Tandarts MEIER Mond- en Tandziekten, Laatste Berichten. ADVERTENTIE N. Bekendmaking. Specialist voor worden genomen omdat de plaatsen bezet zijn. Bij te verwachten spoedige behoefte aan meerder pcrsoneel zullen daarvoor in de eerste plaats de vroegere ambtenaren weer in aanmerking komen. De vorige week kwamen te Zaandam een 40tal Duitschers, aangeworven om de plaatsen der stakers te vervullen. Door den burgemeester Ter Laan werden deze mannen weder teruggestuurd over de grens, omdat ze niet in het bezit waren der noo- dige papieren. Den volgenden dag waren ze weder terug in Amsterdam, nog niet in het bezit der noodige papieren. Er heb- ben verschillende conferences over deze zaak plaats gehad, ook met enkele Mi nisters. Daarbij bleek, dat, al wordt tegen de vreemdelingen nimmer zoodanig opge- treden, de burgemeester dit naar de letter der wet doen kan. Van wege het Duitsche Ministerie van Buitenlandsche Zaken werd reeds naar ver- luidt te kennen gegeven, dat men zich kon verwachten aan een dergelijk optreden tegen- over de talrijke Hollandsclie werklieden, die in Duitschland komen. In elk geval, de Duitschers zijn gister- avond uit Amsterdam weer naar hun vader- land vertrokken, zeggende, dat zij binnen eenige dagen, en dan van de noodige pa pieren voorzien, naar Holland terug zouden komen. Enkele gaven ook te kennen, dat ze er genoeg van hadden. Bij de beliandeling van den post voor politiebewaking tijdens de kermis, in den raad van Domburg vraagt, volgens de Midd. Crt., de heer Scheele het woord om zijn afkeuring uit te spreken over de houding van den burgemeester. Toen de raad het voorstel om de kermis te verzetten verwor- pen had, bepaalde de burgemeester het sluitingsuur op 12 uur en had acht a negen politiemannen noodig om, dat door te voe- ren. Het moet aan de vreemdelingen geleken hebben of de Domburgers gelijk waren aan de Epiroten in Albanie. De Zondag is thans veel meer dan an dere jaren ontheiligd door de duizenden vloeken, die bij de woning van den burge meester zijn geuit; door kalm optreden van de politic en het optreden vanbezadigde menschen is het volk afgetrokken naar het strand en heeft daar verder tot den morgen feestgevierd. U liebt aldus de heer Scheele, het lagere volk „gemaszregelt" en u wilde dit ook de anderen trachten te doen door de sluiting van het bad op Zondag. De voorzitter trachtte de heer Scheele te overtuigen, dat dit punt niet aan deorde is, hij zal er niet op antwoorden. De heer Scheele gaat toch door, en zegt, dat de burgemeester per advertentie be- dankt heeft voor de vele blijken van be- Iangstelling bij zijn 12i/2jarig ambtsjubileum; ook voor de talrijke bewijzen uit Domburg; hij spreekt echter tegen, dat dit er veel zijn. Toen de burgemeester 121/2 jaar geleden hier kwam riep men „Hosanna", nu „krui- sigt hem". De voorzitter: „Ik jtncen mijn plicht te hebben gedaan." De heer Scheele zegt, dat de raad zal trachten de macht in handen te krijgen en stelt de volgende motie voor: „De Raad der gemeente Domburg, van oordeel zijnde, dat het optreden van den burgemeester van Domburg in hooge mate strijdt met de belangen der gemeente, spreekt over dat optreden zijn strenge af keuring uit en gaat over tot de orde van den dag." De voorzitter zal alleen de kwestie der kermis beantwoorden en zeg£, dat zijn standpunt steeds geweest is voor Zondags- heiliging te bewaken; hij weet voldaan te hebben aan den wensch van een groot deel der gemeentenaren. Hij zou zich een zwakkeling voelen, als hij zou trachten ieder tot vriend te krijgen. Hij heeft steeds zich geergerd aan den kermisnacht, 121/2 jaar lang, hij is dus niet te haastig of ontactisch opgetreden. Hij ondervindt juist veel beleefdheid van het publiek en dit Scheldt niet tegen hem. Over de badkwestie zegt hij alleen dat Scheveningen ook Zondags sluit. Na verdere uitgebreide discussie werdde motie aangenomen met 5 stemmen en 2 stemmen in bianco die van de heeren De Visser en Francke. De post voor de politie-uitgaven werd verworpen met algemeene stemmen. Bij den rondvraag werd nogmaals in krachtige befwoordingen over het sluiten der dag gesproken. Gewetensgeld. