■- StotyMordfes&epj Tandarts MEIER Mend- en Tandziekten, Bericht van instel. Openkare Verkooping. Openbars Verkooping. LUX 'g k il I De man wien het geluk dient. Hoogwatergetij te Ter Neuzen AOVERTENTIEN. Rijnsleepschip „M A R I A", Specialist voor Een WOONI1UIS - 5 D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Juli 4.3 4.22 Zondag 12 4.41 5.1 Maandag 13 5.20 5.40 Oinsdag 14 6.1 6.22 Woensdag 15 6.45 7.9 Dondc-rdag 16 7.33 8.2 Vrijdag 17 8.33 9.8 gevestigd te Ter Neuzeu. de beste £eUeruTbelb.-5eep voop ztxchlc, ert bLctrtfee PuLLcL 40 cent, p.stufe. OueraL-verhrij a'ccsi" alsc.csk vaav tsaische Hagattenstraat H<5, GENT. 1914, nam. 2 uur (niet op 8 Juli) bij den heer Am. van Geijt aan het station te H u 1 s t. Notaris DUMOLEYN. Speciaal voor her wasschenl vanltanr,Moussellne.Zijde enz.l NIETS ZAL KRIMPEN ALLES WORDT WE0ERNIEUW r- den heer Robertson, aldus sclirijft liet Rotterdanisch Nieuwsblad. Dezer dagen kreeg ik daarvan opnieuw het bewijs. 't Gebeurde in een open bijwagen van lijn 1. In de Rotterdamsche bijwagens mag je rooken, dat is bekend en dat wekt som- wijlen de verwondering op van vreemde- lingen, die in hun stad anders gewend zijn. Een censuur wordt er niet bij toegepast. Elk merk is toegelaten: „Bismarck" zoo goed als „Legio" van de zes. Ook piraatjes en tabakspijpen. Een brave burgennan haalt dan in be- doelden bijwagen zijn neuswarmertje te voorschijn en gaat zitten dampen als een schoorsteen. Naast hem zit een dame. Die krijgt den rook voortdurend in het gezicht. 't Lijkt wel Venus in een wolk. Maar daar alleen godinnen zulks zonder schade voor haar Olympisch lichaam ver- dragen kunnen, kucht zij zonder opliou- den En met handgewuif tracht zij den walm te verdwijnen. De brave man begrijpt de manifestatie en zegt: 'tis een bijwagen, juffie „Juffie" wordt boos. Juist verschijnt de conducteur nevens haar in 'topen vakje. Conducteur uche, uche, vraagt zij, mag hier gerookt worden? Zeker, dame! antwoordt de beleefde conducteur. Ga gerust uw gang! Een zonderlinge geschiedenis. Onlangs werd m^egedeeld, dat een brievenbesteller te Marseille, Franfois Pioch genaamd in zee was gaan zwemmen en niet terugkeerde, terwijl men in een badkainertje zijn kleederen vond. Men waande hem reeds verdronken, toen bericht van hem kwam uit Algiers. Hij was iu zee onwel geworden en door het s.s. /Charles Roux" opgenoraen, dat hem meenam naar Algieis. Thans is hij met hetzelfde schip terug- gekeerd, maar intusschen heelt het onderzoek aan het licht gebracht, dat hij niet in zee is opgepikt, maar reeds aan boord was, toen de /Charles Roux" de kade van LaJoliette verlief. Waarom hij vlnchtte, wilde hij niet zeggen. Hij was geheel onherkenbaar, toen hij terugkeerde. Men vermoedt, dat hij aan vervolgingswaanzin lijdt. De Noorsche kolenboot Storstad, die de Empress of Ireland in de St. Laurens- rivier heeft aangevaren en tot zinken ge bracht, is, volgens de N. R. Ct., te Montreal verkocht. De koopsom, 35.000, zal aau het admiraliteitshof te Quebec ter hand worden gesteld, in verband met het beslag, door de Canadian Pacific op het schip gelegd. Men vermoedt dat de kooper, de Prudential Trust Cy., het schip weer heeft ingekocht voor de Noorsche reederij. De Storstad zal uu naar Quebec stoomen om er te dokken. Een feestmaal van negentigjarigen. Te Montlufon, in Frankrijk, is, volgens het R. N., een niet alledaagsch feestmaal gegeven. Daar waren aan een banket 25 paren van tachtig- en negentigjarigen