No. 6090. Zaterdag- 4 Juli 1914. 54e Jaargang- Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BLAHCA'S SIIEIM. predikbeurtenT" - 1i,v FETIILLET0N. GEMENGDE BERICHTEN. TV\TT0"E]X33±] BXjA.ID. Interview met' kapitein Sar. Onze stadgenoot, de heer Jan Sar, kapi- tein van de Albaneesche gendarmerie, die met een ma and zieken verlof hier ter stede is teruggekei rd, had de welwillendheid ons een kort onderhoud toe te staan, schrijft de H. Crt. Na zijn verblijf van vier maanden in Albanie as kapitein Sar te Durazzo door het slechte drinkwater en de moerassige omgeving daar, ziek geworden, zoodat dokter Reddingius tnoodig oordeelde, dat hij 'n poosje de gazonde vaderlandsche lucht ging happen, om nieuwe krachten te verzamelen. Want het is een moeilijke taak, die onze officieren ginds in 't onherbergzame Albanie te vervullen hebben, vertelde de kapitein. „Ontzettend zware diensten, groote veranbi woordelijkhei J en 'twerken met moeilijk personeel, m aak de verrichtingen bijzonder inspannend. Wat men in Holland met de soldaten in een dag opknapt, dat duurt ginds drie maal zoo lang. In het gevecht, waarbij overste Thomson viel, had kapitein Sar een 1000 man onder zijn bevelen, die een stelling van 11/2 K.M. lengte bezetten. Voor al die menschen te zorgen, wat voedsel-, water- en munitie- voorziening aangaat, brengt heel wat hoofd- brekens mee. Daarbij komt, dat de Al(ba- neesche taal moeilijk is en dat de officie ren omdat de tijd te kort was er uiet voldoende in onderlegd waren. Thans wordt in het Albaneesch gekommandeerd. Op den dag van 't groote gevecht had kapitein Sar juist aclit dagen kazerne- dienst achter den rug en werd 'smorgens heel vroeg gowekt door majoor Roelfsema, dat 'tlieve leven begonnen was, en weldra hoorde hij dc kogels fluiten. In tien minu- ten, men gunde zich nauwelijks den tijd t uniform aau te schieten, waren de offi cieren in de loopgraven. De Albaneesche opstandelingen vielen aan met een elan, die alleen am fanatieke Mohammedanen uigen is. Zij uitten daarbij hun eigenaarf- dige strijdkreten, die door de verdedigers Mirdieten en Malissoren beantwoord wor- vlen met kreten als: „Kom maar op!" „Wi| sterven voor den Koning!" Thomson is, naar de meening van kapi tein Sar, door een kogel der opstandd- lingen gedood op een afstand van 300 meters. Hij de Albaneezen is 'tgewoonte om te vechten op zder groote afstanden. De Ah baneezen zijn niet zoo dapper als men hen wel eens wil voorstellen. 's Nachts waren de opstandeli: gen door het moeras gemar- cheerd en men wist niet, dat zij al zoo clichtbij waren. Ook overste Thomson wist niet, dat hij op ecu zoo gevaarlijke plek was, en toen het vuren begon, kon hij onmogelijk aaustonds terug. Hij bleef staan om zijn bevelen te geven aan majoor Kropn en een Mirditen-hoofd, en toen trof hem 'tdoodelijk schot, dat hem den slagader onder het sleutelbeen vernielde, een doodelijke verwonding, waar geen tien dokters iets aan konden doen. Kapitein Sar prijst Thomson 'lioog. In de donkere dagen was Thomson de eenige, die in Albanie iets tot stand kon brengen. De internationale commissie was in zichzelf erdeeld (doo - de eeuwige rivaliteit tus- schen O ostein ijk en Italie), het kabinet eurfde Thomson niet aan en de Koning ertrouwde en steunde op Thomson. De overste werkte dag en nacht om den ontredderden toestand van Albanie weer zoo veel doenlijk in 'treine te brengen. 