Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6099. Zaterdag 25 Juli 1914. 54e Jaargang. TWEEDS BLAD. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Vergadering van Donderdag 23 Juli 1914. (Vervolg.) t. Door burgemeester en wethouders wordt aangeboden de gemeenterekening over het jaar 1913, met de daarbij behoorende be- scheiden en hetgeen zij te liunner verant}- woording dienstig achlen. Deze rekening wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Van Borssum Waalkes, D. Scheele en Moggre, om daarover, na onderzoek, rapport uit te brengen. De verschillende posten van ontvangsten en uitgaven der rekening zijn als volgt: ONTVANGSTEN: 3. Benoeming van een onderwijzer aan school D. De voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen van een onderwijzer aan school D, te Sluiskil, ter voorziening in de vacature ontstaan door het ver trek van den heer C. Bakker. Op de voordracht zijn geplaatstde heeren P. J. Eijke te Ovezande, G. J. van der Bent te TerNeuzen en J. M. Cense te Ter Neuzen.. Op uitnoodiging van den voorzitter vonnen de heeren De Feijter en De Bruijnemet hem voor deze en de nog in deze vergadering volgende benoemingen het stembureau. De heeren R. Scheele en M. Eijke, als zijnde in bloedverwantschap met op de voor dracht geplaatste personen, onthouden zich ingevolge de gemeentewet van stemmen. De stemming heeft tot uitslag dat met 5 stemmen wordt benoemd de heer G. J. van der Bent; op den heer P. J. Eijke zijn 3 stemmen uitgebracht. De indiensttreding wordt bepaald op 1 Augustus aanstaande. 4. Benoeming van een onderwljzeres in de nutlige handwerken aan de m. u. I. o. school. De voorzitter verzoekt de leden te willen over gaan tot het benoemen van eeneonder- wijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs. Op de voordracht zijn geplaatst de dames J. Jansen, A. E, van der Heijden en J. S. Nijssen, alien te TerNeuzen. De eerste stemming heeft tot uitslag, dat zijn uitgebracht 4 stemmen op mej. Jansen en 4 op mej. Van der Heijden, terwijl 2 briefjes bianco zijn. Bij de tweede vrije stemming wordt mej. J. Jansen benoemd met 5 stemmen. 3 stem- men zijn uitgebracht op mej. Van der Heij den en 2 briefjes bianco. De indiensttreding wordt bepaald op 1 September aanstaande. 5. Opmaken van een opgaaf voor de be noeming van 2 leden van het college van zetters. De voorzitter verzoekt de leden overeen- komstig eene desbetreffende missive van den Commissaris der Koningin d.d. 1 Juli 1914 te willen overgaan tot het opmaken van eene voordracht van 4 personen voor de benoeming van twee leden van het college van zetters, wegens de periodieke aftreding als zoodanig van de heeren C. van der Hooft en D. J. Dees. Z.Exc. verzoekt hem bij de inzending der voordracht omtrent de keuze voor telicliten en mede te deelen, of de voprgedragen per sonen bereid zijn de betrekking in geval van benoeming te aanvaarden. Naar het eenparig gevoelen van de inspec- teurs en oontroleurs der gpondbelasting, en ook naar de meening van den directeur der directe belastingen, invoerrechien en accijn- sen in de directie Breda, verdient het alles- zins aanbeveling, dat tot leden der colleges van zetters o. m. bouwkundigen worden be noemd. Z.Exc. verzoekt den Raad hiervan mede- deeling te doen, opdat hij bij het opmaken der opgave zooveel mogelijk met dit gevoelen rekening kunne hiouden. Indien op dtp opgaaf personen mochten voorkomen, die den leeftijd van 70 jaren zul- len bereikt hebben op den 1 Januari 1915, zal Z.Exc. gaarne vernemen, of deze nog in alle opzichten geschikt zijn. Bij de stemming voor not 