitstekend. De geheele bevolking keert zich als een man tegen de indringers. De wreedheden door de Duitschers tegen de vreedzame bewoners van Vise begaan hebben de verontwaardiging ten top gevoerd. De verdediging van Luik tegen een veel sterkeren tegenstander zoowel wat aantal als bewapening betreft, toont wat het vervolg van dezen strijd zal zijn. De Fransche troepen in Belgie. De Fransche troepen zpn, toen zp de Belgische grens overtrokken, door de Belgen met onbeschrijfelijke geestdrift ingehaald. De Belgische pers verzwijgt hun bewegingen, maar vermeldt alleen dat zij zich op tal van plaatsen met de Belgen vereenigd hebben. De Fransche onderofficieren omhelsden de Belgische, terwijl de Belgische soldaten de Marseillaise zongen. Met bloemen, sigaren, versnaperingen in de handen hebben de bewoners der Belgisch- Fransche grensplaatsen de Fransche soldaten ingehaald, zegt een correspondent. yWat een goed land!" riepen de Fransche kuras- siers in hun blinkende kurassen toen zij binnenkwamen4 Op de algemeene vreugde volgde echter een uitbarsting van woede. Er dwaalden Duitsche spionnen rond in de streek. Een werd er doodsbleek, klapper- tandend, tusschen de gendarmes midden door de gelederen van de Fransche kurassiers weggevoerd. in de kleinste gehuchten en ook in de bosschen, zoo zeide men, waren verspieders die de bewegingen van de Franschen volg- den. Een man en een vrouw, in geestelijk gewaad, werden betrapt op eeD poging om den spoorweg te vernielen. De burger- wacht houdt in heel de streek nauwlettend toezicht. De Times merkt op, dat de Belgen niet lang meer alleen tegenover de Duitschers zullen staan. In het Engelsche Blauwboek wordt terloops gewag gemaakt van een aanbod van Frankrijk om vijf legercorpsen als hulp naar Belgie te zenden. En zoodra de mobilisatie in Frankrijk haar beslag heeft gekregen, zullen de Franschen langs de linie Mezieres-Namen oprukken. Reeds zijn eenige troepen vooruit gezonden om de Belgen bp te staan bp de verdediging van Namen. Koning Albert van Belgie heeft aan president Poincare een telegram gezonden om hem te danken voor den spoed waar- mee Frankrijk, als borg voor de onafhanke- lijkheid en onzijdigheid van Belgie, op Belgie's beroep heeft geantwoord, om het te helpen de legers, die met minachting van de tractaten, het gebied van Belgie zpn binnengevallen, te keeren. President Poincare heeft met een hartelijk telegram geantwoord, waarin hp zegt, dat de Fransche troepen er trotsch op zpn, het dappere Belgische leger bij te staan. Schollaert heeft een telegram gezonden aan Deschanel, voorzitter van de Fransche Kamer, en de voorzitter van den Parijschen gemeenteraad heeft aan dien van de Brusselsche geseind. Te Namen. Een Belgisch blad verneemt uit Namen, dat de forten daar zich op een verbitterden tegenstand voorbereiden. Te Gesves waren zes uhlanen door Belgische lansiers ge vangen genomen. De stemming in Duitschland. BERL1JN, 8 Aug. De eensgezinde geest drift van het Duitsche volk voor den op- gedrongen oorlog was voor geen stijging meer vatbaar. Toen echter het bericht van de inneming van Luik erbij kwam, gaf die bovendien het vertrouwen dat de deug- delijkheid en de slagvaardigheid van het Duitsche leger niet geleden hadden onder drie-en-veertig jaren van vrede, dat integen- deel de hoogst denkbare militaire opvoeding van het leger verwacht mocht worden en ook werkelijk aanwezig