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, uit Antwerpen, van een onbekende, onder let ters N. N., is ontvangen 155, ter voldoe- ning van verschuldigde successierechten. De fietsen, evenals het motorrijwiel werden beschadigd. 'tNiet onaardige geval deed zich voor, dat de politie proces-verbaal tegen den motorrijder wilde opmaken, doch zich niet verstaanbaar kon maken, daar 't een buiten- lander was. Teneinde raad werd nu maar tegen de fietsers proces-verbaal opgemaakt! Vliegwiel uiteengesprongen! Nadat Vrijdagmiddag aan de Spoorha- ven te Vechel (Noord-Brabant) door den machine-drijver de motor van den eleva tor der Noord-Brabantsch-Duitsche Spoor staande aan de Zuid Willemsvaart, Was in werking gesteld, begon deze door nog on- opgehelderde oorzaak zoo snel te loopen, dat de grond in den geheelen omtrek dreunde en 11a eenigen tijd het vliegwiel stuk sprung en de stukken ijzer in alle richtingen ver weg geslingerd werden. Een stuk kwam tegen het stationsge- bouw terecht, en beschadigde den muur, een ander stuk vloog op de juist voorbij- varende stoomboot „Telegraaf I", eigendom der Sociteit Navigatie, gevestigd te 's Her- togenbosch en beschadigde deze aan den voorboeg, waarvan o.m. een ijzeren luik werd verbrijzeld. Van een spoorwagen, die in de nabijheid stond, werd het dak en een wand gedeeltelijk vernield, en ook de onder den elevator in lossing liggende „Ema- nuel" kreeg averij. De motor zelf werd onbruikbaar, doordat verschillende deelen door de wegvliegende stukken ijzer werden gebroken of verbogen. Persoonlijke ongelukken kwamen wonder boven wonder niet voor. (Tel.) Zaterdagavond heeft te Delfzijl een ernstige mishandeling plaats gehad. Bij een twist tusschen den alhier woonachtigen tichelwevker D. Meertens en een der matrozen van het in den haven liggend Duils'he stoomschip //Marie" werd eerstgenoemde de pols van de linkerhand bijkans afgesneden. Er moest onmiddellijk heelkundige hulp worden ingeroepen. De dader is op last van den officier van juistitie naar Groningen overgebracht. Oudheden gevonden Te Kesteren, een der oudste plaatsen ted Neder-Betuwe, waar reeds veel Ger- maansehe en Romeinsehe oudheden gevonden zijn, werden in het kerkgebouw door den metselaar Van Ravestein onder een dikke laag kalk, wandsteenversieringen, als beeldjes en randen ontdekt. In veel kerken der Betuwe vindt men onder de kalklagen ook nog fresco's of muurschildei'ijen. Bij het verrichten van grondwerken voor de tweede pastorie te Ede, werd door den werkman T. Willemsen een hoeveelheid oud porselein ontdekt alsmede een rozenkrans in goud met pl.rn. 60 parels. Van het porselein zijn enkele stukken bij deopgraving gebroken. Men meent hier te doen te hebben met voorwerpen van zeer ouden datum. gelegenheid tot baden op Zondagmid- Vechtpartij in een cantine. In de cantine der manschappen te Hars- kamp ontstond, volgens de Tel., 25 Juli ruzie tusschen eenige manschappen, die zulk een grooten omvang nam, dat min- stens 30 a 40 personen met banken, stoelen, glazen gooiden en sloegen. De sergeant Schinkel van het 12e regiment inf. wilde de vechtenden scheiden, doch werd met 'n mes in den rug gestoken. De wonde is le- vensgevaarlijk. De sergeant Bos verleende de eerste hulp. De venmoedelijke dader is gearresteerd. Hardhandig. Zaterdagavond rekenden een paar bewo- ners van de