II t LUX HOTEL SCHEEHS Bericht van Instel. Openbare Verkooping Veldvruehten. Openbare Verkooping. I I I I De bekommeringen der neurasthenielijders. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. Gem. H. B. S. Ter Neuzen. BRUSSEL. Burgerhotel Ongeveer 67» hectare WINTERGERST. Ongeveer 4v, hectare HAVER en KANTHOOI. 1 I Blinde darm-drama. 't Moet on- langs ergens in deze residence gebeurd zijn, vertelt de Java-Bode. Een zoon van het Germaansche volk, dat als soldaat dient, nam op 'n goeden dag wat al te veel bier tot zich en werd wat raeer gebeurt als gevolg daarvan dronken. Bp zijn pogingeu oin thuis te komen, kwatn de brave Germaan verschei- dene malen te vallen, waarbjj hp zich vrij erustig bezeerde en daarom linea recta naar het hospitaal werd getransporteerd. Hier werd ontdekt dat de man in hevige mate aan blinde-darmontsteking leed. De valverwondingen beduiden niets, in verge- lijking met de genoemde ontsteking, welke zoo gevaarlpk werd ingezien, dat men meeude dadelpk tot een operatie te moeten overgaan. En zoo werd Michel in nog vrij ,/kenne- lpkfen toestand" geopereerd Toen de chirurgische manipulatie afge- loopen was, bleek er geen blinde darm aan- wezig Die was bij een vorige gelegenheid reeds weggeopereerd Niet alledaagscb. De N. R. C. schrijft Is het niet ongewoon, dat iemand te Marseille een zeebad neemt en in Algiers aan land komt 't Verhaal riekt wel wat naar de Cannebiere, maar 't schijnt toch heusch waar te zijn. Een brievenbestelier uit Marseille, een jongeman van vijf-en- twintig jaar, ging er dezer dagen baden in zeehp keerde niet terug en in het kleed- kamertje van de zweminrichting vond men zijn kleeren. Men waande den bader ver- loren en de familie wilde reeds een mis voor de zielerust van den omgekomene doen celebreeren, toen er 's avonds een telegram uit Algiers zpn aankomst in die stad meldde. De jongeman was tpdens zijn zeebad onwel gewordenhp had om hulp geroepen en was gelukkig opgepikt kunnen worden door eeD stoomschip, dat de haven van Marseille uitstoomde. Het schip, dat de post aan- boord had, kon echter geen tijd verliezen om den zwemmer naar Marseille terug te brengen, en zoo was de geredde wel gedwongen den overtocht naar Algiers mee te maken. Een royale schenking. De heer Ja nus Key Caird heeft aan de expeditie die Shackleton uitrust om een onderzoekings- reis naar de Zuidpool te doen, de belang- rijke gift van 288.000 gulden doen toeko- men. De heer Caird is millionnair en als jute-fabrikant houdt hp een personeel van 3600 personen. De expeditie, die met finan- cieeje bezwaren te kampen had, is door deze schenking van alle zorg ontheven. Zij vertrekt de eerste week van Augustus. Op de lijn van Angers naar Le Mans viel een reiziger, tengevolge van slecht sluiten van het portier, uit een wagon. Een der reizigers had de tegenwoordig- heid van geest den gevallene bij een arm te grppen, terwijl een ander aan de noodrem trok. Buiten het rijtuig hangende, terwijl zpn beenen over den grond sleepten, legde de gevallene nog een honderd meters af, voordat de trein stilstond. Te Le Mans werd bp verzorgd, hp was niet ernstig gewond. De hitte in Engeland. In Engeland heeft men al berekend, dat de afgeloopen maand Juni de zonnigste is geweest, die men kent. Voor deze spande de overeenkomstige maand in 1899 de kroon. Toen scheen de zon 242 uren. Dit totaal is thans overschreden. In Londen werd gisteren een temperatuur van 125 graden aangeteekend. Die in de schaduw steeg tot 84 graden om twee uur des middags. De ,/Westminster Gazette" vertelt van den hinder, dien de leden van het Lager Huis van de hitte ondervonden. De rechtsgeleer- den die bij een parlementair onderzoek be- trokken waren, mochten op voorstel van den president hun pruiken afzetten en verschil lende Parlementsleden trokken hun jassen uit en vervolgden hun werkzaamheden in hun hemdsmouwen. Afgescheiden van de uren