bleek te zijn. Zoo komt in de geheele pers, die nu geen geschillen van partp-aard meer kent, de groote moreele waarde van deze eerste belangrijke overwinning tot uiting, die on- eindig veel grooter is dan de militaire waarde ervan, De bladen schrijven o. a., dat de geest van onze dapperen is gelijk die welke heerschte bij Gravelotte en Sedan. Het //IJzeren Kruis" gaat lichtend voor hen uit in dezen heiligen oorlog en dat het //volk onder de wapenen" is, mag op het oogen- blik in Duitschland als een ontroerende waarheid gelden. Bovendien wordt er de nadruk op gelegd, dat de verovering in den korten tijd van twee dagen van de moderne vesting Luik door den landstorm beteekent, dat de militaire vorming er een van de eerste rang is, en een geheel op zich zelf staande krijgsdaad is in de oorlogsgeschiedenis, bovendien een daad, die van verstrekkenden invloed zal zija op de voortzetting van den oorlog. Deze oorlog heeft Duitschland tegen zijn zin genoodzaakt Belgisch grondgebied te betreden, maar dit werd gerechtvaardigd en noodig door de onthullingen omtrent het duidelpk bewezen spel van list en bedrog der mogendheden van de Entente. Ook de vorderingen in het Oosten, zooals de vernietiging van een Russische cavalerie- brigade, het forceeren van doorbraken in de linie's van het Russische grensgeschut op verscheikene plaatsen en het opmerkelijke feit, dat de Duitsche troepen in verschillende steden en dorpen van Russisch Polen als bevrpders begroet worden, geven een sterk en vast vertrouwen op de zegepraal der Duitsche wapens. De toestand op Zaterdag. Uit het Dagblad «De Matin" van Zon- dagmorgen ontleenen wp het volgende Volgens het totaal der inlichtingen, die ons omtrent de bewegingen van den vijand bereiken, Was de toestand Zaterdag als volgt De drie Duitsche legercorpsen die Luik aan vielen, blijven waar ze zpn. Maar schijnen het plan te hebben, spoedig de Maas over te trekken. Het is twijfel- achtig of ze dit door de stad Luik kunnen doen, want de Maas-forten kunnen hun legertros op de wegen tusschen de forten tegenhouden. Zp moeten dus in dat geval langzaam vooruittrekken wat groote ver- liezen aan materieel met zich brengt. Of wel kunnen zij hetzij ten Noorden bij Vise hetzij ten zuiden tusschen Luik en Hoei een omtrekkende beweging maken. Nu heeft er op het oogenblik een groote verplaatsing van Duitsche troepen naar Hoei plaats, langs Condroz. Het doel der Duitschers is klaarblijkelijk ons veldleger met overweldigende kracht aan te vallen, voordat wij van de Franschen versterking hebben gekregen. Maar, om dat te doen, moeten zij Luik ten noorden of ten zuiden omtrekken, waardoor zij kostbaren tijd ver- liezen, door kilometers weg teveel af te leggen. De legertros zal dus op veel moeilpk- heden stuiten, het wil mij toeschijnen, dat zij in zoo'n geval niet dan na verscheidene dagen tot een algemeen aanvallend optreden kunnen overgaan. Bovendien staat het vast, dat zij tenminste vpf legercorpsen tegenover ons veldleger willen stellen. D. w. z. het geheele effectief dat zij op het Belgisch grondgebied beschikbaar heb ben en dat door de provincie Luik en het Noorden van Luxenburg komen moet. Dit zou ook de tegenwoordigheid van hunne ruiters verklaren langs de Maas tusschen Namen en Luik. Dank zij den heldhaftigen weerstand van Luik, die nog lang zal duren, geeft ons dit alles tijd en wordt hun opmarsch hier- door gestuit. Zij