't Volk, d. w. z. de nationalistische Alba neezen, aanbad Thomson. Het goede resultaat, dat de Nederlandr sche missie aanvankelijk had te boeken, is totaal weg. De politiek bederft alles in Albanie. Oostenrijk en Italie zitten elkaar steeds dwars. De eerste steunt den vorst en Ita lie is de vriend van Essad pasja, een hoogst gevaarlijke man. Kapitein Sar schetste hem als 'n sluw tvpe, die bijv. zijn bevelen alleen rnonde- ling gaf, .omdat men hem daarop later nooit te pakken zou kunnen nemen. Essad kan bijna niet lezen 'nklein beetje in 't Turksch schrijven. Wanneer men den intrigant Essad weer naar Albanie terugt riep zou dit de grootste fout zijn die men kan begaan, daar het de ondergang des lands beteekenen zou. Van een vermakelijke ontvangst bij Es- „Niet hopen? niet hopen?" riep hij smar- tclijk getroffen uit. „Niet hopen na zoo lange pijnlijke vrees? O, ik verdraag het niet Linger. Als zij niet door vertrouwen in mij kan teruggebracht worden, dan moet de waarheid dit doen. Wat beteekent de be- belofte, door een stervenJde afgedwongen, togenover hetgeen ik lijden moet voorhaar, die ik zoo onnitsprekelijk liefheb?" Noch lady Cmdey, nocli Blanca gaven daar antwoord op. Wat konden zij hem daarop antwoorden? Toen zijn smartelijke opgewondenheid was overgegaan in stramme gevoelloosheid, liet bij zich overreden om niet naar zijn hotel in Louden terug te keeren, maar den nacht in de villa door te brengen, dan zou Blanca den volgenden morgen dadelijk met hem meegaan. Zoodra hij ter ruiste was, keken de beide dam as elkaar met bezorgdheid aan. „Zij zal (piet uueekomen", zeide lady Carley sad, toen nog Minister van Oorlog en van Binnenl. Zaken te Durazzo, vertelde de kapitein Essad zat in zijn slaapvertrek op den rand van zijn krib, met de onafscheidelijke sigaret in den mond, die hij meer kauwde dan rookte. Staatsstukken en gewichtige te- legrammen lagen ordeloos op een tafel. Ma joor Sluys de commandant van Durazzo nam plaats op een kist, die in 't slaapvertrek stond en de audientie kon beginnen. Gewichtige mededeelingen schreef Essad op een voddig stukje papier of op de ach- tehzij van een telegram, en liet ze daarna met Oostersche onverschilliglieid in den zak glijden en in de zakken van Essad zat het heele archief van de dcTparlementcn van Oorlog en Binnenlandsche Zaken. Zoo de Minister, zoo het volk. Lui, als algemeene karaktertrek, geen begrip van organisatie en totaal gebrek aan energie om waar er goede denkbeelden opkomen, die ook ten uitvoer te leggen. Toch meent kapitein Sar, dat er van het volk iets terecht is te brengen, wanneer aan het politieke geharrewar een eind komt Evenals het Oostenrijk en Bosnie en de Herzegowina is gelukt om het volk op te heffen, kan dit met het Albaneesche ge- schieden. Wat den huidigen toestand aangaat zijn de mogendheden verplicht om in te grij1- pen. Aanstonds moet een internationale bezetting in Albanie komen en midden- Albanie, dat in opstand is, moet ontwd- pend worden. Is dan eenmaal de rust teruggekeerd, dan kunnen de Nederlandsche officieren hun her- vormingswerk doorzettentot een nieuwe opstand uitbreekt. 't Merkwaardigste van Albanie noemde kapitein Sar, dat er in Europa nog een landstreek kan bestaan, waar vier-eeuwen- oude gewoonten nog heerschen, waar geen wegen zijn en een zeer vruchtbare bodem is voor landbouw, en waar nooit voldoende profijt van getrokken is. Het is In Albanie echt Turksch-artnoe- dig; er is niets en de slaafsche bevolking, gaat zich aan drank (raki een uit rozij- nen getrokken geestrijk vocht) te buiten. In 't lage land zijn veel zieken, in de bergen is het beter. De z.g. dapperheid der Albaneezen is den kapitein nooit erg opgevallen. 't Is onbe- trouwbaar volkje, weinig intellectueeleir, ook onder de priesters. Ofschoon de Albaneezen geboren vechtersbazen zijn, en 't eerste ge- schenk aan een jonge Albanees een geweer is, schieten zij verbazenid slecht. Zij be- schikken over nieuwe Mauser- en Martini- geweren en de opstandelingen zijn indertijd door Essad van den noodigen schictvoorraad en geweren voorzien, zoodat met de eigen geweren op de regeeringstroepen wordt ge- vuurd. De opstandelingen worden ontwijfelbaar gesteund met buitenlandsch geld. Na zijn verblijf van vier maanden acht- te de kapitein het nog niet mogelijk om een absoluut oordeel over land en volk uit te spreken. Aanvankelijk, toen