Het Christendom in Beeld en Woord GEMENGDE BERICHTEN. Loop der Levolking van Ter Neuzen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen In September a. s. verschijnt Firma P. J. VAN DE SANDE, Maar nu het ergste, voor het oogen- blik. Onderwijl deze berichten arri- veerden klepte de noodklok, snelden in alleryl gerequireevde fietsers de gemeente door, om aan de betrokkenen bericht te doen van het besluit, dat naar ons geseind werd hedennamiddag door H. M. de Koningin is geteekend, waarbij alle militieplichtigen en land- weermannen worden gelast met spoed op te komen. Dit verwekt een groote beroering in de stad. En geen wonder, daar zulks enorme stagnatie zal verwekken in vele gezinnen, wat de inkomsten betreft, in vele zaken, wat den geregelden gang betreft. Wij zagen op bet gelni een viertal onzer gezellen vertrekken om zich reisvaardig te maken, en in vele bedrijven zal de verhouding be- teekenisvoller zijn. Wij bebben nu al een voorproef van de gevolgen van den oorlog, zonder dat wij er rechtstreeks in betrokken zijn en wat naar wij verhopen ook niet het geval zal worden. Ingevolge een en ander moesten, voor- loopig voor dezen avond, van af 5 ure, de herbergen en tapperijen worden gesloten. Meerdere bijzondere maatregelen kunnen verwacht worden, vooral wanneer het gezag door oorlogstoestand zou overgaan in handen der militaire autoriteiten. Tegen den oorlog. BRUSSEL, 29 Juli. Zesduizend toehoor- ders hebben vanavond in den koninklijken circus de meeting bijgewoond, die door de Belgische arbeiderspartij tegen den oorlog was belegd. De meesten droegen op den hoed eene kaart met opschrift „oorlogaan den oorlog". Zoo goed als alle socialistische volksvertegenwoordigers en senators zijn aanwezig. Om den tijd te korten zingt de menigte de intemationale, terwijl eenigeso- listen liun talent in strijdliederen doen ap- precieeren. Op het baloon waar het bu- reel zetelt, bemerkt men tusschen de roode ook liberale vlaggen, aan den gevel van het gebouw wapperen trouwens naast de Brusselsche de national© kleuren. Daar het socialistisch Internationaal Bu- reel eerst om zeven uur in private zitting getreden is en naar het schijnt met aller- lei vragen bestormd werd, begintde mee ting eerst om negen uur. Donderend applaus kondigt eindelijk de sprekers aan. Van der Velde opent met een warmerede de vergadering. Twee oongressen zegt hij moeten dit jaar plaatsgrijpen: het algemeen socialistisch en het algemeen vre- descongres. De omstandigheden hebben ze onmogelijk gemaakt en vooral de Oosten- rijksche regeering. In deze omstandigheden heeft het internationaal bureau noodig ge- acht te vergaderen; het congres, dat in Weenen plaats zou hebben, zal nu op 9 Augustus te Parijs worden gehouden. Niet alleen socialisten, maar al wie van goeden wil en ter goeder trouw is zal toejuichen, dat het halfeeuwfeest der intemationale op dien datum samen zal gaan met een protest tegen den oorlog en een verbroedering van alle volkeren. (Donderend applaus.) Daarna neemt Hoors (Duitschland) het woord. Deze vergadering van duizenden zegt hij is een prachtig protest tegen wat geschiedt. Nog is de Balkan verre van be- vredigd of Oostenrijk breidt de gruwelen des oorlogs uit. Oostenrijk wild© den oor log; het ultimatum was slechts een voor- wendsel. Servie moest geworgd en liet vreeselijke daarvan is, dat Oostenrijk wist, dat daar- bij een Europeesche oorlog kon uitgelokt worden. Brutaal heeft het op de Duitsche hulp gerekend; de Duitsche sociaal-demo- cratie kent echter haren plicht, zij weet dat hare plaats aan de zijde van Servie is en het Fransche proletariaat denkt als het Duitsche, evengoed als het proletariaat van de geheele wereld. Reeds heeft de diploma- tie misiscliien schrik voor wat zij liet ge- beuren, het volk moet echter voor hare aarzelingen niet wijken. Zijne rechten