zonschpn is, wat Engeland aangaat, de verstreken maand evenwel niet abnormaal geweest. Het record aan zonschpn werd getemperd door verkoe- lende winden. Verledeu jaar b.v. heeft men daar in de overeenkomstige weken grooter hitte gehad. W enken bij het redden van drenkelingen Nu de berichten van ongelukken in het water met den dag talrijker worden, her- inneren wij aan de raadgevingen indertijd door den Nederl. Zwembod gericht tot hen die hun zelven gaan wagen tot het redden van drenkelingen. Ze zijn kort en gemak- kelijk te onthouden Spring nooit onbedachtzaam tot iemands hulp te water. Neem tijd om u van jas en schoenen te ontdoen. Maak in dien tijd, al starende op den drenkeling uw plan op. Wees niet zenuwachtig, maar gebruik al uw tegenwoordigheid van geest. Nader den drenkeling van achter, roep hem geruststellende woorden toe, en wacht totdat zpn spartelen verflauwt. Grijp hem dan bij de haren of halskraag, Iaat hem op den rug liggen, met het hoofd een weinig boven water, en zwem zelf op den rug naar het eerste het beste vaste punt. Is het om een paar slagen te doen, dan kan men den drenkeling ook voor zich uitduwen. Wie, ondanks alle voorzorg, toch door den drenkeling gegrepen wordt, en zich niet terstond kan losrukken, late zich zakken, opdat de drenkeling door benauwdheid ge- dreven wordt los te laten. Wie naar een gezonkene duikt, heeft de meeste kans hem te vinden, door zich plat op den bodem, met de armen uitgestrekt, voort te bewegen. Een touw zich om het lichaam te laten binden, voordat men gaat redden, is niet laf, maar voorzichtig. (N. v. d. D.) Het dollarkind. Op zpn 4en ver- jaardag heeft John Philipp Astor van zijn grootvader een cadeau van 5000,000 dollar gekregen. De kleine John wordt, aldus vertellen de Amerikaansche bladen, onder de meest strikte hygienische voorwaarden opgevoed. Zijn voedsel wordt gesteriliseerd, de lucht die hij inademt ook. Het is aan ieder, zelfs aan zijn moeder, verboden hem te kussen. De knechten, die hem bedienen, moeten steeds gehandschoend zpn en elken dag zich aan een medisch onderzoek onder- werpen. De inin, die hem indertijd zoogde, werd elken morgen van hoofd tot voeten geaseptiseerd. Het pleit zeker voor het buitengewoon temperament van het ventje, dat het onder deze omstandigheden gezond bleef, want zoo'n bacillenvrees moet haast tot bacillen- besmetting en zoo'n vergulden-kooileven tot uitdroging leiden. Men vertelt intusschen dat er nog leven in den jongen zit Zou wellicht, als men 't hem eens voor- stellen kon, de kleine Astor niet dolgraag zijn 5 millioen er aan geven, om eens echt met niet-dollarskinderen te kunnen ravotten en onhygienische gomballen van twee voor een cent te verschalken Een kostbare zending. Te New-York liep dezer dagen een trein binnen, die zeker wel den kostbaarsten inhoud had, welke ooit een trein op het Amerikaansche spoor- wegnet bevatte. De trein vervoerde namelijk een goud- zending ter waarde van meer dan zeven millioen, aan staven en muntgoud. De zending was afkomstig van de mi- nisteries van financien in Denver, Baltimore en Philadelphia en was bestemd om te voorzien in het goudgebrek in New-York. De laatste weken waren namelijk zulke groote hoeveelheden goud van New-York naar Europa verzonden, dat de New- Yorksche bankiers leelijk in het nauw dreigden te komen. Om het gevaar vaD een goudnood te bezweren beval de regeering bovengenoemden maatregel. De meest uitgebreide voorzorgsmaat- regelen waren getroffen om berooving van den goudtrein te voorkomen. Veertig tot de tanden gewapende mannen bevonden zich in den trein met revolvers in den zak en een snelvuurgeweer in de hand. Er gebeurde echter niets, en de zending kwam behouden te New-York aan. Draadlooze remmen. De uitvinder van een op een afstand bestuurbare boot, de leeraar Wirth te Neurenberg, heeft, zoo lezen wij in de z/IJzeren Staalkroniek" voor eenigen tijd een systeem