n I Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6093. Zaterdag 11 Juli 1914. 54e Jaargang. BhANCA'S &EHEIM. TWBBD3 BLA.3D. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLF. IQH. Loop der bevolking van Ter Neuzen. PREDIKBEURTEN, GEMENGDE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. Arroudissements-Reclitb. te Middelburg. Zondag S2 Juli 1914. E COURAST. ALBANIE. Blijkens een aan hct departement van Oorlog ontvangen telegram is Korilsa in den avond van 6 Juli in handen der Epi- roten gevallen, in verbinding met de op- standelingen. De daar aanwezige Neder- landsche officieren Snellen van Vollenlioven, Doorman en Malinckrodt, zijn op wegnaar Wallona. Geen hunner is gewond. Verschillende berichten gewagen er van, dat de toestand te Durazzo hoe langer lioe meer onhoudbaar wordt, en dat de Vorst Von Wied zich daar oimiogelijk staande zal kunnen houden. Er worden bclangrijke be- slissingen genomen, zpnder de Nederlandsche officieren daannede in kennis te stellen en deze beginnen ook meer en meer over lieen- gaan te spreken, daar zij er niels meer tcr bevordering van den Nederlandschen naam kunnen uitrichten. IERLAND. In Ierland schijnt de toestand ook critiek. Bij de behandeling der derde lezing van den Home Rule bill in het Hoogerhuis, is ge- bleken, dat de partijen moeilijk zullen zijn bijeen te brengen. Ondertusschen hebben de Ulstermannen zich steeds sterker gewaj- pend. Dezer dagen werden zelfs machine- geweren binnen gesmokkeld. Zij loopenge- wapend op straat, zonder dat daartegen wordt opgetreden en gister werd een manifest ver1- spreid, waarbij werd bekend gemaakt, dat de op heden te houden vergadering van den Unionistischen Raad van Ulster zou worden gehouden als vergadering van de voorloo pige regeering. Volgens een telegram aan de N. R. Crt., geeft het manifest voorts een schets van de voorloopige regeering, wier taak het zal zijn het gezag uit te oefenen, dat bij ontstentenis van een rechtstreeksche rijksregeering in Ulster, noodig is voor liand- having van vrede, orde, goed bestuur, be- scherming van leven en vrijheid en voor de handhaving van Ulster als deel van het Vereenigd Koninkrijk. In Ulster zal het gezag van het Iersclie parlement niet worden erkend. Kapitein Craig heeft het manifest aan journalisten voorgelezen en er bijgevoegd, dat Carson voor deze eersle vergadering der voorloopige regeering is opgeroepen. Hij heeft er voorts op gezinspeeld, dat er em- stige gebeurtenissen op til zijn, ook in ver- band met particuliere berichten, dat de toe stand donkerder is dan ooit te voien. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Zonder debat of stemming werden aan- genomen de ontwerpen betreffende wering van ziekte van aardappelen en tot instelling van een bouwfonds voor het departement van Binnenlandsche Zaken het ontwerp tot onteigening voor het aanleggen van een verkeersweg PrinsegrachtElandstraat te 's-Gravenhage dat tot onteigening voor de verbindingssponr tusschen het abattoir te 's-Gravenhage en den spoorweg Amsterdam Rotterdam. Verder werden nog eenige kleinere ont werpen goedgekeurd. Eindelijk kwam in behandeling het wets- ontwerp nopens hervorming van het korps inlandsche schepelingen, waarbij de heer van Wassenaer van Catwijck, die op zich zelf geen bezwaar had tegen het gebruik maken van inlandsch personeel op de vloot, vreesde dat niet steeds voldoende menschen zullen gevonden worden voor de voor- genomen formatie. Nadat de Minister van Kolonien dit be zwaar beantwoord had, werd het ontwerp aangenomen. TER NEUZEN, 10 Juli 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt „Bertha", riep hij met dezelfde hartver- scheurende uildrukking in zijn stem, Ber tha, vergeef mij, heb medelijden met inij I Je haat me nu, maar je zoudt zoo liard- vochtig