GEERLINGS Laatste Benchten. 6EMEWG0E BERICHTEN. Medeburgers! BUBGERUJKEN STAND. Handelsberichten. ADVEBTENTIEN. Steeds voorhanden P. J. van de Sande te Ter Neuzen Nederlandsche Briefsteller Prijs f 1,25. mabij de koic dezer gemeente in botsing met iemand die van teyrenovergestelde richting kwam aangereden. De eerste kwam te vallen en bezeerde zich zoodanig aan een zijner voeten, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepeu, waarbij bleek dat een lichte voetbreuk was ontstaan. Per rijtuig is de gekwetste verder naar zijn woning te Hulst gebracht. Van den anderen wielrijder die hem had aangereden was geen spoor te vioden, daar deze zonder naar zijn slacht- offer om te zien was doorgereden. 'sGRAVENHAGE. Tweede Earner. In ■de heden gehouden vergadering waren alle Ministers aanwezig. De Earner was na- genoeg voltallig bijeen en de tribunes stampvol. De Voorzitter wees op den ernst van den toestand, die eene spoedvergadering van de Earner noodzakelijk maakt. Wat Jang ge- gevreesd, doch schier onmogelijk werd ge- aeht, is een droeve werkelijkheid geworden. Afsehuwelijke moorden, als die welke dezer dagen nog te Paries werden gepleegd, ge- raken op den achtergrond bij ernstige tijdsomstandigheden als waaronder wij leven en al is bet te hopen dat ons laDd voor directe verschrikkingen bewaard blijve, is het dringend noodig onverwijld voorziening te treffen op eeonomisch en fmancieel gebied. De voorzitter deed een beroep op de een- heid der volksvertegenwoordiging in het belang van de tot standkoming dier maat- regelen van voorziening en noodweer. De Minister Cort van der Linden, tijdelijb voorzitter van den Ministerraad, hield eene toespraak, er op wijzende, dat de toestand eischt, dat de te behandelen wetsontwerpen nog heden de Eerste Earner kunnen be- reiken om daar te wo d^n afgedaan. De Minister wees op de zware taak van de Ministers en H. M de Ebningin, die zich een van zin met Haar Volk gevoelt. De regeering houdt zich verzekerd van de eendrachtige medewerking van de Staten- Generaal. Wij zijn gereedonzeonzijdigheiden onafhankelijkheid met kracht te vhrdedigen. Ons voegend naar Gods wil, zullen wij vastberaden en koelbioedig afwacbten, over- tuigd als de Regeering is, dat de Staten- Generaal zich zullen verheffen boven alle partijzucht, in het belang van de eenheid en het behoud van ons dierbaar vaderland. (Bravo's.) De Earner ging daarna in de afdeelingen voor het onderzoek van de spoedontwerpen. Te half 1 ure werd de openbare vergade ring hervat. Uit het voorgelezen eindver- slag bleek, dat de Earner zich in de gegeven omo>andigheden van het tnaken van opmer- kingen onthoudt. Acbtereenvolgens werden zonder stemming aangenomen de ontwerpen betrefiende het toestaan van een oorlogscrediet van 50 millioen gulden, voor het indiensthouden of oproepen van alle lichtingen der militie of landweer, zoomede voor het oproepen der lichtingen van 1914 en 1915, voor het verbod van uitvoer van bij bestuursmaat- regel aan te wijzen artikelen, voor het tegengaan van ophooping van levensmiddelen en prijsopdrijving der levensmiddelen en voor wijziging van het baukoctrooi. Nadat deze wetsontwerpen waren aan genomen, deed de heer Savornin Lohmau een beroep op het volk, om zich eendrachtig met ter zijde stelling van alles wat zweemt naar partijzucht, te scharen om den Troon. De heer De Visser opperde bet denkbeela van een algemeen moratorium (staking van betalingen.) De heer Troelstra verklaarde in het op roepen en zenden van troepen naar de grenzen niet te zien het doel om oorlog te voeren, doch om te voorkomen in den oorlog te worden medegesleept. In dezen