1 der voordracht worden uitgebracht op den heer G. Yerlinde 4, op den heer A. Kooman 3 en op den heer C. van der Hooft 2 stemmen, terwijl 1 stem is uitgebracht op den heer Ph. Koene. Bij de tweede vrije stemming worden uit gebracht op de heeren Verlinde en Kooman elk( 4 en op den heer Van der Hooft 2 stem- men. Alsnu volgt herstemming, waarbij de heer Lensen zich, als bloedverwant van een der candidaten, onthoudt. Gekozen wordt de heer Verlinde met 6 stemmen. Op den heer Kooman zijn 3 stemmen uitgebracht. Thans wordt met 8 stemmen tot tweeden candidaat gekozen de heer D. J. Dees; 1 stem is uitgebracht op den heer Jac. de Bruijne cm 1 briefje is bianco. Bij de stemming voor derden candidaat worden uitgebracht op de heeren Jac. de Bruijne 4, A. Kooman 3, G. Rijnberg, J. J. de Jager en Ph. Koene ieder 1 stem. Bij dev tweede vrije stemming wordt met 8 stemmen gekozen de heer De Bruijne. Op den heer Kooman zijn 2 en op den heer Rijnberg; is 1 stepi uitgebracht. Voor vierden candidaat wordt vervolgens bij eerste stemming gekozen de heer A. Kooman; op den heer G. Rijnberg zijn 3 stemmen uitgebracht. De heer De Jager verklaart de vergade ring te moeten verlaten. 6. Voorstel lot aanstelling van een work man in vasten diensl1. Naar aanlei'ding van het met 1 Juli 1.1. verleend eervol ontslag aan den grafdelver Haak, stellen burgemeester en wethouders voor niet over te gaan tot het aanstellerj van een nieuwen titularis. Het verdient liun inziens meer aanbeveling een persoon te benoemen in algemeenen dienst, en deze meer in het bijzonder met het begravenvan lijken en het onderiioud van de begraaf- plaats te belasten. Een en ander kan dan geschieden onder leiding en toezicht van den gemeente-bouwuieesler. De benoemde zou, voor zoover zijn diensten niet noodig waren op de begraafplaats, werkzaam kunnen zijn als reserve-werkman bij den reinigings- dienst en bij de uitvoering van onderhouds- werken in eigen beheer. Als tijdelijke hulp van een los werkman wordt jaarlijks een niet onbelangrijk bedrag betaald. In aanmerking nemende, dat Haak ont- ving aan jaarwedde /300. aan vergoeding voor het schoonhouden der begraafplaats 50.— Totaal /350.en dat het onderhoud van de graven in de naaste toekomst alleen van wege de ge meente zal kunnen geschieden tegen beta- ling eener retributie, wrelke belasting vei- moedelijk toch wel /100 per jaar zal opbrengen, meenen 'burgemeester en wethou ders te moeten voorstellen de jaarwedde van den te benoemen werkman te bepalen op 500. Zij stellen daarom voor: lo. het personeel der gemeente-werklie- den in vasten dienst met een werki- man uit te breiden; 2°. de jaarwedde van dien werkman te bepalen op 500. 3°. in de betrekking van grafdelver op de algemeene begraafplaats voor de kom der gemeente niet meer te voorzien. De heer De Bruijne vraagt, of er, wan- neer een grafdelver zou worden aangesteld, toch nog een gemeentewerkman zou moetftn worden benoemd. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester en wethouders dit voorstel doen, om een beteren toestand te verkrijgen Ze kon- den tot liiertoe geen invloed uitoefenen op den gang der werkzaamhedenVoor het knippen der haag moest gewoonlijk nog hulp gezonden worden, het maaien van het gras moest ook over het algemeen door een ander verricht worden. Dan had de vorige graf delver ook aangenomen het onderhoud van verschillende graven, waarvoor hij vanwege particulieren betaald werd. Het scheen ecli- ter met dat onderhoud niet te best tegaan, althans de menschen kwamen bij burge meester en wethouders klagen en dezekon- den er niets aan