ver- eenigd, die samen een leeftijd van veertig eeuwen vertegenwoordigden. De eereplaats werd iugenomen door een vluggen grijsaard van 89 jaar, Coulon genaamd. Hij is niet alleen de deken der Fransche metaalbe- werkers, maar hij is in de geheele streek bekend om de lengte van zijn baard, die 3 meter 10 centimeter lang is. De maaltijd verliep in groote vroolijklieid. En alien beloofden het volgend jaar weer zulk een feestmaal bij te wonen. En alsof zij hun beenen van 20 jaar hadden terug- gekregen, daiisten zij, op het geluid van violen en herdersfluiten, den dans der land- stieek, de Bourbonneesche bourree, een echt vroolijken dans. De Leer Felix Galeazzi, ^udkanton- recbter, is te Groscoa, bij Ajaccio op Cor sica, in den oud. rdotu van 105 jaar over- leden. Hij behield tot 't laatste oogenblik al zijn verstandelijke vermogens. Rebecca Clark, die men te Londeu in het noorden onder de benaming //de groote oude vrouw" kende, is eergisteren in den ouderdom van 110 jaar overleden. Toen zij stierf, was zij omringd door drie zoons en vier kleinzonen. Aan dezen openbaar- de zij het geheim van haar lang leven Maak je niet boos, zei ze, dat is alles lnderdaad is haar leven ook zeer kalm verloopen en geen enkele belaugrijke ge- beurtenis heeft er de eentonigheid van gebroken. Drie jaar geleden, op haar 107en verjaardag, reed zij voor het eerst in een auto. Te Bolleue, bij Vaucluse, woont een ge- zonde, degelijke familie, de familie Plumet. Zij bestaat uit vijf zusters en een broer, die samen 508 jaar oud zijn. Samen hebben zij 80 kinderen. De oudste is 90, de jongste is 80 jaar. De oudste leest en naait nog zonder bril. En alien hopen zij, over tien jaar den honderdsten verjaardag van de oudste zuster te vieren. Bij Biberach, in Wurtemberg, wedden, volgens de N. R. Crt., twee opgeschoten jongens om een mark, dat zij in een paal van de electrische leiding zouden klimmen en, boven gekomen, de draden zouden durven aanraken. Zij voerden het plan uit, met het gevolg dat de een door een stroom van 6O,O0O volt gedood werd en de ander zulke zware brandwonden kreeg, dat hij er wel niet van op zal komen. Twee Russen zijn te Beaumout-sur- Oise (Frankrijk) als landloopers opgepakt, die in 't bezit bleken van bommen en revol vers. De zaak wekt nog al opzien, daar ondersteld wordt dat het tweetal, lieden van 26 en 30 jaren uit Rusland naar Frankrijk waren gezonden om een aanslag op den tsaar te doen tijdens diens komst in Frankrijk. De bommen hadden de Russen, volgens hun zeggen, zelf vervaardigd de revolvers droegen zij om zich na den aan slag van kant te maken. De gearresteerde Kiritsjek en Trojanoroski waren, zooals gebleken is, bekenden in de anarchistische wereld. Kiritsjek is wegens politieke mis- drijven in Rusland veroordeeld maar uit de gevangenis ontsnapt. Uit het onderzoek der politie bleek, dat de Russen een bom- aanslag in den zin hadden op den trein, die den tsaar van Cherbourg naar Parijs zou overbrengen. De op de Russen gevonden bommen zijn in het Parijsche stedelijk laboratorium onderzocht en bleken van hoogst gevaarlijken aard te zijn. Verdacht van vadermoord is de 19jarige dochter van een koetsier te Berlijn ge- arresteerd. De koetsier werd in den nacht van Zaterdag op Zondag door vier re- volverschoten, in zijn bed zoodanig ge- wond, dat hij weldra stierf. De politie arresteerde eerst zijn vrouw, daar het be- wezen scheen, dat zij de schoten gelost had. Toen heette het dat de dochter op het laatste