bo- ven alles. „A bas la guerre, vive la paix" {ovatie). Morgari spreekt namens Italie In Libye wisten de Italiaansche socialisten hun pliclit te doen, met het gevolg dat zij hun getal in het parlement zagen verdubbelen, en tot de burgerpartijen mogen zeggen be- taalt gij nu maar de kosten In het onder- lliavig geval zijn wij evenjndn in de gele- genheid den oorlog te beletten, wij zullen echter ook ditmaal onzen plicht doen en wij kunnen er niet slecht bij varen. De grijze Keir Hardie (Engeland) wenscht de Belgische arbeiderspartij met haar ini- tiatief gelukzij geeft een scboon voor- beeld. Wat ook de werkersklasse over de wereld mag scheiden, zij heeft overal een zelfden wil, die tot den uitslag moet leiden dien alien wenschen het veroveren der mensclielijke vrijheid, die van geen oorlog wil weten. Socialisme is vrede, leve de intemationale De Bus Robanowits volgt helm op. De oogen der wereld zegt hij ruslenop Rusland. Wat gaat Rusland doen vraagt men en men bedoelt daarmee den Tsaar. De Tsaar is echter Rusland niet. Deze mag van nieuwe maeht droomen, het volk gaat echter niet mee en zelfs niet meer de bur- gerij. Het Russische proletariaat wil zich van liet tsarisme verlossen. Wij hopen dat liet tsarisme zich zal weten te onthouden. Doet het dit niet, dan zal het volk er gele- genheid in vinden den wil der internatior nale werkliedenpartij te beter te bevestigen. Aan Rosa Luxembourg, die aanwezig is, wordt daarop een ovatie gebracbt, waarna Troelstra, niet iD naam der Nedeilandsche regeering, maar in dien der Nederlandsclie socialisten het woord neemt. El is aan- merkelijk verandering in de socialistische politiek gekomen, zegt hij. Deze was eerst binnenlandsch, zij wordt nu meer en meer buitenlandsch. Wij willen deze laatste niet langer overlaten aan de diplomatic, wij hebben geleerd dat het een misdaad tegen- over de volkeren zou zijn geweest. Het kapitalisme zelf heeft ons gedwongen onze eigen buitenlandsche politiek te voeren. Wij ondervinden het opnieuw, het Drie- voudig Verbond en de Drievoudige Entente staan weer tegenovea elkander. Dat dit mogelijk is, komt hierdoor dat het kapita lisme beslag heeft gelegd op de regeering der volkeren. Die macht te breken, ver- zekert de bevrijding van het menschdom. Het hangt van u af niet langer de dupe te blijven. Weg met het imperialisme Jauies (Frankrijk) besluit onder oorver- doovend gejuich de reeks der redevoeringen. Hij zal in zijn vaderland gaan herhalen hoe hier de revolutie van 1789 toegejuicht werd. Wij zijn hier echter niet om zulke herinneringen op te roepen, wij willen hier den vrede eischen. Men zegt ons dat Oostenrijk beloofd heeft Servie niet in te lijven. Rusland zou zich dan nog een beetje stilhouden. Hoe is het echter mogelijk dat na twintig eeuwen Christendom de macht van enkelingen het nog vermag heele volkeren tegen elkaar op te jagen zonder dat zij goed weten waarom Volkeren die niet beter vragen dan elkander lief te hebben De macht die dat vermag kan niet dan een domheidsmacht zijn. Wat ook de tegen- woordige crisis mag hebben verwekt, het is die klerikale en militaire domheid. Jaures stelt dan de dubbelzinnige houding van Duitschland aan de kaak. Konden wij heden in de gedachte der regeerders lezen, wij zouden er niet eens in kunnen zien wat zij eigenlijk willen, vrede of oorlog. Die aarzeling moet gebruikt worden tot handhaving van den vrede onze plicht is duidelijkwij moeten den vrede opdringen. Ik heb vanwege heel mijn verleden het recht te zeggen Frankrijk eischt den vrede, ik mag zeggen dat de Fransche regeering aan Rusland goeden raad geeft. Daar moeten wij haar, door steeds aan te dringen op vrede, in helpen, want wij willen maar een tractaatdat van het menschdom. Daarin zijn wij het eens met de Duit- schers en met al de andere volkeren, daarom vragen wij dat Duitschlnnd tegenover