doen. Burgemeester en wethouders zouden nu maatregelen willen nemen, om te voorkomen, dat men weer in den zelfden toestand van vroeger terug verviel. De heer De Bruijne kan zich ook na deze toelichting nog niet met het voorstel ver- eenigen. Het komt hem een verkeerde toe:- stand voor, dat de aan te stellen werkman misschien aan de westsluis behulpzaam is aan het bedienen der beermachine en dan de boodschap lmijgt, dat hij een grafmoet gaan delven, en dus een grooten afstand moet afleggen eer hij bij zijn werk is. Ook heeft hij reeds klachten gehoord, over de wijze waarop de thans begraafplaats be- diend wordt. Het was vroeger altijd ge- woonte, dat Haak aan den ingang der be graafplaats de begrafenisstoet opwachtte en dezen begeleidde naar het graf. De werk man, die nu met de bediening van de begraafplaats belast is, doet dat niet. Naar hij vernam, moet men, daar komende om te begraven, soms als het ware zoekennaar de plaats waar men zijn moet. Die toe stand acht hij niet zooals het behoort en zou de oude gewoonte weer gevolgd willen zien. De voorzitter geeft te kennen dat, wat dit laatste betreft, burgemeester en wet houders het geheel met den heer De Bruijne eens zijn, dat dit niet is zooals het behoort, Het was hun echter niet bekend, dat de bediening niet behoorlijk geschiedde. Er moet echter in aanmerking genomen worden dat de man die het doet, er maar tijdelijk voor is aangewezen en dat hem uithoofde van den tijdelijken aard van het werk, nog geen nauwkeurige instructies zijn gegeven. Wat overigens de moeilijkheden betreft, die de heer De Bruijne vreest, daaromtrent heeft hij een verkeerd denkbeeld. Dat de man aan den Westkant, of waar ook, van ander werk kan geroepen worden, om op de begraafplaats te komen wTerken, is niet geheel juist. Als daarvoor een werkman wordt benoemd, stellen burgemeester en wet houders zich voor, dat hij des morgens naar de begraafplaats gaat, de graven delft, die er gemaakt moeten worden, dat hij ver volgens wacht tot de ter aarde bestellingen die te wachten zijn, zijn lafgeloopen, en om dertusschen op de begraafplaats zich met ander werk, tot het onderhoud behoorende, bezig houdit. Eerst daarna, als het werk op de begraafplaats afgeloopen is, zal hij gebruikt worden voor den publieken dienst in de gemeente. De heer De Bruijne meent, dat het finan cieel voor de gemeente toch ook nog een schadepost zal zijn. De vooorzitter gelooft, dat dit niet het geval zal zijn. Van buiten om hebben bur gemeester en wethouders gehoord, dat Haak nog al een groot bedrag ontvingvan men schen die hem het bijzonder onderhoud van een graf opgedragen hadden. Als de ge meente voor dat werk laat zorgen en daar voor retributie trekt, komt dat al voor een groot deel ten goede aan hejt uit tekeeren salaris. Dan hebben burgemeester en wet houders het bovendien ook in hun macht, om dat werk goed te laten uitvoeren, wat nu niet het geval is. De heer D. Scheele is het ook wel eens met de bezwaren door den heer De Bruijne aangevoerd, hij ziet er voor de gemeente ook nadeel in. Hij zou alleen een grafdelver aanstellen als men de instructie goed op maakt, kan men daarop toch* ook voldoende pressie uitoefenen, om he)n tot zijn plicht te brengen. Hij betwijfelt of men, piet het thans uitgekeerde salaris en de vergoedingen voor het onderhoud der graven wel aan een /600 komen zal. De voorzitter deelt mede, dat Haak bij elkaar /350 salaris genoot en met de hem verleende gratificaties het ook wel tot f 400 bracht, nu staat het wel niet vast, maag er is toch grond om aan te nemen, dat de revenuen die hij