Laatste Berichtan. Handelsberichten. BURGERUJKEN STAND. VERST0PPING Ter Neuzen, 20 Juli. Antwerpen, 18 Juli. Positie der Stoomschepen la de badplaats Heringsdorf hij Swine- munde badden 7 personen zich bij bet baden te ver in zee gewaagd en juist ging er een sterke stroom. Nadat de beeren een tijdlang hadden rondgezwommen, scboten hun krach- ten ora terug te keeren te kort. Eenige kunner gilden odd hulp. Er werden redding- booten uitgezonden en alien werden aau land gebracht. Vijf hunner waren reeds bewusteloos. Met moeite werden drie van hen tot het bewustzijn gebracht, doch twee hunner, de kooplieden Rozenberg uit Berlijn en Mendel uit Praag, waren reeds overleden. De te laat gewekte gast. Een eigenaardig geval van schadevergoeding heeft de vereeniging van Berlijnsche hotel-eige- naars beziggehouden. Door de schuld van een portier werd een gast te laat gewekt en deze verlangde van den hotelhouder schadevergoeding voor de kosten, uit zijn oponthoud ontstaan. De Stuttgarter Alge- uieene Duitsche Verzekering, bij wie de hotelhouder verzekerd was, weigerde de schadevergoeding te betalen, omdat het geen zakelijke of persoonlijke schade, maar een ,/vermogen"schade betrof. Nadat de zaak in de bovengenoemde vereeniging be- sproken was verklaarde de assurantie zich bereid de gaping in haar verzekeringsbe- drijf aan te vullen. Interessant is't zeker, dat de rechtbank de aansprakelijkbeid van den hotelhouder voor de schade heeft vast- gesteld. Men heeft er dus in Duitschland recht op in een hotel op tijd te worden gewekt Nieuwe grondinstortingen te Parijs. Verschillende nieuwe grondinstortingen hebben Donderdag te Parijs plaats gehad. Zoo ontstond op de Place St. Augustin, niet ver van de oude gaping, een nieuw gat. In de rue Bobillot ontstond een opening van IV, meter diepte en een doorsnede van 2 meter, in de rue Belliard stortte het plaveisel in en vertoonde een gat van 2 meter diepte. Voorts had nog een instorting plaats in de rue Eugene Carriere. De opening op de Place St. Augustin is 3lechts 1V3 meter verwijderd van de tram- rails. Hieronder ligt echter een stevige fundeering. De ontstane openingen zijn dadelijk weder dichtgegooid en opnieuw ge- plaveid. Verschillende grondwerkers, die door Fransche verslaggevers ge'interviewd werden, zien den toestand zeer pessimistisch in en verklaren, dat het gevaar voor nieuwe instortingen nog wel een geheel jaar blijft bestaan. Het gemeentebestuur is voornemens op meerdere plaatsen »sondages" (proef- boringen) te doen plaats hebben. Ter gelegenheid van de Cartier feesten in Canada, die 1 Juli met grooten luister begonnen zijn, zal, volgens de N. R. Crt., een serie jubileum-postzegels verschijnen. De zegels van 1 cent dragen de beeltenis van den Koning en de Koningin van Engeland, de 2 cent een afbeelding van het gedenkteeken voor Cartier in Montrealde 5 cent van het geboortehuis van Cartier de 7 cent de beeltenis van den Prins van Wales de 10 cent een afbeelding van de door Cartier ingewijde Victoriabrug (1880) de 10 cent een afbeelding van een trein der Canada-Pacific en de 50 cent van het wapen van Cartier met het het deviesF ranc et sans dol, en het omschrift0 Canada, mon pays, mon amour. Onlangs is in Amerika voor het eerst een belasting op het inkomen geheven. Daarbij is gebleken, dat de rijkste belasting- betalers van