Essad er nog was, zat men te midden der verraders, men kon ze niet alien in den kraag vatlen, maar de geheime invloeden voelde men elken dag. Onder zulke omstandigheden, veel ontbering' en op zijn qui-vive wezen, moeten onze officieren ginds werken. En dat 't werken was, dat is kapitein Sar aan te zien en hij vertelde dat hij zijn mooie uniform met de tressen in al dien tijd maar.twee malen had behoeven aan te trekken. TER NEUZEN, 3 Juli 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 770.6 Horta. Laagste barometerstand 753.1 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 4 Juli Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, zwaar bewolkt of betrokken, met tijdelijke opklaring, waarschqnlqk regen- of onweersbuien, koeler. Bij Kon. besluit zijn o.m. bevorderd tot opzichters van's rijkswaterstaat le klasse de heeren C. de Kiewit (met verlof) en J. Kooreman, thans opzichter der tweede klasse. op doffen toon. „Ik ken haar beter, dan hij haar kent; ik laat mij door zijn hoopvolle verwachtingen niet medeslepen. Je zult zien: zij komt niet!" Schijnbaar geheel kalm versclieen graaf Norton den volgenden morgen aan het ont- bijt. Bij het dagliclit kon men eerst recht goed zien, hoe vervallen zijn gelaat was. Ook kon men duidelijk bemerken, dat hij even weinig hoop koesterde als zijn tante Elisabeth. Zwaar gesluierd slapte Blanca Norton in het rijtuig en reed met hem naar de Ox- fordstraat. Niet verre van hetmodemagazijn liet de graaf stilhouden. „Ik zal hier wachten", zeide hij. „Als zij met u meegaat, neem dan een rijtuig en rijd met haar naar de villa. Wat wij dan verder doen zullen, weet ik nog niet. Als zij niet mee wil ho in dan weer hier, dan ga ik met u mee naar huis." Blanca knikte even en richtte toen haar schreden naar het modemagazijn. Haar hart klopte met dubbele slagen, toen zij naait binnentrad en naar juffrouw Stuart vroeg. „Ik wenschte haar gaarne een oogenblik onder vier oogen te spreken. Zouditmoge1- lijk zijn?" sprak zij en liet onbemerkt een goudstuk in de hand der winkeljuffrouw glijden. Deze opende nu dadelijk een zij- Gisterenavond werd door bet muziek- gezelschap //De Vereenigde Werklieden" het aangekondigde concert gegeven. Zooals wij reeds meldden, had dit thans plaats op een terrein aan het postkantoor, daar door treurige omstandigheden de muziektent op de Markt niet kon gebruikt worden. Door de welwillende zorg van den direc- teur der centrale werd voor uitstekende verlichting ten behoeve der muzikanten gezorgd. De onlangs beschreven Philips halfwatlaicp van 1000 kaarsen uit de Noord- straat, deed thans tjjdelijk hier dienst en zeer duidelijk bleek hier, wat men met zoo'a lamp vermag. Het muziekgezelschap dat ondanks de bezwaren de ingezetenen muzikaal genot wilde verschaffen, trof het niet bijzonder. In den vooravond dreigde een donderbuitje het geheele concert in het water te doen vallen. Wel dreef dit spoedig over, maar de lucht bleef dreigen. Op het bepaalde uur was een talrijk publiek aanwezig. Onder het laatste nummer voor de pauze begonnen in steeds toenemend aantal, dikke regendroppels te vallen, die velen der hoor- deressen en hoorders een goed heenkomen deden zoeken, en waardoor de pauze aan de muzikanten welkom was. Toen het weer droog was, werd het concert vervolgd. Dat er belangstelling voor het muziek is, bleek wel uit het aan tal hoorders, dat ook nog na den regen het tweede deel van het programma aanhoorde. Men amuseerde zich blijkbaar uitstekend met het uitgevoerde programma, al was het ook, dat door de minder gunstige plaats op den vlakken grond, de muziek niet tot haar voile recht kwam en zwakker klonk. 