zpn dus verplicht tot een lang oponthoud en enorme opoffering van manschappen om te trachten de forten te nemen of een grooten omweg te maken om met voldoend leger over de Maas te komen. Wij hebben niet gezegd waar het Belgische leger op het oogenblik is, wp weten dat het gereed is, dat het een prachtig koros is, met goede officieren, goed ge- approviandeerd en dat het van verlangen brandt zich op den vijand te werpen. Wat nu ten slotte onze vrienden, de Franschen, betreft, wij kunnen mededeelen, dat zij in verbinding gekomen zpn met ons leger. BRUSSEL, 8 Aug. Op het Ministerie van Oorlog, ten half 12 ure, Zaterdagmorgen, kon men geen verdere berichten geven, dan alleen dezedat alles naar wensch gaat. De correspondent van de //Matin", die de troepen volgt, schrpft thans aan dat blad het volgende typische bericht z/Uit naam van het leger, mijne vrienden, zwpgtTe oordeelen naar wat ik gezien heb, gaat alles beter dan bestmaar het is van het grootste belang, niets los te laten de overwonnen Duitschers hebben de anderen niet kunnen waarschuwenlaat ons dus zwijgen." Hoe 2 Belgen 7 Duitschers gevangen namen. LUIK. Vrpdag. In het bosch van Vecquee bp het fort Boncelles, ontmoetten 2 Belgische soldaten plotseling 7 Duitsche soldaten. Beide partijen staan een oogenblik verbluft en het is te laat om te schieten. Zp maken een praatje. De Duitschers vragen //Hoe is het bp jullie van de kost" De Belgen »,En of, alles wat je maar wilt En waar ben je gekampeerd En eind verder op die boerderij. Dan gaan we mee. Weet je dat dit binnen de Belgische gevechtslpn is Daar trekken wij ons niets van aan, wij gaan mede. En op deze wijze namen 2 Belgische soldaten 7 Duitschers gevangen. Dit feit werd ons als historisch mede- gedeeld, door een officier, die de gevangenen van hun begeleiders overnam. De Duitsche schepen in Antwerpen De Duitsche koopvaar dp schepen, ten ge- tale van 34, die in de haven van Antwerpen in beslag genomen zpn, zijn naar de nieuwe dokken verhaald. Zij vormen een indruk- wekkende vloot. Men heeft nog geen besluit genomen wat er mede aan te vangen, behalve voor de Gneisenau van den Nord Deutschen Loyd, die als drijvende bewaarplaats van krijgsgevangenen zal worden ingericht. De laatste tijdingen. De laatste hier bekend geworden tijdingen luiden dat Luik het Zondagavond nog vol- hield en toen geen enkel fort was genomen. Er zou een aanvang gemaakt zijn met het ontschepen van het expeditieleger van Engeland in Fransche havens. Men behandelt in Engeland, evenals in de andere landen, alles zoo geheimzinnig mogelpk. Van af de pier te Harwich is door ver schillende personen de vervolging van den Duitschen mijnenlegger Koningiu Louise aanschouwd. Vooral het snel varen der vervolgende kruisers, die met een torpedo de Koningin Louise deden zinken, trok zeer de aandacht. Op verschillende plaatsen aan de kust heeft men langdurig kanongebulder gehoord, te Hull zpn gewonden aan land gebracht, maar omtrent een zeeslag kan men van de adtni- raliteit niets te weten komen en ook noch de binnenvallende zeeschepen, noch de visschers hebben er iets van bemerkt. Wel zagen sommigen beweging van oorlog- schepen. De Franschen in den Flza.s. Uit Parijs wordt gemeld dat de Fransche troepen de grenzen aan den Elzas overge- trokken zijn, Altkirch hebben genomen en verder de onversterkte stad Mtihlhausen ongeveer 60 K.M. van de grens zijn