H^ndelsberichten. Trage Spijsvertering. BURGERLIJKEN STAND. Positie der Stoomschepen. den, de ringvinger op 220.000 francs, de pink op 25.000 francs en de wijsvinger op 210.000 francs. Een hevig meeningsgeschil ontstond over de pink der rechterhandmen kende hem in 't geheel geen beteekenis toe bij het vioolspel liij rust losjes op het uiteinde van den strijkstok, de z.g. schroef genen achtten hem niettemin zeer gewichtig, en zoo taxeerde men hem ten slotte op 47.0001, francs. De verzekering-maatscliappij heeft overi- gens met Kubelik een goede zaak gedaan, want zijn vingers behielden tijdens zijn Amerikaansche tourn6e al hun bewonde- renswaardige lenigheid en bewegelijkheid. Danseressen verzekeren vaak haar voe- ten; zoo werd onlangs van de Russische ster Pawlona bekend, dat ieder van haar enkels tegen 500.000 francs is verzekerd. De beroemde bokser Fitz Simmons kocht voor ieder zijner ijzerharde vuisten een po- lis van 100.000 francs, en de wegens zijn schoonheid bekende „Gentleman-bokser" Corbett verzekerde zich volgens dit tarief: stukgeslagen neus 125.000 francs, uitgesla- gen snijtand 35.000 francs, dito oogtand 12.000 francs, enz. Jonge tooneelbeauties verzekeren vaak haar gelaat en zoo geschiedde het, dat een paar jaar geleden te Chicago een zeer bekoorlijke koriste, Rosette Lechamp, die bij een uit- stapje haar wang bloedig aan een braam- bessenstruik had opengehaald, voor deze schram 75.000 francs kreeg uitbetaald. De maatschappij betaalde dit bedrag echterniet, dan na een proces te hebben gevoerd. Dit kostte haar nog eens 200.000 francs, zoodat het onnoozel krabje van miss Rosette haar duur kwam te staan. Een geschil in den sigarettenhandel. MeD schrijft aan de N. R. C. Er dreigt in den sigarettenhandel een geschil. Voor eenigen tijd trachtten de Russische fabrikanten van dit artikel tot trustvorming over te gaan. Eigenaardig genoeg bleken de conservatieve Russische autoriteiten, ten aanzien van dat onderdeel van een der lastigste en ingewikkeldste kwestien van onzen tijd, reeds een gevestigde meening te hebben. De Russische tabaks- trust kwam niet tot stand. Met behulp van enkele Engelsche firma's stichtte men nu de Engelsch- Russische Tabakstrust zoo dat de unificeering der Russische sigaretten- verkoop toch plaats kan vinden. Deze trust, die nu nog tegenover de //British Tobacco" staat, zal vermoedelijk eerlang ook daarin wel worden opgelost. Dan is de lang gezochte eenheid daar, en kan men het publiek de wet gaan voor- schrijven. Bekend mag heeten, dat in ons land de strijd tegen de British Tobacco" reeds is aangebonden. Zij immers ging voor haar bekendste merken (Ardath etc.) verschillende verkoopmethoden invoeren, die moesten strekken, om den winkelier zooveel mogelijk ondergeschikt te maken aan den fabrikant. Zij dreigde reeds met eigen verkoopplaatsen, indien haar detail— afnemers nog langer tegen haar bleven ageeren. Hoe dat zij, in den boezem der Ned. Ver. van Sigarenwinkeliers rees het verzet, en dit kwam tot positief resultaat in de oprichting van den anti-trust Bond. Deze bond zal haar werkzaamheden aan- vangen, door het publiek met de //feinere mittel" der British Tobacco nader op de hoogte te brengen. Nu dreigt evenwel van de zijde der Engelsch-Russische trust een nieuw gevaar. Reeds zeer spoedig na de totstandkoming blijkt dit consortium haar krachten tegen den georganiseerden winkelstand te willen beproeven. Men zal beginnen met de bekende merken Chapchal cigaretten, (Levadia, Krem lin, St. Petersbourg). De generaal-agentuur voor Nederland heeft aan de clienten kennis gegeven, dat de verkoopsprijs zal worden verboogd. Op zich zelf is dit reeds minder aangenaam voor den winkelier, wiens debiet geen schokkende