11 GEMENGDE BER1CHTEN. Maar wij vernemeD zal de door de gemeente aangekochte motor-brandspuit dezer dagen alhier arriveeren. Zij is in den aanvang dezer week door de leveranciers afgezouden. Gisteren woei van de woningen van vele Katholieke ingezetenen de driekleur, ter gelegenbeid van de installatie van den Z.Eerw. G. G. M. Bogers als pastoor onzer parochie. Deze plechtigheid geschiedde in den voormiddag door den H. Eerw. heer Brouweis, deken te Hulst, in een bijzonderen kerkdienst, die door zeer vele parochianen werd bijgewoond. Het Maandagavond in het kanaal ge- vonden lijkje is nader gebleken te zijn dat van F J. d. B., het 9jarig zoontje van L. d. B., wonende aan den Catspolder. Het jougetje was, blijkens het bij hem ge- vonden vischtuig, aan het visschen. Eeuige werklieden die langs den kanaaloever van hun werk huiswaarts keerden, zagen hem drijven. Aanstonds werd aangavangen met op hem de gewone behandeling voor hulp aan drenkelingen toe te passen, maar, deze gedurende ruim een uur voortgezette po- giugen, hadden helaas geen resultaat, en er bleef niets anders over dan de ouders met de harde tijding in kennis te stellen. Door D B., hoofdagent vandeN.V. de Tijdgeest te Ter Neuzen, A. V., sub- agent dier maatscbappij te Sluiskil, en D. T., agent der X. V. Lotisico te Ter Neuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij zij wegens overtreding der loterij wet werden veroordeeld tot geldboeten van 50, subs. 10 dagen hecht. De heer Jacs. de Bruijne Pz., van Ter Neuzen, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Colijnsplaat en Eats. Door de gemeentepolitie is wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen ter beschikking van de justitie te .Middelburg gesteld A. T. v. d. B. van Ter Neuzen. Op de voordracht ter benoeming van een voorzitter van het watersehap der Sluis in de Wielingen (Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen) zijn geplaatst de heeren Ch J. SturmDe Coster te IJzendijke, P. Erasmus te Cadzand en Andre Bonte te St. Kruis. SLUISKIL. Dinsdagavond werd alhier in het magazijn van den heer H. Anjoul, dat daarvoor disponibel gesteld was, eene tweede alge- meene vergadering van Sluiskillenaars bo yen de 21 jaar gehouden, om de belangen der buurt te bespreken. Het ruime magazijn was overvol, zoodat vele belangstellenden buiten moesten blijven staan om door de geopende ranaen den loop der vergadering te kunnen volgen. De Voorzitter, de heer Colsen, zette ook thans weder de grieven van Sluiskil tegen Ter Neuzen's gemeentebestuur uiteen en betoogde dat Ter Neuzen in negatieven zin de eischen des tijds volgt, daar die plaats met reuzenschreden achteruit gaat en Sluiskil vooruit, doch dat Ter Neuzen alleen in belastingbetalen en weeldeuitgaven vooruit gaat. Hij gaf verder te kennen, van onder- scheidene leden van de Tweede Kamer en Provinciale Staten brieven ontvangen te hebben met adhaesiebetuigingen. Een uit. 5 personen bestaand definitief bestuur werd gekozen. De vergadering verliep in de beste orde. Geen enkele wanklank werd gehoord. Alle aanwezigen, ruim 200, verlieten de zaal met den wensch, dat er nu zal gewerkt worden, om veranderingen in den toestand te krijgen. Brand op de Cokes-ovens teSluiskil. Hedenmorgen omstreeks 8 uur verspreidde zicb de mare door onze plaats, dat de Cokes-fabriek afbrandde en werkelijk, wan- neer men op een hoogte staande, zijn blik liet weiden naar het zuiden, kon men ont- waren, dat zich kolossale rookwolken in het luehtruim verhieven, ja, enkelen, die meer op weg naar het kanaal waren gegaan, konden de vlammen waarnemen. Daar het een zeer betrokken lucht was en men hier de vlammen kon waarnemen, vermoedde men, dat het thans een ernstig