uitgedacht om spoortreinen door middel van elektrische golven te remmen, hetwelk bij in den laatsten tijd gedane proefnemingen goed heeft voldaan. Van 't station uit, een wachthuisje of van de lijn wordt in geval van gevaar't auto- matische remtoestel in werking gebracht. Het zendstation bevindt zich, zooals in de z/Ztg. d. Ver. Deutscher Eisenbahn-Verw." meedeelt, in het stations- of blokgebouw, de ontvanger van de elektrische golven is in de treinen aangebracht. Als zendantenne dient de spoorwegtelefoon, de ontvangan- tenne bevindt zich op het dak van den bagagewagen. Daar men hierbij met zeer gecompliceerde toestellen te doen heeft, heeft de uitvinder er een controle-apparaat aan toegevoegd, hetwelk door regelmatige slagen op een klok aangeeft, of het toestel voor het be- drijf gereed isis aan de toestellen iets niet in orde, dan klinkt er een automatisch alarmsignaal. Ook heeft Wirth een auto- matische snelheidsregulateur geconstueerd, welke den machinist er door slagen op een klok opmerkzaam op maakt, dat de hoogst toe te laten snelheid overschreden is wordt er geen acht op dat waarschuwingsteeken geslagen, dan treedt na verloop van ongeveer tien seconden een automatisch remtoestel in werking. Het voornaamste deel van deze inrichting stelt niet alleen de noodrem in bedrijf, maar het kan aan de treinbeambten reeds van tevoren door middel van een signaal te kennen te geven, dat er iets buitengewoons te verwachten is. Tenslotte heeft de uitvinder ook beproefd, het voorbijrijden van halte- signalen door middel van een railcontact onmogelijk te maken, een middel, dat bij elektrische trams, bv. te Berlijn, reeds ge- durende langen tijd toegepast wordt. De hoofdzaak wordt echter overgelaten aan de werking van het controle-toestel. Prentbriefkaarten. Over den oorsprong der prentbriefkaarten vertelt het //Nieuwsbl. v. d. Boekh." het volgende, ontleend aan de //Buchdrucker Woche" De eerste, met een afbeeldiug versierde kaart werd den I6en Juii 1870 bedacht en op hetzelfde oogenblik ook uitgevoerd door den hofboekhandelaar A. Schwartz, te Ol denburg. Op 1 Juli van datzelfde jaar was de briefkaart, vinding van Stephan, voor het geheele Noord-Duitsche postgebied in- gevoerd, en op het oogenblik dat Schwartz de met een afbeelding versierde kaart be dacht, bevonden zijne schoonouders zich te Maagdenburg, vluchtende voor den op handen zijnden Fransch-Duitschen oorlog. Te Maagdenburg konden zij, wegens hettroepen- transport, echter niet verder, en naar deze plaats zond Schwartz hun een komischen welkomstgroet in verzen, op de pas inge- voerde brief kaart. Hp schreef de kaart in zijne drukkerij, herinnerde zich plotseling daar nog een cliche te hebben, voorstellend een kanonuier bij bet kanon, en als zinne- beeld van den toenmaligen toestand, drukte hij dit cliche op de kaart af, en ging daar- ua voort zijne volgende correspondentie op dezelfde manier te versieren. Inmiddels overschreden de Duitsche legers de Fransche grenzen, en werd de briefkaart het meest gebruikte correspondentie-middel tusschen de bivakkeerende soldaten en hun verwanten tehuis. Tal van deze kaarten werden door den afzender voorzien van teekeningen, door den soldaat daarop gebracht als bewijs van zijn welziju, en goeden toe stand, door de achterblijvenden als aan- denken. Deze wijze van gedachtenwisseling trok de aandacbt, en Leipziger firma's brachten kaarten, bedrukt met voor het doel geschikte afbeeldingen in den handel, welke onmiddellijk in den smaak vielen en bij groote hoeveelheden van en naar de slagvelden verzonden werden. Na de voor- stellingen, betrekking hebbend op den oorlog, vervaardigde men ook andere, versierd met duifjes, bloemen, enz. Aanvankelijk werden deze, ter besparing van karton, gedrukt op de officieele brief kaarten. Op het succes dat deze kaarten hadden, bouwde twee jaar later de Neurenbergsche graveur Franz Ro- rich