Westdorpe. Tandarts MEIER Mond- en Tan&ziekten, BesalP.iLtJ'W ©a F^TTWIEr. Geneest Uwe hartkloppingen met de Pink Pillen. te verkoopen: 100.000 beste LESSINESCHE KE1EN, in de ruime zaal hij CH. DE COOKER, Specialist voor T E K O O P: Laatste Berichten. BURGERLIJKEN STAND. ABVERTENTIEN. Gezonde sport J? O L. I T I E. Positie der Stoomschepen. Gedurende de aanstaande Kermis Zondag 5 tot en met 8 Juli alsook voor valsche tanden. Bagattenstraat 3(5, GENT veldwachter Krelis Nouwman een prach- tige prentbriefkaart, waarop een nobele politiehond staat afgebeeld met daaronder de woorden z/Belofte maakt schuld. Uw toegenegen JOHANNES". Krelis heeft een duren eed gezworen dat hp voortaan geen boosdoeners meer zal laten uitpraten, voor hij ook hun achternaam en hun woon plaats in zijn boekje beeft. (R- N.) Een diersoort, die weldra verdwenen zal zijn. Op de Zuidelijke Shetlandsehe eilanden wemelde het, volgens het R. N., vroeger van oorrobben, wier pels zeer geacht wordt. In de jaren 1800 en 1801 werden 112 duizend van deze vellen door Amerikaansche visschers aan de markt gebracht en van 1820 tot 1825 doodde men 300.000 van deze dieren. Toen moest het bloedbad eindigen, omdat er geen slachtoifers meer waren en gedurende 50 jaren stond dejacht op deze dieren stil. De enkele dieren, die overgebleven wa ren, plantten zich langzaam voort en de dieren begonnen zich weer te vertoonen op de eilanden, die voor hun voorgeslacht zoo noodlottig waren geweest, omdat zij juist daar hun voedsel vonden. in 1874 werd de jacht hervaten werden 1.450 oorrobben gedood. in 1875 600, in 1892 nog 135 daarna werden zij niet meer op de eilanden gezien en waarschijnlijk zal men ze ook niet meer zien. De oorrob met manen, dezee- olifant, is ook uit die streken verdwenen. En als de regeeringen niet tusschenbeiden komen, zal deze diersoort weldra geheel van den aardbodem verdwenen zijn. Aan de H. Crt. wordt gemeld dat Zondag een amateur-wedstrijd in het hard loopen gehouden is van Den Haag en Rotterdam, waaraan 30 hardloopers deelnamen. Ge- tracht zou worden dien afstand in 2 uren af te leggen. Vijf deelnemers zijn onder- weg uitgevallen een dezer viel bewusteloos neder en een ander kreeg bloedspuwing. Een andere gezonde sport is het ,/boksen", tenminste op de manier zooals dat door de wereldkampioenen wordt be- oefend. Men oordeele slechts. Zooals be- kend, werd voor eenige jaren het wereld- kampioenschap veroverd door den neger Jack Johnson, die sedert naar Europa is overgekomen. De liefbebbers konden het maar niet verkroppen, dat in dien strijd het zwarte over het blanke ras had gezegevierd. Men was steeds op zoek naar een blanke, dien men meende als een waardig partner tegenover Johnson te kunnen stellen. Dien had men nu eindelijk gevonden in een zekeren Frank Moran een nieuwe ster aan het boks-firmament. Zaterdag had de wedstrijd tusschen het tweetal plaats. Er was een geweldige be- langstelling. Een lOOtal personen waren er expres voor uit Amerika naar Parijs overgekomen. En de uitslag was, dat ten slotte Johnson weer de overwinning behaalde en dus wereld- kampioen blijfc. Het was een zeer vinnige strijd. John son bleek voortdurend sterker dan zijn tegenstander te zijn en bleef in elke ronde de meerdere. Gedurende de eerste drie roDden vertoonde Moran zich zeer kalm, vermoeide zich niet onnoodig en was er blijkbaar op uit om Johnson in de rnaag- streek te treffeu, waarin hij echter niet slaagde. In de vierde ronde komt Moran in een benarde positie, wordt leelijk toe- getakeld door zijn tegenstander en is wel dra met bloed overdekt. Van dat oogen- blik af zijn kansen zoo goed als verkeken, hij bepaait zich verder tot verdedigen, zoodat Johnson zeer weinig slagen ontvangt. De neger-wereldkampioen kan Moran echter niet ,/knocked-out" krijgen, al doet hp daartoe ook zijn bestzelfs laat hij zich in de tiende ronde tot eenige ongeoorloofde trues verleiden, hetgeen hem een waarschu- wing van den scheidsrechter Carpentier op den hals haalt. Moran, die overigens tegenover den wereldkampioen geen al te slecht figuur maakte, hield het de vastgestelde 20 ronden uit, zoodat