staat .spreker principieel aan de zijde der Regeering. Spreker drong er alleen bij de Regeering op aan, zich te beperken tot het nood- zakelijke en om zoo goed mogelijk te voor- zien in de economische gevolgen van den oorlog. Niemand is voor de verschrikkelijke misdaad die over Europa is losgebroken minder schuldig dan onze Regeering (applaus). Voor het oogenblik laat spreker den strijd tegen het militairisme rusten. In de gegeven cmstandigbeden heeft Nederland zijn plicht als Nederlander te vervullen (applaus). Laat de Regeering lankmoedig zijn. In- dien een socialist die onder de wapenen is welhcht een socialistisch lied zingt, de regeering bedenke dat dit niet tegen haar gericht is, doch alleen is eene uiting van het gevoel. Spreker drong er bij de Regeering op aan, de volksvertegenwoordiging op de hoogte te houden van de gevaren, welke de veiligheid van den staat bedreigen. De heer Troelstra huldigde den heer Jaures als leider en vredesheld. De heer Bos sloot zich aan bij de heeren Lobman en Troelstra, waar deze er op gewezen hadden, dat alle Nederlanders krachtig aaneeugesloten moeten staan en verzekerde dat de Regeering op de Earner kan rekenen. De Minister Cort van der Linden verzekerde den heer .Troelstra, dat de Regeering, voor zoover 's landsbelang zulks toelaat, mede- deelingen aan de Staten-Generaal zal doen en de Regeering, indien de kans gunstig is, alles zal doen om te trachten den vrede te herstellen. De Minister dankte voor den steun van rechts en links toegezegd. Daaruit zal de Regeering kracht putten voor het bescher- men van het devies van ons Vorstenhuis /■/Ik zal handhaven". Minister Treub verzekerde dat de Recreerina indien noodig, krachtig zal ingrijpen tegen ophooping van groote voorraden levens middelen en tegen de gewetenlooze prak- tijken om bankbiljetten slechts tegen een lagere waarde in te wisselen. Op het oogenblik acht de Minister nog ongewenscht, kostelooze verstrekking van levensmiddelen. De Minister verklaarde dat overeen- stemming is verkregen tusschen de Re geering en bankiers, zoowel groote als kleine, tot verzekering van ons credietwezen en om tegen te gaan de pogingen om zich door de tegenwoordige omstandigheden met speculatie te verrijken. De Minister zette de gronden uiteen, waarom de Regeering het denkbeeld van Moratorium heeft ter zijde gesteld. De Earner is hierna uiteengegaan. herinneren, dat ooit te voren aldaar zoo'n zware regenval plaats had. De riolen kon- den het water niet zoo spoedig afvoeren, zoodat huizen en kelders onderstroomden. Sommige straten waren herschapen in riolen. Lichte, drijfbare voorwerpen, die voor de huizen stonden, werden door den stroom medegevoerd. Op onderscheidene akkers hadden de vruchten veel te Jijden en werden uit den grond losgerukt. Hoewel de bliksem om zoo te zeggen, niet van de lucht was, hadden er geen ongelukken plaats. Men meldt ons uit Soesterberg Ook het kamp van Zeist is opgeheven en de manschappen zijn naar Utrecht vertrokken. Te Amersfoort o. a. was door de procla- matie van de oproeping van miliciens en landweer onder de wapenen VTijdag 1.1. op marktdag bij velen de schrik op het lijf geslagen. Spaarbauken werden bestormd door beleggers om hun gelden terug te halen. Menigeen dacht dat de oorlog op til was. Ook Zaterdag was te Utrecht de marktdag vol emotie. Enkele winkels moesten tijdelijk sluiten daar de knechts opgeroepen waren. Bankpapier werd niet gewisseld. Ook de Ban ken werden bestormd. Utrecht zag er uit als een belegerde stad door al de opge- komen manschappen. Boeren uit den omtrek moesten hunne paarden ter keuring afstaan. Treinen hadden groote