prijsschommeling kan velen. Deze prijsverhooging heeft men evenwel voorgesteld met den eisch tot handhaving van den detailprijs. Men gevoelt, dat een dergelijke bepaling de vrijheid van den winkelier geheel aan banden legt. Aanstonds is de genoemde Nederlandsche vereeniging daartegen opgetreden. De vereeniging omvat in haar 1500 leden, twee derdenvan den kapi- taalkrachtigen detail-verkoop. De Engelsch- Russische trust schijnt nu met de 4500 niet-aangesloten leden den strijd tegen de Nederlandsche Vereeniging te willen aan- binden. Het zal zeker van belang zijn, na te gaan, hoe deze verwikkelingen verder zullen verloopen. Immers het einde van al deze kleine handelsschermutselingen zal zijn, dat het publiek, na een eventueele overwinning van den kant ter trust, de oorlogsschatting zal moeten betalen. In 1815, na den val van Napoleon, schonk Koning Willem I van Nederland aan lord Wellington, den „ijzeren hertog", om hem zijn voldoening over de zegepraal te betuigen, den titel: prins van Waterloo. Tezelfdertijd bepaalde de Koning, dat een jaargeld van 200.000 francs aan Welling ton moest worden uitgekeerd, en dat die toelage op zijn afstammelingen zou over- gaan. Dientengevolge heeft de Belgische schat- kist sedert 1815 reeds een 20 millioen francs betaald. In 1831, toen de onafhankelijkheid van Bel- gie een voldongen feit was, werd in het verdrag o.a. bepaald, dat Belgie aan Neder land jaarlijks 8.100.000 gulden zou betalen, als aandeel in de Nationale Schuld. Het pensioen van den hertog van Wellington was in deze som begrepen, en toen in 1839 de bijdrage tot 3 millioen-gulden werd verlaagd, bleef het jaargeld eveneens daaronder be grepen. Ileden ten dage, schrijft de VI. Crt., wordt de Belgische begrooting nog steeds met het pensioen belast. De openbare meening heeft er zich mee bezig gehouden en eenige af- gevaardigden hebben voorgesteld om de ver- plichting af te koopen. De tegenwoordige hertog van Wellington, •opvolger eener reeks van krijgslieden, heeft de veldslag, waarin zijn voorvader zich onderscheidde, blijkbaar niet vergeten. Hij staat op het oogenblik aan het lioofd van een beweging, om een gedeelte van het slag- veld van Waterloo dat door bouwonder- nemers, die er villa's willen zetten, bedreigd schijnt te worden voor 250.000 francs te koopen. De hertog heeft natuurlijk elke mede- deeling betreffende bovenbedoelde quaestie geweigerd, maar men acht het waarschijnlijk, dat hij een voorstel, om het jaargeld af te koopen, gunstig zal ontvangen. We moeten hier nog bijvoegen, dat het pensioen, door den Belgischen Staat aan de erfgenamen van Wellington verstrekt, tegenwoordig naar „La Presse" meldt niet meer 200.000 francs bedraagt, maar slechts 80.637.50 francs. Altijd toch nog een aardig stuivertje! Film-acteur, geen sinecure! De bioskoop begint hoe langer hoe hooger eischen te stellen aan den film-acteur, die hoofdrollen vervult, niet alleen op het ge- bied van het uitbeeldend vermogen, maar ook en soms heelaas veef mrer nog op sportief terrein. De film-acteur, die zijn fort zoekt in ontvoerings- en roovers-drama's, vergt van den held, dat hij minstens kan fietsen, paard rijden, zwemmen en een auto besturen. Hij moet ook voldoende kunnen roeien, van de bok rijden, in een telegraafpaal kunnen klimmen. En het strekt hem tot voorkeur, als hij een vliegmachine kan besturen, van een brug op een rijdenden spoortreiu durft springen en over een telefoondraad kan loopen. Dezer dagen zag men, volgens deH.Crt. op het vliegveld van Johannistbal, bij Ber- lijn, plotseliDg een jong paartje het veld oprennen, achtervolgd door een ouderen heer, blijkbaar de echtgenoot van het mooie vrouwtje. Een wilde jacht volgde. De jonge man liep wat