Johnston ten slotte op punten won. Johnson, is 36 jaar oud, Moran eerst 27. De laatste promoveerde als geneesheer, al- vorens hij vak-bokser werd. De zaal, waarin de strijd uitgevochten werd, kon van twintig tot dertig duizend meuschen be- vatten. Wat Johnson er mee heeft ver- diend (hondevd vijf en zeventig duizend frank) stemt overeen met de hoogte der inkomprijzen275 frank voor de eerste rangen, terwijl men zich evenwel betrekke- lijk goedkoop een staanplaats kon verzekeren. Den 22sten dezer stiet een bende van zes gewapende bandieten in Sardiuie op een drietal ltaliaansche karabiniers. Des ochtends om zeven uur werden deze onverhoeds uit het struikgewas met schoten bestookt. Na een vuurgevecht, dat enkele minuten duurde lagen twee roovers en een soldaat aood terneer, waarna de vier andere spitsboeven met achterlating van allerlei voorraai in het dichte bosch zich aan een vervolging onttrokken. Toen de beide overgebleven karabiniers de dooden onderzochten, bemerkten zij, dat die tot een rooversbende behoorden, welke sinds verscheiden jaren de streek onveilig maakten. Op het hoofd van hun leider was een prijs van 30.000 lire gezet. Volgens de //Koln. Ztg." komt de werkzaamheid dier bende uit een familietwist voort, als de offers waarvan overeenkomstig de wetten der bloedwraak sinds ongeveer acht jaar verschillende mannen uit beide geslachten vielen. Tranen, niets dan tranen. Don- derdagmiddag reed, volgens het R. N., over het Leicesterplein in Londen een kar, die een stroom van tranen achterliet. De menschen, die zich overigens volmaakt ge- lukkig gevoelden, begonnen tranen te storten, toen de kar voorbijkwam. In winkels en restauraties stroomden de tranen. Zelfs een paard, dat achter de kar aankwarm begon te huilen. Politie-agenten, straat- slijpers, eerzame wandelaars, geen van alien konden hun tranen weerhouden. Allen weenden, zonder te weten waarom. En er was ook niets bijzonders aan de kar te zien. Daar kwam een apotheker uit zijn win- kel Snellen. //Formaline 1" riep hij. »Ziet gij 't niet In die kar is een flesch met formaline, die stuk gegaan isEn hij ging schreiende en kuchende terug. De flesch werd in Bearstreet leeggemaakt en in een andere overgegoten, waardoor de oorzaak van al het verdriet werd wegge- nomen. Maar het op de straatsteenen ach- tergelaten formaline deed nog tot laat in den avond de tranen der voorbijgangers stroomen. Formaline doet nog rijkelijker de tranen vloeien dan uien of de meest hartroerende bioscoopfilm. Bij Marseille zijn weer eens auto- bandieten aan den slag geweest. De //Koln. Ztg." verneemt daaromtrent, dat Zaterdagochtend zes met revolvers ge wapende schavuiten uit een tuf stapten en een herberg binnendrongen, om den eigenaar te berooven. Dezen gelukte het evenwel tpdig te ontkomen en de politie te waar- schuwen. Toen kort daarna vier agenten aanrukten, ontspon zich tusschen deze en de boeven een vuurgevecht, in den loop waarvan een der laatste gewond bleef liggen en een ander ofschoon gekwetst, op den loop ging. De anderen wisten in hun auto te ontkomen. Ter versterking toegesnelde politieman- nen konden evenwel den straatweg afzetten en namen den wagen van twee kanten onder vuur, totdat het gespuis den tegenstand opgaf en zich gevangen liet nemen. 's Gravenliage, 1 Juli. Bp kon. besluit is bevorderd tot opzichter van 's Rijks Waterstaat 3e klasse de heer J. E. Koore- man, te Breskens, thans opzichter 4e klasse. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 30 Juni 1911. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Aanwezig de heeren Lamaitre, Kruijssc, Van Driel, Oggel, Dregmans, F. Dekker, W. Dieleman, P. Dekker en M. Wolfert; later ook de heer De Feijter. Afwezig de heer Smies. Na opening der vergadering worden de notulen der vergaderingen van 5 en 22 Mei 11. onveranderd vastgesteld. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Mededeeling ingekomen slukken. a. Een schrijven van J. Smies, waarin deze bericht, wegens andere bezigheden de vergadering van heden niet te kunnen bij- wonen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 12 Juni 1914, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden hel kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1914. Aangenomen voor kennisgeving. e. Eene missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 19 Juni 1914, waarbij mede deeling wordt gedaan van een besluit van den Raad der gemeente Boschkapelle, van 12 Juni 1914, strekkende om de kermis aldaar in plaats van opt 8 en 9 September te houden op den 2den Zondag en den daarop volgen- den Maandag in de maand September. Even- tueele bezwaren tegen dit besluit moeten voor 8 Juli a.s. aan Gedeputeerde Staten worden ingezonden. Aangenomen voor kennisgeving. d. Proces-verbaal van de op 29 Mei 1914 door Burgemeester en Wethouders gehouden kasopname bij den waarnemenden gemeente- ontvanger waarbij is gebleken, dat was ont- vangen over het jaar 1913 55.187,89V2 en over het jaar 1941 J 11.964,331/2, samen 67.152,23, en uitgegeven over het jaar 1913 J 52.667,591/2 en over het jaar 1914 12.444,52, samen 65.108,lli/2, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven 2044,lli/2, welk bedrag in de kas aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, aan Burgemeester en Wethouders (dat de Voorzitter echter ook aan den Raad wil mededeelen), dat deze aan Burgemeester en Wethouders machtiging ver- leent om genoegen te nemen met eene zekerr heidsstelling door den gemeente-ontvanger door tusschenkomst van de vereeniging tot zekerheidsstelling voor gemeenteambtenaren. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van de Commissie belast met het uitbrengen van rapport omtrent de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1913, geteekend door de heeren Dieleman en Wolfert, waarin deze te kennen geven, dat zij de rekening met de bescheiden hebben onderzocht en accoord bevonden, en mits- dien adviseeren de rekening goed te keuren met een bedrag in ontvagsten van J 4779,I IV2, in uitgaven van 1370,911/2, alzoo met een goed slot van f 408,23. De heer Oggel, die ook tot de Commissie behoorde, deelt mede dat zijn naam niet op het rapport voorkomt, omdat zijn mede- leden voor het onderzoek een dag hadden uitgekozen, dat hij uitstedig was en dat zij, met het oog op den tijd, meenden met het werk te moeten voortgaan. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel der Commissie besloten. (De heer F. Dekker heeft, als zijnde lid van het Burgerlijk Armbestuur) aan dit besluit niet medegewerkt. 2. Beeediging van den gemeente-ont vanger. De Voorzitter zegt te zullen overgaan tot het beeedigen van den nieuw benoemden gemeente-ontvanger, den heer P. de Putter, en laat dezen uitnoodigen ter vergadering te verschijnen. Nadat de heer De Putter ter vergadering is gekomen, legt deze, op uitnoodiging van den Voorzitter overeenkomstig de gemeente- wet, den zuiverings- en den ambtseed af. Den Voorzitter wenscht den heer De Putter nu deze gereed staat zijne taak te aanvaar- den, geluk met zijne benoeming en drukt de hoop uit, dat hij aangenaam en tot tevre- denheid van Burgemeester en Wethouders en den gemeenteraad zal mogen werk- zaam zijn. De heer De Putter dankt voor de gespro- ken woorden en verlaat de vergadering. 3. Wijzigen raadsbesluit indiensltreding gemeente-ontvanger. De Voorzitter herinnert, dat bij de be noeming bepaald was, dat de gemeente-ont vanger met 15 Juni 1.1. zou moeten in dienst getreden zijn. Dit,. kon echter niet, omdat de zekerheidsstelling nog niet in orde was. Terstond na zijne benoeming heeft de ontvanger te kennen gegeven, dat hij er de voorkeur aan gaf, de zekerheid te stellen met tusschenkomst van de vereeniging voor zeker heidsstelling voor gemeenteambtenaren. Bur gemeester en Wethouders hebben toendade- lijk maatregelen genomen om te informeeren hoe die zaak kon geregeld Worden. Toen een en ander met de vereeniging in orde was moesten Burgemeester en Wethouders ook nog de machtiging hebben van den Minister van Binnenlandsche Zaken, om die borgl- tocht te aanvaarden. Er werd aan den Minister geschreven, maar antwoord bleef uit. Na verloop van eenige weken werd nogmaals geschreven, waarbij met besclieidendheid gewezen werd op het belang, dat er bij betrokken was, dat er spoedig antwoord ontvangen zou worden. Toen kwam betrekkelijk spoedig de gevraagde machtiging om de borgtocht te aanvaarden, zoodat de ontvanger nu m£t 1 Juli in dienst kon treden. Burgemeester en Wethouders stellen voor, in zijne acte van aanstelling de datum van indiansttreding te bepalen op 1 Juli. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De heer De Feijter is ondertusschen ter vergadering gekomen. 4. Wijzigen raadsbesluit indiensltreding boekhouder gasfabriek. De Voorzitter stelt voor, als houdende ver- band met het vorige punt, de datum van indiensttreding van den heer De Putter als boekhouder der gasfabriek, eveneens in plaats van op 15 Juni te bepalen op 1 Juli. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Wijzigen gemeentebegrooiing voor 1914. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting voor 1914 te wijzigen als volgt: onder de uitgaven te verhoogen den post jaarwedde van den gemeente-ontvanger, daar aan de erfgenamen van wijlen den ontvanger diens salaris over de (maand Maart betaald is en de waarnemende ontvanger over die maand ook salaris genoot, met j 42,88, op te nemen een nieuwe post voor schrijfloonen van f 25. Burgemeester en Wethouders hebben reeds meermalen overwogen eene reorganisatie van van het personeel der secretarie, zij zijn daarop echter niet doorgegaan, in verband met verschillende omstandigheden ook de financieele zijde dier zaak, en willen nu voorloopig trachten in de behoefte te voor zien, door, wanneer er op een oogenblik! te veel werk is voor het tegenwoordig per>- soneel en spoed vereisclit wordt, aan iemand buiten de secretarie schrijfwerk op te dragen. Nog wordt voorgesteld het op- nemen van een nieuwen post ad 125 voor aankoop en onderhoud van een politie hond. Spreker lieeft hierover inlichtingen ingewonnen en wenscht daaromtrent straks aan de leden eenige mededeelingen te doen. Ten slotte wordt voorgesteld den post „uitgaven tot geen der voorgaande behoo- rende" te verhoogen met j 258.80, ter be- strijding der kosten van aankoop van een brandkast met voetstuk voor den gemeente- ontvanger, f 165 en 10, en 83,80 voor dek- king der kosten voor adviezen in zake en materiaal voor de pensionneering der ge meenteambtenaren. De totale verhooging is dus 451,68. Voorgesteld wordt te verminderen de posten der onvoorziene uitgaven: bedrag waarover alleen met goedkeuring van Gede puteerde Staten kan worden beschikt met 192,88, een bedrag dat Zonder nadere mach tiging van Gedeputeerde Staten kan worden gebruikt 258,80, totaal eveneens 451,68, zoodat het eindcijfer der begrooting onver anderd blijft. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 6. Voorloopige vaslstclling der pen- sioengrondslagcn voor gemeenteambtenaren. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, naar aanleiding van door den pensioenraad te 's Gravenliage ge- maakte opmerkingen van formeelen aard, voorloopig vast te stellen: den pensioeh- grondslag voor D. A. van Houte als hoofd van en onderwijzer bij het herhalingsonder- wijs op 70, en dien van den veldwachter A. Olijslager op 775 de vergoeding voor bovenkleeding en woningliuur moet ten voile onder den pensioengrondslag begrepen worden. Tevens wordt voorgesteld den pensioen grondslag voor den boekhouder der gas fabriek, de heer P. de Putter, voorloopig vast te stellen op j 150. Dit voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 7. Verzoekschrift van P. Kosl'er om rioleering. Ingekomen is een adres van P. Koster, particulier te Axel, die daarin te kennen geeft, dat hij ten alle lijde grooten overlast ondervindt van de goot, gelegen voor zijne woning in de Stalionsstraat, door het daar in uitloopende vuile water van zijn buur- man Buijze, want die heeft geen acliteruit, wat tengevolge heeft, dat de goot alle dagen vol vuil water staat. Op grond daarvan ver- zoekt adressant in dien toestand verandel- ring te brengen en een gedeelte van de straat te rioleeren. De Voorzitter geeft te kennen, dat de toestand bij onderzoek inderdaad bleek te zijn zooals adressant dien beschreef. Burge meester en Wethouders hebben den betrok- kene