vertraging. De burgemeester van Utrecht ontving 10000 als ondersteuning van de gezinnen, waarvan de vaders onder dienst zijn. EERSTE KAMER. Na sectie-onderzoek is, eveneens zonder stemming en discussie besloten tot aan- neming der spoed-ontwerpen. Het rapporteurs-ontwerp sprak vertrouwen uit in het Regeeringsbeleid. De heer Fokker stelde eene motie voor, uitsprekende de wenschelijkheid van invoe- ring van moratorium. De heeren Laan, Van Nierop en Woltjer adviseerden den heer Fokker deze motie in te trekken en alles over te laten aan de wijsheid der Regeering. De Minister Treub ontraadde ten sterkste de motie. De heer Fokker trok de motie in. De Eamerzitting is daarna gesloten. Verbod van uitvoer. De Zaterdagavond verschenen Staatscou- rant bevat Eon. besluiten, waarbij, met ingang van 1 Augustus, verboden wordt de uitvoer van paarden (met uitzondering van veulens), hooi, stroo, haver, steenkolen en cokes. Uitvoerverbod van goud. Een buiten- gewoon nummer der Staats Ct. bevat het tijdelijke uitvoerverbod van gouden munt en goud munmaterialen, en de bepaling dat t gezamelijk bedrag voor omloopende bank biljetten, bankassignatien en rekening-cou- rant-saldo s bij de Nederlandsche Bank voor een 5e gedeelte zal moeten zijn bedekt door munt of munmateriaal.. le Alkmaar is Vrijdagnamiddag de stadsaanplakker J. V. bij bet aanplakken van de oproepingsbiljetten van de ladder gevallen. De man was dadelijk dood. Een schadepostje. Door den heer D., wonende Dibbetstraat, in Den Haag, werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn' djarig dochtertje een portemonnaie bij hem thuis had weten machtig te worden, waarvan zij den inhoul, zijnde 180 aan bankpapier, aan voorbijgangers op straat had uitgedeeld. Te Nijmegen zou het huwelijk worden voltrokken van een aldaar woonachtig jong paartje. Op het aangegeven uur waren, naar de ,/Pr. Gr" en //N. Ct." vertelt, noch bruid noch bruidegora op het gemeente- huis, waarom een bode naar hun woningen werd gezonden om informaties in te winnen. Het bleek, dat beiden voorloopig van het huwelijk hadden afgeziende bruidegom was in Duitschland gaan werken en de bruid is op het oogenblik als aardappel- schilster in de kazerne werkzaam. Het nieuwsgierig publiek stond nog geruimen tijd op het paar te wachten. Dier en mensch Hoe tarn in het wild levende vogeltjes worden door den omgang met den mensch zoo vertelt de Z. B. Ct. blijkt hieruit dat op den schokker van den visscher A. Ver- hoeven te Hurwenen een mees in de roef een nestje heeft gebouwd. Hierin legde zij 4 eitjes welke zij uitbroedde zoodat°er er thans 4 jongen zijn. Niettegenstaande met dit vaartuig dagelijks gevischt wordt en er altijd volk aan boord is, vliegen de diertjes uit en in met het noodige voer. Een goudsmid te Haarlem kreeg in zijn winkel bezoek van een beer. De be- zoeker vroeg gouden kettingen naar Wor- merveer te zenden. Een telefoontje van den administrateur der Haarlemsche Han- delsvereeniging met den correspondent dier instelling te Wormerveer wees uit, dat het opgegeven adres niet bekend was. Opge- geven was villa Johanna, terwijl de heer zei procuratiehouder van beroep te zijn. Toen werd een pakje uit Haarlem verzonden met lood bezwaard. De persoon is niet komen opdagen. Het is een 35jarig man met net voorkomen. Een zware onweersbui trok Donder- dagmiddag over Steenwijk. De regen viel bij stroomen uit den hemel. De oudsten van dagen te dier plaatse kunnen zich niet INGEZONDEN STUKKEN. Ondergeteekenden, alien landweermannen, gedetacheerd te Ellewoutsdijk, voelen zich gedrongen Uwe medewerking en steun in te roepen. Het is echter niet voor ons zelf