niet zijn, als je alles wist!" Hij raakte haar recliterhand met de zijne aan, terwijl zijn oog een blik uit de hare zocht op te vangen. Een steen zou verteo- derd zijn en Bertha...? „Ik heb diep medelijden met je, Victor" zei ze zacht, „maar vergiffenis schenkeni dat kan ik niet, zoo engelachtig ben ik niet, dat ik je de smet kan vergeven, die je op mijn leven hebt geworpen, .neen, nooit!" Hij drukte de beide handen voor zijn gelaat, terwijl hij heesch en benauwd begon te hoesten. „Het zou beter zijn geweest, als men mij slil had laten lieengaan", begon zij weer. „Je bent ziek en mijn bijzijn windt jenoo- deloos op. Er werd mij gezegd, dat je me iets Wilde verzoeken. Laat dat verzoek achterwege, ik moet liet loch weigeren!" „Een enkel verzoek zal je me niet wei- Hoogste barometerstand 969.0 Aberdeen. Laagste barometerstand 759.9 Biarritz. Verwachting tot den avond van"11 Juli: Zwakke wind uit oostelijke richtingen licht bewolkt, droog weer, iets warmer. Ds. A. Scheele, predikant bij de Geref. kerk te Veere heeft een beroep ontvangen naar die gemeente te Nieuw Lekkerland. Bij het gistereu gehouden toelatings- examen voor de tweede klasse der openbare school voor M. U. L. 0. alhier, zijn toege- laten Maria van Dis en Gijsbregt de Regt, beiden van Zaamslag. Twee candidaten werden afgewezen. In de week van 1 tot en met 7 Juli kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad, van roodvonk 2 gevallen te Hontenisse, 1 te Middelburg en 1 te Domburg en van diphteritus 1 geval te Haamstede, Kloetinge, Noordgouwe en Vlissingen. De St. Ct. bevat de statuten van de conferentie van de vereeniging van den H. Yincentius van Paulo te Koewacht (bijv. 1386). Te Middelburg heeft heden Vrijdag de heer H. Japikse, die met 1 September a.s. eervol ontslag als directeur der Rijks Hoogere Burgerschool heeft gekregen, welke betrek- king hij meer dan 20 jaar heeft vervuld, afscheid genomen van leeraren eu leerlingen. Namens de leeraren sprak de oudste leeraar de beer II. L. Gerth van .Wijk en namens de leerlingen, de leerling der vyfde klasse C. W. van den Broecke uit Aardenburg. Laatstgenoemde bood den scheidenden direc teur namens zijne medeleerlingen als blijk van dankbaarheid en hoogachting de vol- ledige encyclopedic van Winkler Prins aan, de heer Japikse had te kennen gegeven liever geen geschenk van de leeraren te aauvaarden. JAedenavond biedt de heer Japikse de leeraren een diner aan, terwijl deze Woensdagavond het den directeur doen. IIOEK. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de rekening over 1913 aangeboden en tot onderzoek daarvan eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren Jurrij, De Feijter en Dekker. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren J. van Drongeleu, S. Griede en L. Kiel. KOEWACHT. Sinds eenigen tijd zijn hier onderhande- lingen aangeknoopt voor het aankoopen van een perceel grond in de kom van het dorp voor het bouwen van een nieuwe kerk op het Hollandsch grondgebied. Naar wij ver- nemen, hebben echter die onderhandelingen tot nog toe niet het gewenschte resultaat opgeleverd. IIULST. Wnensdag werd alhier ra onderzoek door de marechaussee gearresteerd de 20jarige M. M. v. 0., werkster alhier, onder verden- king van diefstal van waschgoed, tabak en sigaren ten huize van den heer Danckaert, bij wie zij in dienst was. Donderdagmorgen zou zij naar het huis van bewaring te Middelburg worden over- gebracbt. Zij verzocht, ter vermijding van opzien, alleen naar het station te mogen gaan, waar de politiemannen die haar moesten begeleiden, zich dan bij haar kondeu ver- voegen. Uit meaegevoel werd haar die gunst toegestaan. Toen de marechaussees aan het station kwamen was de verdachte daar echter niet te vinden en zij was er ook nog niet, toen de trein vertrok. Dit