geval was. Toen dus de opperbrandmeester, de heer Verjaal, een telegram kreeg meldende den brand, was er geen twijfel meer mogelijk en spoedden ook wij ons naar het terrein, waar wij arriveerden, toen de burgemeester, de secretaris, de inspecteur van politie en eenige heeren van de brandweer daar kwamen. Vanuit dentrein, waarmee wij vertrokken, konden wij aanstonds bespeuren, dat de brand reeds had uitgewoed en het kolossaal bedrijf weer in vollen gang was, siechts enkelen waren nog bezig met het nathouden van nog eenige smeulende stukken hout. Na het geheele terrein over gewandeld te hebben, kwamen wij'-aan de oostzijde van de fabriek, waar drie ketels zijn opgesteld, dienende om de teer, die uit de ovens komt te ontvangen. De teer wordt door middel van een motorpomp in die ketels gepompt en als nu, een of meer ketels zijn gevuld, wordt onder die ketels gestookt, waardoor de inhoud aan het koken gaat. Door over- verhitting scheidt zich uit die kokende massa af eerst ammoniakwater, dat door middel van buizen wordt teruggevoerd in een reservoir ter verdere behandeling, ver- voigeDS scheidt zich af naphtaline en daarna anthiacenique, dat eveneens door buizen wordt weggevoerd en in reservoirs wordt opgevangen. In de ketels blijft nu over een teerbrei, dat, nadat al die bijproducten zich hebben afgescheiden, door een ijzeren buis wordt overgevoerd in nabijgelegen ijzeren cilinders waar die massa wordt afgekoeld tot een bepaalde temperatuur, en daarna laat men de gloeiende breimassa vloeien in de putten die door een geul met die cilinders in ver- binding staan. Niet lang duurt het daD of de breimassa is in die ontvangputten ver- hard, en wordt er van de teerbrei weer gemaakt briketten, na toeveeging van andere bestanddeelen. Zoo ziet men, dat feitelijk niets verloren gaat uit die afgewerkte stoffen. Toen nu hedenmorgen ouder twee ketels gestookt werd, om de bijproducten af te scheiden, ontstond er plotseling een vlam, en terwijl het anders wel eens voorkomt, dat zoo'u vlam met een emmer water kan worden gebluscht, ditmaal was er geen denken aan, daar, vermoedelijk door een lek in een der toevoerbuizen de teer bleef doorstroomen en natuurlijk overal waar het heen vloeide, direct alles in vlam zette. Een geweldige vuurmassa vormde zich nu rondom de drie ketels en de brandende teer had ook een der putten aangetast, zoodat het werkelijk dreigde een verschrikkelijke ramp te worden. De schoorsteen, die met de vuren onder de ketels in verbinding staat, kon de kolos sale rookkolommeu en de vlammen niet verwerken, en scheen in brand te staan. Vermoedelijk waren het deze vlammen, die men alhier kon waarnemen. De overkapping was weldra vernield en nu sloegen de vlammen tegen een nabij staand gebouw waar die bijproducten worden verzameld. Gelukkig draaide de wind eenigszins, want zoo dit gebouw aan het branden was gegaan, dan zou er aan blusschen geen denken zijn geweest, daar licht ontbrand- bare en ontpiofbare stoffen in duizenden liters in de nabijgelegen gebouwen zijn op- geslagen. Siechts op levensbehoud bedacht had het personeel dan moeten vluchten, en wel zoo vlug mogelijk, daar voor eenig beraad geen tijd zou zijn geweest. De brandweer van Sluiskil, direct na het uitbreken van den brand door de directie verwittigd, toog er onmiddellijk heen, en met twee stralen begon men weldra water te geven. De brandslangen van de fabriek waren reeds azngekoppeld, zoodat, dank zij de gunstige windrichting, met succes het vuur kon worden bestreden en betrekkelijk zeer spoedig was het gevaar geweken zoodat de spuit uit Sluiskil kon worden stopgezet. Met een paar slangen van de waterleiding der fabriek bepaalde men zich er toe om het nog smeulende