Hofstraat le Apeldoorn op zon- derlinge wijze met elkaar af. De eene kwam argeloos aanwandelen, toen hij plot- seling door zijn buurman werd aangegrepen en in de Grift gegooid. In het water werd hij nu duchtig afgerost met een eind hout, waarbij hij bloedend werd verwond. Toen hulp kwam opdagen, trok de aanvaller af. Botsing met een proces-verbaal om dat. men Hollandsch spreekt! In de Hoogstraat te 's Gravenhage reden door een verkeerde zwenking van eenmotor- fiets met zijspanwagen twee fietsrijders tegen dit voertuig op. Een der fietsers kwam onzacht in de ar- men terecht van een in den zijspanwagen zittende dame, waardoor beiden builen en schrammen opliepen. De andere fietser slioeg eerst tegen de motorfiets aan en vervolgens tegen eenewin- kelrui t, Ook hij bekwam lichte kneuzingen. Te Castricum worden sedert een paar dagen twee meisjes van 9 en 11 jaar ver- mist. Men denkt, dat ze in de duinen het spoor bijster zijn geraakt. Te Brielle is Maandag overleden in den ouderdom van 102 jaar 8 maanden en 15 dagen, mevrouw de wed. Dr. A. 0. van der Minne, geboren J. W. E. A. Losecaat van Nouhuijs, op een na de oudste ingezetene van Den Briel. Men weet nooit hoeeen boer een snoek vangt. Zaterdag was de landbouwer Jac. Vriend, te Enkhuizen, met een slagsikkel aan het rietscheren. Hij sloeg wat ver uit, doch niet tot zijn schade, want bij het opslaan bemerkte hij, dat hij een flinken snoek aan den sikkel had gepikt. (Tijd.) -- De landbouwer H., te Oefielte (N.-B.), maakte gebruik van een privaat, dat meer dan eeu jaar niet meer was geopend. Toen hij tegelijkertijd zijn pijp aanstak en de lucifer in den put wierp, ontploften de zich daarin opgehoopt hebbende gassen, met het gevolg, dat de man zich ernstig aan het onderlijf en de handen brandde. WIe is de eigenaar Te Woubrugge ligt een viertal H.A. pracb- tig vischwater. Niemand wist van wien het was. Na onderzoek bleek dat de eigenaar niet eens bekend was. Liefhebbers genoeg natuurlijk. Een drietal heeren doen thans hun reehten daarop gelden en men zal alle oude archieven moeten nasnuffelen, die eenigszins licht kunnen verschaffen. Anders maar deelen. (Vad.) In den nacht van Zaterdag op Zondag is, volgens de N. R. C., te Katwijk aan Zee, vermoedelijk door het springen van een petroleumlamp, brand uitgebroken ten huize van den heer H. v. d. Wiel, oud- concierge van de H. B. S. voor meisjes te Leiden. De brand werd door de buren ontdekt, doch tengevolge van den sterken rook konden zij de woning niet binnen- dringen. De inspecteur van politie, de beer Voojs, is later naar binnen gegaan en heeft den heer Van der W. bewusteloos op den grond gevonden. Hij bracht hem naar buiten, maar het was te laatweldra stierf v. d. W. De brand werd spoedig gebluscht. Merkwaardigc terpvondsl. In de kloosterterp tusschen de dorpen Ferwerd en Wanswerd, een der grootste ter pen uit Friesland, is, naar dp „Leeuw. Ct." vertelt, deze week een houten doopvont gevonden, waarvan de ltuip rust op een breed voetstuk, dat met de kuip zelve uit een boomstam is bewerkt. De hoogte van het geheel is 62 c.M., de middellijn van de kuip 35 c.M., die van de waterkom 20 c.M. Het Friesch Museum te Leeuwarden bezit eveneens een dergelijk doopvont, dat echter op\ 4 korte pootjes rust en waarvan de kuip grooter is dan 't thans gevonden exemplaar. Mr. P. C. J. A. Boeles zegt in zijn beschrij- venden catalogus van het Friesch Museum: „Houten doopvonten zijn buitengewoon zeldzaam en waarschijnlijlt de oudste. Eene bepaalde dateering is niet te geven." Bij dit doopvont, dat pl.m. 6 M. onder de kruin van de terp lag, werden nogdrie aarden potten gevonden. Een en ander is door een der eigenaars van voornoemde terp, den heer J. P. Wiers- ma te Leeuwarden in