Oosten rijk handelen zal als Frankrijk tegenover Rusland. Er bestaat van nu af aan eene socialische diplomatic; zij moet zegepralen, want ge- looft mij, de andere diplomatic rekent wel eens op ons. (Lange ovatie.) Na een slotwoord van Van der Velde wordt de vergadering gesloten en trekt een stoet van duizenden ziDgend door de stad. (N. R. Crt.) TER NEUZEN, 31 Juli 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 765.5 Vlissingen. Laagste barometerstand 754.7 Valentia. Verwachting tot den avond van 1 Augustus: Zwakke tot matige Zuidwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog behoudens onweerskans, warmer. Als een donderslag uit een helderen kernel verspreidde zich gisteren door onze gemeente een gerucht, dat de ontroering, in deze tijden van spanning bij velen uitermate deed toenemen. Dit gerucht vond bevestiging in de gisterenavond gehouden vergadering van den gemeenteraad, spoedeischend bij- een geroepen, en die door een talrjjk pu- bliek werd bijgewoond. Uit het daar voorgelezen schrijven bleek dat het gerucht bewaarheid was en de financien van den beer K., ge- meente-ontvanger, in ongunstigen toestand verkeeren. Op zjjn verzoek werd hij als gemeente-ontvanger geschorst, terwijl hij ontslag verkreeg als correspondent der Nederlandsche Bank. Zooals men weet is hij ook ontvanger- griffier van verschillende polders en water- schappen. Naar wij vernemen zijn de kassen van de verschillende door hem begeerde openbare instellingen alle in orde, doch zullen verschillende particulieren die met het kassierskantoor zaken deden door daar hun geld uit te zetten, groot nadeel lijden. Deze toestand, die zeker door den crisis der laatste dagen in het leven is geroepen, is weer hoogst betreurenswaardig. Naar het schijnt worden pogingen aangewend om een uitweg te vinden, om het nadeel van de verschillende betrokkenen tot den kleinst mogelijken omvangterug te brengen. DE RIJKSPOSTSPAftRBASiK. Luidens de verschillende berichten, be- tooneu een groot aantal inleggers op de rijkspostspaarbank zich ongerust. Als ge volg daarvan komen tal van inleggers gelden terugvragen. in Amsterdam was dit een beduidend aantal, zoodat zij voor het bureau queue moesten maken. Ook alhier schijnt dat denkbeeld wel eenigermate te heerscben. In verband daarmede verzoekt men ons opname van het volgende schryven Uit de talrijke aanvragen om terugbe- tahng, welke dezer dagen plaats hebben, is het den Directeur dar Rijkspostspaarbank gebleken, dat bij sommige inleggers door de oorlogsberickten ongerustheid gewekt is over de veiligheid hunner spaargelden. Door hem wordt er daarom op gewezen dat voor die ongerustheid geen enkele grond bestaat. Immers de Staat der Nederlanden waarborgt zonder eenig voor- belioud aan de inleggers de teruggaaf hunner inlagen en de betaling der verschul- digde renten. Wat er ook gebeure, dit staat dus vast, dat de inleggers kapitaal en rente zullen terugontvangen. De gelden, die de inleggers terughalen en onder eigen bewaring nemen, kunnen door verschillende omstandigheden als on- eerlijkheid, brand enz. verloren gaan, doch wat bij de Rijkspostspaarbank is onderge- bracht blijft ten alien tijde liuneigendom, zij kunuen het niet verliezen. Houders van Staatsschuldboekjes worden er op gewezen dat de Staat de volledige nakoming waarborgt van de verplichtingen, welke aan de Spaarbank tegenover hen zijn opgelegd. De Directeur der Rijkspostspaarbank, BUSING. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbank- boekjes, uitgegeven in de maand Augustus en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving vanhem worden ingewacht. Voor de toezen- ding daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel bij die kantoren geschiedt tegen bewys an ontvang. In den goeden ouden tijd. Onder een stapel oude manuscripten, in de biblio- theek te Leipzig bewaard, werd onlangs een merkwaardig handschrift ontdekt. Het is het^dagboek van meester Franz Schmidt, die van 1570 tot 1598 beul van de stad Neurenberg was. De man heeft nauwkeurig aanteekening gehouden van de verschillende levensbyzonderheden van 361 personen, die hij in 28jarige scherprechtersloopbaan ter dood bracht. Hij vertelt daarin van zijn werk in opgesmukte termen. Hij wist, dat hij een weinig vereerend beroep uit- oefende dat echter onmisbaar is om de wet te doen eerbiedigen. Hij heeft het dan ook uitgeoefend zonder medelijden en zonder aarzeling. Hij heeft dieven opge- hangen, moordenaars onthoofd, roovers ge- radbraakt, lasteraars de tong uitgesneden, meineedigen de hand afgehakt en de ge- wone en buitengewone behandeling op de pijnbank toegepast en alle kastijdingen, waartoe het gerecht de delinquenten had veroordeeld. De bestraflingen hadden in 't openbaar plaats en een op de bloedige tooneelen beluste menigte omringde daarbij het schavot. Toen op 10 Januari 1583 drie jonge en mooie dochters van een burgemeestersvrouw van Neurenberg werden veroordeeld tot aan de kaakstelling en geeseling, was er zulk een toevloed van toeschouwers, dat er vrouwen bij het doorgaan van een poort der stad doodgedrukt werden. De jeugd was geen behoedmiddel tegen de straffen, door de wet voorgeschreven. In 1574 moest Schmidt drie kinderen ophangen, die zich bij voortduring //onbehoorlijk" hadden ge- dragen. Het oudste kind was nog 14 jaar. Het volgend jaar hing hij vijf jongens op, die een koopman hadden aangerand en hem van een honderdtal guldens hadden beroold. Toch moest men Diet denken, dat de wet in Neurenberg strenger was dan elders. Zoo wordt er in Schmidt's handschrift geen melding gemaakt van eenig heksenproces. De van tooverij verdachten werden een- voudig uit de stad gebannen, terwijl in 1591 in het kleine Ellingen bij Augsburg, 72 tooveressen werden verbrand. Een typhusepidemie door brood. De groote bronnen voor infectie met typhus- bacillen vormen, zooals men weet, melk en water. Dat echter ook op andere wijze besmetting kan plaats vinden, tracht in de ,/Munch. Mediz. Wochenschr." dr. Fiirst aan te toonen deze toch heeft een typhuse pidemie waargenomen, waarbij de besmetting zeer waarschijnlijk werd overgebracht, door brood uit een bepaalde bakkerij, waar een bacillendrager werkzaam was. Gelet op het gevaar, dat zulke bacillen- dragers voor de gezondheid vormen, heeft dr. Fiirst nagegaan, of er over het geheel veel kans is, dat de besmetting door't brood wordt overgebracht. Zulks bleek niet't geval te zijn. In 't deeg geraakte thypnsbacillen gaan bij het bakproces wel zoo goed als altijd ten gronde als bacillen levend worden overgebracht, zijn deze vrijwel steeds alleen op de korst aanwezig. Die korst is overigens een zeer slechte voedingsbodem voor de bacteriendeze gaan er al spoedig dood. Het gezondst zou zyn't gebruiken van zwart brooddit toch wordt meestentijds pas gegeten, als het enkele dagen oud is, en dan zijn de eventueel aanwezige typhus- bacillen reeds gestorven. Bij het gebruik van wittebrood en kadetjes, die versch ge- nuttigd plegen te worden, bestaat echter wel gevaar, zij het geriug, voor besmetting. BERLIJN, 29 Juli. Over de ont- ploffingen te Warschau wordt aan de Vos- sische Zeitung uit Weenen geseind Berich ten uit Warschau loochenen wel is waar dat in Russisch Polen een revolutie is uitgebroken, maar gisteren is de geheele citadel van Warschau in de lucht gesprongen. Officieuse Russische berichten trachten de ontploffing door het inslaan van den bliksem te ver- klaren. De Krakauer Nowa Reforma voegt eraan toe, dat het eerst het grauatenmagazijn ontplofte. De ontploffing was zoo hevig, dat alle vensters op 2 ELM in den omtrek sprohgen. Vele andere ontploffingen volgden. Brandweer en soldaten waren spoedig ter plaatse, maar