bionen- getrokken. Een officieel bericht van het Ministerie van Oorlog te Brussel voegt daaraan toe, dat bij het treffen dat tijdens dien tocht plaats had, 30.000 Duitschers buiten ge vecht zouden zpn gesteld. De tijding ver- wekte daar natuurlijk veel geestdrift. Uit Berlijn wordt melding gemaakt van een eenvoudig treffen vandegrensbewakings- troepen met den vijand, dat de opmarsch van de Franschen word gestuit en zij weer genoodzaakt werden weer terug te keeren naar Belfort, over te grens. Dus ook weer berichten die elkaar lijn- recht tegenspreken. Wat waarheid is, zal in den eerstvolgenden tijd pas na eenige dagen, misschien weken, voor de buiten- staanden vast te stellen zpn. TER NEUZEN. AXEL. CLINGE, GRAAUW. HENGSTDIJK. HOEK. HONTENISSE. OSSENISSE. OVERSLAG. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. tWESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. Geboorten. 1 Aug. Jacobus, z. van Cornelis Leunis en van Lideweij Johanna I.oof. 2 Aug. Raimond Dirk, z. van Raimond Gaston Eniile Nolson en van Diederika Martina Bot. Pieter Jan, z. van Jacob Jacobus Cornells van Sprang en van Constantia Jo- zina Apolonia de Smidt. 3 Aug. Wieli Alphonse Marie, d. van Richardus Thienpont en van Leonie Maria Martens. Richardus Jacobus Josephus, z. van Cornelis Josephus van Dinteren en van Marie Ste phanie Geers. 7 Aug. Johannes Uubertus z. van Anthonius Mattheus van der Reit en van Anna Maria Moers. Jacobus Cornelis, z. van Cornelis Jacobus Huijssen en van Jacoba Francina van de Velde. 8 Aug. Hendrik Anthonie, z. van Cornelis Jan Aernoudse en van Maria Jans Geertruida de Zeeuw. Overlijden. 4 Aug. Mels de Rubber, oud 32 j., echtg. van Aaltje Adriana van Hoorn. Huwelijks-aangiften. 16 Juli. Josephus Fermont' oud 31 j.. jm. en Barbara Taelman, oud 38 j., jd' Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Adriaan Oppeneer- oud 29 j., jm. en Catharina Adriana Faas, oud 25 jjd- 23 Juli. Alphonsius Franciscus Verstraeten, oud 27 j.. jm. en Leonie Marie de Dauw, oud 22 j., jd. Jan Dieleman, oud 24 j., jm. en Clara van der Hooft oud 24 j., jd. Hendrik Hamelink, oud 32 j., jm. en Levina Wilhelmina Witte, oud 23 j., jd. Pieter Leen- dert Goossen, oud 19 j., jm. en Cornelia Schieman, oud 18 j.. jd. 28 Juli. Eduardus Hofman, oud 26 j., jm. en Maria Paulina Temmerman, oud 30 j., jd. 30 Juli. Josephus Fermont, ond 31 j., jm. en Barbara Taelman, oud 38 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Frangoise Susanna, d. van Andries Stouthamer en van Susanna Cornelia Elisabeth Schieman. Pieter, z. van Cornelis van de Velde en van Francina Hamelink. 21 Juli. Jan Augustinus, z. van Pieter van de Wege en van Janna Cornelia Verstraaten. Neeltje, d. van Pieter Dekker en van Cornelia Adriana Levina de Feijter. 23 Juli. Jacoba Cornelia, d. van Meeuwis de Regt en van Adriana Levina Dieleman. 26 Juli. Catelijntje, d. van Mehiel Dronkers en van Leuntje Wolfert. 28 Juli. Theo- philus Alouis Dominieus, z. van Charles Louis Albert de Ridder en van Sulima Maria Simoen. 30 Juli. Debora Krina Magdalena, d. van Adriaan van Es en van Leuntje Maria Pladdet. Overlijden. 29 Juli. Maria de Bruijne, oud 75 j., echtg. van Daniel Riemens. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 10 Juli. Vincentius Paulus van Denderen. oud 28 j., jm. en Philomena Maria Pieters, oud 27 j., jd. Petrus Franciescus Luijcks, oud 30 j., jm. van Stoppeldijk en Christina d'Hont, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli. Vencentius Paulus van Denderen, oud 28 j., jm. en Philomena Maria Pieters, oud 27 j., jd. Petrus Franciescus Luijcks, oud 30 j., jm. (van Stoppeldijk) en Christina d'Hont, oud 24 j., jd. Geboorten. 21 Juli. Rene Ludovicns, z. van Alphon- sus Dobbelaar en van Maria Louisa Kroes. 24 Juli. Judoca Maria, d. van Anthonius Johannes Coolsen en van Louisa de Valck. Huwelijks-aangiften. 25 Juli. Camillus van Goet- hem, oud 25 j., jm. en Helena de Witte (van St. Gilles Waes), oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juli. Augustinus Slock (van De Clinge), oud 23 j., jm. en Maria Constania van den Broeck, oud24j.,jd. 23Juli. Aloisius de Bruijn, oud 37 j., jm. en Maria Stephania Willaert, oud 38 j., jd. 29 Juli. Camiel Antonius D'haen, oud 21 j., jm. en Melania Wullaert, oud 23 j., jd. Camillus de Vos, oud 24 j., jm. en Margaretha Maria Vonck,oud 24 j., jd. Petrus Jacobus Judocus Hermans (van Ilontenisse), oud 29 j., jm. en Johanna Antonia Maria Bouwens, oud 28 j., jd. Geboorten. 22 Juli. Frans, z. van Constantinus Augustinus Bonne en van Catharina Maria Verstraeten. Amanda Godelieve Mathilde, d. van Theophilis Lu- dovicus Pauwels en van Maria Julia van den Bergh. 23 Juli. Maria Johanna, d. van Charles Louis Bracke en van Florentina van den Broeck. Overlijden. 30 Juli. Mathilda Coleta Cammaert, oud 28 j., d. van Augstinus en van Pelagiade Potter Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Alphonsus Buijl, oud 29 j„ jm. en Mathilde Crombeen, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juli. Ferdinandus Jaco bus de Rijcke, oud 24 j., jm. en Leonie van de Vijver, oud 20 j., jd. Geboorten. 9 Juli. Nathalie Louise Marie, d. van Desire Alouisius Boenne en van Catharina Louisa van Linden. 20 Juli. Petrus Augustinus, z. van Cor nelis Stevens en van Anna Catharina Buijs. Overlijden. 24 Juli. Emjle Petrus Sponselee, oud 6 m., z. van Petrus en van Anna Maria Maas. Huwelijks-aangiften. 3 Juli. Jacobus van der Poel, oud 32 j., jm. en Paulina Heij, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Jacobus van der Poel, oud 32 j., jm. en Paulina Heij, oud 26 j., jd. Geboorten. 9 Juli. Emiel Francies Marie, z. van Josephus de Koning en van Rosalia de Maagt. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Guiljaam Klaassen, oud 25 j., jm. en Cornelia Anna Maria van der Gouwe, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Pieter, z. van Jan van Esen van Anna Maria van der Gouwe. 19 Juli. Catharina Maria, d. van Francois Hamelink en van Catharina Aaltje de Fouw. 20 Juli. Pieter, z. van Gelein Dieleman en van Jacoba Wolfert. 27 Juli. Cornelia, d. van Krijn Levinus de Kraker en van Berbel Elisabeth Hamelink. Overlijden. 17 Juli. Dirk van Driel, oud 70 j., echtg. van Cornelia Donze. Huwelijks-aangiften. 30Juli. Johannes Franciscus Baart, oud 29 j., jm. en Mathilda Maria Bogaart, oud 26 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 28 Juli. Petrus Fran ciscus Johannes Neve, oud 29 j. jm. en Anna Catha rina Hermans, oud 26 j. jd. Geboorten. 21 Juli. Pieter Willem, z. van Izaak Brakman en van Maria Livina Bruijnooge Imelda Hen rietta Maria, d. van Gerard us Josephus Jansensenvan Alice Juliana Nijskens. Leonardus Josephu, z. van Petrus Heijman en van Leonie Janssens. Anna Maria, d. van Desiderius Hubertus de Waal en van Jean- nette Johanna van den Bergen. 