't Was de laatste dagen erg broeiig en het was te voorzien dat er onweer op komst was. Gistermorgen barstte boven onze ge- meente eene bevige bui los, gepaard met een zwaren regenval, die eDkele laaggelegen stadsgedeelten onder water zette waardoor in verschillende huizen het water, binnen- stroomde. Betrekkelijk spoedig was de bui over. Het onweer was zwaar en hing, aan de slagen te oordeelen, zeer laag. Op verschil lende plaatsen sloeg de bliksem neer. Naar wij vernamen werd nabij Sluiskil aan de eene zijde een paal der verlichting getroffen, terwijl terzelfder tijd aan de andere zijde van het kanaal twee kinderen bewusteloos ter aarde werden geworpen. Na korten tijd kwamen zij weer bij en bleken met den schrik te zijn vrijgekomen. De wegwijzer bij de draaibrug over den nieuwen kanaalarm, aanwijzende den weg naar Hoek en Sas van Gent werd getroffen en versplinterd, en ook de gaaipers op het plein bij de Oostsluis. Voorts werd op de hofstede van den heer Zegers aan den Axelschen weg, een boom getroffen. Heden werd alliier door den architect Joh. A. Feij, in het „Ter Neuzensch Koffie- huis" aanbesteed: 1. het afbreken van het bestaande en het bouwen van een nieuw woon- en winkel- huis aan de Nieuwediepstraat no. 13 te Ter Neuzen. Voor het eerste perceel (metselwerk) werd ingeschreven door de heeren J. J. Kolijn voor 1065, P. J. Rijnberg voor f 1035 en Gebr. Nieuwelink te Hoek voor /915. Voor het tweede perceel (timmerwerk) door mej. wed. A. J. de Kort voor /920 en de heeren F. Romeijnsen voor 850, C. C. Nobels voor 720, I. P. Casteleijn voor 698 en P. L. Boogaard voor 679. Voor het derde perceel (verf- en glas- werk) door dje heeren O. C. F. de Pauw voor 196, A. van der Molen voor f 165, A. van Duijse voor 163, P. A. Geelhoedt voor/140 en P. C. Moens te Hoek voor 125. Het tweede en het derde perceel werd aan de laagste inschrij-vers gegund, terwijl omtrent het eerste perceel met de laagste inschrijvers nadere besprekingen zou den worden gehouden. 2. het gedeeltelijk verbouwen van het woon- en winkelhuis, staande hoek Korte deur en liet haar in een ledige kamerbin- nengaan. „Gelieve hier een oogenblik te wachten, ik zal haar dadelijk hier zenden." „Wat blieft u?" klonk het eenigesecon- den later in de ooren van Blanca, die aan het venster stond. Zij keerde zich om en stond voor de eerste maal in haar leven tegenover Bertha. Ja, zij was dezelfde, die zij als Victor's bruid eenmaal uit het venster van het slot Powsys had gadegeslagen. Zoo stond ze haar nog levendig voor den geest; haar schoone, regelmatige trekken waren niets veranderd; zij was eenvoudig maar met zorg gekleedaan haar vingers glinsterde een gouden ring. 11c zou gaarne eens met u spreken! Kunnen wij hier niet gestoord worden?" vroeg Blanca zacht. Bertha ze was het werlcelijk keek de spreekster verbaasd aan. „\Vij kunnen elk oogenblik gestoord wor den", antwoordde zij. „Het is liter de learner, waar de dames lcomen passen en ik heb slechts weinig tijd!" Vragend keek zij de gesluierde dame aan, doch !nu isloeg Blanca Jiaar sluier naar achter. „Bertlia", deze week onwillekeurig een schrede terug, toen zij haar "naam hoorde Kerkstraat en Nieuwstraat no. 2 en 4 le Ter Neuzen. Voor het eerste perceel (metselwerk) werd alleen ingeschreven door de heeren Gebr. Nieuwelink te Hoek voor /680. Voor het tweede perceel (timmerwerk) door de heeren G. C. Nobels voor 731,50, P. L. Boogaard voor 719, I. P. Casteleijn voor /698, F. C. Herrebout voor /698, wed. A. J. de Kort voor 688 en F. Romeijnsen voor 672. Voor het derde perceel (verf- en glas- werk) door de heeren J. C. de Pauw voor 352, O. C. F. de Pauw voor 349, A. van Duijse voor 345, Alph. Guilliet voor /338, P. Kiel voor /331 en P. C. Moens voor/275. Naar wij vernemen hebben zich voor deelneming aan het alhier op 15 Augustus aanstaande te geven festival 8 muziekge- zelschappen aangemeld, Bij de deze week gehouden onder- handsche aanbesteding van het bouwen van een Zusterhuis bij het Capucijnenklooster te Sluiskil werden aannemers de heeren J. van der Velden alhier en De Krijger te Philippine voor 