houtwerk geheel te dooven. Zoo is de cocesfabriek en Sluiskil voor een ramp gespaard gebleven. Naar wij vernemen zal door de directie aan het personeel der brandweer te Sluiskil een belooning worden uitgereikt, als blijk van waardeering voor de onmiddellijke hulp- verleening. Een verliarde verbindingsweg tusschen de beide deelen van Zeeuwsch- Ylaanderen over Nederlandsch Grondgebied. Zooals onze lezers wel zullen weten, aldus schrijft het Zeeuwsch Landbouwblad maakt de Vrije dijk, die geheel in Belgie ligt, de grens uit tusschen de gemeenten IJzendijke, Biervliet en Philippine aan de Nederlandsche zijde, Waterland, Oudeman, Watervliet en Bouchaute aan de zijde van Belgie. Over het Nederlandsch grondgebied ten zuiden van den Brakman bestaat geen verbindingsweg tusschen IJzendijke, Biervliet en Philippine, zoodat men, om van de beide eerstgenoemde gemeenten naar Philippine te komen, gebruik moet maken van wegen, die in Belgie zijn gelegen en zich daarbij, zoowel van Philippine naar Biervliet en IJzendijke als omgekeerd te onderwerpen heeft aan de voorschriften en formaliteiten van het douane-onderzoek, dat hoe gemak- kelijk men het ook maken wil, aan bepaalde uren is gebonden en feitelijk eene onge- rijmdheid blijft, nu er mogelijkheid bestaat een weg te leggen, die twee deelen van Nederland over Nederlandsch grondgebied verbinden kan. Reeds meermalen is van verschillende zijden op dezen allertreurigsten toestand gewezen, maar tevergeefsin den Haag is men met Zeeuwsch-Vlaanderen nagenoeg niet bekend, dan wanneer de gelegenheid zich aanbiedt hier ingedijkte polders te verkoopen, waarvandeopbrengst in de bodem- looze staatsschatkist vloeit, zonder dat de verkeersbelangen, die door dat indijken zeer geschaad zijn, eenige noemenswaardige ver- goeding ontvingen. In den laatsten tijd zijn er in de afdee lingen Oostburg, Axel en Hulst van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij stemmen opgegaan om de beide deelen van Zeeuwsch- Vlaanderen, die eerlang door een tramweg zullen verbonden worden ook door middel van een verharden rijweg met elkander in gemeenschap te brengen en daarin vonden de besturen van genoemde afdeelingen aan- leiding om den 25sten Juni afgevaardigden te zenden naareene vergadering te Middelburg waar deze den heer Van Dixhoorn, voorzitter van de afdeeling Axel tot voorzitter, den heer D. J. Dees van Ter Neuzen tot sec retaris benoemden van een voorloopig comite, dat tot opdracht had pogingen aan te wenden teneinde de hooger bedoelde verbindiDg in het leven te roepen. Deze vergadering werd ook bijgewoond door den heer Van Niftrik te Vlissingen, lid van Gedeputeerde Staten. Op deze vergadering werd o. m. besloten een tweede vergadering te beleggen te Middelburg en tot bijwoning daarvan uit te noodigen, de heeren Fruytier en Jhr. De Muralt, vertegenwoordigers van Zeeuwsch- Vlaanderen in de 2Je kamer der Staten- Generaal, de burgemeesters van alle ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heeren Van Rompu en Van Niftrik leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de afge vaardigden van de drie hooger genoemde afdeelingen en het Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, die alien behalve de heeren Fruytier, Van Rompu en de burgemeesters van Zaamslag, Clinge, Stoppeldijk en Hontenisse, die tot hun leedwezen verhinderd waren hier tegen- woordig te zijn, aan de oproeping gehoor hadden gegeven. De vergadering werd geleid door den heer Van Dixhoorn, het secretariaat werd waargenomen door den heer DedS. Gewezen werd op verschillende gelegen- heden om beide deelen te verbinden er zou een rijweg kunnen gelegd worden langs den ontvvorpen tramweg; de rijweg zou kunnen gelegd