24 Juli. Johanna Hendrika, d. van Pieter Johannes V'isser en van Maria Elise Bogaart. 28 Juli. Ebrina Anna, d. van Pieter van Driel en van Cornelia Wolfert. Overlijden. 18 Juli. Jacobus Sinke, oud 91 j., echtg. van Cornelia Wright. 19 Juli. Anthonij Roels, oud 76 j., echtg. van Apolonia van den Bosch. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 24 Juli. Petrus C. de Guchte- neire, oud 39 j., weduwn. en Amelia Leontiria de Block, oud 30 j., (gescheiden echtgenoote). Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Bernardus Ant. Ceelaert, oud 27 j., jm. en Augusta M. Yersehuren, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Martha Augusta Sylvia, d. van Joseph F. de Pau en van Maria J. Martens. 5 Juli. Florentius Aloijsius, z. van Charles L. Gijsel en van Maria Th. van Overloop. 7 Juli. Clara Margaretha Augusta, d. van Alphons de Paepe en van Cornelia van der Bilt. 16 Juli. Joseph Egelius, z. van Hen- ricus Bonte en van Josephine de Vleeschouwer. 17 Juli. Maria Magdalena, d. van Adolf J. Verstraeten en van Maria L. Annaert. 25 Juli. Emilius, z. van Petrus Ant. Aper en van Maria L. de Block. 26 Juli. Alou- sius Joseph, z. van Bruno A. Aper en van Delnhina de Munter. 29 Juli. Louisa Maria, d. van Isidorius Lauwens en van Maria L. Martens. 30 Juli. Jose- phina Maria Louisa, d. vnn August Sturtewagen en van Marie Chr. de Darrw. Overlijden. 1 Juli. Maria Theresia Baert, oud 75 j., eehtg. van Hubertus van Waesberghe. 19 Juli. Elza Stephania van Remoortere, oud 1 m., d. van Camillus en van Valentina Behiels. 22 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het maun, geslacht van August van der Vloet en van Clemence De Vos. Huwelijks-aangiften. 3 Juli. Charles Ludovicus Daalman, oud 36 j., weduwn. en Cecilia Verkruyssen oud 35 j., jd. 24 Juli. Theodorus du Bois, oud 31 j., jm. en Maria Apollonia Cammaart oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Charles Ludo vicus Daalman, oud 36 j., weduwn. en Cecilia Ver kruyssen, oud 35 j., jd. Geboorten. 20 Juli. Petrus Franciscus Johannes, z. van Jan Francies de Kort en van Maria Louiza Pieters. Overlijden. 22 Juli. Petrus Franciscus Johannes de kort, oud 2 d. z. van Jan Francies en van Maria Louiza Pieters. Geboorten. 27 Juli. Maurice August, z. van Camille Timmerman en van Leonie van Poucke. Overlijden. 22 Juli. Johanna Livina L'Ecluse, oud 93 j., wed. van Lucas Lammens. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Pieter Franciscus Neijt, oud 33 j., jm. en Magdalena Maria Prins, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Gerardus, z. van Edmond Joseph Neijt en van Irma Christina de Caluwe. 25 Juli. Adrienne Paulina Amelia, d. van Cesar Richard August Bockstael en van Irma Leonia Fran- cisca Livina Gijsel. 27 Juli. Johan Seraphien, z. van Petrus Paulus Verplanken en van Jeannetta Maria de Bakker. Huwelijks-aangiften. 25 Juli. Camiel Haentjens, oud 21 j., jm. en Anna Catharina van Acker, oud 19 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Maria Florentina, d. van Camillus Franciscus Vael en van Maria Pharailda Pieters. 16 Juli. Germania Maria Joanna, d. van Alphonsius Alouisius van Duijse en van Maria Mathilda Seghers. 27 Juli. Alisa Leonia, d. van Alphonsius Dobbelaer en van Sophia de Bakker. Irma Maria d. van Cornelis Johannes Cockheijt en van Alberta' van Avermaete. Overlijden. 