New-York alien tezamen in een enkele buurt wonen, namelijk het westen van Manhattan-eiland, welks glanspunt de beroemde Fifth Avenue is. Hier staat de wieg der dollarprinsessen, die op lateren leeftijd menig verkleurd Europeesch wapen opnieuw vergulden. In deze rijke buurt wo'nen 15000 menschen, wier jaarlijksch inkomen te zamen meer dan vijf milliard bedraagt en zij betalen gemiddeld belasting voor een inkomen van 250.000 gulden Tegen zulke rijkdom kan noch't Parijsche Champs Elysees noch het Hyde-Park van Londen, of het Tiergartenviertel van Berlijn op. De talrijke ziektegevallen na het ge- bruik van gehakt en leverworst, die men in Keulen in September 1912 opmerkte en het publiek zeer ontstelden, gaven aanleiding tot een strafzaak, die 22 Juni van dit jaar begonnen en eergisteren ten einde werd gebracht. Als beklaagden stonden terecht vier slagers en twee veehandelaars uit Keulen en den omtrek. Terwijl de eerste beklaagde ten laste werd gelegd, gehakt en worst te hebben gemaakt en verkocbt, waarvan het gebruik voor den menscb schadelijk is, werden de beide anderen beschuldigd ziek vee waaronder tuberculeuze koeien, te hebben gekocht en in den handel te hebben gebracht. Uit de behandeling bleek, dat de slagers, die daar den naam van //polkaslagers" dragen het slachtvee van de kooplieden overnamen en na het slachten betaalden, wat zij oor- deelden schuldig te zijn. Er waren koeien bp, die door veeverzekeringen waren af- gekeurd. Twee der beklaagde slagers werden veroordeeld tot 1 jaar gevangenis en 3 jaar eerverlies, terwijl de eene veehandelaar tot 600, de andere tot 60 gulden boete ver oordeeld werd. De overige beklaagden werden vrijgesproken. Te Niles, in den staat Ohio, in welke plaats president Mc. Kinley geboren was, wordt een monumentaal gebouw, dat zijn na- gedachtenis moet vereeuwigen, opgetrokken. Het gebouw zal 500,000 gulden kosten. Het komt te staan in een parkterrein ter waarde van 125.000 gulden door de gemeente aangeboden. Men zal er een bibliotheek hebben, een zaal voor Mc. Kinley-relieken, een gehoorzaal enz. Boven- dien wordt in het gebouw het hoofdkwartier gevestigd van de Grand Army of the Republic and Spanish War Veterans. Er komt aan het fonds voor de stichting nog lJ/4 millioen gulden tekort. Men zal nu trachten die te vinden uit vrijwillige bijdragen van een rijksdaalder per persoon. Een belangwekkende genezing. In sommige streken van de Alpen heerscht een ziekte, die een gevolg is van een aan- doening der schildklieren, die vooraan de keel bijeenkomen. De verschijnselen dier ziekte zijn stilstand in natuurlijke lichame- lijke en geestesontwikkeling en de ver- andering der gelaatstrekken in die van een volslagen idioot. Een 14jarige jongen, die op achtjarigen leeftijd door die ziekte was aangetast, als een gevolg van de mazelen, kwam onder behandeling van Dr. Voronoff teNiza. Deze vatte het koene denkbeeld op, in den hals van het kind de rechterlob van de schild- klier van een grooten baviaan te planten. De operatie had plaats in tegenwoordigheid van negentien geneesheeren, een half jaar geleden. Kort na de operatie reeds was er een gunstige verandering in den toestand van den jongen waar te nemen, zijne gele gelaatskleur verdween, neus en lippen werden dunner, het gezicht werd minder breed en de groei begon weer. Zoo loom bij vroeger