bewaring genomen. Ter gelegenheid van de a.s. wereld- tentoor.stelling te San Francisco is een groote vliegtocht op touw gezet, met een termijn van 121 dagen en 480.000 gulden aan prijzen. Aan de moeilijkheden van overzeevluchten is men bij het planontkomen door een route te kiezen, waarbij de grootste overzee-afstand ongeveer 600 mijlen is nl. tusschen Groenland en Ierland. Den 15en Mei van het volgende jaar zal de start plaats hebben en de wedstrijd gaat dan van San Francisco over Chicago en New-York over Groenland en lJsland, de Fariier- eilanden, Londen, Parijs, Petersburg, Moskou, Wladiwostok, Tokio, Kamschatka en Sitka naar Vancouver en vandaar over Seattle naar het uitgangspunt terug. Tusschen- landingen zijn geoorloofd, en om de 70 mijien worden depots opgeslagen. Onderweg te Quebec, zal een deel der vhegtuigen in hydroplanes veranderd moeten worden hier, in de onherbergzame koude oorden, zijn reeds depots gesticht, en van regeeringswege zullen torpedobooten hier patrouiileeren. Daarna komt een overzeevlucht van 620 mijlen naar lJsland. Op verschillende ge- deelten van den weg zijn patrouillediensten ingericht. De eerste prijs bedraagt 240.000 gulden. Het dagparcours is pl.m. 170 mijlen, en de aviateurs mogen onderweg nieuwe motoren laten inbouwen. Een viertal Amerikaansche aviateurs heeft zich reeds aangemeld, en de heer Arnold Kruckmann vertoeft op het oogenblik te Londen, op een reis om de aarde, waarbij hij de noodige voorbereidingen tot de vlucht maakt. Te New-York werd onlangs een anar- chiste Becky Edelson, wegens een redevoering, waarin zij tot geweldpleging aanspoorde, tot 90 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Zij weigert nu te eten en heeft verklaard, dat wanneer de overheid haar niet loslaat, de dood haar zal bevrijden. Haar besluit wordt deor de betrokken autoriteiten nog al kalmpjes opgevat. Het toeval wil, dat eene vronw, Dr. Katherine B. Davis, met het toezicht op de gevangenen is belast. Dr. Davis, schijnt de meening te zijn toe- gedaan, dat Becky Edelson zelve maar moet weten, wat de gevolgen kunnen zijn van haar vrijwillig martelaarschap. Becky Edelson's partijgenooten blijken ook niet veel hoop te hebben op toegeven van de New-Yorsche overbeid. Zij maken reeds toebereidselen voor Becky's begrafenis. In het dorp Osterweddingen, nabij Maagdenburg heeft men een geval als met het fort Chabrol beleefd. Zekere Kramer, een veldwachter, had ruzie gekregen met zekeren Held, die aan den weg naar Maag denburg de boomen van zijn vader stond te bewaken. De ruzie liep hoog en Kramer schoot op Held die dood neerzonk. Kramer gaf het gebeurde dadelijk aan, maar omdat hij veldwachter was en men dus noodweer aannam, bleef hij voorloopig op vrije voeten. Weldra echter bleek, dat er geeu sprake van noodweer was geweest, en men besloot Kramer te arresteeren. Deze vernam dit en barricadeerde zich terstond in zijn huis. Op iedereen, die zijn huis naderde, vuurde hij en in korten tijd had hij zes menscheD en een kind zwaar gewond. Daarop werd hulp uit Maagdenburg gerequireerdde president van politie, een inspecteur en vijltien agenten kwamen ijLings in auto's aangereden en toen Kramer zulk een over- macnt tegenover hem zag, gaf hij zich gewonnen. Hij stelt nu de zaak aldus voor hij heeft Held in noodweer doodgeschoten en zich vervolgens gebarricadeerd, omdat het volk hem wilde lynchen, zoodat hij toen ook weer in noodweer geschoten heeft. Een dwaze weddenschap. De land- eigenaar Brasina te Kolkwitz bij Fiirstenwal- de werd het slachtoffer van een dolle wed denschap. Hij had gewed, hat gij zes pond kersen op eenmaal zou elen en daarna nog eenige glazen bier zou drinken. Hij voldeed ook aan de voorwaarden van de weddenschap, doch kreeg