dat wij steun vragen doch voor ons huisgezin. Wij zijn alien uit onze zaken of uit ons werk geroepen en lijden daardoor zeer veel schade, zonder dat we daar waarscijnlijk eenige vergoeding voor ontvangen. Mocht deze toestand lang duren dan waren onze vrouwen en kinderen aan de armoede prijs gegeven. Verder wijzen we op de treurige, ernstige tijden en roepen Uwe hulp en steun in voor onze vrouwen en kinderen. Inzonderheid vragen we aan die personen onze hulp die door een gelukkig lot, van alle militie- en landweerplichten zijn ontslagen. Op welke manier die steun kan gegeven worden laten wij aan U over, doch velen onzer denken met weemoed aan hen die ze onverzorgd achterlaten. Wij gelooven daarom dat we niet te veel gevraagd hebben, en hopen dat deze zware last spoedig worde weggenomen en wij ver- blijdende berichten dienaangaande mogen hooren. Dan zullen wij met dank gedenken wat gij medeburgers voor ons deed. De gezamenlijke Landweermannen. P»S. Andere bladen worden verzocht dit stukje over te nemen. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Donderdag 6 Augustus voormiddag 1,uur. 4 Aug. Zon op 4,25, onder 7,46, uur. - 5 4,26, -7,45, n n 4,28, 7,43, De laniaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. TER NEUZEN. en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange 5,— a 5,50 j dikke /6,— a /6,25 Haver per 100 kilo J 9,50 a 10,50 Paardenboonen 10,— a 11,50; Witte Boonen f 16,— a /18,Bruine Boonen 14,50 a f 16,50; Eookerwten f 11, k 12,— Voedersoorten 7,a 7,50; Kanariezaad Friesch 18,50 a f 20,50 eu per 100 kilo 25,- a 27, JSoteering van Buitenl. Granen kan niet geschieden, daar door den oorlog buitenl. handel nagenoeg stil ligt. Me el. Prima inl. en prima Belgisch 12,50 a 13,—le soort 11.75 a f 12,25; Zeeuwsche patent 13,— Prima Duitsch j 1 -15 a j 13,25; Extra puik Hongaarscb 24,50 a /25,50Middel- soort 19,— a 20,-; Prima Atnerik. patent /13, - a,/Vd,lb\ le soort f 12,25 a 12,752e soort Bakers /11,25a/ll,50; Roggebloem 10,- a 11,50 per 100 kilo. V e e m a r k t. Runderprijzen 74 a 86 Ossen 72 a 84 Stieren 66 a 76 Ealveren JO a 110; schapen 54 a 62Varkens 42 a 47 lieht soort 40 a 45 cents per kilo. M e 1 k k o e i e n 160 a 285 Ealf- koeien 175 a 310; Stieren 140 a 275; Vaarzen 150 a 210 Pinken 90 a 120 Graskalveren 35 a 60 vette Ealveren 70 a 100 Fokkalveren 22 a 28 nuchtere 12 a 16 Biggen 11 a 15 per stuk. Aardappelen. Westlandsche zand 3,50 a 4, Elei 3,- a 3,25; Geldersche kralen 3, - Brielsche 3,50 Zeeuwsche Eigenheimers 2,50 a 3,— Boterprijzen in vaten 50 a 56^ stukken van Vs kilo 70 a 75 cent. Zoetemelksche kaas /24 a 32 per 50 kilo. Leidsche kaasle 28 a /30.— 2e^ 24 a 27; 3e 22 a 23. Zeeuwsche eieren 4,-50 a 4,75 Veuingseieren 4,20 a /6,—Buitenl. 4,— per 100 stuks. L ij n z a a d zonder handel. Eoolzaad. 16,— per 100 kilo. Earwijzaad 14,— a 14// per 51) kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50, Antwerpen 22 fr. Per kan 9 a 91/J cent. Java-koffiein balen gewone soorten 41 Vs cent en beste Santos 32 7, cent per half kilo. H Beetwortel-Suiker Aug. 11s/ a 12. Geraffineerde 151/3 Hulst, 3JAugustus. Veilingseieren V.P.N. 4,70 per 104 stuks. Aanvoer 7000 stuks. VEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,80 tot fr. 2,05 per kilo, geslacht vleeschkalveren van fr. 2,20 tot fr. 2,60 per kilo geslacht vleeschschapen van fr. 1,80 tot fr. 2,per kilo, geslacht vleesch; varkens, van 70 tot 100 kilo en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,25 volgens kwaiiteit. Z E E T IJ D IIV Gr E IV. Van 31 Juli tot en met 2 Aug. Ter Neuzen. Aangekomen Rotterdam, 3 Augustus. Graanmarkt. Onder den invloed