was, zoo vlug werd de jongen nu, hij werd zelfs buitengewoon vlug, ook in het verstandelijke. Op vele aardappelakkers bij Hohen- wedel, in de nabijkeid van Stade, heeft men de gevaarlijke plaag van den aardappel, den Colorado-kever, gevonden. Men heeft onmiddellijk de bestrijding ervan ter hand genomen. De akkers zijn door afdeelingen infanterie afgezocht. Tot nu toe heeft men reeds meer dan 10,000 kevers en larven gevonden. De akkers moeten omgeploegd worden en met benzol gedrenkt worden. De eigenaars krijgen een schadeloosstelliDg van den staat. Uit Berlijn is reeds een ministerieele commissie naar Stade gezonden. Buiten Hohenwedel heeft men den kever ech ter nog niet gevonden. Weemoedige herinneringen van een ge- wezen keizerin. Dezer dagen bezocht, vol gens het R. N., de Fransche ex-keizerin Eugenie in gezelschap van een oude dame en twee oude heeren het slot te Fontaine- bleau. De conservator van 't slot George d'Esparbes, een vurig aanhanger der Napo leons, leidde haar rond. De in altijdduren- den rouw gekleede ex-keizerin, die de ge- lukkigste dagen van haar leven in dit slot doorbracht merkte aanhoudend voorwerpen op, die haar herinnerden aan de gouden dagen van haar triomff. Zoo riep zij uit, to en zij op een tafeltje een kostbaar kistje zag staan: „Mijn juweelenkistje!" De con servator waagde de opmerking: Volgens de traditie van het slot, ma- jesteit behoorde dat kistje aan koningin Anna van Oostenrijk, de moeder van Lodewijk XIV. Juist, antwoordde de ex-keizerin, maar op mijn trouwdag bood de keizer 'tmij aan, met handschoenen en waaier daarin. Eensklaps riep zij uit: Waar is toch de heerlijke Diana van Benveriuto? 't Is vreeselijk, majesteit, antwoord de de heer d'Esparbes, zij is thans in 't Louvre. Men moest haar u teruggeven, mijnheer de conservator, antwoordde de bezoekster. Toen zij uit een der ramen door Le Notre aangelegden tuin weer had bewonderd, verlangde zij het „Chineesche Museum" te zien, dat zij zelf had aangelegd, en toonde verrassend veel kennis bij 'tbespreken der voorwerpen. In het park zette zij zich op een. bank neer. 'tis niet uit vennoeidheid, zeide zij dat ik ga zitten. Ik wil hier nog maar een weinig aan vroegere gebeurtenissen terug- denken. Lang vertoefde zij bij den beroem- den karpervijver, waarin de visschen dartel- den. Intusschen hadden twee eveneens in weduwenrouw gehulde dames zich bij het gezelschap gevoegd, mevrouw Benedetti en mevrouw Gilois, die aan het hof van het tweede keizerrijk hadden geschitterd. De tijding, dat de ex-keizerin het slot bezocht, had zich spoedig door Fontainebleau ver- spreid en jong en oud was samengeloopen om de keizerin te zien vertrekken. Toen zij het slot verliet, bleef de ex-keizerin voor een mooien blonden jongen staan en omhels- de hem weenend. Het knaapje had haar aan haar eigen kind lierinnerd. Toen zij haar auto weer besteeg, liet de ex-keizerin, lang haar blik op het slot rusten. 'tWas waarscliijnlijk een afsclieid voor immer Eenige dagen later wandelde een oude dame in den rouw door een oud heer ver- gezeld in den tuin van de Tuilerieen te Parijs. Zij naderde een bloejnbed, bukte zich en plukte een bloem. Toen richtte zij zich weer op, met tranen in de oogen. Daar naderde een politie-agent. 