hij loopen kon en klampte zich, tot hevige ontsteltenis van de toeschouwers, onverhoed9 vast aan een juist de lucht in schietende vliegmachine, op het oogenblik, dat de verwoede echtge noot hem zou grijpen. Een kreet van ontzetting steeg uit de rijen der toeschou wers op, toen zij den jongen man zwaaiend onder aan de machine zagen hangen. Maar zijn krachten schenen hem te begeven hij liet los en dook van een hoogte van ruim 20 meters in het Feltow-kanaal onder, om zich zwemmende te redden. Het was een bioskoop-opname. En de man, die hier zijn leven in de waagschaal stelde, was geen acrobaat, die dit gedeelte der rol speelde, maar een der meest beminde leden van een Berlijnsch theatergezelschap. Onze haar- en taudelooze nakomelingen. De Londensche geneesheer Steep komt, naar de H. Crt. meldt, op grond van ge- leerde navorschingen, tot de bedroevende slotsom, dat onze achter-kleinkinderen zoo kaal als een biljartbal en zoo tandeloos als een pasgeboren kindje zullen zijn. Door de openlucht-sport kan het groote onheil welis- waar worden opgehouden, maar nimmer geheel voorkomen worden. Daaraan draagt onze geheele moderne levenswijze met haar koortsachtig jachten schuld. De geestelijke arbeid, de ergste vijand der haren, vernietigt driekwart van onze energie kortom, de hersens werken te veel. Men zie de vrouwen maar eens aan Kaal- hoofdigheid komt zeer zelden onder haar voor, want zegt Steep de vrouwen spannen over het algemeen haar geest niet al te zeer in. Terwijl er van de 1000 30jarige mannen 30 kaal zijn, behouden van de 1000 vrouwen 950 haar kostelijken hoofdtooi onaangetast tot aan haar 40e jaar minstens. Bijzonder verbreid is de kaalhoofdigheid onder de wiskundigen, de filosofen en de schrijvers. Onder de mannelijke bewoners der groote steden vindt men veel meer kaalhoofdigen dan onder de provincialen. Minder snel dan de haren, maar toch nog snel genoeg zal de menschheid haar tanden kwijt raken en dat is raast Steep in zeer vele gevallen te wijten aan de ver- valschte levensmiddelen, waarmede men ons volstopt Anecdoten over Chamberlain. Zoo bekend Charberlain was als staats- man, zoo weinig wist men van hem als mensch, schrijft het Rotterdamsch Nieuws- blad. Iedereen ]wist, dat hij een monocle in het oog droeg en een orchidee in 't knoops- gat, maar dat beteekende niets voor de kermis van zijn karakter. Wie hem nader leerde kennen, ontdekte in hem veel origi- neels. Hij moet 't meesterlijk verstaan heb ben, een gezelschap bezig te liouden en bovendien was hij een voortreffelijk echt genoot en huisvader, voor wien zijn huis de wereld was. Daartoe hoorde ook een rijke schat van bloemen, die hij dagelijks verzorgde. Ivunst en literatuur speelden een groote rol in zijn huis, voor muziek had! Chamberlain geen oor. Daarentegen had hij veel zin voor dramatische kunst, evenals voor schilderkunst, waarvoor talrijke doe- ken in zijn huis getuigen. Van een man, die dertig jaar lang het middelpunt van het publieke leven in Engeland was, kan het niet verwonderen dat van hem veel anecdoten worden ver- teld. Een paar daarvan mogen hier volgen. In zijn jeugd had Chamberlain zich veel met technische dingen beziggehou- den; hij had een schroef uitgevonden en er patent op genomen, en vervolgens hield hij zich vooral met schroeven bezig, waar- door hij een specialiteit en kenner werd Die kennis kon hij eens aan een feest- maaltijd voortreffelijk te pas brengen. Er werd een kostbare gouden bokaal ver- toond, over welks ouderdom men twistte. Chamberlain stelde uit den vorm der schroef, waarmee de beide deelen van den bokaal verbonden waren, onmiddellijk het jaartal der vervaardiging vast. In zijn politiek leven hield hij soms van scherts. Tijdens een