oogenblik toegeschoten was en haar moeder had tegengehouden. Intusschen doken vermoedens op, dat de dochter niet onschuidig was aan den moord. Zoo ge- tuigde een buurvrouw, dat de dochter ge- zegd had, dat, als haar moeder haar vader niet doodschoot zij het zou doen. Daarbij komt dat de vader, kort voor zijn dood de dochter als de schuldige aanwees. De verhouding tusschen vader en dochter was zoo slecht mogelijk. Het meisje ontkent tot keden hardnekkig. Er zal eerst zekerheid komen, als de moeder, die van de eene flauwte in de acdere valt, in staat zal zijn inlichtingen te geven. In den natuurstaat levert een bad voor den olifant geen bezwaar ophij plompt in 't water van een rivier, spoelt zich af en klaar is hij. Maar is hij gevangen, dan wordt het moeilijker. Dan moet de olifant gewasschen worden en dat beteekent meer dan men oppervlakkig zou vermoeden. De circus-olifant Hathi wordt, als hij gewasschen wordt, eerst met eerste soort witte zeep ingesmeerd, waartoe ongeveer 70 kilo wordt gebruikt. Dan wordt hij met waschboenders geborsteld, vooral de ooren, en zorgvuldig afgespoeld, waarna men hem laat drogen. Is hij droog, dan wordt de geheele hnid met schuurpapier gewreven en vervolgens met olijfolie ingesmeerd. De beide laatste bewerkingen zijn absoluut noodig, als men verlangt, dat de olifant er netjes uitziet er wordt voor een groote 300 gulden olie aau besteed. De geheele bewerking duurt een week, houdt drie man aan 't werk en kost ongeveer 700 gulden. Neen,'t is geen goedkoope liefhebberij, er een welverzorgden olifant op na te houden Om mager te worden. Dikte is een lastige kwaal. Maar wij achten ons gelukkig onzen lezers den naam te kunnen mededeelen van iemand, die zich in Amerika een grooten naam heeft verworven als //ont- vetter", schrjjft het R. N. Dezer dagen ontmoetten wij een vriend, die uit New-York terugkwam zoo mager als een talhout, en er heengegaan was zoo dik als een beer. Wat zie je er uitriepen wij om wiliekeurig uit. Ja, zeide hij, ik ben wel verauderd. Ik weeg 66 kilo minder. Hoe komt dat? Ik ben bij dokter Mac Hinchose te New-York geweest, En weet je, wat die mij als kuur voorgeschreven heelt? Ik moest hem elken morgen om 9 en elken avond om 6 uur bezoeken. De visites waren kosteioos. Maar ik moest hem 25 gulden betalen voor elk kilo dat ik in gewicht was afgenomen. Hij had veel patienten. Als ik bij hem binnentrad drukte hij mij de hand, geleidde mij naar een bascule, die mijn gewicht aanwees, en ik begaf mij naar de kas om te betalen voor mijn ver- lies aan gewicht. Elke visite duurde maar een paar minuten. Dat is vreemd. Maar waardoor ver- magerde je dan zoo Doodeenvoudig. De dokter woont op de 23e verdieping en de patienten mogen niet van de lift gebruik maken. De baard van de armhuismannetjes. De gemeentebegrooting van het stadje1 Lahr in het groothertogdom Baden is vol gens het R. N. met 55 gulden verhoogd. Gij zult zeggen Wat kan mij dat schelen En gij hebt gelijk, want 't is geen gebeur- tenis van belang, maar de geschiedenis, die er aan verbonden is, is waard verteld te worden. Er is te Lahr een armhuis voor oude mannen en deze oudjes worden weke- lijks geschoren. Nu was het langzamerhand de gewoonte geworden, dat de Lahrder barbiers hun leerjongens naar dat armhuis zonden om op de stoppelige baarden en de rimpelige gezichten der verpleegden het scheren te leeren. En die leerjongens waren veelal nogal onhandig, zoodat de gezichten der oude mannetjes er