't Is verboden, bloemen te plukken, zeide hij, ik moet proces-verbaal tegen u opmaken. Hoe is uw naam? Eugenie antwoordde de dame schuchter. De man der gerechtigheid dacht na en «zeide: Komaan, 't is al goed. Doe 't maar niet verkoelde dranken in, die zonder zijn dorst te lesschen zijn maag bederven, maar be- strijdt zijn dorst door eenige teugen war-men drank of bouillon. Deze warme drank, thee of koffie, doet een aangenaam gevoel ontstaan en den dorst verdwijnen. Hij is tell zich niet bloot a-m 't gevaar voor epidemieen, die zich in den zomer zoo gemakkelijk verspreiden, omdat het water, waarmee die drank is bereid, door koken van levende microben is bevrijd. weer. Noodlotlige ontploffing te Ilemixem. Vrijdagochtend heeft, volgens de Tel., zich in een leerlooierij te Hemixem een vreeselijk ongeluk voorgedaan. In een der fabrielcs- gebouwen bevinden zich 16 automatische stoomketels, dienende tot het afkoken van quedracho", een houtsoort, die in de fa- briek veel verwerkt wordt. Aan de working van een dezer ketels, die voortdurend onder hooge stoomdruk gehou- den worden, bleek lets te haperen, waarop 6 werklieden op een stelling klommen om het defect te herstellen. Toen deze zes man zich op de verhoo- ging bevonden, had er, ten gevolge van het losspringen van een ijzeren band van den onklaar zijnden ketel, een geweldige ontplof- fing plaats, het kokende liout, een vracht I van ruim 1500 kilo over de ongelukkige werklieden verspreidend. Het gevolg was verschrikkclijk. De zes werklieden bekwamen afgrijselijke 'wonden en moesten per automobiel naar 't St. Elisa- betli-gasthuis van Antwerpen overgebracht worden. Een 16jarige jongen, die naast de stelling op een machine stond, verschrokj zoodanig van den slag, dat hij er af vie! en insgelijks gekwetst werd. De toestand van deze laatste levert echter geen gevaar op. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats greep, kwamen de directeur en onder- directeur de zaal binnen. Beide personen bekwamen insgelijks lichte brandwonden. De ontploffing verwekte een geweldige pa- niek onder de 360 arbeiders, die zich in de fabriek bevonden. Velen sloegen de ven- sters stuk en sprongen langs dezen weg op de straat. Tijdens deze vlucht werden zelfs verschillende werklieden gekwetst. De gendarmerie verwittigde het parke t, dat in den voormiddag een onderzoek kwam instellen. Na aankomst in het hospitaal zijn drie der gewonden overleden, terwijl een vierde in levensgevaar verkeert. Van de twee an deren is de toestand nog zeer ernstig. Menschenhandel. Door een toeval is de politie te Medan te weten gekomen, dat door een oud-Klinga- leesch manidoer van Rotterdam A.,zekeren Soebri, 'n soort „menschenhandel" wordt gedreven, waaraan dadelijk paal en perk dient te worden gesteld. Een onderzoek leverde, volgens de „Su- matra Post" op, dat door bedoelden Kling, die zich in de kotta als grobakverliuurder geve stigd heeft, ruim twee jaar geleden'n Klinga- leesch jongetje van ongeveer tien jaar voor 45 aan zekeren Rangasami verkocht was en dat de kooper van dit kind den knaap op gruwelijke wijze als werkkracht exploi- teerde. Van des ochtends vroeg tot's avonds laat moest de jongen yoor zijn „bezitter" werken, kreeg daarbij slechte en karige voe- ding en werd herhaaldelijk op ergerlijke wijze door dezen mishandeld. Deze meer dan hardvochtige behandeling nam ten slotte zelfs dusdanigen vorm aan, dat de jongen zichlbaar verzwakte