alle pogingen tot blussching waren vruchteloos, zoodat voortdurend op nieuw kartetsen en granaten sprongen. De omvang van de ramp kon men niet bepalen. In ieder geval bedraagt de schade vele bonderdduizenden roebels. Het is ook niet bekend of en hoeveel menscheulevens te betreuren zijn. De Lokaal-Anzeiger schrijft liierover Wel is waar wordt officieel het inslaan van den bliksem als oorzaak opgegeven, maar in particuliere kringen beweert men, dat er een misdaad in het spel is, omdat niet een ontploffing heeft plaats gehai, maar ver- scheidene. Men spreekt in Warschau van terroristische aanslagen. De ontploffingen zouden door bommen veroorzaakt zijn. Ook op het postkantoor is een aanslag gepleegd, waarbij vele menschen gedood of gewond zijn. (N. R. Ct.) Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Aubroeck, zonder beroep, Q 205, uit Essen. P. E. Ejjlders, zonder beroep, Grenulaan 18, uit Amsterdam, P. B. van Oteghem, dienstknecht, P 72, uit Sas van Gent A. H. de Vos, zonder beroep, Schoolweg 19, uit Middelburg. V ertrokken: A. J. Eekman, klerk, Schoolweg 6, naar Oldenzaal. E. Buijse, stalknecht,, Korte Kerkstraat 18, naar Koewacht. P. M. de Zeeuw, dienstbode, Baandyk 33, naar Hoek. J. Koole, dienstbode, P 83, naar Water- landkerkje. C. J. L. de Clerck, arbeider, Baandijk 28, naar Westdorpe. Ch. L. A. de Ridder, arbeider, Q 165, naar Axel. A. M. P.. Staal, zonder beroep, Q 222, naar Sas van Gent. A. J. Oostdijk, arbeider, Q 218, naar Axel. J. N. de Feijter, zonder beroep, N 15. naar Hontenisse. H. S. Pauwels, laudb.knecht, P 104, naar Philippine. M. M. van Bouchaute, zonder beroep, K. Kerkstraat 7, naar Koewacht. E. A. P. van de Wege, zonder beroep, 0 170, naar Sas van Gent. J. J. Oosthoek, dienstbode, Westkolk- straat 2, naar Ellewoutsdijk. K. Hamelink, zonder beroep, Steenkamp- laan 9, naar Zaamslag. P. A. Frederiksen, voermanskn., Lange Kerkstraat 52, naar St. Maartensdijk. A. J. van Kouteren, zonder beroep, Nieuwediep 110, naar Bergen op Zoom. R. A. de Tehije, zonder beroep, Dijkstr. 10/12, naar Hontenisse. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Spoedeischende vergadering van Donderdag 30 Juli 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggrd, R. Scheele, Lensen, De Feijter, Van Borssum Waalkes en D. Scheele. Afwezig de heeren Wieland, De Jager, De Bruijne, Donze en Eijke. Na opening der vergadering Stelt de voor zitter voor, het vaststellen van de notulen der voorgaande vergadering aan te houden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De voorzitter deelt alsnu mede, dat is ingekomen een schrijven van J. A. Klaas-) sen, gemeente-ontvanger, wiaarin deze, ten- gevolge van den ongunstigen toestand zijner financien, schorsing vraagt als gemeente- ontvanger. Aangezien de gemeente-ontvanger zelf dit verzoek heeft gedaan, stellen burgemeester en wethouders voor, die schorsing uit te spreken. Dit voorstel wordt- aangenomen met al gemeene stemmen. De voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wethouders zich aanstonds zullen be- geven naar het kantoor van den gemeente- ontvanger, om daar na te gaan hoe de toe stand is van de kas der gemeente. In een morgen of overmorgen te houden nieuwe spoedeischende raadszitting, zal daaromtrent aan den raad rapport worden uitgebracht De vergadering wordt hierna door den voorzitter gesloten. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot en met 30 Juli. Ter Neuzen. Aangekomen: V ertrokken Gent. Aangekomen Vertrokken Van 29 tot en met 30 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 39 afgeschutdoor de Middensluizen 24 op- en 40 afgeschutdoor de Westsluizen 22 op- 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag GEN. Voorm. Nam. 1 Augustus 8.53 9.37 2 10.19 11.