meestal uitzagen, alsof zij als studenten aan 't vechten waren geweest. Eindelijk zonden de oude mannen een deputatie naar den burgemeester af om te verzoeken verande- ring in dien toestand te brengen. Zij hadden daarvoor de meest gekerfden gekozen en deze behoefden hun gezicht slechts te lateu zien om den burgervader te verteederen. En thans is op de gemeentebegrooting een een bedrag van 55 gulden uitgetrokken, om de 10 a 12 oude mannen wekelijks door een volleerd barbier te doen scheren. Een fonografisch testament. Toen de fonograaf het eerst verscheen, dachten ve- len, dat dit werktuig de wereld zou her- vormen. Eerst vermaakte het, daarna werd men het moe. En men heeft een afkeer van zijn neustoon. Tot zelfs de buiten-her- bergen verwisselen het voor een orchestrion. Een advocaat te Aix heeft den fonograaf nutlig willen maken, en stelt volgens het R. N. voor, door wijziging van enkele arti- kelen van het burgerlijk wetboek voor te sclirijven, dat een testament mondeling wor- de uitgesproken en fonografisch opgenomen. De plaat wordt vervolgens in een enveloppe gedaan en verzegeld. En als de erflater overleden is kunnen de erfgenamen hem met zijn eigen stem zijn beschikkingen hooren lierlialen. De moderne psychiatric heeft ons met de merkwaardigste gevallen van sugges- tie bekend gemaakt Daaronder mag wel het volgende gerangschikt worden. Te Parijs werd een arbeider zeer licht dtoor een hond gebeten. Pijn deed de wond volstrekt niet en in twee dagen was ze een litteeken geworden. De man werd echter somber. Hij verloor zijn eetlust en wierp zich op een dag op zijn vrouw, wie hij ernstig in het gezicht beet. Terstond wordt hij naar de Pasteurin- richting vervoerd. Ook onderzoekt men den hond. Deze blijkt evenwel volstrekt niet dol. Echter vindt men bij het slachtoffer een artikel over de werken van Pasteur. Daarin had hij de verschijnselen leeren ken- nen, die optreden, indien iemand werkelijk door dolheid is aangetast. Deze moeten die- pen indruk op hem gemaakt hebben. Aldus heeft hij zich de kwaal gesuggereerd, waar- van de bovengenoemde verschijnselen de kenteekenen zijn. Per hondenkar^aar het cachot! Een tweetal rijksveldwachters vonden tusschen Wijlre en Wiltem (Limburg) eea koopvrouw zoo dronken langs den weg, dat zij geen voet meer kon verzetten. Zij schold de politiemannen uit voor al wat leelijk is. Er werd door de rijksveldwachters een krijgsraad gehouden; een poos later kwam den hunner terug meteen hondenkar. Daarin werd het onfrissche vrachtje ge- gleden en zoo ging het naar het gemeen- telijk cachot van Wijlre. Voor de dronkelap in den amigo werd gestopt, werd zij ontlast van een flesch jenever! Toen zij des ochtends haar roes had uit- geslapen, vroeg zij niet om water, doch om de jeneverflesch! (Tijd.) Plagerij van de post. De Fransche post- administratie had eenigen tijd geleden een onverzoenlijk vijand in den persoon van den heer Jules Nardin, 'en moest voor dien vijand bukken. De heer Nardin had ge- weigerd, voor een brief strafport te be talen, dat hem onbillijk voorkwam. De zaak kwam voor 't gerecht en de heer Nardin werd tot een vrij hooge boete veroordeeld. en in de kosten. De heer Nardin verklaar4- de, dat de Fransche Staat |geen cent van hem zou krijgen en dat hij zich zou wreken, Hij kocht ergens in de Fransche alpen een stuk grond op 27 kilometer afstand van het naasle postkantoor gelegen en liet er een hut bouwen, waar hij een ouden herder in huisveste. Daarna nam