en er ten slotte de brui aan gaf, nog langer dje bevelen van den slavenkooper op te volgen en zich op raad van enkele meewarige lieden op 'ngoeden morgen naar het commissariaat van politie begaf oml daar den toestand, waarin hij verkeerde, bloot te leggen. Door de recherche werd toen oogenblikke- lijlc een onderzoek ingesteld, waaruil bleek, dat de jongen inderdaad naar waarheidge- sproken had. Inmiddels werd 'tventje, om weer wat op krachten te komen, in het stadsverband opgenomen en het onderzoek voorlgezet, met dit resultaat, dat nog meer ergerlijke feiten aan het licht kwamen. 't Bleek altlians, dat behalve dit knaapje, zelfs volwassen Klingen van den .overwal, door dien Soebri aan landgenooten terkuste als slaaf verkocht waren of tegen bindende bepalingen aan ondernemingen waren afge- leverd. Zoo waren onlangs nog weer een twintig Klingen uit de Straits als 'n soort slaven verkwanseld. De zaak is thans natuurlijk dadelijk in handen van de justitle gesteld, zoodat de „slavenhaler" hopelijk voorgoed van derge- lijke practijken genezen zal worden. Hedennamiddag werd rsabij de Staalfa- briek alhier, opgehaald het Ijjkje van een ongeveer achtjarig knaapje, wiens naam op het oogenblik nog niet bekend is. f 10,Mindere 9,50 a f 9,75; Rogge per hect. f 6,a f 6,50 en per 100 kilo 8,25 a /8,50. Zomergerst per hectdl. 5,25 a 5,50 Wintergerst 5,50 a f 5,75 Chevalier 6,50 a 7,— Gerst per 100 kilo f 10,a 11,50; Che valier 11,25 a 12,50. Haver per hectol. lange f 4,50 a f 5,dikke f 5,25 a f 5,50 Haver per 100 kilo /8,50 a /9,50 Paardenboonen 10,a 10,25 Witte Boonen f 16,- a /18,— Bruine Boonen 14,a 16,Kookerwten 10,50 a /12,— Voedersoorten /6,50 a /7, -; Kanariezaad Friesch 18,a 20,— en per 100 kilo 24,— a 26, Buiten 1. Granen. Tarwe eerstflauw wegens aanbod uit N. Amerika werd later vaster. Rogge lager. Mai's op hooger prijzen in N. Amerika voor alie soorten hooger betaald.' Gerst prijsboudend. Grut- ten vast. Tarwe per 2400 kilo f 200 a J 225 Rogge per 2100 kilo Helena f 175 Taganrog f 154; Gerst Zwarte Zee 145 a f 148; Ma'is Galfox 137 Grove Donau 136Gele La Plata 136 per 2000 kilo Boekweit f 185 Grutten f 285 per 2100 kilo; Haver 7,10 a 7,40 per 100 kilo. M e e 1. Prima inl. en prima Belgisch 12,25 a 13,1 e soort inl. en le Belg. 11,60 a 12,Zeeuwsche Tarwebloem patent 13,Prima Duitsch 12,75 a 13,25; Extra puik Hongaarscb 24,50 a /25, Middelsoorten/17,a/19, Prima Amerik. patent 13,-- a f 13,75 le soort 12,25 a 12,75 2e soort Bakers 11,25 a 11,50; Roggebioem 10,— a 11,50 per 100 kilo. Veemarkt. Runderprijzen 74 a 84 Ossen 72 a 82 Stieren 66 a 74 Kalveren 90 a 110; Schapen 54 a 64; Varkens 43 a 47 licht soort 41 a 43 cents per kilo. Melkkoeien 160 a 280 Kalf- koeien 175 a 290; Stieren 140 a 250 Vaarzen 130 a 200 Pinken 90 a 110 vette Kalveren 65 a 90 Fokkalveren 20 a /25 nuchtere 12 a 15; Biggen /II a 14 alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche klei 3,50 Zand /3,75 a /4,—Eigenheimers 3,Schoolmeesters 3,60 per mud. N. Holl. muizen 3,Kleine 1,80. Boterprijzen in vaten 48 a 54, stukken van l/.2 kilo 70 a 75 cent. Zoetemelksche kaas 26 a 33 per 50 kilo. Leidsche kaasle /30 a /32,50 2e 25 a 29. Zeeuwsche eieren 4,25 a /4,50. Veilings-eieren 3,85 a 5,25. Buitenl. 