kreeg, wel een f 100 op- leverden. Dan zal er toch nog tijd over- schieten, dat hij voor andere diensten in de gemeente gebruikt kan worden, waarvoor nu hulp moet worden genomen. De heer D. Scheele blijft het nadeelig vinden. Hij vermeent, dat het allicht een schadepost van een 150 worden zal. En wat die hulp betreft voor de gemeente op ander gebied, hij meent, dat met wat goeden wil die bijzondere hulp wel wat meer kon gemist worden. Hij heeft, dat dit jaar zoo wel eens nagegaan, toen Lijser een aantal dagen in de omgeving der Markt werkzaam was, dat was water putten en boompjes begieten, hij denkt dat dit ook welanders zoude kunnen gaan. Hij zou iemand wen schen alleen voor de begraafplaats. De heer Eijke verlaat de vergadering De voorzitter stelt nog in het licht, dai( het waterputten en begieten der boompjes niet is gekomen ten laste van den arbeid der gemeentewerklieden. De hoofdzaak waar het nu echter hier om gaat is, dat men, vooral ook met het oog op de noodzakelijkheid tot het ingebruik nemen van een nieuwe begraafplaats, in de toekomst, tot een anderen toestand moel geraken, dat de gemeente de diensten die particulieren wenschen verricht te zien op de begraafplaats van hen aanneemt en ook zorgt, dat die goed worden uitgevoerd. Bur gemeester en wethouders meenen met het door hen voorgestelde opde beste wijze tot het scheppen van een nieuwen en goe den toestand te zullen geraken. Het voorstel van burgemeester en wet houders wordt aangenomen met 5 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Dees, Moggre, Lensen, De Feijter en Visser; tegen stem- men de heeren R. Scheele, De Bruijne en D. Scheele. 7. Voorstel in zake vervanging van de keibestraling in de Zandstraat en do Tholensstraat1 door eene klinkerbestrating. Ingekomen is een adres van P. Dees en 11 andere bewoners der Zandstraat alhier, die daarin te kennen geven: dat in de laatste jaren veel verbeteriiul aan de bestrating in de kom der gemeente is aangebracht, waarvoor groote uitgaven noodig zijn geweest; dat ook de ingezetenen, wonende aan de Zandstraat alhier, daarvoor het hunne moeten bijdragen; dat, indien het nog de bedoeling mocht wezen om nog meer verbeteringen aan te brengen, adressanten dan eerbiedig verzoeken, om ook eens aan de Zandstraat te denken, omdat verbetering daar beslist noodig is, hetgeen de leden van den raad, indien ze een onderzoek ter plaatse instellen, zeker zullen toestemmen dat, naar de meening van adressanten, eene bestrating met waalklinkers aanbeveling zou verdienen, aangezien het vervoer door de Zandstraat zeer gering is, de straat door voetgangers veel wordt gebruikt, een be strating met klinkers aanmerkelijk goedkoo- per is dan een keibestrating en de uit te breken keien wellicht ergens elders te go- bruiken zouden zijn; weshalve adressanten aan den raad eer biedig verzoeken, aan het bovenstaande zijne aandacht te wijden en de noodige verbete ringen aan te brengen. Burgemeester en wethouders stellen naar aanleiding hiervan voor, de keibestrating in de Zandstraat en de Tholensstraat te ver- vangen door een klinkerbestrating, indien voor de in die straten liggende keien een prijs kan worden bedongen, waaruit de kos ten eener klinkerbestrating kunnen worden bestreden. De heer D. Scheele vraagt nadere inlicln tingen, waarop de voorzitter te kennen geeft, dat het de bedoeling is van burgemeester en wethouders de keibestrating in alle min der druk bereden straten te vervangen door klinkerbestrating, mits er gelegenheid is de keien uit de tegenwoordige bestrating te verkoopen voor een zoodanigen prijs, dat