veroorzaakte natuurlijk terstond een heele beweging, daar de politie onmiddellijk er op uitging om de arrestante weer in handen te krijgen, daar men vermoeden kon dat zij van de uabyheid der grens zou trachten te profiteeren en naar Belgie uit- wijken. geren", sprak hij en zijn gelaat heklerde op bij die woorden. „Ik wil je alleen ver zoeken, dat ik je in mijn stervensuur nog eens inocht zienl I'ier ik van deze aarde scheid, moet ik je het duistere raadsel op- lossen en dan zal je me vergiffenis schen- ken, dat weet ik zeker, Bertha! Ja, dat zal je en daarom hoop ik spoedig te sterven. Beloof me, Bertha, dat je komen zult, als ik je laat roepen." „Dat beloof ik", anlwoordde zij, „en ik zal woord houden! Maar nu vaarwel, Victor!" Zonder antwoord af le wachtcn, keerde zij zich om. Er volgde haar een Zuclit, die haar hart onlroerde, maar zij keek niet meer om. De portieres vielen dicht, toen de deur en graaf Victor was weer alleen. Zij hadden elkaar weergezien en ver- laten met het bewustzijn, dat zij elkaar nog slechts oenmaal zouden lerugzien, numelijk in het aangeziclit van den dood. Bertha stapte voort, als in een bangen, somberen droom. Wat lady Carley of Blanca zeiden, hoorde zij wel, maar ze begreep het nauwelijks. Een ding wist ze goedze bleef on vera ruler lijk bij haar besluit. En toen trad zij naar buiten, in de fris- sche luclit van dien lieerlijken morgen, waar- van zij echter de sclioonheid niet opmerkte. Het stormde in haar binnenste en allerlei herinneringen kwamen daardoor weer boven Na korten tijd was bet meisje evenwel weer in handen der politie. Zij had van de haar verleende gunst misbruik gemaakt, door langs een achterstraat de woning van een spoorwegbeambte binnen te vluchten. Deze had van de vermissing reeds ge- hoord en vond, toen hij thuis kwam, de gezochte bij zich in huis. Zij vroeg hem, een rijtuig te willen halen voor het maken vau een Snellen rit. Hij beloofde haar dat te zullen doen, maar meende voor eigen verantwoording beter te doen de politie te waarschuwen. Ih plaats van een rijtuig dat haar naar veiliger oord zou brengen zag het meisje de marechaussee in de spoor- wachterswoning verschijnen. Zij werd op- nieuw ingerekend on thans werd in den namiddag de reis naar Middelburg aanvaard, ditmaal onder nauwlettend toezieht, opdat zij weer geen zijstraatjes zou inslaan. Donderdag geraakte het anderhalfjarig zoontje van den landbouwer H. Ferket in den Louisapolder al spelende in eene kuip water en verdronk. SINT JANSTEEN. Zekere E. Pieters alhier kwam met kar en paard den tragel afgereden en ontmoette een auto. Het dier schrok zoodanig dat het begon te steigeren en aan den haal g'fg- Daar bonst de kar tegen een boom aan en slingert de voerman in een nabijliggende sloot, doch zonder ongelukkig gevolg. Met- een sprong hij de sloot uit en het paard na- gezet. Aan de kalkloos van Everaard was het dier gekalmeerd, doch was nu en dan in botsing met een boom geweest, waardoor wel het tuig in stukken, maar gelukkig geen persoonlijke ongelukken van op den weg loopende kindereu te betreuren waren. MIDDELBURG. Iledenmorgen had hier een allertreurigst ongeluk plaats, toen drie slagersknechts een koe moesten vervoeren, werd het dier woest, om het te blinddoeken werd het tijdelijk aan een lantaarnpaal gebonden, maar wist zich los te rukken en rende weg, een jongen van elf jaar, Leendert Broodman, die ondanks herbaalde waarschuwingen was blijven staan werd door de koe in den rug aangevallen en op den grond geworpen, dejongen werd bij zijne in de buurt wonende moeder bin- nengedragen, waar hij kort daarop overleed. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vertrokken: M. Goomans, zonder beroep, Klaassen- straat 12, naar Schiedam. M. M. C. J. van Rompu, zonder beroep, Heerengracht 10, naar Gent. W. A. Kaan, ambtenaar ter Secretarie, Van Bovenstraat 38, naar Grootegast. G. A. Peters, stoker, Klaassenstraat 25, naar Vlissingen. S. M. van Leenen, dienstbode, Westkolk- straat 8 10, naar Maldegem. Al. L. de Pau w, dienstbode, Stationsweg 2a, naar Lokeren. S. 0. Lauret, zonder beroep, Nieuwstraat 5, naar Gent. A. Dieleman, dienstbode, Dr. Buijzestraat 15, naar Amsterdam. H. B. Koevoets, timmerman, De Feijter- s'traat 1, naar Antwerpen. L. Versluijs, leurder, De Feijterstraat 35, naar Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Juli, de volgende vonnissen uitgesproken E. E., oud 34 j., slager te Hontenisse, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot f 10 boete ot 10 dagen hechtenis. J. v. L., oud 51 j., postconducteur te Breskens, is wegens het dooden van eens anders dier veroordeeld tot 2 boete ot 2 dagen hechtenis. van lang vervlogcn dagen van haardroomen van geluk en liefde. HOOEDSTUK XXXIV. Zonder vecl zelfbewustzijn volgde zij de roepslem van haar plicht, die liaar naar de Oxfordstraat riep. De oude tredmolen des levens kwam weer in beweging; den gam sclien dag vloog de nhald rusteloos in haar hand op en neder. Dikwijls genoeg kwam haar daarbij het vervallen gelaat van Vic tor voor den geesl; meermalen meende zij den kreet te liooren, dien hij uitte, toen hij haar wederzag en omnerkbaar \Verd zij tot medelijden gestemd. De eene week verliep na de andere. Het ontging haar aandaclit niet, dat zij alld avonden op korten afstand gevolgd word tot dicht bij haar woning. Zij begreep ook, waarom Victor dat deed; hij wilde haar voor niogelijke beleedigingen beschermen en waande zich onbemerkt. Omslrceks het midden van September misle zij i)lolseling haar beschermer. Den eenen avond na den anderen ging zij naar huis, zonder dat iemand liVar volgde. Zij begi-eep daaruit, dat hem iets moest zijn loverkomen. En dit was ook zoo. Het eenige, dat hem nog staande liield, de eerste gedachle, als liij 's morgens op- stond, de laatste, als liij 'savonds vennoeid ter rustle ging, dat was: Bertha te volgen, Hervormde Kerlc. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A.Timmerman, A vondmaals- viering en 2 u„ Ds. A Timmerman. Shcskil. 9 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Axel. 9 n, Ds. J. B. T. Hugenboltz en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenboltz, Doopsbe- diening. Zaamsi&g. 9 u., Ds. G. van Dis, voorber. H. Avondm. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 n, Ds. E. Kaams Jr., H. Avondm. en 2 u., Ds. E. Raams Jr., Dankzegging. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Sas van Gent. Sj u., Ds. Akersloot v. Ilouten Roos. Hontenisse. 91 u., Ds. W. J. van Lindonk. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van HoutemRoos. Gereformeerde Kerken. Ter Nenzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 u., D9. Chr. Bruins en 2 u., J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., J. H. Lammertsma en 2 u., Ds.Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wat. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstiaat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Oud- Gereformeerde Gemeente Vloos w t; kstra at). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Student Riekel, Den Haag. Lokatil Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Lok.aal „Kben-Haezer" (Kerklioflaan) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. Schadelijke werking van chocolade Zooals men weet, heeft de voediDg van de moeder of de min grooten invloed op de samenstelling van de rnelk. Maar tot nu toe had men niet bemerkt welk een scha- delijken invloed een te groot gebruik van chocolade kan hebben. Brandeis en Quintrie hebben hieromtrent een merkwaardige onder- vinding opgedaan. Een baby leed aan