van den politieken toestand was de stemming zeer vast en belangrijk hooger voor disponibel en stoomend. Later trokken koopers terug omreden in het buitenland verzekerings- maatschappijen weigeren tegen oorlogs- gevaar te verzekeren. De handel ligt thans geheel stil, daar granen Dagenoeg niet meer worden aangeboden op de buitenlandsche markten. Ook heden was alhier het aau- bod van inlandsche tarwe niet groot en werd de prijs hoog gehouden voor tarwe alhier beschikbaar. Daarbij komt het risico van vervoer. Om de zelfde reden was de Meelmarkt prijshoudend of hooger en ontbreken buiten landsche berichten. Men noteert: Goede Tarwe per hectol. van 80 kilo 8,50 a 9,en per 100 kilo Essex 12,a /12,75 Puike Wilhelmina 10,75 a 11,50; Overige 10,- a 10,50Rogge per hectol. 6,25^ a 6,50 en per 100 kilo f 8,50 a 8,75. Zomergerst per hectol. 5,50 Wintergerst 6,— a 6,50 Chevalier 7,— a 7,50 Gerst per 100 kilo 10,50 a 12,Chevalier 12,a 12,75 V ertrokken Gent. Aangekomen V ertrokken Van 31 Juli tot en met 2 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Middensluizen 42 op- en 24 afgeschutdoor de Westsluizen 2 op- 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Op Donderdag 6 Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders, JAC. JOH. VAN DRONGELEN FR1NCINA DE MUL, hunne SOjarige Kchtvereeniging te her- deuken dat zij nog latig gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne Dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Sluiskil, Hendrik-Ido-Ambackt, Ter Neuzen. in den boekwinkel van de firma groot 469 pagina's. Dertiende vermeerderde en verbeterde Druk. GEERLING'S werk mag met recht een richtsnoer heeten, om zich een lossen en bevalligen briefstijl eigen te maken. Ongekunsteldetoon, eenvoud en natuurlijkheid van opvatting. Menvindt zijne reeks BRIEVEN geleidelijk onder de volgende rubrieken gebracht, als: Brieven ter inwinning van informatien of inlichtingen biz. 25—40. Brieven van Raadpleging, Raadgeving van Waarschuwingbiz. 40—52. Commissien of Opdrachten en Bestel- lingen biz. 53—62. Berichtsbrieven biz. 63—97. Brieven van Gelukwensching biz. 98—117. Brieven van Deelneming, Troost en Rouwbeklag biz. 118—120. Brieven ten geleide van een Geschenk biz. 130—151. Uitnoodigingsbrievenbiz. 152 168. Verzoekende brieven 169185. Brieven van aanzoekbiz. 186 190. Huwelijksaanzoeken, Minnebrieven biz. 191—209. Brieven van aanbeveling; biz. 210—215. Brieven van dankbetuiging biz. 216—225. Klachten biz. 226233. Brieven over rekeningenbiz. 234241. Verzoekschriften, Requesten biz. 242—264. Koopmansbrieven biz. 265275. Brieven ter bekoming van inlichtingen biz. 275—278. Wegens onderneming voor gemeen- schappeljjke rekening; biz.279—280. Brieven over waren; biz. 281289, Brieven over expeditiezaken biz. 289—292. Brieven over het verzenden van waren en Inkasseering van gelden; blz.292-296. Brieven over Krediet en Wisselzaken; biz. 226—304. Brieven in Faillissementen biz. 304-305, Vrachtbrievenbiz. 305307, enz. enz. Wettelijke voorschriften, Opmerkingen en Mededeelingen bij eenige burgerlijke handelingen van toepassing, waarvan de kennis voor elken bnrger onmisbaar is. Wettelijke voorschriften die onder dien nederigen titel zooveel bruikbaars en onontbeerlijks voor het bedrijvige leven bevat, zet de kroon op het werk en verrast den gebruiker op eene hoogst aangename wijze. Daarin is met de meeste nauwkeurigheid en degelijkheid de algemeene rechtsleer uiteengezet, waarvan de kennis voor een ieder in burgerlijke handelingen onmisbaar moet genoemd worden. Wie derhalve niet weet, hoe zich te keeren of te wenden in zaken van geboorten, overlijden of