worden op eenig ander Nederlandsch terrein zonder zich naast den tramweg te bevinden men zou ook kunnen gebruik maken van eene waarschijnlijke inpoldering om eene rechtstreeksche ver binding van den Clarapolder over de Groote Stelle en den Nieuwenpolder naar Philippine te bekomen. Na den toestand uitvoerig ajeschetst te hebben, verzocbt de voorzitter den heer Dees het genotuleerde der vorige vergadering voor te lezen en meende ver- volgens, dat het de taak dezer vergadering zou zijn uit te maken, wat men eigenlijk verlangt en tevens eene commissie aan te wijzen, die dit verlangen te behoorlijker plaatse zou ter kennisse brengen. Na eenige bespreking kwam men tot het resultaat, dat die verbinding geen gemeen- tebelang maar uitsluitend een provinciaal en een rijksbelang is, waaroin het voorstel van den heer Van Niftrik, om door de verschillende gemeenten eene som gelds bij elkander te brengen en daarna de verdere ondersteuning van Provincie en Rijk, te vragen, geen bijval vond zelfs niet bij de burgemeesters der naast betrokken ge meenten terwijl daarenfegen het voorstel van den heer De Muralt om bij Provincie en Rijk aan te dringen op verwezenlijking van eene rechtstreeksche verbinding alge- meene instemming vond. Werd door de samen te stellen Commissie daaromtrent een verzoekschrift ingezonden aan de hooge Regeering en het Provinciaal bestuur, dan kon z. i. daarvan mededeeling geschieden aan de Staten van Zeeland en aan de leden van ie beide kamers der Staten Generaal om hun medewerking te verzoeken tot het bereiken van het groote doel. Aan zoodanig adres zou ook adhaesie kunnen worden betuigd door alle gemeente- en polderbesturen in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen. Bij het bespreken van den weg, dien men te volgen had werd het voorstel aange- nomen van den heer Vorsterman van Oyen om te vragen eene verharde verbindings weg tusschen een punt in het voorma ig IV en een in het voormalig Vde district zoodanig dat de geheele weg loopt over Nederlandsch grondgebied, waardoor men verder met de douanen geen uitstaans meer zou hebben bij vervoer van het eene naar het andere deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze verbinding dient zoo spoedig mogelijk tot stand te komen daarbij mocht in geen geval gewacht worden op de inpoldering van een gedeelte van den Brakman, omdat deze wel in besprek is maar naar de meening van eenige sprekers nog in geene jaren zal plaats hebben indien bij de onderhande lingen daaromtrent met Belgie de belangen van Philippine niet worden opgeofferd aan die van Bouchaute. De bepaling van de juiste richting van den weg meende men te moeten overlaten aan de heeren van den Rijks- en den Pro- vincialen waterstaat. Daarna werd besloten eene Commissie samen te stellen, die zich met de uitvoering van het genomen besluit zal belasten. Uitgenoodigd daarin zitting te nemen zullen worden de hooger genoemde afgevaardigden naar de Tweede Kamer der Staten-Generaal, alle leden van de Provinciale Staten, welke Zeeuwsch-Vlaanderen vertegenwoordigen, het Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Land bouwmaatschappij, afgevaardigden van de Vereenigingen van Burgemeesters en Secre- tarissen in beide voormalige districten, en afgevaardigden van de hooger genoemde afdeelingen dier maatschappij. De heeren Van Dixhoorn en Dees namen verder op zich de genomen besluiten tot uitvoering te brengen en de leden, voor de Commissie aangewezen uit te noodigen zich daarbij aan te sluiten en op later te bepalen dag in Middelburg samen te komen. Nadat de heer Van Dixhoorn de aan wezigen dank had gezegd voor hunne opkomst en medewerking en de heer De Muralt den voorzitter en den secretaris