ern- stige ingewands-aandoeuingen, de moeder- melk werd geanalyseerd en men constateerde daarin kristallen van kalk-oxalaat. Dit was een geheel abnormaal element en na een onderzoek bleek, dat de moeder gewoon was buitengewone hoeveelheden chocolade te verorberen. N u bevat chocolade bijna altijd een geringe hoeveelheid zuringzout of oxaal- zuur, de dokter verbood de vrouw haar snoeperijen. Eenige dagen daarna was het kind geheel beter. Tot de onmisbare attributen van een ouderwijzer in vroeger tijd behoorde zoo schrijft de VI. Crt. de plak, het geesel- instrument, waarvoor elke schooljongen ontzag had. Een Zwabisch schoolmeester, Jacob Hiiberie, uit de 17e eeuw heeft zorg- vuldig boek gehouden van de stokslagen enz. die hij in zijn 50jarig onderwijzerschap uitdeelde. En dan komt hij tot de niet onbelangrijke getallen van 911527 stokslagen, 14010 rottinghouwen, 20009 tikken met de lineaal, 136715 wrammelingen", 10230 muilperen, 7905 oorvijgen en 22763 //nota- benes" d. w. z. klappen met den Bijbel, catechismus, gezangboek of spraakkunstboek. Verder liet hij 777 maal een jongen op erwten en 613 maal op een driehoekige liniaal knielen 1707 moesten een roe om- hoog houden, enz. Uit een beestenspel te Miinchen- Gladbach brak in den nacht van Maandag op Dinsdag, naar de N. R. C. meldt, een wolf los. Het dier verscheurde een meisje van drie jaar. De vader werd bij het zien van het doode kind krankzinnig. Een burger schoot den wolf, die nog door een aantal straten geloopen was, dood. Een goede les! De Aankondiger voor de Grafische Vak- ken schrijft: „Elk staatsburgcr wordt geachl de wet- ten des lands te kennen. zoodra hij haar zag, haar te beschermen, totdat zij haar woning bcreikt had en dan vol verlangen naar haar vensters te gluren. Dikwijls keerde hij eerst laat naar huis terug. Dan volgden wel koortsachtige, slapelooze nachten en dagen, dat hij zich uitgeputge- voelde, maar als liet avond werd, keerde hij altijd Irouw najar zijn post terug, zoolang zijn voeten hem dragen konden. Zijn jeugdige kracht liield liet lang vol tegen zijn vijand, den dood; mafireinde- lijk was die kracht genoeg ondermijnd. Op zekeren morgen kon liij niet opslaan, hij moest blijven liggen. Anton, zijn kamerdiena,ar, oiulerrichlle <Ia- delijk lady Carley en Blanca Norton ont- bood een dokter. Deze onderzochl den patient nauwkeurig en verklaarde, dat graaf Norton nog hoog- stens drie weken te leven had. Iloe schitterden Victor's oogen toen hij dat hoorde! Er speelde een glimlach 0111 zijn lippen, een edclc kalmte sprak uit zijn gelaat. Zwijgend stonden lady Carley en Blanca bij hem, terwijl haar hart van droefenis dreigde le bersten. Nu waren ze weer thuis in Cheshire. Met de grootslc voorzichliglieid was de zieke naar hct slot Norllnninsler overge- bracht. Hij verlangdc uitdrukkelijk op zijn erfslot le sterven en men gaf hem Dat js zoo in theorie, doch dat de prak- tijk anders uitwijst, heeft een winkelier in een onzer provincie-plaatsen ervaren. Een poos geleden wist een reiziger in papier hem te bepraten, een flinke hoe veelheid inwikkelpapier te koopen. Toen de pmtij werd geleverd, bleek er ruim 20 pet. te weinig te zijn en de partij Imven- dien van zoo slechte lioedanigheid te we- zen, dat onze winkelier ter plaatse van in- woning voor lager prijs stellig beter pa pier zou hebben ontvangen. Hij weigerde dan ook te ontvangen en ten langen teste volgde ten zijnen gunste een vonnis, waarbij liij in het gelijk werd gesteld en de koop nietig werd verklaard. Onze winkelier meende nu van het „koopje" af te zijn. Doch hij had gerekend buiten de rechts- kennis van den leverancier. Immers zes weken later stond deze met een deurwaarder en diens getuigen bene- vens de voile hoeveelheid besteld papier voor zijn deur. Of hij 'tmaar wilde