weldra maagkramp en hij stierf onder hevige pijnen na eenige uren. De halve politiemacht van Rockville, een dorp op Long Island, zit, volgens de N. It. Crt., in de gevangenis wegens inbraak. Er zijn in dat dorpje zes politie mannen, van wie er nu drie zijn opgeborgen. Gedurende twee jaar heeft dit drietal zich schuldig gemaakt aan tal van inbraken, die te samen een buit van 185.000 gulden hadden opgeleverd. De wakkere politie- agenten, waren telkens na een inbraak zeer ijverig en ontdekten tal van sporen, die echter steeds den verkeerdeu leant uit leidden. De eigenaars hadden de politie gewaar- schuwd om de dieven te betrappen. Aldus was de pastoor voor een medeplichtige aangezien. De drank in het Russische leger. „Die Umschau" maakt melding van een kabinetsorder van den Russischen Minister van Oorlog, waarbij aan de Russische sol- daten ten strengste het gebruik van alco- holische dranken wordt verbodcn en den superieuren wordt opgedragen in dezen hun ondergeschikten met een goed voorbeeld voor te gaan. Met behulp der geestelijkheid heb ben de commandanten „matfglieidsge- zelschappen" te organiseeren; de officieren van gezondheid zijn verplicht minstens twee- maal per jaar in tegenwoordigheid van alle officieren voordrachten te houden overde schadelijke werking van alcohol; de divisie- generaals zullen in hun jaarrapporten vcr- melden, wat door hen verricht is, terbe- strijding van het drankgebruik. Een soldaat, die het verbod van drankgebruik overlreedt, kan geen korporaal of onder-officier worden. Voor officieren is de order heel wat min der streng. Zoo mag aan de officierstafel alcohol gebruikt worden, zoowel bij lunch, als diner en souper; echter alleen tot op een nader door den commandant te bepalen uur. Elk jaar wordt een lijst gepubliceerd van cafe's en plaatsen voor publieke ver makelijkheid, die niet door officieren be- zocht mogen worden. Ten einde ook dezen tot afschaffers te vormen, zullen hun hoo- gere superieuren te zorgen hebben voor een gezelliger huiseiijk leven der officieren; er zullen voordrachten gegeven worden over militaire onderwerpen, bibliotheken worden opgericht; voor schennonderwijs,gymna- stiefk en sport zal deugdielijke zorg worden gedragen; het leeren van vreemde talen zal aangemoedigd en bevorderd worden, teiAvijl tevens het schouwburgbezoek zal worden vergemakkelijkt. Eilacy hoe lang zal aan den schoonen kabinetsorder de hand worden gehouden? (Tel.) Een zeer bekend geestelijke in Enge- land heeft bij een bezoek aan Londen een zeer onaangenaam avontuur doorleefd. Hij was naar de hoofdstad gekomen 0111 zijn broeder te onhnoeten, die uit Afrika werd verwacht. Hij zou overnacliten bij een be- vriende familie. Laat in den avond kwam hij daar aan en werd ontvangen door een heer, die hem zeide, dat de familie spoedig thuis zou komen. Zeer beleefd werd hij in een kamer gebracht, met verzoek 0111 het zich gemakkelijk te maken. De pastoor ver- gat den tijd, want er lagen verschillende boeken waarin hij belangstelde. Plotseling lioorde men deuren openenen getrappel van vele voeten er kwamen een aantal politieagenten speurders binnen, die den pastoor arresteerden. Protesten baatten niet, de ongelukkige geestelijke werd hard- handig meegenomen en opgesloten in het politiebureau. Vier uur lang heeft hij ge- vangen gezeten en toen eerst werd hij met verontschuldiging op vrije voeten ge.laten. Toen werd ulles duidelijk. Kort te voren waren bij afwezigheid van de bewoners in- brekers in het huis gekomen en het was een hunner die den pastoor had ontvangen. Het proces Caillaux. Mevr. Caillaux is vrijgesproken. Het proces tegen mevr. Caillaux te Parijs, wegens het dooden van de redacteur der Figaro is afgeloopen zooals men dit kon