voort en voegde stadsgezichten aan de in omloop zijnde soorten toe, welke in den handel werden gebracht door den uitgever J. L. Locher te Zurich. Ken dure liefhebberij Wel is waar kan ^de vliegmachine als het snelste transportmiddel van den tegen- woordigen tijd worden beschouwd, maar waarschijnlijk is het ook het duurste, schrijft de H. Crt. Een Fransch weekblad publi- ceert een interessant artikel, waarin de schrijver tracht de onkosten van een uur vliegen te berekenen. De berekening is echter ietwat pessimistisch en houdt niet volkomen rekening met de laatste verbete- ringen der vliegtechniek, doch strekt zich uit over alle zaken, die van zuiver finan- cieel standpunt beschouwd, zich bp elke opstijging van een vliegmachine voordoen. Want met de uitgave van acht tot twintig francs aan olie en benzine is het niet af geloopen. De levensduur van een vlieg machine is nog steeds betrekkelijk kort en het vliegtuig duurmet de 15.000 francs, die een tweedekker kost, moet ook rekening gehouden worden. Het Fransche blad stelt den levensduur van een vlieg machine tamelpk lang op 100 vlieg- uren, zoodat voor elk uur een uitgave van 150 francs berekend moet worden. De mo tor moet gemiddeld na zestig vlieguren ver- wisseld worden, hetgeen ook tamelijk pes simistisch geschat is. Stelt men daarvoor een som van 4000 francs vast, dan wordt dit voor een uur 40 francs. Het onderhoud en de reparation aan een vliegmachine ver- slinden een zeer groote som. Gemiddeld kan men die berekenen op 6000 francs, dus per uur 60 francs. Stelt men het salaris van een aviateur op 500 francs per maand en neemt men aan, dat hij 40 uur vliegt, dan bedraagt zijn salaris per vlieguur ongeveer 12 francs. Al deze kosten te zamen maken voor een uur vliegen het totale bedrag van 280 francs uit. Houdt men daarbij nog rekening met de rente van het kapitaal, het ouderhoud van aerodrooms, reparatie- werkplaatsen enz., benevens met het feit, dat de ondernemers naastbestaanden van verongelukte vliegers vaak schadeloos moe ten stellen, dan is 300 francs niet te veel gerekend. Wil men nu, met het oog op de pessi- mistische berekening deze som met een derde verminderen, dan blijft nog het res- pectabele bedrag van 200 francs per vlieg uur over. Neemt men nu aan, dat een vliegmachine per uur 100 K.M. aflegt, dan kost 1 K.M. per vliegmachine afgelegd 20 francs. Pen belasting voor vreemdelingen Een der merkwaardigste gevolgen van den driejarigen diensttijd is natuurlijk, dat er gebrek komt aan werkkrachten. De jongelieden worden drie jaar lang in de kazerne gehouden, en daardoor komen er in de industrie en den handel een aantal plaatsen open, die niet kunnen worden aangevuld, fffaute de non-combattants". Daardoor moeten de fabrikanten en koop- lieden wel een aantal jongelui uit het buitenland in dienst nemen. Maar daartegen komen nu de nationa- listen op. Zij schreeuwen over de slechte toestanden op de arbeidsmarkt, door de concurrentie der vreemdelingen, en wenschen als middel daartegen belasting der vreemde werklieden. Een daartoe strekkend voorstel werd door den conservatieven afgevaardigde Pugliesi Cond bij de Kamer ingediend. Hij verklaarde, dat er in Frankrijk 600,000 vreemde werklieden zijn, vooral Duitschers, Italianen en Zwitsers. Daardoor wordt aan de Fransche arbeiders twee milliarden loon ontnomen per jaar. De vreemdelingen worden voor de Franschen bevoorrecht, omdat zij vrij zpn van militairen dienst en geen directe belasting betalen. Hij noemde het een schande, dat de maat- regelen voor de landsverdediging een voor- deel voor de buitenlanders worden. En daarom wil hij van vreemde werklieden in Frankrijk een extra belasting heffen. De regeering wees dit voorstel niet direct af, hoewel de onder-minister van buiten- landsche zaken er de aandacht op vestigde, dat er moeilijkheden door zouden kunnen ontstaan, tengevolge van gesloten verdragen. De