nog in overweging gegeven een riolee ring te maken onder de straat, maar deze had daar bezwaar in, omdat hij dan in een openbaren weg werk zou moeten verrich- ten. Burgemeester en Wethouders stellen nu voor, om van gemeentewege, dat ge deelte straat te rioleeren, door het a a tu fa re rig en van buizen onder den weg, leidende naar de sloot nevens de normaalschool. De kosten daarvan worden door den gemeente- opzichter begroot op 17,50. De heer Oggel meent, dat men dan toch van de provincie vergunning voor het leggen dier buizen zal moeten vragen, daar de weg aan de provincie behoort. De Voorzitter antwoordt, dat het ook de bedoeling is, die vergunning te vragen, als de Raad tot het maken van het voorgestelde werk besluit. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met algemeene stemmen. 8. Verzoekschrift van J. Cornelisse om verhooging van salaris. Ingekomen is een adres van J. Cornelisse, gemeente-ambtenaar te Axel, die daarin te kennen geeft: dat hij reedis 8 jaar in dienst der gemeente werkzaam is; dat hij, wat de practisclie werkzaamheden betreft, geheel op de hoogte is der gemeente- administratie; dat hem ter secretarie naast de behandeling van Militie en Landweer, zijn opgedragen een tal van algemeene zaken; dat hij door voortdurende studie steeds op de hoogte blijft van de veranderingen en wijzigingen in die administratie; dat hem, behalve genoemde werkzaam heden, nog de groote onderhoud van het gemeentehuis is opgedragen. dat hij daarvoor geniet een salaris van /400 benevens een vrije woning; dat daarvoor dus 2 volwassen personen geheele dagen moeten werken; dat hem van af 1 April 1913 door Burge meester en Wethouders was opgedragen het boekhouderschap aan de gemeente-gasfa- briek, waarvoor hij genoot 150 per jaar. dat thans, door de benoeming van een nieuwen gemeente-ontvanger, tevens boek houder aan de gemeente-gasfabriek, zijn in- komen met f 150- vermindert, wat natuur- lijk in eene huishouding, wanneer eenmaal de uitgaven daarop zijn gebaseerd, niet meevalt. Redenen waarom hij den Raad beleefd verzoekt, zijn salaris te verhoogen, in dien zin, dat het geevenredigd is aan de werk zaamheden door hem verricht en alzoo te brengen op 600 benevens vrije woning. De Voorzitter deelt mede, datBurgemeester en Wethouders voor het oogenblik geen aan leiding hebben gevonden om dit verzoek in te willigen. Zij stellen zich voor, bij de behandeling der begrooting voor 1915 eene reorganistie van het personeel ter secre tarie te bespreken en dan ook dit verzoek schrift in behandeling te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9. Vastslellen kohieren sehoolgehlen. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders worden vastgesteld het kohier der schoolgelden voor het lager onderwijs, met 27 aangeslagenen, op een een bedrag van 201, en het kohier der schoolgelden voor het uitgebreid lager onder wijs met 5 aangeslagenen op een bedrag van 49,80. Daar voor de omvraag niemand het woord verlangt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. De hartkloppingen zi.jn het kenteeken van een vermoeienis van het hart. Wanneer men zeer vermoeid is, struikelt men of doet mispassen. De kloppingen zijn de mispas- sen van het hart. Daarom zijn dan ook de hartkloppingen een der meest voorkomende verschijnselen van de bloedarmoede en de bleekzucht der jonge meisjes, van de uit den groei voortkomende bloedarmoede, van de neurasthenie, al te gader ziekten, waar de zwakte van de zieke kenmerkend is. Indieu gij dus hartkloppingen hebt, kunt gij met zekerheid zeggen //lk ben ver- zwakt". Een behandeling die het bloed weder op kracht brengt, is dus noodig. Wij bevelen U dan de Pink Pillen aan. De Pink Pillen hebben ontelbare gevallen van bloedarmoede, van bleekzucht, van bloedarmoede die uit den groei voortkomt, genezen, en dit wel doordat zij met iedere pil een weinig rjjk en zuiver en nieuw bloed geven. Door dat nieuwe, rjjke bloed aan te brengen, maken ap dat de voeding van alle organen volkomen is. De toestand van vermoeienis verdwijnt en het evenwicht der gezondheid is hersteld. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a 9,— per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken bij A. van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. YOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Dirisdag 7 Juli namiddag 2.19 uur. 2 Juli Zon op 3,44, onder 8,23, uur. 3 11 11 3:45, 8,23, 4 u 3,46, 8,22, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponneerd een bos sleutels. Rechthebbende vervoege zich aldaar. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 18Juni. AiouisiusJudocus Goossen, oud 26 j., jm. en Anna Maria van Geers- daeie, oud 21 j., jd. 25 Juni. Petrus Jacobus de Rijcke, oud 24 j., jm. en Leonie Scheerders, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juni. Aloijsius Cor nells Platjouw, oud 23 j., jm. en Apolonia de Bakker, oud 21 j.j jd. Geboorten. 13 Juni. Anna Rosalia, d. van Pieter Francies de Bruijn en van Rosalia Broekaart. Petrus Augustinus, z. van fclduard Johannes Hielen en van Maria Elisabeth Colpaard. 14 Juni. Maria Rosalia, d. van August Jozef Schelfaut en van Rosalia D'Hooge. 21 Juni. Aiouisius Franciscus, z. van Josephus Francies Voet en van Catharina de Bakker. Barbarina Rosalia, d. van Alphonsus Edmundus Pieters en van Rosalia Durinck. 28 Juni. Gerardus Johannes, z. van Petrus Gijsbertus Ver- schooten en van Melanie Sophia de Busscher. Josephus, z. van Aiouisius van Geertrui en van Uathalia van der Poel. Overlijden. 20 Juni. Elise Johanna Dobbelaar, oud 2J j., d. van Jacobus en van Mathilda Aerts. 22 Juni. Petrus Augustinus Hiel, oud 9 d., z. van Eduard Johannes en van Maria Elisabeth Colpaard. 26 Juni. Pieter Francies Neve, oud 86 j., weduwn. van Cornelia Poltliet. Adriaan van Hees, oud 85 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Christina Johanna de Nomerenge en uit het tweede of laatste huwelijk van Elisabeth Cabooter. 27 Juni. Rosalia Kole, oud 47 j echtg. van Alphonsus Lansue. 30 Juni. Maria Louisa Vereecken, oud 64 j., wed. van fionore Joseph Kegelaar. ZEETIJDINGE IV. Van 29 tot en met 30 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen: 29 Juni. Engelsch s.s. TRENTWOOD, 2237 kub. M., van Middlesbrough, ijzer. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. 30 Juni. Engelsch s.s. LESTRIS, 3916 kub. M., van Whitehaven, ijzer. V ertrokken: 30 Juni. Engelsch s.s. TRENTWOOD, 2237 kub. M., naar Middlesbrough, ledig. GenL Aangekomen 29 Juni. Fransch s.s. VILLE d'ARRAS, 4218 kub. M., van Tunis, phosphaat. Engelsch ss.. HARELDA, 3645 kub. M., van Liverpool, stukgoed. Engelsch s.s. EASTWOOD, 10138 kub. M., van Antwerpen, hout. 30 Juni. Russisch s.s. GRAF SCHUWALOW, 4995 kub. M., van Windau, gemengd. Deensch s.s. NORMANDIET, 3381 kub. M., van Trangsund, hout. Vertrokken: 30 Juni. Engelsch s.s. EPPLETON, 2679 kub. M., naar Swansea, ijzer. Engelsch s.s. RAWCLIFFE, 2454 kub. M., naar Goole, stukgoed. Engelsch s.s. AD ARE, 2464 kub. M., naar Llemmerick, gemengd. Engelsch s.s. STRATHAN, 12408 kub. M., naar New-Castle, ledig. Selzaete. Vertrokken: 29 Juni. Engelsch s.s. MARTIN, 5387 kub. M., naar New-Castle, ledig. Van 29 tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 52 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschutdoor de Middensluizen 22 op- en 22 afgeschutdoor de Westsluizen 14 op- en 4 afgeschut. s.s. RICHARD vertrok 1 dezer van Immingham naar Kroonstad. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALENA in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA wordt heden te Ter Neuzen verwacht. s.s. CORNELIS in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. "Voor de vele blijken van deel- neming, ondervonden bij het ploteeling overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-' en Grootvader, den heer W. Verlinde Jz., betuig ik, ook namens de verdere familie, hartelijk dank. J. G. VERLINDE. Ter Neuzen, L Juli 1914. Het Gemeentebestuur van TER ipilF NEUZEN, wenscht zwaar 14 X 14 c.M. aan den kop, thans liggende in de Tholensstraat te Ter Neuzen. Nadere inlichtingen geeft de Gemeente- Bouwmeester. Westdorpe, 27 Juni 1914. Te bevragen bij P. DIELEMAN-KOOI/E, Driewegen, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3