21.845. Donderdagmorgen werd op het kanaal het klipperschip //Dieu Donne" van M. J. de Smet te Sas van Gent, aangevaren door het Noorsche stoomschip /Eastwood", waar door eerstgenoemd vaartuig schade aan het voorschip bekwam. Bij de te Hulst gehouden keuring voor de militie werden de 6 ingeschrevenen van Hengstdijk goedgekeurd, de 8 ingeschre venen van Ossenisse eveneens, van de 10 van Stoppeldijk die gekeurd werden werd 1 voor den dienst ongeschikt verklaard, van de 37 van Hontenisse werden 9 afgekeurd. Bij de te Hulst gehouden keuring werden er 11 van de 34 ingeschrevenen uit die gemeente ongeschikt verklaard en van de 8 uit Boschkappelle 3. In de week van 24 tot en met 30 Juni kwamen ter kennis uit Zeeland aan den centralen gezondheidsraad 1 geval van rood- vonk te Stavenisse en Wolphaartsdijk, 1 ge val van diphteritis te Kloetinge en 6 gevallen dier ziekte te Hontenisse. De haven van Vlissingen. Door den waarnemenden voorzitter, den heer J. G. van Niftrik, werd in de giste renavond gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Vlissingen er op gewezen hoe dringend noodzakelijk het is dat te Vlissingen nieuwe sluizen worden gemaakt, wat zoowel in het belang is van de Kon. Maatscb. //de Scbelde" als voor de scheepvaart. Deze nieuwe sluizen zouden moeten worden gebouwd ten zuiden van de bestaande en zouden moeten aansluiten aan een te bouwen Zuiderhoofd ter lengte van 900 Meter. De plannen werden door den heer Van Niftrik met een teekening nader toegelicht. Hij meende dat het op den weg der Kamer lag voor deze plannen steun en medewerking te verzoeken bij het provin- ciaal 'oestuur, opdat dit gezamenlijk met het gemeentebestuur bij de regeering kan verzoeken op uitvoering van deze werken. Deze plannen vonden bij de Kamer al- geheele instemming en werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten zich met een desbetreffend verzoek tot het provinciaal bestuur te wenden. ZAAMSLAG. Een Sjarig zoontje van den landbouwer A. Dieleman alhier, werd deze week zoo- danig tegen het onderlijf getroffen door den slag van een paard, dat de dokter zijne overbrenging naar het ziekenhuis te Ter Neuzen noodig achtte. KOEWACHT. Naar wij vernemen zullen behalve de geitenvereeniging van Koewacht, zich nog een 5 a 6tal andere vereenigingen afschei- den van den Provincialen Bond. Deze zullen dan gezamenlijk een R.-K. geweste- lijken Bond vormen. De plechtige installatie van den nieuw benoemden burgemeester den heer „Bertha, u kent mij niet, maar mijn naam zal u wel bekend zijn. Ik ben Blanca Norton!" Weer trad Bertha een schrede terug; haar gelaat nam een strengere uitdrukking aan. Smeekend strekte Blanca de handen uit en zeide: Bertha, u zult wel begrijpen, waarom ik hier gekomen ben. Waarom enopwiens verlangen." IJskoud keek Bertha haar aan en ant woordde „Ik weet niet, wie u hier gezonden lieeft en ook niet waarom. Wel weet ik wie u is. U is de nicht van graaf Victor Norton!" Zonder dat een spier in haar gelaat ver- trok, sprak zij dien naam uit. Blanca's laalv ste hoop verdween. „Ja", sprak zij zacht, „ik ben zijn nicht Blanca en kom hier, omdat hij dit verlangde." „En wat droeg graaf Norton u op?" „Bertha, lioe kunt ge dat nog vragen? Dien langem, langen tijd heeft hij te ver- geefs naar u gezocht. Het verdriet om u lcnaagt aan zijn gezondheid, wellicht aan zijn leven. Hij heeft overal naar u gezocht in Amerika, in London en in geheel Enge- land!" „Waarom gelroostte graaf Norton zich die noodelooze moeite, zou ik zeggen?" A. Dierick zal a. s. Dinsdag plaats hebben. Er zijn maatregelen getroffen om dezen dag tot een onvergetelijken feestdag te maken. SINT JANSTEEN. Tijdens de laatste kermisdagen alhier, werden de wedstrijden in het schieten ge houden door de alhier gevestigde hand- en doelboogsocieteiten, alsmede den prijskamp met duiven door de vereenigde duiven- societeiten. De prijzen bestonden