verkiezingscam' pagne werkte hij met zijn vriend Col- lings samen en die beiden hadden afge- sproken, dat zij in hun redevoeringen een goede anecdote zouden ten beste geven Onder een rede van Collings voelde deze zich aan de mouw trekken. Het was Cham berlain. Ik heb de anecdote al te pas ge- bracht, zeide hij. Collings was dus genoodzaakt, de mooie anecdote te verzwijgen en hij was niet weinig verwonderd te hooren, lioe Chain1 berlain, toen hij op zijn beurt het spreek- gestoelte beklom, direct met de anecdote van wal stak Voor zijn zware ziekte behoorde Cham1- berlain tot de mannen, wier jeugdige veerkracht bijna spreekwoordelijk was ge- worden. Eens, (nog tijdens izijn Ministerschap, was Gladstone, die steeds gaarne te voet ging, in de straten van Londen met een cab uitgereden en op den grond geworpen. Snel stond de Minister-president echter weer op en liep de cab na, om het nommer te no- teeren. Toen de „grand old man" later dit geval in het Lagerhuis "vertelde, zeide Chamr- 'berlain: Dat komt er van, dat u te voet gaat. Ik geef er de voorkeur aan in een cab te rijden en anderen achter mij aan te laten loopen. Chamberlain hield over 't algemeen van de cabs, dat snel en handig verkeersmid- del. Hij bezat als rijk man wel elegante equipages, doch reed meestal in een cab, die hij op straat aanriep. En toen men Charberlain op bijna 70jarigen leeftijd vroeg, hoe hij nog zoo krachtig en lenig was, antwoordde hij: Omdat ik mijn heele leven mijn krachten gespaard heb en nooit een voet- stap gezet heb, als ik rijden kon. Ilevige magen. Een aardige geschiedenis was onlangs in de bladen te lezen van een gevangene, die met opzet spijkers' had ingeslikt, daardoor een maagziekte opMep en in het ziekenliuis werd opgenomen, vanwaar hij wist te ont- vluchten. Diezelfde manoeuvre moet hij reeds meermalen met succes hebben uitge- voerd. Het schijnt voor leeken vreemd, dat iemand zulke middelen aangrijpt, en zijn leven aldus op het spel zet om zijn vrijheid weer te krijgen. Maar daarbij dient te wor den opgemerkt, dat tegenwoordig het inslik- ken van dergelijke voorwerpen niet meer zoo gevaarlijk is. De doctoren, en met name de chirurgen, vinden niet zelden allerlei z.g. vreemde lichamen op de meest ver schillende wijze en door de meest verschil lende oorzaken in het menschelijk lichaam. Nu eens met opzet, dan weer gebeurt het door een ongeluk, door onvoorzichtigheid of onverstand, zooals dat dikwijls bij kini- deren het geval is. Dieven slikken meermalen, wanneer zij op heeterdaad betrapt worden, het. corpus delicti in, b.v. paarlen. Voor eenige jaren werd een dergelijk geval bericht, waarbij de paarlen op de natuurlijke wijze het lichaam verlieten en werden gevonden. Zelfs werden houten busjes met brieven zonder nadeelige gevolgen ingeslikt en verwijderd. Verder heeft men beroepsslikkers, zooals b.v. de degenslikkers. Zoo werden bij een matroos, die de ge- woonte had messen in ie slikken, na zijn dood ruim 30 voorwerpen als klingen en heften van messen in zijn maag gevonden. Voor eenigen tijd vertoonde op verschil lende plaatsen een man de kunst van le- vende kikvorschen in te slikken. Menschen, die een gebit dragen en het bij hetslapen gaan niet uit den mond nemen, loopen groot gevaar het in te slikken, zelfs wanneer het groote gebitten zijn, waarvan men zou ver- wachten, dat het onmogelijk was ze in te slikken. Personen, die de slechte gewoonte hebben spijkers, knoopen enz. in den mond te nemen, slikken deze voorwerpen ook dikwijls in. Graten, slukjes been, enz. kun nen bij het eten worden ingeslikt en in den slokdarm blijven steken. Kleine kinderen slikken dikwijls deelen van hun speelgoed in; daarom is het goed bij de keuze van het speelgoed