daaruit de kosten van het maken eener klin kerbestrating kunnen worden gedekt. Behalve de Zandstraat en Tholensstraat kunnen daar voor ook in aanmerking komen de Ivorte Dijkstraat, de Van Bovenstraat, Jozinastraat enz. Er zijn reeds aanvragen voor hetkoo- pen van straatkeien, die zooals bekend tegen- woordig duur zijn, ingekomen, doch daai*- over moet nog verder gecorrespondeerd worden. De heer Moggre juicht het voorstel toe. De heer D. Scheele vraagt, of het niet mo gelijk zou zijn de straten te verbeteren met de soort steenen die gebruikt zijn voor de tweede Verbindingsstraat, hij acht die beter dan klinkers en vraagt of dat misschien nog niet goedkooper uitkomt. De voorzitter acht de scoria-brics, welke de heer Scheele bedoelt, wel mooie steenen, maar meent, dat die duurder zullen komen dan klinkers, terwijl deskundigen verklaren, dat die voor straten met eenig vervoer min der verkieslijk zijn, daar de paarden er niet zoo gemakkelijk op loopen wegens de glad- heid, bij een klinkerbestrating doet zich dat euvel niet voor en men heeft toch ook een goede bestrating. De heer D. Scheele meent, dat het gebruik van scoria-brics voor een straat als de Zand straat, waar zoo goed als geen voertuig- verkeer is, geen bezwaar kan zijn, en daar hij dit zulke mooie steenen vindt, zou hij toch gaarne zien, dat burgemeester en wet houders met de commissie van bijstand overwogen, of het niet mogelijk zou zulke steenen te gebruiken. De voorzitter zegt toe, dit bij bu meester en wethouders ter sprake te zulien brengen. Het voorstel van burgemeester en wet houders wordt alsnu aangenomen met alge meene stemmen. 8. Verzoek van C. Leunis om verhooging van jaarwedde. Ingekomen is een adres van C. Leunis, van beroep gemeente-limmerrnan, waarin deze te kennen geeft, dat hij sedert Janu ari 1912 als timmerman bij de gemeente, naar zijn bescheiden meening tot genoegen zijner superieuren werkzaam is; dat echter zijne verdiensten ver ten achter staan bij het loon, dat particuliere patroons aan hun ne gezellen betalen en ook wat de gemeente zelve betaalt aan den tweeden timmerman in haren dienst; dat dit verschil reeds lang heeft bestaan, doch sinds 1 Juli 1.1. 5 cent per uur bedraagt, zoodat het loonverschil per week (63 uur) /3,15 en per jaar ruim 150 bedraagt; dat de raad overtuigd zal zijn, dat dit verschil zeer de aandacht van belanghebbende moet trekken, waarom hij de vrijheid neemt, zich tot dat college te wenden met het eerbiedig verzoek, zijn salaris in overeenslemming te willen bren gen met den loonstandaard van andere tim- mermansgezellen te dezer plaatse. Burgemeester en wethouders stellen naar aanleiding hiervan voor, de jaarwedde van den timmerman in vasten dienst der ge meente (thans bedragende J 500) vast te stellen op /600, den grondslag waarnaar door adressant voor pensioen zal worden bijgedragen voorloopig vast te stellen op 600 en te bepalen, dat dit besluit zal wor den geacht te zijn in werking getreden op 1 Juli 1914. De heer Lensen vraagt waarom burge meester en wethouders ten opzichte van dezen verzoeker een ander standpunt in- netnen, dan nopens de andere gemeentd- ambtenaren, die alien eene gratificatie heb ben gekregen, doch waarvoor eene nadere salarisregeling is uitgesteld tot bij de be- grooting voor 1915. De voorzitter merkt op, dat adressant evenals vele anderen reeds eene gratificatie heeft gehad, miaar dat hij sedert de loons- verhooging bij de particuliere patroons veel nadeel ondervindt. Volgens het door de par ticuliere patroons sedert de laatste loon- actie betaald wordende uurloon, heeft liij! een