huwelijkenbij minderjarigheiden voog- dij bij het maken van schenkingen, legaten en testamenten bij huur en ver- huur, bij koop en verkoopbij ruiling en wederinkoopbij betalingenkwijting bij het stellen van borgtocht, pand en hypotheek, bij aannemingen en aan- bestedingen bij lastgevingen bij het sluiten van vennoot-of compagnieschap; bij faillissementen, wisselzaken, enz. enz., hi) raadplege dezen Gids en geene vraag zal hij kunnen stellen, waarop geen be- vredigend antwoord volgt. Hierdoor zal men in staat gesteld worden in de meest voorkomende gevallen zijn eigen zaakvoerder te zijn en zich vele rnoei- lijkheden en kosten besparen, het vaak noodlottig gevolg van onbekendheid met de handelingen, door ons opgesomd. Franco per post 1,40. O Huwelijks-voltrekkingen. 30 Juli. Marin us van de Wege, oud 27 j., jm en Alida Catkarina van Alten, oud 28 j., jd. Geboorten. 28 Juli. Christina Geertruida Johan na, d. van Godefridus Alouisius Josephus Spijkers en van Johanna van Opstal. 29 Juli. Maria, d. van Izaak Verburg en van Jacomina Cornelia Lourens. Hendrik, z. van Leendert van den Berg en van Catharina Anthonia de Smidt. 31 Juli. Cornelia, z. van Pieter Oppeneer en van Jacoba Pieternella de Doelder. Cornelis Jan, z. van Jozias Hendrik Meertens en van Johanna Frederika de Regt. Overlijden. 27 Juli. Janna de Meester, oud 81 j., echtg. van Francois de Bree. 29 Juli. Maria Kbrina van Dixhoorn, oud 46 j., echtg. van Pieter Verheijke. 31 Juli. Rachel Riemens. oud 72 j. echtg. van Martinus Wieland. Jan Leunis Kooie' oud 71 j., echtg. van Sara Luteijn. 31 Juli Engeisch s.s. RIVER THAMES, 2242 kub. M van Londen, stukgoed. 2 Aug. Engeisch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M. van Londen, stukgoed. Belgisch s.s. MARCEL, 4055 kub. M., van New-Castle, steenkolen. o'ij I lediggelSCh S'S' LOXTON'"2878 tub' M., van Goole, 31 Juli. Deensch s.s. LONDON, 4175 kub. M„ naar Hull, ledig. 1 Aug. Engeisch s.s. RIVER THAMES,2242 kub. M. naar Londen, stukgoed. 2 Aug. Engeisch s.s. GWLADMENA, 2627 kub M naar Swansea, ijzer. Belgisch s.s. MARCEL, 4055, kub. M., naar New-Castle, ledig. 31 Juli. Noorsch s.s. MALMANGER, 4082 kub. M., van Pomaron, erts. Duitsche zeel. NORDSEE ZTG, 1902 kub. M., van Helgoland, ledig. 1 Aug. Duitsch s.s. GRATIA, 5858 kub. M., van Hongerborg, bout. Deensch s.s. CHRIS. CHRISTENSEN, 4134 kub. M. van Trangsund, hout. 2 Aug. Engeisch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., van Londen, stukgoed. Deensch s.s, NORM ANDIET, 3381 kub. M., van Lovisa hout. Noorsch s.s. IDA, 3318 kub. M., van Skelleftea, hout. Grieksch s.s. KIKI ISACA, 8289 kub. M., van Rotterdam, ledig. 31 Juli. Duitsch s.s. NORDERNEY, 2503 kub. M., naar Hamburg, phosphaat. 1 Aug. Engeisch s.s. SEA HOUND, 3085 kub. M„ naar Londen, stukgoed. Engeisch s.s. ALT, 2840, kub. M., naar Goole, stukgoed. Engeisch s.s. OTTO, 2367 kub. M., naar Hull, stukgoed. fi'«?5g5l Engeisch s.s. GRENADIER, 2842 kub. M., naar New-Castle, stukgoed. Engeisch s.s. ASTROLOGER, 2580 kub. M., naar Leith, stu goed. Engelsche sch. MARY ANN, ^463 kub. M., naar Plymouth, phosphaat. Noorsch s.s. ST. SUNNIVA, 3228 kub. M., naar Goole, ledig. 2 Aug. Grieksch s.s. ELINE BISLIS, 9245 kub. M., naar Cardiff, ledig. Engeisch s.s. WRAY CASTLE, 12450 kub. M., naar Antwerpen, rest lading. s.s. RICHARD in het Droogdok te Hull. s.s. ELISABETH vertrok 28 Juli van Immingham naar lvroonstad. s.s. HELENA van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 31 Juli Elseneur. s.s. MAGDALENA liggende te Hull. s.s. CORNELIS vermoedelijk in lossing te lvroonstad. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3