uit prach- tige beelden en andere artikelen die een blijvende herinnering gaven aan het 25jarig ambtsjubile van den EdelAchtb. heer C. Ysebaert, als burgemeester van St. Jansteen, door hem bij die gelegenheid geschonken. Een woord van dank zij hiervoor den milden gever toegebracht door de leden der alhier gevestigde societeiten. De kermis heeft alhier weer haar gewoon verloop gehad, zelfs de 4e dag was een Volksfeest in de Trompstraat tot stand gebracht hetgeen een massa volk op de been bracht. BIERVLIET. De heer M. de Hullu, onderwijzer aan school A, is 1 Juli met verlof vertrokken. De Maanden April en Mei bracht hij om gezondheidsredenen te Lunteren door. Nu is hij door een tweetal geneesheeren ongeschikt verklaard om onderwijs te geven. Mej. Baart van Vlissingen is wederom tot tijdelijke onderwijzeres aangesteld. Vorige week bedankte de heer De Hullu als secretaris der vereeniging, //Uit Voorzorg" tot geldelijke uitkeering bij sterfte van varkens, welke functie hij van af de op- vichting in 1895, dus 19 jaar uitoefende. De heer P. Verhage, voorzitter, zal tot Januari ook als secretaris optreden, volgens besluit in de bestuursvergadering op 1 dezer. Zondag 5 Juli 1914. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A Timmerman, voorber. H. Avondm. Doopsbediening. Sluiskil. 5f u., dhr. L. Dek. Axel. 9 u., leeskerk en 2 u., dhr. L. Dek, van Sluiskil. Zaamsiag. 9 u., dhr. L. Dek, van Sluiskil en 2 u., geen dienst. Hoek. 9 u Ds. Kaams Jr. en 2 u., Ds. E. Raams Jr., voorber. H. Avondm. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Sag van Gent. 94 u., Ds. Akersloot v. Houten Roos. Hontenisse. 9 u., Ds. W. P. van Lindonk, Be- vestiging en 2 u., Ds. W. P. van Lindonk, Intree. Gerefornieerae Kerken. Ter Neuzen. 9 u., Ds. H. P. M. G. de Wall, van Zaamslag en 2 u., Gods- dienstoefening. Axel, Iierkdreef. 9 u., J. R. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Axel, Stationsiraat. 9 u., Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. JLokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Hae«er" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. De heer v. d. K., uit de Lichstraat te Rotterdam, keerde des avonds naar zjjn woning terug. Op het Willebrordusplein gekomen, reed hij met zijn fiets tegen een dwars over de straat gespannen ijzerdraad. Met ernstige hoofdwonden werd hij in be- wusteloozen toestand opgenomen en naar 't ziekenhuis gebracht, waar hp, na te zijn bijgebracht, kon worden verbonden. Uit een onderzoek bleek, dat twee bor- stelmakers bezig waren draad in elkaar te draaien en dit gemakshalve op straat dedeu en daarvoor een draad over den weg hadden gespannen. „Noodeloos? Is het dan noodeloos, dat een man naar zijn vrouw zoekt?" „Houdt op, miss Norton!" riep Bertha met fonkelende oogen, terwijl zij met de hand een gebiedend gebaar maakte. „Dat is een dwaling! Ik ben niet meer deechf- genoote van den graaf dat zal ik nooit worden ook! De plechtiglieid, die tien maan den geleden heeft plaats gehad, was slechts een bloote formaliteit, die alle rechtskracht miste, doordien de graaf op den dag van het huwelijk mij verliet. Ik wil u wel zeg gen, dat hij daardoor mijn wensclien heeft voorkomen; ik ben hem dankbaar, omdat hij mij widens of onwillens mijn vrijheid heeft teruggegeven." Zonder Blanca tijd te geven haar in de rede te vallen, vervolgde Bertha: „Hij slaak!- te een band, die me mijn leven lang gebon- den zou hebben aan een man, dien ik nooit zou kunnen liefgehad hebben. Dit erkenj- nende, veracht ik hem weinig minder dan mijzelve; ik verlang nooit meer zijn naam te hooren. Onze wegen blijven gescheiden. Hij moge trachten mijn weg te kruisen, zoo veel hij wil ik Wijk geen liaarbreedto van den mijne. Graaf Norton is mij geheel vreemd; als ik dood was, kon ik niet min der voor hem zijn, dan ik nu ben. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5