3,25 per 100 stuks. L ij n z a a d hooger 12,a 13,50. Karwijzaad 15,50 a 15,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50, Antwerpen 22x/3 fr. Per kan 9 a 9x/2 cent. Java-koffiein balen gewone soorten 41.YS cent. Prima Santos 32VS cent per Overlijden. 8 Juli. Hubert Camille Joseph IJse- baert, oud 5 m., z. van Benignus Leonardus en van Maria Ludovica De Smet. 9 Juli. Francois Wiest, oud 63 j., weduwn. van Pieternella Jacoba van den Broeke. 12 Juli. Jacobus Hamelink, oud 23 j., ecktg. van Pieternella Penne. IIONTENISSE. Huwelijks-aangiflen. 7 Juli. Pelrus Franciscus Johannes' Neve, oud 29 j., jm. en Anna Catharina Hermans, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Alouisius Judo- cus Goossens, oud 26 j., jm. en Anna Maria van Geersdaele, oud 21 j., jd. 11 Juli. l'etrus Jacobus de Rijcke, oud 24 j., jm. en Leonie Scheerders, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Maria, dochter van Petrus Mannaart en van Paulina de Blok. 8 Juli. Mag- dalena Maria, d. van Theophile Janssens en van Maria Janssens. 9 Juli. Petrus Jacobus, z. van Ludovicus Duvivier en van Christina Fruijtier. 11 Juli. Cornelis, z. van Petrus Daalman en van Mathilda Weijn. 12 Juli. Adolf Eduard, z. van Joseph'us Colpaart en van Apolonia Laffeber. 14 Juli. Florent Joseph, z. van Edmund Petrus Dncheine en van Christina Maria van Wolffelaar. 15 Juli. Gustaaf Petrus, z. van Alphonsus Aloijsius Tacq en van Rosalia Cornelia Buise. 16* half kilo. Beetwortel-Suiker Juli 11'/] Geraffineerde 15y2. Boter per 1/2 K.G. 0,60. Eieren per 26 stuks 0,95. Axel, 18 Juli. Yeilingseieren Y. P. N. Kipeieren 4,70 eendeieren 5,per 104 stuks. Aanvoer 3000 stuks. Hulst, 20 Juli. Yeilingseieren V. P. N. 4,50 per 100 stuks. Aanvoer 7900 stuks. Chili-Salpeter vastloco fr. 23,30, Juli/ Aug. fr. 23,10, Febr./Maart fr. 23,80. YEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,80 tot fr. 1,95 per kilo, geslacht vleeschkalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,60 per kilo geslacht vleeschschapen van fr. 1,80 tot fr. 2,— per kilo, geslacht vleesch varkens, van 70 tot 100 kilo en daarboven, levend gewogen, golden fr. lt_ tot fr. 1,10 volgens kwaliteit. van Tegen dorst en transpireeren in den zomer. Reeds de Ouden zeiden: „Wiege- dronken heeft, zal drinken", en juist in de zomerwarmte komt de waarheid van dat gezegde uit. Hoe meer men drinkt in den zomer, des te meer dorst krijgt men. Het inzwelgen van veel vloeistof is nadeelig voor de spijsvertcring en vermeerdert de werkzaamheid der zweetkliertjes. En over- maat van transpireeren wekt verzwakkend en juist wanneer men daardoor de hoeveel- heid voedsel zou moeten vermeerderen, ver- mindert de eetlust door vermindering van liet maagsap. 't Is een verkeerde opvalting te meenen, dat men zijn dorst lescht door bovenma- tig te drinken. Een verkoelende drank, hoe aangenaam hij moge zijn als men hem drinkt, veroorzaakt weldra een nog heviger dorst. Juist in den zomer moet de mensch zich in acht nemen en zijn dorst bedwingen. De sportmenschen, die van hun licliaam alle kracht vergen, welke het in staat is voort te brengen, die bijvoorbeeld in de zomer warmte fietstochten maken van verscheidene dagen, volgen gezondheidsvoorschriftcn op, waarnaar de landbouwarbeiders ook moesten leven. Een sportman zwelgt geen door ijs Hulst, 20 Juli 1914. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 10,25, Rogge, 8 25, Wintergerst fZomergerst/—,—, Haver 8,75, Erwten 11,50, Witteboonen Bruine boonen Duivenboonen Paardenboonen f Boekweit/Lijnzaad 12,—, Koolzaad 16,—, Aardappels Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks 1,05. Ter weekmarkt waren aangevoerd 29 stuks rund- vee 31 varkens, waarvan verkocht 22 stuks rund- vee, 25 varkens. Rotterdam, 20 Juli. Binnenl. Granen. Aanbod hoofdzakelijk Tarwe, welke in goede soorten prijsboudend werd verkocht. Meel. De stemming was vrij vast, waar- toe ongunstige oogstberichten uit Rusland veel bijdragen. In inlandsch meel was nogal kooplust meer dan in Amerikaansche soorten. Men uoteert: Goede Tarwe per hectol. van 80 kilo 7,75 a 8,50 en per 100 kilo Essex /11,50 a 12,50 Puike Wilhelmina f 10,50 a 10,75 Goede TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Marinus van de Wege, oud 27 j., jm. en Alida Catharina van Alien, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Maarten Adnaan van Dixhoorn, oud 24 j., jm. en Pieternella Elisa beth Dubueldam, oud 24 j., jd. Geboorten. 14 Juli. Andries Peter, z. van Ghri- stoffel Hendrik van Gelderen en van Margaretka Maria Dung. 15 Juli. Tanneke Cornelia, d. van Jan van Langevelde en van Janna Suzanna Harms. Abraham Cornelis, z. van Louis Willem Rijnberg en van Johanna Magdalena Tholens. 18 Juli. Simon Marinus. z. van Hendrik Kiel en van Cat harina den Deurwaarder. Overlijden. 16 Juli. Adriaan Johannes Cor nelis Piatteeuw, oud 4 m., z. van Pieter en van Helena Meeusen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. A driaan Oppeneer, oud 29 j., jm. en Catharina Adriana Faas, oud 25 j.. jd. 3 Juli. Alphonsius Franciscus Verstraeten, oud 27 j., jm. en Leonie Marie de Dauw, oud 22 j jd. 10 Juli. Jan Dieleman, oud 24 j., jm. en Clara van der Hooft, oud24j.,jd. Pieter Leendert Goossen, oud 19 j., jm. en Cornelia Schieman, oud 18 j., jd. Hendrik Hamelink, oud 32 j., jm. en Levina Wilhelmina Witte, ond23j.,jd. Eduurdus Hofman, oud 26 j., jm. en Maria Paulina Temmer- man, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juli. Willem de Feijter (van Koewachtl, oud 22 j., jm. en Sara Adriana van Hoeve, oud20j,jd. Petrus Dieleman, oud 24 j., jm. en Elizabeth Aaltje Dieleman, oud 22 j., jd. 9 Juli. Hippolijte Theophile Vogelaere (van Westkerke, Belgiii), oud 25 j., jm. en Stephanie de Vrieze, oud 25 j., jd. Geboorten. 8 Juli. Camillus Hermanus, z. van Josephus Ludovicus Sijs en van Irma Maria Ver straeten. 13 Juli. Cornelis, z. van Jacobus Wolfert en van Tanneke Neeltje de Feijter. Johanna Eli zabeth, d. van Dirk Rouw en van Adriana Eliza beth Overdulve. ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 19 Juli. Ter Neuzen. Aangekomen: 18 J uli. Qeenseh s.s. LEXA MAERSK. 4437 kub. M., van St. Petersburg, bout. Zweedsch s.s. INGVAR, 1755 kub. M., van Middlesbrough, ijzer. Engelsche sell. AMY 378 kub. M., van Plymouth, pijpaarde. 19 Juli. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. Engelsch s.s. PRIMO, 3864 kub. M-, van New-Castle, steenkolen. V ertrokken 17 Juli. Engelsch s.s. LOFFMORE, 1590 kub. M., naar Londen, kalk. 18 Juli. Engelsch s.s. RIVER THAMES, 2242 kub. M., naar Lpnden, stukgoed. Deensch s.s. IvLAMPENBORG, 5093 kub. M., naar Sunderland, ledig. Nederl. s.s. CORNELIS, 6894 kub. M., naar Hull, ledig. Genl. Aangekomen 47 Juli. Zweedsch s.s. AIRA, 4967 kub. M-, van Brugge, ledig. Noorsch s.s. VERA, 2714 kub. M., van Rafso, hout Engelsch s.s. ALT, 2840 kub. M., van Goole, stukgoed. Engelsche sch. ARIEL, 504 kub. M., van Par, pijpaarde 18 Juli. Engelsch s.s. ALSLERIA, 1396 kub. M., van Fleetwood, zout. Noorsch s.s. DAGBJORG, 1813 kub. M., van Pomaron, erts. Noorsch s.s. ST. SUNNIVA, 3228 kub. M., van Goole, steenkolen. Duitsch s.s. KOPERNIKUS, 1825 kub. M., van Cardiff, ledig. 