verwachten. Men moet er juist voor in Frankrijk zijn, om dat wonderlijke te zfen gebeuren. Er is gedurende meer dan een week, die het proces duurde meer over politiek gesproken dan over (Ten fcnoord zelve. De politieke hartstochten waren ten voile ontketend en talrijke incidenten deden zich voor. Het was er naar het leek enkele getui- gen en den advocaat der civiele partij, Mr. Chenu, zoowel als den advocaat der ver- dediging, de bekende Mr. Labori er voor- namelijk om te doen den tegenstander door verschillende effect wekkende kwesties te overtroeven. Nadat Mr. Chenu zijn eisch had uitge- sproken, de procureur-generaal zijn requi- sitoir had uitgebracht en Mr. Labori zijn pleidooi had beeindigd, stelde, volgens het Alg. Hbl. a)an de jury de twee volgende vragen: „Is Genevieve Henriette Rainouard, echtgenoote van Caillaux, schuldig op 16 Maart te Parijs opzettelijk een moord te hebben gepleegd op Gaston Calmette? 2o. Is zulks geschiedt met voorbedachten rade?" De jury trok zich te 8 uur terug om te beraadslagen. Tijdens de pauze werd aan Mr. Labori een ovatie gebracht. Mevrouw Caillaux was gedurende een oogenblik bewusteloos; met betraand gelaat verliet zij, gesteund door gardes, de zaal. Het antwoord van de jury op de eerste vraag is „neen", op de tweede eveneens. Toejuichingen in de zaal. Mevr. Caillaux kwam met wankelende schreden binnen en viel in de armen van haren verdediger, die haar omhelsde. Haar kapsel is losgegaan, haar hoed is op den gi-ond gevallen. Zij weent hevig. De geheele zaal staat op. Er werd ge- roepen: „Leve Caillaux, leve Labori", ter- wijl van andere zijde werd geschreeuwd: „Leve Chenu", „Caillaux is een moorde- naar." Eenige advocaten worden handgemeen. Het Hof kan het vonnis niet uitspreken. Het werd een oogenblik stil in de zaal, toen Labori en Chenu elkander omhelsden. Het leven werd echter nog erger, toen de twee advocaten de zaal verlieten. De president van de jury had nauwelijks de uitspraak voorgelezen of het kwam tot betoogingen. Eerst een salvo van toejui chingen van de zijde der vrienden van Caill- laux en zijn echtgenoote, een advocaat in toga ri^p echter uit: „Leve Frankrijk, weg met de omgekochten!" De vrienden van Cal mette juichten den advocaat toe en riepen: „leve Chenu Het werd ten slotte een verward gejoel. Er werd „leve Caillaux" geschreeuwd en den bekenden deun van „Lampions", ter- wijl anderen even luid „moordenaar" riepen. De president weigerde om bij zoo'n woest lawaai het vonnis voor te lezen en deed de zaal ontruimen. Onder groot tumult en onbesclirijfelijke opwinding verliet mevrouw Caillaux die haar plaats weder had ingenomen, dadelijk de zaal, gevolgd door Mr. Labori, die het voorwerp was van een ovatie, terwijl de vrienden van Chenu voortgingen dezen toe te juichen. Opmerking verdient nog dat, gedurende de beraadslagingen, de jury Mr. Albanel, den voorzitter van het Hof, liet roepen. Hij ging gevolgd door de raadsheeren, den pro cureur-generaal en de advocaten, naar de jury. Kan men, vroeg de jury, op mevrouw Caillaux de wet op de voorwaardelijke ver- oordeeling toepassen „Noen", luidde het antwoord. Nadat de magistraatpersonen waren heen- gegaan, werden de beraadslagingen hervat. Zij duurden echter zeer kort. De leider van de jury maakte de uitspraak bekend precies te 9 uur; te 9 uur 20 verliet mevrouw Caillaux, vergezeld van haar ka- menier, de Conciergerie met een automobiel, die voor den uitgang aan de Quai des Orfe- vres wachtte. Daardoor bleef haar vertrek onopgemerkt. Eenige minuten nadat de manifestanten die op den Boulevard du Palais stonden, zich hadden verspreid, werden de maatre- gelen van orde opgeheven. MIDDELBURG. Detachementen van marine voor draadlooze telegraphie, welke op Walcheren