ook namens de vergadering hulde had gebracht, den eersten voor zijne uitstekende leiding, beiden voor hunne onvermoeide pogingen om deze zaak in het rechte spoor te leiden, werd de vergadering gesloten. KOEWACHT. Door het R. K. Kerkbestuur zijn Dinsdag de noodige gronden aangekocht voor het bouwen van eene nieuwe kerk. De kerk zal komen op Nederlandsch grondgebied, juist tegenover het Gemeentehuisdus in de kom van het dorp. SINT JANSTEEN. Maandag had de koewachter van den landbouwer A. de Cock te Absdale het ongeluk van de kar te vallen en wel toe- vallig met de zijde in de zeis, waardoor een diepe wonde in het lichaam werd veroorzaakt. Geneeskundige hulp werd spoedig out- boden. De toestand is zorgwekkend. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Reclitb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. M. M., oud 34 j., landarbeider te Sluis, uit anderen hoofde gedetineerd te Middelburg, is wegens opruiing veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. (Eisch 2 maanden). Deze beklaagde is tevens veroordeeld wegens landlooperij, tot 2 dagen hecht. en 3 jaren Rijkswerkinrichting. M. A. R, oud 19 j., landbouwer te Axel, is wegens misbandeling veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. (Eisch 2 maanden gevangenisstraf.) L. R. d. W., oud 29 j., hnisvrouw van L. v. d. V., te Zuiddorpe, is wegens een- voudige beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. (Eisch 8 boete of 8 dagen hechtenis.) J. T. v. K., oud 53 j., onbezoldigd rijks- veldwachter te Stoppeldijk, beklaagd van overtreding der jachtwet met vernietigiug van het vonnis in eersten aanleg, waarbij de beklaagde te dier zake was veroordeeld, is ontslagen van rechtsvervolging. Voor bovengenoemde rechtbank had zich gisteren te verantwoorden J. v. d. B., melkleverancier te Vlissingen, die door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld is tot drie dagen hechtenis wegens aflevering van melk die siechts een vetgehalte van 2.20 pCt. had. Bekl. was van dit vonnis in appel gekomen. Beklaagde hield ook nu vol, dat hij niets kan doen aan het lage vetgehalte, het ontstaat vermoedelijk door dat de koeien brak water drinken. Het O. M. vroeg bevestiging van het vonnis. De verdediger Mr. J. Adriaanse, juicht het toe dat de gemeenten verordeningeu maken welke ten doel hebben voor de gezondheid te waken, maar deze verorde- uing geeft z. i. niet voldoeride rechtzeker- heid, waarom niet als bij de boterwet bepaald dat twee monsters moeten worden genomen die ieder door een afzonderlijk scheikundige worden onderzocht. Het groote percentage aan vaste stoffen toont aan dat beklaagde geen water bij de melk heeft ^edaan en pleiter vraagt of het niet mogelijk is dat daar beklaagde de melk in bussen draagt, het vet boven komt en als er dan uit verkocht is het overschot te weinig vet behoudt. Pleiter vraagt vrijspraak, maar indien de rechtbank hiertoe niet kan besluiten vraagt hij tocb clementie, omdat beklaagde steeds als een rustig eerlijk man bekend stoud. Hechtenis zou voor hem vreeselijk zijn, dan nog liever een hooge boete, als was het van 25. In de volgende vier zaken waren de beklaagden niet verschenen en werd verstek verleend. Ten eerste werd tegen F. F. d. M., uit Nieuw-Namen 15 of 15 dagen geeischt wegens mishandeling van Th. Rast op 10 Juni jl. Tegen E. B., uit Westdorpe, werd wegens het niet op bevel van twee veldwachters van zijn rijwiel afstappen 10 of 10 dagen geeischt. Tegen C. W. V., uit Hulst, werd wegens beleediging van den veldwachter Cortvriendt, 10 of 10 dagen geeischt. 