hij, op naam van den herder een abonnement op een Parijsch dagblad en de ellende voor de post-administratie begon. Men moest een afzonderlijk besteller be- noemen, die dagelijks de 27 kilometer moest afleggen voor de bezorging van 'tblad aan den herder, die notfibene niet eens lezen kon. Na verloop van een maand koos de administratie der posterijen eieren voor haar geld, trok haar vervolging in en betaajfle den heer Naifdin een schadevergoeding, die daarop zijn ouden herder ontsloeg. Een der laatste vindingen van de recla mes. De reclame weet soms aardig te voor schijn te komen. Een der laatste vindin gen is de wandelende fonograaf. Een heer, net gekleed, met hoogen hoed en een bou quet in zijn knoopsgat, klimt in de Irani Hij draagt lets aan een riem, dat zoowelj een kijker als een fotografie-toestel kan zijn, gaat zitten en eensklaps, men weet niet precies van waar zij komt, hoort men een stem, die de pastilles Z. of de pillen IJ. of den balsem X. aanbeveelt. Een oogenblik later wordt de cacao Die-ci^ Die en de chocolade Zoo-en-Zoo uitbundig geprezen. De reizigers zien elkaar verwon- derd aan; sommigen protesteeren, ande ren lachen. De heer neemt een zoo onver- schillig mogelijk uiterlijk aan. En terwijl dezelfde geheimzinnige stem de buitenge wone bekwaamheid van een kleermaker uitgalmt, verlaat de heer de tram om aan de volgende halte weer in te stappen, en dezelfde vertooning in een anderen tram- wagen te herhalen. Een ondankhaar gevangene. De chef van het parket van Versailles, Perusel, begaf zich, volgens de Tel., Dins^ dagmorgen naar de gevangenis Saint-Pierre, om aan twee ter dood veroordeelden, Do Bruyne en Louis-Louis, mede te deelen, dat het tegen hen gewezen doodvonnis in levens langen dwangarbeid veranderd was. Vergezeld van eenige politie-beambten trad de procureur der republiek eerst de eel van De Bruyne binnen. Deze was zichtbaar ver- heugd, toen hij vernam, dat hem gratie ge- schonken was en hij beloofde dan ook, zich in het bagno goed te zullen gedragen. Geheel anders was echter de ontvangst bij Louis-Louis. Deze hoorde den procureur sohijnbaar onverschillig aan, doch nauwe- lijks had Perusel uitgesproken, of de ge- vangene riep uit: „Gij ,liebt van de jury mijn doodvonnis geeischt, en nu spreekt gij over gratie! Ik wil tie vrijheid of de guillotine Gij wilt me naar het bagno zenden, om mi daar ellendig te doen sterven, maar ik ga er niet heen." Dit zeggend, sprong hij op den procureur toe, greep hem om den hals en trachtte hem te worgen. Oogenblikkelijk wierpen zich de politie-beambten op den razenden ge- vangene, doch eerst na een hevige worste- ling, gelukte het hun, hem teovermeesleren en stevig te boeien. Tcgenslag voor een dief. Een oud-soldaal van 't Nederlandscli Oost- Indisch leger, die zijn pensioen ontvangen had maakte, volgens het II. N., Woensdag- avond in een kleine herberg in de rue de Villers te Brussel kennis met een be- zoeker, die een kolossalen buldog bij zich had. Rondje volgde op rondje en de oud gediende, die zich even verwijderd had, be- speurde eensklaps dat zijn kameraad ver- dwenen was. Bijna op hetzelfde oogenblik bespeurde hij, dat hij bestolen was. Hij ging er op uit, om den man met den buldog te zoeken en hij vond hem in een cafe in de rue du Marche-aux-Peaux. Hij wees hem den agent Jansens aan en deze ver- zocht den man met den hond hem naar den naasten politiepost te volgen. De man ging met den agent mee, loopende tusschen den agent en