schadepost van 165 's jaars. Burge meester en wethouders hebben echter ook overwogen, dat hij in vasten dienst is en dus geregeld werk heeft, waarom zij met een loonsverhooging van 100 meenen te kunnen volstaan. De heer Lensen merkt op, dat hij ook pensioen geniet, wat de knechts die bij par ticulieren werken ook niet hebben; hij her- haalt: de andere gemeenteambtenaren hebben niet terstond verhooging gekregen, hij wenscht dit aan deze ook niet te geven en hem, om te beginnen ook een gratificatie te geven, tzooals ook 'thans nog voor anderen zal worden voorgesteld. De voorzitter stelt in het licht, dat di(t laatste niet meer kan, omdat Leunis reeds met het oog op de premie voor het pen- m TGB Batig slot der rekening over het dienst- jaar 1911 Gedeelte van het vermoedelijk batig slot der rekening over het dienst- jaar 1912 Huizen en landerijen Erfpachten Grondcijns Verdere inkomsten uit bezittingen Keurloonen Markt- of staangelden Begrafenisrechten Leges Rechten van den burgerlijken stand Schoolgelden voor lager onderwijs Schoolgelden voor middelbaar onderwijs Loon voor het ruimen van privaat- putten en tonnen 40 opcenten grondbel. geb. eigendomrnen 10 id. id. ongeb. id. 5085 opcenten personeele belasting a. van de kom f 10.181,30 b. het overige deel 2,983,58 floofdelijken omslag Hondenbelasting Vergunningsrecht verkoop sterken drank Uitkeering van het rijk (art. 1 der wet van 24 Mei 1897) Idem art. 10 der wet Subsidie van het Rijk voor middelbaar onderwijs Rijksbijdrage kosten lager onderwijs Idem herhalingsonderwijs Bijdrage Westdorpe in de kosten van het lager onderwijs te Sluiskil Bijdrage van het Rijk in de kosten voor krankzinnigen Vergoeding voor het bestellen van telegrammen Bijdrage voor de bediening van het telefoonkantoor te Sluiskil Verhaal van bijdragen voor pensioen voor de gemeente-ambtenaren Teruggaaf van bij voorschot gedane betalingen Afkoop brandweer Rente van uitgezet kasgeld Opbrengst verkoop faecalien Verkoop van roerende goederen Geldleening tot dekking van meerdere kosten van stichting en inrichting eener H. B. S. en eene school voor ftf. U. L. O. Geldleening ter voorziening in de kosten van verandering vanschool- lokalen Inkomsten van verschillenden aard 5.595,511 37.000,— 310,— 2.312,50 69,10 4,50 536,171 1.473,10 560,— 119,95 81,50 3.702,771 205,83 1.040,30 3.577,21 756,74 13.164,94 36.111,01 837,25 1.268,75 6.281,421 600,- 3.333,331 17.620,— 133,80 249,051 191,78 142,70 32,50 202,111 44,321 20,70 808,82 1.583,15 1.440,29 10.000,- 825,. 621,131 Totaal der inkomsten f 152.857,271 Hierop moet nog ontvangen worden 4.593,96. Hierop moet nog ontvangen worden 32, UITGAVEN: Jaarwedde Burg., Weth., Seer., Ontv., klerken, bode Onderhoud gemeentehuis en verdere algemeene kosten Kosten burgerlijken stand Kiezerslijsten en verkiezingen Kadastrale stukken Bevolkingsregisters enz. Vervolgingskosten van belastingschul- digen Vergoeding aan het Rijk voor het innen der opcenten Belooning schatten vergunningsrecht Teruggaaf van belasting Aandeel der gemeente in de kwade posten op de Rijks directe belas- tingen, voor zooveel de gemeente- opcenten betreft Kosten van uitreiking aanslagbiljetten Kosten van invordering der plaatselijke belastingen Politie Brandweer Straatverlichting Gezondheidsdienst, waaronder keuring van levensmiddelen (reinigings- en beerruimingsdienst f 4.336,221) Jaarwedde bouwmeester, vastearbeiders, klokkenist en doodgravers Onderhoud gebouwen, straten, wegen, riolen enz. Kosten van het stichten van eene muziektent Kosten van het dempen van de ge- meentehaven en het bouwen