14 dagen gevangenisstraf luidde de eisch tegen C. A. B., uit Koewacht, beklaagd van mishandeling van zekeren Wouters. Wel verschenen was J. de K. een 46 jarige vrouw uit 's Heerenhoek die bekende op een brief welke zij aan getuige E. van Kalmthout '.e Middelburg gezouden heeft een postzegel van 21/g cent te hebben geplakt welke reeds vroeger gebruikt is, zij heeft met een schaar getracht het oude stempel uit te krabben, de tweede postzegel bestond uit twee helften van andere postzegels, beklaagde bekende dit ook maar zeide dat deze postzegels nieuwe waren. De beide deskundigen M. Zandee, directeur van het postkantoor te Middelburg en G. J. W. Fagginger Auer, verklaarden aan het nog eenigszins te zien poststempel te kunnen constateeren dat dit er met een raderstempel is opgezet, hetwelk uit 's Heerenhoek niet aanwezig is, of de andere postzegels van twee nieuwe of van twee gebruikte is gemaakt konden zij niet verklaren. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Nog werd behandeld de zaak tegen A. L. die door den kantonrechter vrij is gesproken van overtreding der drankwet, in casu betrof het de kwestie van al of niet internationaal zijn van den mailtrein Vlissin genAmsterdam. Het O. M. eischte dat de rechtbank zich ter dezer zake niet bevoegd zal verklaren. Uitspraak in alle zaken 28 Juli. Bij bevelschrift der Arrondissements Rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechfzitting tegen J. D., 37 jaren, handelsagent te Hoek, beklaagd van verduistering in dienstbetrekking. De doodslag te Arnhem. De rechtbank te Arnhem heeft gisteren- morgen uitspraak gedaan in de zaak van den inspecteur van politie A. v. d. M., te Arnhem, wegens het gebeurde op de Hom- melstraat, in den nacht van 9 op 10 Mei, waarbij Alb. van der Post uit Amsterdam werd doodgeschoten en Ant. van der Post uit Arnhem door een revolverschot werd gewond. Beklaagde werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van den dood door schuld en wegens het ver oorzaken van lickamelijk letsel, met vrij spraak van de hem bij dagvaarding primair ten laste gelegde doodslag en mishandeling. De eisch was eveneens 6 maanden ge vangenisstraf. J. A. L., uit Elden, werd wegens op ruiing, in denzelfden nacht gepleegd, ver oordeeld lot 6 weken gevangenisstraf en J. v. G. uit Arnhem, wegens wederspannig- heid bij die gelegenheid gepleegd, tot. 14 dagen gevangenisstraf. In het vonnis inzake den inspecteur van politie V. d. M., overwoog de rechtbank o. m., dat uit beklaagde's erkentenis en uit de getuigenverklaringen in verband met het rapport van de deskundigen wettig en overtuigend is bewezen, dat de beklaagde in den nacht van 9 op 10 Mei te Arnhem in hoedanigheid van ir specteur van politie te Arnhem dienst doende aan de Hommel- straat aldaar en in gemelde functie gewapend zijnde met een hem van gemeentewege verstrekt pistool mettoebehooren, uit voren- bedoeld pistool, dat hij in de hand hield met den vinger aan den trekker terwijl de pal van het pistool op onveilig stond een schot heeft doen afgaan in de richting van Alb. J. v. d. Post, die vlak bij hem was door welk schot P. zoodanig werd verwond, dat hij tengevolge daarvan na zeer kort tijdsverloop overleed een zelfde overweging werd in het vonnis opgenomen ten aanzien van de verwonding van Ant. J. v. d. Post. Voorts overwoog de rechtbank, dat van ieder, strafrechtelijk voor zijn handelingen verantwoordelijk persoon, mag worden ge eischt, dat dit den beklaagde als grove schuld moet worden aangerekend, terwijl die schuld nog grover werd toen de beklaagde na het afgaan van het eerste schot verzuimde om maatregelen te nemen waardoor het in de richting van een mensch afgaan van een tweede schot onmogelijk werd. Het aan den beklaagde in dit deel van de dag vaarding ten laste gelegde is dan ook wettig en overtuigend bewezen. (N. R. Ct.) Kermis-relletjes. De ,/Leeuw. Crt." schrijft De stalknecht en andere arbeiders van circus Althoff schijnen andere menschen, o.w. de kermisreizigers in onze stad, niet al te best te ffkunnen staan". Geraakten zij de vorige week slaags met hen op het Zuiderplein, Maandagmorgen om half vier was de Sophialaan de plaats van eengroot tumult, waarbij door de circus-menschen de messen werden getrokken. Nadat eenige strub- belingen hadden plaats gehad, haalden de ruziemakkers van het station, waar men bezig was de extra-treinen te laden, hulp- troepen. Gezamenlijk zonden zij nu de //Hollanders" te lijf te gaan, die in de laatste dagen de bescherming der politie hadden ingeroepen, wanneer zij 's nachts, na het sluiten van hun inrichtingen, huiswaarts keerden. Honderden keien en andere projectielen vlogen over het Stationsplein in de richting van de tegenpartij. Het was een lawaai van belang. waardoor vele omwonenden in hun slaap werden gestoord en tevens zeer gevaarlijk voor de menschen, die daar moesten passeeren. Eindelijk werd de politie van verschillende zijden telefonisch gewaarschuwd. De agenten die op't punt stonden in te rukken, werden er heen ge- zonden en herstelden de orde. De grootste belhamel was bij de komst der politie gevlucht en ook de anderen kozen het hazenpad en zochten een goed heenkomen in de spoorwagens, van waaruit zij de politie begonnen te bedreigen. 't Was voor haar zeer moeilijk de daders van de mishandelingen op te sporen, daar de ge- troffenen niet met zekerheid de personen konden aanwijzen. De gemoederen waren aan beide zijden zeer verhit, zoodat er agenten bleven sur- veilleeren totdat de twee circustreinen waren vertrokken. Dinsdagmiddag verdronk te Arnhem in den Rijn een knecht van het circus Althoff toen hij een paard in den Rijn liet baden. Het paard is gered. Drie jongens verdronken. De negenjarige B. J. Slettenbaar uit Notter, de veertienjarige G. J. Tempert en de negen jarige Jan Hendrik Tempert, beiden uit Hellendoorn, wilden Zondagavond in een veenkuil in het Notterveen een bad nemen. Zij verdwenen onmiddelljjk in dediepteen werden eenige oogenblikken later levenloos opgehaald. Een wielrijder zag nog een hand van een der kleinen uit het water steken. Zjjn pogingen om het kind te redden, mochten niet baten. (N. R. Crt.) Een 8jarig knaapje, wonende aan den Rijndijk te Hazerswoude, dat aan het vis schen was, raakte te water en kwam jam- merljjk om het leven. BravoEen 85jarige spoorweg- ambtenaar te Gennep machtigde een behoef- tigen ouden man, die, daar hij zelf steeds een klein timmermansbaasje geweest is, niet in de termen valt voor ouderdomsrente, het hem (den spoorwegambtenaar) toekomende onderdomspensioen te innen en ten eigen bate aan te wenden. (H. Crt.) De gelukkige hengelaar. Een hengelaar, bowoner van Watergraafsmeer, bracht zijn Zondagmiddag met visschen door aan den oever van de Keulsche vaart. 't Duurde volgens de Tel. lang voor hij beet kreeg, maar eindelijk voelde hij iets zwaars aan den hengel. Toen hij ophaalde kwam het achterwiel Van een fiets boven water. De man trok het karretje op het droge en waarschuwde de politie. Toen bleek, dat het karretje aan een be- woner der De Wetbuurt toebehoorde, waar het Vrijdagnacht uit een werkplaats was ontvreemd. Daar een der banden stuk was vermoedt men, dat de dader, geen kans ziende het te berijden, het in de Keulsche vaart geworpen heeft. Waarschijnlijk tengevolge van het spe- len met lucifers door een onnoozelen knaap, die alleen thuis was, is in de Mandstraat te Gestel (N. Br.) bet nieuwe huis, bewoond door den timmerman J. R., afgebrand. Ook de inboedel is verloren gegaan. I i a u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2