minister-president verzocht echter, de regeering gelegenheid te geven zulk een belangrijken maatregel eerst en vooral met het oog op de gevolgen, ernstig te bestu- deeren. (Hbl.) Gebakken en gerookte rozen. Gebakken rozen lezer, gruwelt het u niet, gij, die in deze volzomersche dagen geniet van de kleur en den geur den thans in groei en bloei staande struiken schrijft de M. Crt. Toch is ook dit maar een kwestie van gewoonte. Te Parijs b. v., waar u ook in minder elegante ontspanningslokalen de vbeignets de rose" worden voorgezet, ziet men daarin een hulde,dezen bloemen gebracht, De //Koln. Ztg." verhaalt, dat de ge woonte om rozen in gebakken vorm te eten, duizenden jaren oud en uit Azie af komstig is. In China gelden gele rozen- bladen reeds sinds eeuwen als lekkernij en als een Chineesche schoone zich iets bij- zonder moois wil denken, denkt zij aan rozenblaadjes. De rozen moeten met het oog op hun aanwending voor voedsel des ochtends, als ze nog door dauw bevochtigd zijn, van den stengel worden geplukt. Dan worden ze terstond gewasschen, waarbij men zeer voorzichtig te werk behoort te gaan. Het baksel moet warm uit de pan ge- noten worden. Op de bloemen worden eieren geklutst en de blaadjes met meel en een beetje suiker tot een stijf deeg om- geroerd worden. Intusschen heeft meD olie doen koken. Daarin bakt men de rozen op de wijze van andere beignets Men neme zoo min mogeiijk eieren en meel. Dan behouden de rozen hun fijnen smaak en zoeten geur. Ook tot andere doeleinden wordt deze bloem nog gebruikt. De teere blaadjes worden als tabak bewerkt en de Ameri kaansche dames rooken op 't oogenblik rozenbladeu 1 Een reglement, dat op pooten staat. Wij zijn de statuten machtig geworden schrijft de Tel. van de voetbalvereeniging „Westerpark", te Amsterdam, en laten ze hier volgen, ten bewijze, dat er in den boe- zem dezer vereeniging met de tucht nietge- gekscheerd wordt wat dan ook noodig schijnt: 1°. Altijd trouw op de vergaardering komen, ten zei men kennes geeft aan de voohzilter. 2°. Altijd op de wedstrijden komen of an- ders kennes geefen aan de voorzitter. 3°. Geen vreemde jongens mee laten spelen. 4°. Kennes geefen aan de penningmeester als de ballen stuk zijn. 5°. 1 Persoon mag niet met de bal schop- pen, wel met zijn tweeen. 6°. Niet schreeuwen onder de wedstrijd alleen de kaptein. 1°. Voor de rust mag er niet verandert worden van plaatsen. 8°. Behalve als de kaptein het goed vind. 9°. 's avonds mag er gevoetbalt worden. 10°. Als men betaald heeft een kwitantie te vragen. 11°. De kwitantie bewaren van de leste week. 12°. Een kwartier voor de wedstrijd op het terrein te wezen. 13°. De schijdsrechter niet beledegen. 14°. Wie het woord wil vragen op de ver gaardering moet het doen aan de voor zitter. 15°. Niet schreeuwen op de vergaardering als men aan het spreken is. 16°. Wie uitdevereenningen gaat is verplicht het aan de secretaris te schrijven. 17°. Bij medailje wedstrijden zal de oontra- butie 5 cent hooger zijn. 18°. De balbewaarder moet zorgen dat de ballen altijd hard zijn. 19°. Zij die uit een wedstrijd loopen worden gestraft. 20°. Ermag niet tegen een ander gezegt wor den op straat jij moet er uit. 21°. Menmag niet vechten onder de wedstrijd. 22°. De pinentie moet genomen worden door de kaptein. 23°. Of anders door iemand die hij aanwijst. 24°. De kaptein moet zorgen dat zij niet door elkaar loopen. 