daaraan te denken en de kinderen niet te kleine voor werpen geven om mee te spelen. Bij krank- zinnigen komt het inslikken van vreemde voorwerpen zeer veel voor. Zoo werden in de maag van 'n krankzinnige 31 lepelsteien, 9 spijkers, kiezelsteentjes en knoopen ge vonden. In een ander geval islikte een krank zinnige binnen 8 maanden 157 scherpe stuk- ken glas in, 102 spelden, 150 spijkers en 3 haarspelden, 15 stukken ijzer, een groot stuk lood en een kopenen schoengesp. Veelvuldig komt het inslikken van voor werpen voor bij hysterische personen. Dezen hebben n.l. de eigenschap, dat ze gaarne ziek en interessant zijn en beklaagd worden en het inslikken is voor hen een van de mid delen om dit te bereiken. Bij meisjes, die gewoon zijn op hun vlechten te kauwen, vornien zich dikwijls haarproppen in de maag, die ten slotte de maag geheel kunnen vullen en een gewicht van vele ponden bereiken. Zulke haarballen komen veel bij dieren voor, vooral bij koeien. Ook in andere lichaamsopeningen kunnen vreemde lichamen binnendringen en wel in neus en ooren, hetgeen bij kleine kinderen nogal eens voorkomt. En ten slotte heeft men verwondingen, waarvoor vooral kogels in aanmerking komen. De kogel zelf, afge- zien van de wond, die hij doet ontstaan, doet doorgaans geen schade, alleen veroor- zaakt een looden kogel wel eens een loodver- giftiging, maar dit is een groote zeldzaam- heid. Nieuwe liaring. Jansje de haringvrouw kwam al jaren aan de deur bij de ouders van meester Kladcahier, en "toen de meester op z'n eigen ging wonen, nam hij met een aarir tal andere stukken van den inventaris zijner beminnelijke ouders ook de haringvrouwi over, die tweemaal 's weeks aan de deur kwam hooren. De haring van Jansje en ook haar kuit van de haring had in de familie Klad cahier een bijzondere renommee en in Juni, als de Nieuwe Ila-a-fing, in de wereld was gekomen, was Jansje's zeebanket nog bij- zonderder in trek. Jansje deed de ronde bij haar klanten, allemaal klanten van den reoommandatie, en plofte omstreeks middag haar beladen manden neer op de de stoep van meester Kladcahier's hu'is. En het geviel, dat de vrouw van mees ter ongesteld was, en dat de kleine me,id bezig was tandjes te krijgen, zoodat mees ter zelf Jansje moest opendoen. Wel Jans, mooie nieuwe haring? Nou meneer, zoo as van ouds hoor! Hoeveel. 's Kijke: een twee drie hoe duur zijn ze? Voor u 8 centen, omdat u het is en omdat ik de famielje al zoo lang bedien. Geef er dan maar vijf, maar maak ze schoon voor me, want me vrouw is ziek'. Toch niet erg? Welnee, met 'n paar dagen is zij we- der opgeknapt, legde meester deskundig uit, tusschen twee zuinige trekjes aan z'ri Goudsche pijp. Jans zette zich aan 'tschrappen en snij- den en meester Kladcahier kreeg school- meesterlijke bevliegingen, om Jans over het haringvak te examineeren. Weet je wel Jans, hoe het komt, dat die haring niet bederft, na de vangst. Dat zal van 't mooie weer komen me neer, 't is effetief zomer. Nee, dat komt, omdat die haring ge- kaakt is. Wat zeit u? Die haring is gekaakt. Zoo, hm, ja ziet u, ik weet wel, dat ze moddervet en niet tranig isgeef u bordje maar hier, zal ik ze d'r netjesop- leggen .zoo mooi he wij burgerlui menschen hebbe van die dingen zoo geen verstand, begrijpt uterug van 'n gul den?... dat zal wel gaan... twee kwartjes en tien losse centen, mag dat? Nou Jans, moet je is goed onthouden! En meester Kladcahier doceerde: Om de haring voor bederf te vrijwaren vond Jan Kakelzoon te Vlierbiet het ha- ringbeuken uit..e... Jan Beukelszoon te Kaakvliet vond het bier met haring uit ach nee, ik bedoel natuurlijk: Jan Ha- ringvliet te Bierzoon vond het Kakebeu- ken uite Jans je weet, wat ik bedoel niet waar.Jan Haringzoon te Bierkaak vond het Beukelvlieten uit... Kaak Jansl- zoon vond het bierkeuken op het Haringf* vliet uit Jans begreep volkomen wat meester Klad cahier bedoelde, suizebolde van diens ge- leerdheid, en zei „dankie voor 'tlessie, meheer." Toen slofte ze verder met haar juk, en haar nieuwe ha-a-ring op groene kool- blaren. (R. N.) Hulst, 13 Juli 1914. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 10,25, Rogge, j 8 25, VVintergerst Zomergerst Haver 8,50, Erwten /ll,Witleboonen line boonen f Duivenboonen f Paardenboonen Boekweit fLijnzaad f Koolzaad 16,Aardappels Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 1, Ter weekmarkt waren aangevoerd 14 stuks rund- vee 25 varkens, waarvan verkocht 8 stuks rund- vee, 20 varkens. Rotterdam, 13 Juli. Binnenl. Granen. Tarwe niet ruim ter markt en naar qualiteit prijshoudend ver kocht. Andere graansoorten zonder zaken. Meel. Sedert de afgeloopen week is er weinig verandering in den prijs gekomen en de stemming wegens ongustige oogst- berichten iu Rusland vast. Op latere ter- mijnen gingveel om. Men noteert: Goede Tarwe per hectol. van 80 kilo f 7,75 a 8,75 en per 100 kilo Essex /11,50 a /12,50 Puike Wilhelmina 10,50 a 11,Goede f 10,25 Afwijkende 9,50 a 10, Rogge per hect. f 5,75 a 6,50 en per 100 kilo 8,25 a /8,1b. Zomergerst per hectol. f 5,25 a 5,50 Wintergerst 5,50 a 6,Chevalier 6,75 a 7,Gerst per 100 kilo 10,a 11,50; Che valier 11,a 12,50 en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange 4,75 a f 5,dikke 5,50 Haver per 100 kilo /8,50 a/10,—Paardenboonen /9,50 a/10,Witte Boonen f 15,— a/18,— Bruine Boonen 14,a f 17,Kook- erwten 11,a 12,50 Voedersoorten f 6,50 a 7, Kanariezaad Friesch f 17,75 a 20,— en per 100 kilo 25,— a 27,—. Buitenl. Granen. Tarwe vast wegens ongunstige berichten uit N.-Amerika en Zuid-Rusland. Rogge flauw, vooral Tagan rog lager. Mais vast en hooger vooral voor Argentinie. Gerst en Grutten prijs- houden. Tarwe per 2400 kilo 210 a f 230 Rogge per 2100 kilo Helena 176; Taganrog f 157 Gerst Zwarte Zee 145 Mais Amerik. mixed 139 Galfox /131 Grove Donau 130 Odessa 136 Gele La Plata 132 per 2000 kilo; Boekweit 190; Grutten 290 per 2100 kilo; Haver f 7,25 a 7,75 per 100 kilo. Meel. Prima inl. en prima Belgisch 12,25 a f 13,— le soort inl. en lielg. f 11,60 a 12,ZeeuwscheTarwebloem patent 13,Prima Duitsch 12,75 a 13,25Extra puik Hongaarsch 24, a /25, Middelsoorten /17,50a/19, Prima Amerik. patent 13,-— a f 13,75 le soort 12,25 a 12,752e soort Bakers 11,25 a 11,50; Roggebloem 10,— a 11,50 per 100 kilo. Y eemarkt. Runderprijzen 74 a 84 Ossen 74 a 82 Stieren 68 a 76 Kalveren 95 a 110; Schapen 54 a 64; Varkens 44 a 49 licht soort 42 a 46 cents per kilo. Melkkoeien 160 a 280 Kalf- koeien 175 a 300; Stieren 140 a 250 Vaarzen 135 a 200 Pin'ken 90 a 120 vetta Kalveren 65 a 95 Fokkalveren f 22 a /30 nuchtere f 12 a fib; Biggen ll a 16 alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche klei 4,a 4,25 dito zand /4,50 a /5,— Andijker muizen 4,kleine /1,80; Schoolmeesters 2,50 a 3,per mud. Eigenheimers 3,a 3,20. Boterprijzen in vaten 48 a 54, stukken van x/j kilo 70 a 75 cent. Zoetemelksche kaas 27 a 33x/3 per 50 kilo. Leidsche kaasle /30 a /32,50 2e 25 a 29. Zeeuwsche eieren /4,50 Veilings- eieren 3,80 a 5,25. Buitenl. 