van een uitwateringsduiker Kosten van het middelbaar onderwijs: Jaarwedden Verlichting, verwarmingen schoon- houden Leermiddelen en schoolbehoeften Brandwaarborg en verdere kosten Gedeelte der kosten van het stich ten en inrichten van een gemeente II. B. S Erfpacht van grond, waarop de H. B. S. is gebouwd Kosten van plaatselijk school- toezicht Jaarwedde van den amanuensis- concierge Vergoeding aan de leeraren der H. B. S., voor meerdere werk- zaamheden Gratificatie aan F. D. de Soet, leeraar aan de H. B. S. Advertentiekosten Gratificatie aan den voormaligen directeur der H. B. S. den heer Dr. Godee Molsbergen Kosten lager onderwijs: Jaarwedden Tegemoetkoming in de huishuur van gehuwde onderwijzers Herhalingsonderwijs Huur schoollaken enz. Instandhouden als boven Aanschaffen enz. schcolmeubelen Idem leermiddelen 8.000,42 3.224,891 531,491 515,031 Verlichting, verwarming en schoon- houden der lokalen Plaatselijk schooltoezicht Schoolbibliotheken Leerplichtcommissien Advertentien onderwijs Brandwaarborg Teruggaaf van te veel genoten rijksbijdrage Schadeloosstelling aan de hoofden van scholen C. F. Kohler en I. de Groot wegens verminde- ring hunner jaarwedden Stichten van schoollokalen Aanschaifen van schoolmeubelen voor de school voor M. U. L. O. Idem van sehoolboeken enz. voor als boven Gratificatie aan het personeel van school D Vergoeding aan hoofden van scholen voor het gemis van vrije woning Verdere kosten betrekkelijk het lager onderwijs Jaarwedde van den amanuensis- concierge Gratificatie aan H. L. C. Kok Gratificatie aan het hoofd der M.U.L.O. school Gratificatie aan mej. Jansen Toelage aan de Ver. Handwerkslieden" voor het geven van onderwijs in het bouwkundig lijn- en hand- teekenen, materialenkennis enz. Idem aan de Chr. Werkliedenvereeni- ging voor het geven van een cursus in hand- en rechtlijnig teekenen Idem aan de Ambachtsschool te Hulst Idem aan het muziekgezelschap »De Vereenigde Werklieden" Geneeskundige armenverzorging (jaar wedden doctoren en vroedvrouwen, zoomede kosten van geneesmid- delen en subsidie aan de Ver- eeniging tot Ziekenverzorging 400 en bijdrage in de verple- ging van onvermogenden f 41,50 en subsidie aan de Vereeniging »Hulp in Nood" f 50 Subsidie Burgerlijk Arinbestuur Krankzinnigenverpleging Kosten van markten (premien enz.) Kamer van Koophandel en Fabrieken Telefoonkantoor en jaarwedde tele- fonist te Sluiskil Jaarwedde marktmeester Grond-, dijk- en polderlasten, huren en erfpachten, brandwaarborg Renten Annuiteiten (28e jaar van een in 35 jaar af te lossen leening) Aflossingen Bijdrage voor pensioenen Uitgaven van verschillenden aard Betalingen bij voorschot voor het rijk, de provincie of anderen Gedingen en rechtskundig onder zoek Openbare feesten Toelage aan den Alg. Ned. Politie- bond Kosten van inkwartiering van krijgsvolk Provisie voor het plaatsen eener geldleening groot f 10.000 Onvoorziene uitgaven Totaal der uitgaven Het batig slot bedraagt f 393,93. 1.087,99 25.- 92,20 259,17 76,70 87,55 586,871 100,- 21.693.461 1.132,64 1.675,461 55,— 100,— 96,18 80,74 33,331 129,— 40,- 200,— 100,— 100,- 100,- 2.896,501 6.300,— 1.104,861 107,85 144,45 252,— 40, 95,67 4.120,16! 2.825, 3.100,— 631,801 34,221 363'70i 5,- 8,15 100,- 191,07! -152.463,34! 21,12! 74,40 422,10 25- 337,371 281,35 57,01! 120,40 5.620,361 1.512,19! 6.138,60 5.213,98! 3.410,- 6.751,451 1.390,— 349,96 4.055,55 326,781 5.737,251 73,05 20.082,281 50,- 50,- 161,48! 166,30 216,601 307,52 150,- 23.259,95! 737,33 384,50 74, 1.133,63! 150,34 1,177,75

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5