25°. De boete bedraagt van 1, 2,19 een kwart- je van 3, 4, 5, 20 een dubbeltje van 5, 12, 21 5 cent. De Neurasthenic heeft verschillende oor- zaken maar die alien de voedende kracliten van het bloed hebben verminderd. Bij som- mige zieken is de verslapping van het denk- vermogen overheerschend en kenmerkt zich deze door bekommeringen, wanhoop en de vrees niet te genezen. Bij andere zieken neemt men aandoeningen van de maag of van het hart waar. Weer anderen hebben een zeer lastige voortdurende slapeloosheid. "Zoo het hen al gelukt in te slapen, worden zij spoedig wakker ten prooi aan schrikkelijke droomen. Hieraan moeten nog toegevoegd worden de onophoudelpke besluiteloosheid en de ontmoediging. Het bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iederen dag den voortdurendeu loop van het leven, maar zonder van het bloed in ruil te ontvangen het voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als een man van wien gij een zwaren arbeid zou vragen en aan wien gij om zijne krachten te herstellen, slechts een voedsel verstrekt in onvoldoende hoeveelheid en van geringe hoedanigheid. De uitputting gaat snel. Talrijke waarnemingen hebben aangetoond dat de Pink Pillen uitmuDtend waren in de gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere gift; zij geven dus aan het bloed van den neurasthenie- lijderde voedende krachten die hem ontbreken, welke gebrek aan krachten hem langzaamdoet sterven t^ midden der ergste kwellingen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a f 9,per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken bij A van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Juli 10.34 11.8 Zondag 5 n 11.40 Maandag 6 0.9 12.37 Dinsdag 7 1.4 1.30 Woensdag 8 1.53 2.17 Donderdaa 9 2.40 3.2 Vrij dag 10 n 3.22 3.43 Donties*dag 9 Juii a. s., zullen de LESSEN in het openbaar gegeven worden. De Directeur, TEN BRUGGENCATE. Speciaal voor her wasschen vanKant,Mous3eiine.Zijde enz. NIETS ZAL KRIMPEN ALLES WORDT WEDERNIEUW tegenover de Noorderstatiete Dit naar de laatste eischen des tijds ingericht bevattende 125 kamers wordt door Zeeuwen en Hollanders het meest bezocht en om zpn goede keuken en matige prijzen ten zeerste aanbevolen. Wyn dvinken niet verplichtend. Centrale verwarming. Lift. Electrisch licht op alle kamers. Brandbluschmiddelen op elke etage. Apart zeer gezellig cafe. Men spreekt Hollandsch en verstrekt alle inlichtingen omtrent de bezienswaardigheden der stad. De ONROERENDE GOEDEREN onder Sint Jansteen en Clinge, toebehoorende aan den heer JOS. VAN GEIJT te Hontenisse, zijn op Woensdag 24 Juni ingesteld als volgt: Koop 1 op 280, u 2 n n 1000, 3 1500,—. n 4 890, 5 830, n 6 890, 7 u n 1010, 1020, - 1010,-. 1020, Zaterdag II Juli op n 9 a 10 YERBLIJF 1914, nam. 2 uur (niet op 8 Juli) bij den heer Am. van Geijt aan het station te H u 1 s t. Notaris DUMOLEYN. ALAN Notaris Van der Moer, zal op Don* derdag 9 Juli 1914, des namiddags te 2 uur, ten verzoeke van den heer AN DRIES SOHEELE Dzn., vroeger landbouwer te Zaamslag, thans zonder beroep te Axel, in het openbaar verkoopen Alles wassende op landen in den Groote H uijssenspo Ider. Te vergaderen bij de hofstede, door den verkooper bewoond geweest De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal ten verzoeke van den heer AL. MAGNUS te Clinge (Zeeland), op Maandag den 13 Juli 9914, des namiddags 2 ure precies, verkoopen Ongeveer 4 H.A. of 9 gemeten zware TARWE, dienstig voor zaaigraan, nieuw soort (verbeterde Wilhelmina), in den Groot Kieldrechtpolder. Ruini l1/4 H.A. of 3 gemeten zware ROGGE, nieuw soort, dienstig voor zaaigraan, wassende in den Groot Kieldrechtpolder. Ongeveer 1V2 H.A. of 31/2 gemeten zware ROGGE, in den Kleine Clinge- polder aan het Koolstraatje. Ongeveer 1/i H.A. of 1 gemet zware ROGGE, in den Clingepolder aan de Opperstraat. Ongeveer 1 H.A. of 2 gemeten zware ROGGE, in de Kapelledreef, Clinge polder. Alles verdeeld in koopen. Te vergaderen aan het Koolstraatje. Onmiddellijk daarna ten verzoeke van den heer CH. L. VAN DORSSELAER Magnus, landbouwer, vroeger te Clinge, thans te Calloo. 2 H.A. of 4 gemeten zware TARWE, in den Nieuw Kieldrechtpolder. I1/, H.A. of 3 gemeten zware ROGGE, in den Groot Kieldrechtpolder. I1/, H.A; of 3 gemeten zware ROGGE, in den Nieuw Kieldrechtpolder. Alle vruchten zijn verzekerd tegen hagelschade. „j,V> I ii ii ii ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2