3,75 per 100 stuks. Lijnzaad lager 12,— a 13, Karwijzaad 15,50 a 16,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 13,50. Antwerpen 22'/, fr. Per kan 9 a 9X/S cent. Java-koffiein balec gewone soorten 41 x/3 cent. Beste Santos 32V2 cent per half kilo. Beetwortel-Suiker Aug. 11 x/3 - Geraffineerde 151/8. Ter Neuzen, 13 Juli. Boter per 1/3 K.G. 0,571/a. Eieren per 26 stuks 0,95. Axel, 11 Juli. Veilingseieren V. P. N. Kipeieren /4,70; eendeieren 5,per 104 stuks. Aauvoer 3500 stuks. Hulst, 13 Juli. Veilingseieren V. P. N. 4,20 per 100 stuks. Aanvoer 8000 stuks. Antwerpen, 11 Juli. Cbili-Saipeter vast. Noteering disponibele fr. 23,40, Juli Aug. fr. 23.35, Febr./Maart fr. 23,95. VEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,80 tot fr. 1,95 per kilo, geslacht vleesch; kalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,60 per kilo geslacht vleesch schapen van fr. 1,80 tot fr. 2,per kilo, geslacht vleesch varkens, van 70 tot 100 kilo en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,95 tot fr. 1,05 volgens kwaliteit. Weinig kwalen werken nadeeliger op het humeur en het gestel dan trage spijsver tering eu verstopping, en men heeft terecht gezegd, dat de helft van alle ziekten uit verstopping voortkomt. Een goede ont- lasting is onmisbaar en daarom wordt in het algemeen geen geneesmiddel meer ge- vraagd dan een afdoend, veilig en zacht- werkend laxeermiddel. Het bezwaar van vele afvoermiddelen is, dat zij te sterk purgeeren en door hun heftige werking den patient uitputten en verstoppend reageeren. Foster's Maagpillen werken zoo zacht dat de stoelgang geheel natuurlijk geschiedt, zij verwekken geen krampen, de hoeveelheid behoeft niet voort- durend vergroot te wordeu en zij laten zich zeer gemakkelijk innetnen. Zij zijn het best-bekend geneesmiddel voor alle voedingsstoornissen, slechte spijs vertering, maagkwalen, verstopping en alle gevolgen als hoofdpijn, slechte eetlust, hartwater, slapeloosheid enz. Foster'sMaagpillen zij n te Ter Neuzen verkrijgb. bij A.vanOverbeeke- Leunis, W.-Kolkstraat a 0,65 per flacon, of 3,60 per zesflacons. Eischtdeechte en weigert elke flacon, die |j» s nietvoorzienis van neven- staand haudelsmerk V0011 BEL ANGHEBBENDEN. (J Laatste Kwartier Woeusdag 15 Juli voormiddag 7,51 uur. 14 Juli Zon op 3,56, onder 8,16, uur. 15 n 3,57, 8,15, n 16 n n u 3,58, 8,14, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Bureaux van den Inspecteur der direcle belastingen, invoerrechten en accijnzen te Ter Neuzen, geopend van voorm. 9—12, nam. van 2—5 uur, elken werkdag. Kantoor van den OntVanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Ter Neuzen. Voor invoerrechten en accijnzen elken werkdag van 9—12 en van 2—5 uur. Voor directe belastingen behalve op Vrijdag en Zaterdag elken werkdag van 9—12 en van 2—31/2 uur. Zitdag te Hoek in het gemeenteliuis, voor directe belastingen den tweeden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December), van 111 uur. Zitdag te Zaamslag in het gemeenteliuis, den derden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December, van 91/2—12 en van 1—3 uur. Gelegenheid tot het vrymaken van goe- dcren aan het station, elken werkdag van 9—12 en van 2—5 uur. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 11 dezer van St. Petersburg naar Brugge. s.s. HELENA van Hull naar Kroonstad passeerde 13 dezer des v.m. 11 uur Elseneur. s.s. MAGDALENA in lading te St. Petersburg voor Gent. s.s. CORNELIS in lossing te Ter Neuzen. Ter Menien. Huwelijks-aangiften. 10 Juli. Jacobus Anthonie Verlinde, oud 22 j., jm. en Corne lia Magdalena de Feijter, oud 22 j., jd. Cornelis Schoonakker, oud 24 j., jm.en Cornelia Jacoba Pieter- nella Faas, oud 25 j., jd. Francois Daniel Dekker, oud 24 j., jm. en Cornelia Dekker, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juli. Leonard Johan Francois van Dalen, oud 33 j., jm. en Florentina Rosalia de Pauw, oud 25 j., jd. Geboorten. 11 Juli. Santina, d. van Pieter Faas en van Santina Bakker. Overlijden. 10 Juli. Een als levenloosaangegeven kind van het mann. geslacht van Jacobus Jan Huijssen en van Neeltje de Koeijer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3