21 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Petrus de Maaijer en van Leonia Rosalia Cappendijk. STOPPELDIJK. Geboorten. 1 Juli. Petrus Aloysius Alphonsusj z. van Petrus F. van Kruijssen en van Rosalia Wouters- Joseph, z. van Ludovicus de Maaijer en van Elisabeth Michielsen. 14 Juli. Emile, z. van Alphonsus van de Velde en van Prudentia Strijdonck. 1G Juli. Maria Francisca, d. van Alphonsus Vermeule en van Elisa A. de Poorter. Overlijden. 24 Juli. Petronella Pastijn, oud 73 j., echtg. van Anthonij de Nijs. Huwelijks-aangiften. 16 Juli. Bernardus Johannes Cortvriendt, oud 31 j., jm. en Celina Louisa Victoria Vernaeve, oud 25 j., jd. Johannes Eduardus Janssens, oud 22 j., jm. en Maria Josephina Louisa de Vrieze, oud 19 j., jd. 18 Juli. Leons Remi Mechelinck, oud 23 j., jm. en Irma Maria Kamoen, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juli. Gustaaf Beijens, oud 25 j., jm. en Elisa Maria de Boeije, oud 21 j., jd. 23 Juli. Edmundus de Clercq, oud 27 j., jm. en Julma Nathalia van Keulenbroeck, oud 25 j., jd. 30 Juli. Camilus Franciscus Belaert, oud 25 j., jm. en Maria Kersbulck, oud 24 j., jd. Geboorten. 30 Juli. Julien, z. van Henricus Dierickx en van Irma Idonia Seraphina Cools. Overlijden. 27 Juli. Alphonsius Hendricus de Vos, oud 22 j., z. van Hippolijtus en van Pharailde Mithilde van den Abeele. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Johannes den Beer, oud 22 j., jm. en Pieternella Suzanna Deij (van Axel), ond 20 j., jd. Levina de Putter, oud 31 j„ jm. en Dina Magdalena Verpoorte, oud 27 j., jd. Martinus van Langevelde, oud 28 j.,jm. en Elizabeth IJsebaart, oud 31 j., jd. 9 Juli. Abraham Haak (van Axel), oud 21 j., jm. en Elizabeth de Bokx, oud 20 j., jd. 23 Juli. Johannes Kempe, oud 33 j., weduwn. en Janneke de Bruijne, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Jan Meesen (van Axel), oud 27 j., jm. en Janna Potters, oud 20 j., jd, 2 Juli. Jan Goossen, oud 26 j., jm. en Metje Susanna Sol, oud 24 j., jd. 9 Juli. Pieter Adriaan Jansen (van Axel), oud 27 j., jm. en Krina den Engelsmau, oud 22 j., jd. 16 Juli. Johannes den Beer, oud 22 j., jm. en Pieternella Suzanna Deij (van Axel), oud 20 j., jd. Levinus de Putter, oud 31 j., jm. en Dina Magdalena Verpoorte, oud 27 j., jd. Martinus van Langevelde, oud 28 j., jm. en Elizabeth IJsebaart, oud 31 j., jd. 23 Juli. Abraham Haak (van Axel), oud 21 j., jm. en Elizabeth de Bokx, oud 20 j.( jd. Geboorten. 6 Juli. Andries, z. van Jacobus Ilof- man en van Adriana Maas. 12 Juli. Pieter, z. van Jan Steutel en van Geertruida Schrijver. 15 Juli. Francoise Christina, d. van Cornelis Johannes van Vessem en van Hendrina Christina Meijer. 29 Juli, Catharina, d. van Marinus de Ruijter en van Ebrina Maas. Overlijden. 7 Juli. Pieter Balkenende, oud 18 j., z. van Jacobus en van Janna Suzanna Dieleman. 14 Juli. Catharina Bakker, oud 78 j., wed. van Willem de Putter. 17 Juli. Jan Geelhoedt, oud 84 j., weduwn. van Adriana van Vessem. 19 Juli. 'Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Matthijs Dominieus Jansen en van Maatje van de Wege. 21 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Jan Geelhoedt en van Elizabeth den Beer. Geboorten. 22 Juli. Martha Seraphina, d. van Aloisius Charles Louis de Jaeger en van Romania Rosalia Michielsens. Maria Magdalena, d. van Isidorus Migom en van Clothilda Maria Tacq.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3