den oud-gediende, terwijl de hond achteraan kwam. Ter hoogte van de rue du Chene gekomen, sloeg de man met geweld links en rechts van zich af, zoodat de agent en de oud-soldaat beiden bedwelmd werden. De agent herstelde zich echter spoedig en nu volgde er een hevige wor- steling, waaraan de buldog deelnam. Maar vreemd genoeg, de hond vergiste zich en beet zijn meester in het been. De hond was zoo woedend, dat hij niet eens zijn vergissing bespeurde. Door het geschreeuw van den gewonde aangetrokken, kwamen andere agenten toeloopen, die groote moeite hadden den hond zijn prooi los te laten. Nadat in een ziekenhuis de wonderr van den man waren uitgebrand, werd hij naar een politiebureau gebracht, waar zijn identiteit werd vastgesteld. 'tWas een 27jarig recidivist, die onder een valschen naam te Parijs woonde. De oud-gediende herstelde spoedig. Klaagiied op Albanie. Iemand die zich Paul Pietjes teekent, schrijft in „De Tijd" het volgende versje: In den Balkan ligt een landje vol met bergen. Maar een handje menschen wonen daar te gader die lijk kikkers \an Zeus-vader, van de Groote Mogendheden 'n Koning hebben afgebeden. Lijk de fabel heeft geleeraard Waren zij niet zulk een eer waard. Zoo ook ging het hier ten dezen Met die ruwe Albaneezen. Nauw'lijks hadden zij een Koning in 'tpaleis een wrakke woning lijk bij ons niet meer in tel is of zij werden ook rebellisch. Maar al wilde het niet vlotten 'tGaat niet aan om zoo te spotten, zich te toonen ontevreden met 't besluit der Mogendheden. „Von Wied blijve, hij regeere!" zeiden toch de groote heeren. „Komen jullie aan zijn rechten, moet hij vechten, al maar vechten." 'tGaf toen een geweldig standje in dat onbehouwen landje. 'tWerd een heele groote rompslon. Holland zond toen majoor Thomson met wat officieren henen, om de weinigen te trainen, die Von Wied als vorst erkenden. 'tWerd toen meenens. Heele benden kwamen uit de binnenlanden om het troontje aan te randen. 't Ging niet van een leien dakje. Holland deed een duit in 'tzakje: en het troontje staat nog immer maar de toestand wordt steeds slimmer. Mogendheden redeneeren, disputeeren, intrigeeren, zitten netjes te beramen, zoetjes met de handen samen, zeggen ditjes, zeggen datjes, stoppen in beide ooren watjes, durven geen soldaat te zenden om 't neutrale niet te schenden kijken toe en zien de zaken immer maar verwarder raken. En Von Wied zegt: ach, ik kan niet! 'n Ander zegt: je bent de man niet! 'nDerde zegt: toch moet je blijven om het zaakje voort te drijven. En zoo blijven ze dan vechten al door vechten, al maar vechten. En ze zeggen, dat het hard is, Dat de toestand zoo verward is. Mogendheden disputeeren, redeneeren, intrigeeren, en ze zeuren en ze praten, maar ze sturen geen soldaten. Arrne Koning!voor een kroontje en een heel, heel wankel troontje moet hij 't in zijn eentje slellen, tegen 'nheelen troep rebellen! 'tis maar ruzie, 't blijft maar ruzie, en een groote.... desillusie! Wanr.eer gij een man ziet van wien men zegt: //O hem dient het geluk buitenge- woon, alles loopt hem mee!" zie dien man dan wel aan. Men kan er veel op verwedden dat die man geen sukkelaar, geen zwakkeling, geen gebrekkige is. lntegendeel vertoont hij alle uitwendige teekenen van een volmaakte ge- zondheid met bovendien een soort van op- gewektheid die behaagt en aantrekt. Hij bezit wat men noemt de „levenskracht". Dezelfde opmerking kan ook bij de vrouw gemaakt worden. Van sommige vrouwen gaat een soort van