acoepteeren; er ont- brak geen velletje aan; er was zelfs nog iets boven liet gewiclit, „voor 't indrogen," ziet u. Onze winkelier naar een advokaat, die zich heel het geval deed uilleggen en hem ten slotte ried, zich maar niet meer te verzetten, omdat anders weer een proce dure zou volgen met alie daaraan verbon- den kosten. Wat was er gebeurd? De winkelier had verzuimd en liij! heeft niet geweten, dat hij dit moest doen, om dat noch kantonrechter, noch wie ook hem gewezen heeft op die verplichling bij exploot aan den papierleverancier bin nen zes weken het vonnis te doen betee- kenen. Een goede les voor andere kooplieden, die niet zoo juist de wetten des lands ken nen." Inlandsche Eeden. Men schryft aan het »N. v. d. D. v. N.-I." Voor den landraad was een getuige ver- schenen, die niettegenstaande den door haar afgelegden eed, lustig zat te liegen. Bewijs om haar met goed gevolg wegens meineed te vervolgen, was er echter niet, en toch had de landraad de getuige noodig voor de constructie van het bewijs, noodig voor be- klaagde's veroordeeling. Getuige werden de gevolgen van meineed ernstig onder de oogen gehouden, doch zonder succes. De president besloot toen de proef op de sum te neruen eu een akal (list) toe te passen. Er werd een gendi (kruik) met water gehaald, daarop met krijt een kruis geteekend, en de gendi met inhoud door den panghoeloe (schriftgeleerde) bepreveld. Welnu, zei de voorzitter tot getuige, drink nu van dat water. Als ge werkelijk de waarheid hebt gesproken, zal u geen leed overkomeii. Hebt gij echter gelogen, dan zullen de nadeelige gevolgen niet voor u uitblijven en zal toean Allah u straffen wegens uwe meineedigheid. Na lang draaien kwam het zaakje los, en herriep getuige haar verklaring. De kruik met bepreveld water bleek meer invloed op haar te hebben dan de eed. Tengevolge van de groote hitte welke sedert 3 weken in West-Rusland heerscht, zijn talrijke boschbranden veroorzaakt, welke zich over een oppervlakte van meer dan 100,000 hectaren uitstrekken. De staat, zoowel als particuliere boschbezitters onder- vinden daarvan de groot3te schade. Gister- avond is wederom een brand ontstaan in de provincie Pakow. Daar is een reuzen- gebouw in brand geraakt en men is er ondanks het krachtig optreden der autoritei- ten, nog niet in geslaagd, zelfs uitbreiding te voorkomen. Alle troepen uit de provincie zijn gemobiliseerd. In de provincie Twer staan 10000 hectaren in vlammen. In tegenstelling hiermee wordt gemeld dat sedert verscheidene dagen Zuid-Rusland geteisterd wordt door wolkbreuken, welke enorme schade aanrichten. Het Berliner Tageblatt becyfert, dat de auto's te Berliju particuliere auto's, gaarne aan zijn verlangen toe. De laatste dagen van September brachlen zeer fraai lierfstweer; de natuur vertoonde al het scboons, dat zij in dit jaargetijdes nog tot haar beschikking heeft. Den laalslen dag van Seplemberinaand kwam de dokter nog eens bij hem. „Wij moeten ons voorbereid houden op het ergste", zeide hij. „De wetenschap ver<- mag hier niets meer. Zijn dagen zijn geteld, ja, eigenlijk de uren!" De zieke richtte het hoofd op en den dokter kalm onderzoekend aanziende, flui- sterde hij: „Vergist gij u niet, dokter? Heb ik nog weinige dagen te leven!" „U wenscht de waarheid te vernemen, graaf Norton", anlwoordde de geneesheer ernstig, en daarom moet ik u zeggen: Er is voor u geen redding meer! Sluit de rekening van uw leven af want dit loopt ten einde." Met een glimlach op de lippen en vcr- licht van hart keerde hij het gelaat naar zijn tante en sprak: „Eindelijk, eindclijk mag ik haar we- derzien, eindelijk kan ik haar alles zeg gen, wat mij zoo drukt! Ik dank den goe- dcu God voor deze wcldaad. Tante, roep Bertha dadelijk!" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5