gestationneerd waren in ver- band met op de kust te houden manoeuvres, zijn heden op telegrafisch bevel naar hunne standplaats te Amsterdam teruggekeerd. AMSTERDAM. De Amsterdamsche beurs is gesloten. ST. PETERSBURG. In den heden ge houden Ministerraad onder voorzitterschap van den Czaar verklaarde het grootste deel van de Ministers zich voor ondersteuning van Servie 's GRAVENHAGE. De Raad van State is in spoedvergadering bijeengekomen ter overweging van een wetsvoorstel betretfende de militie en de landweer. Het plan bestaat tot bijeenroeping van de Kamers. Hedenmiddag is er een buitengewone Ministerraad gehouden. AMSTERDAM. Verschillende effecten- firma's zijn in moeilijkheden geraakt. RIGA. De mond van de rivier de Duna is door mijnen versperd. PARIJS. Volgens telegrammen uit Madrid zal Spanje ongetwijfeld in het conflict worden gemengd. BELGRADO. Over geheel Servie is de staat van beleg afgekondigd. WEENEN. Keizer Franz Jozef heeft zich van Ichl naar Boedapest begeven, om dichter bij het terrein van actie te zijn. WEENEN. Van de belangrijkste levens- middelen is een maximum-tarief vastgesteld, ter voorkoming van woeker. SERAJEWO. De strijd is aan de Bos- nisch-Servische grens in vollen gang. BRUSSEL. Ingevolge een hleuwe ver- gadering van den Ministerraad is zoo goed als tot gedeeltelijke mobilisatie besloten. Misschien zullen morgenochtend reeds de drie jongste klassen worden opgeroepen de soldaten zullen denzelfden dag hun gar- nizoen moeten bereiken. De troepen die zich gereed maakten om naar het kamp te vertrekken, blrjven ter plaatse. Bevestigd wordt, dat de krijgsdepots in orde worden ge bracht om de militielichtingen te ontvangen. Aan de grenzeu wordt van nu afaan gepatroul- leerd; onder de bruggen over de Maas te Luik worden loopmijnen met ontploffingsstoffen gelegd. VOOR JBELANGHEBBEftDKN. J Eerste Kwartier Donderdag 30 Juli voormiddag 0,10 uur. 30 Juli Zon op 4,17, onder 7,55, uur. 31 4,19, 7,53, 1 Aug. 4,20, 7,52, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. ZEET IJ 13 I TV Cnr tG JV- Van 27 tot en met 28 Juli. Ter Neuzcn. Aangekomen: Vertrokken: Gent. Aangekomen Vertrokken Van 27 tot en met 28 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 76 binnenvaartuigen op- en 55 afgeschutdoor de Middensluizen 18 op- en 18 afgeschutdoor de Westsluizen 7 opgeschut. Positie der StoomscJiepen. Ondergeteekende maakt bekend dat hij op Zaterdag 1 Augustus a. s. zal op* houden met het declareeren, ver- zenden en bezorgen van goederen. Hij dankt tevens het publiek van Ter Neuzen en omstreken voor het groot ver- trouwen hem in deze geschonken. B. N. VAN DUKE. N.B. Aan hetzelfde adres te ltoop: een zoo goed als nieuwe Handkai*. alsook soop valsche tanden. Bagattenstraat 36, GENT. 27 Juli. Engelsch s.s. PANDION, 3619 kub. M., van Whitehaven, ijzer. 28 Juli. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., van Liverpool, ijzer. Engelsch s.s. GWLADMENA, 2627 kub. M., van Rotterdam, ledig. 27 Juli. Belgisch s.s. MARCEL, 4055 kub. M., naar New-Castle, ledig. 28 Juli. Engelsch s.s. RIVER THAMES, 2242 kub. M., naar Londen, stukgoed. 27 Juli. Engelsch s.s. LESTRIS, 3916 kub. M. van Manchester, stukgoed. Noorsch s.s. GRCSHOLM, 5228 kub. M., van St. Petersburg, hout. 28 Juli. Duitsch s.s. NORDERNY, 2503 kub. M., van Abo, hout. 28 Juli. Engelsch s.s. MERSEY, 3075 kub. M. naar Goole, stukgoed. Noorsch s.s. VERA, 2714 kub. M., naar Memel phosphaat. s.s. RICHARD in lading te Immingham voor Ivroonstad. s.s. ELISABETH vertrok 28 dezer van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA vertrok 28 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad. s.s. CORNELIS vertrok 25 dezer van Hull naar Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3