eigenaardige bekoring uit, die maakt dat iedereen door haar wordt aangetrokken. Die bekoring is een uiting van de levenskracht. Die levenskracht komt voort uit een volkomen evenwicht der ge zondheid, die maakt dat alle organen en alle levensverrichtingen een buitgewone kracht kunnen outwikkeleu. Dien gezoudheidstoestand, dien toestand van volkomen evenwicht verzekeren de Pink Pillen aan het lichaam. De Pink Pillen, toch, geven bloed met iedere pil en hebben bovendien een versterkende werking op de zonuwen. Door rijk en zuiver bloed te geven, zetten zij de werking van alle organen en van alle levensverrichtingen aan. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a 9,— per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam Voor Ter Neuzen en om streken bij A van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Bij acte op den 16Junil914 verleden voor den te Rotterdam gevestigden Notaris A.F.vnn Walsem op het ontwerp waar van de K. B. is verleend bij Besluit van den 25 Mei 1914 no. 57, is opgericht de naamlooze venuootschap De acte in haar geheel met de K. B. is opgenomen in het Bijvoegsel tot de Ned. Staatscourant van den 8 Juli 1914 no. 157. 'mmuit.il,...ii.itit/i-h.ui. in De ONROERENDE GOEDEREN onder Sint Jansteen en Clinge, toebehoorende aan den heer JOS. VAN GEIJT te Hontenisse, zijn op VVoensdag 24 Juni intjesield als volgt: Koop 1 op 280, 2 n a 1000, n 3 u ,i 1500, n 4 u n 890, h n h 830, u Q i, n 890, 7 a u 1010, 8 //1020, n 9 n a 1010, a 10 a 1020, VERBLIJF op Zaterdag II Juli Notaris Van der Moer, zal op Wlaan* dag 20 Juli 1914, des namiddags te 2 uur, bij Mej. de Wed. Michielsen aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den eerst inyesclireven hypothecairen scJiuldeischer in het openbaar verkoopen met toebeJiooren en erf aan den Baandijk, Ter Neuzen, kadaster sectie M, nummers 203, groot 62 centiaren, eigendom van Elisabeth Simons, Wed. van J. A. de Vos en bewoond door de weduwe Francois DlEI.EMAN WIEMES. Betaling der koopsom 20 September a.s. Onkosten 8 dagen. Grondlasten 1 Januari 1915. Aanvaarding 1 September 1914, doch niet voor de betaling. De Notarissen J. A. Drey mans te Axel en J. Scheivijck te A ntwerpen, zullen op Oonderdag 16 Juli 1914, namiddags 2 ure, in het hotel //De Zwaan" bij den heer J. B. VAN DEN HEMEL te Sas van Gent in het openbaar verkoopen de volgende Bouwlanden KOOP EEN. 41 aren, 70 centiaren of 280 roeden Souwlandi in den Sc. Anthonijpolder, gemeente Sas van Gent, kadaster sectie D, no. 193. In pacbt bij Pete. Hamelijnck voor Irs. 60 en Aug. Acke voor frs. 89.50 tot rooven oogst 1917. KOOP TWEE. I hectare 17 aren 50 centiaren of 2 gemet 190 roeden SouwEand in den Canisviietpolder gemeente Sas van Gent kadaster sectie D nos 59 i en 600. In pacht bij Alph. Boete voor frs. 67,50 en Henri de Bock voor frs. 67,50, tot rooven oogst 1917. KOOP DRIE. 1 hectare 64 area 30 centiaren of 3 getneten 205 roeden Utouarias'sd alsvoren, kadaster sectie B, nos 368 en 369. Koopen 3 eti 4 zijn in pacbt bij Leo Casteels te Zuiddorpe voor frs. 250 tot rooven oogst 1917. KOOP VIER. 51 aren 40 centiaren of 1 gemet 45 roeden Bouwbutd te Zuiddorpe, Zuid- dorpepolder Noorddeel, kadaster sectie B no. 320. Boomprijs 50. De koopers leggen op pacbt sedert 2 October 1913 tot dag betaling koopsom, zijnde 1 maand na de toewijziug. Lasten voor koopers grondlasten vanaf 1 Januari 1914 en polderlasten vanaf 1 Mei 1914.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2