19 Juli. Deensch s.s. GUNIIILD, 2733 kub. M., van Raumo, hout. Belgisch s.s. BELGICA, 2733 kub. M., van Helsingfors, hout. Engelsch s.s. MERSEY, 3075 kub. M., van Goole, stukgoed. Engelsch s.s. SERULA, 3927 kub. M., van Glasgow, stukgoed. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., van Londen, stukgoed. Engelsch s.s. TRURO, 2367 kub. M., van Hull, stukgoed. Y ertrokken 17 Juli. Engelsch s.s. AIRE, 4974 kub. M., naar Goole, stukgoed. Engelsch s.s. LESTRIS, 3916 kub. M., naar Liver pool, stukgoed. Engelsch s.s. OTTO, 2367 kub. M., naar Hull, stukgoed. Belgisch s.s. GABY, 593 kub. M., naar Ostende, ledig. 18 Juli. Deensch s.s. ANNA MAERSK, 3868 kub. M., naar Hull, ledig. Russisch s.s. GEN. ZIMMERMAN, 4398 kub. M., naar Sunderland, ledig. Russiscli s.s. GEN. SKOBELEW, 5647 kub. M., naar Immingham, ledig. Nederl. s.s. HILVERSUM, 4264 kub. M., naar Neufahrwasser, phosphaat. Engelsch s.s. SEA HOUND, 3085 kub. M,, naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. QUENTIN, 3607 kub. M., naar Leith stukgoed. Engelsch s.s. ALT, 2840, kub. M., naar Goole stukgoed. 19 Juli. Duitsch s.s. KATIIE MARTHA, 3376 kub. M., naar Riga, phosphaat. Nederlandsch s.s. ARUNDO, 9054 kub. M., naar Blyth, ledig. Van 17 tot en met 19 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 92 binnenvaartuigen op- en 88 afgesehutdoor de Middensluizen 27 op- en 82 afgesehutdoor de Westsluizen 12 op- en 5 afgesehut. s.s. RICHARD van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde '20 dezer des middags 12 uur Haakslichtschip. s.s. ELISABETH in lossing te Brugge, s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALENA vertrok 15 dezer van St. Petersburg naar Gent. s.s. CORNELIS in lading te Hull voor Kroonstad. leidt tot vele andere onaangename kwalen. Verstopping is een ernstige kwaal, omdat zij zoovele schadelijke gevolgen hebben kan. De achtergeblevene, afgewerkte stofien gaan gisten en het bloed verkrijgt geen nieuwe kracht uit ons voedsel, dnch wordt onzuiver. Gij gevoelt u vermoeid, loom en gedrukt. Vaak treedt huiduitslag op, gij wordt bleek, uw tong is beslagen en gij krijgt een onaangename smaak in den mond. Last van gal, brakingen, hevige hoofdppn, maag- en ingewaDdskwalen zijn gewoonlijk te wijten aan slechte spijsverteving, en aambeien zijn er dikwijls een gevolg van. Wanneer de outlasting niet gemakkelijk en minstens eens per dag plaats vindt, neemt dan een dosis Foster's Maagpillen, totdat zij op een natuurlijke wijze geschiedt. Zij zijn zuiver plantaardig en een der groote voordeelen ervan is, dat de hoeveelheid te gebvuiken pillen niet voortdurend ver- groot behoeft te worden. Zij veroorzaken geen krampen. Foster'sMaagpillenzijn te Ter Neuzen verkrijgb. bij A.vanOverbeeke- Leunis, W.-Kolkstraat a 0,65 per flacon, of 8,60 per zesflacons. Eischtdeechte en weigertelkeflacon, die nietvoorzienis vanneven- staand handelsmerk

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3