— 3 a 11.37 4 0.10 12.38 5 1.4 1.29 6 1.50 2.10 7 2.29 2.47 VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Donderdag 6 Augustus voormiddag 1,uur. 1 Aug. Zon op 4,20, onder 7,52, uur. 2 n h a 4,22, a 7,50, a 3 n u 4,23, 7,48, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Secretarie te Ter Neuzen. Geopend op werkdagen van 9 tot 4 uur; des Zaterdags van 9 tot 2 uur. Voor aangiften van den burgerlijken stand, des voormiddags van 10 tot 12 uur. Voor het voltrekken van huwelijken koste loos Woensdagnamiddag 2,30 uur, Donder dag des voormiddags 9,15 uur en des namid- dags 2,30 uur. Op andere uren 5, op andere dagen J 20. Bureaux van den Inspecteur der direct© belaslingen, invoerrcchlen en accijnzen te Ter Neuzen, geopend van voorm. 9—12, nam. van 25 uur, elken werkdag. Kantoor van den Only-anger der direct© belastingen, Invoerrechlen en accijnzen te Ter Neuzen. Voor invoerrechten en accijnzen elken werkdag van 912 en van 25 uur. Voor directe belastingen behalve op Vrijdag en Zaterdag elken werkdag van 9—12 en van 2—31/2 uur. Zitdag ®e Hoek in het gemeentehuis, voor uirecte belastingen den tweeden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December), van 111 uur. Zitdag te Zaamslag in het gemeentehuis, den derden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December, van 9V212 en van 13 uur. Gelegenheid tot het vrijmaken van goe- deren aan het station, elken werkdag van 912 en van 2—5 uur. door Ds. B. ROGGE. 400 Bladzijden. 346 Illustratien. 40 Kunstplaten. Prijs per aflevering 45 cent. Men teekent in bij TER 'NEUZEN, Noordstraat 55-57. Boekhandel. 29 Juli. Duitsch s.s. STEINBEIS, 4077 kub. M., van Sebenico, bout. Deensch s.s. ELEONORE MAERSK, 5454 kub. M., van St. Petersburg, hout. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. Engelsch s.s. ASTROLOGER, 2580 kub. M., van Leith, ijzer. Engelsch s.s. AYDON, 49*11 kub. M., van New-Castle, steenkolen. 29 Juli. Engelsch s.s. PANDION, 3619 kub. M., naar Antwerpen, stukgoed. Engelsch s.s. BASS ROCK, 1776 kub. M., naar Londen, kalk. Engelsch s.s ELECTRA, 1400 kub. M., naar Llanelly, ijzer. Nederl. s.s. CORNELIS, 1129 kub. M„ naar Mid- dlesbro, ijzer. 30 Juli. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. AYDON, 4911 bub. M-, naar Barry, ledig. 30 Juli. Engelsch s.s. GRENADIER, 2842 kub. M.; van New-Castle, stukgoed. Engelsch s.s. BOSCASTLE, 6640 kub. M., van Huelva, rets. Engelsch s.s. SEA HOUND, 3085 kub. M., van Londen, stukgoed. Engelsch s.s. OTTO, 2367 kub. M., van Hull, stukgoed. Engelsch s.s. ALT, 2840, kub. M., van Goole, stukgoed. Noorsch s.s. THYRA, 2122 kub. M., van Whitehaven, ledig. Noorsch s.s. ST. SUNNIVA, 3228 kub. M., van Goole, steenkolen. 29 Juli. Russisch s.s. GRAF SCIIUWALOW, 4995 kub. M., naar Hull, ledig. Zweedsch s.s. MASCOT, 1715 kub. M., naar Hull, ledig. Engelsch s.s. TRURO, 2367 kub. M., naar Hull, stukgoed. Engelsch s s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., naar Londen, stukgoed. Noorsch s.s. DAGBJORG, 1813 kub. M.,naar Stolp- munde, phosphaat. Belgisch s.s. BELGICA, 2773 kub. M., naar Pillau, phosphaat. 30 Juli. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., naar Belfast, stukgoed. Engelsch s.s. LESTRIS, 3916 kub. M., naar Liverpool, stukgoed. Belgisch s.s. LA FLANDRE, 1980 kub. M., naar Middelfohrt, phosphaat. Deensch s.s. GRUNHILD, 2733 kub. M., naar Neu- fahrwasser, phosphaat. Engelsche sch. EDWIN, 450 kub. M., naar Plymouth, phosphaat. Engelsche sch. IMOGENE, 536 kub. M., naar Plymouth, phosphaat. Engelsche sch. BELMONT, 477 kub. M., naar Canmander, cement. Deensch s.s. WLADIMIR SAWIN, 5825 kub. M., naar Blyth, ledig. s.s. RICHARD in het Droogdok te Immingham s.s. ELISABETH vertrok 28 dezer van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA vertrok 29 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad. „.s. CORNELIS wordt heden te Kroonstad verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 7